Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 57

pobalin sporočil: 14.456
[#2800289] 24.10.19 14:06 · odgovor na: anon-317028 (#2800285)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
je ta forumski kevder najboljši forum v Sloveniji,
Tako je dober, da jaz kar ne morem iz/brez njega. :-)
Motijo me le te ignore liste, sicer na kaj ne moreš vplivati sprejmi in živi s tem naprej.
Tako.
nimasmisla sporočil: 68
[#2800309] 24.10.19 15:12 · odgovor na: pobalin (#2800289)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [FIN-311684]
> je ta forumski kevder najboljši forum v Sloveniji,

Tako je dober, da jaz kar ne morem iz/brez njega. :-)

> Motijo me le te ignore liste, sicer na kaj ne moreš vplivati sprejmi in živi s tem naprej.

Tako.
Po novem lahko v osnovi praktično skoraj vse komentirajo izključno plačniki. Včasih so lahko brez omejitev dobesedno srali vsi po vsem povprek. Torej iz ene skrajnosti "smo" prišli v drugo skrajnost. Čudoviti novi časi, flance so same finese postale ....
najobj sporočil: 31.920
[#2800313] 24.10.19 15:52 · odgovor na: pobalin (#2800282)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.10.2019 15:53
[pobalin]
> [najobj]
> ... no, če že športa in Kitajcev ne razumeva enako, pa toti delavski kevder bolj enako ne bi mogla ...

Hja, ne vem... Zame je ena od ključnih vrlin čemečih v tem kevdru, če poleg svojega (žleht) mnenja prispevajo tudi kakšno znanje, dodatno informacijo, argumentacijo. Pezdet znamo vsi, prav pa bi nam prišlo tudi nekaj vzgoje in izobraževanja. :-)
... eh, kaj pa so moji prispevki na totem forumu drugega kot vzgoja in izobraževanje ...

P.S.: da ne bom še enkrat pisal, tole forum.finance.si/?m=...203&single preberi, ker spet jamraš, da te noben ne vzgaja in izobražuje, potem pa povej, če si se ob gledanju posnetka v dobrih devetih minutah o jadranju na tekmovalni jadrnici Malizia II naučil kaj več kot švedska Ekogreta v družbi štirih(!) odraslih ljudi v dveh tednih na valovih Atlantika ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2800319] 24.10.19 16:44 · odgovor na: najobj (#2800313)
Odgovori   +    1
[najobj]
... eh, kaj pa so moji prispevki na totem forumu drugega kot vzgoja in izobraževanje ...
Eh, Youtube mi ob vsakem ogledu predlaga na desetine če ne celo na stotine posnetkov, pa ne bi temu rekel vzgoja in izobraževanje.
P.S.: da ne bom še enkrat pisal, tole forum.finance.si/?m=...203&single preberi, ker spet jamraš, da te noben ne vzgaja in izobražuje, potem pa povej, če si se ob gledanju posnetka v dobrih devetih minutah o jadranju na tekmovalni jadrnici Malizia II naučil kaj več kot švedska Ekogreta v družbi štirih(!) odraslih ljudi v dveh tednih na valovih Atlantika ...
Naučil sem se, da lahko promo posnetki jadranja z Malizio II izgledajo tudi manj dramatično,
www.youtube.com/watc...6N_-k8YNgU (tale je še posebno primeren za Gretico, ker ima naslov Wie im Flug)
www.youtube.com/watc...NKnDiUnbGA
in da se na njih malo vidi tudi notranjost te "luksuzne" jadrnice. Luksuz je v tem, da očitno zna pluti kar sama, medtem ko skiper pozira kameri v helikopterju ali Gretico uči o okolju prijaznem prečenju oceanov - za izbrance.
pobalin sporočil: 14.456
[#2800320] 24.10.19 16:54 · odgovor na: nimasmisla (#2800309)
Odgovori   +    0
[nimasmisla]
Po novem lahko v osnovi praktično skoraj vse komentirajo izključno plačniki. Včasih so lahko brez omejitev dobesedno srali vsi po vsem povprek. Torej iz ene skrajnosti "smo" prišli v drugo skrajnost. Čudoviti novi časi, flance so same finese postale ....
To ni res. Komentiraš lahko čisto brezplačno, a ne pod zaklenjenimi članki. In za to se ti ni treba vpisovati v fejsbuk ali kakšno drugo neoliberalno platformo na nadzor ljudi in njihovih možganov.

Tukaj je ameriški tip demokracije, na katerega me je pred kratkim prijazno spomnil tovariš Najobj: v ZDA imajo demokratično pravico, da na ulici (javni površini) pred Belo hišo vpijejo, da je ameriški predsednik osel in baraba. Ne morejo in ne smejo pa tega početi v Beli hiši. Tale kevder je zaenkrat še javna površina. Izrabi jo, dokler imamo še demokracijo in svobodo. :-P
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2800349] 25.10.19 05:23 · odgovor na: pobalin (#2800320)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [nimasmisla]
>
Tukaj je ameriški tip demokracije, na katerega me je pred kratkim prijazno spomnil tovariš Najobj: v ZDA imajo demokratično pravico, da na ulici (javni površini) pred Belo hišo vpijejo, da je ameriški predsednik osel in baraba. Ne morejo in ne smejo pa tega početi v Beli hiši.
Trump je menda dejal, da lahko sredi Pete avenije ubije človeka in še vedno zmaga na volitvah. Ne vem le kje je to izjavil? V Beli hiši ali pred Belo hišo?
pobalin sporočil: 14.456
[#2800425] 25.10.19 13:02 · odgovor na: anon-317028 (#2800349)
Odgovori   +    0
Najbrž nekje v nebesnih višavah, kamor seže samo on, stabilni genij z najboljšimi besedami.
najobj sporočil: 31.920
[#2800429] 25.10.19 13:05 · odgovor na: pobalin (#2800319)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.10.2019 13:12
[pobalin]
> [najobj]
> ... eh, kaj pa so moji prispevki na totem forumu drugega kot vzgoja in izobraževanje ...

Eh, Youtube mi ob vsakem ogledu predlaga na desetine če ne celo na stotine posnetkov, pa ne bi temu rekel vzgoja in izobraževanje.

> P.S.: da ne bom še enkrat pisal, tole forum.finance.si/?m=...203&single preberi, ker spet jamraš, da te noben ne vzgaja in izobražuje, potem pa povej, če si se ob gledanju posnetka v dobrih devetih minutah o jadranju na tekmovalni jadrnici Malizia II naučil kaj več kot švedska Ekogreta v družbi štirih(!) odraslih ljudi v dveh tednih na valovih Atlantika ...

Naučil sem se, da lahko promo posnetki jadranja z Malizio II izgledajo tudi manj dramatično,
www.youtube.com/watc...6N_-k8YNgU (tale je še posebno primeren za Gretico, ker ima naslov Wie im Flug)
www.youtube.com/watc...NKnDiUnbGA
in da se na njih malo vidi tudi notranjost te "luksuzne" jadrnice. Luksuz je v tem, da očitno zna pluti kar sama, medtem ko skiper pozira kameri v helikopterju ali Gretico uči o okolju prijaznem prečenju oceanov - za izbrance.
... ja, in pri desetinah promo posnetkov jadranja z Malizio II ni niti enega samega samcatega posnetka na valovih sredi Atlantika z Gretico, njenim očetom, snemalcem - WTF, kaj je toti delal 14 dni ? - in dvema skiperjema - en mora počivat - v precej tesnem zunanjem "cockpitu" tekmovalne jadrnice, ki je tako kot še bolj tesno notranje "prenočišče" namenjen samo skiperju, ker obilica dela s komandno opremo in skakanja skiperja sem in tja zaradi obvladovanja tako velike jadrnice za pet ljudi pomeni za vse in vsakogar od njih nevarno gužvo, noben drugi prostor pa na tekmovalni jadrnici ne obstaja, ker je zgrajena izključno za dirkanje, ne pa za luksuzna križarjenja preko oceana ... khmm, če zdaj pozabim, kje in kako je pet ljudi cela dva tedna jedlo, pilo in opravljalo fiziološke potrebe, ker se to ne spodobi snemat niti iz helikopterja, če se že spodobi odraslim moškim razkazovati se pred najstnico ... alzo, če skrajšam, res me zanima, kdo so močni "strici iz ozadja", ki financirajo tako očitno sfejkano sranje - Greta je Malizio II od blizu videla samo takrat, ko so jo najprej pred kamerami na eni strani Atlantika natovorili in potem spet pred kamerami na drugi strani Atlantika iztovorili - če sem se že sprijaznil, da butasta raja z novinarji na čelu vse verjame ...

P.S.: nekaj si se očitno naučil, čeprav se ti zdi, da na youtube ni nič koristnega ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2800432] 25.10.19 13:14 · odgovor na: pobalin (#2800425)
Odgovori   +    0
K nedavni prijateljski izmenjavi mnenj s tovarišem Najobj o (ne)razumevanju športa dodajam nekaj novejših paberkov. Jasno da fuzbalskih!
Olimpija zaradi rasističnega žaljenje navijačev ob 50.000 evrov
Evropska nogometna zveza je za prvo naslednjo evropsko tekmo delno zaprla tudi štadion Stožice.
je bil vratar gostujočega moštva Fabien Farnolle deležen rasističnega žaljenja
tudi vrženi predmeti na igrišče
gostujočega igralca zadel s polnim kozarcem piva
www.delo.si/sport/no...42621.html
Predsednika bolgarske nogometne zveze Boris Mihajlov je zaradi rasističnih incidentov, ki so zaznamovali ponedeljkovo kvalifikacijsko tekmo za Euro 2020 proti Angliji (0:6), odstopil s položaja.
kjer so z nacističnimi pozdravi in rasističnim skandiranjem spravili tekmo na rob dokončne prekinitve
je bil del tribun za ponedeljkov dvoboj zaprt. A to ni preprečilo, da bi skupina v črno oblečenih in delno tudi zamaskiranih huliganov na domači tekmi Bolgarije vnovič povzročalo težave
"Na žalost so ti igralci zaradi izkušenj doma utrjeni proti rasizmu. Ne vem, kaj to pove o naši družbi, ampak to je resničnost."
Turški reprezentanti so namreč na petkovi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Albaniji z vojaškimi pozdravi izrazili podporo turški ofenzivi proti Kurdom v Siriji... Zgodba se je ponovila v ponedeljek v Parizu, kjer so Turki remizirali s svetovnimi prvaki Francozi (1:1).
V nedeljo je nemški drugoligaš St. Pauli, katerega navijači so znani po močnem političnem angažiranju na levem polu, je iz moštva izključil turškega vezista Cenka Sahina, ker je na Instragramu podprl vojaško ofenzivo proti Kurdom.
www.rtvslo.si/sport/...pil/502271
pobalin sporočil: 14.456
[#2800438] 25.10.19 13:40 · odgovor na: najobj (#2800429)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [pobalin]
... ja, in pri desetinah promo posnetkov jadranja z Malizio II ni niti enega samega samcatega posnetka na valovih sredi Atlantika z Gretico, njenim očetom, snemalcem - WTF, kaj je toti delal 14 dni ?
Morda snemal za dokumentarec, ki bo z velikim pompom in velikimi komercialnimi pričakovanji obelodanjen na naslednji svetovni dan zemlje (ali zemeljski dan sveta) ali kakšen drug simboličen datum. In mogoče bodo segmenti, teaserji že prej spuščeni v javnost. Itn.
khmm, če zdaj pozabim, kje in kako je pet ljudi cela dva tedna jedlo, pilo in opravljalo fiziološke potrebe, ker se to ne spodobi snemat niti iz helikopterja, če se že spodobi odraslim moškim razkazovati se pred najstnico ...
Ne, ne moreš pozabit, ker nenehno ponavljaš. Kar ni greh, le kaže na tvojo silno radovednost v zvezi s temeljnimi fizičnimi potrebami s kancem perverznosti, saj samo v določene vrste glavah ta ugibanja ne morejo brez "razkazovanja pred najstnico".
Greta je Malizio II od blizu videla samo takrat, ko so jo najprej pred kamerami na eni strani Atlantika natovorili in potem spet pred kamerami na drugi strani Atlantika iztovorili - če sem se že sprijaznil, da butasta raja z novinarji na čelu vse verjame ...
Tako. In Gagarin je sedel v sovjetskem podzemnem bunkerju, pristanka na luni v resnici ni bilo, Jure Šterk je fiktivni junak tranzicijskih medijev, vesoljska postaja je en neznanski fejk, ker le kako bi lahko ljudje tam gor cele mesece jedli, pili in srali, vse to preživeli...
Džizs, pa si ti prepričan, da si iz Maribora in ne iz Potočke zijalke ali Altamire?
P.S.: nekaj si se očitno naučil, čeprav se ti zdi, da na youtube ni nič koristnega ...
Je, marsikaj. Mene fascinirajo razne govorance in debate, ki jih je ogromno, pa dokumentarci, pa kratki izobraževalni filmčki itn. Pa tudi to, da so "........" novinarji objavili kratek posnetek pred izplutjem silno malizionizirane Gretice, kjer so se malo posvetili tudi vprašanjem o misterijih, ki tebi spati ne dajo.
www.youtube.com/watc...T8NemS6FmQ
najobj sporočil: 31.920
[#2800440] 25.10.19 13:45 · odgovor na: pobalin (#2800432)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.10.2019 13:46
[pobalin]
K nedavni prijateljski izmenjavi mnenj s tovarišem Najobj o (ne)razumevanju športa dodajam nekaj novejših paberkov. Jasno da fuzbalskih!

> Olimpija zaradi rasističnega žaljenje navijačev ob 50.000 evrov
> Evropska nogometna zveza je za prvo naslednjo evropsko tekmo delno zaprla tudi štadion Stožice.

> je bil vratar gostujočega moštva Fabien Farnolle deležen rasističnega žaljenja
> tudi vrženi predmeti na igrišče
> gostujočega igralca zadel s polnim kozarcem piva
> www.delo.si/sport/no...42621.html

> Predsednika bolgarske nogometne zveze Boris Mihajlov je zaradi rasističnih incidentov, ki so zaznamovali ponedeljkovo kvalifikacijsko tekmo za Euro 2020 proti Angliji (0:6), odstopil s položaja.
> kjer so z nacističnimi pozdravi in rasističnim skandiranjem spravili tekmo na rob dokončne prekinitve
> je bil del tribun za ponedeljkov dvoboj zaprt. A to ni preprečilo, da bi skupina v črno oblečenih in delno tudi zamaskiranih huliganov na domači tekmi Bolgarije vnovič povzročalo težave
> "Na žalost so ti igralci zaradi izkušenj doma utrjeni proti rasizmu. Ne vem, kaj to pove o naši družbi, ampak to je resničnost."
> Turški reprezentanti so namreč na petkovi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Albaniji z vojaškimi pozdravi izrazili podporo turški ofenzivi proti Kurdom v Siriji... Zgodba se je ponovila v ponedeljek v Parizu, kjer so Turki remizirali s svetovnimi prvaki Francozi (1:1).
> V nedeljo je nemški drugoligaš St. Pauli, katerega navijači so znani po močnem političnem angažiranju na levem polu, je iz moštva izključil turškega vezista Cenka Sahina, ker je na Instragramu podprl vojaško ofenzivo proti Kurdom.
> www.rtvslo.si/sport/...pil/502271
... OK, to sem na totem forumu že večkrat napisal, pa bom zdaj samo skopiral ... čuj, retardirani niso nogometni navijači, ampak so retardirani huligani, ki izkoriščajo popularnost nogometne igre in posledično množičen obisk nogometnih tekem, kjer množici ljudi retardirani huligani najlažje predstavijo svoje "sposobnosti", si med množico ljudi najlažje izberejo svoje žrtve in se na koncu po vsakokratni uspešno opravljeni "misiji" med množico ljudi tudi najlažje skrijejo ... alzo, ni fuzbal tisti, ampak je množica ljudi ne le na Balkanu "kriva" za divjanje retardiranih huliganov ...

P.S.: zadnjič sem ti napisal, da FIFA in UEFA prepovedujeta in kaznujeta politična sporočila (= rasizem) navijačev, kar v boldanem lahko vidiš iz svojih novejših paberkov, ne moreta pa jih preprečit, ker nihče nobenemu ne vidi v glavo ...
najobj sporočil: 31.920
[#2800443] 25.10.19 13:55 · odgovor na: pobalin (#2800438)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.10.2019 13:58
Tako. In Gagarin je sedel v sovjetskem podzemnem bunkerju, pristanka na luni v resnici ni bilo, Jure Šterk je fiktivni junak tranzicijskih medijev, vesoljska postaja je en neznanski fejk, ker le kako bi lahko ljudje tam gor cele mesece jedli, pili in srali, vse to preživeli...
Džizs, pa si ti prepričan, da si iz Maribora in ne iz Potočke zijalke ali Altamire?
> P.S.: nekaj si se očitno naučil, čeprav se ti zdi, da na youtube ni nič koristnega ...

Je, marsikaj. Mene fascinirajo razne govorance in debate, ki jih je ogromno, pa dokumentarci, pa kratki izobraževalni filmčki itn. Pa tudi to, da so "........" novinarji objavili kratek posnetek pred izplutjem silno malizionizirane Gretice, kjer so se malo posvetili tudi vprašanjem o misterijih, ki tebi spati ne dajo.
www.youtube.com/watc...T8NemS6FmQ
... eh, pa saj sem napisal, da je Greta je Malizio II od blizu videla samo takrat, ko so jo najprej pred kamerami na eni strani Atlantika natovorili in potem spet pred kamerami na drugi strani Atlantika iztovorili ...

P.S.: že pred časom sem tukaj forum.finance.si/?m=...812&single nalimal toti kratek posnetek pred izplutjem silno malizionizirane Gretice, kjer so se malo posvetili tudi vprašanjem o misterijih, ki meni ne dajo spati - OK, ni tako hudo - ker pač verjamem v zakone fizike - nima nobene zveze s fiziološkimi potrebami ampak z možnostjo "izvajanja" - ki veljajo tudi ali pa še bolj na valovih sredi Atlantika ...
nimasmisla sporočil: 68
[#2800444] 25.10.19 13:59 · odgovor na: pobalin (#2800320)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [nimasmisla]
> Po novem lahko v osnovi praktično skoraj vse komentirajo izključno plačniki. Včasih so lahko brez omejitev dobesedno srali vsi po vsem povprek. Torej iz ene skrajnosti "smo" prišli v drugo skrajnost. Čudoviti novi časi, flance so same finese postale ....

To ni res. Komentiraš lahko čisto brezplačno, a ne pod zaklenjenimi članki. In za to se ti ni treba vpisovati v fejsbuk ali kakšno drugo neoliberalno platformo na nadzor ljudi in njihovih možganov.
Kategorično zanikaš moj "praktično skoraj vse". Seveda sva si na različnih straneh, ker domnevam, da si naročnik. Skratka, moja izkušnja je pač takšna, tam kjer bi res z veseljem še dodal kakšen, eh - reciva mu umotvor, mi je onemogočeno. Lahko pa malo bla bla po forumu, sem pač razpoložen.:)
pobalin sporočil: 14.456
[#2800447] 25.10.19 14:08 · odgovor na: pobalin (#2800438)
Odgovori   +    0
Cena menjave uprave Petrola: do zdaj več kot 10 milijonov evrov
www.finance.si/89542...onov-evrov
Bilo je nekoč davno, ko so cene nepremičnin rasle kot gobe po dežju, slovenski ljudje pa so v Sloveniji jemali kredite v švicarjih kot nori. Stopi k meni žena s časopisom v roki (ne povem katerim!) in mi kaže članek o rasti cen.
- Vidiš, zavpije, cena tega, da se nismo izselili iz našega stanovanja, je v zadnjega pol leta zrasla že za deset jurjev!
- Pa kam naj gremo, ljuba moja duša, z otroki in vso kramo? Pod Tromostovje ali avtocestni nadvoz?
- Ne obračaj zdaj teme, tu imaš dejstva. Veš, kaj bi si lahko omislili za teh deset jurjev?
- Vem, majhen avto, v katerem ne bi mogli prespati ali star avtodom, s katerim se ne bi mogli premikati.
- Ne norčuj se, ti baraba politikantska, nimaš pojma, kako je treba z denarjem, zato si pa taka zguba. Warren Buffet je rekel, da prodaj, ko vsi kupujejo in kupi, ko vsi prodajajo.
- Ampak, ljuba moja, on je to govoril za investicije, za viške denarja, ne pa za osnovne življenjske zadeve. On že ne vem kako dolgo živi v isti hiši, ki je menda razmeroma skromna.
- Nimava milijonov za investicije, ampak stanovanje je najina investicija in z njo je treba ravnati gospodarno.
Potem pride huda kriza, banke ne dajo denarja, ljudje ostajajo brez služb, stanovanj in hiš ne kupujejo ampak jih nekateri morajo prodati in mnogi jih ne morejo prodati, vsaj ne za "pravo" ceno.
- Vidiš, teslo zagamano. Cene nepremičnin so šle dol, in izgubila sva najmanj 50 jurjev.
- Nisva, ljubica, še vedno smo tukaj doma, na varnem in toplem in brez kredita in banke nam še vedno niso pobrale prihrankov z računov.
- Ni res, zdaj bi lahko imeli več prihrankov in kupili večje, novejše stanovanje, kot pravi investitorji. Glej tega: štirisobno stanovanje, 110 kvadratov dobro ohranjeno za samo...
- Ampak ljubica, to je čisto na drugem koncu mesta, ob hrupni avtocesti, daleč od naših služb, šol, sorodnikov... pa še selitev in urejanje bi stala kar nekaj denarja.
- Je pa večje in ko bodo cene spet zrasle, bo vredno več od tega našega trisobnega pajzla. Vsaj 30 jurjev.
- Tako. Zato ti lahko rečem samo, da je cena tvojega življenja z menoj do zdaj vsaj teh 30 jurjev, lahko pa še zraste. Ampak ti si podjetna in pametna ženska in si me lahko privoščiš. Uživaj v tem.
pobalin sporočil: 14.456
[#2800451] 25.10.19 14:22 · odgovor na: najobj (#2800440)
Odgovori   +    0
[najobj]
čuj, retardirani niso nogometni navijači, ampak so retardirani huligani, ki izkoriščajo popularnost nogometne igre in posledično množičen obisk nogometnih tekem, kjer množici ljudi retardirani huligani najlažje predstavijo svoje "sposobnosti", si med množico ljudi najlažje izberejo svoje žrtve in se na koncu po vsakokratni uspešno opravljeni "misiji" med množico ljudi tudi najlažje skrijejo ... alzo, ni fuzbal tisti, ampak je množica ljudi ne le na Balkanu "kriva" za divjanje retardiranih huliganov ...
Hm, ne spomnim se, kdaj so nazadnje množice ljudi na teniških in golf turnirjih, smučarskih tekmah vseh vrst, množičnih jadralnih regatah formata Barcolana, kolesarskih, konjskih in avtomobilskih dirkah pritegnile podivjane huliganske horde. In koliko MojeDeželnih huliganov bo ta vikend za svoje kretenizme izkoristilo množični ljubljanski maraton? Koliko jih pride divjat na množični pohod ob žici, na Zlato lisico in v Planico (domačijsko opolzki pijanci so izzvzeti)?
P.S.: zadnjič sem ti napisal, da FIFA in UEFA prepovedujeta in kaznujeta politična sporočila (= rasizem) navijačev, kar v boldanem lahko vidiš iz svojih novejših paberkov, ne moreta pa jih preprečit, ker nihče nobenemu ne vidi v glavo ...
Najbrž imajo podobna pravila in politiko tudi v zvezah drugih športov. Zanimiva bi bila primerjava med njimi. Kolikokrat morajo na podlagi njih razsojati in poseči po ukrepih v teh in onih športih.
pobalin sporočil: 14.456
[#2800453] 25.10.19 14:33 · odgovor na: nimasmisla (#2800444)
Odgovori   +    0
[nimasmisla]
Kategorično zanikaš moj "praktično skoraj vse". Seveda sva si na različnih straneh, ker domnevam, da si naročnik.
Nisem. Sem zastonjkar, a se zavedam, da luksuz mojega razgrajanja tu spodaj nekdo plačuje. In kdor plačuje ima menda pravico do nekaj več.
Skratka, moja izkušnja je pač takšna, tam kjer bi res z veseljem še dodal kakšen, eh - reciva mu umotvor, mi je onemogočeno. Lahko pa malo bla bla po forumu, sem pač razpoložen.:)
Tudi moja izkušnja je takšna, da bi kdaj rad kaj zabelil, pa ne morem. Oziroma lahko, če plačam. To dilemo sem rešil tako, da sem si kanal za umotovore ustvaril tukaj, v podpodju foruma, kar zaenkrat še lahko stori vsak. In če želiš debato z določenim komentarjem določenega forumaša, ga lahko na svoj umotvor v podpodju opozoriš s privatnim sporočilom. Ali mu repliciraš privatno. Mislim, da toliko svobode ni v kleti nobenega drugega MojeDeželnega medija.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2800462] 25.10.19 15:18 · odgovor na: pobalin (#2800451)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [najobj]
>
Najbrž imajo podobna pravila in politiko tudi v zvezah drugih športov...

Poglejta tole...www.index.hr/magazin...26783.aspx
najobj sporočil: 31.920
[#2800464] 25.10.19 15:54 · odgovor na: pobalin (#2800451)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.10.2019 15:56
[pobalin]
> [najobj]
> čuj, retardirani niso nogometni navijači, ampak so retardirani huligani, ki izkoriščajo popularnost nogometne igre in posledično množičen obisk nogometnih tekem, kjer množici ljudi retardirani huligani najlažje predstavijo svoje "sposobnosti", si med množico ljudi najlažje izberejo svoje žrtve in se na koncu po vsakokratni uspešno opravljeni "misiji" med množico ljudi tudi najlažje skrijejo ... alzo, ni fuzbal tisti, ampak je množica ljudi ne le na Balkanu "kriva" za divjanje retardiranih huliganov ...
Hm, ne spomnim se, kdaj so nazadnje množice ljudi na teniških in golf turnirjih, smučarskih tekmah vseh vrst, množičnih jadralnih regatah formata Barcolana, kolesarskih, konjskih in avtomobilskih dirkah pritegnile podivjane huliganske horde. In koliko MojeDeželnih huliganov bo ta vikend za svoje kretenizme izkoristilo množični ljubljanski maraton? Koliko jih pride divjat na množični pohod ob žici, na Zlato lisico in v Planico (domačijsko opolzki pijanci so izzvzeti)?
... holy shit ! ... čuj, če že ne veš, koliko stane - ja, to je pomembno povezano - golf, tenis, konjeništvo, jadranje, avtomobilizem, ti očitno res še nisi videl polnega stadiona na fuzbalu, da take pišeš ... no, ampak ker tako trdno verjameš, da je fuzbal šport za primitivce, ker pri ljudeh vzbuja najnižja čustva, te ne bom prepričeval v nasprotno, čeprav je malo hecno, ker je fuzbal daaaaleč najbolj popularen šport na svetu ...
> P.S.: zadnjič sem ti napisal, da FIFA in UEFA prepovedujeta in kaznujeta politična sporočila (= rasizem) navijačev, kar v boldanem lahko vidiš iz svojih novejših paberkov, ne moreta pa jih preprečit, ker nihče nobenemu ne vidi v glavo ...
Najbrž imajo podobna pravila in politiko tudi v zvezah drugih športov. Zanimiva bi bila primerjava med njimi. Kolikokrat morajo na podlagi njih razsojati in poseči po ukrepih v teh in onih športih.
... OK ker je hokej pri nas bolj ali manj crknil, skoraj folklornih pretepov ljubljanskih Green Dragonsov in jeseniških Red Steelersov ni več, pri košarki je isto, se pa na Balkanu občasno siol.net/sportal/kos...adu-175053 še vedno pobijajo, na vaterpolo v Kranju www.youtube.com/watc...eHxshN9SCs pa so itak že vsi pozabili, medtem ko so na rokometu www.delo.si/sport/ro...29662.html primitivci iz Celja itak že bili kaznovali, ker so z rasizmom tako razjezili rokometaše Barcelone, da so Celjane za kazen nabili z rekordnimi 24 goli razlike ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2800475] 25.10.19 18:18 · odgovor na: najobj (#2800464)
Odgovori   +    0
[najobj]
... holy shit ! ... čuj, če že ne veš, koliko stane - ja, to je pomembno povezano - golf, tenis, konjeništvo, jadranje, avtomobilizem,
Govoriš o ceni sodelovanja ali o ceni vstopnic?
ti očitno res še nisi videl polnega stadiona na fuzbalu, da take pišeš ...
Si ti kdaj videl nabito polne Wimbledon, Rolland Garros, Melbourne, Monzo, Silverstone, Le Mans (s 24-urnim suspenzom), si kdaj videl množice ljudi ob trasah kolesarskih dirk in relijev, na obalah velikih regat... pa Pohorje in Planico, da take pišeš? Tudi za odbojko se ne spomnim, da bi v polne Stožice pritegnila kakše besne dragonarje ali ponorele vijolarje.
čeprav je malo hecno, ker je fuzbal daaaaleč najbolj popularen šport na svetu ...
Tudi daaaleč najbolj populariziran! Kura, jajc pa to.
... OK ker je hokej pri nas bolj ali manj crknil, skoraj folklornih pretepov ljubljanskih Green Dragonsov in jeseniških Red Steelersov ni več, pri košarki je isto, se pa na Balkanu občasno siol.net/sportal/kos...adu-175053 še vedno pobijajo, na vaterpolo v Kranju www.youtube.com/watc...eHxshN9SCs pa so itak že vsi pozabili, medtem ko so na rokometu www.delo.si/sport/ro...29662.html primitivci iz Celja itak že bili kaznovali, ker so z rasizmom tako razjezili rokometaše Barcelone, da so Celjane za kazen nabili z rekordnimi 24 goli razlike ...
Z vsem tem naštevanjem si mi povedal kaj? Da gre za naravo stvari in stvar narave?
najobj sporočil: 31.920
[#2800590] 26.10.19 13:19 · odgovor na: pobalin (#2800475)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [najobj]
> ... holy shit ! ... čuj, če že ne veš, koliko stane - ja, to je pomembno povezano - golf, tenis, konjeništvo, jadranje, avtomobilizem,

Govoriš o ceni sodelovanja ali o ceni vstopnic?

> ti očitno res še nisi videl polnega stadiona na fuzbalu, da take pišeš ...

Si ti kdaj videl nabito polne Wimbledon, Rolland Garros, Melbourne, Monzo, Silverstone, Le Mans (s 24-urnim suspenzom), si kdaj videl množice ljudi ob trasah kolesarskih dirk in relijev, na obalah velikih regat... pa Pohorje in Planico, da take pišeš? Tudi za odbojko se ne spomnim, da bi v polne Stožice pritegnila kakše besne dragonarje ali ponorele vijolarje.

> čeprav je malo hecno, ker je fuzbal daaaaleč najbolj popularen šport na svetu ...

Tudi daaaleč najbolj populariziran! Kura, jajc pa to.

> ... OK ker je hokej pri nas bolj ali manj crknil, skoraj folklornih pretepov ljubljanskih Green Dragonsov in jeseniških Red Steelersov ni več, pri košarki je isto, se pa na Balkanu občasno siol.net/sportal/kos...adu-175053 še vedno pobijajo, na vaterpolo v Kranju www.youtube.com/watc...eHxshN9SCs pa so itak že vsi pozabili, medtem ko so na rokometu www.delo.si/sport/ro...29662.html primitivci iz Celja itak že bili kaznovali, ker so z rasizmom tako razjezili rokometaše Barcelone, da so Celjane za kazen nabili z rekordnimi 24 goli razlike ...
Z vsem tem naštevanjem si mi povedal kaj? Da gre za naravo stvari in stvar narave?
... čuj, na polo si pozabil, ker za razliko od primitivcev v fuzbalu je polo šport za fine ljudi ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2800595] 26.10.19 14:05 · odgovor na: najobj (#2800590)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 26.10.2019 14:14
[najobj]
... čuj, na polo si pozabil, ker za razliko od primitivcev v fuzbalu je polo šport za fine ljudi ...
Pa na gimnastiko (ker ravno vidim, da slavijo obletnico Mira Cerarja, ki je v svetovnem/olimpijskem merilu dosegel več kot vsi masovno malikovani in sistematično mitizirani fuzbalerji skupaj).

P.S.: Pa atletiko, pa veslanje, pa plezanje pa še kaj tretjega nezaslišano dragega in neMojeDeželnega in neljudskega in nemnožičnega, kar je morda razlog, da so naši športniki tam osvajali svetovne in olimpijske kolajne. S fuzbalerji je pa mega drama, če se bodo sploh kvalificirali za evro ali svetovno prvenstvo. In če se, se potem tam sprejo kot poniglavi smrkavci.
pobalin sporočil: 14.456
[#2800597] 26.10.19 14:33 · odgovor na: pobalin (#2800595)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 26.10.2019 14:38
Še pomnite tovariši, kako je nek "pošten gorenjski kmet" zavednim MojeDeželanom in domačo kvaliteto čislajočim kupcem prodajal pristne domače klobase eht-ersteklase? Namešane iz trupel poceni uvoženih športnih konjev...
www.rtvslo.si/crna-k...lam/280427

No, tak je MojeDeželni agrobiznis, da so v avstrijski Štajerski izsledili neko klavnico, ki je delovala precej po "poljsko" (glej link za osvežitev spomina).
www.rtvslo.si/svet/e...ijo/478889

Ker je avstrijska Lipnica blizu Slovenije, in ker imamo združeni Evropejci en sam trg, ni čudno, da je "poljsko" meso avstrijskih klavcev prispelo tudi v Mojo Deželo. Malo čudno pa je, da ga niso izsledili samo v izdelkih mesne industrije in obrti, ampak tudi v več izdelkih kmetije Janežič iz Grosuplja. Saj veste, izdelke kmetije in kmeta kupiš zato, ker je kakor domače, doma pridelano, eko, bio, domače, slovensko, arijsko pa vse to. Če iščeš industrijsko robo, pač kupiš industrijsko blagovno znamko.

Takšno je naše, domače, slovensko, tradicionalno, boljša kakovost, pod trikoloro z lipovim listo Moje Dežele, in v ritmu Avsenikove Golice:
Kmetija Janežič s trga umika zaseko, pakirano v umetni ovoj in speto v prodajni trojček (3x170 gramov) s serijsko številko 19103 in rokom uporabe 17. april 2020, klobaso za kuhanje v rinfuzi v obliki špilanih parov iz serije 19102 in rokom uporabe 16. april 2020, suho svinjsko klobaso v rinfuzi po 250 gramov in pakirano v vakum po 200 gramov iz serije 1981 in rokom uporabe 26. september 2019 ter mast, ocvirke in mast z ocvirki v lončkih po 250 in 500 gramov ter en in tri kilograme z lot številko 19104 in rokom uporabe 17. april 2020.
www.delo.si/novice/s...43014.html
Da ne bo pomote, ker sta kmetiji Janežič vsaj dve - očitno gre za tole:
www.moja-dejavnost.s...o/MM1O_rhg
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2800618] 27.10.19 04:14 · odgovor na: anon-154083 (#2795042)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [Gustl]
> Res je. Ne le poslovnemu (nismo finančni, ime vara) casopisu.

Trženje je zelo naporno delo, če štartaš z napačnim imenom izdelka.
Res je, tržiš, tržiš, trudiš se...potem pa...Upokojeni ameriški general Barry McCaffrey je predsednika Donalda Trumpa primerjal z Mussolinijem, potem ko je administracija odpovedala časopisa New York Times in Washington Post v vladnih službah...www.delo.si/novice/s...43064.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2800629] 27.10.19 09:18 · odgovor na: najobj (#2799689)
Odgovori   +    1
Prepričan sem, da mi bo Zorana Baković odpustila... Tole njeno blasfemično pisanje sem iz včerajšnjega Dela ukradel ekskluzivno za tovariša Najobj:
Kaj povezuje Čile, Libanon in Hongkong? Tri različne iskre in en skupni požar.

V čilskem glavnem mestu Santiago je od prejšnjega tedna na ulicah več tisoč študentov, ki se jim je v preteklih dneh pridružilo še na tisoče delavcev, nezadovoljnih zaradi vse višjih življenjski stroškov, prenizkih plač in vse večje družbene neenakosti. Neposredni povod za nerede, v katerih je bilo do zdaj ubitih najmanj 18 ljudi, je bila napovedana podražitev vozovnic za podzemeljsko železnico.

Tudi v Libanonu je šlo prejšnji teden na ulice Bejruta in drugih mest po vsej državi na tisoče demonstrantov. In čeprav je bil povod za to napoved vlade, da bo uvedla takse na klice prek aplikacije WhatsApp, so se protesti spremenili v množično gibanje za strmoglavljenje režima, odpravo pajdaškega kapitalizma in preprečevanje korupcije.

V Hongkongu je bil neposredni povod za nemire predlog zakona o izročanju osumljencev Kitajski, a so ti zdaj že prerasli v mini revolucijo za pravičnejšo družbo in jasnejšo prihodnost.

Poteze vlad, ki so pri tem imele vlogo isker, so medtem umaknili: cene metroja v Santiagu so ostale kot prej, predsednik Sebastián Piñera se je v torek po televiziji opravičil ljudstvu zaradi problemov, ki so se nakopičili v desetletjih, ter obljubil družbene in gospodarske reforme, ki bodo vsebovale zvišanje pokojnin, dostopnejše zdravstveno zavarovanje, znižanje cene zdravil in umiritev cene elektrike. V Libanonu so z dnevnega reda umaknili takso na pozive prek aplikacij mobilnih telefonov, premier Saad Hariri je v ponedeljek objavil program gospodarskih reform, predsednik Michel Aun pa je v četrtek nacijo pozval, naj ga podpre, in od demonstrantov zahteval, naj odpravijo blokado prometnic. V Hongkongu je območna vlada v sredo z dnevnega reda uradno umaknila osnutek zakona o izročanju. S tem je bil uradno odstranjen neposredni povod za nerede, ne pa tudi glavni vir nezadovoljstva med državljani, predvsem tistimi mlajšimi.

Ergo ■ »Maraton v poznejši fazi nikoli ne postane lažji, saj točka na polovici poti označuje zgolj konec začetka.« Tako je naravo teka na dolge proge opisal Joe Henderson, ameriški tekač, trener in bivši glavni urednik revije Runner's World. In tako je tudi s protesti, gibanji in revolucijami. Nekje na polovici poti je zgolj konec začetka. Nato pa se začne tisti najtežji del, v katerem ni nič več dovolj vedeti, proti čemu smo šli na ulice, temveč je bistveno opredeliti tisto, kar dejansko hočemo. Konec poti sam po sebi tekmi ne daje smisla.

Podoben požar, ki so ga prižgale različne iskre, zato ne pomeni, da se bliža nova internacionala. Pomenljivo je to, da se je v Latinski Ameriki vznemirila država Čile, ki velja za eno najstabilnejših na tej celini, in da se je na Bližnjem vzhodu dvignil prav Libanon, ena od najbolj skorumpiranih držav tega območja. In zanimivo je, da v Vzhodni Aziji gori prav Hongkong, eno najvitalnejših gospodarstev sveta. A vsak od njih teče na svoji tekmi. In kot pravi Murakami, »počakati bo treba do jutri, da bi videli, kaj nam prinaša jutrišnji dan«.
www.delo.si/novice/s...40991.html
najobj sporočil: 31.920
[#2800649] 27.10.19 12:54 · odgovor na: pobalin (#2800595)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 27.10.2019 12:59
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, na polo si pozabil, ker za razliko od primitivcev v fuzbalu je polo šport za fine ljudi ...
Pa na gimnastiko (ker ravno vidim, da slavijo obletnico Mira Cerarja, ki je v svetovnem/olimpijskem merilu dosegel več kot vsi masovno malikovani in sistematično mitizirani fuzbalerji skupaj).

P.S.: Pa atletiko, pa veslanje, pa plezanje pa še kaj tretjega nezaslišano dragega in neMojeDeželnega in neljudskega in nemnožičnega, kar je morda razlog, da so naši športniki tam osvajali svetovne in olimpijske kolajne. S fuzbalerji je pa mega drama, če se bodo sploh kvalificirali za evro ali svetovno prvenstvo. In če se, se potem tam sprejo kot poniglavi smrkavci.
... OK, če ti lahko zmešaš dva tako različna športa, kot sta gimnastika in fuzbal, je res boljše, da se nehava pogovarjat o športu in o vsem, kar je s športom kakorkoli povezano ... khmm, sploh ker si ti začel s huligani - jasno da fuzbalskimi, ker drugje jih ni - potem pa na mojo razlago o razlogih za huligane na fuzbalu namešal vse živo in zdaj končal pri Cerarju - o njem tudi sam mislim vse najboljše - iz nekih čisto drugih časov, ki z današnjimi časi v športu - ja, tudi gimnastiki - razen imena nima takorekoč nič ...

P.S.: ker si tako prepričan, da ni glih obratno, ampak da je fuzbal masovno malikovan in sistematično mitiziran (WTF?) zaradi reklam, si lahko tukaj www.youtube.com/watc...u1WanatiAM pogledaš, kako je bilo leta 1950 na stadionu pred 200.000 ljudi, ko o reklamah še ni bilo ne duha ne sluha ... aja, in da ne boš mislil, da je "fuzbal več kot igra" samo med primitivno sirotinjo v Južni Ameriki, pa si tukaj www.youtube.com/watc...DCcSNcR-mQ poglej, kako so v Nemčiji fuzbal razumeli včasih in ga glede na razprodane stadione razumejo še danes ... khmm, in je priljubljenost fuzbala bolj ali manj enaka po celi zahodni Evropi razen v Sloveniji, kjer se zafrustrirani Slovenčeki zaradi neuspehov še iz časov Juge tolažijo, da je fuzbal šport primitivcev z nerazvitega Balkana ...
najobj sporočil: 31.920
[#2800651] 27.10.19 13:11 · odgovor na: pobalin (#2800629)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 27.10.2019 13:12
[pobalin]
Prepričan sem, da mi bo Zorana Baković odpustila... Tole njeno blasfemično pisanje sem iz včerajšnjega Dela ukradel ekskluzivno za tovariša Najobj:
> Kaj povezuje Čile, Libanon in Hongkong? Tri različne iskre in en skupni požar.
>
> V čilskem glavnem mestu Santiago je od prejšnjega tedna na ulicah več tisoč študentov, ki se jim je v preteklih dneh pridružilo še na tisoče delavcev, nezadovoljnih zaradi vse višjih življenjski stroškov, prenizkih plač in vse večje družbene neenakosti. Neposredni povod za nerede, v katerih je bilo do zdaj ubitih najmanj 18 ljudi, je bila napovedana podražitev vozovnic za podzemeljsko železnico.
>
> Tudi v Libanonu je šlo prejšnji teden na ulice Bejruta in drugih mest po vsej državi na tisoče demonstrantov. In čeprav je bil povod za to napoved vlade, da bo uvedla takse na klice prek aplikacije WhatsApp, so se protesti spremenili v množično gibanje za strmoglavljenje režima, odpravo pajdaškega kapitalizma in preprečevanje korupcije.
>
> V Hongkongu je bil neposredni povod za nemire predlog zakona o izročanju osumljencev Kitajski, a so ti zdaj že prerasli v mini revolucijo za pravičnejšo družbo in jasnejšo prihodnost.
>
> Poteze vlad, ki so pri tem imele vlogo isker, so medtem umaknili: cene metroja v Santiagu so ostale kot prej, predsednik Sebastián Piñera se je v torek po televiziji opravičil ljudstvu zaradi problemov, ki so se nakopičili v desetletjih, ter obljubil družbene in gospodarske reforme, ki bodo vsebovale zvišanje pokojnin, dostopnejše zdravstveno zavarovanje, znižanje cene zdravil in umiritev cene elektrike. V Libanonu so z dnevnega reda umaknili takso na pozive prek aplikacij mobilnih telefonov, premier Saad Hariri je v ponedeljek objavil program gospodarskih reform, predsednik Michel Aun pa je v četrtek nacijo pozval, naj ga podpre, in od demonstrantov zahteval, naj odpravijo blokado prometnic. V Hongkongu je območna vlada v sredo z dnevnega reda uradno umaknila osnutek zakona o izročanju. S tem je bil uradno odstranjen neposredni povod za nerede, ne pa tudi glavni vir nezadovoljstva med državljani, predvsem tistimi mlajšimi.
>
> Ergo ■ »Maraton v poznejši fazi nikoli ne postane lažji, saj točka na polovici poti označuje zgolj konec začetka.« Tako je naravo teka na dolge proge opisal Joe Henderson, ameriški tekač, trener in bivši glavni urednik revije Runner's World. In tako je tudi s protesti, gibanji in revolucijami. Nekje na polovici poti je zgolj konec začetka. Nato pa se začne tisti najtežji del, v katerem ni nič več dovolj vedeti, proti čemu smo šli na ulice, temveč je bistveno opredeliti tisto, kar dejansko hočemo. Konec poti sam po sebi tekmi ne daje smisla.
>
> Podoben požar, ki so ga prižgale različne iskre, zato ne pomeni, da se bliža nova internacionala. Pomenljivo je to, da se je v Latinski Ameriki vznemirila država Čile, ki velja za eno najstabilnejših na tej celini, in da se je na Bližnjem vzhodu dvignil prav Libanon, ena od najbolj skorumpiranih držav tega območja. In zanimivo je, da v Vzhodni Aziji gori prav Hongkong, eno najvitalnejših gospodarstev sveta. A vsak od njih teče na svoji tekmi. In kot pravi Murakami, »počakati bo treba do jutri, da bi videli, kaj nam prinaša jutrišnji dan«.
> www.delo.si/novice/s...40991.html
... čuj, ker glede na res fascinantne številke avt: 28 / spo: 1379 / ogl: 835870 totega tvojega Špeckahlanja na berem samo jaz in ti dobro veš, da jaz zaupam številkam in zakonom fizike, ne razumem glih najbolj, zakaj bi bilo to ekskluzivno za mene, ampak kot sem zgoraj napisal, se midva lahko pogovarjava o vsem razen o fuzbalu oziroma športu nasploh, če tudi Gretino "jadranje" čez Atlantik štejem v šport ...

P.S.: na tvojem mestu jaz ne bi preveč pisal o revoluciji za pravičnejšo družbo in jasnejšo prihodnost, ker na totem forumu vsi dobro vemo, da je najbolj pravično, ko imajo sposobni in pridni delodajalci vse, nesposobni in leni delavci pa nič ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2800822] 29.10.19 14:30 · odgovor na: najobj (#2800651)
Odgovori   +    0
[najobj]
na totem forumu vsi dobro vemo, da je najbolj pravično, ko imajo sposobni in pridni delodajalci vse, nesposobni in leni delavci pa nič ...
To je socialistični diskurz. V neoliberalnem svetu nesposobnih in lenih delavcev ni, ker so zaradi nesposobnosti in lenobe izgubili službe ali pa jih sploh niso dobili. Te je pred časom nekdo poimenoval lumpenproletariat, če se prav spomnim. :-P
pobalin sporočil: 14.456
[#2800826] 29.10.19 15:05 · odgovor na: najobj (#2800649)
Odgovori   +    0
[najobj]
P.S.: ker si tako prepričan, da ni glih obratno, ampak da je fuzbal masovno malikovan in sistematično mitiziran (WTF?) zaradi reklam,
Reklam? Prepričan? Napisal?
si lahko tukaj www.youtube.com/watc...u1WanatiAM pogledaš, kako je bilo leta 1950 na stadionu pred 200.000 ljudi, ko o reklamah še ni bilo ne duha ne sluha ... aja, in da ne boš mislil, da je "fuzbal več kot igra" samo med primitivno sirotinjo v Južni Ameriki, pa si tukaj www.youtube.com/watc...DCcSNcR-mQ poglej, kako so v Nemčiji fuzbal razumeli včasih in ga glede na razprodane stadione razumejo še danes ...
Dragi moj, žal ti ne morem ponuditi premikajočih se sličic, ker jih takrat, ko je bil izumljen rek kruha in iger, še niso poznali. Zato te lahko napotim le bolje založeno v knjižnico...
khmm, in je priljubljenost fuzbala bolj ali manj enaka po celi zahodni Evropi razen v Sloveniji, kjer se zafrustrirani Slovenčeki zaradi neuspehov še iz časov Juge tolažijo, da je fuzbal šport primitivcev z nerazvitega Balkana ...
Kot otrok sem se čudil stricu, ki se je na skoraj vsako (nedeljsko) tekmo Olimpije pripeljal iz Zasavja, ker je bil njen navijač, mimogrede je pa še obiskal mamo. Te nogometne strasti nisem čisto razumel, mi je bila pa njegova predanost všeč. Takrat nisem vedel, da se na Plečnikovem, stadionu pretepajo, da zažigajo, pokajo, mažejo, mečejo, krulijo in žalijo, kot najhujša vaška svojat na lokalni veselici. Ne spomnim se, da bi za nogometno tekmo vedel, ker bi bile mestne ulice zastražene z množico oklepljenih policistov.

A da tega v 60. letih še ni bilo? Ja, potem je pa s to preobrazbo umrlo moje eventualno simpatiziranje z množičnim fuzbalstvom. Z zahrbtnim Predinovim udarcem po sodniku pa je umrlo še mnenje, da ima vsaj košarka nekaj boljšo publiko. Pa sem bil kot mulc deležen ponosa, da je moje mesto gostilo svetovna prvenstva v namiznem tenisu, hokeju, košarki, gimnastiki, kar se je vse poznalo tudi na naših igrah. In frizurah, ker mojster Kamenarić nasproti Drame je rad ustregel mulcem, ki so hoteli imeti frizuro a la Ćosić ali Jelovac (Daneu je imel že previsoko čelo, da bi nas njegovi lasje fascinirali). Najbrž sem tudi zaradi tega od nekdaj fuzbal gledal zviška, saj so v Ljubljano svetovni nivo prinašali drugi športi, v katerih naši tekmovalci niso bili glih obrobne luknje na frulici.
najobj sporočil: 31.920
[#2800832] 29.10.19 15:56 · odgovor na: pobalin (#2800826)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.10.2019 16:01
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: ker si tako prepričan, da ni glih obratno, ampak da je fuzbal masovno malikovan in sistematično mitiziran (WTF?) zaradi reklam,

Reklam? Prepričan? Napisal?
... eh, zaradi propagande bi bila seveda boljša formulacija, ki se je jezen zaradi tvoje zaplankanosti - oprosti, ampak je res - v času pisanja nisem spomnil ... khmm, čeprav tudi reklame niso čisto mimo, ker je to samo bolj ljudski izraz za kratico EPP oziroma za ekonomsko propagandni program, ki se v milijardnih količinah obrača - I wonder why - na in okoli fuzbalskih stadionov ...
> si lahko tukaj www.youtube.com/watc...u1WanatiAM pogledaš, kako je bilo leta 1950 na stadionu pred 200.000 ljudi, ko o reklamah še ni bilo ne duha ne sluha ... aja, in da ne boš mislil, da je "fuzbal več kot igra" samo med primitivno sirotinjo v Južni Ameriki, pa si tukaj www.youtube.com/watc...DCcSNcR-mQ poglej, kako so v Nemčiji fuzbal razumeli včasih in ga glede na razprodane stadione razumejo še danes ...

Dragi moj, žal ti ne morem ponuditi premikajočih se sličic, ker jih takrat, ko je bil izumljen rek kruha in iger, še niso poznali. Zato te lahko napotim le bolje založeno v knjižnico...
... ja, rek "kruha in iger" je bil izumljen res že v časih de.wikipedia.org/wik..._circenses , ko o fuzbalu še ni bilo ne duha ne sluha, ampak rahlo dvomim, da so leta 1848 študentje de.wikipedia.org/wik...ahrhundert na Univerzi Cambridge mislili na antični Rim ali da so celo delali po naročilu svojih "gospodarjev", ko so "izumili" igro, ki je kmalu za tem obnorela celi svet ...
> khmm, in je priljubljenost fuzbala bolj ali manj enaka po celi zahodni Evropi razen v Sloveniji, kjer se zafrustrirani Slovenčeki zaradi neuspehov še iz časov Juge tolažijo, da je fuzbal šport primitivcev z nerazvitega Balkana ...

Kot otrok sem se čudil stricu, ki se je na skoraj vsako (nedeljsko) tekmo Olimpije pripeljal iz Zasavja, ker je bil njen navijač, mimogrede je pa še obiskal mamo. Te nogometne strasti nisem čisto razumel, mi je bila pa njegova predanost všeč. Takrat nisem vedel, da se na Plečnikovem, stadionu pretepajo, da zažigajo, pokajo, mažejo, mečejo, krulijo in žalijo, kot najhujša vaška svojat na lokalni veselici. Ne spomnim se, da bi za nogometno tekmo vedel, ker bi bile mestne ulice zastražene z množico oklepljenih policistov.

A da tega v 60. letih še ni bilo? Ja, potem je pa s to preobrazbo umrlo moje eventualno simpatiziranje z množičnim fuzbalstvom. Z zahrbtnim Predinovim udarcem po sodniku pa je umrlo še mnenje, da ima vsaj košarka nekaj boljšo publiko. Pa sem bil kot mulc deležen ponosa, da je moje mesto gostilo svetovna prvenstva v namiznem tenisu, hokeju, košarki, gimnastiki, kar se je vse poznalo tudi na naših igrah. In frizurah, ker mojster Kamenarić nasproti Drame je rad ustregel mulcem, ki so hoteli imeti frizuro a la Ćosić ali Jelovac (Daneu je imel že previsoko čelo, da bi nas njegovi lasje fascinirali). Najbrž sem tudi zaradi tega od nekdaj fuzbal gledal zviška, saj so v Ljubljano svetovni nivo prinašali drugi športi, v katerih naši tekmovalci niso bili glih obrobne luknje na frulici.
... evo, zato pa sem tam zgoraj napisal, da si pri naštevanju pozabil na polo, ker polo razen največ 10 ali 20 prisotnih "finih" ljudi sploh nima publike ... khmm, če pozabim na športe, ki si jih dal za "vzor" in katerih skupna značilnost je, da ni neposrednega dvoboja med dvema tekmovalcema ali ekipama, da bi se sprožile navijaške strasti, pa zato na omenjenih "civiliziranih" teniških in golf turnirjih, smučarskih tekmah vseh vrst, množičnih jadralnih regatah formata Barcolana, kolesarskih, konjskih in avtomobilskih dirkah kljub ponekod velikemu številu gledalcev ne pritegnejo tudi podivjane huliganske horde ...

P.S.: kot sem že napisal, nimam nobenih problemov, če misliš drugače kot jaz, sploh ker ti misliš narobe, jaz pa prav ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2801321] 04.11.19 11:21 · odgovor na: najobj (#2800832)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 04.11.2019 11:33
[najobj]
so "izumili" igro, ki je kmalu za tem obnorela celi svet ...
Sic!
... evo, zato pa sem tam zgoraj napisal, da si pri naštevanju pozabil na polo, ker polo razen največ 10 ali 20 prisotnih "finih" ljudi sploh nima publike ...
Mogoče pa bistvo športa ni v tem, da igraš za publiko, ampak zase, za svoje zdravje, zabavo, ambicije... Saj tudi taroka, šnopsa, šaha, monopolija in potem prvih računalniških igric nismo igrali za publiko, ampak zase. Seveda si pa takrat, v starih dobrih časih, nismo predstavljali, da bo zrasla generacija, ki bo doma ali celo v velikih dvoranah kot pribita buljila v takšne igre drugih. Še 10-20 let, pa boš lahko pisal o računalniških igrah, ki so "obnorele celi svet" in linkal na zgodbe o prvih študentskih poskusih...
športe, ki si jih dal za "vzor" in katerih skupna značilnost je, da ni neposrednega dvoboja med dvema tekmovalcema ali ekipama, da bi se sprožile navijaške strasti, pa zato na omenjenih "civiliziranih" teniških in golf turnirjih, smučarskih tekmah vseh vrst, množičnih jadralnih regatah formata Barcolana, kolesarskih, konjskih in avtomobilskih dirkah kljub ponekod velikemu številu gledalcev ne pritegnejo tudi podivjane huliganske horde ...
Aha, pravi šport je po tvojem samo tisti, kjer se igralci med seboj fizično pehajo, butajo, spotikajo, brcajo, zmerjajo in potem stepejo? Kolikor vem, ragbi in ameriški nogomet te kriterije izpolnjujeta še bolje kot kembriški fuzbal iz 19. stoletja. Boks sem izločil, ker ne izpolnjuje kriterija čopor protiv čopora, pleme vs. pleme, naši vs. vaši. Na barcolanah jadrajo ekipe, ki se tudi trkajo in zmerjajo, s konji in avtomobili se tudi prerivajo, a vse to ostaja (pre)daleč od oči in ušes pravih ljubiteljev športa, zato pa tudi ne pritegne pravih ljubiteljev huliganstva.

Zame je najbolj zanimivo pri tej debati, da za huliganstvo okrog fuzbala in nekaj podobnih športov "veš", da je pač kolateralni pojav množičnega obiska in priljubljenosti fuzbala. Prav tako pa tudi "veš", da je huliganstvo ob množičnih demonstracijah v HK definitivno zakuhal anglosaksonski fejling impirializm, ker je čisto nemogoče, da bi se huligani kolateralno priklopili še na kakšen drug množičen zbor kot fuzbalski.

BTW, ne spomnim se, da bi naša vrla policija, sova in druge izpostave za varnost in zaščito ponosne, samostojne, suverene, napredne, socialne, evropske, zelene, srčne itn. Republike Slovenije kdaj ugotovili, kdo so bili veliki razbijači parlamenta, ki so se pojavili v okviru mirnih in vzorno organiziranih "študentskih" demonstracij. So bili to anglosaksonski imperialni agentje, udbomafija, islamisti...? Tu mač of a misteri za MojoDeželo, katere čudaštva bolje poznajo gugl, fejsbuk, cija, mosad in efesbe kot pa lastni nacionalni organi?
P.S.: kot sem že napisal, nimam nobenih problemov, če misliš drugače kot jaz, sploh ker ti misliš narobe, jaz pa prav ...
Točno moje misli... :-P

Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 57