Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2800447] 25.10.19 14:08 · odgovor na: pobalin (#2800438)
Odgovori   +    0
Cena menjave uprave Petrola: do zdaj več kot 10 milijonov evrov
www.finance.si/89542...onov-evrov
Bilo je nekoč davno, ko so cene nepremičnin rasle kot gobe po dežju, slovenski ljudje pa so v Sloveniji jemali kredite v švicarjih kot nori. Stopi k meni žena s časopisom v roki (ne povem katerim!) in mi kaže članek o rasti cen.
- Vidiš, zavpije, cena tega, da se nismo izselili iz našega stanovanja, je v zadnjega pol leta zrasla že za deset jurjev!
- Pa kam naj gremo, ljuba moja duša, z otroki in vso kramo? Pod Tromostovje ali avtocestni nadvoz?
- Ne obračaj zdaj teme, tu imaš dejstva. Veš, kaj bi si lahko omislili za teh deset jurjev?
- Vem, majhen avto, v katerem ne bi mogli prespati ali star avtodom, s katerim se ne bi mogli premikati.
- Ne norčuj se, ti baraba politikantska, nimaš pojma, kako je treba z denarjem, zato si pa taka zguba. Warren Buffet je rekel, da prodaj, ko vsi kupujejo in kupi, ko vsi prodajajo.
- Ampak, ljuba moja, on je to govoril za investicije, za viške denarja, ne pa za osnovne življenjske zadeve. On že ne vem kako dolgo živi v isti hiši, ki je menda razmeroma skromna.
- Nimava milijonov za investicije, ampak stanovanje je najina investicija in z njo je treba ravnati gospodarno.
Potem pride huda kriza, banke ne dajo denarja, ljudje ostajajo brez služb, stanovanj in hiš ne kupujejo ampak jih nekateri morajo prodati in mnogi jih ne morejo prodati, vsaj ne za "pravo" ceno.
- Vidiš, teslo zagamano. Cene nepremičnin so šle dol, in izgubila sva najmanj 50 jurjev.
- Nisva, ljubica, še vedno smo tukaj doma, na varnem in toplem in brez kredita in banke nam še vedno niso pobrale prihrankov z računov.
- Ni res, zdaj bi lahko imeli več prihrankov in kupili večje, novejše stanovanje, kot pravi investitorji. Glej tega: štirisobno stanovanje, 110 kvadratov dobro ohranjeno za samo...
- Ampak ljubica, to je čisto na drugem koncu mesta, ob hrupni avtocesti, daleč od naših služb, šol, sorodnikov... pa še selitev in urejanje bi stala kar nekaj denarja.
- Je pa večje in ko bodo cene spet zrasle, bo vredno več od tega našega trisobnega pajzla. Vsaj 30 jurjev.
- Tako. Zato ti lahko rečem samo, da je cena tvojega življenja z menoj do zdaj vsaj teh 30 jurjev, lahko pa še zraste. Ampak ti si podjetna in pametna ženska in si me lahko privoščiš. Uživaj v tem.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(