Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2800826] 29.10.19 15:05 · odgovor na: najobj (#2800649)
Odgovori   +    0
[najobj]
P.S.: ker si tako prepričan, da ni glih obratno, ampak da je fuzbal masovno malikovan in sistematično mitiziran (WTF?) zaradi reklam,
Reklam? Prepričan? Napisal?
si lahko tukaj www.youtube.com/watc...u1WanatiAM pogledaš, kako je bilo leta 1950 na stadionu pred 200.000 ljudi, ko o reklamah še ni bilo ne duha ne sluha ... aja, in da ne boš mislil, da je "fuzbal več kot igra" samo med primitivno sirotinjo v Južni Ameriki, pa si tukaj www.youtube.com/watc...DCcSNcR-mQ poglej, kako so v Nemčiji fuzbal razumeli včasih in ga glede na razprodane stadione razumejo še danes ...
Dragi moj, žal ti ne morem ponuditi premikajočih se sličic, ker jih takrat, ko je bil izumljen rek kruha in iger, še niso poznali. Zato te lahko napotim le bolje založeno v knjižnico...
khmm, in je priljubljenost fuzbala bolj ali manj enaka po celi zahodni Evropi razen v Sloveniji, kjer se zafrustrirani Slovenčeki zaradi neuspehov še iz časov Juge tolažijo, da je fuzbal šport primitivcev z nerazvitega Balkana ...
Kot otrok sem se čudil stricu, ki se je na skoraj vsako (nedeljsko) tekmo Olimpije pripeljal iz Zasavja, ker je bil njen navijač, mimogrede je pa še obiskal mamo. Te nogometne strasti nisem čisto razumel, mi je bila pa njegova predanost všeč. Takrat nisem vedel, da se na Plečnikovem, stadionu pretepajo, da zažigajo, pokajo, mažejo, mečejo, krulijo in žalijo, kot najhujša vaška svojat na lokalni veselici. Ne spomnim se, da bi za nogometno tekmo vedel, ker bi bile mestne ulice zastražene z množico oklepljenih policistov.

A da tega v 60. letih še ni bilo? Ja, potem je pa s to preobrazbo umrlo moje eventualno simpatiziranje z množičnim fuzbalstvom. Z zahrbtnim Predinovim udarcem po sodniku pa je umrlo še mnenje, da ima vsaj košarka nekaj boljšo publiko. Pa sem bil kot mulc deležen ponosa, da je moje mesto gostilo svetovna prvenstva v namiznem tenisu, hokeju, košarki, gimnastiki, kar se je vse poznalo tudi na naših igrah. In frizurah, ker mojster Kamenarić nasproti Drame je rad ustregel mulcem, ki so hoteli imeti frizuro a la Ćosić ali Jelovac (Daneu je imel že previsoko čelo, da bi nas njegovi lasje fascinirali). Najbrž sem tudi zaradi tega od nekdaj fuzbal gledal zviška, saj so v Ljubljano svetovni nivo prinašali drugi športi, v katerih naši tekmovalci niso bili glih obrobne luknje na frulici.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(