Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Moja napoved gibanja cen domačih nepremičnin

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Nepremičnine] Tema: Moja napoved gibanja cen domačih nepremičnin
[#499748] 15.05.09 19:39 · odgovor na: (#499686)
Odgovori   +    0

abohte je napisal(a):
Me prav zanima kako si prišel do svoje napovedi.
Saj verjetno veš, da sem vedno rad razložil, kako pridem do svojih številk. Recimo pred 15 meseci do tega, da bo prevzem PILR po 88-89 EUR in ne več in ne manj, pa malo kasneje do tega, da bo imel Istrabenz resne finančne težave , pa približno istočasno do tega, da bo tečaj KBMR odtlej strmoglavljal še hitreje , pa ... , pa pred 9 meseci do tega, da bo tudi tečaj POSR slej ko prej strmoglavil , pa pred 8 meseci do tega, da se je našemu največjemu balkanskemu skladu takrat dogajal pravi eksodus , pa ...

A potem se pogosto znajdem v situaciji, ko jih/vas nekaj mrzlično išče šibke točke mojih izvajanj; recimo naj dokažem, da se ne more vmes zgoditi sprememba zakonodaje, pa naj garantiram, da ne bo ta in ta sklad radikalno spremenil deleža obveznic v portfelju, pa da ker ne poznam inflacije za naslednjih pet let, tega in tega ne morem zanesljivo izračunati, pa ...

In zato sem se tokrat odločil, da bom naredil tako, kot to delajo pravi guruji – napovedal in nič kaj dosti razlagal. Ko je šef analitikov Deutsche Bank decembra 2004 napovedal, da bo EUR/USD v letu 2005 šel z 1.35 na 1.44, tudi nič ni razložil, kako je prišel do tega, pa so njegovo napoved povzeli na Bloombergu, na CNNu in še kje (detajla, da je imel ta guru šestmestno mesečno plačo in da je šel EUR/USD v resnici v letu 2005 na 1.18, lahko v kontekstu te debate tudi zanemarimo ;)