Zasebnost

Strani: 1

londra sporočil: 402
[#3049193] 07:37
Odgovori   +    2
Dober članek, upam, da ga prebere kdo od vladajočih!
Če ti na avtu nekdo ukrade najmanjši plastični del ( manj kot 100 Eur), te zavarovalnica pošlje na policijo, da prijaviš krajo. Brez te prijave reševanje zahtevka ni možno!? Mogoče bi se kot prva morala upreti policija?
FIN-544124 sporočil: 3.438
[#3049196] 07:51
Odgovori   +    8
Tega ministrstva res ne rabimo.

Še proračun ima manjši, kot je predračun za železniško postajo.

Očitno je bilo narejeno z namenom, da se zaposli minister iz neke politične stranke.

Zadeve se pa digitalizirajo z ali brez ministrstva.

Odvisno od volje, znanja in denarja.
XDONA1 sporočil: 1.302
[#3049198] 08:02 · odgovor na: londra (#3049193)
Odgovori   +    2
[londra]
Dober članek, upam, da ga prebere kdo od vladajočih!
Če ti na avtu nekdo ukrade najmanjši plastični del ( manj kot 100 Eur), te zavarovalnica pošlje na policijo, da prijaviš krajo. Brez te prijave reševanje zahtevka ni možno!? Mogoče bi se kot prva morala upreti policija?
Ok, to je po svoje razumljivo. Če ti daš na policijo krivo prijavo, je to verjetno že kaznivo dejanje. Ljudje imajo zadržke. Če tega ne bi bilo treba, bi dvakrat več ljudi trdilo, da so jim nekaj "ukradli".

Moje izkušnje z digitalizacijo niso tako slabe. Npr, pri zavarovalnicah se lahko večinoma stvari ureja na daljavo, preko spleta. Tako sklenitev polic, kot prijavo škode, kot odobritev popravila. Recimo pri mojem zadnjem popravilu malenkostne poškodbe na avtomobilu zastopnika tudi videl nisem, vse je šlo relativno hitro in brez težav čez. Ravno tako pri prijavi škode za premoženjsko zavarovanje.
Dalje, javna naročila so sedaj zgledno urejena, kar se potrebne dokumentacije tiče. Predvsem, če jih primerjamo z našimi južnimi sosedi :) Slišal sem pa tudi, da so nemci, kar se tega tiče daleč pred nami, v birokraciji namreč :)
Tudi precej postopkov na JU je ok, od pridobitve dokumentov, do prijave davkov, itd.
Se pa strinjam, da imajo nekatera področja še precej potenciala optimizacije, npr naše zdravstvo je eno takih. In tudi res je, da je bila ta naša bivša ministrica precej bleda oseba, nisem zasledil, da bi kaj korenitega spremenila v njenem mandatu. Po svoje je pa to tudi dobro :)
odvisnik sporočil: 1.173
[#3049203] 08:29
Odgovori   +    0
Ena od rešitev je, da policija pač to storitev zaračuna zavarovalnici. Če že hočejo imet zapisnik.
FIN-454644 sporočil: 11.109
[#3049206] 08:51 · odgovor na: FIN-544124 (#3049196)
Odgovori   +    0
Ce bi na tv3 spremljal sejo odbora, na katerem je porocala predstavnica ministrstva, bi razumel, da je to ministrstvo ministrstvo za digitalni nadzor. Vpeto v EU. Za primere bo zadolzeno sodisce v Novi gorici. Druge drzave ne bodo imele sodisc, ampak mi smo specificni. Tako je bilo javno receno.
0430ABAKU sporočil: 1.909
[#3049213] 10:53 · odgovor na: odvisnik (#3049203)
Odgovori   +    1
Nekoč sem tako manjšo škodo prijavljal ljubljanski policiji in so mi kar po telefonu rekli:
"Mislite, da smo mi zavarovalnica. Kar njih pokličite in naj oni delajo zapisnik."
trocki sporočil: 1.465
[#3049215] 11:12 · odgovor na: odvisnik (#3049203)
Odgovori   +    1
[odvisnik]
Ena od rešitev je, da policija pač to storitev zaračuna zavarovalnici. Če že hočejo imet zapisnik.
In od koga misliš bi zavarovalnica dobila denar za plačilo tega računa?

Strani: 1