1 ura
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 1
2 uri
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
3 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
3 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
3 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
3 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
4 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
4 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
4 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
6 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
9 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
9 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
15 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
16 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
18 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
19 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kaj čaka nepremičninski trg Slovenije

Strani: 1 2 3 4

hostamox sporočil: 8.460
[#2938561] 05.07.21 14:31 · odgovor na: anon-333107 (#2938409)
Odgovori   +    0
Mislim da za enostavne objekte ne rabiš kakih dovoljen.
Mogoče tisto preprosto gradbeno na ue.
Enostavni objekti so nekje do 20m2 ali pa kaj več če gre za kake kmetijske zadeve.

www.pisrs.si/Pis.web...d=URED7671

Kot kmetija smo dali tam nekje 2008 ali pa mal prej zahtevo za prekategorizacijo kmetijskega v stavbno bolj na zalogo, za morebitno siritev kmetije.
Ko je bilo to odobreno, so v vmesnem času dovolili postavljat določene objekte na kmetijskih zemljiščih, plus obcina je povisala nadomestilo za nezazidana zemljišča.

Sedaj razmišljam, da bi dal tole nazaj v kmetijsko zemljišče, pa se bojim da bojo spet kaj spreminjali.


Tako da verjamem, da je tale zakon čisto ok.
Kak kmet pa bo lahko postavil lopo bližje vodi, kar mu je bilo trenutno onemogočeno.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2938601] 05.07.21 16:04 · odgovor na: hostamox (#2938561)
Odgovori   +    1
[hostamox]
Mislim da za enostavne objekte ne rabiš kakih dovoljen.
Mogoče tisto preprosto gradbeno na ue.
Enostavni objekti so nekje do 20m2 ali pa kaj več če gre za kake kmetijske zadeve.

www.pisrs.si/Pis.web...d=URED7671

Kot kmetija smo dali tam nekje 2008 ali pa mal prej zahtevo za prekategorizacijo kmetijskega v stavbno bolj na zalogo, za morebitno siritev kmetije.
Ko je bilo to odobreno, so v vmesnem času dovolili postavljat določene objekte na kmetijskih zemljiščih, plus obcina je povisala nadomestilo za nezazidana zemljišča.

Sedaj razmišljam, da bi dal tole nazaj v kmetijsko zemljišče, pa se bojim da bojo spet kaj spreminjali.


Tako da verjamem, da je tale zakon čisto ok.
Kak kmet pa bo lahko postavil lopo bližje vodi, kar mu je bilo trenutno onemogočeno.
Tako!
Bodo lope postavljali tudi tisti, ki niso kmetje in imajo parcelo ob vodi... Kak kmet bo lažje in dražje prodal svojo parcelo, tako da menda štima tudi s te strani....

Po Kmečko! Očitno bo referendum padel...
hostamox sporočil: 8.460
[#2938715] 05.07.21 22:53 · odgovor na: anon-333107 (#2938601)
Odgovori   +    2
Pa naj folk dela, če želi.
Saj ne bojo gradil vil.

Mislim, da imajo vecje vode itak svoj kataster, parcelo in tik ob vodi ravno ne moreš gradit.

Lahko pa nekaj metrov stran.


Levicarjem z dvema levima rokama je seveda lažje prepovedovat in nadzorovat.

Prejšnji teden sem prepisoval eno parcelo.
Prodajalec je imel gor plombo.
Sama sva napisala izjavo, da želi, da se odstrani.
Ker ni bila napisana v pravnem jeziku jo je notar,pomocnica morala popravit.
Racun cca 70 eur za deset minut dela.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2938751] 06.07.21 08:27 · odgovor na: hostamox (#2938715)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Pa naj folk dela, če želi.
Saj ne bojo gradil vil.

Mislim, da imajo vecje vode itak svoj kataster, parcelo in tik ob vodi ravno ne moreš gradit.

Lahko pa nekaj metrov stran.


Levicarjem z dvema levima rokama je seveda lažje prepovedovat in nadzorovat.

Prejšnji teden sem prepisoval eno parcelo.
Prodajalec je imel gor plombo.
Sama sva napisala izjavo, da želi, da se odstrani.
Ker ni bila napisana v pravnem jeziku jo je notar,pomocnica morala popravit.
Racun cca 70 eur za deset minut dela.
:)

Ti si faca!!

Plombe niso zaradi lepšega ali zato, da služijo notarji!! Imajo drugačen (pravni) pomen!

Torej naj kar pozidajo privodni pas? Saj ga ne bodo z betonom? Naj si vsak kupi (plača) svoj dostop do vode! Kot praviš.

Kot sem že napovedal: referendum bo padel in želje se ti bodo uresničile!

Kdo sprejema stave!?
hostamox sporočil: 8.460
[#2938772] 06.07.21 09:43 · odgovor na: anon-333107 (#2938751)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
> [hostamox]
> Pa naj folk dela, če želi.
> Saj ne bojo gradil vil.
>
> Mislim, da imajo vecje vode itak svoj kataster, parcelo in tik ob vodi ravno ne moreš gradit.
>
> Lahko pa nekaj metrov stran.
>
>
> Levicarjem z dvema levima rokama je seveda lažje prepovedovat in nadzorovat.
>
> Prejšnji teden sem prepisoval eno parcelo.
> Prodajalec je imel gor plombo.
> Sama sva napisala izjavo, da želi, da se odstrani.
> Ker ni bila napisana v pravnem jeziku jo je notar,pomocnica morala popravit.
> Racun cca 70 eur za deset minut dela.

:)

Ti si faca!!

Plombe niso zaradi lepšega ali zato, da služijo notarji!! Imajo drugačen (pravni) pomen!

Torej naj kar pozidajo privodni pas? Saj ga ne bodo z betonom? Naj si vsak kupi (plača) svoj dostop do vode! Kot praviš.

Kot sem že napovedal: referendum bo padel in želje se ti bodo uresničile!

Kdo sprejema stave!?
Čisto razumem, da plombe niso same sebi namen.
A v doticnem primeru je bila prepoved prodaja dela brez soglasja prodajalca drugega dela.
Prodajalec je razmisljal, da bo to avtomatika pri prodaji, če se že prodaja parcelo kot celoto.


Če bo referendum padel, kaže da kolesariat nima nobene podpore.
Tole bojo proti zakonu glasovali še desni.
Iz inata, ker so proti oblasti, kakrsnikoli.

Rezultat bo vsekakor zanimiv, ne verjamem pa da bo kakrsenkoli napovednik za volitve prihodnje leto.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2938791] 06.07.21 10:09 · odgovor na: hostamox (#2938772)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Čisto razumem, da plombe niso same sebi namen.
A v doticnem primeru je bila prepoved prodaja dela brez soglasja prodajalca drugega dela.
Prodajalec je razmisljal, da bo to avtomatika pri prodaji, če se že prodaja parcelo kot celoto.
Tole si tako prikupno zakompliciral, da bi jaz potreboval pravnika, da mi zadevo prevede!? :)

Kdo je zdaj prodajalec in kdo je prodajalec drugega dela tiste parcele, ki si jo ti v celoti? kupil!?
Če bo referendum padel, kaže da kolesariat nima nobene podpore.
Tole bojo proti zakonu glasovali še desni.
Iz inata, ker so proti oblasti, kakrsnikoli.
Zakaj bi desni glasovali proti zakonu!?? Važno je, da podprejo jajota! Nič drugega ne šteje!
Rezultat bo vsekakor zanimiv, ne verjamem pa da bo kakrsenkoli napovednik za volitve prihodnje leto.
Ne bo napovednik, se strinjam!

RAZLIKA je med nekaj misliti in med zavihati rokave ali premakniti svojo rit!!

Že Cerar je ugotovil, da sodimo v deželo JAMRAČEV!!

In Ni odkril TOPLE Vode! :)

Samo jasno in glasno je to povedal! Beri: explicitno!
hostamox sporočil: 8.460
[#2938856] 06.07.21 13:16 · odgovor na: anon-333107 (#2938791)
Odgovori   +    1
Prodajala sta babi in vnuk, vnuk je imel na na babinem delu prepoved odtujitve v svojo korist.

Ali nekaj podobnega, ne vem sedajle točne formulacije.

Sedaj če prodas svoj del in babi svojega istemu kupcu, je nekak jasno da ne boš sam sebi nasprotoval.

Šlo se je za neke družinske probleme pred leti in so dali plombo kot varovalko.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2938892] 06.07.21 15:02 · odgovor na: hostamox (#2938856)
Odgovori   +    0
Pogodba s preužitkom.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2938968] 06.07.21 22:42 · odgovor na: (#2938944)
Odgovori   +    0
[jezdec666]
Takoj sprejmem stavo, da ta zakon ne bo nikoli uveljavljen. Cifro-predmet povej ti, najraje bi videl, da predmet stave deponirava pri tretji osebi zaradi mene je lahko 100k ali lambo, mogoče pa garsonjera v centru, po želji.
Stavila bova pijačo! Kolikor lahko spiješ/jem!?

Velja!?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2939028] 07.07.21 12:06 · odgovor na: (#2938974)
Odgovori   +    0
[jezdec666]
Ok dil, pa da ne bo pomote, zakon pade na referendumu ali na ustavnem sodišču, oboje se šteje kot ne uveljavitev in moja zmaga.
Ne, stava velja samo za referendu, pa dava še zraven hrano, kolikor lahko poješ + pijača!!

Za ustavno sodišče bo drugačna stava!!
hostamox sporočil: 8.460
[#2939032] 07.07.21 12:18 · odgovor na: (#2938946)
Odgovori   +    0
[ForumskiBandit]
> [hostamox]
> Prodajala sta babi in vnuk, vnuk je imel na na babinem delu prepoved odtujitve v svojo korist.
>
> Ali nekaj podobnega, ne vem sedajle točne formulacije.
>
> Sedaj če prodas svoj del in babi svojega istemu kupcu, je nekak jasno da ne boš sam sebi nasprotoval.
>
> Šlo se je za neke družinske probleme pred leti in so dali plombo kot varovalko.

vnuk je imel verjetno prepoved prodaje svojega dela, razen če proda tudi babi svoj del. drugače ne vidim smisla, jasno da ne moreš prodat/odtujit parcele ali dela parcele, ki ni tvoj, za to ne rabiš plombe.

to so hoteli najbrž preprečit, da bi vnukec svoj del prehitro zafučkal.
Nisem bil dosleden.

Na babinem delu je bila plomba v korist vnuka.

Razlog je bil, da v primeru smrti babi ne bi dedoval nek stric oz. ne bi ta čisto prosto razpolagal v primeru dedovanja.
hostamox sporočil: 8.460
[#2939037] 07.07.21 12:27 · odgovor na: (#2938893)
Odgovori   +    2
[abohte]
> [hostamox]
> Prejšnji teden sem prepisoval eno parcelo.
> Prodajalec je imel gor plombo.
> Sama sva napisala izjavo, da želi, da se odstrani.
> Ker ni bila napisana v pravnem jeziku jo je notar,pomocnica morala popravit.
> Racun cca 70 eur za deset minut dela.

Dvomim, da sploh razumeta, kaj je to plomba.

Saj bi lahko vidva sama napisala izjavo. Bi se trudila toliko časa, dokler ne bi napisala pravilno in bi razumela, zakaj mora biti takšna, kot mora biti.

Boš potem povedal, če je 10 minut dela.
Mislim, da pravniki tule malo pretiravate s svojo pomebnostjo.

Če bi jo šel se enkrat popravljat, bi mi verjetno uspelo.

Za pogodbo mam nek vzorec.

Za moje pojme je to pretirana birokracija.
Za parcelo vredno 3.000 evrov, bi bilo le za notarja vsaj 300 evrov.
Pogodba, overovitev, zemljiška knjiga.
Če sestavim sam je 30 evrov. Overovitev podpisa in taksa v zemljiški knjigi.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2939090] 07.07.21 15:58 · odgovor na: (#2939071)
Odgovori   +    1
[abohte]
Sedaj, če bi angažiral agencijo/pravnika, morda tega ne bi bilo. Ampak tudi če bi bilo... Če zajebeš ti, kdo bo plačal tvoj zajeb? Sam. Če zajebe pravnik/agencija, plačajo oni (če imaš v glavi toliko, da veš, kaj hočeš - večina ljudi ne ve).
Ne verjamem, da bi kdo drug plačal zajeb.
Ker v bistvu sploh ni zajeb, ampak normalna stvar - vzdrževati cesto.
hostamox sporočil: 8.460
[#2939095] 07.07.21 16:21 · odgovor na: (#2939071)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [hostamox]
> Mislim, da pravniki tule malo pretiravate s svojo pomebnostjo.
>
> Če bi jo šel se enkrat popravljat, bi mi verjetno uspelo.
>
> Za pogodbo mam nek vzorec.
>
> Za moje pojme je to pretirana birokracija.
> Za parcelo vredno 3.000 evrov, bi bilo le za notarja vsaj 300 evrov.
> Pogodba, overovitev, zemljiška knjiga.
> Če sestavim sam je 30 evrov. Overovitev podpisa in taksa v zemljiški knjigi.

Koliko takih primerov sem že slišal. Pa koliko so na koncu koštali.

Npr. en konkreten primer. Možakar kupil neko parcelo v vukojebini, ne vem, za 20.000€, vse skupaj nič.
Do parcele je vodila makadamska pot, ki je bila v lasti prodajalke v dolžini cca 300 metrov. Prodajalka mu je dala služnost na poti, tako da je imel pravno urejen dostop.

Le kaj bi šlo narobe, si je možak rekel in spisal in sklenil pogodbo. Je imel vzorec :).

Pa je potem ugotovil, da je potrebno makadamsko pot vzdrževati in plužiti ter da je s tem kar nekaj stroškov. Sedaj, če imaš služnost, potem si morata lastnik in služnostni upravičenec stroške vzdrževanja deliti v obsegu kot pot uporabljata. Ampak gospa, prodajalka, je imela hišo na začetku te poti. Tako, da je ona prispevala, ne vem 3% stroška, on pa 97%.

OK, bomo potem to pot kategorizirali si je mislil možak. Pa je občina rekla, ja veste, pa ta pot je v bistvu samo za eno hišo, ne moremo jo kategorizirati, ker dejansko ni javna, ampak zasebna. Pa je možakar vprašal, kaj pa če to pot brezplačno prenesem na Občino, bi jo kategorizirali? Ja, potem pa ja.

Je šel možakar do ženske, da bi pot odkupil. Pa je ženska rekla, saj bi prodala, pa ne vem, koliko je vredna, se bojim, da se bom nategnila. Pa je možakar rekel, pa dobro, angažirajte cenilca, pa bom plačal, kot pravi cenilec. Pa ženska, ja saj cenilca sem pa res imela, pa je šel v penzion. V glavnem s prodajo nič.

In tako možakar še naprej veselo plačuje za vzdrževanje, pluženje itd. te poti. Ker se mu je zdelo, da so zadeve enostavne. In ne plačuje malo denarja.

Sedaj, če bi angažiral agencijo/pravnika, morda tega ne bi bilo. Ampak tudi če bi bilo... Če zajebeš ti, kdo bo plačal tvoj zajeb? Sam. Če zajebe pravnik/agencija, plačajo oni (če imaš v glavi toliko, da veš, kaj hočeš - večina ljudi ne ve).

Glede precenjevanja pa takole. Če bi poljubni osebi v svoji bližini, žlahtniku, prijatelju rekel, da boš za njih pripravil takšno pogodbo, ti bi rekli kaj? Da ti zaupajo in da kar pripravi? Če ne, ne vem od kod takšno samozaupanje...
Sam pišem pogodbe do vrednosti 5.000 evrov.
Naprej angažiram notarja :)

Ni mi problem dat do 3 procente, podobno kot za nepremičninsko agencijo npr.


Služnosti tudi ne bi šel sam vpisovat npr., nima smisla.
hostamox sporočil: 8.460
[#2939101] 07.07.21 16:46 · odgovor na: (#2939098)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [hostamox]
> Sam pišem pogodbe do vrednosti 5.000 evrov.
> Naprej angažiram notarja :)

Ta disclaimer bi bilo sicer pametno že prej zapisati.
Vsakemu svoje.
In verjamem, da so profesionalci na vseh področjih.

Nočem pa preplačevat določenih storitev.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2939124] 07.07.21 19:14 · odgovor na: (#2939071)
Odgovori   +    2
[abohte]
> [hostamox]
> Mislim, da pravniki tule malo pretiravate s svojo pomebnostjo.
>
> Če bi jo šel se enkrat popravljat, bi mi verjetno uspelo.
>
> Za pogodbo mam nek vzorec.
>
> Za moje pojme je to pretirana birokracija.
> Za parcelo vredno 3.000 evrov, bi bilo le za notarja vsaj 300 evrov.
> Pogodba, overovitev, zemljiška knjiga.
> Če sestavim sam je 30 evrov. Overovitev podpisa in taksa v zemljiški knjigi.

Koliko takih primerov sem že slišal. Pa koliko so na koncu koštali.

Npr. en konkreten primer. Možakar kupil neko parcelo v vukojebini, ne vem, za 20.000€, vse skupaj nič.
Do parcele je vodila makadamska pot, ki je bila v lasti prodajalke v dolžini cca 300 metrov. Prodajalka mu je dala služnost na poti, tako da je imel pravno urejen dostop.

Le kaj bi šlo narobe, si je možak rekel in spisal in sklenil pogodbo. Je imel vzorec :).

Pa je potem ugotovil, da je potrebno makadamsko pot vzdrževati in plužiti ter da je s tem kar nekaj stroškov. Sedaj, če imaš služnost, potem si morata lastnik in služnostni upravičenec stroške vzdrževanja deliti v obsegu kot pot uporabljata. Ampak gospa, prodajalka, je imela hišo na začetku te poti. Tako, da je ona prispevala, ne vem 3% stroška, on pa 97%.

OK, bomo potem to pot kategorizirali si je mislil možak. Pa je občina rekla, ja veste, pa ta pot je v bistvu samo za eno hišo, ne moremo jo kategorizirati, ker dejansko ni javna, ampak zasebna. Pa je možakar vprašal, kaj pa če to pot brezplačno prenesem na Občino, bi jo kategorizirali? Ja, potem pa ja.

Je šel možakar do ženske, da bi pot odkupil. Pa je ženska rekla, saj bi prodala, pa ne vem, koliko je vredna, se bojim, da se bom nategnila. Pa je možakar rekel, pa dobro, angažirajte cenilca, pa bom plačal, kot pravi cenilec. Pa ženska, ja saj cenilca sem pa res imela, pa je šel v penzion. V glavnem s prodajo nič.

In tako možakar še naprej veselo plačuje za vzdrževanje, pluženje itd. te poti. Ker se mu je zdelo, da so zadeve enostavne. In ne plačuje malo denarja.

Sedaj, če bi angažiral agencijo/pravnika, morda tega ne bi bilo. Ampak tudi če bi bilo... Če zajebeš ti, kdo bo plačal tvoj zajeb? Sam. Če zajebe pravnik/agencija, plačajo oni (če imaš v glavi toliko, da veš, kaj hočeš - večina ljudi ne ve).

Glede precenjevanja pa takole. Če bi poljubni osebi v svoji bližini, žlahtniku, prijatelju rekel, da boš za njih pripravil takšno pogodbo, ti bi rekli kaj? Da ti zaupajo in da kar pripravi? Če ne, ne vem od kod takšno samozaupanje...
Nobena agencija, še manj pravnik bi ti plačal tovrstni zajeb pri takšnem poslu. No way, gotovo podpišeš miljon pogojev (v drobnem tisku), preden podpišeš pogodbo.

Nepremičninska agencija pa ti za 2% provizije jamči morda največ to, da je nepremičnina bremen prosta, oziroma da uredijo na banki med strankami, če ima stanovanje npr. plombo zaradi hipotekarnega kredita ipd.. Včasih pa še to ne, sem slišal tudi za primere, ko so ljudje kupovali prek agencij sumljive nepremičnine..

Na drugi strani pa pravne pisarne mnogo preveč zaračunavajo šablonske kupo-prodajne pogodbe, ki jim jih pišejo pripravniki...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2939167] 08.07.21 07:50 · odgovor na: (#2939092)
Odgovori   +    1
[abohte]
Če ti je normalno, da za neko parcelo (skupaj z vzdrževanjem ceste plačaš npr. 40.000€), za bližnjo parcelo enake velikosti in kakovosti pa pol manj, oz. če to ni zajeb, no potem imava vsekakor zelo različne vatle glede tega, kaj je dober in kaj slab posel.
To je seveda zajeb za kupca, jaz samo pravim, da nihče, ki bi ga angažiral za posel, ne bi za tovrstni zajeb odgovarjal.

Je pa sicer bolj enostavno kreniti iz druge smeri - ali v Sloveniji sploh kdaj kdo za kaj odgovarja?
hostamox sporočil: 8.460
[#2939221] 08.07.21 11:03 · odgovor na: (#2939103)
Odgovori   +    0
[abohte]
Se strinjam. Tudi ni slaba strategija (sam pogodbo do 5.000€).

Komentiral sem splošen zapis:
"Mislim, da pravniki tule malo pretiravate s svojo pomebnostjo."

Občutek imam, da pri nepremičninah plebs predvsem pretirava s svojo samozavestjo (in to velikokrat tudi drago plača) in ne obratno.
Sem že parkrat probal, da je delo bolje prepustit strokovnjakom.
In bolj izjemoma delam sam stvari, ki jih ne poznam.

Nazadnje sem pusnil na parceli, za katero smo se le ustno dogovorili.
Pravniki pa sedaj pravijo, da ta ustni dogovor ne velja dosti.

Ko je bila parcela na oglasni deski, je sosed ponudil malo več, oba pa imava isto močno predkupno pravico,kljub temu, da on ne meji direktno.

Nisem vedel npr. da javna cesta ne pomeni nujno, da na mejis, na nasproti lezeco parcelo, čez cesto.

Prodajalec sedaj seveda preferira soseda.
hostamox sporočil: 8.460
[#2939247] 08.07.21 11:51 · odgovor na: (#2939227)
Odgovori   +    0
Kmet katerega zemljišče je čez cesto, nima neposredne meje s prodajano.
Se šteje kot kmet mejas, če je ta le zatravljena npr.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2939253] 08.07.21 12:07 · odgovor na: hostamox (#2939247)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Kmet katerega zemljišče je čez cesto, nima neposredne meje s prodajano.
Se šteje kot kmet mejas, če je ta le zatravljena npr.
Kristus, kakšne brezvezne finte.
Se pravi občina z asfaltiranjem ceste omeji tvojo predkupno pravico?
hostamox sporočil: 8.460
[#2939259] 08.07.21 12:59 · odgovor na: anon-154083 (#2939253)
Odgovori   +    0
Ne vem točno, ko sem spraševal odvetnika za nasvet je neformalno nekje sugeriral, da če je zatravljena pot nimam možnosti.


Verjetno le asfaltiranje ne bi bilo dovolj velik razlog, da bi z pritožbo uspel.

Men je bolj sporno to, da se nekdo šteje za mejasa, ceprav nima dejanske meje, sam pa imam mejo s tricetrt parcele.

Trenutno čakamo še na odločbo UE.
hostamox sporočil: 8.460
[#2939270] 08.07.21 13:30 · odgovor na: (#2939258)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [hostamox]
> Kmet katerega zemljišče je čez cesto, nima neposredne meje s prodajano.

OK. To ni logično?

> Se šteje kot kmet mejas, če je ta le zatravljena npr.

Jebote zaimki... Če je zatravljena katera? Cesta? Prodajana? Zemljišče onkraj ceste? Kakšno vezo naj bi trava sploh imela? Zemljišče je (po namenski rabi) kmetijsko ali pa ni.
Kolikor sem razumel odvetnika, da je mogoč neoviran dostop, ni npr. obcestnega jarka.

Namenska raba bi mogoče bila razlog, ker njegovo mejno je zazidljivo, dejansko pa se uporablja kot skladišče bal.

Kot mi je rekel odvetnik, tudi to ni dovoljsen razlog za moj uspeh.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2939273] 08.07.21 13:39 · odgovor na: hostamox (#2939270)
Odgovori   +    0
Ali lahko ta novica 'Uradno: ECB spreminja inflacijski cilj, hkrati pa svet ECB priporoča, naj se v izračun sčasoma vključijo stroški lastništva stanovanj' (www.finance.si/89773...stanovanj) vpliva na gibanje trga v Sloveniji?
Kratkoročno bo to verjetno vplivalo na nadaljnjo rast (še višja inflacijska pričakovanja zaradi pričakovanih drugače izračunanih stopenj inflacije) dolgoročno pa lahko ob dvomih okrevanja sproži padec cen? Kaj menite?
hostamox sporočil: 8.460
[#2939277] 08.07.21 13:53 · odgovor na: Rokc5 (#2939273)
Odgovori   +    1
Ne vem.

A bo sedaj cilj 1,5 ali manj kot dovoljsen.

Se pravi sledi dvig om.

Kakorkoli črt je že povedal, da bojo cilje prilagajali in da se bojo šli, držimo prste na sprozilcu.
Om pa ne morejo dvignit, ker grejo budgeti drzav potlej v k.. .

Mal poglej koliko so cene v primerljivih mestih po Eu ali pa širše.
Pa se malo poglej kake so primerljive plače.
Dodaj še ceno prestolnice in mirnega zivljenja in imaš nek ponder.


Za lowest price lahko vzameš ceno v Sofiji, ko sem gledal nazadnje je bila ta pod jurja kvadrat.

Da ne bo potlej kdo jokal,če cene res padejo na 2,5 k in v naslednjih letih nadaljujejo do 1,5 k:).

Pred dobrimi desetimi leti so bile cene v Berlinu okoli 1200,1500, pa se je domacinom zdelo veliko, ko sem se z njimi pogovarjal.
Danes so cene verjetno krat 2.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2939299] 08.07.21 15:30 · odgovor na: Rokc5 (#2939273)
Odgovori   +    0
Ne. Ker itak samo priporočajo. Beri: boli nas djoka.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2939313] 08.07.21 16:21 · odgovor na: (#2939146)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [vickibedi]
> Nobena agencija, še manj pravnik bi ti plačal tovrstni zajeb pri takšnem poslu. No way, gotovo podpišeš miljon pogojev (v drobnem tisku), preden podpišeš pogodbo.

Morda res ne, bi te pa pravnik opozoril na takšno situacijo (konkretno na 2. in 3. odstavek 219. člena Stvarnopravnega zakonka). Itak je to zgolj primer, kako ljudje gledajo poenostavljeno na neko zadevo. Ti jih stresem še 10 - bolj realnih...

> Nepremičninska agencija pa ti za 2% provizije jamči morda največ to, da je nepremičnina bremen prosta, oziroma da uredijo na banki med strankami, če ima stanovanje npr. plombo zaradi hipotekarnega kredita ipd.. Včasih pa še to ne, sem slišal tudi za primere, ko so ljudje kupovali prek agencij sumljive nepremičnine..

Imaš ljudi, ki bi nepremičnino preplačali za 10% (ne zgolj za tista 2% provizije), ker se pač ne znajo pogajati, pa mislijo, da so ugodno kupili.

Že to, da enačiš nepremičnino s stanovanjem meni vse pove o tem, koliko poznaš delo agencij. Za stanovanje je v večini primerov res brezveze najemati agencijo razen glede tega, kar sem zapisal zgoraj ali pa če ima stanovanje kakšno specifično pravno stanje. Za velik del varnosti pri nakup stanovanja sedaj poskrbi že banka, ki ti ne da kredita, če ni vse OK.

P.S.
Ko bo folk enkrat razumel, kaj pomeni plomba, in znal ta pojem uporabljati, bom pa tudi skakal do stropa...
Folk najema agencijo predvsem zaradi varnosti nakupa, torej da ne kupuje mačka v žaklju (npr. plombirano nepremičnino, dvakrat prodano ipd.). Nepremičninska agencija naj bi delovala tudi kot zaupanja vreden posrednik (torej posrednik, ki mu zaupata obe strani), ki lahko varno izpelje posel v korist obeh strank. Tehnično je namreč nemogoče, da bi dve fizični stranki lahko 100% varno izpeljala posel (problem transakcije ko ena roka da drugi roki :) Drugače pa seveda ne vidim nobene potrebe da nekomu plačujem 2%, pač stvar zaupanja.
> Na drugi strani pa pravne pisarne mnogo preveč zaračunavajo šablonske kupo-prodajne pogodbe, ki jim jih pišejo pripravniki...

Pavšalizmi, pavšalizmi...
Stanovanjske kupoprodajne pogodbe so res standardne in cena 1% od vrednosti za pripravo takšne pogodbe zdaleč presega strokovni čas in okvir, ki je bil vložen v pripravo takšne pogodbe. Sodeloval sem pri pripravi pogodb za posle, katerih kompleksnost mnogokrat presega nivo ene nepremičninske kupoprodajne pogodbe, pa smo takšno pogodbo uskladili na nivoju dveh podjetij (brez zunanje pravne pomoči)... v šali pravim, da sem firmi prišparal miljone samo za pripravo pogodb...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2939838] 11.07.21 12:12 · odgovor na: (#2939320)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [vickibedi]
> Folk najema agencijo predvsem zaradi varnosti nakupa, torej da ne kupuje mačka v žaklju (npr. plombirano nepremičnino, dvakrat prodano ipd.).

Pa zaradi tega, da folk najde nekoga, ki mu investira 100.000€, nekoga ki pozna trg. Saj mnogi dajo teh 100.000€ v upravljanje upravljalcem finančnega premoženja, npr. vzajemnim skladom, ampak tam je 3% provizija kar ok, kajne? Ni nobenega pritoževanja po forumih in ob šankih.

Bi rekel, da lahko marsikateri agent v 80% doseže boljšo ceno, kot poljuben prodajalec/kupec. Ker ima pač izkušnje.

Saj tudi avtomobile eni kupujejo, drugi jih pa preprodajajo. Pa verjetno jih preprodajalci ne preprodajajo zaradi 2% razlike v ceni.

> Tehnično je namreč nemogoče, da bi dve fizični stranki lahko 100% varno izpeljala posel (problem transakcije ko ena roka da drugi roki :) Drugače pa seveda ne vidim nobene potrebe da nekomu plačujem 2%, pač stvar zaupanja.

Tehnično je to povsem mogoče. Za nekoga, ki je delal 10-krat kompleksnejše posle, bi pričakoval, da je že slišal za escrow.
Poznam pojem, sicer v malo drugačni konotaciji, ampak frdamani pravniki, vsaj prvi zadtetek na guglu bi lahko prebrali )

a bond, deed, or other document kept in the custody of a third party and taking effect only when a specified condition has been fulfilled.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2939840] 11.07.21 12:20 · odgovor na: (#2939317)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [vickibedi]
> Stanovanjske kupoprodajne pogodbe so res standardne in cena 1% od vrednosti za pripravo takšne pogodbe zdaleč presega strokovni čas in okvir, ki je bil vložen v pripravo takšne pogodbe.

Še nisem videl, da bi kdo za prodajno pogodbo računal 1% vrednosti stanovanja. Pa sem videl mnogo pogodb. Če najemaš agencijo za to, da ti pripravi pogodbo, potem si zaslužiš da te olupijo. Pogodba za stanovanje je vredna 200€ ali pa še to ne. Če daš odvetniku več, je to zaradi tega, ker on ne napiše zgolj pogodbe ampak tudi pogleda pravno stanje in te opozori, kaj takšno pravno stanje pomeni zate.
Jurja za 100K posel, tolko sem plačal (in to je bila celo ena pravna pisarna po familijarni vezi :)
> Sodeloval sem pri pripravi pogodb za posle, katerih kompleksnost mnogokrat presega nivo ene nepremičninske kupoprodajne pogodbe, pa smo takšno pogodbo uskladili na nivoju dveh podjetij (brez zunanje pravne pomoči)... v šali pravim, da sem firmi prišparal miljone samo za pripravo pogodb...

Saj veš tisto, tisti ki ne vidi tveganja, zanj tveganje ne obstaja.
Verjetno so ljudje, ki mirno prevozijo rdečo luč na semaforju in podobno razlagajo okoli, da se jim ni še nikoli nič zgodilo in koliko časa prišparajo s takšno vožnjo.

Me prav zanima, kateri so ti kompleksni posli...

Pa če sva že konkretna.
Imaš stanovanje, ki je oddano v najem za neprofitno najemnino za nedoločen čas.
Stanovanje prodajaš skupaj z dvoriščem, ki je del kmetijsko zemljišče del stavbno zemljišče, na katerem ima občina predkupno pravico.
V stavbi so zgolj 3 etažni deli (predkupna pravica po 124. členu SPZ).
Pa recimo, da je stavba še kulturna dediščina ali pa da leži v območju, ki ga ureja ZON.

Kolizija zakonitih predkupnih pravic.

Zate, ki je vse enostavno, kako boš to rešil?

Sicer poznam ljudi, ki kupijo stanovanje, pa si niti pogodbe o medsebojnih razmerjih ne preberejo.

Potem pa jok pa stok.
Jaz bi od takega posla (kot kupec) bežal kot vrag od križa, razen če bi bilo res vse svinjsko poceni.
anon-607203 sporočil: 2
[#2966982] 19.10.21 12:04 · odgovor na: shevchenko (#2184010)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 18.10.21 16:58
po vsem svetu tiskanje denarja vodi do inflacije in cen. Ni padca cen

Strani: 1 2 3 4