Strani: 1 2

anon-180464 sporočil: 4.080
[#2781613] 30.06.19 11:15 · odgovor na: (#2781590)
Odgovori   +    1
Pa saj oni niso hote kršili zakonov.
So samo tako nekompetentni, da niso vedeli, kaj delajo. :-) :-)
anon-17583 sporočil: 140
[#2781632] 30.06.19 14:17
Odgovori   +    4
Spoštovani komentatorji!

Zanimivo je brati komentarje oseb, ki kandidatko poznajo iz medijskih objav, ki so daleč od resnice. Sam medijskim zapisom ne verjamem, ker vem kaj so objavljali o meni. Čiste laži, znanih novinarjev. Gospa Gordana Kalan Živčec je bila obsojena za minorno zadevo, za katero sploh ne bi smela biti obsojena. Žal je takrat medijski linč naredil svoje. Če bi njeno obsodbo primerjali z oškodvanjem državnega premoženja preko dokapitalizacije bank in zgrešenih investicij, bi ostalih brez večjega števila politikov, če bi sodišča uporabila identična merila kot so jih pri njej. Torej, ko mediji ustvarijo afero, se zgodi tisto kar mediji želijo. Zato menim, da je ona najboljša in najprimernejša kandidatka za to mesto, saj zdravstvo pozna do potankosti in boljše/ga od nje minister ne bo našel.

Pozdrav vsem.

Ivan Simič
pobalin sporočil: 14.456
[#2781687] 30.06.19 23:08 · odgovor na: anon-17583 (#2781632)
Odgovori   +    4
[1219SI1]
Zanimivo je brati komentarje oseb, ki kandidatko poznajo iz medijskih objav, ki so daleč od resnice. Sam medijskim zapisom ne verjamem, ker vem kaj so objavljali o meni. Čiste laži, znanih novinarjev.
Spoštovani gospod Simič!

Zanimivo postane, če med medijske objave, ki krojijo naše mnenje, štejete tudi tiste, ki jih je podpisala sama gospa Gordana Živčec Kalan. Naj se zadržim samo pri tej zadnji, s katero utemeljuje svojo primernost za direktorico UKCL. Naslov njene zdaj navedene doktorske disertacije je nekaj čisto drugega, kot tisto, kar je o svojem doktoratu sama napisala februarja letos.
Tako GKŽ 11.2.2019:
mi kot zdravnici z več kot 30 leti neposrednih izkušenj na področju družinske medicine in urgentne medicine, z doktoratom znanosti na področju Biomedicina
Tako GKŽ danes:
Z doktorsko dizertacijo s področja obremenitev zdravnikov primarnega nivoja sem postavila temelje za njihovo ne samo lažje, temveč tudi bolj kakovostno delo.
forum.finance.si/?m=...395&single
Močno dvomim, da bi na tukaj objavljenem kandidacijskem seznamu svojih odličnosti zamolčala, če bi imela dva doktorata. Zakaj torej trmasto molči o svojem "doktoratu znanosti s področja biomedicina"? Od potencialne glavne direktorice UKCL, ki naj bi presegla dosedanje kadre pričakujem ustrezno jasnost vsaj pri tako elementarnih zadevah.

Pa še nekaj se mi zdi pomembno za nekoga, ki hoče jutri prevzeti vodenje glavne zdravstvene ustanove v državi. Kako se je odvila ali se odvija njena upravna tožba zoper zdravstveni inšpektorat, ki jo je oznanila sredi februarja letos?
Podala sem upravno tožbo na odločbo Zdravstvenega inšpektorata, ki mi kot zdravnici z več kot 30 leti neposrednih izkušenj na področju družinske medicine in urgentne medicine, z doktoratom znanosti na področju Biomedicina, prepoveduje v mojem zasebnem zdravstvenem zavodu zdraviti bolnike z zdravilom Rigvir, ker nimam registrirane onkološke dejavnosti,...
www.finance.si/89445...-Sloveniji
Je pametno na čelo UKCL postaviti nekoga, ki zasebno toži zdravstveni inšpektorat? In ali je lahko direktorica javnega UKCL istočasno tudi lastnica privatnega zdravstvenega zavoda? Če ne, kaj bo naredila z njim?

Lepo vas pozdravljam,

pobalin
anon-476752 sporočil: 484
[#2781696] 01.07.19 07:20 · odgovor na: (#2781419)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 29.06.19 22:40
Manager naj bo AI. S temi ljudmi je treb na hard. Tako kot je Reagan na hard linčal stavkajoče v kontroli poletov v ZDA. Nato pa katastrofalen sistem, ki mu rečejo sprejem pacienta, zamenjati z aplikacijo. Slednja naj upošteva vnešene parametre in naj bo sprva v pomoč, kasneje pa naj zamenja višek medicinskih sester, ki opravljajo brezvezne naloge vratark. Aplikacije, ki ae že razvijajo, bodo uspešnejše. Tako bo zdravnikov, predvsem pa medicinskih sester kmalu preveč.
pirdih sporočil: 210
[#2781720] 01.07.19 10:47 · odgovor na: pobalin (#2781687)
Odgovori   +    3
[pobalin]
Zanimivo postane, če med medijske objave, ki krojijo naše mnenje, štejete tudi tiste, ki jih je podpisala sama gospa Gordana Živčec Kalan. Naj se zadržim samo pri tej zadnji, s katero utemeljuje svojo primernost za direktorico UKCL. Naslov njene zdaj navedene doktorske disertacije je nekaj čisto drugega, kot tisto, kar je o svojem doktoratu sama napisala februarja letos.

> Tako GKŽ 11.2.2019:
> mi kot zdravnici z več kot 30 leti neposrednih izkušenj na področju družinske medicine in urgentne medicine, z doktoratom znanosti na področju Biomedicina
> Tako GKŽ danes:
> Z doktorsko dizertacijo s področja obremenitev zdravnikov primarnega nivoja sem postavila temelje za njihovo ne samo lažje, temveč tudi bolj kakovostno delo.
> forum.finance.si/?m=...395&single

Močno dvomim, da bi na tukaj objavljenem kandidacijskem seznamu svojih odličnosti zamolčala, če bi imela dva doktorata. Zakaj torej trmasto molči o svojem "doktoratu znanosti s področja biomedicina"? Od potencialne glavne direktorice UKCL, ki naj bi presegla dosedanje kadre pričakujem ustrezno jasnost vsaj pri tako elementarnih zadevah.
Tole s področja njenega doktorata je treba gledati malo širše. Moti te, da je v dveh različnih stavkih o doktoratu uporabila besedo področje? Dovoli, da ima beseda področje lahko več pomenov. Bom pisal malo na dolgo in naokrog, ampak mislim, da je vredno branja. :)

POVZETEK:
Beseda področje ima več pomenov. Eno je področje kot formalna kategorija glede študijskega programa. Drugo je pa potem še vsebinsko področje kot neka konkretna tematika, na kateri delaš.
V tvojo razsodbo o tem, ali je jasno pisala o svojem doktoratu ali ne, se ne želim vtikati. Boš pa to lažje naredil s kakšnim podatkom pri roki več. :)


NA DOLGO:
Doktorski študent je vpisan v doktorski študij na neki fakulteti, doktorat mu bo pa podelila Univerza (zanimivost: to izvede rektor univerze in ne dekan fakultete). Pogovorno rečeva, da lahko doktoriraš z različnih področij, ker vsaka fakulteta pokriva svoje področje znanosti. Pa tudi znotraj posamezne fakultete imaš lahko precej možnosti izbire glede področij.
Fakultete imajo lahko različne doktorske študijske programe (ja, še ena ključna beseda...), po katerih lahko doktoriraš. Vsak program pokriva določena področja...

Poglejva, kako je dandanašnji s tem na medicinskem faksu: www.mf.uni-lj.si/o-s...iomedicina
[medicinski faks]
UL MF koordinira naslednjih 5 področij študijskega programa Biomedicina:
Medicina – klinična usmeritev,
Medicina – temeljna usmeritev,
Nevroznanost,
Javno zdravje in
Biokemija in molekularna biologija.
Pogoje, da jo je rektor UL promoviral v doktorico znanosti, je izpolnila tako, da je uspešno zaključila doktorski študijski program Biomedicina.

V izogib klobasi o dr. štud. prog. je laični javnosti (da ne bo pomote - v to javnost sodim tudi sam, nočem pa biti za gospo ne apologet ne kritik) to očitno razložila tako, da je poenostavljeno rekla, da ima doktorat znanosti na področju Biomedicina.

V resnici se je za doktorat formalno gledano usmerila v eno od 5 naštetih področij študijskega programa Biomedicina. In, že spet, vsako od teh 5 področij zajema številno množico še manjših vsebinskih področij, kot npr. to, s kakšnimi obremenitvami se soočajo družinski zdravniki.

Eni zdravniki se pač ukvarjajo s področjem nalezljivih bolezni, eni s področjem dermatologije, urologije itd itd. In lahko greš še ožje. Tisti, ki se npr. ukvarjajo s področjem družinske medicine, lahko raziskujejo področje obremenitve družinskih zdravnikov, področje demence, področje hipohondrije, področje zlorabe zdravil/receptov in bolniških staležev ... ...



Tako.
najobj sporočil: 31.870
[#2781738] 01.07.19 11:30 · odgovor na: anon-17583 (#2781632)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 01.07.2019 11:32
[1219SI1]
Spoštovani komentatorji!

Zanimivo je brati komentarje oseb, ki kandidatko poznajo iz medijskih objav, ki so daleč od resnice. Sam medijskim zapisom ne verjamem, ker vem kaj so objavljali o meni. Čiste laži, znanih novinarjev. Gospa Gordana Kalan Živčec je bila obsojena za minorno zadevo, za katero sploh ne bi smela biti obsojena. Žal je takrat medijski linč naredil svoje. Če bi njeno obsodbo primerjali z oškodvanjem državnega premoženja preko dokapitalizacije bank in zgrešenih investicij, bi ostalih brez večjega števila politikov, če bi sodišča uporabila identična merila kot so jih pri njej. Torej, ko mediji ustvarijo afero, se zgodi tisto kar mediji želijo. Zato menim, da je ona najboljša in najprimernejša kandidatka za to mesto, saj zdravstvo pozna do potankosti in boljše/ga od nje minister ne bo našel.

Pozdrav vsem.

Ivan Simič
... holy shit ! ... alzo, če jaz zdaj vas prav razumem, imate vi očitno zelo svoboden pogled na slovensko zakonodajo, če vam je normalno, da je gospa GŽK kot direktorica javne ustanove ZD Izola, ki NI POOBLAŠČENA za izvajanje bančnih poslov, kar garancija ziher je, dajala garancije v imenu te iste javne ustanove ZD Izola ... khmm, če zdaj pozabim, da bo gospa GŽK kot direktorica javne ustanove UKCL lahko svojim prijateljem za izvajanje njihovih privatnih poslov dajala še višje garancije, ker se v UKCL obračejo dosti večje vsote javnega denarja kot ZD Izola in lahko gospa GŽK po vašem mnenju svobodno upravlja z njimi ...

P.S.: gospa GŽK je kot direktorica javne ustanove ZD Izola imela srečo, da pri njenem poslu z nedovoljeno garancijo ni bil nihče oškodovan, kar pa ne pomeni, da ni kriva za kršenje zakonodaje ... khmm, ker namreč jaz pred leti tudi nisem nobenega - nikjer v bližini ni bilo nikogar - ogrožal kaj šele poškodoval, pa so mi zaradi prehitre vožnje policaji opalili 250 evrov kazni in še 3 kazenske pike povrhu ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2781761] 01.07.19 13:02 · odgovor na: pirdih (#2781720)
Odgovori   +    2
[pirdih]
Bom pisal malo na dolgo in naokrog, ampak mislim, da je vredno branja. :)
Je vredno, vsekakor. Hvala, ker si se tako potrudil z razlago za (pobalinske) telebane.
V tvojo razsodbo o tem, ali je jasno pisala o svojem doktoratu ali ne, se ne želim vtikati. Boš pa to lažje naredil s kakšnim podatkom pri roki več. :)
Vsekakor mi je s temi novimi informacijami lažje razsojati. Če se mi je zdelo, da je bila prej v skladu s svojimi aktualnimi interesi zelo gospodarna z resnico, se mi zdaj zdi, da je bila samo gospodarna s podrobnostmi. ;-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2781762] 01.07.19 13:11 · odgovor na: najobj (#2781738)
Odgovori   +    2
[najobj]
ker se v UKCL obračejo dosti večje vsote javnega denarja kot ZD Izola in lahko gospa GŽK po vašem mnenju svobodno upravlja z njimi ...
Če se prav spomnim tiste zgodbe, je imel ZD Izola takrat na računu presežek denarja, najbrž iz dobičkonosnega poslovanja. V UKCL iz dolgoletnih kroničnih izgub najbrž ne bo tako lahko ustvariti dobička in presežnih likvidnostnih sredstev, pa tudi ne prav hitro. Razen če se prikrajša bolnike in/ali znatno poreže maso plač in stroške nabav.
najobj sporočil: 31.870
[#2781785] 01.07.19 15:16 · odgovor na: pobalin (#2781762)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 01.07.2019 15:20
[pobalin]
> [najobj]
> ker se v UKCL obračejo dosti večje vsote javnega denarja kot ZD Izola in lahko gospa GŽK po vašem mnenju svobodno upravlja z njimi ...
Če se prav spomnim tiste zgodbe, je imel ZD Izola takrat na računu presežek denarja, najbrž iz dobičkonosnega poslovanja. V UKCL iz dolgoletnih kroničnih izgub najbrž ne bo tako lahko ustvariti dobička in presežnih likvidnostnih sredstev, pa tudi ne prav hitro. Razen če se prikrajša bolnike in/ali znatno poreže maso plač in stroške nabav.
... ja, in ker je ZD Izola imel na računu presežek javnega(!) denarja, lahko gospa GŽK gembla z njim, kot da je javni denar njena osebna last ... eh, jebiga ...

P.S.: gembla sem napisal, ker noben ne ve, kaj se bo v nekem poslu zgodilo v prihodnosti, gospa GŽK pa je takrat imela pač srečo, da v njenem "javno-zasebnem partnerstvu" ni bil noben oškodovan ... khmm, kar pa sploh ne pomeni, da je kot direktorice javne ustanove UKCL ne bi zasrbeli prsti, da zgodbe - presežek je računovodska kategorija in ga v nekem trenutku tekom leta po potrebi lahko "ustvariš" z računovodsko kombinatoriko - s posojanjem javnega denarja privatnim podjetjem ne bi ponovila, sploh ker se je takrat srečno izteklo in je ona zato dokazano uspešna menadžerka ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2781853] 02.07.19 09:39 · odgovor na: najobj (#2781785)
Odgovori   +    1
[najobj]
... ja, in ker je ZD Izola imel na računu presežek javnega(!) denarja, lahko gospa GŽK gembla z njim, kot da je javni denar njena osebna last ... eh, jebiga ...
Lej, za tisto epizodo jo je sodišče nateplo po senci, mediji pa kar direktno in gre po mojem za lanski sneg. Prav tako o njeni omiljenosti znotraj ceha nima smisla tukaj razpravljati - bila je manifestirana na volitvah za čelnico zbornice.

Ni pa ta hip zanemarljivo vprašanje njenega poskusa poseganja na onkološko področje z latvijskim preparatom dvomljivega slovesa ter njene (domnevne) upravne tožbe proti inšpektoratu. Ti zadevi sta še precej sveži in kolikor je meni znano tudi nerazjasnjeni. Njena komunikacija s širšo "poslovno javnostjo" via "poslovni časnik" Finance ne izgleda ravno kot vzor transparentnosti in strokovne argumentacije, ki bi kevdrskim pobalinom vlival zaupanje in spoštovanje.
pobalin sporočil: 14.456
[#2781855] 02.07.19 09:55 · odgovor na: (#2781788)
Odgovori   +    1
[rename]
Se kdo spomni, koliko je bil (ali ni bil?) obsojen občinski uradnik, ki je pred leti "posodil" denar in ga nakazal nekam v Nigerijo (nasedel je na eno od tistih famoznih nigerijskih pisem, da ga čakajo milijoni, da pa mora nakazti za stroške bančne transakcije)?
Ne poznam tega primera. Kolikor vem je koncept nigerijskih "dediščin" ipd. razmeroma poceni - "za stroške" hočejo nekaj sto ali morda tisoč evrov. Če je možakar v nigerijski loteriji stavil občinski denar, morebiten dobitek bi pa spravil v svoj žep, se mi to ne zdi čisto primerljivo z dejanjem GŽK. Ona je plasirala denarno rezervo ZD v nasprotju s predpisi, a načeloma ne za svoj žep. Tisti moralni hazard je bil posledica navzkrižja interesov dvojne funkcije.
Endimion sporočil: 10.252
[#2781857] 02.07.19 10:03 · odgovor na: najobj (#2781785)
Odgovori   +    3
Hehe...

takole elegantno se to dela:

www.visart.si/project/zzs/

Kdo je bila takrat šefica Zdravniške Zbornice? Gospa Živčec Kalan.

Greš na bizi.si: www.bizi.si/KVANTS-V...LJUBLJANA/

Solastnik: Primož Kalan (brat, bratranec.. ampak 99.999999% žlahta)

Ne govorimo o milijonih, Ampak saj ni treba da mleko ven iz hiše v slapovih teče. zadosti je da curi sa strane.... inhrani mamo in ateja pa bratranca v 7 kolenu?

In kaj pravi ERAR: erar.si/placnik/2778...ransakcije

Tako se to dela. Na malih denarjih. Milijoni so prevelike cifre... Saj veš.. ko se zamenja župan, se najde nek Jože, ki v šusu rata certificiran avtobusar za šolske otroke vozit hehe..
Endimion sporočil: 10.252
[#2781860] 02.07.19 10:15 · odgovor na: Endimion (#2781857)
Odgovori   +    3
Poglej poglej...

www.medico-veritas.n...index.html

In potem še:
www.visart.si/projec...o-veritas/

Kjerkoli se pojavi ta gospa, gre Visart z njo...

Malo bom špekuliral... Ampak ne bi dosti falil, da bi z imenovanjem dotične za šefico UKCLJ nujno nastala potreba po predelavi CGP-ja, in tiskovin in podobnega...
Endimion sporočil: 10.252
[#2781871] 02.07.19 10:35 · odgovor na: pirdih (#2781720)
Odgovori   +    1
Vsekakor sta "Bio medicina" in "Obremenitev zdravnikov v primarnem zdravstvu" zelo sorodni kategoriji...
pirdih sporočil: 210
[#2781886] 02.07.19 11:10 · odgovor na: Endimion (#2781871)
Odgovori   +    1
Tega pa nisem trdil. :)
najobj sporočil: 31.870
[#2781902] 02.07.19 11:45 · odgovor na: pobalin (#2781853)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [najobj]
> ... ja, in ker je ZD Izola imel na računu presežek javnega(!) denarja, lahko gospa GŽK gembla z njim, kot da je javni denar njena osebna last ... eh, jebiga ...
Lej, za tisto epizodo jo je sodišče nateplo po senci, mediji pa kar direktno in gre po mojem za lanski sneg. Prav tako o njeni omiljenosti znotraj ceha nima smisla tukaj razpravljati - bila je manifestirana na volitvah za čelnico zbornice.

Ni pa ta hip zanemarljivo vprašanje njenega poskusa poseganja na onkološko področje z latvijskim preparatom dvomljivega slovesa ter njene (domnevne) upravne tožbe proti inšpektoratu. Ti zadevi sta še precej sveži in kolikor je meni znano tudi nerazjasnjeni. Njena komunikacija s širšo "poslovno javnostjo" via "poslovni časnik" Finance ne izgleda ravno kot vzor transparentnosti in strokovne argumentacije, ki bi kevdrskim pobalinom vlival zaupanje in spoštovanje.
... čuj, pa ti si še hujši pobalin, kot sem jaz ... khmm, da o onem Endimionu tukaj zgoraj niti ne govorim ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2781919] 02.07.19 12:26 · odgovor na: najobj (#2781902)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, pa ti si še hujši pobalin, kot sem jaz ... khmm, da o onem Endimionu tukaj zgoraj niti ne govorim ...
Kasno stiže nas trojica na Kalanovo polje... Če ti je kot oklevajočemu naročniku kaj v tolažbo, sta bili pravi pobalinki leta 2011 nad tem kevdrom Andreja Rednak in Ilinka Todorovski.
Šefinja zdravniške zbornice in do včeraj tudi ZD Izola Gordana Živčec Kalan, razvpita zaradi jamstva z javnim denarjem zasebnemu podjetju Mabra, je posel omogočila tudi svojemu bratu in ženi nekdanjega izolskega župana. Sama spet zagotavlja, da je vse po pravilih in da imata ustanovi, ki ju vodi, pri tem korist.
www.finance.si/29989...e-Kalanove
še kot Hit tedna: www.finance.si/30009...e-Kalanove
Skrivnost preživetja Mateje Duhovnik in Gordane Živčec Kalan
Zablodele šefe gospodarstvo tudi izvrže, zakaj jih javni kapital ujčka?
5. Vodenje zdravstvenega doma je prevzela na povabilo takratnega izolskega župana Tomislava Klokočovnika, takoj potem pa posel z zdravili ZD sklenila tudi z Lekarno Portorož, ki je v lasti Klokočovnikove žene.
6. Klokočovniku naj bi pomagala dvakrat: lobirala naj bi, da je postal član zborničnega drugostopenjskega sodišča, pred nedavnim pa je v arbitražni komisiji glasovala, da je dobil polovično koncesijo za akutno bolnišnično obravnavo.
www.finance.si/30120...vcec-Kalan
pobalin sporočil: 14.456
[#2781939] 02.07.19 13:37 · odgovor na: (#2781916)
Odgovori   +    1
[rename]
Ni pospravil dobicka, ker je popusil (prek 100k eurov se mi zdi).
To mi je čudno. Kot sem napisal, so meni znane nigerisjke zgodbe veliko cenejše in daleč od sto jurjev. Mogoče tolarjev... :-P
V obeh primerih gre za nezakonito ravnanje s proracunskim denarjem, pri cemer je GZK s porostvom pametno resila investicijo (+pridobila donacijo za zd izola),
Investicijo privatne cehovske združbe, da se razumeva, donacijo je pa pridobila najbrž tudi zaradi silnega cirkusa, ki je nastal okrog tega. Pri tem pa mi ostaja grenak priokus, da je ob aferi GŽK nekako poniknilo še veliko bolj čudno mešetarjenje zloglasnega Boruta Miklavčiča s tisto stavbo na Prešernovem trgu.
mozakar pa popusil zaradi svoje neumne pozresnosti, ker je hotel obogateti na tuj racun.
Nekje zadaj v spominu imam, da je slo za Bovec ali tam okoli...sredstva pa iz fonda za popotresno sanacijo?
Evo, komaj našel "v ozadju spomina". :-P
Obtožnica jih bremeni kaznivih dejanj zlorabe uradnega položaja in pomoči, ponareditve poslovnih listin in nevestnega dela v službi.
Peter Zamuda naj bi bil že pred razkritjem nečednih poslov - kriminalistično preiskavo je sprožilo obvestilo urada za preprečevanje pranja denarja - z denarnimi vložki sodeloval v tako imenovani nigerijski verigi, kamor naj bi se pozneje vključil tudi Branko Kuk.
www.dnevnik.si/217890
Peter Zamuda, naj bi Ingo inženiringu omogočil plačevanje tudi neopravljenih del in si s tem pridobil skoraj 21 milijonov tolarjev protipravne premoženjske koristi, skupaj z nekdanjim županom Sinišo Germovškom, ki je s podpisi odrejal izplačila, pa še 10,7 milijona tolarjev.
www.dnevnik.si/218902
Policijska uprava Nova Gorica je sporočila, da so jih tuji varnostni organi obvestili, da so našli 60-letnega Petra Zamudo, ki so ga pogrešali od 8. maja letos.
Kot smo poročali, je dne 7. 5. 2007 od doma odšel Peter Zamuda, rojen 11. 3. 1947, s stalnim bivališčem v Bovcu. Od doma se je odpeljal z osebnim avtomobilom, z namenom, da odide v Belgijo.
www.delo.si/novice/k...ujini.html
Obtožnica je temeljila predvsem na izpovedi drugih dveh obtoženih (Peter Zamuda, vodja referata za popotresno obnovo in Branko Kuk, direktor Ingo Inženiringa, ki sta bila pozneje tudi oproščena, op. p.), drugih dokazov za naklepnost mojega ravnanja pa ni bilo," pravi Germovšek in dodaja, da so ga najprej obtožili, medijsko linčali in mu uničili življenje, nato pa so po dolgotrajnem sodnem postopku obtožnico umaknili.
www.dnevnik.si/1042479912
Prvoobtoženi Peter Zamuda je bil leta 1998 bovški županski kandidat (LDS), a ga je v drugem krogu premagal Siniša Germovšek (SDS).
www.dvk-rs.si/arhivi...ez_z2k.htm
pobalin sporočil: 14.456
[#2781955] 02.07.19 14:41 · odgovor na: pobalin (#2781919)
Odgovori   +    2
[pobalin]
5. Vodenje zdravstvenega doma je prevzela na povabilo takratnega izolskega župana Tomislava Klokočovnika, takoj potem pa posel z zdravili ZD sklenila tudi z Lekarno Portorož, ki je v lasti Klokočovnikove žene.
Tale lekarniška zgodba, je bila po pisanju Financ težka samo cca 5 jurjev evrov PROMETA več za apoteko Klokočovnice in za ene toliko manj za javne lekarne.
beta.finance.si//pic...874261.gif

Me je pa spomnila na neko več let staro kolateralno odkritje zelo močne gravitacije ptujskega apotečnega prometa iz javne blagajne proti privatni lekarni. Tok denarja ZZZS v to eno lekarno je bil nenavadno močan v primerjavi s tokom v več lekarn javnega zavoda.

Tole je bilo napisano v tem kevdru (mrtva linka na Supervizor sem zamenjal z delujočima na Erar). Ne spomnim se, da bi opazil kakšen članek o tem, da so v zgornjih etažah kaj preverili in poročali o tem pojavu.
Za zaključek se mi zdi silno zanimivo tudi, da se med "naravnimi" največjimi prejemniki denarja ZZZS na dnu prve strani v soseščini ZD Celje, Mestnih lekarn in Koroških lekarn znajde neka zasebna lekarna Top-lek s Ptuja s skoraj 35 milijoni prilivov iz zdravstvene blagajne v dobrih desetih letih. Kljub tem številkam lekarne Top-lek ne išči v minifipo in ne v JOLP, kar se mi zdi za takšen obseg poslovanja z javnim denarjem nepojmljivo.
erar.si/placnik/2740...ransakcije

Na drugi strani so javne Lekarne Ptuj, ki imajo osem lokacij, a so v tem času od ZZZS dobile samo 22 milijonov.
erar.si/placnik/2740...ransakcije

Prva misel, da gre za kakšno zasebno navezo na lokalno zdravstveno ustanovo, se izkaže za verjetno zmoto, ker sta obe ptujski lekarni po prikazu supervizorja večino javnega denarja dobili od ZZZS. Je pa zanimiva primerjava njunih grafov, ker se pri javnih lekarnah proti koncu leta 2006 pojavi katastrofalen in trajen upad javnega denarja, pri Top-leku pa ne. Je na lokalni trg vstopil tretji igralec in se zavarovanci odtlej izogibajo tistih osmim javnim lekarnam izogibajo? Malo verjetno, če zgoraj navedeno primerjaš s podatki iz letnega poročila za 2012.

Nauk? Dva:
1. Supervizor je tako sumljiv, da bi ga morala KPK takoj vzeti ne pod lupo ampak kar pod mikroskop. Najbrž ne toliko same aplikacije, ampak predvsem tisti del, ki ga jaz dojemam kot "junk in, junk out". Pri tem sploh ni tako pomembno ali dobimo zasebni obiskovalci tega peep-showa prave podatke, ampak kakšne in kako urejene ima država. Na kakšnih temeljih lahko oblast kreira nacionalne strategije in politične taktike?

2. Zasebno lekarništvo je pri nas lahko zelo donosno. Morda pri tem pomaga pravi priimek, rodbinske, politične, klanovske vezi in še kakšno tiho partnerstvo. :-)
forum.finance.si/?m=...933&single
Danes skupna bilanca prilivov iz ZZZS kaže 92,4 MEUR v občinske Lekarne Ptuj in 51,2 MEUR v privatno lekarno Top-lek. Ker sem očitno zdaj pametnejši kot pred 6 leti, sem z Google maps ugotovil, da je lekarna Top-lek čisto blizu ptujske bolnice, do najbližje javne lekarne pa je kakšen kilometer. Zanimivo!
www.google.com/maps/...746064,16z

Še en plus za Top-lek je mogoče njihova pozornost poslovanju z domovi oskrbovancev, kjer ne manjka pacientov s celim kupom celoletnih receptov.
lekarna-toplek.si/domovi

Največji plus je seveda zakonska zveza samozaposlene lekarnarice Nede Toplek z nedotakljivim strankarskim in gospodarskim mogočnežem Danilom Toplekom. Verjetno je ta par, ki ima od leta 2013 skupaj tudi minifirmo Čedna d.o.o.
www.bizi.si/CEDNA-D-O-O/
čisto pretežek kaliber, da bi ga stlačili v tole kmetsko-rokodelsko fračo in izstrelili v afero takšnih dimenzij, kot jih (Ivan Simič ima delno prav) uprizarjajo okrog GKŽ.

Pa vendar je nekoč nekdo na Ptuju nekaj opazil in napisal, pred Božičem 2007:
Nenavadna dražba državnega premoženja bolnišnice na Ptuju
Današnja dražba parcele Splošne bolnišnice dr. Jožeta Potrča Ptuj (SBP), na kateri med drugim stoji vratarnica, poteka pod takšnimi pogoji, da utegne biti edini potencialni interesent zgolj lastnica zasebne lekarne, ki ima objekt na tej parceli.
Farmacevtka je soproga Danila Topleka, predsednika uprave Taluma, podjetja iz Kidričevega, ki je bolnišnici letos doniralo kar 600.000 evrov.
Nekoč je bila Neda Toplek vodja bolnišnične lekarne v SBP, nato se je leta 1996 odločila za zasebništvo. Ker je znano, da lekarnarstvo najbolj cveti tam, kjer je največ bolnikov, je bila odločitev gospe Toplek, da uredi poslovalnico pred vhodom ptujske bolnišnice, podjetniško razumljiva. S tedanjim vodstvom bolnišnice se ji je celo uspelo dogovoriti, da si poslopje lahko postavi kar na zemljišču bolnišnice, kjer je bolnišnično vratarnico preuredila v lekarno.
Parcela, na kateri že vrsto let stoji lekarna Toplek, je zdaj naprodaj. Vodstvo SBP je za danes napovedalo javno dražbo za 476 kvadratnih metrov veliko zazidano stavbno zemljišče, na katerem sta vratarnica bolnišnice in omenjena lekarna. Izklicna cena je 37.888 evrov, kupec pa mora v letu dni zgraditi novo bolnišnično vratarnico na sosednjem zemljišču v predvideni vrednosti 64.480 evrov.
"Postopek za prodajo parcele poteka na ministrstvu za zdravstvo že dobrih pet let, z njim se je ukvarjalo že več ministrov. Od 7. avgusta, ko sem postal direktor, nisem s tem v zvezi podpisal nobenega dokumenta," nam je pojasnjeval Robert Čeh, direktor SBP, in s tem zanikal, da bi bila Talumova donacija v kakršni koli povezavi s prodajo zemljišča. "Razumem, da vidite neko povezavo z možem gospe Toplek, vendar povezave ni, to vam jamčim. Vso dokumentacijo vodi ministrstvo, nič ni odvisno od bolnišnice."
Neda Toplek nam je potrdila, da si že vrsto let prizadeva odkupiti zemljišče, ker ji je v sedanjih razmerah onemogočena širitev lekarne. Pravi, da je bilo treba preskočiti veliko ovir, ker v času prve prošnje sploh še ni bilo sistema za odkup državnega premoženja. Ali ocenjuje, da je pot k licitaciji skrajšala Talumova donacija bolnišnici? "Če bi zadeva tako delovala, bi bila še kje drugje, saj Talum številnim podjetjem donira denar. Strinjam se, da je tema zanimiva za novinarje, vendar menim in upam, da povezav ni," nam je zatrdila Toplekova.
www.dnevnik.si/288946
pobalin sporočil: 14.456
[#2781958] 02.07.19 15:00 · odgovor na: (#2781951)
Odgovori   +    0
[rename]
No, vidis....oprosceni so bili ;-)
Če prav razumem, sploh niso bili spoznani za krive. :-P
pirdih sporočil: 210
[#2781971] 02.07.19 15:38 · odgovor na: pobalin (#2781958)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: pirdih 02.07.2019 15:39
Kapo dol, fantje - vas je veliko prispevalo že samo na teh dveh straneh (eh, smo že na tretji strani), materiala ste pa dali novinarjem in še komu zares ogromno!

Resno, respect!
pobalin sporočil: 14.456
[#2782039] 02.07.19 23:51 · odgovor na: (#2781961)
Odgovori   +    1
[rename]
“Tvoji” clanki govorijo, da so bili oprosceni.
Ampak denar je vseeno spuhtel.
Sounds familiar?
Eh, kaj bi to, menda ne bomo zdaj gledali na vsak tolarček. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2782040] 03.07.19 00:04 · odgovor na: pirdih (#2781971)
Odgovori   +    0
[pirdih]
Kapo dol, fantje - vas je veliko prispevalo že samo na teh dveh straneh (eh, smo že na tretji strani), materiala ste pa dali novinarjem in še komu zares ogromno!

Resno, respect!
V slogi je moč. Poznaš Svetlanino pravljico Pekarna Mišmaš? No, mi tu spodaj smo kot pridne miške, ki so ponoči v kleti pekle za peka Mišmaša. :-P
Endimion sporočil: 10.252
[#2782051] 03.07.19 07:01 · odgovor na: Endimion (#2781860)
Odgovori   +    2
In prav Medico Veritas je zadosten razlog, da gospa nima kaj iskati na mestu direktorice UKC LJ.

Njen posel je namreč zagotavljanje alternativnega dostopa do zdravstvenih storitev.

Če gledamo s stališča podjetništva njej urejen in dostopen UKC NI v interesu. Al pa ostane brez posla.

"Veste čez ZZZS je čakalna doba 4 mesece, če pa pridete samoplačniško, bo pa drug teden...."
pobalin sporočil: 14.456
[#2782312] 04.07.19 11:39 · odgovor na: Endimion (#2782051)
Odgovori   +    1
[Endimion]
In prav Medico Veritas je zadosten razlog, da gospa nima kaj iskati na mestu direktorice UKC LJ.
Njen posel je namreč zagotavljanje alternativnega dostopa do zdravstvenih storitev.
Če gledamo s stališča podjetništva njej urejen in dostopen UKC NI v interesu. Al pa ostane brez posla.
"Veste čez ZZZS je čakalna doba 4 mesece, če pa pridete samoplačniško, bo pa drug teden...."
Jasno je, da v minimalno higieničnem okolju enostavno ne moreš biti poslovodna oseba v (ogromni) javni zdravstveni inštituciji, zraven pa lastnik privatne firme oz. zavoda (!) iz iste branže. Pa ne gre toliko za to, da bi privatna firma direktno konkurirala javni inštituciji, ampak gre za kolizijo dveh sistemov, ki bi tako treščila skupaj v eni osebi. Pa bi imeli spet afere...

Strani: 1 2