Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[pobalin]
5. Vodenje zdravstvenega doma je prevzela na povabilo takratnega izolskega župana Tomislava Klokočovnika, takoj potem pa posel z zdravili ZD sklenila tudi z Lekarno Portorož, ki je v lasti Klokočovnikove žene.
Tale lekarniška zgodba, je bila po pisanju Financ težka samo cca 5 jurjev evrov PROMETA več za apoteko Klokočovnice in za ene toliko manj za javne lekarne.
beta.finance.si//pic...874261.gif

Me je pa spomnila na neko več let staro kolateralno odkritje zelo močne gravitacije ptujskega apotečnega prometa iz javne blagajne proti privatni lekarni. Tok denarja ZZZS v to eno lekarno je bil nenavadno močan v primerjavi s tokom v več lekarn javnega zavoda.

Tole je bilo napisano v tem kevdru (mrtva linka na Supervizor sem zamenjal z delujočima na Erar). Ne spomnim se, da bi opazil kakšen članek o tem, da so v zgornjih etažah kaj preverili in poročali o tem pojavu.
Za zaključek se mi zdi silno zanimivo tudi, da se med "naravnimi" največjimi prejemniki denarja ZZZS na dnu prve strani v soseščini ZD Celje, Mestnih lekarn in Koroških lekarn znajde neka zasebna lekarna Top-lek s Ptuja s skoraj 35 milijoni prilivov iz zdravstvene blagajne v dobrih desetih letih. Kljub tem številkam lekarne Top-lek ne išči v minifipo in ne v JOLP, kar se mi zdi za takšen obseg poslovanja z javnim denarjem nepojmljivo.
erar.si/placnik/2740...ransakcije

Na drugi strani so javne Lekarne Ptuj, ki imajo osem lokacij, a so v tem času od ZZZS dobile samo 22 milijonov.
erar.si/placnik/2740...ransakcije

Prva misel, da gre za kakšno zasebno navezo na lokalno zdravstveno ustanovo, se izkaže za verjetno zmoto, ker sta obe ptujski lekarni po prikazu supervizorja večino javnega denarja dobili od ZZZS. Je pa zanimiva primerjava njunih grafov, ker se pri javnih lekarnah proti koncu leta 2006 pojavi katastrofalen in trajen upad javnega denarja, pri Top-leku pa ne. Je na lokalni trg vstopil tretji igralec in se zavarovanci odtlej izogibajo tistih osmim javnim lekarnam izogibajo? Malo verjetno, če zgoraj navedeno primerjaš s podatki iz letnega poročila za 2012.

Nauk? Dva:
1. Supervizor je tako sumljiv, da bi ga morala KPK takoj vzeti ne pod lupo ampak kar pod mikroskop. Najbrž ne toliko same aplikacije, ampak predvsem tisti del, ki ga jaz dojemam kot "junk in, junk out". Pri tem sploh ni tako pomembno ali dobimo zasebni obiskovalci tega peep-showa prave podatke, ampak kakšne in kako urejene ima država. Na kakšnih temeljih lahko oblast kreira nacionalne strategije in politične taktike?

2. Zasebno lekarništvo je pri nas lahko zelo donosno. Morda pri tem pomaga pravi priimek, rodbinske, politične, klanovske vezi in še kakšno tiho partnerstvo. :-)
forum.finance.si/?m=...933&single
Danes skupna bilanca prilivov iz ZZZS kaže 92,4 MEUR v občinske Lekarne Ptuj in 51,2 MEUR v privatno lekarno Top-lek. Ker sem očitno zdaj pametnejši kot pred 6 leti, sem z Google maps ugotovil, da je lekarna Top-lek čisto blizu ptujske bolnice, do najbližje javne lekarne pa je kakšen kilometer. Zanimivo!
www.google.com/maps/...746064,16z

Še en plus za Top-lek je mogoče njihova pozornost poslovanju z domovi oskrbovancev, kjer ne manjka pacientov s celim kupom celoletnih receptov.
lekarna-toplek.si/domovi

Največji plus je seveda zakonska zveza samozaposlene lekarnarice Nede Toplek z nedotakljivim strankarskim in gospodarskim mogočnežem Danilom Toplekom. Verjetno je ta par, ki ima od leta 2013 skupaj tudi minifirmo Čedna d.o.o.
www.bizi.si/CEDNA-D-O-O/
čisto pretežek kaliber, da bi ga stlačili v tole kmetsko-rokodelsko fračo in izstrelili v afero takšnih dimenzij, kot jih (Ivan Simič ima delno prav) uprizarjajo okrog GKŽ.

Pa vendar je nekoč nekdo na Ptuju nekaj opazil in napisal, pred Božičem 2007:
Nenavadna dražba državnega premoženja bolnišnice na Ptuju
Današnja dražba parcele Splošne bolnišnice dr. Jožeta Potrča Ptuj (SBP), na kateri med drugim stoji vratarnica, poteka pod takšnimi pogoji, da utegne biti edini potencialni interesent zgolj lastnica zasebne lekarne, ki ima objekt na tej parceli.
Farmacevtka je soproga Danila Topleka, predsednika uprave Taluma, podjetja iz Kidričevega, ki je bolnišnici letos doniralo kar 600.000 evrov.
Nekoč je bila Neda Toplek vodja bolnišnične lekarne v SBP, nato se je leta 1996 odločila za zasebništvo. Ker je znano, da lekarnarstvo najbolj cveti tam, kjer je največ bolnikov, je bila odločitev gospe Toplek, da uredi poslovalnico pred vhodom ptujske bolnišnice, podjetniško razumljiva. S tedanjim vodstvom bolnišnice se ji je celo uspelo dogovoriti, da si poslopje lahko postavi kar na zemljišču bolnišnice, kjer je bolnišnično vratarnico preuredila v lekarno.
Parcela, na kateri že vrsto let stoji lekarna Toplek, je zdaj naprodaj. Vodstvo SBP je za danes napovedalo javno dražbo za 476 kvadratnih metrov veliko zazidano stavbno zemljišče, na katerem sta vratarnica bolnišnice in omenjena lekarna. Izklicna cena je 37.888 evrov, kupec pa mora v letu dni zgraditi novo bolnišnično vratarnico na sosednjem zemljišču v predvideni vrednosti 64.480 evrov.
"Postopek za prodajo parcele poteka na ministrstvu za zdravstvo že dobrih pet let, z njim se je ukvarjalo že več ministrov. Od 7. avgusta, ko sem postal direktor, nisem s tem v zvezi podpisal nobenega dokumenta," nam je pojasnjeval Robert Čeh, direktor SBP, in s tem zanikal, da bi bila Talumova donacija v kakršni koli povezavi s prodajo zemljišča. "Razumem, da vidite neko povezavo z možem gospe Toplek, vendar povezave ni, to vam jamčim. Vso dokumentacijo vodi ministrstvo, nič ni odvisno od bolnišnice."
Neda Toplek nam je potrdila, da si že vrsto let prizadeva odkupiti zemljišče, ker ji je v sedanjih razmerah onemogočena širitev lekarne. Pravi, da je bilo treba preskočiti veliko ovir, ker v času prve prošnje sploh še ni bilo sistema za odkup državnega premoženja. Ali ocenjuje, da je pot k licitaciji skrajšala Talumova donacija bolnišnici? "Če bi zadeva tako delovala, bi bila še kje drugje, saj Talum številnim podjetjem donira denar. Strinjam se, da je tema zanimiva za novinarje, vendar menim in upam, da povezav ni," nam je zatrdila Toplekova.
www.dnevnik.si/288946

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen