Strani: 1 2 3 4 5 6

najobj sporočil: 31.870
[#2708907] 23.04.18 15:30 · odgovor na: anon-411201 (#2708891)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 23.04.2018 15:32
[jaki79]
> [Valuk]
> > [jaki79]
> > Ne, ki razmišlja s tičem, ampak ki razmišlja tudi s tičem. Oz. povedano v nenaturalističnem jeziku: človekovo ravnanje je vezano tudi na njegova čustva, ne zgolj na njegov razum. Kar seveda ni pogojeno s spolom.
> > Človeška vrsta se pač ni razširila po planetu in preživela vrsto generacij z razglabljanjem o zbranih delih Kanta ter Kirkegaarda :)
>
> Ampak to je žalostno. Da dedci naredijo fakse, kariero, še vedno pa so globoko v sebi samo neki zafrustrirani f.ukfehtarji.
Če boš tako šlampasto bral, se res ne boš ničesar naučil. "Moški razmišlja tudi s tičem oz. človekovo ravnanje je vezano tudi na njegova čustva, ne zgolj na njegov razum. Kar seveda ni pogojeno s spolom."

Si v citiranem odstavku opazil 2 besedici "tudi" in stavek "Kar seveda ni pogojeno s spolom."?

Če se spustiš v Marianski jarek človeške duše, potem bi lahko človekovo ravnanje morda res zreduciral na reševanje primarne tesnobe, ki izhaja iz zavedanja lastne minljivosti. Velika večina ljudi to tesnobo rešuje "tudi" z iluzijo, da si bo s potomstvom zagotovila večno življenje (to je tudi razlaga, zakaj se ljudje pri bolj negotovih obetih preživetja odločajo za več otrok). Ni pa to edini način. Eni kopičijo bogastvo, drugi pišejo knjige, tretji ustvarjajo velika dela, četri, npr. SJW si želijo spremeniti družbo, peti pa postanejo puščavniki prepričani, da bodo na ta način doživeli razodetje, ki bo presegalo njihovo zavedanje o lastni minljivosti. Ljudje torej nikakor nismo "samo" fukfehtarji oz. smo vse manj in to velja tako za ženske kot za moške. Kar se mi zdi strašno škoda, ker to poraja samovščenost in ima za posledico slabše medčloveške odnose (zato s Petunijo nihče ne živi).

Zaradi zavedanja lastne minljivosti smo pa itak vsi po malem zafrustrirani - pri tem ti samo dejstvo, da imaš višjo izobrazbo, ne pomaga kaj dosti. Še ni obstajal človek, ki bi bil v vsakem trenutku svojega življenja srečen.

Obstaja pa longitudinalna raziskava o tem, kaj osrečuje ljudi, ki jo že skoraj 80 let izvaja Harvardska univerza (www.ted.com/talks/ro...happiness) Sklep je, človeka osrečujejo dobri medosebni odnosi. Najtesnejši medosebni odnosi pa so partnerski odnosi ter odnos med starši in otroci. Tovrstni odnosi pa nastanejo zgolj s spogledovanjem, osvajanjem ipd.

Torej "fukfehtarstvo", kot mu praviš ti, nima nobene zveze z žalostjo, kakor si zapisal, ampak ima izjemno močno povezavo s srečo.
... čuj, sicer nisem glih ziher, da je kakršnakoli debata na totem forumu lahko plodna, ampak (pre)globoka debata o odnosih med moškim in žensko je pa res sinonim za neplodnost, odkar je naša Petunija (očitno) obupala nad (pre)plitvim občestvom na totem forumu ...
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2708908] 23.04.18 15:31 · odgovor na: anon-207617 (#2708906)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
> [Valuk]
> > [NemirniTujec]
> > > [Valuk]
> > >
> > > Pove, da je povprečen moški en tip, ki razmišlja s tičem.
> >
> > Tako tudi mora biti. Pustimo ljudi ki so nadpovprecni ali pa cebelarji - resujemo splosne druzbene probleme. Jaz razmisljam s ticem, pa se imam ze celo zivljenje dobro.
>
> Jaz pa mislim, da tako ne sme biti. In ženske niso dolžne prenašati seksualne vsiljivosti tujcev.

Vsiljivost, sploh pa grobost je ze cist druga tema - in tudi jaz mislim da nihce ni dolzan prenasati vsiljivosti.

Jaz zgolj razmisljam s ticem in menim da vecina moske populacije tudi - vsiljivi pa so ljudje ki jim manjka taktnosti in sposobnosti - tudi taki ki ne razmisljajo s ticem so lahko vsiljivi, se vec, obstaja cel kup vsiljivih ljudi brez tica sploh :-)
In zato imamo to temo. In ja, vsiljiv seksualno vulgaren nalit dec, ki se nekaj vpikuje v eno žensko, je kr pogosta pojava. In jap, o takih teče tema.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2708909] 23.04.18 15:33 · odgovor na: (#2708887)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-127452 23.04.2018 15:33
[kajulci]
> [Valuk]
> > [kajulci]
> >
> >
> > Seveda. Ampak zakaj si to napisal z očitajočim tonom? Ali ti trdiš, da je to nekaj slabega, če moški rad pogleda lepo žensko?
>
> Ampak kot je kolega NemirniTujec pronicljivo ugotovil, družba ženske, ki so grde ( in ob tem niso pametne oz. nimajo nekega specialnega znanja) zavrže na smetišče oz. lahko kandidirajo samo za čistilke.
>
> To ni vredu in to smao pomeni, d aima diktatura tiča prevelik vpliv.

No, s tem, da ima diktatura tiča prevelik vpliv, se jaz komot strinjam. Ampak jaz ne vidim problema tam, kjer ga vidiš ti. Ti vidiš problem v tem, da grde ženske in hkrati glupe nimajo možnosti, jaz pa vidim problem v tem, da so ženske same krive, če se ne poštimajo, uredijo, in shujšajo. kajti če bi to naredile, ne bi bile več grde. Ti se torej ukvarjaš s problemom, ki je nerešljiv, jaz pa s problemom, ki je totalno rešljiv. Z drugimi besedami, ti filozofiraš, jaz pa dajem praktične nasvete za rešitev problema grdih žensk. In še to, tvoje filozofiranje grdim ženskam nič ne pomaga, moji nasveti pa jim - kdo ima torej raje ženske, pa četudi so grde in glupe? Ti, ki bi jih pustil v vsj svoji grdoti, a hkrati filozofiral o njihovih pravicah, ali jaz, ki jih zbrcam, naj se poštimajo in si spremenijo življenje?
In zdaj, ko si v svojih postih okrcala grde feministke..kako to pomaga lepim nefeministkam, ki so še vedno žrtve seksualne vsiljivosti moških?

Jaz pravim, da je problem, da moški razmišljajo s tičem. Ti pa praviš, da to ni problem in naj bodo vse babe lepše, zakaj, da bodo dedci seksualno še bolj poneumljeni?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2708912] 23.04.18 15:42 · odgovor na: anon-127452 (#2708908)
Odgovori   +    1
No, tema je vsekakor prerasla osnovni dogodek o katerem smo vsi ze stirinajstkrat povedali svoje stalisce...

Zdaj smo bolj pri moji revoluciji a grdim pehtam dat socialno pomoc, al naj jih pustimo da se penijo v togoti :-)

Ce ti v debato dodajas da moski "ne bi smeli misliti s ticem", potem dodaj vsaj se resitev... sam ne zdaj s fantazijskimi idejami da naj moski mislijo z glavo :-)
anon-411201 sporočil: 127
[#2708915] 23.04.18 15:49 · odgovor na: anon-127452 (#2708903)
Odgovori   +    2
[Valuk]
Ne bluzi. Srečen človek doma seksa s svojo ženo, ne pa da opit ogovarja neznane frčafele.
Aha, slamnatega moža vlačiš ven. Kje konkretno sem napisal, da naj človek opit ogovarja neznane frčafele?
anon-411201 sporočil: 127
[#2708917] 23.04.18 15:56 · odgovor na: anon-127452 (#2708909)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-411201 23.04.2018 15:58
[Valuk]
> [kajulci]
> > [Valuk]
> > > [kajulci]
> > >
> > >
> > > Seveda. Ampak zakaj si to napisal z očitajočim tonom? Ali ti trdiš, da je to nekaj slabega, če moški rad pogleda lepo žensko?
> >
> > Ampak kot je kolega NemirniTujec pronicljivo ugotovil, družba ženske, ki so grde ( in ob tem niso pametne oz. nimajo nekega specialnega znanja) zavrže na smetišče oz. lahko kandidirajo samo za čistilke.
> >
> > To ni vredu in to smao pomeni, d aima diktatura tiča prevelik vpliv.
>
> No, s tem, da ima diktatura tiča prevelik vpliv, se jaz komot strinjam. Ampak jaz ne vidim problema tam, kjer ga vidiš ti. Ti vidiš problem v tem, da grde ženske in hkrati glupe nimajo možnosti, jaz pa vidim problem v tem, da so ženske same krive, če se ne poštimajo, uredijo, in shujšajo. kajti če bi to naredile, ne bi bile več grde. Ti se torej ukvarjaš s problemom, ki je nerešljiv, jaz pa s problemom, ki je totalno rešljiv. Z drugimi besedami, ti filozofiraš, jaz pa dajem praktične nasvete za rešitev problema grdih žensk. In še to, tvoje filozofiranje grdim ženskam nič ne pomaga, moji nasveti pa jim - kdo ima torej raje ženske, pa četudi so grde in glupe? Ti, ki bi jih pustil v vsj svoji grdoti, a hkrati filozofiral o njihovih pravicah, ali jaz, ki jih zbrcam, naj se poštimajo in si spremenijo življenje?

In zdaj, ko si v svojih postih okrcala grde feministke..kako to pomaga lepim nefeministkam, ki so še vedno žrtve seksualne vsiljivosti moških?

Jaz pravim, da je problem, da moški razmišljajo s tičem. Ti pa praviš, da to ni problem in naj bodo vse babe lepše, zakaj, da bodo dedci seksualno še bolj poneumljeni?
To je tvoj problem, da moški razmišljajo tudi s tičem. Jaz nimam problema s tem, da razmišljam tudi s tičem. Po moja žena, s katero sva poročena 10 let in 7 mesecev, tudi ne. Če ne bi razmišljal tudi s tičem, bi bil že 10 let, 6 mesecev in 3 tedne ločen. Niti se nimam za seksualno poneumljenega - kar koli naj bi že to pomenilo. Sicer pa se lahko, če ne želiš razmišljati tudi s tičem, kastriraš in bo tvoj problem pretežno rešen. Svet se začne spreminjati pri sebi, ali kako že pravijo... Torej zakaj tega ne narediš?
bc123a sporočil: 48.253
[#2708921] 23.04.18 16:14 · odgovor na: anon-20668 (#2708901)
Odgovori   +    1
[matjazfinance]
> [kajulci]
> privlacijo me pa siveci, trebusasti, zgubani, samozavestni, inteligentni, necopatarski, rahlo patriarhatni, moski.

a takile?:

ih0.redbubble.net/im...,075,t.jpg
Verjetno taki:

goo.gl/images/EQz9bo
bc123a sporočil: 48.253
[#2708923] 23.04.18 16:20 · odgovor na: anon-127452 (#2708909)
Odgovori   +    5
[Valuk]
In zdaj, ko si v svojih postih okrcala grde feministke..kako to pomaga lepim nefeministkam, ki so še vedno žrtve seksualne vsiljivosti moških?
V primeru recimo Weinsteina je zelo tanka crta med tem, kje so se koncale zlorabe in zacela trgovina. Ni dvoma da je posilil kar nekaj zensk in za to bo sel sedet. Ampak za veliko sem iz njihovih "izpovedi" razbral da ... kaj naj recem. Ali so tako neznansko naivne, neumne, ali pa so morale skociti z zgodbo ven, da se ne bi kdo spraseval, ali so sle prostovoljno.

Ker prvo pravilo spolnega nadlegovanja s strani zamascenih, zarascenih, pujsastih dedcev z veliko vpliva in moci je: veliko zensk jim prostovoljno da, in potem prasci mislijo, da so vse taksne. In potem se rodi spolno nadlegovanje, ki lahko, ce prascu nihce ne nadene uzde, konca s posilstvi.

Za vsako zensko ki jo je vpliven prasec poslatal obstajaja ena ali pa celo dve, ki sta se dali poslatat prostovoljno. To je zal tudi resnicnost, ki jo feministke nocejo videti. Jaz sem skoraj preprican, da je Weinstein ali pa kateri od drugih sorodnih pujsov nategnil tudi Jennifer Lawrence, celo morda so tiste slike, ki so leaknile vse naenkrat (!!!!) dejansko iz enega samega telefona kaksnega od holywoodskih producentov, ne iz mnogih telefonov mnogih igralk.

Occamova britvica.
mimoidoci sporočil: 5.986
[#2708973] 23.04.18 20:02 · odgovor na: bc123a (#2708923)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [Valuk]
> In zdaj, ko si v svojih postih okrcala grde feministke..kako to pomaga lepim nefeministkam, ki so še vedno žrtve seksualne vsiljivosti moških?

V primeru recimo Weinsteina je zelo tanka crta med tem, kje so se koncale zlorabe in zacela trgovina. Ni dvoma da je posilil kar nekaj zensk in za to bo sel sedet. Ampak za veliko sem iz njihovih "izpovedi" razbral da ... kaj naj recem. Ali so tako neznansko naivne, neumne, ali pa so morale skociti z zgodbo ven, da se ne bi kdo spraseval, ali so sle prostovoljno.

Ker prvo pravilo spolnega nadlegovanja s strani zamascenih, zarascenih, pujsastih dedcev z veliko vpliva in moci je: veliko zensk jim prostovoljno da, in potem prasci mislijo, da so vse taksne. In potem se rodi spolno nadlegovanje, ki lahko, ce prascu nihce ne nadene uzde, konca s posilstvi.

Za vsako zensko ki jo je vpliven prasec poslatal obstajaja ena ali pa celo dve, ki sta se dali poslatat prostovoljno. To je zal tudi resnicnost, ki jo feministke nocejo videti. Jaz sem skoraj preprican, da je Weinstein ali pa kateri od drugih sorodnih pujsov nategnil tudi Jennifer Lawrence, celo morda so tiste slike, ki so leaknile vse naenkrat (!!!!) dejansko iz enega samega telefona kaksnega od holywoodskih producentov, ne iz mnogih telefonov mnogih igralk.

Occamova britvica.

Nekatere ženske so kot nekateri kreditojemalci švicarskih kreditov. Obojim so namreč šele odvetniki dopovedali, da so bili posiljeni.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2708974] 23.04.18 20:08 · odgovor na: anon-411201 (#2708915)
Odgovori   +    1
[jaki79]
> [Valuk]
> Ne bluzi. Srečen človek doma seksa s svojo ženo, ne pa da opit ogovarja neznane frčafele.

Aha, slamnatega moža vlačiš ven. Kje konkretno sem napisal, da naj človek opit ogovarja neznane frčafele
o tem teče tema.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2708978] 23.04.18 20:13 · odgovor na: (#2708918)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-127452 23.04.2018 20:14
[kajulci]
Ok. Moski naj ne razmisljajo s ticem. Samo potem naj pa rudi zenske ne razmisljajo s picko. Vse te metoo bejbe so razmisljale s picko. Noge so dale narazen zaradi filmske vloge. A mislis da je Rose Rose podivjala zaradi dejstva, da je morala dati noge narazen? Ne. Podivjala je zato, ker ji tudi noge narazen niso pomagale, ker kot igralka sucks. Moski niste cisto nic slabsi kot zenske. Moski, ki zahteva fuk kot protiuslugo za job je isti kreten kot zenska, ki daje noge narazen za protiuslugo. In kaz res ne razumem, od kje so sedaj na razpeli samo moski. S cim pa potemtakem po tvoje razmislja zenska, ki scojo picko ponuja za job? A ves kaj je pravilen odgovor: z glavo. Zenska costo trezno premisli, da ji bo to koristilo in da noge narazen. Kriv je pa samo moski. No, ne v mojem svetu. V mojem svetu je moski, ki razmislja samo s ticem, kvecjem manj kriv kot zenska, ki razmislja z glavo.
Lej, življenje povprečnega moškega, ki je ujetnik tiča, je smešno. Ponavadi srečaš take dedce čez leta, poročene z neko srednje grdo tečno babo, ko so daleč od njenih oči, pa ogovarjajo neke mladenke, s katerimi nič nimajo, niti ne bodo imeli.

Veš kaj je meni višek patetitike? Kolk dedci promovirajo seks, bluzijo o njem, dejansko pa povprečen dec pokavsa sila malo žensk, sploh pa lepih. Gre za neko podganjo dirko, v kateri je večina dedcev na repu, še vedno pa se s sistemom nekako istovetijo.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2708979] 23.04.18 20:16 · odgovor na: anon-411201 (#2708917)
Odgovori   +    1
[jaki79]
To je tvoj problem, da moški razmišljajo tudi s tičem. Jaz nimam problema s tem, da razmišljam tudi s tičem. Po moja žena, s katero sva poročena 10 let in 7 mesecev, tudi ne. Če ne bi razmišljal tudi s tičem, bi bil že 10 let, 6 mesecev in 3 tedne ločen. Niti se nimam za seksualno poneumljenega - kar koli naj bi že to pomenilo. Sicer pa se lahko, če ne želiš razmišljati tudi s tičem, kastriraš in bo tvoj problem pretežno rešen. Svet se začne spreminjati pri sebi, ali kako že pravijo... Torej zakaj tega ne narediš?
Zato, ker ti povzdiguješ seks, naj se jaz kastriram. Mislim, kje je logika, halo se slišimo?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2708980] 23.04.18 20:34 · odgovor na: anon-204390 (#2708898)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [NemirniTujec]
> > [Valuk]
> >
> > Pove, da je povprečen moški en tip, ki razmišlja s tičem.
>
> Tako tudi mora biti. Pustimo ljudi ki so nadpovprecni ali pa cebelarji - resujemo splosne druzbene probleme. Jaz razmisljam s ticem, pa se imam ze celo zivljenje dobro.

Vsak normalen in zdrav moški mora v svoje razmišljanje vedno vključiti tudi svojega tiča. Ta v večini primerov pove prav, čeprav ne čisto vedno. Je pa velika napaka, če glas svojega tiča popolnoma zanemariš, ker potem skoraj sigurno narediš narobe (vsaj kar se tiče žensk :)...
Erjavec je enkrat rekel, da ga boli đoka in se zdi, da od velike bolečine več sploh ne razmišlja s tičem in razmišlja z glavo, zdi se pa, da mu je razmišljanje s tičem bolj šlo od roke.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2708982] 23.04.18 20:51 · odgovor na: anon-204390 (#2708854)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [NemirniTujec]
> ... pridi ti bos sla z mano ti bom pokazal nje... ga bos lepo dvignila... in nema pomoci, ima pa job.
>
> Ce bi pa zoki rekel: jao govedina gasi svetla, da se mi roka posusi ako te taknem... sledi takoj stempelj za 150 eur na mesec.
>
> Sele takrat bomo ziveli v pravicni druzbi.

Kolosalna ideja! , sploh če vemo da imajo grde ženske takorekoč nič možnosti, da se zaposlijo kot poslovne sekretarke, hostese, stuardese, key account-inje ipd.

Drugo pa je, katera bi se upala na socialni prijaviti za dodatek na grdost :)
Kaj pa, če je Zokija zapustil tič in ne samo, da ne skoči, tudi ne dviguje več? Preprosto mu je ptiček rekel adio in ni ga več. Kdo naj potem štemplja za 150 evrov?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2708993] 23.04.18 21:51 · odgovor na: anon-317028 (#2708982)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
> [vickibedi]
> > [NemirniTujec]
> > ... pridi ti bos sla z mano ti bom pokazal nje... ga bos lepo dvignila... in nema pomoci, ima pa job.
> >
> > Ce bi pa zoki rekel: jao govedina gasi svetla, da se mi roka posusi ako te taknem... sledi takoj stempelj za 150 eur na mesec.
> >
> > Sele takrat bomo ziveli v pravicni druzbi.
>
> Kolosalna ideja! , sploh če vemo da imajo grde ženske takorekoč nič možnosti, da se zaposlijo kot poslovne sekretarke, hostese, stuardese, key account-inje ipd.
>
> Drugo pa je, katera bi se upala na socialni prijaviti za dodatek na grdost :)

Kaj pa, če je Zokija zapustil tič in ne samo, da ne skoči, tudi ne dviguje več? Preprosto mu je ptiček rekel adio in ni ga več. Kdo naj potem štemplja za 150 evrov?
Ko starim dedcem začne nagajati erekcija, takrat postanejo politika , denar in moč edini seks, če si ga še lahko privoščijo. Seveda pa tiček še vedno deluje tudi naprej, samo virtualno, ker se je preselil v možgane.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2708994] 23.04.18 22:04 · odgovor na: anon-204390 (#2708993)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [FIN-311684]
> > [vickibedi]
> > > [NemirniTujec]
> > > ... pridi ti bos sla z mano ti bom pokazal nje... ga bos lepo dvignila... in nema pomoci, ima pa job.
> > >
> > > Ce bi pa zoki rekel: jao govedina gasi svetla, da se mi roka posusi ako te taknem... sledi takoj stempelj za 150 eur na mesec.
> > >
> > > Sele takrat bomo ziveli v pravicni druzbi.
> >
> > Kolosalna ideja! , sploh če vemo da imajo grde ženske takorekoč nič možnosti, da se zaposlijo kot poslovne sekretarke, hostese, stuardese, key account-inje ipd.
> >
> > Drugo pa je, katera bi se upala na socialni prijaviti za dodatek na grdost :)
>
> Kaj pa, če je Zokija zapustil tič in ne samo, da ne skoči, tudi ne dviguje več? Preprosto mu je ptiček rekel adio in ni ga več. Kdo naj potem štemplja za 150 evrov?

Ko starim dedcem začne nagajati erekcija, takrat postanejo politika , denar in moč edini seks, če si ga še lahko privoščijo. Seveda pa tiček še vedno deluje tudi naprej, samo virtualno, ker se je preselil v možgane.
Torej, tič postane Lacanov »petit a« ali »mali a« ali »L’objet a». Kako to deluje v praksi? Zoki sedi na stolu in želi videti »petit a«, ki ga že od trebuha ne vidi, objekt želje pa še vedno obstaja in potem odloči, če že ne gre s "petit a" bo pač župan.
pobalin sporočil: 14.456
[#2708996] 23.04.18 22:26 · odgovor na: (#2708740)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
Dobri stari časi, ko je bilo nadlegovanje žensk še povsem družbeno sprejemljivo in celo predmet zabave-komedije, nekaterim se očitno zelo toži po njih, jaz pa menim, da res spadajo samo še v muzej.
Hotel sem samo povedati, da je, kadar si na dolgi in utrudljivi poti in se ti zdi cilj še daleč, fino vsake toliko časa pogledati nazaj, na že prehojeno. Name deluje tolažilno in motivacijsko, še posebno v hribih, npr. ko prideš nad gozdno mejo in se bolje vidi naokrog ter v dolino. :-)
Ne želim žaliti tvojih žensk, ampak po moje nimata pojma. Prvič, ne razumeta, da vloga novinarja ni božanje gostov ali nekritično dajanje platforme, da razlagajo svojo agendo, sploh če so tako kontroverzni kot je Peterson, ampak izzivanje in preizpraševanje njihovih stališč,
To ja, ne pa, da jim polaga v usta besede, ki jih niso izrekli. Sem gledal še dva njena intervjuja in v obeh se je obnašala kot precej inkvizitorsko. Pač, šoubiznis.
Sedaj, ali lahko igraš vlogo novinarja-zasliševalca tudi v privatnih družbah in debatah, je pa druga stvar.
No, reciva, da so družbe, ki izrazito presegajo okvir small talka in gossipa zame redke. :-)
Jordan Peterson ni nepopisan list, njegova šovinistična stališča so znana. Ampak leta 2018 seveda nihče ne bo šel na tv-ju direkt razlagat da so ženske drugorazredne pač pa bo to sporočilo zavil v celofan, Newmanova je naredila samo to "napako", da ni nasedla lepo zapakiranim floskulam ampak je udarila direkt v sredino.
Jaz zanj nisem slišal, dokler se ni pojavil ta posnetek z Newmanovo, ki je naredila samo to napako, da mu argumetacijsko sploh ni bila dorasla. Bila je poučena, kakšne grehe ima na vesti in kako naj bi ga zmlela. Ženska varianta Gorazda Slaka. Še kadar ima prav, ti pusti nemarno grenek okus v ustih.
O Whoopi nisem imela kakšnega posebnega mnenja, odkar je pa zagovarjala Cosbya glede obtožb posilstev v smislu, da je pri tem posredi rasizem, je pa pri meni izgubila vso kredibilnost.
Ups, tega pa nisem vedel. Zdaj sem poiskal, prebral in kot razumem, je zaradi prijateljevanja (ali rasne solidarnbosti) z njim na začetku trdila, da mu morajo posilstva najprej dokazati. Potem so jo prepričali s podatki...
In tudi to, da ženska pristane na spolni odnos s tem ko gre v tipovo stanovanje, je čista neumnost.
Je neumnost, če si odrasel moški to omisli kot izgovor za jasno nezaželeno početje, ni pa neumnost, če govoriva o simboliki takega dejanja v trenutku, ko jo on po večerji/kinu itn. povabi k sebi, ona (odrasla ženska) pa reče ja. Zakaj? Ker hoče samo še en kozarec vina in videti njegov fotoalbum? Je pa seveda ogromno odvisno od okoliščin, zato se o takih zadevah ne da razsojati pavšalno.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2708999] 23.04.18 23:25 · odgovor na: (#2708856)
Odgovori   +    0
[kajulci]
>Saj imaš tudi feministke, ki dobro zgledajo (oziroma so zgledale dobro vsaj takrat, ko so bile mlade): Madonna, Angelina Jolie, Chimamanda Ngozi Adichie, Beyoncé , celo transseksualna Janet Mock..
(pa te niso ekstremne)

Uf si zgresil - te bejbe ne samo da NISO feministke, pac pa jih feministke neskoncno sovrazijo. Feministke v svoje vrste ne sprejmejo prav cisto nobene lepotice. Ko se je una lepotica (Hermiona al kaj je ze iz Harija Poterja) javno zavzela za feminizem in pravice zensk, je pokasirala celo plejado besa s strani feministk, da naj se ona ne karegorizira za feministko, “ker seksi bejbe, ki krasijo naslovnice, ne morejo biti in niso feministke”.

Tko da, ne, zelo se motis :)
Ma ne moreš vsega dajati v isti koš... Za mene so najbolj občudovanja vredne edino tiste feministke iz tretjega sveta, za katere, razen redkih izjem (npr. Malala Yousafzai), sploh ne slišiš. Druga zgodba so zahodne feminiske tipa #metoo, pri katerem gre za nekaj čisto drugega.. no in na ta vlak so se prišlepale tudi nekatere hollywodske zvezdnice, ki mimogrede sploh niso slabe:
www.hollywoodreporte...017-984410

To kar ti imenuješ feministke - grde babe pa so povečini res neke ekstremne odštekanke*, za katere ne vem kakšen vpliv v resnici imajo.

Potem je treba pogledati še po časovni dimenziji v preteklost, precej jih je bilo res grdih, nekaj pa tudi čisto spodobnih (celo legendarna Simone de Beauvoir v mladosti, za tiste čase ni bila totalna nakaza, da ne omenjam Glorie Steinem, in črnskih aktivistk npr. žene od M.L.Kinga Coretta Scott King...)

*Pri njih gre pomoje dejansko za sovraštvo do moških, oziroma intelektualno nesamozavest, ker z žensko, ki je pripravljena sebe unakazit samo zato, da bi moške prikrajšala za vojerski užitek (in s tem posredno tudi sebe za užitek, da je bila opažena kot lepa ženska) je milorečeno nekaj narobe v glavi.
pobalin sporočil: 14.456
[#2709001] 24.04.18 00:25 · odgovor na: anon-207617 (#2708835)
Odgovori   +    4
[NemirniTujec]
Ce bi pa zoki rekel: jao govedina gasi svetla, da se mi roka posusi ako te taknem... sledi takoj stempelj za 150 eur na mesec.
Sele takrat bomo ziveli v pravicni druzbi.
Ta tvoj predlog je krasen dokaz, da ne bomo nikdar živeli v družbi, ki bo pravična za vse. V družbi, ki bi izgledala pravična večini na tem forumu in širše, Janković ne bi (več) funkcioniral funkcionarsko ampak samo še izobčensko če ne kar zaporniško.
Gustl sporočil: 13.625
[#2709006] 24.04.18 06:09
Odgovori   +    3
Hvala za debato, bilo je ludo i nezaboravno.

Imam občutek, da bo pocasi samo se streljacina.

Zapiram temo.

Strani: 1 2 3 4 5 6