Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nas mora biti strah?

Strani: 1

wesko sporočil: 143
[#2705239] 31.03.18 08:29
Odgovori   +    31
"Na cedilu smo pustili zaveznico Veliko Britanijo"

Ha ha, ta je pa dobra. Da bi jih le bili na cedilu pustili še kdaj v bližnji preteklosti...recimo takrat, ko so nas skupaj s kavboji prepričevali, da ima Irak orožje za t.i. monožično uničenje in podobne floskule.
kartakofinance sporočil: 275
[#2705240] 31.03.18 08:32
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: kartakofinance 31.03.2018 08:34
Žal, kruta resnica.
Preostane nam poskrbeti vsak zase in za svoje ali pa se odseliti, naravna selekcija bo že naredila svoje.

Naš umetno ustvarjen "sovražnik" Hrvaška je v resnici naš zaveznik, ki preprečuje uresničevanje še bolj norih idej slovenske levice o povezovanju na balkan in z Rusijo. Kupujejo letala v Izraelu, HDZ ima odlične odnose s CDU/CSU...

Zasebnim varčevalcem bodo vloge pri LB morale bit izplačane, dlje kot traja, dražje bo, to je vsakomur, ki vsaj malo razume jasno, ne glede na balkanske manire izigravanja ("nadmudrivanja").
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2705247] 31.03.18 08:59
Odgovori   +    20
Tisti, ki nismo na oblasti, se moramo bati oblasti. Tisti, ki so na oblasti, se morajo pa bati DRUG DRUGEGA.
mc sporočil: 508
[#2705254] 31.03.18 09:27
Odgovori   +    9
Res je da se je nekaterim v naši državi čas ustavil v l.1945 vendar tisti katerim se je ustavil v l.1989 niso nič manj škodljivi.
rx170 sporočil: 6.393
[#2705257] 31.03.18 09:32
Odgovori   +    15
Avtor je sicer dobro začel potem pa vse uničil z (za avtorje njegovega tipa) običajnim klišejsko ideološkim rusofobnim sranjem.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2705258] 31.03.18 09:46
Odgovori   +    20
Mora nas biti strah. Slovenska desnica, ki je še nedavno pred Vrhovnim sodiščem protestirala proti obsodbah, ki so temeljile na "naj bi", "bi bilo", "na nedefiniranem mestu", "na nedefiniranem kraju z nedefinirano osebo"...danes prav to podpira in še napada tiste, ki bi želeli vladavino prava. Kakšna je podlaga Britanske obtožbe Rusije? Naj bi bil na nedefiniranem mestu oz na nedefiniranem kraju z nedefinirano osebo napaden Skripal in njegova hčer in ker ne vemo kdo je nedefinirani napadalec so krivi Rusi!!!??? Sapienti sat. Boh pomagaj takšni resnici, logiki in pravu ter tistim, ki tej angleški histeriji (ki razgrajuje zahodno civilizacijsko jedro) verjamejo in podpirajo pravni sistem od katerega nas mora biti strah.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2705259] 31.03.18 09:52
Odgovori   +    32
vse to je res lahko ppdlaga za nelagoden občutek pri srcu, lahko tudi strah... ma kar je mene strah, so prihajajoče volitve, do zdaj sem še vedno imel upanje, morda, morda pa ne bodo levaki zmagali, potem morda, morda pa ne bodo imeli ustavne večine, zdaj samo še upam, da (ob naslednji krizi?) ne izstopimo iz Eu/Nato in štartamo novo rundo enopartijskega sistema... in to upanje, je precej šibko...

:-/

lpA
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2705269] 31.03.18 11:39 · odgovor na: rx170 (#2705257)
Odgovori   +    26
Zadnja sprememba: mimoidoci 31.03.2018 11:53
[rx170]
Avtor je sicer dobro začel potem pa vse uničil z (za avtorje njegovega tipa) običajnim klišejsko ideološkim rusofobnim sranjem.
Pri slamnatem možu gre za logično zmoto, ko nasprotnikovo stališče zato, da bi ga lažje ovrgli, predstavimo narobe. V članku torej ni elementov avtorjeve rusofobije, ampak je govora o rusofiliji vritoleznih levičarčkov. To dejstvo ti namenoma izkriviš s pomočjo slamnatega moža.

Avtor pravi: "Zunanji minister je skrbno zbiral besede, drugi so bili bolj robati in so flancali o skupni slovanski duši. Mladi profesorji največje družboslovne fakultete pa so vsem tem priskočili na pomoč, hiteč slovensko prorusko stališče še znanstveno utemeljiti. Tudi tu je kleptokratski cilj, zavit v menda izjemno gospodarsko sodelovanje med državama, povozil vse druge vrednote."

Če k temu dodava še, da je Židanov podmladek (Mladi Forum SD) včeraj -zaradi izraza simpatij- obiskal ruskega veleposlanika Zavgajeva, sokrivca za zločine proti človeštvu v Čečeniji in genocid nad lastnim narodom, dobiva pravo podobo tvoje manipulativne in intelektualno siromašne enostavčne utemeljitve članka in dokaz, zakaj so te splusarili le forumski duhovni maloposestniki.
najobj sporočil: 31.870
[#2705271] 31.03.18 12:18
Odgovori   +    20
Zadnja sprememba: najobj 31.03.2018 12:24
... nas je vodilna politika prostodušno poslala v ruski objem. Na cedilu smo pustili zaveznico Veliko Britanijo. ...

... evo, res je prava škoda, da je bil izredni profesor za evropsko pravo na fakulteti za državne in evropske študije Matej Avbelj takrat še presmrkav, da bi na Financah pisal kolumne tudi pred 15 leti, ko vodilna politika zaveznico Veliko Britanijo ni pustila na cedilu, ko je ta zaradi osvobajanja Iraka (= brezsramno ropanje iraške nafte) na osnovi ogabnega laganja www.huffingtonpost.c...24620.html Colina Powella v ZN skupaj s svojim gospodarjem preko velike luže razfukala za arabske razmere super normalno delujočo državo in brezveze potamanila pol milijona nedolžnih ljudi ...
najobj sporočil: 31.870
[#2705275] 31.03.18 12:32 · odgovor na: bobek13 (#2705259)
Odgovori   +    11
[bobek13]
vse to je res lahko ppdlaga za nelagoden občutek pri srcu, lahko tudi strah... ma kar je mene strah, so prihajajoče volitve, do zdaj sem še vedno imel upanje, morda, morda pa ne bodo levaki zmagali, potem morda, morda pa ne bodo imeli ustavne večine, zdaj samo še upam, da (ob naslednji krizi?) ne izstopimo iz Eu/Nato in štartamo novo rundo enopartijskega sistema... in to upanje, je precej šibko...

:-/

lpA
... čuj, kaj točno imaš ti od NATO pakta ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: če bi se jaz rodil in živel nekje v najbolj divjem delu Bronxa, kjer kraljuje ulična banda kriminalcev in bi me šef kriminalcev povabil s povabilom, ki ga ne bi mogel zavrniti, da se mu proti plačilu drage članarine priključim, ker me bo on varoval pred drugimi bandami (= pred svojo bando, ker drugih ni več, ker jih je njegova banda tako ali drugače potamanila), potem bi se iz Bronxa probal izseliti (= kot Švica, Avstrija, Švedska, Finska, Irska razglasiti nevtralnost), če pa izselitev ne bi bila mogoča, pa bi se zaradi človeškega nagona po preživetju toti bandi verjetno res priključil ... no, niti v najhujši nočni mori pa članov tote bande ne bi imenoval moji zavezniki ...
0430ABAKU sporočil: 1.757
[#2705277] 31.03.18 12:51
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 31.03.2018 13:03
"A patriot must always be prepared to protect his country from his government."*

*Patriot mora biti vedno pripravljen varovati svojo domovino pred svojo vlado.


Pe še o Rusih...
Teh "naključij" je zadnje čase kar malo preveč.
Rusi so se vmešavali v ameriške volitve, potem se je Facebook vmešaval v volitve, potem se spet Rusi vtikajo v UK, pa v brexit ...
Bemo! Ni naš problem, če vam izvoljeni prezident ni všeč, pa če folk voli kot VOLi.
Jaz imam vedno bolj občutek, da NATO sam producira razloge za svoj nadaljnji obstoj. (Tale NATO se vedno bolj zdi, da so to ameriški strici iz ozadja.)
Po razpadu vzhodnega bloka so bili kar nekaj časa povsem izgubljeni, ker ni bilo več nasprotnika, dobro plačane službe in položaje pa je vendarle treba obvarovati. Potem so si izmislili Irak, pojavila se je alkajda, pa talibani, sproducirali so eksodus narodov z bližnjega vzhoda...
Končno! Mi in naši NATO zavezniki smo spet našli smisel zavezništva.
Ko daš to na eno stran vage, se Rusi na drugi strani vage zdijo prav eni pohlevni kužki (ali max pregovorni medved v globokem zimskem spanju).
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2705320] 31.03.18 17:19 · odgovor na: najobj (#2705275)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-317028 31.03.2018 17:25
[najobj]
> [bobek13]
>... zdaj samo še upam, da (ob naslednji krizi?) ne izstopimo iz Eu/Nato in štartamo novo rundo enopartijskega sistema... in to upanje, je precej šibko...
>
... čuj, kaj točno imaš ti od NATO pakta ? ... khmm, samo vprašam ...
Poglej "lepoto", ki jo lahko imamo. Nato ima jedrske bombe, tudi Rusi jih imajo...danes lahko doživimo moč jedrske bombe v našem kraju na aplikaciji, ki jo je razvila neprofitna organizacija Outrider Foundation. Torej, vpišeš Slovenija, lahko tudi svoje mesto, če dovoliš program lokacijo poišče sam in »uživaš« v domači eksploziji jedrske bombe pa ne pozabiti, da smo tudi Slovenci krška jedrska velesila: outrider.org/nuclear...omb-blast/
bobek13 sporočil: 4.301
[#2705337] 31.03.18 19:35 · odgovor na: najobj (#2705275)
Odgovori   +    14
stari, lepo zate, da imaš svoje pees analogije, ma jaz jih ne štekam... morda ker sem preglup, morda pa samo zato, ker si za razliko od tebe za svojo državo želim, da je bolj podobna Ameriki, UK, AUS, NZ, itd. kot pa Putinovi Rusiji...

lpA

evo samo tebi na čast en...

p.s.: so meli ta teden dokumentarec na rtvslo o Mstislavu Rostropoviču, mogoče bi ti koristilo, da si ga ogledaš... morda še prebereš kakšno knjigo od še enega velikega Rusa "omenjenega" v dokumentarcu, samo njegovega največjega dela, ki bi ti mogoče pojasnil zakaj si jaz ne želim iti nazaj v čas petletk in golih otokov, žal ni za dobit v slovenščini... ;-)
bobek13 sporočil: 4.301
[#2705358] 01.04.18 10:03 · odgovor na: (#2705347)
Odgovori   +    0
jap...

;-)

lpA
bambino sporočil: 1.028
[#2705397] 01.04.18 20:29 · odgovor na: (#2705325)
Odgovori   +    1
Abotno. Če se je začelo med 2.svetovno vojno. Zakaj so potem nagrobniki Slovencev na cerkvah iz leta cca 1850 v nemškem Jeziku? So bili nemški zapisi cenejši ali se Slovenci preprosto niso smeli pokopati v maternem jeziku?
bambino sporočil: 1.028
[#2705399] 01.04.18 20:36 · odgovor na: (#2705328)
Odgovori   +    6
UK lahko izstopi iz EU, mi pa ne bi smeli iz Nata? Avstrija in Švica sta lahko nevtralni, mi bi se pa morali postaviti v vrsto za topovsko hrano za na rusko fronto. To smo že videli. Če si Britanci želijo ruske, libijske, iraške nafte, naj se sami borijo. Jaz z njimi ne bom solidaren. Tako kot imajo oni pravico do referenduma o izstopu imamo tudi Slovenci pravico do referenduma o izstopu iz Nata. Se posebej, v luci, da naj bi vlada financirala tako predstavitev razlogov za in proti. Se ne spomnim, da je to takrat bilo. Verjetno lahko tisti referendum razveljavimo. Vsekakor lahko kadarkoli razpisemo novega. Jaz bom glasoval za tiste, ki bodo podprli referendum za nevtralnost.
vrac sporočil: 11.068
[#2705423] 02.04.18 05:25
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: vrac 02.04.2018 05:35
A na cedilu smo pustili VB in se zarotili proti plebiscitarni odločitvi za vstop v NATO? A bejžte no... Sam z glasom za NATO nisem glasoval za napad na Irak, ne za to, da bodo naši politiki podpisovali neke vdanostne Vilniške izjave voljnih butljev brez lastne pameti, čeprav so točno vedeli, da je vse zlagano. In mi bi morali biti po Avblju solidarni s temi silami, ki do naših interesov, ko nam je treba narediti škodo, niti s prstom ne mignejo v našo korist. Recimo v sporu z našo preljubo sosedo Hrvaško ali pri Brexitu, ko oni z EU in z nami nso bili nič kaj solidarni. In zakaj bi morali izgnati ruske diplomate, saj ti v Sloveniji niso zastrupili nesrečnega Skripala in njegovo hčerko?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2705438] 02.04.18 10:08 · odgovor na: vrac (#2705423)
Odgovori   +    6
[vrac]
A na cedilu smo pustili VB in se zarotili proti plebiscitarni odločitvi za vstop v NATO? A bejžte no... Sam z glasom za NATO nisem glasoval za napad na Irak, ne za to, da bodo naši politiki podpisovali neke vdanostne Vilniške izjave voljnih butljev brez lastne pameti, čeprav so točno vedeli, da je vse zlagano. In mi bi morali biti po Avblju solidarni s temi silami, ki do naših interesov, ko nam je treba narediti škodo, niti s prstom ne mignejo v našo korist. Recimo v sporu z našo preljubo sosedo Hrvaško ali pri Brexitu, ko oni z EU in z nami nso bili nič kaj solidarni. In zakaj bi morali izgnati ruske diplomate, saj ti v Sloveniji niso zastrupili nesrečnega Skripala in njegovo hčerko?
Žal od sramotne Vilnuške izjave in vojaškega napada na Irak, Ciinega podtalnega napada na Tunizijo, Egipt in Ukrajino, vojaškega napada na Libijo in Sirijo...NATO ni več organizacija, ki smo ji pred veliko let pristopili z občutkom, da bomo del nečesa dobrega in nosilec miru v svetu. Danes je prav nasprotno, NATO je tisti, ki ogroža svetovni mir, posebej s prav histeričnim odnosom do Rusije in halucinacijo, da bodo Rusi vojaško napadli Evropo.
najobj sporočil: 31.870
[#2705449] 02.04.18 11:28 · odgovor na: bobek13 (#2705337)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 02.04.2018 11:43
[bobek13]
stari, lepo zate, da imaš svoje pees analogije, ma jaz jih ne štekam... morda ker sem preglup, morda pa samo zato, ker si za razliko od tebe za svojo državo želim, da je bolj podobna Ameriki, UK, AUS, NZ, itd. kot pa Putinovi Rusiji...

lpA

evo samo tebi na čast en...

p.s.: so meli ta teden dokumentarec na rtvslo o Mstislavu Rostropoviču, mogoče bi ti koristilo, da si ga ogledaš... morda še prebereš kakšno knjigo od še enega velikega Rusa "omenjenega" v dokumentarcu, samo njegovega največjega dela, ki bi ti mogoče pojasnil zakaj si jaz ne želim iti nazaj v čas petletk in golih otokov, žal ni za dobit v slovenščini... ;-)
... OK, če ti za razliko od mene Švico, Avstrijo, Švedsko, Finsko in Irsko zaradi njihove nevtralnosti tlačiš v čas petletk in golih otokov, bi se res lahko strinjal s tabo, da si preglup, čeprav bi jaz raje rekel, da si v času električnih avtomobilov s svojem starim cvajtakterjem obtičal v preteklosti, kar je sicer malo hecno, ker je glede na svoja leta nikoli nisi doživel ... no, ampak ne se sekirat, ker zelo očitno nisi edini in je tudi oni hecni "To mi deli miška mala" obtičal s tabo, pa enako kot ti tote preteklosti ni povohal niti od daleč ...

P.S.: zdaj samo upam, da ti ne rabim prevajat, kaj sem mislil s cvajtakterjem, če že primerjave z ulično bando kriminalcev iz Bronxa ne štekaš ali pa jo celo štekaš, ampak si kot pohlevni član bande zaradi svoje nepomebnosti zadovoljen z drobtinicami, ki jih tvoja banda kriminalcev tudi za tebe naropa po ulicah New Yorka ... khmm, oziroma če se iz moje "pees analogije" vrnem v realnost in na nafto, ki jo tvoji civilizirani zahodni idoli demokratično naropajo v razfukanem Iraku in Libiji, ker je v razfukani Siriji zaradi prisotnosti Rusov pač ne morejo ... evo, in čeprav si se mu z vzvišenim sprenevedanjem probal izognit, je to tvoj zelo jasen odgovor na moje vprašanje, kaj imaš ti od NATO pakta ...
kzupanc sporočil: 10.517
[#2705558] 03.04.18 10:54 · odgovor na: rx170 (#2705257)
Odgovori   +    0
[rx170]
Avtor je sicer dobro začel potem pa vse uničil z (za avtorje njegovega tipa) običajnim klišejsko ideološkim rusofobnim sranjem.
Jaz se imam na nek način za rusofila. Ampak ruska politika je žal v nasprotju s pridobitvami demokratičnega razvoja in človekovimi pravicami. Zato ima avtor prav tudi v tej točki. Gre za načela.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2705560] 03.04.18 10:56 · odgovor na: mimoidoci (#2705269)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [rx170]
> Avtor je sicer dobro začel potem pa vse uničil z (za avtorje njegovega tipa) običajnim klišejsko ideološkim rusofobnim sranjem.

Pri slamnatem možu gre za logično zmoto, ko nasprotnikovo stališče zato, da bi ga lažje ovrgli, predstavimo narobe. V članku torej ni elementov avtorjeve rusofobije, ampak je govora o rusofiliji vritoleznih levičarčkov. To dejstvo ti namenoma izkriviš s pomočjo slamnatega moža.

Avtor pravi: "Zunanji minister je skrbno zbiral besede, drugi so bili bolj robati in so flancali o skupni slovanski duši. Mladi profesorji največje družboslovne fakultete pa so vsem tem priskočili na pomoč, hiteč slovensko prorusko stališče še znanstveno utemeljiti. Tudi tu je kleptokratski cilj, zavit v menda izjemno gospodarsko sodelovanje med državama, povozil vse druge vrednote."

Če k temu dodava še, da je Židanov podmladek (Mladi Forum SD) včeraj -zaradi izraza simpatij- obiskal ruskega veleposlanika Zavgajeva, sokrivca za zločine proti človeštvu v Čečeniji in genocid nad lastnim narodom, dobiva pravo podobo tvoje manipulativne in intelektualno siromašne enostavčne utemeljitve članka in dokaz, zakaj so te splusarili le forumski duhovni maloposestniki.
Dobro pojasnjeno.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2705561] 03.04.18 11:01 · odgovor na: 0430ABAKU (#2705277)
Odgovori   +    1
[0430ABAKU]
"A patriot must always be prepared to protect his country from his government."*

*Patriot mora biti vedno pripravljen varovati svojo domovino pred svojo vlado.


Pe še o Rusih...
Teh "naključij" je zadnje čase kar malo preveč.
Rusi so se vmešavali v ameriške volitve, potem se je Facebook vmešaval v volitve, potem se spet Rusi vtikajo v UK, pa v brexit ...
Bemo! Ni naš problem, če vam izvoljeni prezident ni všeč, pa če folk voli kot VOLi.
Jaz imam vedno bolj občutek, da NATO sam producira razloge za svoj nadaljnji obstoj. (Tale NATO se vedno bolj zdi, da so to ameriški strici iz ozadja.)
Po razpadu vzhodnega bloka so bili kar nekaj časa povsem izgubljeni, ker ni bilo več nasprotnika, dobro plačane službe in položaje pa je vendarle treba obvarovati. Potem so si izmislili Irak, pojavila se je alkajda, pa talibani, sproducirali so eksodus narodov z bližnjega vzhoda...
Končno! Mi in naši NATO zavezniki smo spet našli smisel zavezništva.
Ko daš to na eno stran vage, se Rusi na drugi strani vage zdijo prav eni pohlevni kužki (ali max pregovorni medved v globokem zimskem spanju).
Rusi so vse zgoraj opisano vsaj tako pogosto kot NATO in ZDA vedno počeli in počnejo tudi zdaj. Prav nič pohlevno ne spijo.
anon-316368 sporočil: 957
[#2705572] 03.04.18 12:01
Odgovori   +    2
Ne verjamete? Potem pa si v spomin prikličimo tri aktualne slovenceljske epizode z naslovom: bančništvo po slovensko, lomastenje po ustavi in matuška Rusija.

Najboljši članek v Financah, kar sem jih bral od časov, ko so še pisali kolumnisti, ki so potem morali zapustiti Finance
anon-316368 sporočil: 957
[#2705576] 03.04.18 12:31 · odgovor na: najobj (#2705275)
Odgovori   +    4
... čuj, kaj točno imaš ti od NATO pakta ? ... khmm, samo vprašam ...
V teoririji in praksi 'države' kot entirete je en sam odgovor na vprašanje 'Kaj državo postavi na zemljevid sveta', da sploh eksistira?' In ta je. "Zadosti močna vojska, ki lahko obrani njen razglašeni teritorij".

Dokazov za to je v zgodovini kolikor hočeš. Zadnja med njimi sta Katalonija in Krim

Ker so države, ki se ustanavljajo, navadno premajhne, morajo zato poskrbeti za zaveznike. Zavezniške države so tiste s katerimi deliš ali imaš podobne nazore in podoben političen sistem. Brez zaveznikov ne gre. Ne samo v vojni ali takoj po njej. Tudi kasneje, so zaveznki (točneje njihova vojska) edini končni garant stabilnosti političnega sistema, ki si se mu priključil. Se hoče morda kdo priklujčiti Kitajski? Ne? No, potem ostaneta samo še dve možnosti. Slovenija se je očitno odločila za Rusijo. Ali lahko rečem, da mi to ni všeč??

Če se prav spomnim so v času vojne v Bosni, na Kosovu in drugod vsi jadikovali zakaj Nato ne posreduje. Nihče ni želel govoriti o posredovanju Rusije. Ko je Nato končno posredoval je bilo pa zopet vse narobe.
Še malo nazaj v zgodovino: Trst in Koroško smo po 2. sv. vojni izgubili zaradi tega, ker smo bili pod sovjetskim vplivom. Če bi Tito dovolil izkrcanje v Dalmaciji, ne bi bilo ne Teheranskega dogovora ne Jaltske delitve. Po invaziji v Jugoslaviji bi bila namreč nazoče Zahodno zavezništvo, ki o komunizmu ni želelo slišati ničesar. In tega se je Tito bal in zato podporo Zahodnim zaveznikom eksplicitno odklonil. (Ko si že slikamo lepe sanje - še lepše bi bilo, če Tita in komunistov sploh ne bi bilo!)
najobj sporočil: 31.870
[#2705598] 03.04.18 14:02 · odgovor na: anon-316368 (#2705576)
Odgovori   +    0
[jure1943]
> ... čuj, kaj točno imaš ti od NATO pakta ? ... khmm, samo vprašam ...
V teoririji in praksi 'države' kot entirete je en sam odgovor na vprašanje 'Kaj državo postavi na zemljevid sveta', da sploh eksistira?' In ta je. "Zadosti močna vojska, ki lahko obrani njen razglašeni teritorij".

Dokazov za to je v zgodovini kolikor hočeš. Zadnja med njimi sta Katalonija in Krim

Ker so države, ki se ustanavljajo, navadno premajhne, morajo zato poskrbeti za zaveznike. Zavezniške države so tiste s katerimi deliš ali imaš podobne nazore in podoben političen sistem. Brez zaveznikov ne gre. Ne samo v vojni ali takoj po njej. Tudi kasneje, so zaveznki (točneje njihova vojska) edini končni garant stabilnosti političnega sistema, ki si se mu priključil. Se hoče morda kdo priklujčiti Kitajski? Ne? No, potem ostaneta samo še dve možnosti. Slovenija se je očitno odločila za Rusijo. Ali lahko rečem, da mi to ni všeč??

Če se prav spomnim so v času vojne v Bosni, na Kosovu in drugod vsi jadikovali zakaj Nato ne posreduje. Nihče ni želel govoriti o posredovanju Rusije. Ko je Nato končno posredoval je bilo pa zopet vse narobe.
Še malo nazaj v zgodovino: Trst in Koroško smo po 2. sv. vojni izgubili zaradi tega, ker smo bili pod sovjetskim vplivom. Če bi Tito dovolil izkrcanje v Dalmaciji, ne bi bilo ne Teheranskega dogovora ne Jaltske delitve. Po invaziji v Jugoslaviji bi bila namreč nazoče Zahodno zavezništvo, ki o komunizmu ni želelo slišati ničesar. In tega se je Tito bal in zato podporo Zahodnim zaveznikom eksplicitno odklonil. (Ko si že slikamo lepe sanje - še lepše bi bilo, če Tita in komunistov sploh ne bi bilo!)
... OK, sicer "cvajtakterska" debata o preteklosti ni bila moj namen, ampak ko si že pri pomoči, se jaz nič ne spomnim, da bi NATO pri osamosvajanju pomagal Sloveniji, pa tudi ko je bila pred leti "invazija" na Slovenijo, ji noben NATO ni čisto nič pomagal in ji tudi ne bi pomagal, če bi se tisti "okupatorji" slučajno odločili, da v Sloveniji ostanejo ...

P.S.: glede na za vsako državo zelo pomembno geografijo, nas Slovence lahko ogroža samo NATO, ker okoli nas razen nevtralne Avstrije ni nobene države, ki ni v NATO ... evo, in če malo pomislim, nam tudi ob našem člastvu v NATO pri naših težavah s Hrvati NATO čisto nič ne pomaga in nam niti ne bo pomagal, zato se za nevtralno državo Slovenijo enako kot za Avstrijo z vidika varnosti in članstva v EU brez članstva v NATO ne bi čisto nič spremenilo ... khmm, razen če ti res ne verjameš, da bi Putin na Slovenijo takoj izvedel desant in nas okupiral, kot je po mnenju forumskih rusofobov naredil s Krimom, kjer v štirih letih ruske "okupacije" s strani pol milijona zatiranih lokalnih Ukrajincev proti Rusom ni padel niti en sam strel, kaj šele da bi v osvobodilnem boju z Rusi padel en sam človek ... aja, in ko si glih Titeja potegnil iz naftalina, malo pomisli, če bi se po mnenju forumskih srbofobov s strani Srbov zatirana Slovenija kdaj osamosvojila, če bi bila Juga članica NATO, kot je Španija z zatirano Katalonijo ...
rx170 sporočil: 6.393
[#2705605] 03.04.18 14:27 · odgovor na: najobj (#2705598)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [jure1943]
> > ... čuj, kaj točno imaš ti od NATO pakta ? ... khmm, samo vprašam ...

> V teoririji in praksi 'države' kot entirete je en sam odgovor na vprašanje 'Kaj državo postavi na zemljevid sveta', da sploh eksistira?' In ta je. "Zadosti močna vojska, ki lahko obrani njen razglašeni teritorij".
>
> Dokazov za to je v zgodovini kolikor hočeš. Zadnja med njimi sta Katalonija in Krim
>
> Ker so države, ki se ustanavljajo, navadno premajhne, morajo zato poskrbeti za zaveznike. Zavezniške države so tiste s katerimi deliš ali imaš podobne nazore in podoben političen sistem. Brez zaveznikov ne gre. Ne samo v vojni ali takoj po njej. Tudi kasneje, so zaveznki (točneje njihova vojska) edini končni garant stabilnosti političnega sistema, ki si se mu priključil. Se hoče morda kdo priklujčiti Kitajski? Ne? No, potem ostaneta samo še dve možnosti. Slovenija se je očitno odločila za Rusijo. Ali lahko rečem, da mi to ni všeč??
>
> Če se prav spomnim so v času vojne v Bosni, na Kosovu in drugod vsi jadikovali zakaj Nato ne posreduje. Nihče ni želel govoriti o posredovanju Rusije. Ko je Nato končno posredoval je bilo pa zopet vse narobe.
> Še malo nazaj v zgodovino: Trst in Koroško smo po 2. sv. vojni izgubili zaradi tega, ker smo bili pod sovjetskim vplivom. Če bi Tito dovolil izkrcanje v Dalmaciji, ne bi bilo ne Teheranskega dogovora ne Jaltske delitve. Po invaziji v Jugoslaviji bi bila namreč nazoče Zahodno zavezništvo, ki o komunizmu ni želelo slišati ničesar. In tega se je Tito bal in zato podporo Zahodnim zaveznikom eksplicitno odklonil. (Ko si že slikamo lepe sanje - še lepše bi bilo, če Tita in komunistov sploh ne bi bilo!)

... OK, sicer "cvajtakterska" debata o preteklosti ni bila moj namen, ampak ko si že pri pomoči, se jaz nič ne spomnim, da bi NATO pri osamosvajanju pomagal Sloveniji, pa tudi ko je bila pred leti "invazija" na Slovenijo, ji noben NATO ni čisto nič pomagal in ji tudi ne bi pomagal, če bi se tisti "okupatorji" slučajno odločili, da v Sloveniji ostanejo ...

P.S.: glede na za vsako državo zelo pomembno geografijo, nas Slovence lahko ogroža samo NATO, ker okoli nas razen nevtralne Avstrije ni nobene države, ki ni v NATO ... evo, in če malo pomislim, nam tudi ob našem člastvu v NATO pri naših težavah s Hrvati NATO čisto nič ne pomaga in nam niti ne bo pomagal, zato se za nevtralno državo Slovenijo enako kot za Avstrijo z vidika varnosti in članstva v EU brez članstva v NATO ne bi čisto nič spremenilo ... khmm, razen če ti res ne verjameš, da bi Putin na Slovenijo takoj izvedel desant in nas okupiral, kot je po mnenju forumskih rusofobov naredil s Krimom, kjer v štirih letih ruske "okupacije" s strani pol milijona zatiranih lokalnih Ukrajincev proti Rusom ni padel niti en sam strel, kaj šele da bi v osvobodilnem boju z Rusi padel en sam človek ... aja, in ko si glih Titeja potegnil iz naftalina, malo pomisli, če bi se po mnenju forumskih srbofobov s strani Srbov zatirana Slovenija kdaj osamosvojila, če bi bila Juga članica NATO, kot je Španija z zatirano Katalonijo ...
Do zdaj so nas vedno ogrožale in tudi vojaško napadale zgolj države, ki so danes članice NATO pakta (z izjemo osamosvojitvene vojne, ki pa je imela pač nekoliko druge atribute in jo je potrebno obravnavati v zgodovinskem kontekstu). Z Rusijo uradno nismo nikoli konflikta, razen ko nas je povampirjeni FRanc Jožef spravil v morijo prve svetovne vojne in nasilno mobilizirani fantje med drugo svetovno vojno. Slovenske kolaborantske formacije so imele srečo, da nikoli niso bile poslane na vzhodno fronto, za razliko od 369. ustaškega polka, ki je tragično končal pri Stalingradu.
najobj sporočil: 31.870
[#2705625] 03.04.18 15:25 · odgovor na: rx170 (#2705605)
Odgovori   +    1
[rx170]
> [najobj]
> > [jure1943]
> > > ... čuj, kaj točno imaš ti od NATO pakta ? ... khmm, samo vprašam ...
>
> > V teoririji in praksi 'države' kot entirete je en sam odgovor na vprašanje 'Kaj državo postavi na zemljevid sveta', da sploh eksistira?' In ta je. "Zadosti močna vojska, ki lahko obrani njen razglašeni teritorij".
> >
> > Dokazov za to je v zgodovini kolikor hočeš. Zadnja med njimi sta Katalonija in Krim
> >
> > Ker so države, ki se ustanavljajo, navadno premajhne, morajo zato poskrbeti za zaveznike. Zavezniške države so tiste s katerimi deliš ali imaš podobne nazore in podoben političen sistem. Brez zaveznikov ne gre. Ne samo v vojni ali takoj po njej. Tudi kasneje, so zaveznki (točneje njihova vojska) edini končni garant stabilnosti političnega sistema, ki si se mu priključil. Se hoče morda kdo priklujčiti Kitajski? Ne? No, potem ostaneta samo še dve možnosti. Slovenija se je očitno odločila za Rusijo. Ali lahko rečem, da mi to ni všeč??
> >
> > Če se prav spomnim so v času vojne v Bosni, na Kosovu in drugod vsi jadikovali zakaj Nato ne posreduje. Nihče ni želel govoriti o posredovanju Rusije. Ko je Nato končno posredoval je bilo pa zopet vse narobe.
> > Še malo nazaj v zgodovino: Trst in Koroško smo po 2. sv. vojni izgubili zaradi tega, ker smo bili pod sovjetskim vplivom. Če bi Tito dovolil izkrcanje v Dalmaciji, ne bi bilo ne Teheranskega dogovora ne Jaltske delitve. Po invaziji v Jugoslaviji bi bila namreč nazoče Zahodno zavezništvo, ki o komunizmu ni želelo slišati ničesar. In tega se je Tito bal in zato podporo Zahodnim zaveznikom eksplicitno odklonil. (Ko si že slikamo lepe sanje - še lepše bi bilo, če Tita in komunistov sploh ne bi bilo!)
> ... OK, sicer "cvajtakterska" debata o preteklosti ni bila moj namen, ampak ko si že pri pomoči, se jaz nič ne spomnim, da bi NATO pri osamosvajanju pomagal Sloveniji, pa tudi ko je bila pred leti "invazija" na Slovenijo, ji noben NATO ni čisto nič pomagal in ji tudi ne bi pomagal, če bi se tisti "okupatorji" slučajno odločili, da v Sloveniji ostanejo ...
>
> P.S.: glede na za vsako državo zelo pomembno geografijo, nas Slovence lahko ogroža samo NATO, ker okoli nas razen nevtralne Avstrije ni nobene države, ki ni v NATO ... evo, in če malo pomislim, nam tudi ob našem člastvu v NATO pri naših težavah s Hrvati NATO čisto nič ne pomaga in nam niti ne bo pomagal, zato se za nevtralno državo Slovenijo enako kot za Avstrijo z vidika varnosti in članstva v EU brez članstva v NATO ne bi čisto nič spremenilo ... khmm, razen če ti res ne verjameš, da bi Putin na Slovenijo takoj izvedel desant in nas okupiral, kot je po mnenju forumskih rusofobov naredil s Krimom, kjer v štirih letih ruske "okupacije" s strani pol milijona zatiranih lokalnih Ukrajincev proti Rusom ni padel niti en sam strel, kaj šele da bi v osvobodilnem boju z Rusi padel en sam človek ... aja, in ko si glih Titeja potegnil iz naftalina, malo pomisli, če bi se po mnenju forumskih srbofobov s strani Srbov zatirana Slovenija kdaj osamosvojila, če bi bila Juga članica NATO, kot je Španija z zatirano Katalonijo ...
Do zdaj so nas vedno ogrožale in tudi vojaško napadale zgolj države, ki so danes članice NATO pakta (z izjemo osamosvojitvene vojne, ki pa je imela pač nekoliko druge atribute in jo je potrebno obravnavati v zgodovinskem kontekstu). Z Rusijo uradno nismo nikoli konflikta, razen ko nas je povampirjeni FRanc Jožef spravil v morijo prve svetovne vojne in nasilno mobilizirani fantje med drugo svetovno vojno. Slovenske kolaborantske formacije so imele srečo, da nikoli niso bile poslane na vzhodno fronto, za razliko od 369. ustaškega polka, ki je tragično končal pri Stalingradu.
... eh, saj glih zato pa se mi tota rusofobna paranoja na totem forumu zdi še toliko bolj blesava ...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2705660] 03.04.18 18:14 · odgovor na: najobj (#2705449)
Odgovori   +    3
stari, ti se kar se mene tiče lahko s svojim bronxom slikaš, ker ima nek pomen samo tebi v okviru tvoje realnosti (oz. percepcije), v moji žal nima smisla... oziroma sem preglup, se opravičujem...

:-)

kar se tvojih "nevtralnih" držav tiče, so žal zelo različne od naše uboge putke, če ti ni jasno v kakšnem smislu, ti dam sam en (sicer večplasten) namig, ker več se mi ne da in kot sva razčistila malo prej sem preglup, da bi ti bil sposoben spodobno razjasniti sam - zgodovina...

;-)

če te pa zanima kakšno osebno korist imam jaz od nato-a - velikansko korist... :-) preprečuje namreč, da oblastniki, ki mi jih ti in tvoji somišljeniki izvolite vedno znova, mene in "našo" ubogo kokoško nazaj v pan-slovanske komi zgodbe ne vprežejo... zato se sploh ne čudim, da vas tak hudo ta nato moti... ;-)

lpA

p.s.: btw, tudi Irska, Švedska in Finska so/bodo izgnale ruske diplomate zaradi zadnjega "incidenta" v VB... ;-p
najobj sporočil: 31.870
[#2705738] 04.04.18 09:23 · odgovor na: bobek13 (#2705660)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.04.2018 09:27
[bobek13]
stari, ti se kar se mene tiče lahko s svojim bronxom slikaš, ker ima nek pomen samo tebi v okviru tvoje realnosti (oz. percepcije), v moji žal nima smisla... oziroma sem preglup, se opravičujem...

:-)

kar se tvojih "nevtralnih" držav tiče, so žal zelo različne od naše uboge putke, če ti ni jasno v kakšnem smislu, ti dam sam en (sicer večplasten) namig, ker več se mi ne da in kot sva razčistila malo prej sem preglup, da bi ti bil sposoben spodobno razjasniti sam - zgodovina...

;-)

če te pa zanima kakšno osebno korist imam jaz od nato-a - velikansko korist... :-) preprečuje namreč, da oblastniki, ki mi jih ti in tvoji somišljeniki izvolite vedno znova, mene in "našo" ubogo kokoško nazaj v pan-slovanske komi zgodbe ne vprežejo... zato se sploh ne čudim, da vas tak hudo ta nato moti... ;-)

lpA

p.s.: btw, tudi Irska, Švedska in Finska so/bodo izgnale ruske diplomate zaradi zadnjega "incidenta" v VB... ;-p
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, se jaz navdušujem za gole otoke in pan-slovanske komi zgodbe, če se mi gnusijo takšne www.huffingtonpost.c...24620.html laži, ki imajo za posledico razfukan Bližnji vzhod in begunsko-migrantsko-teroristično pizdarijo v Evropi ... eh, jebiga ...

P.S.: v času Wikipedie ni treba biti preveč pameten, da si lahko pameten, tako da se jaz na tvojem mestu ne bi preveč hvalil s "cvajtakterskim" razumevanjem zgodovine, ampak bi probal razumeti sedanjost, ker očitno www.washingtonpost.c...868f5eaae0 niti NATO ni več tisto, kar je včasih bil ... aja, od kdaj je državi prepovedano razglasiti nevtralnost, če se nevtralnost razume, da nisi v NATO ? ...

Strani: 1