Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 115

tilenrexi sporočil: 6.775
[#2551342] 23.09.15 15:55 · odgovor na: poopmezajebava (#2551331)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 23.09.2015 15:56
letnoporocilo2014.tr..._hires.pdf

Stran 21

383 % je 31. 12. 2014 na področju premoženjskih zavarovanj znašal indeks pokritosti minimalnega zahtevanega kapitala z razpoložljivim kapitalom Zavarovalnice Triglav, na področju življenjskih zavarovanj pa je dosegel 191 %.

__

Allianz v zadnjih kvartalnih rezultatih navaja:

Solvency II capitalization increases to 212 percent


im.ft-static.com/con...74fd14.img

Shares in Delta Lloyd have plunged 43 per cent after the Amsterdam-listed insurer said this month that its financial headroom under the new rules would be tighter than previously disclosed.



Priporočilo za 2016 je "well above 150%"


Kdor ne bo pripravljen, jih bo dobil po nosu.
anon-383333 sporočil: 8
[#2551372] 23.09.15 18:21 · odgovor na: bc123a (#2551335)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 23.09.15 17:54
Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje z predavanji g.Turkovica? Mislim da bo v kratkem.
Hvala in lep pozdrav
bc123a sporočil: 48.253
[#2551381] 23.09.15 19:22 · odgovor na: anon-383333 (#2551372)
Odgovori   +    0
[staneroz]
Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje z predavanji g.Turkovica? Mislim da bo v kratkem.
Hvala in lep pozdrav
ne. imam pa izkusnje s tem, da najprej sedis na rokah, in si samo zamisljas da bi nekaj kupil/prodal/shortal in potem cez nekaj mesecev preigras scenarij "kako bi koncal, ce bi ...".

vredno vec kot vsa predavanja.
anon-383333 sporočil: 8
[#2551449] 24.09.15 09:28 · odgovor na: bc123a (#2551381)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 23.09.15 19:47
Običajno se zgodi da se novi( neizkušeni vlagatelji) zbudijo ko je že vse visoko in nakup zagovarjajo tudi borzni posredniki. Prilivi v sklade so precejšnji. In naposled kupiš previsoko. Seveda naj bi šlo za dolgoročno investiranje. Pa si prej v penziji še preden se omastiš.
Prebral sem sledeče knjige ( Poker na Wall streetu, Kostolany, Turkovic, Umetnost pravilnega odločanja..)
Je zdaj čas za investiranje??
bc123a sporočil: 48.253
[#2551471] 24.09.15 09:59 · odgovor na: anon-383333 (#2551449)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 24.09.2015 10:00
[staneroz]
Običajno se zgodi da se novi( neizkušeni vlagatelji) zbudijo ko je že vse visoko in nakup zagovarjajo tudi borzni posredniki. Prilivi v sklade so precejšnji. In naposled kupiš previsoko. Seveda naj bi šlo za dolgoročno investiranje. Pa si prej v penziji še preden se omastiš.
Prebral sem sledeče knjige ( Poker na Wall streetu, Kostolany, Turkovic, Umetnost pravilnega odločanja..)
Je zdaj čas za investiranje??
ce si samo bral knjige, je sedaj cas za nekaj let sedenja na rokah in preigravanja scenarijev "kaj bi ce bi". nekako tako kot fantasy league:
vodis dnevnik "danes kupil 100 delnic XYZ po ceni X", ceprav jih nisi kupil. In potem skozi leto spremljas, kaj je s tvojimi "nalozbami"
bojan30 sporočil: 249
[#2552330] 28.09.15 10:38 · odgovor na: (#2551745)
Odgovori   +    0
Mislim. da bi znal iti DAX do 8500. Sam bom počasi začel po malem kupovat. predvsem zanimivi se mi v tem trenutku zdijo avtomobilisti
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2552336] 28.09.15 11:12 · odgovor na: bojan30 (#2552330)
Odgovori   +    0
To bi bilo super. Meni so tudi zanimivi avtomobilisti. Predvsem Daimler. Tebi?
crt sporočil: 27.122
[#2552435] 28.09.15 14:46 · odgovor na: (#2552429)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 28.09.2015 14:54
glencore je zelo temeljito zadolzen. po zdruzitvi z xstrato danes to ni vec podjetje, ki trguje s surovinami (kot je bilo vcasih), temvec rudarsko podjetje, ki zraven se malo trguje. cene nakopanih surovin so kjer so (v treh pm). nakopicenega dolga se skusa otresti na razne nacine, ampak mu ne gre ravno pesnisko.

www.businessinsider....ain-2015-9

ftalphaville.ft.com/...-negative/

www.bloomberg.com/ne...vaporating

ftalphaville.ft.com/...2010-2015/
bc123a sporočil: 48.253
[#2552446] 28.09.15 15:05 · odgovor na: bc123a (#2551471)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [staneroz]
> Običajno se zgodi da se novi( neizkušeni vlagatelji) zbudijo ko je že vse visoko in nakup zagovarjajo tudi borzni posredniki. Prilivi v sklade so precejšnji. In naposled kupiš previsoko. Seveda naj bi šlo za dolgoročno investiranje. Pa si prej v penziji še preden se omastiš.
> Prebral sem sledeče knjige ( Poker na Wall streetu, Kostolany, Turkovic, Umetnost pravilnega odločanja..)
> Je zdaj čas za investiranje??

ce si samo bral knjige, je sedaj cas za nekaj let sedenja na rokah in preigravanja scenarijev "kaj bi ce bi". nekako tako kot fantasy league:
vodis dnevnik "danes kupil 100 delnic XYZ po ceni X", ceprav jih nisi kupil. In potem skozi leto spremljas, kaj je s tvojimi "nalozbami"
Se enkrat vsem zacetnikom: ne obesajte se na "guruje" in "znalce". Ker ne vem, zakaj bi vam guru svetoval, kako zasluziti denar, ce lahko s tem znanjem trguje sam.

Najprej trgovati virtualno. In ko boste videli, kaj vse vpliva na ceno delnice, bo to zelo veliko razodetje.
najobj sporočil: 31.870
[#2552457] 28.09.15 15:19 · odgovor na: crt (#2552435)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.09.2015 15:21
[crt]
glencore je zelo temeljito zadolzen. po zdruzitvi z xstrato danes to ni vec podjetje, ki trguje s surovinami (kot je bilo vcasih), temvec rudarsko podjetje, ki zraven se malo trguje. cene nakopanih surovin so kjer so (v treh pm). nakopicenega dolga se skusa otresti na razne nacine, ampak mu ne gre ravno pesnisko.

www.businessinsider....ain-2015-9

ftalphaville.ft.com/...-negative/

www.bloomberg.com/ne...vaporating

ftalphaville.ft.com/...2010-2015/
... čuj, kaj ti mogoče veš, kaj dramatičnega se je v zadnjem tednu zgodilo z norveškim gospodarstvom ? ...

P.S.: ne vem, če se spomniš, na kaj mislim, ampak ti si z "varnim zavetjem" imel prav pred leti, mene pa zanima, kdaj bom imel prav forum.finance.si/?m=...296&single jaz, ker kar se pri "pokru" dogaja je noro in enostavno ne more zdržati ...
crt sporočil: 27.122
[#2552510] 28.09.15 19:37 · odgovor na: najobj (#2552457)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 28.09.2015 19:42
[najobj]
... čuj, kaj ti mogoče veš, kaj dramatičnega se je v zadnjem tednu zgodilo z norveškim gospodarstvom ? ...
tisto, o cemer sva se pogovarjala ze prejsnjic - da je zelo navezano na ceno nafte.

v redu, norveska, skandinavska kultura, civilizacija in tako naprej, ampak gospodarsko in proracunsko je to, ce malo karikiram, severna arabija. ko je nafta carica, so vse arabije carice, ko je bolj svoh, so pa bolj svoh.

www.bloomberg.com/ne...ial-crisis

kar se tice onega strica - "the dollar is our currency but our problem" je povedal ze en drugi stric pred njim, pa verjetno tudi ni bil prvi in zadnji ravno tako ne.
najobj sporočil: 31.870
[#2552624] 29.09.15 10:40 · odgovor na: crt (#2552510)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.09.2015 10:43
[crt]
> [najobj]
> ... čuj, kaj ti mogoče veš, kaj dramatičnega se je v zadnjem tednu zgodilo z norveškim gospodarstvom ? ...
tisto, o cemer sva se pogovarjala ze prejsnjic - da je zelo navezano na ceno nafte.

v redu, norveska, skandinavska kultura, civilizacija in tako naprej, ampak gospodarsko in proracunsko je to, ce malo karikiram, severna arabija. ko je nafta carica, so vse arabije carice, ko je bolj svoh, so pa bolj svoh.

www.bloomberg.com/ne...ial-crisis

kar se tice onega strica - "the dollar is our currency but our problem" je povedal ze en drugi stric pred njim, pa verjetno tudi ni bil prvi in zadnji ravno tako ne.
... OK, ko sem poslušal, sem si lahko še enkrat potrdil, da je moja angleščina boljša od amerikanščine, še boljša pa je pisana in brana od hitro govoreče poslušane, tako da ... no, ampak kljub temu se mi zdi, da sem nekako razbral, da cena nafte diktira, kako se vrti celi svet, ceno nafte pa v skladu s svojimi potrebami v sodelovanju s svojimi arabskimi prijatelji diktirajo moji veliki prijatelji preko velike luže ... alzo, dokler bo - ob aktualnem rušenju EU in evra itak - dolar glavni, se bo svet vrtel po ameriških notah ...

P.S.: kljub tvoji razlagi ne razumem, zakaj bi ob takorekoč neomejenih resursih in omejenih potrebah ob štancanju "večjih" valut morala cena norveške valute tako drastično pasti, zato zelo težko verjamem, da se ob takorekoč izčrpanih (= spremembe na tretji decimalki itak skoraj ničelnih obrestnih mer) drugih možnostih z deset in več procentnimi tečajnimi razlikami gor in dol ne bi dosti lažje in bolj elegantno delal profit, sploh če imaš zaradi svoje velikosti možnost s prodajami in nakupi na valutnih "trgih" diktirati vsakokratno vrednost posameznih "manjših" valut ... jebiga, človek - ameriški pa sploh - je razumno bitje in ne razumem, zakaj svoje moči ne bi izkoristil, če pa jo za svoje koristi na vseh področjih brez najmanjših zadržkov izkorišča na vsakem koraku ... aja, zadnjič si mi povedal, da imajo vse "arabije" za svojo valuto v bistvu dolar, tako da se zaradi manipuliranih tečajev ne rabijo preveč sekirat ...
crt sporočil: 27.122
[#2552659] 29.09.15 14:01 · odgovor na: najobj (#2552624)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 29.09.2015 14:20
[najobj]
P.S.: kljub tvoji razlagi ne razumem, zakaj bi ob takorekoč neomejenih resursih in omejenih potrebah ob štancanju "večjih" valut morala cena norveške valute tako drastično pasti, zato zelo težko verjamem, da se ob takorekoč izčrpanih (= spremembe na tretji decimalki itak skoraj ničelnih obrestnih mer) drugih možnostih z deset in več procentnimi tečajnimi razlikami gor in dol ne bi dosti lažje in bolj elegantno delal profit, sploh če imaš zaradi svoje velikosti možnost s prodajami in nakupi na valutnih "trgih" diktirati vsakokratno vrednost posameznih "manjših" valut ... jebiga, človek - ameriški pa sploh - je razumno bitje in ne razumem, zakaj svoje moči ne bi izkoristil, če pa jo za svoje koristi na vseh področjih brez najmanjših zadržkov izkorišča na vsakem koraku ... aja, zadnjič si mi povedal, da imajo vse "arabije" za svojo valuto v bistvu dolar, tako da se zaradi manipuliranih tečajev ne rabijo preveč sekirat ...
glede valut:

v prejsnjem krogu sva se pogovarjala o tem, da mnoge od arabij valuto izrecno vezano na dolar (ali na kosarico, v kateri je dolar pomemben).

so pa tudi taksne arabije, za katere to ne velja, ker ali niso dovolj blizu 100% naftne (znajo vendarle se kaj drugega v zivljenju, ceprav se jim nafta zelo pozna).

ali pa so to drzave, ki so locirane v takem delu sveta, da je zaradi njih njihov odnos do dolarja in njegovega upravljalca vsaj navzven malo bolj kompliciran kot "i say jump, you say how high".

(takih ni veliko. vecina z resursi bogatih drzav je izven zda in izven njene vojaske zveze. kar seveda ne pomeni, da tudi izven vojaskega dosega. in od teh drzav, ki so neto izvoznice surovin, je samo ena taka, da ne more biti direktni vojaski cilj zda.)

norveska in kanada sta primer take ne-cisto-100-ali-ipak arabije. (avstralija je mogoce ze vprasanje. ker avstralija je nekako na tem, da je trgovinsko gledano kitajska arabija. a je to boljse kot biti ameriska arabija - kaj pa vem.)

glej, ti si norveska. nafta ti je zelo pomemben izvozni artikel. nafta ti je zelo pomembno gonilo zaposlenosti. nafta ti je zelo pomembno gonilo proracuna.

nafta gre v 3pm. tebi zacne sepati all of the above. to te lahko rukne v recesijo. kaj dela v taksnem kontekstu vsaka kulturna centralna banka? postane bolj velikodusna. ker zato jo sploh imamo. da fura kontraciklicno politiko. da vskoci takrat, ko stvari "po naravni poti" ne grejo.

zdaj a se to "postane bolj velikodusna" pozna samo na obrestnih merah ali tudi na tem, da zacne z dejansko emisijo a la QE in kompanija - to so v bistvu ze izvedbene podrobnosti. ze v osnovi pa taka pozicija cb zadosca za to, da bo valuta ceteris paribus padla proti drugim.

in ce si povrhu majhen valutni prostor, v katerega so se kaksni igralci vseeno sli skrivat pred nevihto in spregledali, da lahko dezuje tudi tam in da so na plitvinah tipicno valovi vecji - je to gibanje se okrepljeno.

glede vprasanja s profitom te po moje ne razumem dobro. kdo je ta, ki naj bi delal profit s trgovanjem z valutami in katero njegovo sedanjo aktivnost naj bi to kot boljsa varianta nadomestilo?

ps.

- cb se lahko seveda tudi dela, da je vse kul ali pa nekaj pozira, da se menda grozno boji inflacije, tako kot to rada pocne ena druga, ki je ne bom omenjal, lahko pa recem, da se zacne na b in konca na undesbank. ce se v situaciji, ko si direkt na robu recesije in usihanja zasebnih in proracunskih prilivov, tako obnasas, ti bos sla v 3pm boniteta in imel bos kapitalske odlive, kar se ti bo ravno tako poznalo na valuti.

- torej v situaciji, ko ti je glavna pipa usahnila, lahko izbiras, ali te bo pojebalo to, da je cb aktivna ali pa to, da cb ni aktivna, v vsakem primeru bo do seksa prislo.
najobj sporočil: 31.870
[#2552662] 29.09.15 14:40 · odgovor na: crt (#2552659)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.09.2015 14:44
[crt]
> [najobj]
> P.S.: kljub tvoji razlagi ne razumem, zakaj bi ob takorekoč neomejenih resursih in omejenih potrebah ob štancanju "večjih" valut morala cena norveške valute tako drastično pasti, zato zelo težko verjamem, da se ob takorekoč izčrpanih (= spremembe na tretji decimalki itak skoraj ničelnih obrestnih mer) drugih možnostih z deset in več procentnimi tečajnimi razlikami gor in dol ne bi dosti lažje in bolj elegantno delal profit, sploh če imaš zaradi svoje velikosti možnost s prodajami in nakupi na valutnih "trgih" diktirati vsakokratno vrednost posameznih "manjših" valut ... jebiga, človek - ameriški pa sploh - je razumno bitje in ne razumem, zakaj svoje moči ne bi izkoristil, če pa jo za svoje koristi na vseh področjih brez najmanjših zadržkov izkorišča na vsakem koraku ... aja, zadnjič si mi povedal, da imajo vse "arabije" za svojo valuto v bistvu dolar, tako da se zaradi manipuliranih tečajev ne rabijo preveč sekirat ...
glede valut:

v prejsnjem krogu sva se pogovarjala o tem, da mnoge od arabij valuto izrecno vezano na dolar (ali na kosarico, v kateri je dolar pomemben).

so pa tudi taksne arabije, za katere to ne velja, ker ali niso dovolj blizu 100% naftne (znajo vendarle se kaj drugega v zivljenju, ceprav se jim nafta zelo pozna).

ali pa so to drzave, ki so locirane v takem delu sveta, da je zaradi njih njihov odnos do dolarja in njegovega upravljalca vsaj navzven malo bolj kompliciran kot "i say jump, you say how high".

(takih ni veliko. vecina z resursi bogatih drzav je izven zda in izven njene vojaske zveze. kar seveda ne pomeni, da tudi izven vojaskega dosega. in od teh drzav, ki so neto izvoznice surovin, je samo ena taka, da ne more biti direktni vojaski cilj zda.)

norveska in kanada sta primer take ne-cisto-100-ali-ipak arabije. (avstralija je mogoce ze vprasanje. ker avstralija je nekako na tem, da je trgovinsko gledano kitajska arabija. a je to boljse kot biti ameriska arabija - kaj pa vem.)

glej, ti si norveska. nafta ti je zelo pomemben izvozni artikel. nafta ti je zelo pomembno gonilo zaposlenosti. nafta ti je zelo pomembno gonilo proracuna.

nafta gre v 3pm. tebi zacne sepati all of the above. to te lahko rukne v recesijo. kaj dela v taksnem kontekstu vsaka kulturna centralna banka? postane bolj velikodusna. ker zato jo sploh imamo. da fura kontraciklicno politiko. da vskoci takrat, ko stvari "po naravni poti" ne grejo.

zdaj a se to "postane bolj velikodusna" pozna samo na obrestnih merah ali tudi na tem, da zacne z dejansko emisijo a la QE in kompanija - to so v bistvu ze izvedbene podrobnosti. ze v osnovi pa taka pozicija cb zadosca za to, da bo valuta ceteris paribus padla proti drugim.

in ce si povrhu majhen valutni prostor, v katerega so se kaksni igralci vseeno sli skrivat pred nevihto in spregledali, da lahko dezuje tudi tam in da so na plitvinah tipicno valovi vecji - je to gibanje se okrepljeno.

glede vprasanja s profitom te po moje ne razumem dobro. kdo je ta, ki naj bi delal profit s trgovanjem z valutami in katero njegovo sedanjo aktivnost naj bi to kot boljsa varianta nadomestilo?

ps.

- cb se lahko seveda tudi dela, da je vse kul ali pa nekaj pozira, da se menda grozno boji inflacije, tako kot to rada pocne ena druga, ki je ne bom omenjal, lahko pa recem, da se zacne na b in konca na undesbank. ce se v situaciji, ko si direkt na robu recesije in usihanja zasebnih in proracunskih prilivov, tako obnasas, ti bos sla v 3pm boniteta in imel bos kapitalske odlive, kar se ti bo ravno tako poznalo na valuti.

- torej v situaciji, ko ti je glavna pipa usahnila, lahko izbiras, ali te bo pojebalo to, da je cb aktivna ali pa to, da cb ni aktivna, v vsakem primeru bo do seksa prislo.
... evo, razen boldanega nimam kaj komentirat, ker je vse po PS-u (Pravila službe v JNA), z boldanem pa mislim na posledice trgovanja, kjer ti za isti denar naenkrat lahko kupiš več od tistega, ki mu je denar padel ...

P.S.: ko meni nekatere stvari izgledajo preveč razumljive, jih rad pogledam še s strani, ki niso zelo razumljive in imam potem težave z razumevanjem tistega, kaj šele z razlaganjem, kaj me sploh zanima ...
crt sporočil: 27.122
[#2552663] 29.09.15 14:42 · odgovor na: najobj (#2552662)
Odgovori   +    0
okej, ampak to tipicno ne pomaga, ker pac ni razumljivo :) tako tudi meni se vedno ni cisto jasno, kaj zelis glede tega trgovalnega dobicka. razen ga imeti.
najobj sporočil: 31.870
[#2552667] 29.09.15 14:52 · odgovor na: crt (#2552663)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.09.2015 14:53
[crt]
okej, ampak to tipicno ne pomaga, ker pac ni razumljivo :) tako tudi meni se vedno ni cisto jasno, kaj zelis glede tega trgovalnega dobicka. razen ga imeti.
... ja, zato sem napisal dodatek, pa si ti ko Talični Tom upload.wikimedia.org...cniTom.jpg brži od vlastite sjenke ...

P.S.: podobna jajca forum.finance.si/?m=...123&single sva že imela in zdaj samo upam, da se ne bom še česa spomnil, ker me boš ti spet prehitel ...
crt sporočil: 27.122
[#2552668] 29.09.15 14:59 · odgovor na: najobj (#2552667)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 29.09.2015 15:03
tisti, katerega valuta je cenejsa, se vedno izvaza na svetovni trg in to artikel, ki se tipicno trguje v usd.

to, da je njegova valuta cenejsa, pomeni, da mu cenitev valute skusa narediti pozitivno zanko - ker bo za robo, ki se je sicer dolarsko pocenila, dobil vsaj vec v svoji valuti, kot pa ce njegova ne bi padla. skusa vsaj s tem ublaziti luknjo.

in tako sva se pri tretji moznosti glede centralne banke - da niti poziras proti devalvaciji niti pocnes stvari, za katere lahko racunas, da bodo trzno do nje privedle, temvec celo izrecno ciljas nanjo ali pa jo kar sam izpeljes. (tako kot tisti komunajzarski svicarji pred par leti recimo.)

cenitev valute je za norvesko v tej situaciji normalna in dobra stvar.

sometimes a cigar is just a cigar... to sva enkrat ze vzela :)
najobj sporočil: 31.870
[#2552675] 29.09.15 15:09 · odgovor na: crt (#2552668)
Odgovori   +    0
[crt]
tisti, katerega valuta je cenejsa, se vedno izvaza na svetovni trg in to artikel, ki se tipicno trguje v usd.

to, da je njegova valuta cenejsa, pomeni, da mu cenitev valute skusa narediti pozitivno zanko - ker bo za robo, ki se je sicer dolarsko pocenila, dobil vsaj vec v svoji valuti, kot pa ce njegova ne bi padla. skusa vsaj s tem ublaziti luknjo.

in tako sva se pri tretji moznosti glede centralne banke - da niti poziras proti devalvaciji niti pocnes stvari, za katere lahko racunas, da bodo trzno do nje privedle, temvec celo izrecno ciljas nanjo ali pa jo kar sam izpeljes. (tako kot tisti komunajzarski svicarji pred par leti recimo.)

cenitev valute je za norvesko v tej situaciji normalna in dobra stvar.

sometimes a cigar is just a cigar... to sva enkrat ze vzela :)
... ja, sploh če ti jo zabijejo v rit ...

P.S.: cenitev valute je za Norveško v tej situaciji normalna in dobra stvar, ni pa dobra za mene, ki sem v njej obtičal in se lahko tolažim, da bi z nepremičnino v svoji košari z jajcami bilo še slabše, ker so danes nepremičnine res nepremične ...
crt sporočil: 27.122
[#2552676] 29.09.15 15:11 · odgovor na: najobj (#2552675)
Odgovori   +    0
[najobj]
P.S.: cenitev valute je za Norveško v tej situaciji normalna in dobra stvar, ni pa dobra za mene, ki sem v njej obtičal in se lahko tolažim, da bi z nepremičnino v svoji košari z jajcami bilo še slabše, ker so danes nepremičnine res nepremične ...
lej, jaz sem te skusal diskretno ven spravit... morda sem bil prevec diskreten...

ja, kakor je evropski pa i sire trend, je zelo aktualen problem nepremicnin to, da so nepremicne.
najobj sporočil: 31.870
[#2552678] 29.09.15 15:18 · odgovor na: crt (#2552676)
Odgovori   +    0
[crt]
> [najobj]
> P.S.: cenitev valute je za Norveško v tej situaciji normalna in dobra stvar, ni pa dobra za mene, ki sem v njej obtičal in se lahko tolažim, da bi z nepremičnino v svoji košari z jajcami bilo še slabše, ker so danes nepremičnine res nepremične ...
lej, jaz sem te skusal diskretno ven spravit... morda sem bil prevec diskreten...

ja, kakor je evropski pa i sire trend, je zelo aktualen problem nepremicnin to, da so nepremicne.
... čuj, bom raje nehal, ker zdaj že kličem vraga in se mi bodo še ostala jajca pokvarila ...
crt sporočil: 27.122
[#2552679] 29.09.15 15:19 · odgovor na: najobj (#2552678)
Odgovori   +    0
posebej zate en ameriski recept -- za ugotavljanje, kaksno zvezo ima z jajci, je treba prebrati ves tekst.

whatscookingamerica....Oyster.htm
crt sporočil: 27.122
[#2552953] 30.09.15 15:25 · odgovor na: (#2552791)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 30.09.2015 15:29
santander je nazadnje znizal dividendo januarja letos in to za 2/3.

marca letos je njegova ameriska enota padla na fedovem stress testu (kot ena od samo dveh bank, ki se jima je to zgodilo).

izpostavljen je braziliji, kjer ni najbolj veselo.

skratka stvar me malo spominja na tisto resnicno zgodbo, ki sem jo verjetno ze kdaj (ali pa trikrat :) povedal.

dober dan, mene pa zanima, a mislite, da je ___ varna nalozba.

ne. od kod vam taksna ideja?

ja pri X so rekli, da je.

fajn, potem pa pejte nazaj v X in naj vam razlozijo, zakaj da je.

.... cas mine ...

dober dan, meni so pri X rekli, da najprej vi povejte, zakaj ni.

eh.

ps. pa da ne bo zdaj slucajno "joj to sem prebral in zato nisem kupil, potem je slo pa gor, kaksna groza". ali bos kupil ali ne, je povsem tvoja stvar.

pps. na hitro si lahko kup raznih mnenj o banki santander pogledas na primer tukaj: seekingalpha.com/symbol/SAN -- in glavna izkusnja pri tem naj ti bo, kako zelo razlicna mnenja o isti zadevi je mogoce imeti.
najobj sporočil: 31.870
[#2552956] 30.09.15 15:52 · odgovor na: crt (#2552953)
Odgovori   +    0
[crt]
santander je nazadnje znizal dividendo januarja letos in to za 2/3.

marca letos je njegova ameriska enota padla na fedovem stress testu (kot ena od samo dveh bank, ki se jima je to zgodilo).

izpostavljen je braziliji, kjer ni najbolj veselo.

skratka stvar me malo spominja na tisto resnicno zgodbo, ki sem jo verjetno ze kdaj (ali pa trikrat :) povedal.

dober dan, mene pa zanima, a mislite, da je ___ varna nalozba.

ne. od kod vam taksna ideja?

ja pri X so rekli, da je.

fajn, potem pa pejte nazaj v X in naj vam razlozijo, zakaj da je.

.... cas mine ...

dober dan, meni so pri X rekli, da najprej vi povejte, zakaj ni.

eh.

ps. pa da ne bo zdaj slucajno "joj to sem prebral in zato nisem kupil, potem je slo pa gor, kaksna groza". ali bos kupil ali ne, je povsem tvoja stvar.

pps. na hitro si lahko kup raznih mnenj o banki santander pogledas na primer tukaj: seekingalpha.com/symbol/SAN -- in glavna izkusnja pri tem naj ti bo, kako zelo razlicna mnenja o isti zadevi je mogoce imeti.
... evo, pa še to www.finance.si/88363...a-realnost je treba upoštevat, če te smem malo dopolnit ...

P.S.: včeraj sem pozabil povedat, da moja norveška jajca niso za šortanje, ampak so dolgoročna naložba, ki bi jo realiziral samo v primeru res velikega plusa ... khmm, ki pa ga bom povsem v skladu s svojo dolgoročno odločitvijo verjetno res dolgo čakal ...
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2552959] 30.09.15 16:08 · odgovor na: najobj (#2552956)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: tilenrexi 30.09.2015 16:21
Ena izmed zelo pomembnih stvari je tudi ta, da ne staviš preveč na enega konja, tudi če veš, da boš imel prav. To pa zato, ker ne veš. Druga pomembna stvar je ta, da ne smeš naenkrat akomodirati preveč novih pozicij, ker ne veš, da je pravi čas na večih frontah hkrati.

Že samo 10 enakih pozicij v portfelju ti bistveno zmanjša možnost za kaj katastrofalnega. V primeru, da eni poziciji odnese 30%, si glede na preostali del portfelja izgubil le 3%.

Zame ni boljšega kot stabilen dividend income portfolio.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2558451] 23.10.15 09:09 · odgovor na: tilenrexi (#2551220)
Odgovori   +    2
23.09.15 10:55
[tilenrexi]
Danes zjutraj dokupil Allianz.

Allianz SE
Aktie, ISIN DE0008404005, WKN 840400, ALV
1 mesec + 15%! :)
najobj sporočil: 31.870
[#2558472] 23.10.15 10:09 · odgovor na: (#2558461)
Odgovori   +    0
[porkamizerija]
> [tilenrexi]
> > 23.09.15 10:55
> > [tilenrexi]
> > Danes zjutraj dokupil Allianz.
> >
> > Allianz SE
> > Aktie, ISIN DE0008404005, WKN 840400, ALV
>
> 1 mesec + 15%! :)
bravo, srečko. :)
... ja, če je prodal ...
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2559472] 28.10.15 13:10 · odgovor na: tilenrexi (#2537987)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 28.10.2015 13:15
29.07.15 18:08
[tilenrexi]
Zelo pomemben earnings beat (rev+eps) danes za GlaxoSmithKline. Prvo četrtletje, ki je v celoti obsegalo posledice asset-swappa z Novartisom kaže prve pozitivne znake.

1,374.50 Up 46.00(3.46%)
Vol / Avg. 22.32M/8.12M

www.streetinsider.co...59134.html
Glaxo ponovno OK. Long+.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2563479] 16.11.15 10:03 · odgovor na: tilenrexi (#2559472)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 16.11.2015 10:07
Države (npr. danes Italija) že povečujejo izdatke za varnost. Najmočnejši igralci v specifičnem sektorju defense, aerospace and security so:

Lockheed Martin (US)
Northrop Grumman (US)
BAE Systems (EU)

Najverjetneje se bom ob naslednji korekciji odločil za nekoga iz te skupine. Še najbolj mi je trenutno všeč BAE. Tudi zaradi dividende. Zadnjih 15 let je niso znižali in ves čas je nad 4% in v celoti pokrita z dobičkom (cca 2x).

Kakšna mnenja glede tega?
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2563511] 16.11.15 12:27 · odgovor na: (#2563485)
Odgovori   +    0
Za jeklarje težko rečem, nisem nič podrobneje preverjal. Mimogrede, P/E za BAE je po večini portalov napačen (20). FY 2014 EPS je 0,38 gbp in FY 2015 EPS je pričakovan pri 0,38 GBP. To pomeni, da je BAE P/E po trenutni borzni ceni cca 12.

www.londonstockexcha...XSET1.html

Italijani imajo tukaj tudi svojega igralca - Finmeccanica, ki pa ne izplačuje dividende in je precej zadolžen (FY 2014 DEBT/EBITDA > 4).
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2566333] 02.12.15 12:18 · odgovor na: tilenrexi (#2558451)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
> 23.09.15 10:55
> [tilenrexi]
> Danes zjutraj dokupil Allianz.
>
> Allianz SE
> Aktie, ISIN DE0008404005, WKN 840400, ALV

1 mesec + 15%! :)
2 meseca + 26%

Guidance:

Allianz aims to achieve annual earnings per share (EPS) growth of 5 percent on average from 2016 to 2018. The Group will target a total return on equity (RoE) by 2018 of 13 percent.

DIV

6.85 | 6.85
+5% | 0.3425
+5% | 0.359625
+5% | 0.377606
+5% | 0.396487
| 8.32622

Nepogrešljiva pozicija. ;)

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 115