2 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 min
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
2 uri
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 1
2 uri
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
3 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
3 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
3 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
4 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
4 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
4 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
4 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
6 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
9 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
9 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
16 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
16 ur
Najbolj brani članki danes
17 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Vprašanje za stare poslovne mačke

Strani: 1 2

anon-213866 sporočil: 888
[#2189115] 08.08.13 15:54
Odgovori   +    0
Kako obdržati d.o.o. brez zaposlenega?
Vinci sporočil: 5.933
[#2189135] 08.08.13 16:27 · odgovor na: anon-213866 (#2189115)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: Vinci 08.08.2013 16:29
Za obstoj d.o.o. ni pogoj, da ima kogarkoli zaposlenega. Lahko normalno obstaja brez zaposlenih. Trenutno je takšnih d.o.o.-jev v Sloveniji na debelo čez 20.000.
anon-168805 sporočil: 1.072
[#2189331] 08.08.13 20:58 · odgovor na: Vinci (#2189135)
Odgovori   +    1
To že drži, vendar se mora lastnik zaposliti, če ni zaposlen. V enoosebnem d.o.o. je samozaposlitev obvezna, v dvo ali več osebnem d.o.o.-ju mora biti zaposlen vsaj eden od lastnikov. Tako je po novem Zakonu o gospodarskih družbah d.o.o..

Nov Zakon o delovnih razmerjih RS (ZDR-1), objavljen dne 12. 3. 2013, med drugim prinaša spremembe tudi na področju zaposlitev lastnikov-direktorjev enoosebnih družb in zavodov. Novi ZDR-1 bo v veljavo stopil z 12. aprilom 2013. Obveznost zavarovanja nastane le za družbenika, ki je hkrati v isti družbi poslovodna oseba (in ni npr. zaposlen kje drugje).
anon-213866 sporočil: 888
[#2189730] 09.08.13 10:50 · odgovor na: Vinci (#2189135)
Odgovori   +    0
Hvala za odgovor. Odpiram novo d.o.o., ne ni se mi še popolnoma zmešalo, vendar moram skupaj s firmo registrirati tudi poslovodni organ, obvezno, ta pa mora biti v firmi zaposlen, če ni zaposlen drugje. Ker sem sama zaposlena v tujini, se moram ob odprtju firme obvezno zaposliti tudi v Sloveniji, tega pa nočem. Kak nasvet?
anon-213866 sporočil: 888
[#2190497] 10.08.13 10:49 · odgovor na: anon-213866 (#2189730)
Odgovori   +    0
Ima kdo kak nasvet, kako se kot lastnica firme in njen poslovodni organ hkrati izognem novouzakonjeni obvezni zaposlitvi v podjetju?
anon-213866 sporočil: 888
[#2190828] 11.08.13 09:15 · odgovor na: anon-213866 (#2190497)
Odgovori   +    0
Res ni nikoga, ki bi hotel svetovati?
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2190876] 11.08.13 11:54 · odgovor na: anon-213866 (#2190828)
Odgovori   +    1
Če gre res za relativno novo spremembo, kot omenjeno zgoraj, potem je logično, da še ni posebnih izkušenj, še posebej, ker je tvoj primer v teh časih zelo redek :)
Drugače se je podobnim težavam včasih izogibalo z vključitvijo majhnega "navideznega" solastnika, imenovanjem za direktorja nekoga drugega (seveda zaupanja vrednega) ter prokuro za "pravega" direktorja...
Potem obstaja še poslovodna pogodba...
Jaz bi se pa zadeve lotil tako, da bi postavil uradno vprašanje ustreznemu organu (davkariji?), ker s tem, ko si zaposlena v tujini, v bistvu si zaposlena in tam plačuješ davke in prispevke in ni, da bi šlo za izogibanje njihovemu plačevanju, kar je sicer zmeraj predpostavka davčne uprave, kadar definirajo tovrstne pogoje in omejitve.
Nisi pa povedala, kar je tudi pomembno, zakaj ne bi bila zaposlena tudi v Sloveniji, recimo za minimalno plačo in polovični delovni čas?
anon-213866 sporočil: 888
[#2191050] 11.08.13 19:12 · odgovor na: anon-154083 (#2190876)
Odgovori   +    0
[jani1974]
Če gre res za relativno novo spremembo, kot omenjeno zgoraj, potem je logično, da še ni posebnih izkušenj, še posebej, ker je tvoj primer v teh časih zelo redek :)
Drugače se je podobnim težavam včasih izogibalo z vključitvijo majhnega "navideznega" solastnika, imenovanjem za direktorja nekoga drugega (seveda zaupanja vrednega) ter prokuro za "pravega" direktorja...
Potem obstaja še poslovodna pogodba...
Jaz bi se pa zadeve lotil tako, da bi postavil uradno vprašanje ustreznemu organu (davkariji?), ker s tem, ko si zaposlena v tujini, v bistvu si zaposlena in tam plačuješ davke in prispevke in ni, da bi šlo za izogibanje njihovemu plačevanju, kar je sicer zmeraj predpostavka davčne uprave, kadar definirajo tovrstne pogoje in omejitve.
Nisi pa povedala, kar je tudi pomembno, zakaj ne bi bila zaposlena tudi v Sloveniji, recimo za minimalno plačo in polovični delovni čas?
Jani, hvala za nasvet.

Premislila sem o vseh navedenih možnostih, vendar mi nobena ne odgovarja. Ker gre za inovacijo in je uspeh odvisen od poznavanja tehnologije in tržišča, nočem mešati drugih ljudi v projekt dokler ni urejeno vse za dober štart. Pa tudi poznam ne nikogar, ki bi prevzel mesto poslovodnega organa. Menda zdaj firma ne more imeti samo prokurista. Poslovodna pogodba pa v mojem primeru zaradi novega zakona tudi ne pride v poštev. Lahko bi štartala s tujo firmo, in verjetno navsezadnje tudi bom, vendar bi rada začela v Sloveniji, ker me zanima ruski trg, tja pa najlažje pridem preko slovenskega in srbskega trga.

Sama se ne želim zaposliti iz razloga, ki sem ga navedla. In nikakor ne nameravam plačevati dajatev na zaposlenega, dokler zadeva ne zalaufa. Sploh pa se nameravam potruditi, da tej vladi ne olajšam dela. Raje vsak mesec dam tisočaka za humanitarne namene.

Svoje vprašanje sem že poslala Dursu in Ministrstvu za delo, vendar odgovora po mesecu dni še ni. Mislim, da sami ne vedo, ali pa se jim enostavno ne da delati. Zadevo moram razrešiti čim prej, vsak teden šteje. Upala sem, da je tu več podjetnih in podjetnikov, vendar sem se očitno zmotila. Razmišljala sem že, da bi se naredila neumno in se zaposlila oziroma zadevo drugače uredila šele na poziv pristojnih organov, ki bodo po moji presoji reagirali na nezaposlenost poslovodnega organa šele čez dva tri mesece. Verjetno bom zaradi birokratskih ovir doma prisiljena odpreti firmo in začeti s poslovanjem kar v tujini.

Upam, da se oglasi še kdo s kakim nasvetom, tebi pa še enkrat hvala.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2191272] 12.08.13 09:18 · odgovor na: anon-213866 (#2191050)
Odgovori   +    1
Hmmm, morda malce neumestno vprašanje, ampak kako pa misliš furat firmo, če si zaposlena v tujini, tukaj pa nikogar ne poznaš, ki bi mu zaupala?
Če se misliš preseliti nazaj, ko bo vse pripravljeno, lahko vse pripraviš vnaprej in podjetje ustanoviš šele, ko se akcija začne. Ker razen postati zavezanec za DDV gre vse izredno hitro.
Državni organi pa, kolikor vem, morajo odgovoriti v tridesetih dneh in meni do sedaj še zmeraj so. Ponavadi sicer precej zagoneten bla, bla, bla, ampak so. Tako da si morda kam narobe poslala/nejasno vprašala/...
Drugače vlade tudi jaz ne maram prav posebej, ampak za par sto evrov na mesec, kateri polovica se bo vseeno porabila za kaj pametnega, pa res ni treba, da si tako kompliciraš življenje :)
anon-213866 sporočil: 888
[#2191308] 12.08.13 10:00 · odgovor na: anon-154083 (#2191272)
Odgovori   +    0
Imaš prav, po svoje, ne pa gledano z mojega zornega kota. Pri nas se ne more ničesar pripraviti brez registrirane firme. Ne da se in pika. Imamo zaostalo podjetniško zakonodajo s katero se ne da zagnati podjetja, sploh pa ne brez velikih stroškov. Ne mislim vlagati v nekaj, kar bodo drugi uporabili za polnjenje svojih žepov.
Nikakor se ne mislim seliti sem in tja zaradi firme. Če ne bo šlo drugače, bom odprla firmo v tujini, vendar tega v tem trenutku še nočem. Še vedno mislim, da se da zadevo urediti drugače. Žal v Sloveniji ne poznam primernih ljudi, vsak že ima kaj svojega. Če hočem zaposliti primeren kader, pa ga brez firme ne morem niti legalno iskati. Skratka, komplikacije na vsakem koraku.

Državni organi spijo, če pa že kdo miga, nima pojma. Sploh pa so mnenja, da vse lepo piše v zakonih, samo prebrati jih je treba. Za dejstvo, da ima vsak vpliven pravnik v Sloveniji za isti zakon drugačno razlago, so slepi.

Morda res izgleda, da si kompliciram življenje, vendar sem mnenja, da je bolje porabiti leto dni za raziskovanje, kot pa se zaleteti. Podjetniška zakonodaja je spisana tako, da zajebe malega človeka, ki bi želel pošteno delati, in da prosto pot vsem manipulantom, da ne napišem kaj hujšega. Zakaj bi se moral nekdo, ki šele začenja, zaposliti v lastni firmi, ko nima niti še vsega pripravljenega za poslovanje. Potencialni podjetnik pri nas ne zasluži še niti dinarja, a bi moral že plačevati v požrešno davčno blagajno. Ne bo šlo. Z moje strani že ne. In mislim, da nisem edina, ki tako misli.

Po drugi strani, pa lahko nekateri nekaznovano pošiljajo denar v tujino, preko tako velikega števila firm, kot se jim slučajno zljubi. Poglej primer DC FINANCE d.o.o..

Hvala, da si skušal pomagati.
anon-1006 sporočil: 1.881
[#2191318] 12.08.13 10:12 · odgovor na: anon-213866 (#2189730)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-1006 12.08.2013 10:13
[ljuba56]
Hvala za odgovor. Odpiram novo d.o.o., ne ni se mi še popolnoma zmešalo, vendar moram skupaj s firmo registrirati tudi poslovodni organ, obvezno, ta pa mora biti v firmi zaposlen, če ni zaposlen drugje. Ker sem sama zaposlena v tujini, se moram ob odprtju firme obvezno zaposliti tudi v Sloveniji, tega pa nočem. Kak nasvet?
Saj si pa sama povedala ... direktor mora biti v firmi zaposlen ČE NI ZAPOSLEN DRUGJE. Ker si ti zaposlena v tujini, si lahko v svojem d.o.o. direktor, ne da bi bila v d.o.o.-ju zaposlena.

Sicer pa glede na to, da na pisno vprašanje še nisi dobila odgovora, uporabi - telefon. ZZZS bi moral vedeti, kako v takem primeru.
anon-70346 sporočil: 134
[#2191333] 12.08.13 10:36 · odgovor na: anon-1006 (#2191318)
Odgovori   +    0
Ne telefon. Vse pisno. Ker se znajo zmotiti in potem nimaš "dokaza" za svojo pritožbo.

Ljuba, kaj pa ustanovitev podružnice (vašega) tujega podjetja?
anon-213866 sporočil: 888
[#2191339] 12.08.13 10:43 · odgovor na: anon-1006 (#2191318)
Odgovori   +    0
[BOR]
> [ljuba56]
> Hvala za odgovor. Odpiram novo d.o.o., ne ni se mi še popolnoma zmešalo, vendar moram skupaj s firmo registrirati tudi poslovodni organ, obvezno, ta pa mora biti v firmi zaposlen, če ni zaposlen drugje. Ker sem sama zaposlena v tujini, se moram ob odprtju firme obvezno zaposliti tudi v Sloveniji, tega pa nočem. Kak nasvet?

Saj si pa sama povedala ... direktor mora biti v firmi zaposlen ČE NI ZAPOSLEN DRUGJE. Ker si ti zaposlena v tujini, si lahko v svojem d.o.o. direktor, ne da bi bila v d.o.o.-ju zaposlena.

Sicer pa glede na to, da na pisno vprašanje še nisi dobila odgovora, uporabi - telefon. ZZZS bi moral vedeti, kako v takem primeru.
Tudi sama sem mislila, da je zadeva tako simpl, a ni. Zaposlen moraš biti v Sloveniji, ter tu plačevati davke v ZPIZ.
anon-213866 sporočil: 888
[#2191353] 12.08.13 10:50 · odgovor na: anon-70346 (#2191333)
Odgovori   +    0
[shark.]
Ne telefon. Vse pisno. Ker se znajo zmotiti in potem nimaš "dokaza" za svojo pritožbo.

Ljuba, kaj pa ustanovitev podružnice (vašega) tujega podjetja?
Točno, vse mora biti pisno. Vendar je težko dobiti pisno potrdilo za veliko stvari. Odgovor je vedno enak: "Pisnih potrdil o tem ne dajemo."

Kot kaže bo najbolj enostavno ustanoviti podružnico, vendar moj delodajalec nima nič s tem, zato sem zopet pri lastni firmi.

Res sem upala, da že vsi vedo, kako se izogniti taki nepotrebni zaposliti v svoji firmi, kateri želiš biti tudi poslovodni organ. Morda kak namig preko zasebnega sporočila? Vidim, da so forumaši ziheraši in tisti, ki ve kako in kaj, obdrži svoje znanje zase. Prav ima. Vseeno vsem, ki ste se oglasili, hvala.
anon-1006 sporočil: 1.881
[#2191996] 12.08.13 22:40 · odgovor na: anon-213866 (#2191339)
Odgovori   +    0
[ljuba56]
> [BOR]
> > [ljuba56]
> > Hvala za odgovor. Odpiram novo d.o.o., ne ni se mi še popolnoma zmešalo, vendar moram skupaj s firmo registrirati tudi poslovodni organ, obvezno, ta pa mora biti v firmi zaposlen, če ni zaposlen drugje. Ker sem sama zaposlena v tujini, se moram ob odprtju firme obvezno zaposliti tudi v Sloveniji, tega pa nočem. Kak nasvet?
>
> Saj si pa sama povedala ... direktor mora biti v firmi zaposlen ČE NI ZAPOSLEN DRUGJE. Ker si ti zaposlena v tujini, si lahko v svojem d.o.o. direktor, ne da bi bila v d.o.o.-ju zaposlena.
>
> Sicer pa glede na to, da na pisno vprašanje še nisi dobila odgovora, uporabi - telefon. ZZZS bi moral vedeti, kako v takem primeru.

Tudi sama sem mislila, da je zadeva tako simpl, a ni. Zaposlen moraš biti v Sloveniji, ter tu plačevati davke v ZPIZ.
Torej...če si zaposlen v tujini in imaš d.o.o. v Sloveniji, te zakon prisiljuje, da si zaposlen še v Sloveniji???

Se je tvoj razlagalec predpisov skregal s pametjo (in zmagal), so se zakonodajalci skregali s pametjo, ta razlaga ni pravilna ali kaj drugega?
bc123a sporočil: 48.253
[#2192010] 12.08.13 22:59 · odgovor na: anon-213866 (#2189730)
Odgovori   +    0
[ljuba56]
Hvala za odgovor. Odpiram novo d.o.o., ne ni se mi še popolnoma zmešalo, vendar moram skupaj s firmo registrirati tudi poslovodni organ, obvezno, ta pa mora biti v firmi zaposlen, če ni zaposlen drugje.
Ce sem prav razumel, to ni nujno, moras pa za nezaposlenega direktorja placevati minimalne prispevke (za akontacijo davka ne vem).

Torej, ce denar ni vprasanje, ne rabis zaposlenega, ce pa hoces res imeti minimalne stroske (tistih prispevkov & vsega je cez 300 EUR, se mi zdi), potem pa res moras imeti nekoga, ki je zaposlen nekje drugje :(
bc123a sporočil: 48.253
[#2192012] 12.08.13 23:02 · odgovor na: anon-213866 (#2191050)
Odgovori   +    1
[ljuba56]
Svoje vprašanje sem že poslala Dursu in Ministrstvu za delo, vendar odgovora po mesecu dni še ni. Mislim, da sami ne vedo, ali pa se jim enostavno ne da delati. Zadevo moram razrešiti čim prej, vsak teden šteje. Upala sem, da je tu več podjetnih in podjetnikov, vendar sem se očitno zmotila.
Eh, ljudje v sloveniji so ze navajeni na taksn blesarije in samo skomignejo z ramenom, kao "zakaj pa se temu ne izognes, saj je izi". Kot tudi sama ocitno vidis, le ni tako izi, ce hoces imeti tveganje pod kontrolo :(

Lahko izrecem samo sozalje, da ocitno tvoj biznis rabi domicil v sloveniji :(
Razmišljala sem že, da bi se naredila neumno in se zaposlila oziroma zadevo drugače uredila šele na poziv pristojnih organov, ki bodo po moji presoji reagirali na nezaposlenost poslovodnega organa šele čez dva tri mesece. Verjetno bom zaradi birokratskih ovir doma prisiljena odpreti firmo in začeti s poslovanjem kar v tujini.
Ce si ze fizicno v tujini bi jaz o tem razmislil, kot o prvi moznosti, za slovence, ki bi zeleli opdpreti zaradi taksnega sranja kot ga zmorejo nasi birokrati, firmo v tujini je ravno fizicna neprisotnost tam najvecja ovira, pa nepoznavanje lokalnih fint... ce fizicno ze si tam zunaj, je po moje najbolje da firmo odpres kar v drzavi kjer bivas.
crt sporočil: 27.121
[#2192069] 13.08.13 06:36 · odgovor na: bc123a (#2192010)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [ljuba56]
> Hvala za odgovor. Odpiram novo d.o.o., ne ni se mi še popolnoma zmešalo, vendar moram skupaj s firmo registrirati tudi poslovodni organ, obvezno, ta pa mora biti v firmi zaposlen, če ni zaposlen drugje.
Ce sem prav razumel, to ni nujno, moras pa za nezaposlenega direktorja placevati minimalne prispevke (za akontacijo davka ne vem).
kolikor je meni znano, je lastnik (ne nujno direktor) tisti, ki mora biti zaposlen v svoji firmi, ce ni drugje (torej: nekdo, ki je lastnik podjetja, ne more biti prijavljen kot nezaposlen oziroma si placevati "nezaposlenskih" prispekov). lahko pa da je zutd to premesal.
bc123a sporočil: 48.253
[#2192078] 13.08.13 07:20 · odgovor na: crt (#2192069)
Odgovori   +    0
[crt]
> [bc123a]
> > [ljuba56]
> > Hvala za odgovor. Odpiram novo d.o.o., ne ni se mi še popolnoma zmešalo, vendar moram skupaj s firmo registrirati tudi poslovodni organ, obvezno, ta pa mora biti v firmi zaposlen, če ni zaposlen drugje.
> Ce sem prav razumel, to ni nujno, moras pa za nezaposlenega direktorja placevati minimalne prispevke (za akontacijo davka ne vem).

kolikor je meni znano, je lastnik (ne nujno direktor) tisti, ki mora biti zaposlen v svoji firmi, ce ni drugje (torej: nekdo, ki je lastnik podjetja, ne more biti prijavljen kot nezaposlen oziroma si placevati "nezaposlenskih" prispekov). lahko pa da je zutd to premesal.
Imas prav, ce dobro pomislim - ampak moras placati samo prispevke in davke, place pa mu (oz samemu sebi) ni treba izplacati? Ali pa mora prav obstajati denarni tok od firme proti direktorjevemu racunu najmanj v visini min. place?
crt sporočil: 27.121
[#2192089] 13.08.13 07:38 · odgovor na: bc123a (#2192078)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Imas prav, ce dobro pomislim - ampak moras placati samo prispevke in davke, place pa mu (oz samemu sebi) ni treba izplacati? Ali pa mora prav obstajati denarni tok od firme proti direktorjevemu racunu najmanj v visini min. place?
mislim, da obstaja minimum place, koliko mora imeti samozaposleni direktor in ta minimum je nad minimalno placo. ampak take stvari vejo racunovodje. tako da bi tudi za prvotno sprasevalko bila dobra ideja racunovodja.com.
Vinci sporočil: 5.933
[#2192091] 13.08.13 07:43 · odgovor na: crt (#2192089)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Vinci 13.08.2013 07:46
Samo prispevki so obvezni, in sicer se obračunajo od najnižje zavarovane osnova za poslovodne osebe. Trenutno je to okrog 324 evrov na mesec (najnižja zavarovalna osnova za poslovodne osebe je 848,07 evrov bruto).
bc123a sporočil: 48.253
[#2192096] 13.08.13 07:47 · odgovor na: Vinci (#2192091)
Odgovori   +    0
[Vinci]
Samo prispevki so obvezni, in sicer se obračunajo od najnižje zavarovane osnova za poslovodne osebe. Trenutno je to okrog 324 evrov na mesec (najnižja zavarovalna osnova za poslovodne osebe je 848,07 evrov bruto).
Aha, torej, direktor je lahko brezposeln, in to pomeni za firmo 324 EUR na mesec stroska, right?
Vinci sporočil: 5.933
[#2192102] 13.08.13 07:54 · odgovor na: bc123a (#2192096)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Vinci 13.08.2013 07:55
Lahko se zavaruješ kot družbenik in poslovodna oseba na podlagi 040. Potem tistih 324 evrov ni strošek podjetja, temveč mora družbenik in poslovodna oseba sam plačevati te prispevke iz svojega žepa (kot fizična oseba).

Lahko se pa zaposliš v podjetju kot poslovodja, potem se zavaruješ na podlagi 01 in potem bi si moral izplačevati tudi plačo, ampak v mnogih primerih se obračunajo in plačajo samo prispevki, plača se pa ne izplača, ampak se preknjiži na obveznosti do delavca / poslovodje, akontacija dohodnine pa se obračuna in plača samo v primeru, da pride do izplačila plače. V tem primeru imaš sicer davčno vprašanje, če je potem celotna plača davčno priznan odhodek ali pa samo plačani prispevki, ampak ne bomo zdaj razglabljali še o tem.
anon-213866 sporočil: 888
[#2192105] 13.08.13 07:59 · odgovor na: anon-1006 (#2191996)
Odgovori   +    0
Tak zakon je zahteval ZPIZ, zato se mi ne zdi, da je tak kot je, po moje skregan s pametjo.
OBVEZNO POKOJNINSKO IN INVALIDSKO ZAVAROVANJE DRUŽBENIKOV, KI SO POSLOVODNE OSEBE www.zpiz.si/wps/wcm/...vodnOsebe/
anon-213866 sporočil: 888
[#2192108] 13.08.13 08:04 · odgovor na: bc123a (#2192010)
Odgovori   +    0
Seveda je denar vprašanje. Ne mislim plačevati vsake neumnosti, ki se jo kdo spomni. Tudi novela zakona oziroma nov Zakon o interventnih ukrepih na področju trga dela in starševskega varstva, ki velja od 1. avgusta 2013, mi ne pomaga.

Vendar je še večji problem ta, da tu nočem in ne morem biti zaposlena. Nimam pa nikogar, ki bi mu firmo lahko zaupala, niti na papirju ne.
anon-213866 sporočil: 888
[#2192115] 13.08.13 08:13 · odgovor na: bc123a (#2192012)
Odgovori   +    0
Za izrečeno sožalje se zahvaljujem, upam, da ga boš kmalu lahko izrekel žalujočim, ko bo tale vlada pokojna.

Za štart posla v Sloveniji imam kar nekaj razlogov, med njimi ta, da tu dobim primerne kadre za razvoj posla ni najmanjši. Upam, da je mladina kaj bolj prožna in fleksibilna, kot so stari. Vendar nameravam posel razvijati po svoje in ne po direktivi vlade, ki očitno ne razlikuje niti med poslovnim okoljem in državnim monopolom. Hvala, ker si se oglasil Če drugega ne, bodo ljudje morda počasi spoznali, zakaj v Slovenijo ni in ne bo novih poslov. Tam kjer ti predpisujejo tudi toaletni papir, ne želiš imeti posla.
anon-213866 sporočil: 888
[#2192123] 13.08.13 08:20 · odgovor na: Vinci (#2192102)
Odgovori   +    0
Točno. In razlika o zahtevku po zaposlitvi po na podlagi 040 oziroma 01 nastane, če je družba enoosebna ali več osebna.
Vinci sporočil: 5.933
[#2192125] 13.08.13 08:21 · odgovor na: anon-213866 (#2192123)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Vinci 13.08.2013 08:23
[ljuba56]
Točno. In razlika o zahtevku po zaposlitvi po na podlagi 040 oziroma 01 nastane, če je družba enoosebna ali več osebna.
To več ne vela. To se je letos spremenilo. Zdaj je lahko družbenik enoosebne družbe spet zaposlen kot direktor.
anon-213866 sporočil: 888
[#2192127] 13.08.13 08:27 · odgovor na: Vinci (#2192125)
Odgovori   +    0
No, to mi je ušlo, kajti računovodje še vedno vodijo tako ločevanje.
Morda veš s katerim zakonom so to ukinili?
Sicer pa je bistvo drugje; in sicer, da nikoli ne veš kakšen bedast zakon se bodo zopet izmislili, ko bodo iskali denar za svoje debele politične riti.
Vinci sporočil: 5.933
[#2192130] 13.08.13 08:30 · odgovor na: anon-213866 (#2192127)
Odgovori   +    1
Ja, jebiga, zamenjaj računovodstvo za bolj kvalitetno.

ZDR-1, drugi odstavek, 73. člen: www.uradni-list.si/1...?id=112301

Strani: 1 2