Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57

pobalin sporočil: 14.456
[#2928811] 14.05.21 21:46 · odgovor na: pobalin (#2928809)
Odgovori   +    1
Sem sem zavil, da vam zašpecam, kako je vesoljni prerok Musk twittersko majčkeno zasukal svoj kurs kar zadeva kriptokojne.
Tesla Inc.’s Chief Executive Officer Elon Musk said the electric-vehicle manufacturer is suspending purchases using Bitcoin, triggering a slide in the digital currency.
In a post on Twitter Wednesday, Musk cited concerns about “rapidly increasing use of fossil fuels for Bitcoin mining and transactions,” while signaling that Tesla might accept other cryptocurrencies if they are much less energy intensive. He also said the company won’t be selling any of the Bitcoin it holds.
Bitcoin mining is consuming 66 times more electricity than it did back in late 2015, and the carbon emissions associated with it will likely face increasing scrutiny, according to a recent Citigroup Inc. report.
www.bloombergquint.c...energy-use
V članku je tudi navedba, ki mi daje vedeti, zakaj nisem multimilijonar in tudi nikdar ne bom.
Twitter Inc.’s Jack Dorsey retweeted a post on the white paper with the comment that Bitcoin “incentivizes renewable energy.” Musk replied to Dorsey’s tweet, saying simply, “True.”
Kolikor sem obrobno dojel principe kojnske rudarske panoge, ta deluje nonstop in ne samo ob vetru in soncu. Torej je trditev glavnega twita nekaj takega kot teza, da je Talum spodbuda za obnovljivo energijo. Načeloma da, ker imajo sončno elektrarno, vendar...
najobj sporočil: 31.920
[#2929235] 17.05.21 15:29 · odgovor na: pobalin (#2928809)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.05.2021 15:31
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, pojma nimam, kaj je Insajder ali Unep d.o.o. in kdo je Anja Klein, zelo dobro - na vtipkano "janša ameriški uradnik prepir" mi je Google nalimani članek izpljunil kot prvi relevantni zadetek

Hja, gugel nasuje mešanico zrnja in peska, potem moraš pa sam izbirati. Mi je pa ponoven obisk prav prišel, da sem obudil spomine, za kakšno čudno orodje čudnih ljudi gre.

> P.S.: je to www.vecer.com/sloven...i-10242401 zanimivo prebrati

Res je! Faktografski članki so mi vedno všeč, če so pikasti ali pa progasti. Hvala, tovariš Najobj, hvala, Večer.
... OK, tole moram komentirat, ker namreč ne samo Večer ampak tudi čudno orodje čudnih ljudi - nalimani tviti res niso članki, so pa fakti - je izpljunil faktografski material, ki sem ga za čudnega človeka ne preveč čudno potem relevantnega(!) izbral, ker članek navaja na tviterju takrat pač Janšatovo pljuvanje po ameriških tviteraških sovražnikih in kot po svojih vsakokratnih tviteraških sovražnikih na tviterju redno pljuva maščevalni psihopat na čelu vlade ...

P.S.: uganil si, Janšata res ne maram, ampak dobesedno vsaki novi dan imam kakšen razlog več, da ga - zelo milo rečeno - ne maram ... khmm, in očitno nisem glih edini, ker niti pomembneži v EU maščevalnega psihopata - čez dober mesec bi naj vodil EU - ne vabijo www.rtvslo.si/evrops...uje/579843 na konferenco o prihodnosti Evrope, tako da me prav zanima, kako bo izgledalo slovensko predsedovanje EU na srečanjih "v živo", če se bo pandemija umirila in se bo življenje v Evropi normaliziralo ... no, mogoče pa ga bo Netanjahu povabil v Izrael, ker Biden ga v Ameriko ziher ne bo, pa se Janša lahko obleče v ameriško zastavo ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2929247] 17.05.21 16:14 · odgovor na: najobj (#2929235)
Odgovori   +    0
[najobj]
tudi čudno orodje čudnih ljudi - nalimani tviti res niso članki, so pa fakti - je izpljunil faktografski material, ki sem ga za čudnega človeka ne preveč čudno potem relevantnega(!) izbral, ker članek navaja na tviterju
Nisem oporekal faktografiji citiranih twitov ampak sem imel v mislih malo širši opus tega idiotsko poimenovanega portala vključno z žurnalizmom pod nenavadnimi imeni, ki spominjajo na neke druge čase in neke druge brezplačnike. Kadar pristanem na manj znanih straneh, se iz čisto orientacijskih vzgibov rad malo razgledam naokrog.
P.S.: uganil si, Janšata res ne maram, ampak dobesedno vsaki novi dan imam kakšen razlog več, da ga - zelo milo rečeno - ne maram ...
Saj ni problem Moje Dežele v tem, koliko ljudi (ne) mara @JJansaSDS, ampak koga drugega velja marati in zakaj. V slednjem je vsa tragika te provincialne žajfnice, slovenska politika poimenovane.
ker Biden ga v Ameriko ziher ne bo, pa se Janša lahko obleče v ameriško zastavo ...
V črtasto plahto z belimi peterokrakami se bo zavil, ko se vrne njegov idol. Ta ima namreč navado pred kamerami strastno objemati črtasto plahto z belimi peterokrakimi. In tisto trdo, pokončno, kar bo oranžni začutil v objemu, ne bo drog ampak Janezova neupogljiva hrbtenica. :-P
pobalin sporočil: 14.456
[#2929252] 17.05.21 16:31 · odgovor na: pobalin (#2929247)
Odgovori   +    1
Berem naslov o švedskem ovsenem mleku, pod katerim je slika, na kateri je rjava škatla, na kateri v angleščini piše "ovsena pijača".
www.finance.si/89752...ke-prodaje

Ampak očitno avtor ve, da gre za mleko, ker pozna način, kako se molze oves. :-P
Marketinško pogojeno terminološko mimikrijo je težko izkoreniniti...
pobalin sporočil: 14.456
[#2932005] 01.06.21 13:41 · odgovor na: pobalin (#2929252)
Odgovori   +    1
Berem nativističen PROglas firme Velo d.d. za električne bicikle, ki se zaključi tole ugotovitvijo:
Kot je pri enem izmed testov pokazala med kolesarji izjemno priljubljena spletna stran Global Cycling Network (GCN), se res zmanjša povprečna fizična obremenitev, a se poveča prevožena razdalja in podaljša čas kolesarjenja.
pro.finance.si/PRPRO...olesarstva
Zato jaz nerad hodim v hribe. Nimam električne pomoči pri vzponu. Potem to več kot nadoknadim z več hoje po ravnem. :-P
pobalin sporočil: 14.456
[#2932024] 01.06.21 14:46 · odgovor na: pobalin (#2932005)
Odgovori   +    2
Berem Reutersovo novico, da so v Tatarstanu zagnali "serijsko" proizvodnjo Aurusov, to je ruskih anti-RRjev in anti-Bentleyev. Štiri fotografije mi ne vlijejo zaupanja v polnovrednost tega industrijskega zagona: na prvi osamljena delavka brklja okrog nekega panela, zadaj pa je že sestavljen avto na dvigalu, druga je mimohodna ministrsko-prezidentska, tretja kaže na videz enak (isti?) avto kot na prvi, le malo bolj dvignjen je, v ospredju pa velikanski kos (sklopka in menjalnik?) brez delavcev, zadnja pa ministra za volanom razkošne ruske limuzine.

Russia on Monday has begun production of the Aurus Senat luxury sedan car promoted by President Vladimir Putin.
www.reuters.com/busi...021-05-31/

Kot zagrizen skeptik, ki se je prekalil na nedavnih veličastnih ruskih avto-projektih,
forum.finance.si/?sp...ial_type=1
forum.finance.si/?t=214652
sem malo pošnjofal naokrog.

Slike, ki jih ob prazničnem "zagonu proizvodnje" Aurusa kaže Kremelj, so zelo neproizvodne:
Vladimir Putin pred TV, ki kaže studijsko okolje, potem samo ista slika na TV, pa slika Putina, ki ploska avtu in ploskajočim v studiu, na koncu pa še avto sam v studiu.
en.kremlin.ru/events...news/65707

Ker je vse skupaj spominja na slabo vložene rusle, sem pogledal še na spletno stran "posebne ekonomske cone" v Tatarstanu, kjer naj bi pognali to fabriko. Tam je predstavljenih en kup firm s fotografijami objektov, za Limited Liability Company AURUS pa je generična računalniška skica industrijske stavbe in napis "under construction".
alabuga.ru/residents...ident39304

Preveril sem: v nasprotju z ruskim elekričnim minijem Zetta (link zgoraj) si "lansiranje proizvodnje" ruskega Aurusa še ni zaslužilo poročanja sta.si. Še ne, ker tudi z novico o Zetti so zamujali pol cca meseca. Pa nič hudega, ker očitno še vedno leži v istem inkubatorju kot avgusta 2019: e-zetta.ru/

Za razliko od Kališnikovega elektro čuda in Zette pa luksuzni Aurus vsaj v butičnem številu obstaja in vozi. Tukaj sta fotografiji dveh kabrioletov na letošnji vojaški paradi ob dnevu zmage (registraciji 0001 in 0002):
en.kremlin.ru/events...otos/65600
en.kremlin.ru/events...otos/65607

Lepa je misel na največjo deželo na svetu, ki ima lasten jedrski arzenal, vesoljsko floto, svetske kiber diverzante, Ruski-Royce, ampak bolj plebejske avte za rajo matere Rusije jim pa proizvajajo tuje firme. Še Lada je francosko-japonska. Kaviar orto domač, piroške pa pečejo tujci po svojih receptih...
pobalin sporočil: 14.456
[#2932642] 04.06.21 14:37 · odgovor na: pobalin (#2932024)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 04.06.2021 14:43
Ker sem tu spodaj milijavženkrat šimfal državno agencijo sta.si, pa se potem pohvalil, da sem doniral za njeno preživetje, se čutim dolžnega opozoriti na članek o STA na portalu javne hiše posebnega pomena.
Ukvarjajo se tudi s programiranjem robotov, ki znajo iz množice podatkov sami spisati novice, kar v svetu novinarstva že dolgo ni več znanstvena fantastika. Za prihodnje "supervolilno leto" načrtujejo robotske programe, ki bodo v realnem času ustvarjali novice o izidih na posameznih voliščih, ne samo na državni ravni. V redakciji imajo že nekaj let sodelavca Stanka, ki zna sam pisati novice, a jih še ne sme objavljati.
www.rtvslo.si/sloven...sta/582659
Poglejmo primer današnjega rutinskega rejva, kakršni so bili nekoč izrezani iz vesti državne sta.si, ki so bile le rahle prepesnitve uradnih sporočil SURS. Zdaj rejver obide državno sta.si in dobesedno prepiše od stat.si. Finance prišparajo? Dodana vrednost tega rejva v primerjavi z enostavnim prepisom naslova in dodatkom linka na vir? Rekel bi 0,013 centa. Niti stat.si-jeve grafike niso rejvnili!
Finance rejv: live.finance.si/8976...-letu-2019
stat.si: www.stat.si/StatWeb/...Index/9574

Kot bi vse skupaj poganjal neki roboti, čeprav robot Stanko pri sta.si menda še ne sme objavljati. Zato pa nek bot bere članke Financ.

Do umetne inteligence sta dve poti: ali poskušaš bote in algoritme narediti skoraj tako pametne, kot so ljudje, ali pa ljudi pobebaviti na nivo botov...
najobj sporočil: 31.920
[#2932666] 04.06.21 16:11 · odgovor na: pobalin (#2932642)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Ker sem tu spodaj milijavženkrat šimfal državno agencijo sta.si, pa se potem pohvalil, da sem doniral za njeno preživetje, se čutim dolžnega opozoriti na članek o STA na portalu javne hiše posebnega pomena.

> Ukvarjajo se tudi s programiranjem robotov, ki znajo iz množice podatkov sami spisati novice, kar v svetu novinarstva že dolgo ni več znanstvena fantastika. Za prihodnje "supervolilno leto" načrtujejo robotske programe, ki bodo v realnem času ustvarjali novice o izidih na posameznih voliščih, ne samo na državni ravni. V redakciji imajo že nekaj let sodelavca Stanka, ki zna sam pisati novice, a jih še ne sme objavljati.
> www.rtvslo.si/sloven...sta/582659

Poglejmo primer današnjega rutinskega rejva, kakršni so bili nekoč izrezani iz vesti državne sta.si, ki so bile le rahle prepesnitve uradnih sporočil SURS. Zdaj rejver obide državno sta.si in dobesedno prepiše od stat.si. Finance prišparajo? Dodana vrednost tega rejva v primerjavi z enostavnim prepisom naslova in dodatkom linka na vir? Rekel bi 0,013 centa. Niti stat.si-jeve grafike niso rejvnili!
Finance rejv: live.finance.si/8976...-letu-2019
stat.si: www.stat.si/StatWeb/...Index/9574

Kot bi vse skupaj poganjal neki roboti, čeprav robot Stanko pri sta.si menda še ne sme objavljati. Zato pa nek bot bere članke Financ.

Do umetne inteligence sta dve poti: ali poskušaš bote in algoritme narediti skoraj tako pametne, kot so ljudje, ali pa ljudi pobebaviti na nivo botov...
... čuj, po drugi poti s(m)o tik pred ciljem, le da ne vem, zakaj si uporabil besedno zvezo "umetna inteligenca" ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2932961] 07.06.21 12:33 · odgovor na: najobj (#2932666)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, po drugi poti s(m)o tik pred ciljem, le da ne vem, zakaj si uporabil besedno zvezo "umetna inteligenca" ...
To je posledica brejnuoš influensa mejnstrim medijev na mojo polinteligenco. Pri njih sem jo videl, pobral in prinesel v ta kevder. :-P
pobalin sporočil: 14.456
[#2933022] 07.06.21 18:48 · odgovor na: pobalin (#2932642)
Odgovori   +    0
Danes STA poroča o napadih vran in poškodovanih ljudeh (še huje: ženskah!) v Zagrebu. To je kot bistvena novica vitalnega pomena za Mojo Deželo cunamijevsko takoj preplavilo ugledne onlajn medije.

www.sta.si/2909550/v...skodovanih
siol.net/novice/svet...ane-554043
www.dnevnik.si/10429...kodovanih-
www.vecer.com/svet/n...e-10244636
www.zurnal24.si/slov...avi-368143
www.primorske.si/pri...zagrebcane
regionalobala.si/nov...vani-video

Na 24ur.com samo izjemoma kaj preberem, tokrat pa sem šel pogledat, kaj o tem krvoproliću poroča hiša, ki jo imam v spominu zaradi nekega davnega katastrofičnega poročanja o napadih vran v Ljubljani.

Ne da bi 24ur zdaj priporočal, samo ugotavljam, da so tam že dva dni pred STA spisali malo bolj obsežen tekst o vranji zalegi u glavnom gradu lijepe njihove.
www.24ur.com/novice/...orilo.html

Tudi sicer je 24ur v primerjavi z STA prava zakladnica prispevkov o vranah in njihovih napadih pri nas in v tujini. Tako vsaj kažejo rezultati iskanja ključnih besed "vrana+napad".
www.24ur.com/iskanje...2B%20NAPAD
www.sta.si/iskanje?q...rana+napad

Retorično vprašanje: le zakaj je napadalnost vran v Zagrebu danes postala del MojeDeželnega javnega interesa? Itn.
najobj sporočil: 31.920
[#2933035] 07.06.21 20:09 · odgovor na: pobalin (#2932961)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 07.06.2021 20:10
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, po drugi poti s(m)o tik pred ciljem, le da ne vem, zakaj si uporabil besedno zvezo "umetna inteligenca" ...
To je posledica brejnuoš influensa mejnstrim medijev na mojo polinteligenco. Pri njih sem jo videl, pobral in prinesel v ta kevder. :-P
... čuj, tvoja inteligenca je cela in je OK, čeprav bi je bilo tudi pol več kot dovolj za vse gluposti, s katerimi nas posebej v zadnjem letu in pol brejnuošajo influenserji mejnstrim medijev celega sveta ...

P.S.: verjamem, da si je bilo za računalniške programe treba izmislit neko ime, pa vendar mi umetna inteligenca računalnikov in inteligenca ljudi ne gresta glih najbolj skupaj, jebiga ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2933058] 07.06.21 22:57 · odgovor na: najobj (#2933035)
Odgovori   +    0
[najobj]
P.S.: verjamem, da si je bilo za računalniške programe treba izmislit neko ime, pa vendar mi umetna inteligenca računalnikov in inteligenca ljudi ne gresta glih najbolj skupaj, jebiga ...
To, da so za STAbota izbrali moško ime STAnko, je seksizem na nivoju prejšnjega stoletja in si zasluži bodečo nežo. STAnka naj bo!
pobalin sporočil: 14.456
[#2933059] 07.06.21 22:58 · odgovor na: pobalin (#2933058)
Odgovori   +    0
Ob preverjanju novičarske širine STA, ki je Mojo Deželo seznanila o krvavih napadih vran v Zagrebu, sem naletel na še eno vest iz prestolnice lijepe njihove: o tem, da državni organ ni podaljšal dovoljenja za oddajanje (aka koncesije za frekvenco) "priljubljenemu" zagrebškemu radiu 101.
www.sta.si/2907402/p...ama-v-eter

Na srečo se je ta vest STA pretekli torek nekomu v Mariboru zdela tako pomembna, da jo je objavil na Večerovem spletišču in celo pustil odklenjeno. Hvala toti dobri duši! Tako lahko berem:
Lastnik radia, nemški podjetnik Thomas Alexander Thimme trdi, da je bila vloga za frekvenco celovita in ustrezna. Meni, da bo s prenehanjem oddajanja Radia 101 ogrožen medijski pluralizem v Zagrebu.
Priljubljena stoenka je začela oddajati leta 1984 kot mladinski radio, ko se je uveljavila kot edini "svobodni medijski prostor" v Zagrebu zunaj sistema takratne javne radiotelevizije Zagreb. Veljala je za medij, ki odprto govori o vseh družbenih problemih in nepravilnostih. Vrhunec priljubljenosti je doživela leta 1996, ko je proti političnim pritiskom takratnega hrvaškega državnega vrha na Radio 101 sredi Zagreba protestiralo približno 100.000 ljudi.
Z liberalizacijo hrvaškega radijskega trga kot tudi s spremembami uredniških in novinarskih ekip je pešala priljubljenost stoenke, ki je leta 2011 končala v stečaju. Thimme je radio prevzel leta 2012.
www.vecer.com/sloven...u-10244165
Če strnem, je radio 101 zaslovel, ko je bilo popularno pod uradnim kovtrom rahlo gugati čoln nezmotljive komunistične oblasti in tudi kasneje, ko je namesto SKH na prestolu sedela HDZ. Potem je nekako izgubil svoj elan in rezon d'etr in zagrete poslušalce in prihodke. Mogoče so se puntarske generacije postarale skupaj s svojo publiko. Mogoče je video ubil radijsko zvezdo. Sic transit gloria mundi.

Kakorkoli že, vest sama po sebi se mi je zdela nikakršna in brez širše kontekstualizacije za Mojo Deželo povsem irelevantna. V arhivu sta.si nisem našel omembe vrednega poročanja o usodi radia 101 Še manj o njegovem domnevnem ali dejanskem lastniku iz Nemčije. v zadnjih 10 letih. Pa ne, da ni bilo ničesar. V lijepi njihovi se je zaradi njega večkrat dvignil prah. Navajam samo nekaj odlomkov iz najdenih zapisov.

2012:
Thimme je 80-ih bio među osnivačima berlinskog Radija 100, koji je na koncu završio u stečaju unatoč tomu što su njegovi suradnici i slušatelji prikupljali novac za spas postaje, a kasnije ga povezuju s propasti još jedne njemačke postaje te za loše vođenje jedne poljske radiopostaje.
www.vecernji.hr/zagr...una-373182
2014:
'Moja žena vidjela je sliku penisa. To ju je jako uznemirilo i nazvala je Matka koji je stavio sliku na Facebook radija!', ustvrdio je Thomas Alexander Thimme, vlasnik Stojedinice, na što mu je Matko Antonović Matan, novinar i voditelj emisije Jutrovanje, uzvratio kako na slici nije bilo nikakvog penisa, već samo duhovita dosjetka čistača odnosno čistačice u jednom njemačkom WC-u u kojem je izvješen cjenik nužde za one s velikim i malim pimpačem. 'Moja žena je temperamentna i egoistična', pokušao je Thimme dalje obrazložiti suprugin poziv, ali ga je netko iz publike prekinuo, dobacivši mu kako bi 'možda trebao promijeniti ženu'
www.tportal.hr/vijes...1-20140523
2015:
Seriji otkazana etabliranim hrvatskim novinarima i urednicima ovih dana pridružio se i donedavni direktor i glavni urednik Radija 101 Daniel Berdais koji je odlukom vlasnika popularne 'Stojedinice' Thomasa Alexandera Thimmea dobio izvanredni otkaz jer je, kako kaže novinar s dvadesetpetogodišnjim iskustvom, 'odbio izvršavati razne vlasnikove zahtjeve kojim se evidentno krši zakon'. O vlasnikovim zahtjevima za izbjegavanjem zakona redovito je obavještavao nadležne institucije odakle nisu stizali odgovori.
www.tportal.hr/vijes...u-20150618
“Kao pripadnicu generacije koja je Stojedinicu stvarala i provela na njoj veliki dio svog radnog vijeka, silno me žalosti spoznaja na što se sveo njen program koji se emitira na regionalnoj razini, na frekvenciji za čiji smo se povrat teškom mukom izborili tek 2003. Umjesto medija koji je trebao biti korektiv vlasti i platforma za javnu građansku polemiku svake vrste, Stojedinica se pretvorila u juke box, u konfekciju kao i stotine drugih sličnih svirajućih radiopostaja. Ona postoji, ali je u političkom i društvenom smislu potpuno irelevantna i ne mogu se oteti dojmu da to nije slučajno”, komentirala je za Nacional bivša glavna urednica Radija 101 Zrinka Vrabec Mojzeš, dodavši da je čudi nereagiranje Agencije za elektroničke medije, budući da su o ozbiljnim programskim odstupanjima tog radija bili javno upozoravani čak i na nekim okruglim stolovima održanim još prošle godine u Hrvatskom novinarskom društvu.
www.nacional.hr/thim...isljenika/
19.-21.05.2021:
VEM poništio postupak davanja koncesije za zagrebačko područje, jedan radio odustao, a 101 nije zadovoljio uvjete
direktno.hr/domovina...io-233215/
Ovaj mjesec Radio 101 proslavio je 37 godina emitiranja, što je staž vrijedan divljenja. Međutim, riječ je o radiju koji je od epiteta "neovisan", najpoznatijeg po velikom skupu podrške 1996. koji je na ulice izmamio oko stotinu tisuća građana, postao radio koji već više od desetljeća polako propada, da bi nedavnom odlukom Vijeća za elektroničke medije i službeno bila zapečaćena njegova sudbina.
...
U međuvremenu je od onda puno toga krenulo krivo, od milijunskih dugova i podizanja kaznenih prijava, štrajkova zaposlenika i stečaja, da bi "stara garda", koja je na "Stojedinici" utirala standarde u emitiranju otišla s Radija i 2014. zatražila dobivanje koncesije za radio Yammat, čime je Radio 101 dobio ozbiljnog konkurenta.
direktno.hr/direkt/l...na-233316/
Od 1996. odlukom zagrebačke Skupštine koju je kontrolirao SDP, Radio 101 postaje društvo s ograničenom odgovornošću, odnosno imovina zaposlenika pod kontrolom socijaldemokrata. U tom razdoblju HDZ odbija produžiti koncesiju za emitiranje redakciji 101-ice, čija je popularnost rasla. Na scenu stupa američko veleposlanstvo koje u dogovoru s Helsinškim odborom podupire najavljeni prosvjed potpore 'Stojedinici', nekoliko tjedana nakon što je CNN objavio da prvi hrvatski predsjednik Franjo Tuđman uskoro umire.
direktno.hr/direkt/t...01-233424/
Direktno.hr sprašuje: "znači li ovo da će nakon dugog niza godina, Zagrepčani ostati bez još jedne od legendi?" Odgovor je jasen: Ne. Radio lahko crkne, legenda pa bo ostala. To je narava in ustroj legende.

Sicer pa sem večkratno paše rek, da se zgodovina ponavlja kot farsa. Zakaj? Ker ga je v članku o radijskemu podjetniku Thomasu Thimmeju in kazni za njegovo motoviljenje s propadlo radijsko postajo že davnega leta 2007 uporabil nemški (levičarski) dnevnik TAZ aka Tageszeitung.
Thimme hätte es wissen können. Seit 20 Jahren ist er in der Radiobranche. Und als ehemaliger Linker könnte er zudem bei Marx gelesen haben, dass Geschichte sich wiederholt, mal als Tragödie, mal als Farce. Aber Thimme hat offenbar einen Hang zur Wiederholung.
1991 meldete er als Geschäftsführer für das legendäre linksalternative Radio 100 Konkurs an. Die Mitarbeiter standen vor verschlossenen Türen. Wenig später erbte Radio Energy die Frequenz – und Thimme als Geschäftsführer. 2005 war Thimme am anderen Ende der politischen Radioskala angekommen – als Geschäftsführer von Hundert,6, das sich in den Anfangszeiten des Privatradios mit Radio 100 eine Frequenz geteilt hatte. Die einen beendeten ihr Programm mit der Nationalhymne, die anderen starteten das ihre mit einer Klospülung.
Im April 2005 beendete Thimme auch die Existenz des bisherigen Hundert,6 mit einem Insolvenzantrag. Die protestierenden Mitarbeiter standen vor verschlossenen Türen. Thimme startete neu – im einstigen Studio von „Radio 100“. Doch diesmal setzte er sich nicht durch. Er verlor die Frequenz an Motor FM. Soweit die Tragödie. Die Farce folgte vor Gericht.
taz.de/Archiv-Suche/...men=Print/
Ja, zgodovina se ponavlja kot farsa, legende ostajajo, tu v kevdru rokodelsko-kmetskih novic pa vsega tega ne bi vedeli brez modrosti in marljivosti naše ljube sta.si ter mojega nebrzdanega pobalinstva.
pobalin sporočil: 14.456
[#2934403] 14.06.21 14:06 · odgovor na: pobalin (#2933059)
Odgovori   +    0
Tule je današnja uganka za lektorsko ekipo Financ.

Al' prav se piše
NKBM prevzema, ena najbogatejših Slovencev ji prodajata Alejo Finance
www.finance.si/89764...jo-Finance
al' pač "...dva od najbogatejših Slovencev ji prodajata..." :-P
najobj sporočil: 31.920
[#2934593] 15.06.21 15:48 · odgovor na: pobalin (#2934403)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.06.2021 15:49
[pobalin]
Tule je današnja uganka za lektorsko ekipo Financ.

Al' prav se piše

> NKBM prevzema, ena najbogatejših Slovencev ji prodajata Alejo Finance
> www.finance.si/89764...jo-Finance

al' pač "...dva od najbogatejših Slovencev ji prodajata..." :-P
... evo, če bi Jurij za naslov izbral prvi stavek članka "NKBM je pri Agenciji za varstvo konkurence (AVK) priglasila prevzem družbe Aleja Finance." , bi povedal enako in mu ne bi mogel noben nič očitat, je pa res, da bi bilo brez "ena najbogatejših Slovencev" verjetno manj klikov na članek, ker sem tudi sam kliknil predvsem zato, ker me je firbec matral, katera dva poleg vseh drugih Slovencev imata več denarja od mene ... khmm, in bi jima lahko bil favš, če bi zaradi več denarja komu sploh bil favš, se razume ...

P.S.: sicer mene nisi nič vprašal, ampak moje na preprosti pogovorni jezik navajeno uho toti "en" sliši drugače kot tvoje, ker "en" v tem primeru vsaj za mene ne pomeni štetje, ampak (raz)ločevanje nekoga od vseh drugih, tako da bi lahko rekel "en najbogatejših Slovencev", če bi mislil na enega, "ena najbogatejših Slovencev", če bi mislil na dva in "eni najbogatejših Slovencev", če bi mislil na tri ali več ... no, mogoče pa bo forumski lektor tasilo spet prišel mimo, pa bo on povedal, kaj je prav in kaj ne ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2944842] 30.07.21 20:57 · odgovor na: pobalin (#2875348)
Odgovori   +    0
Iza dobrog nikoletine prašina se diže...

Reuters in Benzinga poročata o obtožbi Trevorja Miltona, prvega guruja Nikola Motor Company oz. Nicola Corporation zaradi laganja investitorjem. Milton se je seveda razglasil za nedolžnega in po krivem preganjanega poslovneža.

Ubogi Trevor, nerazumljeni genij in nesojeni odrešenik človeštva, predvsem pa mož beseda...
Trevor Milton, the founder of electric truck maker Nikola Corp (NKLA.O), has been indicted on charges of making false and misleading statements to investors, the U.S. Department of Justice said on Thursday.
The indictment said that, from November 2019 to September 2020, Milton schemed to defraud investors into buying Nikola shares through statements about the company's product and technology development.
www.reuters.com/busi...021-07-29/
As U.S. Attorney Audrey Strauss began citing the numerous lies alleged against Nikola founder Trevor Milton during a Thursday news conference to discuss the grand jury indictment, she utilized an apt phrase given his former company's position as a green-vehicle maker.
"Today's criminal charges against Milton," she said, "are where the rubber meets the road."
That road, at least for Milton, will prove extremely difficult to navigate if federal prosecutors succeed in proving their case, one in which they claim he "lied about nearly every aspect of the business" in order to drive investor demand for Nikola stock.
www.benzinga.com/new...ud-charges
Milton allegedly helped Nikola raise more than $1 billion in private offerings and go public through a business combination conducted by a special purpose acquisition company (SPAC). According to the SEC’s complaint, during that time and after Nikola was publicly traded, Milton acted as Nikola’s primary spokesperson appearing regularly on national media and communicating directly with investors through social media. Milton allegedly encouraged investors to follow him on social media to get “accurate information” about the company “faster than anywhere else.” Instead, however, Milton allegedly used his extensive media platform to repeatedly mislead investors about, among other things, Nikola’s technological advancements, products, in-house production capabilities, and commercial achievements. The complaint further alleges that Milton ultimately reaped tens of millions of dollars in personal benefits as a result of his misconduct.
www.sec.gov/news/pre...e/2021-141
pobalin sporočil: 14.456
[#2945399] 03.08.21 08:41 · odgovor na: pobalin (#2944842)
Odgovori   +    0
Da ne bo kdo rekel, da ni vedel: Reuters in Guardian sta poročala, da je v Avstraliji med poskusnim obratovanjem zagorel akumulatorski gigant znamke Tesla. Menda je gorelo več kot tri dni preden so požar obvladali - ker ga po priporočilih niso neposredno gasili ampak le omejili.
SYDNEY, July 30 (Reuters) - A fire broke out in a Tesla Inc (TSLA.O) Megapack battery unit in Australia on Friday during testing of one of the world's biggest energy storage projects, run by France's Neoen SA (NEOEN.PA), fire authorities said.
The fire erupted during an initial trial of the high-profile energy project known as the Victorian Big Battery near Melbourne on Friday morning local time, authorities said, adding that nobody was injured and the facility was evacuated.
...
The statement did not give the cause of the fire.
www.reuters.com/worl...021-07-30/
A large blaze at Victoria’s “big battery” project has been brought under control by firefighters after burning for more than three days, allowing investigators to begin examining the site.
A Tesla battery bank caught fire while it was being set up in Moorabool on Friday morning, and then spread to a second battery.
The fire burned throughout the weekend and into a fourth day, before it was declared under control just after 3pm on Monday.
...
“This is the first mega pack fire that’s ever happened in the world, is our understanding,” he said.
“They are difficult to fight because you can’t put water on the mega packs … all that does is extend the length of time that the fire burns for.”
Firefighters have taken advice from experts including Tesla, the battery’s creators, and UGL, who are installing the battery packs.
“The recommended process is you cool everything around it so the fire can’t spread and you let it burn out,” Beswicke said.
www.theguardian.com/...-day-three
J€biga, tudi na naftnih poljih in v rafinerijah se je kdaj pa kdaj kaj vnelo in ni bilo pogašeno v urici ali dveh ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2945509] 03.08.21 15:21 · odgovor na: pobalin (#2945399)
Odgovori   +    1
Indija ne načrtuje nobenega znižanja carine na uvožena električna vozila je sporočilo vlade Narendre Modija nekaj tednov po tozadevnem tvitu čudežnega dečka Elona Muska, ki je mimogrede tudi kronični tvitar z občasnimi sociopatskimi izpadi. Poroča Bloomberg via Times of India:
Tesla last month wrote to the transport and industry ministries requesting them to cut import duty on electric cars to 40% from the current range of 60%-100%, Bloomberg News had reported.
A Tesla factory to produce cars in India is “quite likely” if the electric automaker can first begin sales with imported vehicles, chief executive officer Musk said in a subsequent tweet.
timesofindia.indiati...995581.cms
Naj prevedem: Musk od vlade države z krepko čez milijardo prebivalci in le malo manj socialnimi in gospodarskimi problemi zahteva, da mu subvencionira preskusni vstop na njihov trg. Če bi bogati in premožni Indijci ponoreli za njegovimi (najbrž v ne-prijateljski Kitajski izdelanimi) Tesli, bo mogoče nekoč celo blagovolil v Indiji postaviti tovarno. Če jo bodo subvencionirali. Mogoče ga mika tudi poceni delovna sila, ker Kitajska te pač nima več v izobilju.

In zakaj Muska prav zdaj tako zelo mika "subvencionirano testiranje" indijskega trga? I zato, ker je pandemija lani za 40% stolkla prodajo luksuznih avtomobilov, letos pa vse raste in buhti, konkurenca, ki je že tam in to najbrž brez subvencij, pa napoveduje ofenzivo z električnimi modeli.

Poglejmo, kaj se na podstrani The Economic Times najde z iskanjem "Indian luxury car market" - objave v letošnjem letu:
Why India’s used luxury car market is growing despite the pandemic
09 Jan, 2021, 10.30 PM IST
India’s used-luxury-car market is growing 15-20% annually, with sales volume averaging over 60,000 units a year. The average price of used luxury cars such as those from Audi, BMW, Mercedes and Jaguar Land Rover are priced between Rs 25 lakh and Rs 40 lakh.
economictimes.indiat...189851.cms
Wheel of change: Luxury carmakers eye 25-40% sales growth in 2021
26 Jan, 2021, 08.38 AM IST
Makers of super expensive cars have lined up about 70 launches including all-new models, facelifts and variants this year, almost double the launch number of Covid-hit 2020.
economictimes.indiat...458898.cms
Premium and luxury car prices set to go up as FM spikes custom duty on a dozen auto parts
01 Feb, 2021, 05.45 PM IST
Addressing the budget session, N Sitharaman said the Government is raising customs duty on certain auto parts to 15% to bring them on par with the general rate on auto parts.
economictimes.indiat...632422.cms
High taxes on luxury vehicles in India are restricting growth: Mercedes Benz
16 Mar, 2021, 10.46 PM IST
Industry estimates showed around 21,000 luxury cars were sold in the local market last year, compared to 34,000 units the year before, indicating a 40% shrinkage.
economictimes.indiat...536093.cms
Tata Motors' luxury unit Jaguar Land Rover to launch 10 models in India in 12 months
23 Mar, 2021, 07.21 PM IST
The company on Tuesday launched its first electric car in India, the I-Pace at a price of Rs 1.06 crore. The company is looking to gauge the Indian electric vehicles (EV)market ahead of Jaguar becoming a pure EV brand by 2025.
economictimes.indiat...653857.cms
Porsche India reports 52% increase in sales at 154 units in January-March quarter
26 Apr, 2021, 01.50 PM IST
The key to this performance has been a number of launches, including four variants of the new Panamera luxury performance saloon that resulted in an average of one new delivery every week to the end of March, the company said.
economictimes.indiat...255962.cms
India key market in Asia for Lamborghini
22 May, 2021, 06.46 AM IST
“India is going to have a central place in our development of the Asian market,” Stephan Winkelmann, chief executive of Automobili Lamborghini, said, citing a steady rise in the number of wealthy Indians.
economictimes.indiat...848057.cms
Gone in 60 seconds: Ultra-luxury cars beat Covid blues
09 Jun, 2021, 08.53 AM IST
The trend suggests demand for ultra-luxury vehicles is largely unfettered by Covid-19. The super-rich, the typical buyer of these vehicles, is largely unaffected by the economic turmoil caused by the pandemic. Sales had taken a hit last year during the first wave of Covid-19 due to uncertainty over the economy, but customers have now realised that a recovery could happen quickly as well and are more confident to spend, industry executives said.
economictimes.indiat...354825.cms
* Luxury and hunger: India sees two faces of an unequal pandemic
15 Jun, 2021, 10.01 AM IST
Modi has extended — until November — an existing program to make available fixed amounts of free food grains to 800 million people. Additional wheat and rice entitlements did help the poor last year. Yet, in the absence of incomes, the bottom quartile of the population had to drastically cut down expenditure on eggs, meat and fruit.
economictimes.indiat...477094.cms
Jaguar Land Rover "much stronger" post pandemic, Co. future ready to be a leader in electrified luxury vehicles, says N Chandrasekaran
16 Jun, 2021, 11.51 AM IST
For the luxury carmaker, while the pandemic and Brexit resulted in lower consumer demand along with disruptions in production, supply chain and retail networks, the company made a critical contribution to the Tata Group’s worldwide efforts to help communities.
economictimes.indiat...565693.cms
Maruti ED on SUVs, CNG cars, fuel prices & business in the times of Covid
22 Jun, 2021, 04.11 PM IST
"Closure of outlets, because of weekend lockdowns or whatever, naturally causes a dip. Having said that, inquiries and booking seem to be coming back as more and more states are unlocking."
economictimes.indiat...744619.cms
Tata Motors to bring 10 EVs to Indian market by 2025
29 Jun, 2021, 07.46 AM IST
Tata Motors is steering its underlying business toward sustainability, promising to bring 10 battery-powered vehicles to the Indian market by 2025 after having set the same deadline globally for a fumes-free Jaguar range.
economictimes.indiat...941935.cms
Volvo Car India posts 52% growth in Jan to June of 2021 with sales of 713 units
09 Jul, 2021, 11.27 AM IST
The company is confident of sustaining this growth for the remaining part of the year and it has already announced the launch of it’s first full electric SUV ‘XC40 Recharge’ in India later this year.
economictimes.indiat...259606.cms
Mercedes-Benz strengthens AMG portfolio; launches new products
15 Jul, 2021, 07.13 PM IST
The E 63 S 4MATIC+ comes with a 4.0-litre V8 biturbo engine (612 HP) mated with a nine speed transmission. The E 53 4MATIC+ on the other hand features an electrified 3.0-litre engine that produces peak output of 435 HP.
economictimes.indiat...442746.cms
Luxury car companies go electric hand in hand
26 Jul, 2021, 10.04 AM IST
There are about 1,800 charging stations in India, and the count is likely to grow multifold in the coming three years, say industry players.
economictimes.indiat...747140.cms
Denar in carine za indijsko smetano očitno niso problem, velika večina indijskega ljudstva pa nima niti za vrata enega Tesla.

Ne daj se, Indija!


* V tem članku je omenjena Kuznetsova krivulja, ki naj bi vodila nekatere politike nekaterih držav, podobno kot so se nekateri oklepali Lafferjeve krivulje. Ker o prvi nisem vedel kaj dosti, me je presenetila njena podoba na Wikipediji - glih taka je kot Lafferjeva!
en.wikipedia.org/wik..._curve.png
en.wikipedia.org/wik...-Curve.svg
Krasna hiperbola za ekonomska znanost: na gostilniški prtiček narisana parabola!
pobalin sporočil: 14.456
[#2947489] 11.08.21 13:28 · odgovor na: pobalin (#2945509)
Odgovori   +    0
Gde mali Tesla, tu i veliki Folksvagen: Reuters poroča, da zdaj še nemški gigant skozi usta lokalnega šefa hoče za e-Wagne subvencionirano otipavanje indijskega trga. Ker, če bo, ko bo, bomo mogoče... Na Balkanu smo temu rekli: ako prođe, ionako ništa ne košta...
"The market for EVs has to be big enough for investments to come in and for that we shouldn't be placing barriers," Gurpratap Boparai, managing director of Skoda Auto Volkswagen India, said.
The German carmaker is exploring EVs for India from its Volkswagen and Skoda brands, but would need to see lower import duties, stable policies on taxation and long-term incentives to take the plunge, Boparai said. Development of charging infrastructure will also influence its decision.
India taxes fully-built imported cars, including EVs, as high as 100%, but the government is discussing a proposal to slash rates to as low as 40%, days after Tesla Inc's (TSLA.O) appeals for a cut.
This has triggered fissures in the auto industry, with global players such as Daimler's (DAIGn.DE) Mercedes-Benz and Hyundai Motor (005380.KS) supporting the proposed cuts, but domestic rivals like Tata Motors (TAMO.NS) opposing them, saying they would hurt India's push to increase local production.
...
In July, Volkswagen began sales of three Audi electric SUVs priced from about $133,0000, putting them out of reach of most buyers in India where 95% of cars are sold for less than $20,000. Next year, it plans to launch its luxury Porsche Taycan EV in India.
www.reuters.com/worl...021-08-10/
Modi, dejte že enkrat spustit carine, da bodo ubogi Indijci lahko kupovali Tesle S, e-Tronske Audije in Porscheje Taycane in s tem rešili svetsko klimo! Samo en korak do odrešitve...
pobalin sporočil: 14.456
[#2948047] 13.08.21 13:03 · odgovor na: pobalin (#2947489)
Odgovori   +    0
Razmah prodaje električnih avtomobilov v Rusiji, ampak ne v pozlačenih carskih mestih kot sta Moskva in Sankt Peterburg - prodaja cveti na daljnem vzhodu največje države na svetu, poroča Bloomberg. V dalnji vzhodni Rusiji so pogruntali, kako prihraniti z uvozom rabljenih e-avtov, na Daljnjem Vzhodu pa, kako elegantno vprašanje reciklaže 10 let starih električnih vozil in njihovih baterij brcniti v drugo državo in za nekaj let v prihodnost.

Bloomberg je zelo natančen pri opisovanju cen in prihrankov in perspektiv e-vozil v svetli bodočnosti, gladko pa ignorira en ključen podatek: doseg teh rabljenih avtomobilov, še posebno v kruti ruski zimi. Ni Blumberg nije više ono što je nekad bio...
The math is simple, said Olga Ivanova, 41, the head of a construction firm in Irkutsk in eastern Siberia. She pays about 500 rubles monthly ($7) for electricity to charge her used EV. Gasoline for her family’s second car costs almost 10,000 rubles a month.
“We calculated, with my husband, that we could save some 200,000 rubles a year” on fuel and the other costs of owning a gasoline car, Ivanova said. “I can’t say that I need money, but when you understand that you can get the same comfort, the same joy and save 200,000 rubles, that’s quite pleasant.”
The average savings from a used Nissan Leaf in Russia’s Far East is about 40,000-50,000 rubles a year, according to Vygon Consulting, compared with the cost of driving a domestically-produced Lada Granta, popularly referred to as the “people’s car.” That’s close to a typical monthly regional salary.
www.bloombergquint.c...han-a-lada
najobj sporočil: 31.920
[#2948264] 14.08.21 13:59 · odgovor na: pobalin (#2948047)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.08.2021 14:14
[pobalin]
Razmah prodaje električnih avtomobilov v Rusiji, ampak ne v pozlačenih carskih mestih kot sta Moskva in Sankt Peterburg - prodaja cveti na daljnem vzhodu največje države na svetu, poroča Bloomberg. V dalnji vzhodni Rusiji so pogruntali, kako prihraniti z uvozom rabljenih e-avtov, na Daljnjem Vzhodu pa, kako elegantno vprašanje reciklaže 10 let starih električnih vozil in njihovih baterij brcniti v drugo državo in za nekaj let v prihodnost.

Bloomberg je zelo natančen pri opisovanju cen in prihrankov in perspektiv e-vozil v svetli bodočnosti, gladko pa ignorira en ključen podatek: doseg teh rabljenih avtomobilov, še posebno v kruti ruski zimi. Ni Blumberg nije više ono što je nekad bio...

> The math is simple, said Olga Ivanova, 41, the head of a construction firm in Irkutsk in eastern Siberia. She pays about 500 rubles monthly ($7) for electricity to charge her used EV. Gasoline for her family’s second car costs almost 10,000 rubles a month.
> “We calculated, with my husband, that we could save some 200,000 rubles a year” on fuel and the other costs of owning a gasoline car, Ivanova said. “I can’t say that I need money, but when you understand that you can get the same comfort, the same joy and save 200,000 rubles, that’s quite pleasant.”
> The average savings from a used Nissan Leaf in Russia’s Far East is about 40,000-50,000 rubles a year, according to Vygon Consulting, compared with the cost of driving a domestically-produced Lada Granta, popularly referred to as the “people’s car.” That’s close to a typical monthly regional salary.
> www.bloombergquint.c...han-a-lada
... čuj, pobalin ... evo, mene pa bolj od razmaha prodaje električnih avtomobilov v Rusiji zanima, kako tebi rata, da se na totem forumu tako uspešno izogibaš komentiranju teorije in s posiljevanjem cepljenja zadnje dni pravzaprav kar prakse zarote, ki jo živimo z neprekinjeno od jutra do večera leto in pol trajajočo agresivno medijsko propagando ? ...

P.S.: če te je za leto in pol trajajočo svetovno zdravstveno "katastrofo" v povezavi s korono umrlih grozljivih 0,05% od skoraj 7,9 milijarde prebivalcev planeta Zemlje zmotila beseda "propaganda", mi namigni, katera beseda bi bila v slovenskem jeziku bolj ustrezna ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2949157] 17.08.21 16:59 · odgovor na: najobj (#2948264)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, pobalin ... evo, mene pa bolj od razmaha prodaje električnih avtomobilov v Rusiji zanima, kako tebi rata, da se na totem forumu tako uspešno izogibaš komentiranju teorije in s posiljevanjem cepljenja zadnje dni pravzaprav kar prakse zarote, ki jo živimo z neprekinjeno od jutra do večera leto in pol trajajočo agresivno medijsko propagando ? ...
Ne vem, kaj misliš s tem. Kar zadeva pandemijo, imam v glavi samo tri zadeve:
- da sem spomladi prebolel tega vraga in imam občutek, da ima malo daljši rep kot sem mislil,
- da ne glede na rep uživam v statusu P, dokler traja,
- da se nameravam malo pred iztekom dati cepit in upam, da ne bo navala ljudskih množic.

Vse ostalo je zame vaksarska hermenevtika, s katero naj se ukvarjajo drugi, pametnejši ali pa militantnejši od mene. Če se tega držim pri drugih cepivih, ki znajo priti prav (proti otroškim boleznim, tetanusu, steklini, meningitisu...), ne vem, zakaj bi bilo drugače pri tej koroni.
P.S.: če te je za leto in pol trajajočo svetovno zdravstveno "katastrofo" v povezavi s korono umrlih grozljivih 0,05% od skoraj 7,9 milijarde prebivalcev planeta Zemlje zmotila beseda "propaganda", mi namigni, katera beseda bi bila v slovenskem jeziku bolj ustrezna ...
Dragi moj tovariš najobj, vse v tem multimediatiziranem svetu je propaganda. Na kakšne vrste sem bolj alergičen kot na druge, kamor spada tudi procepilna. Najbolj se mi gnusita vulgarna, bedasta in subverzivna, prikrita propaganda. Ti pa, kakor ti drago. Vsak ima svoj faktor...

BTW, a morda veš, koliko (mili)promilov vseh ljudi, ki se vsak dan vozimo po vseh cestah, umre v prometnih nesrečah? No, pa se vseeno vozimo, večina v osebnih avtomobilih in so zakonsko obvezno pripeti v varnostne kletke svojih avtov, obdani z airbagi itn. A veš, koliko (mili)promilov mladoletnih otrok se je v zadnjih 50 letih smrtno ponesrečilo s kolesom, ker niso imeli čelade? No, pa je Cerarjeva uber-etično-moralna oblast spravila skozi parlament uvedbo 400 evrov kazni za starše, katerih otrok se vozi brez čelade.
najobj sporočil: 31.920
[#2949353] 18.08.21 19:32 · odgovor na: pobalin (#2949157)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.08.2021 19:41
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, pobalin ... evo, mene pa bolj od razmaha prodaje električnih avtomobilov v Rusiji zanima, kako tebi rata, da se na totem forumu tako uspešno izogibaš komentiranju teorije in s posiljevanjem cepljenja zadnje dni pravzaprav kar prakse zarote, ki jo živimo z neprekinjeno od jutra do večera leto in pol trajajočo agresivno medijsko propagando ? ...
Ne vem, kaj misliš s tem. Kar zadeva pandemijo, imam v glavi samo tri zadeve:
- da sem spomladi prebolel tega vraga in imam občutek, da ima malo daljši rep kot sem mislil,
- da ne glede na rep uživam v statusu P, dokler traja,
- da se nameravam malo pred iztekom dati cepit
in upam, da ne bo navala ljudskih množic.

Vse ostalo je zame vaksarska hermenevtika, s katero naj se ukvarjajo drugi, pametnejši ali pa militantnejši od mene. Če se tega držim pri drugih cepivih, ki znajo priti prav (proti otroškim boleznim, tetanusu, steklini, meningitisu...), ne vem, zakaj bi bilo drugače pri tej koroni.
... evo, jaz pa sem "tvoj" vrstni red - korone še nisem fasal - postavil na glavo in sem se najprej cepil z duplim Johnsonom, ki je bil takrat edini na voljo, zdaj pa bom namesto od "stroke" priporočenih novih in novih poživitvenih odmerkov cepiva raje pustil svojemu imunskemu sistemu, da sam opravi svoje delo, kot je za moje zdravje hvalabogu precej uspešno delal v niti ne tako kratkem življenju, v katerem sem se seveda ob svojem času cepil proti naštetim boleznim ... khmm, ker pač verjamem, da enako kot doping ne pusti nedotaknjeno telo športnika, tudi nekajkrat letno "poživitveno" cepivo za korono moj imunski sistem ne more pustiti nedotaknjen in funkcionalen za vse druge bolezni, ki so poleg glede na vse številke medijsko prenapihnjene korone še na svetu in me moj imunski sistem mora še naprej varovati pred njimi, če hočem živeti, ker poleg "prvorazredne" korone pri vseh "drugorazrednih" boleznih na naše zdravnike ne morem računat ...
> P.S.: če te je za leto in pol trajajočo svetovno zdravstveno "katastrofo" v povezavi s korono umrlih grozljivih 0,05% od skoraj 7,9 milijarde prebivalcev planeta Zemlje zmotila beseda "propaganda", mi namigni, katera beseda bi bila v slovenskem jeziku bolj ustrezna ...
Dragi moj tovariš najobj, vse v tem multimediatiziranem svetu je propaganda. Na kakšne vrste sem bolj alergičen kot na druge, kamor spada tudi procepilna. Najbolj se mi gnusita vulgarna, bedasta in subverzivna, prikrita propaganda. Ti pa, kakor ti drago. Vsak ima svoj faktor...

BTW, a morda veš, koliko (mili)promilov vseh ljudi, ki se vsak dan vozimo po vseh cestah, umre v prometnih nesrečah? No, pa se vseeno vozimo, večina v osebnih avtomobilih in so zakonsko obvezno pripeti v varnostne kletke svojih avtov, obdani z airbagi itn. A veš, koliko (mili)promilov mladoletnih otrok se je v zadnjih 50 letih smrtno ponesrečilo s kolesom, ker niso imeli čelade? No, pa je Cerarjeva uber-etično-moralna oblast spravila skozi parlament uvedbo 400 evrov kazni za starše, katerih otrok se vozi brez čelade.
... ja, in ker mi ob silni propagandi toti www.google.com/searc...20&bih=937 svetovni gospodarji izpred 100 let sredi pandemije nevarnejše španske gripe in brezskrbni svetovni gospodarji www.msn.com/en-xl/li...d=msedgntp danes - ena slika pove več kot tisoč besed - enostavno ne gredo iz glave in da ne bom še enkrat isto pisal, sem tukaj forum.finance.si/?m=...527&single nazadnje napisal, zakaj o koroni mislim, kar mislim ... aja, ker mi Endimion ni nič odgovoril, pravzaprav ne vem, če se strinja z mano ali pa sem - če me nagovorijo, se ljudem iz vljudnosti potrudim odgovoriti - za njega preglup, da bi mi odgovarjal ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2953097] 31.08.21 16:40 · odgovor na: pobalin (#2949157)
Odgovori   +    0
V oči mi pade naslov sta.si, da je v EU polno cepljenih 70% odraslih, pa pogledam in vidim, da so sestavili nekaj povedi na podlagi tvita gospe überšefice EK. Politiki tvitajo, sta.si poroča! Dodana je tudi grafika Evrope, ki lepo kaže cepilno avant-retardiranost vzhodnih dežel EU. Ker mi vzhodnjaki smo bili vedno najpametnejši Evropejci, kar kažejo naši zgodovinski polit-ekonomski in znanstveni rezultati...
Bruselj, 31. avgusta - V Evropski uniji je 70 odstotkov odraslih ljudi polno cepljenih proti covidu-19, je danes na Twitterju sporočila predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen. To je označila za pomembnem mejnik v kampanji cepljenja EU.
www.sta.si/2938617/v...v-odraslih
Visoko povprečje iz tvita gospe prezidentke EK me je malo začudilo, zato sem vrgel oko še v medije njene vaterlandije. Javna hiša ZDF za precepljenost v Nemčiji navaja podatek, ki je blizu tistemu, kar mi je ostalo v perifernem spominu - 60,5% v celoti in 65,1% delno cepljenih.
www.zdf.de/nachricht...n-100.html

Hondlarski list daje prav gospe prezidentki, saj že v pod naslovu omenja 70 % odstotkov za EU. V nadaljevanju za Nemčijo navede 70,6% delež cepljenih odraslih. Pod tabelo držav pojasni, od kod razlike med raznimi podatki. Nižji odstotki so v podatkih inštituta Robert Koch, ker oni štejejo deleže vseh prebivalcev od 12 let naprej, odstotki evropskega ECDC pa so višji, ker oni računajo delež samo odraslega (polnoletnega?) dela populacije.
Söder schließt weiteren Lockdown aus +++ 70 Prozent der Erwachsenen in der EU vollständig geimpft +++ Bundesweite Inzidenz sinkt erstmals seit Anfang Juli +++ Der Newsblog.
...
Die Impfquoten der EU-Länder in Prozent:
1. Malta: 90,3
2. Irland: 85,5
3. Dänemark: 83,5
4. Belgien: 82,9
5. Portugal: 82,4
6. Spanien: 76,7
7. Niederlande: 76,1
8. Zypern: 72,8
9. Frankreich: 72,5
10. Luxemburg: 71,2
11. Deutschland: 70,6
12. Italien: 69,2
13. Österreich: 68,5
14. Schweden: 66,6
15. Ungarn: 64,9
16. Griechenland: 63,4
17. Tschechien: 63,0
18. Litauen: 62,3
19. Finnland: 59,3
20. Polen: 58,1
21. Estland: 56,0
22. Slowenien: 49,8
23. Slowakei: 49,0
24. Kroatien: 46,9
25. Lettland: 45,5
26. Rumänien: 31,9
27. Bulgarien: 20,0
www.handelsblatt.com...71608.html
Po vsem branju pa ostane v provincialno dušo MojeDeželana neizbrisno vtisnjeno dejstvo, da je Moja Dežela domoljubno in avantgardno v peščici najbolj naprednih, pronicljivih in najmanj možgansko opranih v EU! Samo šest nas je, ki nimamo cepljenih niti polovice odraslih prebivalcev. Mi vemo, mi znamo, mi smo vidci, naša je svetla prihodnost... no, še malo bolj je svetla od Bolgarov in Romunov, ampak tu nekje smo...
pobalin sporočil: 14.456
[#2953190] 31.08.21 20:52 · odgovor na: pobalin (#2953097)
Odgovori   +    1
Še en članek v hondlarskem listu se mi zdi zanimiv: o večjih dobičkih avtomobilske industrije v prvem polletju 2021, kljub nadaljevanju kovidovanja, kljub (menda) podražitvam surovin in kljub hudemu pomanjkanju čipov. Po podatkih EY so na vrhu lestvice dobičkarjev Toyota, VW, Daimler, BMW, Stelantis in GM z dobički od slabih 13 do dobrih 5 milijard evrov.
So profitabel wie nie – Autohersteller erwirtschaften Rekordgewinne
BMW, Daimler und Volkswagen verdienten im ersten Halbjahr besser als die Konkurrenz. Insgesamt hat sich die Branche weltweit erholt, zeigt eine EY-Analyse.
„Trotz aller Widrigkeiten haben die Top-Autokonzerne ein phänomenal starkes erstes Halbjahr hingelegt“, sagt Peter Fuß, Partner bei EY. Die Ebit-Marge fiel mit durchschnittlich 8,8 Prozent sogar höher aus als vor der Coronakrise und erreicht im ersten Halbjahr den höchsten Stand seit 2004, als die EY-Analyse erstmals veröffentlicht wurde. Mit BMW (14,5 Prozent Ebit-Marge) und Daimler (12,9 Prozent Ebit-Marge) kommen die beiden profitabelsten Hersteller aus Deutschland.
www.handelsblatt.com...62360.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2958625] 17.09.21 20:21 · odgovor na: pobalin (#2953190)
Odgovori   +    1
Covid protest se je sprevrgel v nasilje
Policija je v četrtek zvečer z uporabo vodnega topa, gumijastih nabojev in solzilca prekinila nelegalno demonstriranje v glavnem mestu proti ukrepom za omejitev širjenja korona virusa, ki se je sprevrglo v nasilje.
"Po več opozorilih policije so protestniki pritiskali na ograjo pred stavbo parlamenta ter napadli policiste in reševalne službe, kar je pomenilo, da smo morali ukrepati," je policija pojasnila v izjavi za javnost.
V prerivanju med skupinami ljudi je bila ena oseba poškodovana, še piše v izjavi.
Po poročanju novičarske agencije se je na trgu pred glavno železniško postajo v četrtek ob 19.30 uri zbralo okrog 3.000-4.000 ljudi. Nato so se skozi središče mesta premaknili k stavbi parlamenta.
Nekateri udeleženci so začeli pritiskati na zaščitno ograjo, jo tresli ali jo poskšali dvigniti, na kar so bili opozorjeni s strani policije. Poleg tega so policiste in reševalce obmetavali s predmeti in pirotehničnimi sredstvi, piše v izjavi.
Po tem je policija intervenirala. Poveljnik mestne policije je dejal, da so porabili le majhno količino lo solzivca. Demonstracijo so razgnali okrog 22. ure.
Nadaljnje preiskave incidenta in morebitne škode potekajo, pravi policija.
V petek so politiki kritizirali nasilje pred stavbo parlamenta.
"Obsojam vsa nasilna dejanja proti ljudem, zasebni ali javni lastnini," je dejal predsednik države. "Moramo biti jasni: imamo vsa demokratična sredstva za izražanje naših mnenj."
Nasilje četrtkovega večera sta obsodila tudi predsednika obeh domov parlamenta.
...
Tako je javna hiša poročala o izbruhu nasilja pred parlamentom ... švicarska javna hiša o izgredih pred švicarskim parlamentom v Bernu.
www.swissinfo.ch/eng...t/46955544

Še kratek video:
www.youtube.com/watc...3FREIrW8Kw

Slovenija ni postala Švica, Švica je z enodnevno zamudo postala Slovenija.
pobalin sporočil: 14.456
[#2962006] 29.09.21 18:15 · odgovor na: pobalin (#2958625)
Odgovori   +    1
Današnje protestovanje me je spravilo na Voduškov kanal na jutjubu, pa sem si na hitro ogledal posnetek protestivala zadnjega petka. Tudi zaradi provokativnega naslova: Petkovi kolesarski protestniki razkrivajo svoje "politične karte".

Navdušil me je ulični režiser in protestivalski talking head Jaša Jenull, še posebno s tem diskurzom:
Treba je vzpostaviti pogoje, da minister za pravosodje ne more bit v postopku zaradi utaje davkov. Zaboga, ljudje! To je najmanjši minimum neke normalne države, da minister za pravosodje ne more biti obtožen utaje davkov.
youtu.be/gve_4ZwwwIo?t=2286
Upam, da bom prej poginil kot doživel oblast, v kateri minister (katerikoli, vse od prvega navzdol) ne bo smel biti ne osumljen, ne obtožen in ne obsojen. Ker taki oblasti se reče... kako že, no Jaša, pomagaj... aja, diktatura?

In vsi so ga poslušali in mu vzklikali in ploskali in zvonili...
pobalin sporočil: 14.456
[#2962109] 30.09.21 09:37 · odgovor na: pobalin (#2962006)
Odgovori   +    0
Berem, da je direktor STA po dobrem letu bojev s pravičniškimi silami teme odstopil. Je s tem dobljena bitka ali vojna za STA?
Ljubljana, 30. septembra - Direktor STA Bojan Veselinovič je danes sporočil, da so bili pogovori z direktorjem Ukoma Urošem Urbanijo o pogodbi o javni službi v letu 2021 neuspešni. Tako je Nadzorni svet STA obvestil, da odstopa s funkcije direktorja STA. "Pri teptanju novinarske avtonomije ne bom nikoli sodeloval," je zapisal Veselinovič.
www.sta.si/2949620/v...-sodeloval
Že pred tem so pravičniške sile teme dosegle etapno zmago v frontnem boju za RTVS...
Novi predsednik nadzornega sveta RTV Slovenija je Janez Čadež, očitki o "samovoljni izvedbi seje"
Po oceni skupine nadzornikov od vlade razrešena Medved in Majer še vedno nadzornika
www.rtvslo.si/sloven...eje/595622
..., ki pa je menda po odločitvi sodišča vsaj začasno postala Pirova.
Upravno sodišče znova zadržalo predčasno razrešitev in imenovanje treh nadzornikov RTV Slovenija
Nadzorniki RTV Slovenija so današnjo sejo predčasno prekinili. Ponovila se je situacija s seje konec julija, ko je upravno sodišče začasno zadržalo sklep vlade o imenovanju treh novih nadzornikov, je poročal Radio Slovenija.
www.rtvslo.si/sloven...ija/537650
Ob vsej teh frontnih premikih mi ni jasno, zakaj včeraj resnica.si-čarji & Co. niso šli protestirat pred madžarsko provladno hišo Absolutne Resnice, ampak pred "levičarsko leglo" RTVS ( img.rtvcdn.si/_up/up...928139.jpg ). Morda oni RTVS vidijo kot vzvod oblasti, oblast pa kot še neosvojen vzvod murgelskega klana, tranzicijske levice, sil kontinuitete... potem nič čudnega, da se ne razumejo.

Bo pa fino, če bodo vztrajne sile večne pomladi naposled osvojile obe tako želeni trdnjavi, ki bosta začeli posredovati edino pravo Resnico, potem pa bodo na volitvah padle.

Zaradi "levice" in Resnice?
pobalin sporočil: 14.456
[#2962119] 30.09.21 09:58 · odgovor na: (#2962099)
Odgovori   +    0
[abohte]
> Upam, da bom prej poginil kot doživel oblast, v kateri minister (katerikoli, vse od prvega navzdol) ne bo smel biti ne osumljen, ne obtožen in ne obsojen. Ker taki oblasti se reče... kako že, no Jaša, pomagaj... aja, diktatura?
Rekel je ne more (ne "ne sme"). Ampak ja, slaba artikulacija, se strinjam. Poanta je jasna.
"Predsednik vlade ne more biti kriv" ima v moji glavi isti pomen kot "predsednik vlade ne sme biti okrivljen."

Zastopil bi, če bi JJ (!) tako govoril v razburjenosti na enem prvih protestivalov, po poldrugem letu protestivalanja bi se pa že lahko naučil vsaj osnove retorike in argumentacije. Ali si govore napisal. Ali pa bi mu nekdo moral povedati, da je morda dober režiser, motivator in agitator, kot govornik je pa zanič. Morda pa jim je vseeno, ker so sami sebi dovolj in samozadovoljno zamaknjeno poslušajo take marnje.

Hočem reči, da mi je bil njihov ulični teater večinoma čisto zabaven, ker znajo biti domiselni, celo duhoviti, nimajo pa v svojih vrstah kakšnega Cankarja ali Brechta.
pobalin sporočil: 14.456
[#2962138] 30.09.21 10:31 · odgovor na: (#2962123)
Odgovori   +    1
[abohte]
OK, ne bi rad preveč zajadral v semantiko, ampak zame ima prvi stavek 2 pomena:
predsednik vlade ne more biti kriv, ker če je kriv, potem ne more/sme biti PV,
Samo povem, kako je v moji glavi :)
Poanta sprejeta. Evo moje: na prvi stavek se mi v glavi sproži več asociacij:
- Franco ne more biti kriv za špansko državljansko vojno in (po)vojne grozote,
- Mussolini ne more biti kriv za fašistovanje po Italiji in širši okolici in podobno,
- Hitler ne more biti kriv za morilske osvajalske pohode na vse strani plus holokavst,
- Stalin ne more biti kriv za holodomor, krvave čistke in gulage,
- Hirohito ne more biti kriv za japonske pred+vojne zločine,
- Mao ne more biti kriv za množično umiranje od lakote in (ne)kulturno revolucijo,
- Pol Pot ne more biti kriv za množične pomore in teror,
- šopek sovjetskih/ruskih predsednikov ne more biti kriv za Madžarsko, Češko, Afganistan, Čečenijo itn.,
- šopek ameriških predsednikov ne more biti kriv za celo vrsto zločinov v Vietnamu z okolico, podtalne svinjarije v Indoneziji, Iranu, državah Latinske Amerike, sfalirani okupaciji Afganistana, Iraka...,
- Tito ne more biti kriv za povojne poboje, golootokovanje in grgurovanje,
- naši tranzicijski plenilci in njihovi oprode ne morejo biti krivi za propad in/ali razprodajo slovenskih podjetij ob in po krizi,
- jaz ne morem biti kriv za ostro jezikanje in morebitne žaljive ali krive obtožbe.

Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57