Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

pobalin sporočil: 14.456
[#2879012] 02.11.20 12:52 · odgovor na: pobalin (#2879008)
Odgovori   +    0
V tem kevdru sem že kričal, če kdo ve za kakšno delujočo reciklažo avtomobilskih in drugih podobnih baterij v industrijskem obsegu. Sledila je oglušujoča tišina. No, te dni sem našel članek na to temo, ki že z naslovom daje vedeti, da recikliranje baterij še ni čisto fajn in dendi, da bo treba še kaj poštimat.

Tudi zato je zadnje čase velik cirkus okrog druge rabe avtomobilskih baterij v stacionarnih postavitvah, ki imajo morda svoj smoter, a po drugi strani gre za brcanje konzerve dol po ulici v balkanstajlu "pređi brigo na kasnije/drugoga". Kakorkoli, članek portala PV priporočam.
The issues with lithium-ion battery recycling – and how to fix them
Design-for-recycling is not perceived to be high up the list of priorities for battery manufacturers but solutions do exist. Lithium-ion device recycling is technically feasible but requires an improvement in its business case to take off.
The wide variety of battery architectures prompts recycler Umicore to use pyrometallurgy to extract cobalt, complicating the recovery of other materials.
www.pv-magazine.com/...-fix-them/
pobalin sporočil: 14.456
[#2879018] 02.11.20 13:08 · odgovor na: pobalin (#2879012)
Odgovori   +    1
A propos baterije EV in PHEV: Autocar poroča, da bo Ford zaradi nevarnosti požara zamenjal baterije v modelu v tem času še posebno zvenečega imena Kuga. Če povzročajo požare, jih najbrž ne bodo mogli uporabiti za domače shrambe štroma, ampka kvečjemu za (požarno) zelo dobro čuvane profesionalne pogone. Ali pa poslati v reciklažo, ki je zaenkrat bolj manufakturna kot pa poslovno učinkovita. Pa Ford in Kuga nista edina taka primerka; v zadnjem času je bilo podobnih vesti še nekaj.
The recall process was set into motion this summer, after Ford received four reports of Kuga PHEV models catching fire. The problem was eventually narrowed down to a discrepancy in the manufacturing process of the SUV’s battery packs, which may have introduced foreign contaminants into the cells during assembly.
This, in turn, had the potential to short circuit the battery pack and overheat it, causing the cells to vent hot gasses and set fire to the components surrounding the battery pack. BMW also uses the same battery supplier as Ford – and the German company issued an identical recall earlier this month for all of its plug-in hybrid cars.
www.autoexpress.co.u...ttery-pack
Zdaj pa je tu izziv za radovedne, prodorne kevdrske pobaline: znate najti v medijsko-džirnalističnem prostoru Moje Dežele kakšen članek s spodnji podobno vsebino? Koliko hibridnih Kug je pri nas, kako (ne)varna je uporaba teh Kug, kaj in kdaj bo uvoznik naredil z njimi in ali bodo tudi MojeDeželni kupci dobili bon za bencin? Gud lak!
Ford assures us that the recalled Kuga PHEVs are still perfectly safe to drive, providing owners don’t charge their vehicles and only drive the car in either “EV Auto” or “Normal” mode – as these precautions place the least amount of strain on the car’s battery pack.
As a goodwill gesture for the inconvenience caused by the recall, Ford says it will also place an extended manufacturer warranty on every affected model – and every Kuga PHEV owner will be given a £500 fuel card for use at BP fuel stations.
pobalin sporočil: 14.456
[#2879027] 02.11.20 13:39 · odgovor na: pobalin (#2879018)
Odgovori   +    0
Evo, tole sem (via Reuters) našel pri Nikkei Asia: firma Nidec naj bi čisto resno planirala v Srbijo vtakniti 1,9 GUSD za izgradnjo fabrike elektromotorjev s kapaciteto cca 200-300 tisoč kosov na leto. Ne piše, v katerem kraju naj bi zgradili novo tovarno.
The motor manufacturer is apparently in the final stages of talks with local authorities on plans for the factory and an accompanying research center.
Nidec had concentrated resources on expanding its EV drive motor production in China, which has a fast-growing electric vehicle industry. Now, the company is boosting investment in Europe as a second front.
The new plant will reach annual output between 200,000 units and 300,000 units by 2023. Nidec will start producing EV drive motors in France and Poland as well, starting in 2022, but the Serbian facility will become one of the company's largest production hubs in Europe.
asia.nikkei.com/Busi...yond-China
BTW, se kdo spomni, kakšne napovedi so pred leti prihajale iz Letrike, ki naj bi postala evropski lider za elektropogone? Šta od onoga je bio san i šta java?
pobalin sporočil: 14.456
[#2880692] 09.11.20 13:04 · odgovor na: pobalin (#2879027)
Odgovori   +    0
Naj medtem, ko se MojeDeželni disputalci prepirajo o tem, kako ta vlada ne/obvladuje epidemijo v vseh njenih dimenzijah, ali uspešno omejuje/zlorablja v protest preoblečeno nasilno uličatrsko provokacijo, čestitam predsedniku vlade RS Janezu Janši, ker je s svojimi twiti Slovenijo uvrstil na svetovni medijski zemljevid. NYT ga danes omenja v tako eminentni družbi:
- A former French ambassador to Washington
- a French analyst with the Paris-based nonprofit Institut Montaigne
- former European Union ambassador to the United States
- a former Italian ambassador to NATO
- France’s minister for Europe, who is close to President Emmanuel Macron
- an adviser to the European Union’s foreign policy chief
- the German foreign minister
The prime minister of Slovenia, Janez Jansa, who is close to Prime Minister Viktor Orban of Hungary, even posted an early and now much-derided tweet congratulating Mr. Trump on his re-election.
- a senior Biden adviser
www.nytimes.com/2020...erkel.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2880695] 09.11.20 13:08 · odgovor na: pobalin (#2880692)
Odgovori   +    0
Naj tiste, ki ne spremljajo twitov JJanseSDS, ki je že nekaj mesecev predsednik vlade RS, in twitov Melanie Trump, ki je že skoraj 4 leta žena prezidenta ZDA, opozorim na eno podobnost.

FLOTUS 9. januarja 2020:
twitter.com/FLOTUS/s...1320464390

Prezidentus SDSus 8. novembra 2020:
twitter.com/JJansaSD...8685484032

Opazka: JJSDS ima malo daljšega. Pa pravijo, da slovenski film nima perspektive...
pobalin sporočil: 14.456
[#2880721] 09.11.20 14:29 · odgovor na: pobalin (#2880695)
Odgovori   +    0
Covid-19 res utruja. Švicarska javna hiša (v več jezikih) poroča, kako je od prvega do drugega vala epidemije upadla morala v VzorniDeželi. Ljudje manj zaupajo oblastem itn.
In comparison to a similar coronavirus opinion poll carried out in March, Swiss residents taking part in a recent national online survey say they are more worried about a collapse of the hospital system, the economic situation and also about an increase in social conflicts, isolation and a lack of solidarity.
...
The virus situation has deteriorated rapidly in recent weeks. At more than 1,192 cases per 100,000 inhabitants over a 14-day period (figure as of November 6), Switzerland is now one of the hardest-hit countries in the world.
...
At the same time, the willingness to help out and to make contact with other people has suffered. The percentage of people prepared to show solidarity is lower than in March, when the government imposed a lockdown shutting down public life for three months.
The researchers found differences between Switzerland’s three language regions and noted that people aged 15-24 appear to struggle more than those over 65.
...
Only 37% of people surveyed in October had strong or very strong trust in the government’s handling of the crisis. But this rose to 44% within a week after the authorities imposed new restrictions to contain the spread of the virus.
However, this is still a far cry from figures in March when more than 60% of respondents had strong or very strong trust in the government.
www.swissinfo.ch/eng...s/46142770
pobalin sporočil: 14.456
[#2880725] 09.11.20 14:35 · odgovor na: pobalin (#2880721)
Odgovori   +    2
Pred sto leti je bila Švica epicenter šverca s prepovedanim belim prahom. Ne, heroin je bil takrat legalen, prepovedan je bil saharin, o takratni literarni fikciji in resničnosti (v 3 jezikih) poroča švicarska javna hiša.
Der Dämon hiess nicht Heroin, das 1898 erfunden wurde und sehr lange als Hustensaft legal verkauft wurde, nicht Kokain, das damals auch rege konsumiert wurde: Das Böse hiess Saccharin. Das synthetische Süssungsmittel. Doch der Autor der oben zitierten Kriminalgeschichte "Der Saccharinschmuggler", der weitgehend unbekannte Eduard Ehrensperger-Gerig, erlaubte sich 1913 keinen Spass, er wollte mit seinem "Sittenroman" die Schweizer Behörden aufrütteln.
Denn tatsächlich wurde zu Beginn des 20. Jahrhunderts tonnenweise Saccharin illegal über die Grenze geschmuggelt. Jenseits der Grenze lebten ganze Dörfer vom Schmuggel - im österreichischen Kappl, nahe dem schweizerischen Samnaun, steht bis heute eine Häusergruppe, die benannt ist nach dem Stoff, der sie finanziert hat: Die Saccharin-Siedlung. In ländlichen Gegenden galten Schmuggler oft als Helden, als Rebellen gegen unsinnige Grenzregimes – sie verdienten nicht nur Geld, sondern auch abenteuerlichen Ruhm.
Doch in der Schweiz waren auch städtische Regionen in den Schmuggel mit Saccharin involviert: 1912 beklagte ein Zürcher Kantonsrat, in Zürich würden 1000 Personen vom Saccharin-Schmuggel leben. Doch der Polizei seien die Hände gebunden, da in der Schweiz kein Saccharin-Verbot herrschte: "Höchstens könne man von dem verächtlichen Gesindel ausweisen, was schriftenlos sei."
www.swissinfo.ch/ger...s/46108128
Mogoče Moja Dežela nikdar ne bo postala Švica, se pa lahko tolažimo s tem, da je Švica nekoč bila krpanovska dežela. Tudi to je nekaj.
pobalin sporočil: 14.456
[#2880730] 09.11.20 14:48 · odgovor na: pobalin (#2880725)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 09.11.2020 14:50
Da si ne bi domišljali kaj o izjemnosti Moje Dežele na področju protestov, demonstracij, vandalizma, kritiziranih/hvaljenih bližnjih srečanj s policijo pa vse to. V soboto so imeli v Leipzigu spektakel, ko je 16-20.000 ljudi protestiralo proti vladnim ukrepom, epidemiji itn., sodnija in policija pa sta menda zagrešila nekaj kolosalnih napak.

Bilo je nekaj Kratzerjev in uličnega ognja, (pre)malo mask in skoraj nič socialnega distanciranja. Policijo zdaj šimfajo, debate so živahne, pravne in politične. Medtem glavni pobudniki sobotnega cestarjenja v Leipzigu, "Querdenkerji" na svoji spletni strani že pozivajo na masovno silvestrovanje na ulicah Berlina. Poročajo nemški mediji en masse.

www.tagesspiegel.de/...00184.html
www.pnn.de/demonstra...04706.html (tale ima fotko, ki spodbudno kaže, da v Vaterlandiji vsaj pomanjkanja mask ni)
www.handelsblatt.com...02890.html
www.zeit.de/news/202...in-leipzig
www.zdf.de/nachricht...n-100.html (video)

Nekaj o tem že v soboto tudi sta.si (via Dnevnik): www.dnevnik.si/10429...epidemije-
najobj sporočil: 31.920
[#2880743] 09.11.20 15:47 · odgovor na: pobalin (#2880695)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.11.2020 15:51
[pobalin]
Naj tiste, ki ne spremljajo twitov JJanseSDS, ki je že nekaj mesecev predsednik vlade RS, in twitov Melanie Trump, ki je že skoraj 4 leta žena prezidenta ZDA, opozorim na eno podobnost.

FLOTUS 9. januarja 2020:
twitter.com/FLOTUS/s...1320464390

Prezidentus SDSus 8. novembra 2020:
twitter.com/JJansaSD...8685484032

Opazka: JJSDS ima malo daljšega. Pa pravijo, da slovenski film nima perspektive...
... OK, je pa Janšatu treba priznati, da je svojega malo daljšega končno tudi koristno uporabil ...

P.S.: glede na Janšatovo globoko vero v sodišča twitter.com/JJansaSD...8217298945 in njegove besede "Vladavina prava pa to", se res bojim, da bo zaradi gradnje brez javnega razpisa po prvi pritožbi neizbranega gradbinca prizidek bolnice treba porušiti in gradbišče na UKC povrniti v prvotno stanje ... khmm, ker "Vladavina prava pa to" , je pač to, karkoli to že je, jebiga ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2880824] 09.11.20 18:51 · odgovor na: najobj (#2880743)
Odgovori   +    0
[najobj]
se res bojim, da bo zaradi gradnje brez javnega razpisa po prvi pritožbi neizbranega gradbinca prizidek bolnice treba porušiti in gradbišče na UKC povrniti v prvotno stanje ... khmm, ker "Vladavina prava pa to" , je pač to, karkoli to že je, jebiga ...
Ne bo treba pritožbe iz privatnega sektorja, ker bo prej kakšna državna inšpekcija to razglasila za črno gradnjo ali kaj podobnega. (ni v skladu s projektno dokumentacijo, ni uporabnega dovoljenja, nima kulturnovarstvenega soglasja, manjka presoja vplivov na paglavce v sosednji mlaki, gasilni aparati na pravi višini itn. press)
pobalin sporočil: 14.456
[#2880854] 09.11.20 20:35 · odgovor na: (#2880834)
Odgovori   +    1
[abohte]
Mene sicer zanima, kako to, da v poletnih mesecih praktično ni bilo okužb, pa ni nihče nosil maske. Pa menda ne pomeni to, da še drugi dejavniki vplivajo na širitev okužb?
No, jaz in moji smo tudi poleti veliko bolj pazili kako se družimo kot smo to počeli prej. Manj objemanja pa malo več razdalje pa to. Sicer pa tudi gripe poleti nimamo, a o tem najbrž nikdar nismo filozofirali po forumih.
To bi bilo nenavadno, ker je jasno, da so za takšno stanje krivi izključno posamezniki, ki se 100% ne držijo vsek ukrepov. Začuda je z zaprtjem šol in več dela od doma, tudi plebs postal bolj discipliniran. Ukrepi seveda nimajo učinka, le ljudje bolj vestno nosijo maske. Kao...
Jaz kar verjamem, da vsaka vrsta izolacije nekako deluje in da bi nam koristilo, če bi po dopustih in pred šolo imeli 14 dni blažje karantene/lockdowna. Hočem reči, da razumem, da se vsi lovijo med domnevami, informiranimi predvidevanji in neznankami, oblasti pa lovijo ravnotežje med zamejevanjem epidemije in varovanjem zdravstvenega sistema na eni ter ljudskim kruhom in maslom na drugi strani. Meni se cela situacija ne zdi simpl in če nošenje maske in več zapečkarstva lahko kaj prispeva, sem čisto za to.
pobalin sporočil: 14.456
[#2880870] 09.11.20 22:12 · odgovor na: (#2880861)
Odgovori   +    1
[abohte]
Da se lovijo med domnevami, informirani predvidevanji in neznankami je kriva kar oblast v navezi z zdravstvom. Oblast je tista, ki je zatrla dialog v družbi.
Kaj pa naj bi, parlamentirali s pobalini o tem kje in kako prijeti nevidno pošast? Bolj ko gledam naokrog, bolj podobno ugibajoče se mi zdi vse skupaj. Italijaska grozljivka, španski in francoski šok, švedski model, Slovenija spomladi med najmanj prizadetimi, zdaj pa med bolj...
Oblast je tista, ki je družbi vsilila eno in edino možno rešitev za spopad z epidemijo. Tako je vsaj v Evropi. Pa naj sedaj nosi odgovornost. Predstavljaj si, da bi Trump ravnal tako kot v Evropi in bi epidemijo zatrl. Potem bi morda bil izvoljen. Morda je pa Trump žrtev demokratičnega procesa.
V bistvu so imeli v ZDA podobno krpanko kot v Evropi: centralna oblast je bila precej na strani, ker so se z epidemijo operativno borili po zveznih državah in (vele)mestih, vsak po svoje, vsaka s svojim tempom. Pred kakšnim tednom sem si ogledoval nek zemljevid - mislim, da je bil na strani Johns Hopkins - epidemiološko stanje v Evropi in Sredozemlju. Vse okrog nas smo bili na 100% ali blizu, ponekod južno od nas pa veliko manj. Egipt je bil na 10% svojega vrha. Klima + vreme? Ne vem. Tudi zaradi nevednosti sem raje previden in čim bolj obziren do drugih.
pobalin sporočil: 14.456
[#2880878] 09.11.20 23:44 · odgovor na: (#2880871)
Odgovori   +    1
[abohte]
Obzirnost je lepa čednost. Kar zamerim oblasti je, da ta ni bila bolj obzirna. Hej, mogoče pa imate del ljudstva prav, pa poglejmo še to možnost, namesto "dr. Potrč bildajte mišice" in Kacinovih levit o neodgovornih posameznikih. Ja, prav je, da se te polovi, ne more pa to biti fokus celotne strategije, razen če okoli tega ničesar ni.
V tako napeti in nepredvidljivi situaciji bi ti rad, da oblast sprašuje ljudstvo? Niso zadosti strokovnjaki, ki so študirali in delali na tem področju desetletja in imajo lahko raznolika mnenja, ki se jih tehta in potem obrne v eno ali drugo smer. Ne, mi rabimo še glas ljudstva. Glasovanje na fejkbuku ali izrekanje na twiterju? Džizs! Na Švedskem niso vsi epidemiologi, virologi in drugi -ogi enakega mnenja, a odločili so se, kakor so se. Oblast. Politično. S stroko ali delom nje. Ker tako to gre v krizah. V New Yorku so imeli spomladi menda tudi krizo vodenja, trenje med županom mesta in guvernerjem države, oba demokrata. Ni enostavno.

Velikokrat se oblast ne odloči optimalno ali čisto narobe, je kritizirana, tudi izgubi na naslednjih volitvah. In tako je prav. Kar se tega tiče, sem demokrat. Glas nekvalificiranega ljudstva pri takih zadevah je pa malo huda. Kar se tega tiče, sem elitist. Elita stroke mora vedeti, kaj je najbolje, politična elita pa ravnati v skladu s tem in z drugimi ustreznimi parametri.
pobalin sporočil: 14.456
[#2880970] 10.11.20 12:38 · odgovor na: (#2880922)
Odgovori   +    1
[abohte]
Daj mi povej, je govorjenje vlade o ljudstvu obzirno? So taserji in pendreki na tem forumu obzirni? So obkladanje z žaljivkami obzirne? Je stališče, bodite tiho in zaupajte vladi, obzirno?
Govorjenje vlade je zelo široka definicija. Jaz nad tistim, kar je prikapljalo do mojih čutil nisem ne hudo presenečen in ne šokiran. Je pa res, da velikega dela MojeDeželnih zdrah niti ne spremljam. In oprosti, tako slabo sem obveščen, da o taserjih in pendrekih (njih uporabi?) na tem forumu ali kje drugje ne vem nič.
Kar se tiče stroke. Kaj je cilj? Je cilj 0 okužb? Če je to cilj, potem poslušajmo stroko. Se strinjam. Očitno ni, ker vlada ne posluša stroke. Zakaj ni zaprla meje s Hrvaško, čeprav je stroka tako predlagala? Je bila to strokovna odločitev ali politična?
Cilj je, domnevam, ker se mi to zdi normalno, s čim manj (gospodarske, politične) škode čim bolj omejiti škodo za zdravje in zdravstvo. Stroka ni ena, strok je več in tudi stroke niso totalno glajhšaltane. Na koncu gre vedno za politične odločitve. Politika pa ve, da je ljudstvu treba dat malo lufta, da se mu ne meša. Na primer skoraj normalne počitnice in za dobro vago še sponzoriran domačijski turizem. Ne rečem, da pri tem plesu ni bilo napak v korakih.
Zakaj je stroka 1. septembra odprla šole? Zakaj nas ni zaprla v stanovanja kot v Wuhanu? Če se ti zdi primerjava pretirana, potem odgovori, ali je cilj 0 okužb ali ne? Če ni, zakaj ne? Bom še jaz uporabil patetiko: bomo kar žrtvovali ljudi? Če to ni cilj zaradi ekonomije ipd., pa prosim odgovori, od kdaj se epidemiološka stroka ukvarja z ekonomijo? A navodilo, da se naj na prostem nosi masko ali ne, je vzeto naravnost iz epidemioloških učbenikov? Pa prosim odgovori, zakaj tako drugačni ukrepi na Švedskem kot na Kitajskem ali pri nas? So stroke različne? Imajo druge učbenike? Btw, po št. umrlih smo na polovici švedskih. Pridno jih lovimo. Z vsemi ukrepi navkljub.
Saj ti ves čas govorim, da gre povsod za politične odločitve. Ki temeljijo tudi na relativni nevednosti strok. Lahko imaš znanje, ampak pri konkretnem (velikanskem) problemu to ni dovolj, ker moraš marsikaj (iz)vedeti, spoznati. Ker nisem predstavnik oblasti in ne stroke, te moram po odgovore na tvoja vprašanja napotiti na oblast in stroko.
Ne, takšno tvoje stališče ni demokratično. Krizi navkljub. Madona, Britanci so zamenjali predsednika vlade med največjo vojno v zgodovini. Dvakrat! Vseeno so zmagali. Za nas je kriza dvig smrtnosti za 5% (Švedska). Normalne oscilacija št. smrti v SLO je pa 2%. Res huda kriza.
Pa saj smo tudi mi letos zamenjali predsednika vlade na prelomni točki med "phony krizo" in pravo krizo. Šarec slovenski Chamberlain? ;-)
Pa nikjer nisem napisal, da naj oblast sprašuje ljudstvo. To si mi (neobzirno) podtaknil. Napisal sem, da mu prisluhne.
Prisluhniti se mi zdi še hujše kot spraševati. Prisluhniti vsakomur in vsemu? Ljudstvu prisluškovati? Prisluhniti s ciljem, da v glasu ljudstva najdeš alibije za svoje početje? Ker ljudstvo in demokracija? Sprašuje se ciljano, z iskanjem odgovorov, rešitev, konsenza. Na sodišču, v znanosti ipd., se ne prisluhne ampak sprašuje.
pobalin sporočil: 14.456
[#2880976] 10.11.20 12:56 · odgovor na: pobalin (#2880970)
Odgovori   +    0
Dnevnik prinaša eno dvojno zanimivost z Jankovićevega dvora. Ne samo, da ima Zoki s svojo falango pravo oko sokolovo za najboljše rešitve na Balkanu pa i šire...
Srbski sistem za nadzor tudi v Ljubljani?
Na ljubljanski občini so predstavnike beograjskega podjetja Parking servis prosili, da bi jim predstavili njihov sistem za nadzor prometa, ki so ga duhovito poimenovali Oko sokolovo. Gre za avtomatiziran sistem nadzora prometa, predvsem nad nepravilno parkiranimi avtomobili in neplačano parkirnino.
... pomemben član mestne oblasti (in za njim očitno še nekdo) evidentno ignorira antikoronske ukrepe in zapovedi, potem pa še evidentno laže.
Na predstavitvi sistema Oko sokolovo sta bila tudi načelnik oddelka za gospodarske dejavnosti in promet David Polutnik (na fotografiji brez maske) in vodja mestnega redarstva Roman Fortuna (z masko). Polutnik nam je pojasnil, da je masko na sestanku odložil za kratek čas zaradi lažjega sporazumevanja in da je bila med udeleženci srečanja ves čas zagotovljena zadostna razdalja. Fotografije sicer govorijo drugače, saj udeleženci sestanka niso sedeli meter in pol narazen. (Foto: Parking servis)
www.dnevnik.si/10429...-ljubljani
pobalin sporočil: 14.456
[#2880985] 10.11.20 13:32 · odgovor na: (#2880980)
Odgovori   +    0
Tole ti zna biti všeč (in upam, da je za vse odklenjeno):
Wolfgang Bosbach: Statt nur zu drohen, sollte man für die Coronaschutz-Maßnahmen werben
Man muss kein Corona-Leugner sein, um mehr Transparenz bei den Maßnahmen gegen die Pandemie zu fordern. Wenn die Zweifel wachsen, braucht es mehr Erklärungen.
www.handelsblatt.com...05644.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2881011] 10.11.20 14:20 · odgovor na: (#2880980)
Odgovori   +    0
[abohte]
Na družbi je, da se o tem odloči. Ker imamo predstavniško demokracijo, smo odločanje o tem zaupali našim predstavnikom. Ti odločajo o ciljih. Ne pa pulmulogi, epidemiologi, infektologi in ne vem, kdo še. Opredelitev cilja torej ni strokovno vprašanje, je politično.
Tako in izvoljeni predstavniki ljudstva odločajo menda na podlagi strokovnih mnenj in ocen in drugih podatkov, ki jih dobijo od predstavnikov strok. Pa pri večmesečni krizi to niso samo dohtarji ampak tudi kakšni ekonomisti, pravniki, sociologi...
Dr. pulmulogije ni politik, infektolog ni politik oz. je toliko politična žival, kot sem jaz ali ti. Torej ne morejo določati ciljev oz. jih lahko v takšni meri, kot jih lahko jaz ali ti.
... če naju kdo vpraša, vpraša pa naju, če smatra, da imava kaj tehtnega za povedat. Ne forumsko tehtnega, ampak politično odločevalsko tehtnega.
Ampak vsi pa pozabljajo, da imajo oblast ljudje, ne učbeniki. Znanje je zgolj orodje, ki je družbi v pomoč pri odločanju.
Prav tako vsi radi pozabljajo, da večina ljudi govori predvsem s svojimi želodci in žepi, če nimajo v igri svoje osebne in strokovne odgovornosti, se pravi, da so kariero posvetili neki stroki in lahko ob hudem sračkanju to tudi zaigrajo. Jaz kot glas iz ljudstva lahko vlado mirno napeljem, da odpre kafiče, fitnese, občinske meje..., ker mi tako paše, potem pa mirno naprej naprej stružim svoj les ali gnojim njivo.
Ne, ti mi implicitno govoriš, da ne gre za politične odločitve. Politične odločitve sprejema ljudstvo.
Na volitvah. Takrat politično odločanje delegira izvoljencem ljudstva.
Ko pa farmacija odloča, ali pošlje na trg neko zdravilo, ki je tvegano v okviru podanih okvirjev, pa gre že za politično odločitev. Politika je postavila mejo, da je ok 1 na 10000 cepljenih, ne pa 1 na milijon ali 1 na 100. Politika je (na zelo posreden način) je sklenila, kakšen je še ustrezen cost benefit.
Na podlagi česa? Koalicijske pogodbe ali luninih men? Politika dobi podatke in mnenja od strok - lahko tudi precej raznolika - potem pa politično odloči. In tudi če mejne vrednosti (ne)varnosti substanc določa izključno stroka, gre še vedno za politično/arbitrarno odločitev.
> Šarec slovenski Chamberlain? ;-)
:) Na to pa res nisem pomislil.
Analogije lahko dajo presenetljive rezultate, če se jim malo bolj posvetiš. :-)
> Prisluhniti s ciljem, da v glasu ljudstva najdeš alibije za svoje početje? Ker ljudstvo in demokracija? Sprašuje se ciljano, z iskanjem odgovorov, rešitev, konsenza. Na sodišču, v znanosti ipd., se ne prisluhne ampak sprašuje.

Ne, partnerju se prisluhne. Jaz svojemu šefu prisluhnem, čeprav nima pojma o strokovnih vprašanjih.
Ker sta partner in šef. S temi se ni za zafrkavat.
In ljudstvo je šef v tej državi. Moja žena mi prisluhne, kaj bi rad jedel, čeprav je ona večji strokovnjak za kulinariko.
Tole (prisluhniti ljudstvu, možu...) implicira, da si ti šef v družini. Če je strokovnjakinja za kulinariko, to ne pomeni, da najbolje ve, kaj ti prija, zato ti prisluhne. In če bi tebi prijali vampi na žaru, bi ji verjetno prisluhnil, ko bi ti poskusila razložiti, da to ni ravno dobra ideja. :-)
In na sodiših se vsekakor prisluhne. Zaenkrat še obstaja "zaključna beseda",
Ljudstvo ima svojo "zaključno besedo" na volitvah, petkovem bicikliranju in v pismih navihanih občanov. No, pa na socialnih omrežjih. :-)
Če ljudje pravijo, da imajo dovolj ukrepov, potem temu prisluhni. Vsaj preveri kakšne so možnosti, da se s to grozno epidemijo, ki je tako zelo klestila na Švedskem, da ima ta še vedno nižjo stopnjo smrtnosti, ko jo je imela Slovenija lani, spopademo.
Mislim, da je bilo kar nekaj prisluškovanja, ampak ko so številke jeseni podivjale, je vrag odnesel šalo. Pa ne samo pri nas. Raje se vprašaj, zakaj v Franciji kršenje ukrepov oglobijo s pičlo tretjino MojeDeželne kranjsko-kifeljske globe. To so zame prava vprašanja: konkretna, direktna, primerljiva in hitro rešljiva.
pobalin sporočil: 14.456
[#2881066] 10.11.20 16:45 · odgovor na: (#2881043)
Odgovori   +    2
[abohte]
Tako, in na podlagi tega, kaj želijo ljudje.
Seveda, saj vedno pridejo nove volitve. :-)
Ja, žal, se spomnijo na naju, ko potrebujejo jedce za golaž. Vmes pa sprašujejo drugi - reče se jim raziskovalci javnega mnenja in novinarji.
Niso znali s samoupravljanjem in političnim sistemom ene partije z več frakcijami, zdaj pa niso zadovoljni s političnim sistemom skoraj brez soupravljanja in na več partij razpršenih frakcij. Ljudem nikoli ni prav. :-P
Mar misliš, da v znanosti pa ne velja, sam sebi je vsak mil sodnik? Vse se oprosti, če so le stalno pripravljeni. :)
Seveda, zato pa je z osebno in strokovno odgovornostjo tako, kot edino lahko pričakuješ od samoreguliranih in samonadzorovanih cehov. Včasih se je partija samonadzorovala, zdaj pa to počnejo izbrani cehi. Kadije tuže i kadije sude.
Ja, vmes pa tudi izraža voljo. Koalicije padajo, ker ljudje začutijo, da nekdo nima več toliko moči, kot jo je sicer imel. Primer Šarca je že takšen.
Pazi z analogijami. :-) Šarec je sestopil sam, ker je menil, da bo sprožil predčasne volitve in s svojo (precenjeno) močjo pobral več glasov in lažje discipliniral čredo (psevdo) levih kljuset. Šarec je izvedel derivat Jankovića, le da je Zoki popušil že pred formiranjem vlade.
> In če bi tebi prijali vampi na žaru, bi ji verjetno prisluhnil, ko bi ti poskusila razložiti, da to ni ravno dobra ideja. :-)

Ne, če bi mi prijali, ji ne bi prisluhnil. Ker tudi če so vsem zanič, je izhodišče, da meni prijajo.
Touche. Če ti prijajo, je jasno, da bi bil z njimi zadovoljen. Moral bi napisati "če bi se domislil..."
Poslušanja je bilo bolj malo. Še sedaj se govori o tem, kaj so prava vprašanja. Potem bo pa zopet: ja kdo bi pa to lahko takrat to vedel? Še enkrat: vsi ljudje vse vedo.
No, recimo ob tistem twitnjenem video posnetku, kako je udarna brigada prvega twita Moje Dežele v nekaj dneh uredila prazne prostore v UKCL, bi lahko kdo vprašal, zakaj so to počeli šele okrog dneva mrtvih in ne poleti, ko se je upravičeno pričakovalo drugi val. Pa lahko bi pokazali, kdo od "vseh ljudi" je na to opozarjal julija in avgusta...
Menda je vedno bolj pametno, da učitelj redno kontrolira učence in jim, da pluske in minuse ali pa sončke in oblačke, ali kako že sedaj ocenjujejo v visokem šolstvu alla bolognese...
Ja, ampak tega MojeDeželna oblast še ni vzela - ne leva, ne desna in ne modernosredinska. To so vse mali potomci malih valptov pretežno tujih velikih gospodov.
Ampak glej, številke so podivjale. Zakaj? Zakaj se zadeve ne ustavljajo?
Mogoče ti delno lahko odgovori The Economist in njihov graf okužb na severni in južni polobli:
www.economist.com/gr...ng-rapidly
Še facepalm ne morem narediti, ker imam na obrazu masko...
Lahko, če ni plinska, le roko si boš potem moral militi najmanj 20 sekund. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2881789] 12.11.20 19:26 · odgovor na: pobalin (#2881066)
Odgovori   +    2
Medtem ko smo v Moji Deželi zaradi covida-19 in ukrepov oblasti priklenjeni na vedno krajšo verigo, je federalna oblast v Vzorni Deželi veliko bolj benevolentna in vihtenje korobača prepušča kantonskim oblastem. To izgleda tako, da v frankofonskem delu ugotavljajo svoje močno vodstvo na lestvici 14-dnevne incidence po evropskih regijah, kot poroča tamkajšnja javna hiša posebnega pomena. BTW, pogled na celotno lestvico ni nezanimiv, saj imamo s Pomurjem in Gorenjsko dve regiji med EvroTop30.
Genève devient la région la plus touchée par le Covid en Europe
Six cantons romands se situent parmi les 12 régions d'Europe avec la plus forte incidence de nouveaux cas de Covid-19. Tous les chiffres sont à consulter dans notre tableau comparatif, mis à jour quotidiennement.
www.rts.ch/info/suis...urope.html
Zato so npr. v Ženevi uvedli stroge ukrepe, zaprli trgovine, ampak kaj jim to pomaga, če se domačini vozijo nakupovat v sosednji kanton, kjer je skoraj vse odprto.
Privés de magasins, les Genevois vont faire leurs courses côté vaudois
Les magasins "non essentiels" sont fermés à Genève depuis une semaine. Mais d'après les premiers chiffres à disposition, que la RTS a pu consulter, les Genevois n’ont pas forcément arrêté de consommer. Ils sont simplement allés faire leurs achats... dans le canton de Vaud.
En l'espace d'une semaine, il y a eu un véritable report d’achats sur toute la région de la Côte, où tous les magasins sont restés ouverts et les commerçants se frottent les mains.
www.rts.ch/info/regi...udois.html
Prav tako ljudje v Juri v gostinskem smislu niso imeli kaj dosti od minulega Martinovanja, če se niso zapeljali v sosednji kanton, kjer so gostilne in restavracije odprte. O razštelani enakopravnosti med avtonomnimi koščki Vzorne Dežele in kakšnem malem protestu (v 3 jezikih) poroča tamkajšnja javna hiša.
Les confinements à géométrie variable des cantons suisses
La crise du coronavirus aurait-elle révélé en filigranes les limites du fédéralisme suisse? Des disparités entre cantons et des erreurs de communication de la part de la Confédération sont apparues au grand jour. Mais contrairement à d’autres pays, aucun organe indépendant n’a jusqu’à maintenant été chargé d’évaluer l’action des autorités suisses, fédérales et cantonales, afin d’apporter un éclairage sur la gestion de la crise.
www.swissinfo.ch/fre...s/46155048
Endimion sporočil: 10.319
[#2882945] 16.11.20 06:35 · odgovor na: pobalin (#2881789)
Odgovori   +    2
Rahel odmik od Covid-19



siol.net/posel-danes...rte-538980

Zastrižem z ušesi, ker je pač vsaka nova investicija s strani tujine pa berem...:
Mednarodni konzorcij City Connect bo do sredine prihodnjega leta v Brežicah odprl raziskovalno-komunikacijsko-podatkovno središče. V hudi konkurenci držav so na koncu izbrali Slovenijo kot najboljšo lokacijo. Po optimističnem scenariju se v dveh letih obeta 200 novih delovnih mest z visoko dodano vrednostjo.
Zelo obetavno... Mednarodni konzorcij.
Predstavniki ministrstva so se nedavno tudi srečali s predstavniki City Connecta, kjer so jim predstavili različne razvojne ukrepe in mehanizme, ki jih zagotavlja MGRT in izvajalske institucije. Miinistrstvo ocenjuje, da je projekt zanimiv tako z vidika gospodarskega kot tudi regionalnega razvoja, saj je njegova izvedba načrtovana v obmejnem območju. "Še posebej spodbudna pa je napoved, da naj bi investicija zagotovila več kot 100 novih delovnih mest. MGRT podpira vlaganja tujih podjetij pri nas in si prizadeva za tehnološki razvoj našega gospodarskega okolja. Zanimanje tujih podjetij za vlaganja pri nas so velika, kar je spodbudno, seveda pa je vsaka dokončna odločitev o realizaciji investicijskega projekta odvisna od odločitve investitorja," so nam pojasnil
Mislim, da bo v letu 2021 nujno spremljati ERAR. k tole kar kliče po mlekotoku s strani države
City Connect ima sedež v Dublinu in več pisarn v jugovzhodni Evropi. Je mednarodno uveljavljen konzorcij, ki se ukvarja s storitveno IT-dejavnostjo, zunanjim izvajanjem poslovnih procesov (BPO - Business Process Outsourcing), ima bogate izkušnje na področju tehnične podpore strankam in varovanja vseh vrst digitalnih podatkov ter poslovanja in tržnega komuniciranja po medmrežju. Hitro rastoči konzorcij ima svoje poslovne partnerje na več kontinentih.
A zdej pa vem kdo so tile. Mene so v firmo med leti 2018 do 2020 klicali vsaj 17x in mi ponujali IT na daljavo. "Mi lahko furamo ves vaš IT preko TeamViewer-ja in Skype-a." Klical je neki Momčilo iz Beograda. O različnih kontinentih, in razvejanosti njihovega posla pa priča tudi njihova spletna stran. O tem kako je to irsko podjetje, pa tudi:

citycc.eu/#millstones

Cehovska ulica 1, Varaždin, Croatia

Nazaj k Siolovem članku.
City Connect v jugovzhodni Evropi zaposluje okoli 300 ljudi, letošnji prihodki pa bodo znašali okoli osem milijonov evrov. V prvem valu epidemije so zaradi skokovite rasti poslovanja zaposlili 200 ljudi. 80 odstotkov njihov zaposlenih ima pogodbe za nedoločen čas.
300 ljudi in 8 milijonov prihodkov? A to je visokotehnološko podjetje buh-se-usmili? Ta denar skromno podjetje kjer delam, ki nima naziva visokotehnološko, ampak trgovina in storitve, obrne v 3 mesecih, s sto zaposlenimi.

IN kdo je vodilna mednarodna ekipa tega visokotehnološkega čudeža?

citycc.eu/team-members/

Vsak evro, ki bi ga Procentualšek dal temu purgerskemu IT klicnemu centru je direkt v peč vržen denar.
pobalin sporočil: 14.456
[#2883134] 16.11.20 14:55 · odgovor na: Endimion (#2882945)
Odgovori   +    2
[Endimion]
siol.net/posel-danes...rte-538980
Bravo! Evo, da malo nadgradim epopejo s portala javne telekrave pod skrbno roko vodje Petra Jančiča...
Ekonomski in pravni inštitut, ATMC, iz Brežic je po dobrem letu dni pogajanj in prepričevanj, podprtih z natančnimi analizami, uspel v Posavje privabiti inovativno podjetje s področja informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT).
Ta se ukvarja s poslovnim svetovanjem, kamor med drugim sodijo raziskave, analize, projekcije slovenskega in tujega trga, IT svetovanjem in svetovanjem v prodaji, pravnim svetovanjem, v zadnjem času pa tudi s privabljanjem tujega kapitala v Slovenijo.
Ta veleinštitut z 0 zaposlenimi je imel največje prihodke leta 2018 (slabih 40 jurjev), večino od 10 let obstoja pa je vegetiral s po nekaj jurji na leto. Interesantno, da je že v prvem letu obstoja pokasiral šest jurjev od sklada za razgradnjo nuklearke, kar je bil edini prihodek tisto leto.
erar.si/prejemnik/28...a-porocila

Sicer pa so v lokalnem mediju že pred enim mesecem poročali, da sta Toni in Marko Čabraja "pred leti pripravila analitične podlage za gospodarsko-logistično središče Feniks". Gre bržkone za veličastni Vizjakov projekt okrog vojaškega letališča Cerklje.
www.posavskiobzornik...zice-91490
citycc.eu/#millstones
ROTFL, glej URL: "millstones". Mlinski kamen okrog vratu?

Pa take je tudi dobra... probaj ne skrolati :)... če te zanima kariera pri njih, se iz angleščine spremeni v hrvaščino...
citycc.talentlyft.co...e-skrolati
Vsak evro, ki bi ga Procentualšek dal temu purgerskemu IT klicnemu centru je direkt v peč vržen denar.
Z besedami velikega investitorja: "probaj ne skrolati". :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2883655] 17.11.20 20:03 · odgovor na: pobalin (#2883134)
Odgovori   +    0
Čudne stvari se dogajajo v Deželah, kjer propadejo nacionalni luftgezelšafti in tako preidejo v bolj ali manj prijazne roke iz Vaterlandije. Ne, zdaj ne gre za nekdanji ponos in diko Moje Dežele. Gre za Swiss v lasti Lufthanse. Švicarska javna hiša poroča o razburjenju, ki ga je sprožilo nemarno dejstvo, da so v Swissu, ki mu med pandemijo kožo rešujejo davkoplačevalski franki, svojemu manežementu raztalali bonuse.

Res izgleda malo nehigienično, ampak gre za bonuse za leto 2019 in če so bili ti zapisani v pogodbe ipd., se jih pač spodobi izplačati. Poleg tega pri Swissu trdijo, da pri manežementu variabilni del lahko predstavlja tudi več kot pol plače. (tojemožnosamovSloveniji press)
Der Bund stellt 1.5 Milliarden Franken zur Verfügung – Steuergelder, betont Widmer –, und da bezahle sich die Swiss sogar noch Boni für das letzte Jahr: «Das ist befremdend und unsensibel. Vor allem aus der Perspektive der Steuerzahlerinnen und Steuerzahler ist es stossend.»
Die Kommission habe genau das verhindern wollen, so Widmer. Sie habe deshalb bereits im Frühling einen Vorstoss diskutiert, um Boni-Auszahlungen der Swiss an das eigene Management zu unterbinden. «Der Bundesrat hat uns damals zugesichert, dass das Anliegen bereits aufgenommen sei und es deshalb nicht mehr nötig sei, dies noch zu regeln. Deshalb wurde dieser Antrag auch nicht ins Plenum weitergezogen.» Doch es kam anders.
Im Abkommen zwischen dem Bund und der Swiss sind die variablen Lohnvergütungen nicht geregelt. Es gibt keine Vorschriften – weshalb auch die Kommission festhält, dass die Auszahlung nicht verboten und also rechtens sei. Trotzdem hat sie dem Bundesrat einen Brief geschrieben: «Die Finanzkommission verlangt einstimmig vom Bundesrat, dass er gegenüber der Swiss unsere Haltung klar darstellt und alles daran setzt, dass die Swiss keine Boni ausbezahlt, bis die Covid-Kredite zurückbezahlt sind.»
www.srf.ch/news/schw...andeln-auf
pobalin sporočil: 14.456
[#2884125] 18.11.20 20:26 · odgovor na: pobalin (#2883655)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pobalin 18.11.2020 20:29
Danes me je rejv Financ spravil na portal necenzurirano, kjer nisem prebral samo ene, ampak za isto ceno še nekaj stvari. Jasno, da sem našel nekaj za špecat. Šlaparijo in tendenciozno izkrivljen prikaz razmeroma marginalnega podatka - interpretacija na ravni Nove24itd, hovhov, hujskhujsk.
Petra Grah Lazar, začasna direktorica Nacionalnega preiskovalnega urada, živi v stanovanju, kakršna so njeni sodelavci kriminalisti nekoč videvali le ob hišnih preiskavah.
* Nova šefica DUTB živi v luksuznem stanovanju na vrhu prestižne stanovanjske zgradbe v Ljubljani, ki jo je zgradil Kolektor Koling.
** Toda stanovanje, ki je v lasti Andreja Lazarja, je precej večje od njihovih, pri čemer se njegovo kot edino nahaja povsem na vrhu – s pogledom na ljubljanski park Tivoli. Skupaj s teraso obsega več kot 150 kvadratnih metrov. Pogodbo o prodaji je Lazar uradno podpisal septembra 2018, vendar naj bi zanj že več kot leto dni pred tem plačal aro. Cene stanovanj v zgradbi Belle Vie so se gibale od 100 do 700 tisoč evrov. Danes pa največja in najbolj luksuzno opremljena stanovanja prodajajo za nekajkrat višje zneske. Eno od njih je na prodaj za vrtoglavih 1,8 milijona evrov ali več kot 8.000 evrov na kvadratni meter. Stanovanja podobne kvadrature pa se oddajajo za med 7.000 in 8.000 evrov mesečne najemnine.
necenzurirano.si/cla...npu-825376
* NPU ima novo šefico, je pa v članku omenjena še ena oseba, ki pa je v DUTB direktor upravljanja nepremičnin in ne novi šef DUTB. dutb.eu/o-nas/vodje-oe/

** Resda razvpita Stoja stanovanji ponuja v najem po 7 oz. 8 jurjev na mesec, ampak imata kvadraturo 220 oz. 217 m2.
www.stoja-trade.si/N...99874.html
www.stoja-trade.si/N...99823.html
Sta pa ti stanovanji očitno tudi na prodaj za 1,15 oz. 1,79 MEUR.
www.stoja-trade.si/N...00359.html
www.stoja-trade.si/N...82192.html
Če je za necenzurirane 217-220 m2 "podobna" kvadratura kot 150 m2, bi rad povedal, da sem jaz večino življenja (s familijo) preživel na kvadraturi, ki pokrije ta razpon "podobnosti". In če bi mi nekdo rekel, da mi plačo dvigne s 3 na 4 jurje, tega ne bi upal razlagati, da imam še naprej "podobno" plačo. Za 1/3 več ali za 1/4 manj je zame in večino ljudi prekleto velika razlika.
pobalin sporočil: 14.456
[#2884349] 19.11.20 13:00 · odgovor na: pobalin (#2884125)
Odgovori   +    0
Ena bolestno zabavna prigoda iz Vaterlandije: minister za zdravje je sredi oktobra večerjal v italijanski (!) restavraciji v Berlinu. Tri dni kasneje je bil na testu za covid-19 pozitiven. Zdaj se nad njim pritožuje živahna 77-letna gospa, ki je v restavraciji sedela blizu njega in je nato zbolela. Kdo je raznašal virus, ni jasno. Glavni očitek ministru je, da po testu o svoji okužbi ni obvestil restavracije. O kupu neprijetnih malih nemarnosti in iskanju Črnega Petra v tej gostilniški prigodi poroča Süddeutsche Zeitung:
Wer wen angesteckt haben könnte im "Ponte", ist nicht zu klären. Wichtiger ist, was der Minister damals tut, damit Kellner nicht weiterkellnern und Gäste anstecken. Als Antwort legt Spahns Sprecher das Anschreiben einer Mail vom 22. Oktober vor. Spahn habe dem Bezirksamt Tempelhof-Schöneberg eine "vierseitige Liste" mit Namen von Kontaktpersonen angehängt, am Ende stehe das "Ponte", wo er "unter Einhaltung der Landesverordnung für die Speisewirtschaft" gegessen habe. Und ein Anruf im Restaurant? Sei nicht vorgeschrieben, heißt es im Hause Spahn. Der Minister habe mit der Mail ans Gesundheitsamt seiner Pflicht Genüge getan.
Formal stimmt das. Aber hätte ein Minister in der Pandemie nicht allen Anlass, ein Restaurant zu kontaktieren, das er kurz zuvor besucht hat, womöglich hoch infektiös? Berlins Gesundheitsämter sind damals schon heillos überlastet, die Bundeswehr muss helfen. Von sicheren Informationswegen kann Spahn nicht ausgehen.
Aber auch das Gesundheitsamt Tempelhof-Schöneberg will den Schwarzen Peter nicht. Grundsätzlich sei die Information von Kontaktpersonen "nicht erforderlich", wenn es dort keine Hinweise auf Ansteckungen gebe, teilt Bezirksstadtrat Oliver Schworck mit. "Der positiv Geteste wird dazu befragt, ob er sich an die entsprechenden Vorgaben gehalten hat", etwa an Abstandsregeln. Werde dies "glaubhaft bestätigt", müsse niemand kontaktiert werden.
www.sueddeutsche.de/...-1.5118759
Vseh teh težav ne bi bilo, če bi zaprli restavracije in starkam prepovedali hoditi naokrog. :-P
pobalin sporočil: 14.456
[#2884379] 19.11.20 14:11 · odgovor na: pobalin (#2884349)
Odgovori   +    1
Vaterlandski trgovinski list poroča, da naj bi Joe Biden obetal striženje perutničk raznim davčnim oazam in da naj bi ga oblast Vaterlandije pri tem podpirala. Če kaj zaleže, imajo pri tem tudi vso pobalinsko podporo iz delavskega kevdra.
Biden will Steueroasen trockenlegen – Hilfe bekommt er von Deutschland
Der künftige US-Präsident will gegen die Offshorefinanz vorgehen, um Diktatoren und Kleptokraten in die Schranken zu weisen. Die Bundesregierung bietet sich als Verbündeter an.
www.handelsblatt.com...35950.html
Vprašanje pa je, kako bo s podporo tistih Vaterlandcev (ter seveda pogumnih svobodnih z one strani Atlantika), ki imajo svoje nabasane štunfe deponirane po raznih bratskih deželah in otokih. Handelsblatt je nekaj teh nogavičarskih cifer zložil v 591-milijardno tabelico.
image.redaktion.hand...b6c326.png
pobalin sporočil: 14.456
[#2884854] 20.11.20 22:10 · odgovor na: pobalin (#2884379)
Odgovori   +    1
Danes sem izvedel, da obstaja Schweinestau in kaj to je. Najbolje ga pojasni naslov dober mesec starega članka severnonemške javne hiše: "Preveč prašičev, premalo klavcev". In preveč korone. Do konca leta naj bi se v Vaterlandiji nakopičilo milijon prašičev čakajočih na svojo smrt. To je tako resen problem, da se z njim ukvarjajo ministrica za kmetijstvo in spodnjesaški deželni parlament.
Auf die von Agrarministerin Barbara Otte-Kinast (CDU) am Mittwoch angekündigte Ausnahmegenehmigung haben sich demnach bislang zwei Unternehmen beworben. Deutlich mehr haben die Option allerdings auch abgelehnt, wie NDR 1 Niedersachsen berichtet. Viele Schlachter hielten die Möglichkeit zwar für einen guten Ansatz, für die Umsetzung fehle es aber an Personal. Man arbeite schon fünf Tage unter Volllast, heißt es zum Beispiel vom Schlachthof Uhlen im emsländischen Lengerich.
www.ndr.de/nachricht...au104.html
Pomanjkanje klavcev in delovnih dni zanje pa ni edini problem te branže. Delovne razmere in čezmerno najemanje začasnih delavcev namesto rednih zaposlitev so si zaslužili tudi razpravo na relaciji levi-desni v deželnem parlamentu Schleswig-Holsteina.
SPD-Landeschefin Serpil Midyatli kritisierte, es sei viel zu lange nichts passiert: "Es geht um den Schutz der Beschäftigten. Es geht darum, bessere Kontrollen im Land durchzuführen. Und es geht letztendlich auch darum, hier diese miesen Geschäftstaktiken dieser Lobbyisten tatsächlich zu verhindern."
www.ndr.de/nachricht...be102.html
To pa še ni vse. Če berete naprej...
pobalin sporočil: 14.456
[#2884859] 20.11.20 22:37 · odgovor na: pobalin (#2884854)
Odgovori   +    1
[pobalin]
To pa še ni vse. Če berete naprej...
dobite še zgodbo o tem, kako tajni so posli vaterlandske mesnopredelovalne industrije, pa najbrž ne samo njihove. Novinarji DW si menda niso uspeli izposlovati vstopa v vsaj en klavniški obrat. So pa pred mesecem naredili intervju z upokojenim inšpektorjem, ki je precej jasno nakazal probleme z mesno industrijo.
'The conditions are catastrophic' — Inside Germany's factory farms
Despite the efforts of activists and whistleblowers, the harsh realities of the meat industry largely remain shrouded in secrecy. DW spoke with former butcher and food inspector Franz Voll for an insider's perspective.
You're buying a piece of beef that no one can tell you where it comes from. Even if it says on the packaging that it's from a cow that was born, raised and slaughtered in Germany. That may be true, but it is not necessarily the case.
It works like this. Cows have ear tags. The butchers remove them before butchering the cows. And these ear tag numbers are not printed on the labels. But at the end of the day, let's say that butcher has butchered 1,000 cows, that meat will all get the same number printed on the packaging. But the meat butchered that day comes from cows from Farmer Müller, Farmer Maier, but also from the US, Greece, and it's all mixed and packaged together.
www.dw.com/en/the-co...a-55349478
Od DW sem izvedel tudi, da so Kitajci nedavno pošiljko zmrznjenega mesa iz Nemčije osumili vnosa koronavirusa v njegovo domnevno matično deželo. Delavec, ki je imel opravka s pošiljko, je zbolel, nekaj njegovih sodelavcev pa so dali v karanteno. Nemci dvomijo v razlago, da je za kitajsko okužbo kriva svinjska krača iz Bremna.
German frozen pork prompts new coronavirus case in China
Chinese authorities have said that a worker in a refrigerated warehouse was infected with COVID-19 after handling imported pork. Experts in Germany say it is "unlikely" that meat packaging was responsible.
www.dw.com/en/german...a-55545155
Če pa vendarle je, se nam črno piše...
pobalin sporočil: 14.456
[#2885360] 23.11.20 10:50 · odgovor na: pobalin (#2884859)
Odgovori   +    0
Imam se za navihanega občana, ki pa je preveč oblastiboječ in covidastrahujoč, da bi kršil celo evidentno glupe ukrepe sedanje vlade. Zato sem včeraj s pomočjo ene stare a še vedno uporabne karte z mejami MOL kolesaril po vzhodnem robu najlepše občine na svetu.

Danes na portalu javne tele hiše vidim, da sem se izognil dobrovoljnemu čeprav strogemu policijskemu nadzoru na severni meji MOL, kjer so medvoški policisti vestno branili meje svoje občine. Tam je namreč nek kucelj, Šmarna gora (z Grmado) mu rečejo, čez katerega poteka meja med butalami in tepanjem. In ker je butalcev več kot tepanjčanov, se prvi radi infiltrirajo na manj oblegano tepanjsko (in osojno) stran kuclja. Greh, ki je vreden posredovanja. Javna tele hiša poroča, da butalski policaji (na Rožniku) niso bili tako zagreti kot tepanjski...
Na današnji mrzel, a sončen dan so mnogi vsaj nekaj ur preživeli zunaj in se odpravili kam v naravo. Medtem ko imajo nekatere občine na voljo več pohodnih poti, je v drugih le-teh manj in je zato tam toliko večja gneča. Na sončno nedeljo so ponekod izletnike oziroma sprehajalce preverjali tudi policisti. Več pa v prispevku novinarja Planet TV Domna Anderleta.
siol.net/novice/slov...deo-539532
pobalin sporočil: 14.456
[#2885362] 23.11.20 10:54 · odgovor na: pobalin (#2885360)
Odgovori   +    0
Naj pregled butalske medijske bere nadaljujem s cvetko ljubljanskega Dnevnika o planirani kranjski stanogradnji. Takole piše pod sliko neke parcele:
Na območju nekdanjih mlekarn v Kranju bodo leta 2022 začeli graditi sosesko Kranjska iskra. Sestavljali jo bodo večstanovanjski bloki in stolpiči, živilska trgovina ter varovana stanovanja.
www.dnevnik.si/10429...odnje-leto
Kot pristen butalec občudujem inovativnost kranjskih investitorjev, planerjev in oblasti in se veselim trenutka, ko bom lahko prebral, da na območju nekdanje Iskre načrtujejo izgradnjo naselja Kranjska mlekarna. Da ne bodo znani samo po polovici rogljička za 2x400 evrov...
pobalin sporočil: 14.456
[#2885363] 23.11.20 11:00 · odgovor na: pobalin (#2885362)
Odgovori   +    1
Berem o temeljitem razmišljanju o sedanjem kaznovalnem režimu za sodnike...
Po mnenju pravosodnega ministrstva, ki ga vodi Lilijana Kozlovič, je ključen temeljit razmislek o aktualni ureditvi, po kateri disciplinski tožilec nima možnosti pritožbe zoper odločitev disciplinskega sodišča.
www.dnevnik.si/10429...e-sodnikov
... in se sprašujem, kaj le bi bilo lahko narobe. Mar nenavadno kratkoročno razvpita piranska sodnica, ki si je na lepem državnem kmetijskem zemljišču na črno zgradila družinsko hišo, v kateri menda nemoteno živi še dandanes, meni, da se ji je zgodila krivica, ko je bila za pol ali eno celo leto "kazensko" premeščena na delovno mesto kakšnih 70 km od doma? Ubožica! Kaj pa Tartuffe?

Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57