Zasebnost

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2880878] 09.11.20 23:44 · odgovor na: (#2880871)
Odgovori   +    1
[abohte]
Obzirnost je lepa čednost. Kar zamerim oblasti je, da ta ni bila bolj obzirna. Hej, mogoče pa imate del ljudstva prav, pa poglejmo še to možnost, namesto "dr. Potrč bildajte mišice" in Kacinovih levit o neodgovornih posameznikih. Ja, prav je, da se te polovi, ne more pa to biti fokus celotne strategije, razen če okoli tega ničesar ni.
V tako napeti in nepredvidljivi situaciji bi ti rad, da oblast sprašuje ljudstvo? Niso zadosti strokovnjaki, ki so študirali in delali na tem področju desetletja in imajo lahko raznolika mnenja, ki se jih tehta in potem obrne v eno ali drugo smer. Ne, mi rabimo še glas ljudstva. Glasovanje na fejkbuku ali izrekanje na twiterju? Džizs! Na Švedskem niso vsi epidemiologi, virologi in drugi -ogi enakega mnenja, a odločili so se, kakor so se. Oblast. Politično. S stroko ali delom nje. Ker tako to gre v krizah. V New Yorku so imeli spomladi menda tudi krizo vodenja, trenje med županom mesta in guvernerjem države, oba demokrata. Ni enostavno.

Velikokrat se oblast ne odloči optimalno ali čisto narobe, je kritizirana, tudi izgubi na naslednjih volitvah. In tako je prav. Kar se tega tiče, sem demokrat. Glas nekvalificiranega ljudstva pri takih zadevah je pa malo huda. Kar se tega tiče, sem elitist. Elita stroke mora vedeti, kaj je najbolje, politična elita pa ravnati v skladu s tem in z drugimi ustreznimi parametri.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen