Zasebnost

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2880870] 09.11.20 22:12 · odgovor na: (#2880861)
Odgovori   +    1
[abohte]
Da se lovijo med domnevami, informirani predvidevanji in neznankami je kriva kar oblast v navezi z zdravstvom. Oblast je tista, ki je zatrla dialog v družbi.
Kaj pa naj bi, parlamentirali s pobalini o tem kje in kako prijeti nevidno pošast? Bolj ko gledam naokrog, bolj podobno ugibajoče se mi zdi vse skupaj. Italijaska grozljivka, španski in francoski šok, švedski model, Slovenija spomladi med najmanj prizadetimi, zdaj pa med bolj...
Oblast je tista, ki je družbi vsilila eno in edino možno rešitev za spopad z epidemijo. Tako je vsaj v Evropi. Pa naj sedaj nosi odgovornost. Predstavljaj si, da bi Trump ravnal tako kot v Evropi in bi epidemijo zatrl. Potem bi morda bil izvoljen. Morda je pa Trump žrtev demokratičnega procesa.
V bistvu so imeli v ZDA podobno krpanko kot v Evropi: centralna oblast je bila precej na strani, ker so se z epidemijo operativno borili po zveznih državah in (vele)mestih, vsak po svoje, vsaka s svojim tempom. Pred kakšnim tednom sem si ogledoval nek zemljevid - mislim, da je bil na strani Johns Hopkins - epidemiološko stanje v Evropi in Sredozemlju. Vse okrog nas smo bili na 100% ali blizu, ponekod južno od nas pa veliko manj. Egipt je bil na 10% svojega vrha. Klima + vreme? Ne vem. Tudi zaradi nevednosti sem raje previden in čim bolj obziren do drugih.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen