Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 57

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710341] 05.05.18 15:18 · odgovor na: (#2710338)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [pobalin]

> Zdaj se bom pa res nehal zapletati v to neskončno prerekanje s tabo.

Ja, saj si že dva posta nazaj to nakazal in verjetno bi se spodobilo, da z debato zaključim jaz ker sem gostja na tvojem "blogu", vendar mi je to precej težko, ker me ta tema osebno tangira in ker za razliko od vaju z Bohtetom nisem v priviligirani poziciji, da bi v različnosti med spoloma lahko uživala ker je le-ta uperjena proti mojim interesom in se izvaja v mojo škodo.

Ampak bom vseeno končala in podala zaključno misel. Če je nekaj naravno še ni nujno tudi pozitivno, človek vseskozi korigira naravo in njeno krutost, torej je v resnici debata o tem ali so razlike med spoloma biološko ali družbeno pogojene dokaj nesmiselna, v vsakem primeru bi morali stremeti k temu, da bi bile čim manjše in k čim bolj pravični in egalitarni družbi nasploh, ker je to etično in moralno pravilno.
LOL, in to izreče (in ostane živa) oseba, ki je nekoč (kolikor se spomnim) šimfala levičarje na tem forumu (če se spomnim si celo goreče zagovarjala JJ). Zdaj pa egalitarnost in ja na koncu bomo imeli še komunizem (s človeškim obrazom) in seksali bomo pa samo še z roboti...
Še v Amsterdamu napohani turisti zgleda da imajo boljši fokus od tebe :)
www.youtube.com/watc...r8ljRgcJNM
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710382] 05.05.18 17:05 · odgovor na: (#2710368)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> LOL, in to izreče (in ostane živa) oseba, ki je nekoč (kolikor se spomnim) šimfala levičarje na tem forumu (če se spomnim si celo goreče zagovarjala JJ). Zdaj pa egalitarnost in ja na koncu bomo imeli še komunizem (s človeškim obrazom) in seksali bomo pa samo še z roboti...
> Še v Amsterdamu napohani turisti zgleda da imajo boljši fokus od tebe :)
> www.youtube.com/watc...r8ljRgcJNM

Za razliko od tebe, ki boš očitno celo življenje obstal pri razmišljanju horny teenagerja se jaz v vseh pogledih razvijam. Da, kritizirala sem levičarje in jih še vedno, če se mi zdi to potrebno, in tudi Janšo sem zagovarjala, ko se mu je godila krivica, pravičnost se mi pač zdi ena najpomembnejših vrednost. Branila sem ga tudi takrat, ko ste mu očitali, da je prefarban komunist, z utemeljitvijo, da to, da človek pri 20-tih zagovarja enaka stališča kot pri 40-tih ni znak inteligence ampak neumnosti, del procesa človekovega zorenja.
Verjemi mi, da je biti horny teenager lepo (vsaj takrat je meni bilo lepo), je pa tudi edino iskreno, mislim če si naravno obdarjen, tako kot jaz :)))

p.s.
Na tiste ki se politično udejstvujejo v svojih rosnih dvajsetih ne dam prav dosti. Sem jih v svojih časih imel priliko videti kar nekaj,.. teh omladincev - papagajev...danes pa bi jim najbrž rekli strokovnjaki za marketing ali pa top stručkoti v državnih podjetjih (ki na trgu ne bi preživeli niti 5 minut) :)
Janša je sicer razred zase, sploh če se je res metal v jarke. Ampak se mu je utrgalo, pa to je že druga zgodba...
www.youtube.com/watc...IC&index=3
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710397] 05.05.18 18:09 · odgovor na: (#2710389)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]
> > [Petunija1]
> > > [vickibedi]
> >
> > > LOL, in to izreče (in ostane živa) oseba, ki je nekoč (kolikor se spomnim) šimfala levičarje na tem forumu (če se spomnim si celo goreče zagovarjala JJ). Zdaj pa egalitarnost in ja na koncu bomo imeli še komunizem (s človeškim obrazom) in seksali bomo pa samo še z roboti...
> > > Še v Amsterdamu napohani turisti zgleda da imajo boljši fokus od tebe :)
> > > www.youtube.com/watc...r8ljRgcJNM
> >
> > Za razliko od tebe, ki boš očitno celo življenje obstal pri razmišljanju horny teenagerja se jaz v vseh pogledih razvijam. Da, kritizirala sem levičarje in jih še vedno, če se mi zdi to potrebno, in tudi Janšo sem zagovarjala, ko se mu je godila krivica, pravičnost se mi pač zdi ena najpomembnejših vrednost. Branila sem ga tudi takrat, ko ste mu očitali, da je prefarban komunist, z utemeljitvijo, da to, da človek pri 20-tih zagovarja enaka stališča kot pri 40-tih ni znak inteligence ampak neumnosti, del procesa človekovega zorenja.
>
> Verjemi mi, da je biti horny teenager lepo (vsaj takrat je meni bilo lepo), je pa tudi edino iskreno, mislim če si naravno obdarjen, tako kot jaz :)))
>


Predvsem je neumno, kar je povsem biološko pogojeno, saj se možganski centri odgovorni za sposobnost racionalnega razmišljanja razvijejo najkasneje, dokončno šele tam okoli 25. leta starosti, ampak nekateri jih očitno niso sposobni uporabljati in ostanejo doživljenski teenagerji.
Jebeš centre, jaz ti hočem dopovedati kako fiziološko funkcionira vsak normalen moški. Recimo Van Gogh npr. je bil umetnik totalno nestabilen tip, ki se ga je zadeval z absintom do smrti. Pa je zdaj prizanan umetnik.. Če bi takrat on srečal tapravo p***o, zdaj najbrž ne bil umetnik ampak povprečen tip. Skoraj podobno kot Prešeren, ki si ga je šibal na Primicevo Julijo, ki ga ni jebala, zato ker je bil en star pijan prdec in je imel že več otrok kot let na grbi. Ampak Prešeren je kljub vsem še vedno bil car, mislim hud car v pesniškem smislu.
www.youtube.com/watc...38hAY7DTJ4
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710412] 05.05.18 19:50 · odgovor na: (#2710402)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Jebeš centre, jaz ti hočem dopovedati kako fiziološko funkcionira vsak normalen moški. Recimo Van Gogh npr. je bil umetnik totalno nestabilen tip, ki se ga je zadeval z absintom do smrti. Pa je zdaj prizanan umetnik.. Če bi takrat on srečal tapravo p***o, zdaj najbrž ne bil umetnik ampak povprečen tip. Skoraj podobno kot Prešeren, ki si ga je šibal na Primicevo Julijo, ki ga ni jebala, zato ker je bil en star pijan prdec in je imel že več otrok kot let na grbi. Ampak Prešeren je kljub vsem še vedno bil car, mislim hud car v pesniškem smislu.
> www.youtube.com/watc...38hAY7DTJ4

Jaz ti pa hočem dopovedati, da je tvoje razmišljanje infantilno, da je samo nezrelim najstnikom (mladim ali starim) seks najpomembnejša stvar na svetu. Če bi to držalo potem evolucija nikoli ne bi pripeljala do človeka ampak bi planetu vladali zajci.

In tudi tvoje trditve glede Van Gogha in Prešerna so povsem zgrešene ker obstaja veliko primerov umetnikov, ki so našli "ta pravo" pa vendar jih to ni oviralo pri njihovem ustvarjanju, denimo Johan Sebastian Bach, ki velja za enega največjih glasbenih genijev vseh časov, je bil izrazito družinski človek.
Jebeš Bacha ki je drkal tiste crkvene orgle, od katerih me še zdaj boli glava, že ko sem bil teenager sem rajši poslušal Vivaldija (4 letni časi) ali Bethovenovo 5 sinfonijo , ki je bila čisti rock. Mislim klasika, v obliki rocka.
www.youtube.com/watc...4IRMYuE1hI

Normalni tipi glasbe se razumemo ampak jo poslušamo. V tem je razlika.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710518] 07.05.18 10:03 · odgovor na: (#2710419)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Jebeš Bacha ki je drkal tiste crkvene orgle, od katerih me še zdaj boli glava, že ko sem bil teenager sem rajši poslušal Vivaldija (4 letni časi) ali Bethovenovo 5 sinfonijo , ki je bila čisti rock. Mislim klasika, v obliki rocka.
> www.youtube.com/watc...4IRMYuE1hI
>
> Normalni tipi glasbe se razumemo ampak jo poslušamo. V tem je razlika.

Še eno otročje stališče. Seveda ima vsak svoj okus amapak glasbeno izobražen človek pač ne more reči "jebeš Bacha" tako kot fizik ne more reči "jebeš Newtona".

"Here's why Bach is the greatest: 1- Unrivalled influence on the history of music. 2- Master of melody and harmony. 3- Laid down compositional blueprints that almost every composer after him tried to follow. 4- Musical virtuoso, possibly the greatest organist of his time. 5- Excellent teacher-- many of his students became virtuosi in their own right. 6- Sought to push the boundaries of style and form. Many composers wrote fugues, but the form is almost exclusively associated with him. 7- Excellent at synthesising everything he had learned from other composers and making their works better. 8- Most complete musical output, excepting opera. His Mass in B Minor stands unrivalled in the history of Western music. 9- Expanded the musical and technical possibilities of the violin and cello, as well as the organ. His Violin Solo's and Cello Suites are revered within the reportoire. 10- Considered the gold standard in musical education. Learning Bach is an unwritten rule amongst those playing instruments."
Ne rečem da ni bil velik umetnik, ampak pri glasbi mora biti (vsaj po mojem mnenju) tudi komponenta užitka. Bach pa postane čez nekaj časa moreč v tem smislu.
pobalin sporočil: 14.456
[#2710564] 07.05.18 15:17 · odgovor na: (#2710301)
Odgovori   +    1
Pride včasih do takšnih razmer in okoliščin... kot leta 1914, 1918, 1935, 1940, 1941, 1942 in 1943.
www.nobelprize.org/n...laureates/
pobalin sporočil: 14.456
[#2710575] 07.05.18 16:10 · odgovor na: (#2710303)
Odgovori   +    0
[abohte]
Zakaj je Rose McGowan uspela v Hollywoodu, ne pa katera druga ženska?
Ker se z večino tvojega pisanja pretežno strinjam, repliciram samo na zaključni del.
Rosie? Dobro si izbral, ni kaj. ;-)
Neskončno naivna je iluzija sociolog in medijem, to iluzijo pa povezujem z zavračanjem religioznosti (ki je najmočnejša prav med mediji in sociologi - logično, ker njihov interes je vplivati na družbo, religija pa jim to onemogoča), da lahko po mili volji oblikuje družbo. Slepo, celo histerično, sledenje -izmom človeštvu še nikoli ni preneslo nič dobrega (to si upam trditi, čeprav med -izme spada npr. tudi pacifizem).
Hočeš reči, da našteti (in še kdo) s svojim početjem posegajo na starodavni tradicionalni itn. teritorij religije, katere glavni interes (in naklonjeno gledano tudi smoter) je vplivati na družbo? Zaradi tega so imeli najtrši "-izmi" precejšnje probleme z vero, vera pa z njimi. Sarkastično gledano so tako eni kot drugi svojevrstni pridelovalci makovega izločka za ljudstvo. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2710578] 07.05.18 16:18 · odgovor na: (#2710313)
Odgovori   +    0
[abohte]
In pa še odlična kolumna Jele Krečič o nevarnostih #MeToo:
beta.delo.si/novice/...48019.html
Če bi bil žleht, bi pripomnil, da se je morala oglasiti kot tretja (kolikor vem) v vrsti vedno mlajših žena svetovno estradnega post-marksističnega filozofa paradoksov. :-)
Večina ljudi tudi v histeriji ostaja razumnih, mediji so pa zaradi histerije (znova) pogrnili na celi črti - zato se mi, pobalin, tudi zdi smiselno o tem pisati v "tvoji" temi, Špeckahlanje.
Strinjam se, ampak treba je biti pazljiv. Histerije se ne gre lotevati s drugačno histerijo. To je nekako tako, kot če bi zlo hotel premagati s še večjim zlom.
pobalin sporočil: 14.456
[#2710580] 07.05.18 16:31 · odgovor na: (#2710338)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
Ja, saj si že dva posta nazaj to nakazal in verjetno bi se spodobilo, da z debato zaključim jaz ker sem gostja na tvojem "blogu",
Saj sem zapisal, da sem tukaj samo nemaren skvoter, gre pa za virtualno podzemlje medijskega najemnika Delavskega doma. Smotrno pa bi bilo, če si že odprla svojo feminizmu in odnosom namenjeno temo, da se počasi preselimo v tvoj kot. Ampak tega ne jemat kot da sem obiskovalki (& co.) zdaj postregel z digestivom in kavo, in ve se, kaj to pomeni... :-)
vendar mi je to precej težko, ker me ta tema osebno tangira in ker za razliko od vaju z Bohtetom nisem v priviligirani poziciji, da bi v različnosti med spoloma lahko uživala ker je le-ta uperjena proti mojim interesom in se izvaja v mojo škodo.
Ne poznam te, zato ne morem vedeti, kaj vse te osebno teži, kako ta neenakost tepe prav tebe. Lahko ti pa povem, da malo spominjaš na tiste, ki v gostilni prisedejoo k družbi na vrtu, kjer se edino sme kaditi, potem pa jamrajo zaradi dima in smradu.
Ampak bom vseeno končala in podala zaključno misel. Če je nekaj naravno še ni nujno tudi pozitivno, človek vseskozi korigira naravo in njeno krutost, torej je v resnici debata o tem ali so razlike med spoloma biološko ali družbeno pogojene dokaj nesmiselna, v vsakem primeru bi morali stremeti k temu, da bi bile čim manjše in k čim bolj pravični in egalitarni družbi nasploh, ker je to etično in moralno pravilno.
Tako si se prebila skozi gomile sranja in histerije do bistva. Amen. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2710621] 07.05.18 20:00 · odgovor na: (#2710589)
Odgovori   +    0
[abohte]
Jaz sem prepričan, da religija ni nastala zaradi tega, da bi postala opiat ljudstva, ampak je nastala iz potrebe posameznika, da se povezuje v skupnost.
Ne predstavljam pa si, da bi se pred 2 tisočletjema nekje znašla gruča ljudi, ki so se začeli pogovarjati, kaj jim manjka v življenju, in so skupaj ugotovili, da jim manjka povezanosti in da bodo to spremenili s skupno vero in da bo za to skrbel sosed Jože.

Moja predstava je, da so za razvoj strukturirane vere in njeno širjenje lahko poskrbeli samo izobraženi ljudje. Izobražence sta dajala politična in/ali materialna moč in niso rasli v kozjih hlevih. Ali je bilo npr. krščanstvo nekakšen subverziven napad na Rimski imperij, seveda ne vem, si pa kaj lahko predstavljam nekaj takega.
Ko torej pravim, da sociologom in medijem atrofirana religija podpihuje iluzijo o možnosti vpliva na družbo, ne govorim o manjši avtoriteti verskih voditeljev, ampak o tistem kar religija je, t.j. družbeno vezivo, tega pa ima selfie generacija bistveno manj (zato je tudi bolj vodljiva).
Enako družbeno vezivo kot vera je lahko tudi jezik, geografija, razni nacionalni ali regionalni kulturni kanoni ipd. Vse to so zame podobno identitetne zadeve kot spolna, razredna pripadnost, sodelovanje pri skupnih zadevah (gasilci, čiščenje, veselice), tudi hobiji. Ampak ta veziva delujejo kohezivno pod pogojem, da jih nekdo kultivira. V največjem obsegu cerkev to počne z vero, država pa z jezikom/narodom/teritorijem.

Zoprna stran teh družbenih veziv je (ne)namerna izključenost nenaših, ki se lahko sprevrže v sovražnost. Če si ti veren, jaz pa ne, je najino vezivo prej tale sociološka diskusija tukaj, vera pa bi bila lahko klin med nama. To ti pišem kot človek, ki ima precej trdna prepričanja, ki je pripravljen sprejemati, sodelovati, imam pa težave z nekakšnim bianco-pripadanjem od rojstva do smrti.

Sicer pa ima religija kot pojav dolga tisočletja, samo krščanstvo pa 2000 let tradicije. To je kakšnih 17 stoletij prednosti pred vsem, kar je človeštvo iznašlo od razsvetljenstva naprej. Prej se je itak skoraj vse znanje in kultura vrtelo okrog cerkve in v njej. Tako da bodimo prizanesljivi do post-razsvetljenske "mladine".
pobalin sporočil: 14.456
[#2710622] 07.05.18 20:04 · odgovor na: (#2710591)
Odgovori   +    0
[abohte]
s svojo eno prvih kolumn zamerila, ko je pisala o tekačih kot ekshibicionistih - spet ti izmi.
Res? Madonca, mi je že bolj všeč. Tudi jaz menim, da je v maničnem tekanju nekaj patološkega. (pozicija: bolj sem podoben Žižku kot Pahorju) :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2710624] 07.05.18 20:10 · odgovor na: (#2710606)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> Tako si se prebila skozi gomile sranja in histerije do bistva. Amen. :-)

V zadnjem času te je čisto potegnilo na temo stran, tako da je res že skrajni čas, da spokam v svoj kot. Lp.
Ne zameri, ker sem res pobalin in večno me vleče na drugo stran, zagovarjat underdoga, igrat hudičevega advokata. Ampak, če izraz te karakterne napake odstreš, bi se moralo videti, da se s tvojim zadnjim odstavkom ne bi mogel bolj strinjati. Vse bistveno si povedala v nekaj vrsticah. Zato moj amen ni bil ne cinizem in ne sarkazem.
pobalin sporočil: 14.456
[#2710694] 08.05.18 11:50 · odgovor na: (#2710636)
Odgovori   +    0
[abohte]
Tisti možakar, ki je v medli svetlobi v jami risal mamuta gotovo ni mislil na transcednčni vidik umetnosti. Se je pa verjetno fajn počutil, ko je to storil. Imel je potrebo, da to naredi.
Kako veš, da ni bila ženska, ki je v medli svetlobi čakala, da bo možakar prišel z lova?
Ampak monoteizem se ni začel s krščanstvom. Kakšno vlogo pa ima potem zate 10 božjih zapovedi?
Podobno kot razni izreki inteligentnih ljudi, ki so znali v stavek ali dva povzeti bistvene fenomene in zakonitosti. In dober, vztrajen marketing, da še neverniki 10 zapovedi poznamo vsaj na pol. Take izreke ljudje hitro usvojimo (memi še preden je nekdo iznašel to besedo?), četudi se pravi vir zlahka izgubi v šumu časa in množic.

Lep primer je rek, da je bolje imeti približno prav, kot pa se natančno motiti, ki ga nekdo pripisuje omaškemu preroku (št. 13),
seekingalpha.com/art...-investing
bolj razširjeno je prepričanje, da je avtor John Maynard Keynes, v resnici (?!) pa naj bi šlo za misel njegovega rojaka Carvetha Reada, ki je navdih za svoje delo našel tudi pri Keynesu starejšem.
en.wikiquote.org/wik...attributed
Stranski učinek gradnje piramide je ta, da je egipčanska civilizacija ostala povezana in da so stari Egipčani naredili kup kuristnih zadev (npr. namakalni sisteme ipd.).
V danem kontekstu sem očitno nihilist, saj mislim, da je tak pogled skrajno ciničen. Prvič, ker je šlo za sužnelastniško družbo, v kateri je bila povezanost podobna kot pri čredi živine: z vrvjo in bičem. Drugič pa dvomim, da so najprej gradili piramide, namakalni sistemi pa so bili kolateralni produkt tega znanja. Tretjič pa sem izrazit nasprotnik idej o piramidah in belih slonih, ker se za enak denar in z enakim trudom lahko naredi veliko bolj koristne stvari za dano in kasnejše generacije.
Kdaj je na Kranjskem imel jezik največji pomen? Verjetno v 19. stoletju, kajne? In kdo je takrat jezik uveljavljal kot sredstvo nacionalne identifikacije, če ne ravno slovenski politični vrh z organizacijo čitalnic itd. Narodna zavednost ni bila grassroot gibanje, ni bila pa tudi načrtovana v smislu, manjka nam povezanosti, lets do sth about it.
Ha, zelo dobro vprašanje. Zgodovinsko je bilo mogoče enako če ne še bolj odločilno, ko so se neki verski odpadniki odločili, da je dosti cerkvenega poziranja s tujimi jeziki in čas, da je vsaj svete bukve demokratizira. Potem je prišlo do pregonov in sežiganja knjig. Če veš za kakšno dobro poljudno knjigo z integralno razlago vzročno-posledične prepletenosti pomladi narodov z razsvetljenstvom, revolucijo, napoleonskimi vojnami itn., se priporočam.

Mene vedno znova zaboli, ko gledam, kako narod hlapcev s pozlačenim spomenikom v centru prestolnice slavi enega osvajalca samo zato, ker mu je iz čiste politične preračunljivosti za kratek čas dal nekaj več svobode kot njihovi tradicionalni tevtonski gospodarji. Ko sva že v 19. stoletju: narodna zavednost se menda takrat tudi temeljito razklala na staroslovence in mladoslovence. Kar je s stališča pluralizma razumljivo in sprejemljivo, ampak to povezanost razdeli na naše in vaše. Pretirana identitetna povezanost je lahko celo uničujoča.
No, še ena zadeva, ki povezuje družbo: dialoška naravnanost. Po mojem ni naključje, da je Rusija v 20. stoletju, ko je v Rusiji zavladala paranoidnost, s tem povezani whataboutism ter vsesplošen razkroj moralnih vrednot, oz. ko je doživela razpad dialoga, padla tako globooko. Brexitania je v istem stoletju kljub razpadu njenega imperija šla bistveno bolje skozi.
Zanimiva primerjava. Bi bila Rusija bolj podobna Brexitaniji, če bi uradno obsegala razmeroma majhno območje na osi Moskva-St.Peterburg, ostalo pa bi tretirala bolj kot kolonije in ne veličastno oprsje in trebušje velike mame Rusije? Ker Brexitanija v svojih kolonijah menda ni bila tako vzorno liberalna in tolerantna in kot na domačem otoku. Kar vprašaj sosede Irce.
Saj jih ne kritiziram, le vere vanje mi zmanjkuje. Evo in sem prišel do tega, da sem v tvojem pisanju zagledal svoj odsev in opazil, da je moj manjko vere klasičen simptom sodobne (selfie) družbe.
Zdi se mi, da sva si po številu križev precej blizu in da nikakor ne paševa v selfie generacijo. Oni si že ne bi dopisovali tako na dolgo. 2 x 140 znakov pa čao. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2710765] 08.05.18 21:39 · odgovor na: (#2710704)
Odgovori   +    2
[abohte]
Pa še mamut je narisan cel, ženska bi ga, če so resnično lovili zgolj moški, verjetno narisala po delih: stegna, drobovina, okli, koža, kostni mozeg ... Gospodinja vidi mamuta drugače kot lovec. :)
Aja, to pa je logično. Domov je prinesel zrezke in medtem ko jih je žena pekla, ji je narisal mamuta, da bi vedel, od kakšne živali so. :-)
Neumno je kvečjemu presojati dejanja izpred 3.000 let z današnjimi očmi (to je približno tako, kot da bi starš očital majhnemu otroku, da ne dojame določenih življenjskih resnic - takšen očitek bi več govoril o staršu kot o otroku).
Vedno je treba dejanja presojati z današnjimi očmi IN z upoštevanjem takratnih razmer. Analogno je to tako, kot bi odraslemu otroku razlagal, česa vse ni razumel, ko je bil majhen, kako hecno je bilo to in koliko je zdaj dozorel, da se lahko o tem pogovarjaš z njim.
Point je v tem, da je v tej civilizaciji vedno obstajala neka središčna točka v obliki faraona in globokega varovanja v njegove nadnaravne sposobnosti. Saj so sočasno obstajale tudi druge civilizacije, ki so jih "povezovala" npr. animistična verstva, pa niso zgradile tako velikih zadev.
Ne morem si pomagati, da ne bi v tem prepoznal Zorana Jankovića v primerjavi s prejšnjimi animističnimi jalovimi ljubljanskimi župani/jami. :-)
Rešite ta problem pravijo mladi. Je to problem? Absolutno, ampak rešite ga sami, hudiča, če je vaš problem.
Čeprav verjamem v generacijsko in siceršnjo človeško solidarnost (z mero), bom s prirojenim 100% proof sarkazmom odgovoril, naj potem še penzionisti sami rešijo svoj problem. Če mladim niso zapustili produktivnih delovnih mest, si tudi penzij od teh mladih ne zaslužijo. Je to rešitev? Ne bi rekel. Če mora vsaka skupina sama zase reševati svoje probleme, kaj hitro pride do Niemöllerjevega efekta.
BTW, zanimivo branje: damijan.org/2018/05/...-sibkejse/
Krasno, hvala.
Se strinjam. Dialoškost krepi družbo.
Jap in to jemljem za iztočnico za predstavitev mojega romanja od članka o Petersonu, ki ga je izpostavila Petunija1, ki mi ni bil všeč, do drugega na istem portalu, ki pa je po mojem zadel v sredino tarče.
Peterson is the very picture of white straight male privilege, griping about being told what to do by people that were once subordinate to people like him, ignoring the pressing needs of people who need to be accepted if they are to survive.
For that reason, though, he is performing a valuable function. When society changes, as it is changing now, thankfully, in the way it treats trans people, we need to have a debate about it. To have a debate, someone has to be right and someone else—Peterson, in this case—has to be wrong.
What is worrying is that universities are trying to stop the debate from taking place.
Activists, who are right to demand that society treat trans people with respect, are wrong to think that that respect should extend to silencing those who disagree with them.
www.macleans.ca/news...y-censors/
Če si pri volji in času, se razvajaj s sledenjem linkom, od katerih eden vodi na video posnetek skoraj enourne zanimive večpolne diskusije,
tvo.org/video/progra...-of-speech
drugi razkrije precej poniglavo akademsko epizodo,
www.therecord.com/ne...-tvo-clip/
na tretjem je posnetek kabinetnega zagovora mlade asistentke, ki je strašno grešila,
www.youtube.com/watc...vdTiVbvvaA
na zadnjih dveha pa še odziva podpore okarani asistentki.
medium.com/@julian.v...720d146a1a
nationalpost.com/opi...y-shepherd
pobalin sporočil: 14.456
[#2710776] 08.05.18 23:16 · odgovor na: pobalin (#2710765)
Odgovori   +    1
Za širše kontekstualiziranje še ena divja šolska epizoda iz zvezne države Washington:
www.youtube.com/watc...cMYfxOFBBM
Profesor je bil menda odpuščen. Mulariji je uspelo, da so ga "izpleli".
bobek13 sporočil: 4.301
[#2710782] 09.05.18 06:27 · odgovor na: pobalin (#2710765)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bobek13 09.05.2018 06:30
a se samo meni zdi, da je prispevek iz damjan.org totalen populističen crap???

Ful ma odločilen vpliv na zmago na volitvah to koga (bolj) preferira tistih ~10% visokoizobraženih...

in seveda, zahodne države morajo (še) več prerazporejati, še več socialne države graditi, kot da gospod še ni bil v Belgiji, Franciji, Skandinaviji... in kot da ne (krepko nadpovprečno dohodkovno) živi v najbolj egalitirani državi na svetu... :-)))

mater, tip je čist ausglajzal... :-)

lpA

p.s.: pa še na njegov populističen zaključek z enako mero vračam - Hitler&Mussolini sta bila socialista, v "najboljšem" primeru državna kapitalista - nekaj kar so ultimativno itak bile na koncu koncev še vse komi države... ;-p
pobalin sporočil: 14.456
[#2710916] 09.05.18 15:24 · odgovor na: (#2710781)
Odgovori   +    1
[abohte]
Rešitev je v dialoškosti, ampak potem se je potrebno za lastna stališča vsaj postaviti na noge in boriti. Kolikokrat so se mladi glede prekarnih del množično podali na ulice? No, kolikokrat? Nikoli.
Se spomniš spontanih demonstracij pod taktirko študentskih funkcionark/jev in razbitega parlamenta? Pa vstajnikov? Pa okupacije pred ljubljansko borzo, najboljšem približku Wall Streeta, ki ga je lahko našel kult nekega zblojenega manipulatorja s FDV, katerega pupa ni v studiu TVS znala povedati treh lastnih in jasno artikuliranih misli?

Sicer pa je po podatkih, ki jih v predvolilnem času po svojih razcepljenih jezikih vrtijo deželni politikanti, mladim lažje glasovati z nogami v tujino kot ob volitvah na volišča. Butalska rešitev po najbolj gnilih populistih pa naj bi bila volilna pravica za otroke. Kürtz & p!zd@!!!
Po mojem je naloga univerze, da nauči mlade iskati resnico. Tudi v tem primeru se mladi ne uprejo cheap indoktrinaciji, ampak so vodljivi.
Iskati resnico z dialoškim in dialektičnim bojem zanjo. Ker nobena resnica ne more biti večna kot nekakšen spomenik, jo je treba vedno znova preverjati z argumenti, empiričnimi podatki itn. Je pa res, da to ni komot. Ampak demokracija in napredek nista mišljena kot komot. Komot sta nazadnjaštvo/stagnacija in totalitarizem.
In četrtič, projicira, kakšno je stališče tistega, ki ne zagovarja politično. Daleč najbolj sporna pa se mi seveda zdi prav projekcija, katera ima samo en namen: prekiniti dialog o tej temi.
OK, ampak to je njeno stališče/mnenje, ki ga je treba brusiti z nasprotnimi stališči/mnenji. Z moje strani ne zato, ker ne bi hotel ženskam prepustiti pravičnega dela družbene vloge in moči, ampak zato, da bodo vsak dan na novo utrdile svojo argumentacijo, vsi skupaj pa ves čas preizpraševali položaj, napake in priložnosti. Kot naj bi idelaistično gledano delovala politična pozicija in opozicija.
Z naslednjim razmišljanjem o dialoškosti (www.mladina.si/18472...zobrazbe/) se kar strinjam:
Uh, dobra, hvala. Že podnaslov
Jeza ljudi je realna, a je hkrati impotentna, nima pravega učinka. Ta impotenca, ta nemoč, generira samo še večji bes, pravzaprav je prav ona vir besa.
me je dobesedno spomnil na pogovor z neko psihologinjo o proslulem intervjuju Newman-Peterson:
www.youtube.com/watc...yggRvJUOxQ
Navedeni primer se mi zdi dober predvsem, ker je hkrati globoko metaforičen: razredni boj kot družbenoekonomsko kategorijo odmislimo, zapremo ga v ogromno škatlo, ostalim razlikam pa pustimo, da se borijo vsaka za svojo pravico."
Zanimivo, kako je razredni boj postal nebodigatreba, ki ga je treba odmakniti, da se bo razživel boj ostalih (tudi novejših) in manj jasno določljivih identitet. Manever izogibanja težavnemu redefiniranju razredov v bliskovito spreminjajoči se postindustrijski družbi? Glava v pesek?
tudi za žide je ta, kljub porazu prinesla veliko spremembo (iz wikipedie):
Hja, naj si privoščim manjšo deviacijo. Lahko se tiste čase povzame tudi tako, da je Galileja (ne pa tudi Galilejci) doživela razcvet pod strahovlado Heroda, ki izvajal nekakšen jankovićevski program investicij. Po njem je šlo navzdol, ljudje pa so se spuntali zaradi davkov. (caveat post-janković) :-)
However, his domination seems not to have brought only violence and destitution. Under his reign Judea grew economically because of his large construction projects that brought employment. His building projects included the reconstructed ancient capital of the Northern Kingdom, Samaria - now called Sebaste, the new harbour city Caesarea Maritima, the inaccessible fortress palaces at Masada and Jericho, and in Jerusalem the Fortress Antonia, a Royal Palace and a massive extension of the Temple. On the one hand, these projects increased the economic value of the whole territory to Rome, which was certainly also the purpose of Herod. On the other hand, the economic growth did not correlate to improved working and living conditions of the poor, especially not for the Galileans, because all the building projects were somewhere else. Herod himself got the biggest profit of all the growth.
After the death of Herod the situation in Judea and Galilee soon grew much worse. His kingdom was divided among his three sons. Archelaus became the ethnarch (ruler of the people) of Judea, Samaria and Idumea. His reign was short-lived because his rule was so autocratic and aroused the hatred of his subjects to the extent that, in 6 CE, they sent a delegation to Rome to ask for his removal. Judea became directly under Roman control. The new governor, Quirinius, the Roman legate of Syria, conducted a census for tax purposes as part of the Roman takeover (Brown 1997:60).
www.scielo.org.za/sc...6000400046
Se pravi je bilo judovsko odprtje v svet močan katalizator razvoja njihove kulture (ker moč kulture merimo po privlačnosti, ki jo ta predstavlja drugim ljudem). In dialoškost pomeni odpiranje v svet.
Hecno, da to zveni povsem logično, moderno, evolucijsko, globalistično kompetivistično, po drugi strani pa je lahko fin repromaterial za razne lokal/nacional fobije/-izme, nekakšen "dokaz" svetovne židovske zarote itn.
Jaz velik del sodobnega feminizma vidim kot poskus okupacije posameznikovih misli, ker se skoraj vsaka debata z njim zaključi s poskusi represije. To ni odpiranje v svet, to so fašistoidne lastnosti. In proti temu se bom vedno boril.
Jaz pa se vedno vprašam, v kolikšni meri gre za vračanje moške represije, ki je mi pač nismo zaznavali, in koliko je ta odziv (ne)sorazmeren. Fašistoidno se lahko razume tudi razvado, da po defaultu velja, kako moški dela kariero, ženska pa skrbi za gospodinjstvo in otroke, ker je tak naraven red. Hočem reči, da je del problema v tem, da moramo moški po novem dialoško in dialektično braniti položaje, ki so nam do včeraj kar "pripadali". Tega nismo ravno vajeni. Poleg tega vsak izkušenejši, poročen ali vsaj razgledan moški ve, kako je z dialoškostjo in dialektiko v zakonu. Pogosto jo je najbolje malo prekiniti. :-)
Na koncu lahko torej pridem do zaključka, da se s tabo v bistvu strinjam, s čimer sva pokazala, kako se pride do skupne resnice, skozi dialog. Seveda je takšno usklajevanje, ki presega donaldovo gaganje, čivkanje, ali kako se že temu reče, 140-znakovnih sporočil, mukotrpen in time-consuming proces, ampak se splača. :)
Hvala enako. Tudi z radikalnimi -istkami in -isti se bomo nekoč zbogali. Če bomo potrpežljivo govorili in poslušali vsak na svojem bregu, se bosta ta morala zbliževati. Problem je, kadar ena od strani okupira nasprotni breg, potem bi pa kozmetično malo dialogizirala... :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2710936] 09.05.18 18:03 · odgovor na: bobek13 (#2710782)
Odgovori   +    1
[bobek13]
a se samo meni zdi, da je prispevek iz damjan.org totalen populističen crap???
No, po tvoji intervenciji sem naposled prebral, kar sem prelagal. Ne vem, če bi rekel crap, bi pa ta Damijanov spis po instinktu spravil v isti predal kot njegovo fotografijo z namiznim fuzbalom v vladni palači. :-)
Ful ma odločilen vpliv na zmago na volitvah to koga (bolj) preferira tistih ~10% visokoizobraženih...
Jasno, da sem najprej kliknil na link, da bi videl, kaj od napisanega je Damijanovo, kaj pa Pickettyjevo, ampak tista njegova čreva imajo 174 strani! Mission one weekend, ne pa 10 mins. Je pa že naslov krasen: Brahmin Left vs Merchant Right, kar bi pobalinsko poslovenil v "Mandarinska levica vs. mešetarska desnica". Kam se v tej naslovni bipolarnosti uvršča Damijan, je zanimivo vprašanje, zame je vsekakor predstavnik deželnih mandarinov. :-)

Zdaj pa k mojemu priljubljenemu delu: kdor ne ve, ima mnenje. Kako ti veš, da je v FR/VB/ZDA danes samo 10% visoko izobraženih? Mar se njihovo število/delež ni v zadnjih 50-60 letih nič povečal? Je Picketty to upošteval? Kako se je v analizi lotil socialne fluidnosti volilnega telesa - od obdobja blagostanja in optimizma do Maggie-Ronniejevskega obrata? Kako je obdelal upadanje proletariata oz. nadomeščanje domorodnega proletariata z migranti->priseljenci, kako (domnevne) rasti števila ljudi v svobodnih poklicih zaradi izobrazbe, priložnosti, zadnje čase pa edine možnosti za preživetje. Tega Damijan v povzetku sploh ne omeni.
in seveda, zahodne države morajo (še) več prerazporejati, še več socialne države graditi, kot da gospod še ni bil v Belgiji, Franciji, Skandinaviji... in kot da ne (krepko nadpovprečno dohodkovno) živi v najbolj egalitirani državi na svetu... :-)))
Ja, jaz se ob bavčarjih, rigelnikih, snežićih, zidarjih in klanovsko-rodbinskih mandarinih počutim totalno egalitarnega. In totalno verjamem njihovim lestvicam in gini izračunom. :-)
p.s.: pa še na njegov populističen zaključek z enako mero vračam - Hitler&Mussolini sta bila socialista, v "najboljšem" primeru državna kapitalista - nekaj kar so ultimativno itak bile na koncu koncev še vse komi države... ;-p
Tukaj se pa po mojem motiš. Kolikor se spomnim, so pod Hitlerjem privatni kapitalisti čisto v redu ali celo zelo krasno živeli, pa tudi Mussolini firm ni množično podržavil. Tako kot ne Putin. Če so ubogali, so imeli kaj od tega.
pobalin sporočil: 14.456
[#2710945] 09.05.18 18:49 · odgovor na: pobalin (#2710936)
Odgovori   +    1
Finance imajo od dneva zmage in 35. finančne konference v Portorožu novo ime v svojem leksikonu: Petr Frankel. :-)
www.finance.si/leksikon/222149
bobek13 sporočil: 4.301
[#2710947] 09.05.18 19:10 · odgovor na: (#2710849)
Odgovori   +    3
bogme abohte, če te ne bi že dalj časa spremljal bi še pomislil da kje zagovarjaš to prodano dušo... ;-)

jaz sem predvsem "skočil", ker je gospod bil nekoč glasnogovornik mladoekonomistov s precej libaralnimi pogledi kar se gospodarstva tiče potlej pa se je žal prodal za 30 srebrnikov in postal glasnogovornik kejnesijanske/državnolastniške klike, ki ni niti trenil sa okom, da nam navadnim delaucem pojasni, da njemu in njemu podobni gospodi pa zraven vseh espe svetovanj državnim podjetjem/zavodom/kolhozom itak da še PRIPADA dodatek za stalno pripravljenost ( na (za)kaj že? ta isto svetovanje al kaj?)...

za povrh, pa je ta prispevek zapisan, kot da je edino prav, da levica zmaga in vodi države (kam smo pa itak glihkar vidli v Venecueli ;-)) in vse drugo najmanj nenaravno stanje... hkrati pa stric desnico nonšalantno degradira na hitlerje/mussolinije...

pa da vrnemo jpd z njegovo mero, ko tak se tako lepo gre cherry picking z US predsedniki - a je mogoče že slišal za A.Lincolna? Ali pa še bolje za enga drugega Franklina in bog ne daj ali je ob njem morda slišal še za "progressive era"?

zdaj, kar se pa tiče "vsaj prisluhnit delu populacije" - a ni to vse kar počnejo vrli levaki, da poslušajo in obljubljajo temu delu popolucije, ko pa je treba kaj naredit, pa nardijo Jankovice?

Eh kurc, zdaj pa je že izpadlo kot da se s tabo kregam, ko sem pa sam malo ventile pucal ob debilizmih prodane duše malega državno zaščitenega kapitalisteka... no hard feelings?

:-)))

lpA
bobek13 sporočil: 4.301
[#2710952] 09.05.18 19:44 · odgovor na: pobalin (#2710936)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [bobek13]
> a se samo meni zdi, da je prispevek iz damjan.org totalen populističen crap???

No, po tvoji intervenciji sem naposled prebral, kar sem prelagal. Ne vem, če bi rekel crap, bi pa ta Damijanov spis po instinktu spravil v isti predal kot njegovo fotografijo z namiznim fuzbalom v vladni palači. :-)
tako, kdo več plača tistemu se udinjam (ne jaz, jpd...) :-)))
> Ful ma odločilen vpliv na zmago na volitvah to koga (bolj) preferira tistih ~10% visokoizobraženih...

Jasno, da sem najprej kliknil na link, da bi videl, kaj od napisanega je Damijanovo, kaj pa Pickettyjevo, ampak tista njegova čreva imajo 174 strani! Mission one weekend, ne pa 10 mins. Je pa že naslov krasen: Brahmin Left vs Merchant Right, kar bi pobalinsko poslovenil v "Mandarinska levica vs. mešetarska desnica". Kam se v tej naslovni bipolarnosti uvršča Damijan, je zanimivo vprašanje, zame je vsekakor predstavnik deželnih mandarinov. :-)
tako, kdo pri zdravi pameti se bo pa lotil teh jajc... sploh če mu prijazni stric jpd tak fajn strnjeno obnovo servira... ;-p
Zdaj pa k mojemu priljubljenemu delu: kdor ne ve, ima mnenje. Kako ti veš, da je v FR/VB/ZDA danes samo 10% visoko izobraženih? Mar se njihovo število/delež ni v zadnjih 50-60 letih nič povečal? Je Picketty to upošteval? Kako se je v analizi lotil socialne fluidnosti volilnega telesa - od obdobja blagostanja in optimizma do Maggie-Ronniejevskega obrata? Kako je obdelal upadanje proletariata oz. nadomeščanje domorodnega proletariata z migranti->priseljenci, kako (domnevne) rasti števila ljudi v svobodnih poklicih zaradi izobrazbe, priložnosti, zadnje čase pa edine možnosti za preživetje. Tega Damijan v povzetku sploh ne omeni.
ocena čez palec, info, ki jo imam v glavi je, da v razvitem svetu circa 20% letnika gre na faks, pa sem potem glede na velik delež upokojencev (ki so gradili svetlo prihodnost v časih, ko je bilo študentov bistveno nižje ;-)) ocenil kot pač sem, lahko da sem čist mim pihnil... :-)

kar se pa ostalih parametrov tiče (ki si se jih super spomnil, čestitke! ampak kaj manj od tebe itak ne bi pričakoval :-)) pa lahko rečem, da gre samo za blog zapis, če bi padla kakšna espe donacija bi se naš jpd že malo bolj potrudil, če bi podatki seveda pasali v njegovo levosučno sliko... :-)
> in seveda, zahodne države morajo (še) več prerazporejati, še več socialne države graditi, kot da gospod še ni bil v Belgiji, Franciji, Skandinaviji... in kot da ne (krepko nadpovprečno dohodkovno) živi v najbolj egalitirani državi na svetu... :-)))

Ja, jaz se ob bavčarjih, rigelnikih, snežićih, zidarjih in klanovsko-rodbinskih mandarinih počutim totalno egalitarnega. In totalno verjamem njihovim lestvicam in gini izračunom. :-)
kar se ginijev tiče, verjami al pač ne, tvoja izbira, ma mislim da boljšega primerjalnega orodja žal nimamo...

kar se pa poimenskih "zadetkov tiče" - a je bil en mal freudian slip? #samisocialisti k katerim se še vrneva... ;-)


> p.s.: pa še na njegov populističen zaključek z enako mero vračam - Hitler&Mussolini sta bila socialista, v "najboljšem" primeru državna kapitalista - nekaj kar so ultimativno itak bile na koncu koncev še vse komi države... ;-p

Tukaj se pa po mojem motiš. Kolikor se spomnim, so pod Hitlerjem privatni kapitalisti čisto v redu ali celo zelo krasno živeli, pa tudi Mussolini firm ni množično podržavil. Tako kot ne Putin. Če so ubogali, so imeli kaj od tega.
evo, pa smo tam, kjer se najlepše pokaže enakost med naziji i komiji, v tem kako nimajo pojma kaj bi sploh naredili in kako skrbijo za malega človeka - tako da podržavijo vse živo in državno zregulirajo vse žive dejavnosti hkrati pa požegnajo še par poslušnih "kapitalistov"... ;-)

če pogledaš tule
en.m.wikipedia.org/w...zi_Germany

boš videl točno to, osnova vsega ekonomskega programa je bilo podržavljenje vsega živega, še humanitarnih organizacij in na drugi strani občasno zagovarjanje nekaj kapitalistov,ki so jih pustili pri miru(ker so bili poslušni), s strani samega Hitlerja...

;-)

lpA
anon-329690 sporočil: 305
[#2710960] 09.05.18 20:44 · odgovor na: pobalin (#2710916)
Odgovori   +    0
[pobalin]
me je dobesedno spomnil na pogovor z neko psihologinjo o proslulem intervjuju Newman-Peterson:
www.youtube.com/watc...yggRvJUOxQ

Arigato gozaimasu, mene pa je ta pogovor spomnil na nekaj tretjega :-)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710965] 09.05.18 21:14 · odgovor na: pobalin (#2710776)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Za širše kontekstualiziranje še ena divja šolska epizoda iz zvezne države Washington:
www.youtube.com/watc...cMYfxOFBBM
Profesor je bil menda odpuščen. Mulariji je uspelo, da so ga "izpleli".
Če pa se gredo takšne bedarije (Day of Absence), ki kar kličejo po tem, da eskalirajo v neko incidentno stanje.
pobalin sporočil: 14.456
[#2710979] 09.05.18 23:01 · odgovor na: bobek13 (#2710952)
Odgovori   +    1
[bobek13]
evo, pa smo tam, kjer se najlepše pokaže enakost med naziji i komiji, v tem kako nimajo pojma kaj bi sploh naredili in kako skrbijo za malega človeka - tako da podržavijo vse živo in državno zregulirajo vse žive dejavnosti hkrati pa požegnajo še par poslušnih "kapitalistov"... ;-)
če pogledaš tule
en.m.wikipedia.org/w...zi_Germany
Sem pogledal diagonalno in izplel tezo, da so na začetku privatizirali (razprodajali državno srebrnino,
The Great Depression had spurred state ownership in most Western capitalist countries. This also took place in Germany in the years prior to the Nazi political takeover. But when the National Socialist German Workers' Party took power, industries were privatized en masse. Several banks, shipyards, railway lines, shipping lines, welfare organizations, and more were privatized.
ko so pa že na ves glas ropotali z orožjem, so pa nacionalizirali nekatere ključne dele industrije. Tako da je ta diagonalno prestreženi signal zelo mešan. Dokončno sem pa opustil branje, ko sem se zabezeknil ob temle:
William Shirer noted how there were many regulations but still a private market economy. However, other researchers have shown that there was certainly business freedom in Nazi Germany.[52]
Pri čemer je 52 sklic na vir, ki je: "Christoph Buchheim, and Jonas Scherner. The Role of Private Property in the Nazi Economy: The Case of Industry. Cambridge University Press". Vendar je na koncu naveden še nekompleten/nedelujoč link na spletno stran
piketty.pse.ens.fr/files/capitalisbac k/CountryData/Germany/Other/Pre1950S

Takle mamo. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2710983] 10.05.18 01:01 · odgovor na: (#2710973)
Odgovori   +    2
[abohte]
Žal je moja ocena, da je vodljivost mladih splošen in globalen pojav. Selitev v drugo državo tega torej ne bo rešila :)
Bo, za tiste, ki jim bo tam uspelo. Pač doba individualizma za blagor kapitala.
www.frontpagemag.com...greenfield
Ej, hvala, Cleese je super. In ravno pri humorju se vse začne in konča. Veš, kakšen cirkus je nastal med desnimi in levimi Ameri, ker si je Michelle Wolf privoščila premočno dozo za skoraj vse okuse maziljenih?
www.youtube.com/watc...Dbx1uArVOM

Ampak naj se vrnem k angleškemu humorju. Tule je en krasen posnetek Stephena Frya na temo politične korektnosti.
www.youtube.com/watc...JQHakkViPo
Pomemben je tudi zato, ker Fry ne slovi kot kakšen idol ali ideolog desnice, a bo v bližnji Munk debati skupaj z domnevnim alt-right idolom Petersonom zagovarjal pravico politične nekorektnosti.
www.munkdebates.com/...orrectness
Moje tolmačenje je, da je reševalcem zmanjkalo tistih, ki jih je potrebno rešiti oz. da ni možno več tako zlahka identificirati družbenih podskupin, ki igrajo vlogo "žrtev".
To je zelo verjetno. Mar ni hecno, kako se levica (z mano vred) rada norčuje iz ameriških idealov/blodenj, da vsak lahko postane, kar hoče, če si le dovolj prizadeva. Na drugi strani pa na levem polu nekako velja, da vsak lahko postane zatirana žrtev, če se le malo znajde. Pravi kürec je, ker jaz (in večina ljudi okrog mene) ne bi bili radi žrtvi in ne znamo postati milijonarji. :-)
Mi pa ob prebranem asociacije zopet usmerjajo orošeni pogled na heroje, ki so posvetili svoje življenje raziskovanju teorije samoupravljanja in ki jim s tresočim glasom zopet kličem: Slava jim! :)
Oni so se vsaj namučili, ko so iz petnih žil vlekli teorije in iskali paralele. Tam čez je pa bil nek vudu ekonomist, ki je med kosilom na prtiček od oka narisal nekakšno krivuljo in je zaradi tega znan po vsem svetu. :-)
Ob branju prvega dela navedka sem se spomnil na tale kulten montipajtonovski prizor: www.youtube.com/watc...c7HmhrgTuQ
:-)))
"Dvomiti in celo misliti zoper samega sebe, pomislimo dobro, mar ni to prav tista kritična distanca, ki je primarni znak duševnega zdravja."
Misliš, da zadnje čase še kaj prebere ta svoj stavek? Dvomim: ali sem dober? Mislim zoper sebe: nisem dober, naravnost odličen sem. ;-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2710984] 10.05.18 02:20 · odgovor na: pobalin (#2710983)
Odgovori   +    0
Kdor gre na Dunaj, naj pusti trebuh zunaj, je rekel Martin Krpan.
Vse poti vodijo v Rim, tam pa bodo počasi zgoreli vsi mestni avtobusi, če bo šlo tako naprej. Samo to sredo sta zgorela dva, letos do zdaj že deset, poroča Repubblica.
roma.repubblica.it/c...195816748/
roma.repubblica.it/c...195847664/
Pred letom dni so poročali o rekordnem številu okvar v marcu in za vroče dni v naslovu napovedali: "Poletje, črna sezona".
roma.repubblica.it/c...163340457/
Kdor gre v Rim, naj kar vzame trebuh s seboj, le z mestnimi avtobusi naj se raje ne vozi.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2711692] 13.05.18 15:07 · odgovor na: (#2710419)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Jebeš Bacha ki je drkal tiste crkvene orgle, od katerih me še zdaj boli glava, že ko sem bil teenager sem rajši poslušal Vivaldija (4 letni časi) ali Bethovenovo 5 sinfonijo , ki je bila čisti rock. Mislim klasika, v obliki rocka.
> www.youtube.com/watc...4IRMYuE1hI
>
> Normalni tipi glasbe se razumemo ampak jo poslušamo. V tem je razlika.

Še eno otročje stališče. Seveda ima vsak svoj okus amapak glasbeno izobražen človek pač ne more reči "jebeš Bacha" tako kot fizik ne more reči "jebeš Newtona".

"Here's why Bach is the greatest: 1- Unrivalled influence on the history of music. 2- Master of melody and harmony. 3- Laid down compositional blueprints that almost every composer after him tried to follow. 4- Musical virtuoso, possibly the greatest organist of his time. 5- Excellent teacher-- many of his students became virtuosi in their own right. 6- Sought to push the boundaries of style and form. Many composers wrote fugues, but the form is almost exclusively associated with him. 7- Excellent at synthesising everything he had learned from other composers and making their works better. 8- Most complete musical output, excepting opera. His Mass in B Minor stands unrivalled in the history of Western music. 9- Expanded the musical and technical possibilities of the violin and cello, as well as the organ. His Violin Solo's and Cello Suites are revered within the reportoire. 10- Considered the gold standard in musical education. Learning Bach is an unwritten rule amongst those playing instruments."
Jaz sem vse tole kar naštevaš našel v eni malo bolj prebavljivi verziji Bacha:
www.youtube.com/watc...9OFZ9Mh7GA
pobalin sporočil: 14.456
[#2711846] 14.05.18 13:36 · odgovor na: (#2711414)
Odgovori   +    0
[abohte]
V Tržiču se dinastija občudovalcev mednožij nadaljuje...
siol.net/novice/slov...ine-467143
Pa ljudi, jelitomoguće?! :-O

Čakaj malo! Čokokurce, ki naj bi bili kaplja čez rob stalnih nadlegovanj, so razdelili 8. marca, tole je pa prišlo na dan "pred nekaj dnevi", dva meseca po dogodku in mesec pred volitvami!? Oziroma so prizadeti zmogli svoj odziv poslati mesec in deset dni po dogodku, če je verjeti Slovenskim novicam.
se glasi anonimno pismo zaposlenih na občini Tržič, ki so ga na občinski svet posredovali 18. aprila, misleč, da se bo o mobingu, o katerem še pišejo zaposleni na občini, razpravljalo na seji občinskega sveta.
www.slovenskenovice....lcke-49520
Očitno pa ne gre samo za župana ampak je cel namišljeno duhoviti občinski vrh na nivoju personala provincialnega seksšopa ali striptiz bara.
Krona dogajanja na tržiški občini je bila praznovanje dneva žena, ki je, kot trdijo zaposleni, spet imelo močno seksualno noto, ki jo je prispeval župan Borut Sajovic.
Idejo o darilu naj bi prispevala prav direktorica uprave, podžupan je izdelke naročil v bližnji mestni kavarni, župan pa je penise lastnoročno prinesel na občino.
Naj dodamo, da so ob moškem prazniku nekateri zaposleni analogno temu prejeli lizike v obliki vagine. [Samo nekateri zaposleni?! Kateri pa so to in zakaj samo oni?!]
V slaščičarni v Tržiču so nam potrdili, da so izdelali čokoladne penise za občino.
Za odgovore glede očitkov zaposlenih smo prosili tudi župana Boruta Sajovica. Na zelo jasna vprašanja o spornih ravnanjih nam žal ni odgovoril, direktorica občinske uprave (po zapisu zaposlenih avtorica zamisli o penisih iz čokolade za dan žena) pa nam je poslala prispevek, ki prav tako ne vsebuje praktično ničesar o spornem dogajanju.
www.dnevnik.si/10428...im-penisom
Dnevnik za objavljeno fotografijo ( www.dnevnik.si/i/as/...093524.jpg ) ne precizira, ali gre za original tržiškega občinskega čokokurca ali samo simbolično sliko. S tem so tržiškemu nadzagovednežu iz črede občinskih goved omogočili, da nadaljuje z igranjem kretena med idioti.
»Šlo je za šaljivo obliko sladice, nikakor pa ne za »čokoladni penis« ali za »falus v obliki čokolade« – to je pretirana, zlonamerna in politično motivirana trditev«, je zapisal Sajovic, ki nam je v telefonskem pogovoru dejal, da je bila sladica zgolj »čokoladni indijanček«. Da so za občino izdelali čokoladne penise, so potrdili tudi v slaščičarni.
www.delo.si/novice/s...50115.html
BTW, nikjer nisem zasledil informacije ali so bili tržiški čokokurci in čokopizde iz bele ali rjave čokolade... Menim, da imajo občani pravico to izvedeti še preden bodo na volitvah morali izbirati med primerki lisastega in progastega goveda. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2711918] 14.05.18 19:13 · odgovor na: anon-204390 (#2711692)
Odgovori   +    0
Malo bolj umirjena modernizacija Bacha:
www.youtube.com/watc...2RNe2jwHE0

Pa še predlog za podaljšan popoldanski počitek ali večerno meditacijo:
www.youtube.com/watc...wGZN6oOYas

:-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2711990] 15.05.18 10:18 · odgovor na: pobalin (#2711918)
Odgovori   +    1
Politico je objavil zanimiv intervju z direktorjem konservativnega American Enterprise Institute. Priporočam.
For me, unity is a really big deal. By that I don’t mean agreement. The founding model in this place was super old school—a competition of ideas is fundamental to a free society, which was so subversive in the ’30s and ’40s because there was no competition of ideas. Disagreement is the essence of how we can unify as a people. We have a moral consensus about pushing opportunity out to people who need it most. Then we actually have to become a constellation of disagreement around that so that we can find the best way to do it. In the same way that you need a competition within the economy so that you can serve consumers best. Competition is hugely important in all areas. It’s a moral good. When you basically see a culture that's not trying to win competition vigorously and civilly and respectfully, but rather trying to shut down competition by any means necessary, that’s like an economy that's going from free enterprise to mercantilism. That’s basically what’s happened. We’ve gone from free enterprise of ideas to mercantilism of ideas. That’s what’s happening on both right and left today. That’s really disappointing.
I have a book coming out next year called The Culture of Contempt. We’ve created a culture of not anger, not disagreement, it’s contempt. And we need to strike back. We’re the majority. We don’t want this. Americans are being held hostage and terrorized by the fringes. That’s what’s going on here. It’s not like 50 percent of Americans thinks one thing and 50 percent thinks another thing. No, 15 percent on each side are effectively controlling the conversation and 70 percent of us don’t hate each other. I can ask any audience, “How many of you love somebody with whom you disagree politically?” Every hand goes up. And yet, you’re willing to have somebody, some fringe person on your side of the debate, say that your brother-in-law or your mother or your aunt is evil and stupid.
www.politico.com/mag...iew-218364

Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 57