Zasebnost

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2710983] 10.05.18 01:01 · odgovor na: (#2710973)
Odgovori   +    2
[abohte]
Žal je moja ocena, da je vodljivost mladih splošen in globalen pojav. Selitev v drugo državo tega torej ne bo rešila :)
Bo, za tiste, ki jim bo tam uspelo. Pač doba individualizma za blagor kapitala.
www.frontpagemag.com...greenfield
Ej, hvala, Cleese je super. In ravno pri humorju se vse začne in konča. Veš, kakšen cirkus je nastal med desnimi in levimi Ameri, ker si je Michelle Wolf privoščila premočno dozo za skoraj vse okuse maziljenih?
www.youtube.com/watc...Dbx1uArVOM

Ampak naj se vrnem k angleškemu humorju. Tule je en krasen posnetek Stephena Frya na temo politične korektnosti.
www.youtube.com/watc...JQHakkViPo
Pomemben je tudi zato, ker Fry ne slovi kot kakšen idol ali ideolog desnice, a bo v bližnji Munk debati skupaj z domnevnim alt-right idolom Petersonom zagovarjal pravico politične nekorektnosti.
www.munkdebates.com/...orrectness
Moje tolmačenje je, da je reševalcem zmanjkalo tistih, ki jih je potrebno rešiti oz. da ni možno več tako zlahka identificirati družbenih podskupin, ki igrajo vlogo "žrtev".
To je zelo verjetno. Mar ni hecno, kako se levica (z mano vred) rada norčuje iz ameriških idealov/blodenj, da vsak lahko postane, kar hoče, če si le dovolj prizadeva. Na drugi strani pa na levem polu nekako velja, da vsak lahko postane zatirana žrtev, če se le malo znajde. Pravi kürec je, ker jaz (in večina ljudi okrog mene) ne bi bili radi žrtvi in ne znamo postati milijonarji. :-)
Mi pa ob prebranem asociacije zopet usmerjajo orošeni pogled na heroje, ki so posvetili svoje življenje raziskovanju teorije samoupravljanja in ki jim s tresočim glasom zopet kličem: Slava jim! :)
Oni so se vsaj namučili, ko so iz petnih žil vlekli teorije in iskali paralele. Tam čez je pa bil nek vudu ekonomist, ki je med kosilom na prtiček od oka narisal nekakšno krivuljo in je zaradi tega znan po vsem svetu. :-)
Ob branju prvega dela navedka sem se spomnil na tale kulten montipajtonovski prizor: www.youtube.com/watc...c7HmhrgTuQ
:-)))
"Dvomiti in celo misliti zoper samega sebe, pomislimo dobro, mar ni to prav tista kritična distanca, ki je primarni znak duševnega zdravja."
Misliš, da zadnje čase še kaj prebere ta svoj stavek? Dvomim: ali sem dober? Mislim zoper sebe: nisem dober, naravnost odličen sem. ;-)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen