Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Popravila

Strani: 1 2 3 4

anon-1670 sporočil: 14.712
[#253393] 26.05.08 15:19 · odgovor na: crt (#252991)
Odgovori   +    0
Dober trgovec vedno zaokroži malce navzgor;)

Sicer pa tudi tole obveščanje še ni za pet zvezdic;(

Je sicer mnogo boljše a še daleč od odličnosti.

Prej obveščanje sploh ni delalo, če nisi bil prisoten na strani-kar je bila čista katastrofa in ni čudno, da je ni nihče uporabljal.
To sem rešil tako, da sem namenoma pustil prižgan računalnik in odprto stran Financ ali pa sem zanimive linke lepo shranil in potem občasno pregledal, če je kaj novega.

Popolno obveščanje pa bi bilo.
1. Tako kot pri blogih-kjer dobiš na mail celoten odgovor in zraven tudi povezavo, če slučajno želiš odgovoriti.
ali
2. Tako, da si za vsak nov odgovor v neki temi obveščen 1X od zadnjega obiska strani, ne pa tako kot je po novem, 120krat-kar pa je še vedno precej bolje, kot je bilo prej, ko nisi bil nobenkrat, če seveda nisi bil na strani Financ v trenutku odgovora dejansko prisoten.

Je pa dobro obveščanje pri tako obsežnem forumu nujno-saj ni časa, da bi tako kot včasih prebral vse, je pa lepo, če si o temi, ki te zanima redno obveščen, še posebej pa, da dobiš odgovor, ki leti direktno nate.

Lp
crt sporočil: 27.222
[#253399] 26.05.08 15:21 · odgovor na: anon-1670 (#253393)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 26.05.2008 15:23
maj, obvescanje uporablja ogroooomnih 61 ljudi, od teh tezi eden (1).

a naj bolj direktno razlozim, kaj vse me boli za to, kako dela?

stvar je do nadaljnega zakljucena.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#253402] 26.05.08 15:25 · odgovor na: crt (#253399)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 26.05.2008 15:25
Moje 1/61, bolj kot taksno obvescanje bi bilo fajn mogoce, ce bi na svojem profilu lahko pogledal odgovore na svoje poste; in kaj si pogledal. Meni bi to bilo bolj uporabno kot pa po emailu, kar je mogoce ok, ni pa nujno za prezivetje cloveske vrste; s tistim pregledom bi posiljanje emailov bilo celo mogoce odvec.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#253460] 26.05.08 17:19 · odgovor na: anon-119197 (#253402)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-1670 26.05.2008 17:22

dalex je napisal(a):
Moje 1/61, bolj kot taksno obvescanje bi bilo fajn mogoce, ce bi na svojem profilu lahko pogledal odgovore na svoje poste; in kaj si pogledal.
S tem je po moje še precej več dela kot pa, če bi bilo obveščanje na email skupaj z odgovorom-enostavno tako preprosto kot pri blogih, mobisuxu, alterju,...

Ali pa tako kot je na najbolj začetniških forumih: www.enigmatko.com/fo.../index.php ali pa celo na najbolj začetniškem: www.forum070.com/index.php kjer lepo dobiš eno obvestilo za vsak odgovor v vsaki temi, kjer sodeluješ, nato pa do naslednjega obiska nič več.

Me pa zanima kako preostalih tisoč, ki ne prejemajo obvestil, pregleduje forum?

Ali preberejo kar vse ali gredo enkrat na dan pregledat zanimive teme ali pa preprosto nekaj napišejo, nato jih pa sploh ne zanima več, kaj drugi pišejo v tisti temi???
crt sporočil: 27.222
[#253525] 26.05.08 19:26 · odgovor na: anon-1670 (#253460)
Odgovori   +    0
maj, ce bos se malo tezil, bom naredil tako, da prav konkretno zate obvescanje ne bo delalo sploh. mislim povsem resno.
anon-9013 sporočil: 5.146
[#253577] 26.05.08 21:36 · odgovor na: crt (#253525)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
maj, ce bos se malo tezil, bom naredil tako, da prav konkretno zate obvescanje ne bo delalo sploh. mislim povsem resno.
 
Tale Črt že spet grozi. Če bi kaj znal, mu ne bi bilo treba...

Enfrice.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#253582] 26.05.08 21:50 · odgovor na: crt (#253399)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
maj, obvescanje uporablja ogroooomnih 61 ljudi, od teh tezi eden (1).

a naj bolj direktno razlozim, kaj vse me boli za to, kako dela?

stvar je do nadaljnega zakljucena.
 
A ti tega tipa resno jemlješ, ali je to game?
crt sporočil: 27.222
[#253583] 26.05.08 21:54 · odgovor na: anon-6533 (#253582)
Odgovori   +    0

pavel je napisal(a):
A ti tega tipa resno jemlješ, ali je to game?
skusam ga resno jemati, vendar mi to otezuje :)
anon-1670 sporočil: 14.712
[#253828] 27.05.08 10:35 · odgovor na: anon-9013 (#253577)
Odgovori   +    0

enfrice je napisal(a):
Tale Črt že spet grozi. Če bi kaj znal, mu ne bi bilo treba...

Enfrice.
Saj zna, samo za 61 ljudi se mu pač ne da jebati še s tem, kar razumem in mi je logično-čeprav je pa tudi res, da bi zadevo uporabljalo precej več ljudi, če bi delala tako kot je treba.

Bolj žalostno se mi zdi, da povsem dobronamerne predloge za še dodatno izboljšanje foruma očitno jemlje kot teženje, oteževanje,...

Sicer pa sedaj po najnovejših popravkih obveščanje dela daleč najbolje doslej in ne bom več težil s tem, bom pa vesel, če se bo vsaj čez kakšnih pet let dodala še ta pikica na i, ki še manjka.

Lp
crt sporočil: 27.222
[#253913] 27.05.08 11:53 · odgovor na: anon-1670 (#253828)
Odgovori   +    0
ce resnicno razumes ekonomiko omejenih virov (v to razumevanje se sicer da glede na izkusnje dvomiti ;), potem ni nobene potrebe po retoriki glede tega, da se dobronamerni predlogi jemljejo kot tezenje.

kajti problem sploh ni v dobrih predlogih. predlogi se izvedejo -- CE so dejansko dobri, CE dobro prezivijo tehtnico tega, da imajo razlicni uporabniki razlicne zelje in CE se najde dovolj velika masa povprasevanja. dokler se to ne izpolni, pa se seveda ne. skratka niso problem predlogi.

problem je tezenje. tezenje pa je ravnanje osebe, ki vrta toliko casa, da prakticno a la carte extra zase nekaj dobi (torej mimo normalnih zgoraj nastetih pogojev), potem pa rece jah ampak zdaj bi pa spet malo drugace (in to tako, da bo dejansko bolj podobno prejsnjemu, kao nevzdrznemu stanju).

ko hodim po mestu, dam drobiz klosarjem. ampak ce ob ponavadi lepem znesku pride potem kateri za mano in cuka za rokav, da on bi pa se, potem je prijaznosti konec.

ti si, kot ze ves, zelo blizu takemu vzorcu. vsebinsko sva se o tem ze menila, zdaj si uspel stvar privesti do tega, da je segla se na cisto tehnicno podrocje. res bi ti priporocil, da malo nastudiras, a je pravi pristop vrtati do nezavesti tolko casa, dokler te clovek ne poslje v 3pm.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#254117] 27.05.08 15:28 · odgovor na: crt (#253913)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
potem pa rece jah ampak zdaj bi pa spet malo drugace (in to tako, da bo dejansko bolj podobno prejsnjemu, kao nevzdrznemu stanju).
Bog, ne daj vrnitve v prejšnje stanje, ker tisto je bil podn od podna!

Prej je obveščanje delalo samo v času prisotnosti na strani, sedaj pa VEDNO, kar je ogroooomen napredek vreden vse pohvale in meni to povsem zadošča.

Bi se pa tako kot vsako stvar tudi to dalo še izboljšati in sicer predvsem tako, da ne bi dobili 100 popolnoma enakih obvestil ampak enega in po ponovnem ogledu spet enega itd.

Ampak to zahteva spet en kup dodatnega dela in zame oziroma za teh 61 ljudi tega res ni treba početi.

Še nikoli pa nisem napisal predloga za kakšno izboljšavo, ki bi ustregel izključno in samo meni, če menim, da zadeva ni uporabna za vsaj malo širši krog ljudi, jo raje sploh ne napišem.

Lp
anon-126428 sporočil: 319
[#256033] 30.05.08 13:55 · odgovor na: Gustl (#179291)
Odgovori   +    0
evo tudi jaz imam naštimano, pa sem dobil dva odgovora na enih 15 do 20, pa še to z zamikom kakega tedna, medtem, ko mi črt sploh ni odgovoril kaj je narobe, ko sem ga vprašal glede nastavitev.

lp
crt sporočil: 27.222
[#256034] 30.05.08 13:56 · odgovor na: anon-126428 (#256033)
Odgovori   +    0

majk je napisal(a):
evo tudi jaz imam naštimano, pa sem dobil dva odgovora na enih 15 do 20, pa še to z zamikom kakega tedna, medtem, ko mi črt sploh ni odgovoril kaj je narobe, ko sem ga vprašal glede nastavitev.
kdaj, kaj in po kaksni poti naj bi me vprasal?
anon-126428 sporočil: 319
[#256038] 30.05.08 13:58 · odgovor na: anon-1670 (#179296)
Odgovori   +    0
evo maj, jaz sem na istem, očitno celo na slabšem, saj tudi, če sem na forumu, ne dobim odgovora.če slučajno dobiš ta odgovor od mene, mi prosim javi, če se je slučajno do zdaj kaj spremenilo.

hvala in lp
crt sporočil: 27.222
[#256074] 30.05.08 14:47 · odgovor na: anon-126428 (#256038)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 30.05.2008 14:48

majk je napisal(a):
evo maj, jaz sem na istem, očitno celo na slabšem, saj tudi, če sem na forumu, ne dobim odgovora.
zadeva vsakic, ko pride na vrsto tvoj interval za preverjanje in posiljanje, pregleda tvojo vrsto kandidatov.

pri tem pogleda, a je katero od sporocil, o katerih te namerava obvestiti, taksno, da si vmes tkoaltko ze obiskal tisto temo (kasneje od tega, ko je bilo napisano).

ce je tako, te o tistem sporocilu NE obvesti in samo oznaci (interno), da si to tkoaltko ze videl.

po moje - sodec po vpogledu v loge, v tvoje nastavitve glede obvescanja in v stanje, katera sporocila so odgovori na tvoja in kdaj so nastala - je to vir tvojega cudenja.

po moje je tak nacin delovanja nekoliko motec zato, ker potem clovek ni ziher, a je vse dobil ali ne, ker nima pregleda na pamet (ker si valjda ne zapisuje, kdaj je nekaj ze pogledal). po drugi strani bi pa tudi znal kdo pogledati obratno in se razpizdil, ej zakaj me pa obvesca o tem, saj to sem ze sam pogledal. malo smotano je tu bit tehtnica.

* * *

pa se malo konteksta...

dva programerja lahko imata popolnoma razlicne poglede na isti problem in naredita cisto razlicno resitev. mene ni bilo zraven od jeseni 2003 do jeseni 2007. vmes je forum (koda) bil vrzen stran in v celoti zamenjan in kolega, ki je to pocel, je imel tako razlicen pristop od mojega, kot se le da.

pa to ne pomeni, da je ziher en carski in en zanic, ampak predvsem pomeni, da je dokaj zajebano tako stvar nadaljevat, ne da bi po moznosti naredil vec skode kot koristi, ker prckas po kodi, ki ti po konceptu in izvedbi ni blizu.

moji posegi v kodo foruma so povecini ravnanje tistega, kar je posevno, ne da bi pri tem zadevo v celoti nadomestil z novo. zakaj - zato, ker je tole en tak godawful dinozaver in delam po principu predvsem ne kaj se dodatno zjebat. :)

v kolikor se izkaze, da nekaj pa nikakor ne funkcionira, naceloma nimam zadrzkov vreci stran in nadomestiti z novo kodo. vendar

a) tipicno to pomeni ornk poglabljanje v vse, na kar bi to lahko vplivalo, te sovisnosti pa so za moje pojme en tak unholy mess

b) poraba casa in pozornosti je torej precejsnja

c) sraufanje foruma financ nikakor ni moja edina dejavnost

d) temu primerno mora biti korist, ki naj bi jo pridobili, res lepa (torej stvar dela bistveno drugace, bistveno boljse in za bistveno vec uporabnikov kot par ali par deset)
jeanmark sporočil: 2.903
[#256087] 30.05.08 15:17 · odgovor na: crt (#256074)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

dva programerja lahko imata popolnoma razlicne poglede na isti problem in naredita cisto razlicno resitev. mene ni bilo zraven od jeseni 2003 do jeseni 2007. vmes je forum (koda) bil vrzen stran in v celoti zamenjan in kolega, ki je to pocel, je imel tako razlicen pristop od mojega, kot se le da.


Zelo pogosto to, da nekdo vse skupaj vrže stran in gre delat na novo, pomeni, da se bo isti cikel ponovil čez par mesecev.
crt sporočil: 27.222
[#256092] 30.05.08 15:19 · odgovor na: jeanmark (#256087)
Odgovori   +    0

jeanmark je napisal(a):



Zelo pogosto to, da nekdo vse skupaj vrže stran in gre delat na novo, pomeni, da se bo isti cikel ponovil čez par mesecev.

ob naslednji menjavi? ja, verjetno je to lahko se najbolj ucinkovito, vendar moj aranzma s financami zaenkrat ni taksen, da bi bil aktualen celotni remont foruma. ce se to spremeni, se pac... bo :)
bc123a sporočil: 48.253
[#256104] 30.05.08 15:30 · odgovor na: crt (#256074)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

zadeva vsakic, ko pride na vrsto tvoj interval za preverjanje in posiljanje, pregleda tvojo vrsto kandidatov.

pri tem pogleda, a je katero od sporocil, o katerih te namerava obvestiti, taksno, da si vmes tkoaltko ze obiskal tisto temo (kasneje od tega, ko je bilo napisano)
Po moje je to vir problemov, zato predlagam zadevo, ki bo gotovo pomagala vsaj 50 bralcem.

Razlog je, da so teme dolge po 5, 6, 10 strani, forum pa se vedno referencira sporocila po temah. Torej, ce kliknes na sporocilo v kakrsnemkoli seznamu sporocil (recimo pod moj profil, kamor gledam da najdem teme v katerih sem sodeloval, no takrat te se vedno flikne na zacetek teme, namesto na zacetek sporocila

To dela po mojem obcutku cisto vedno RAZEN v pogledu "seznam sporocil" in tam verjetno ne dela tega zato, ker smo ti tezili, in si popravil. Clovek bi mislil da je v originalni kodi tole samo na enem mestu, a verjetno je res tole obnasanje raztreseno vsaj po 10 mestih v kodi. Ce imas kdaj odvec casa (figure of speech ;), daj poglej ce se da kje to bizarno obnasanje popraviti.

Meni se tako, skromno zdi, da je to vir problemov. Da sistem rece "ej pa to si ze pogledal", ti pa samo neumno gledas. Ker je "pogledal" oznaceno na nivoju "pogledal temo" in ne "pogledal sporocilo".

Mogoce se motim...
crt sporočil: 27.222
[#256111] 30.05.08 15:37 · odgovor na: bc123a (#256104)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):
Meni se tako, skromno zdi, da je to vir problemov. Da sistem rece "ej pa to si ze pogledal", ti pa samo neumno gledas. Ker je "pogledal" oznaceno na nivoju "pogledal temo" in ne "pogledal sporocilo".
to je vsekakor povsem lep kandidat za vir nesporazumov. vendar glej zgoraj tocke a) do d), tudi v kontekstu prostega casa in figure of speech :)

ker ti racunalniske zadeve niso dalec, lahko dam zraven se: kolicina casa, ki ga je clovek pripravljen vlozit v to, da postavlja na noge nekaj, za kar meni, da je fundamentalno mimo, je omejena in v mojem primeru ze dokaj pokurjena. to se bo prej resilo tako, da finance nekoc dobijo nekega programerja, ki je samo programer, in mu recejo evo tule mas in tole sraufaj, kot pa tako, da mene se za kaj prepricas, ker bo to eksponentno vedno tezje. s tem pa pridemo nazaj do ekonomike omejenih virov in cost/benefita.
anon-126428 sporočil: 319
[#256116] 30.05.08 15:41 · odgovor na: crt (#256034)
Odgovori   +    0
glej moj odgovor 237058 na tvoj 236755 z dne 19.4.2008
crt sporočil: 27.222
[#256117] 30.05.08 15:47 · odgovor na: anon-126428 (#256116)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 30.05.2008 15:49

majk je napisal(a):
glej moj odgovor 237058 na tvoj 236755 z dne 19.4.2008

podobno kot drugi ljudje vcasih kaj napisanega spregledam. ce gre pri tem za taksno stvar, ki jo vidis kot problem, je v tvojem interesu, da sam na to spomnis, kar po moje ni pretezko in pobuda je na tvoji strani.

konkretni namig: namesto da si po vec kot 1 mesecu nezadovoljen, da ti nisem odgovoril, drugic klikni na moje ime in mi poslji direkt sporocilo, pa bova lahko hitro nadaljevala.
anon-126428 sporočil: 319
[#256119] 30.05.08 15:50 · odgovor na: crt (#256074)
Odgovori   +    0
da ne bo pomote, za mene, čistega pravnika po srcu je že itak vsa ta tehnologija svetsko čudo. mislil sem samo, da si sam nisem znal kaj nastaviti ali je pa kakšna napaka kje v sistemu. valjda pa bi mi odgovor pod točko c zadoščal.
ampak vseeno hvala za tako obširen odgovor.
zdaj pa letim, zjutraj pa na bicikl na naše igre s firmo ( cca 65 km ). malo me je strah, nisem bil na biciklu kakih 15 let, pa ne da ne bi znal vozit ampak kaj bo z mojo r... baje pomaga mazilo za dojenčke, tega pa doma ne manjka :)

lep vikend želim, drugi teden pa čim višje tečaje delnic :)

majk
crt sporočil: 27.222
[#256121] 30.05.08 15:52 · odgovor na: anon-126428 (#256119)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 30.05.2008 15:54
no, glavno, da sva prisla do tega, kje je problem. to upostevaj in ce ti potem se vedno nekaj ne stima, javi. pa ce se ti ne odzovem -- upostevaj prejle zapisano.

srecno z biciklom, ce se bos scasoma navdusil, se pa lahko tudi zmeniva za rundo. glede riti lahko poskusis vozit stoje, na ta nacin bos tudi hitro nabil kardio / noge :)
anon-126428 sporočil: 319
[#256122] 30.05.08 15:54 · odgovor na: crt (#256117)
Odgovori   +    0
pa valjda nisem nezadovoljen po 1 mesecu, ker mi nisi odgovoril, pač sem po naključju danes na tvojo pobudo ugotovil, da pač treba komentar fliknit v tematski forum, ki ni vedno borza in denar, potem pa sem začuda še opazil forum servis in popravila.pač me malo jebe tehnika, nič drugega.
jeanmark sporočil: 2.903
[#256236] 30.05.08 20:38 · odgovor na: crt (#256092)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


ob naslednji menjavi? ja, verjetno je to lahko se najbolj ucinkovito, vendar moj aranzma s financami zaenkrat ni taksen, da bi bil aktualen celotni remont foruma. ce se to spremeni, se pac... bo :)

Ne ne, načeloma velja še precej bolj če do "dela iz nule" pride brez menjave "programerja". Eni pač vsake 6 mesecev gredo od začetka, češ, sedaj bo pa RES prava rešitev. Za zajebano je pa itak vedno kriv nekdo drug.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#256393] 31.05.08 12:47 · odgovor na: anon-126428 (#256038)
Odgovori   +    0

majk je napisal(a):
evo maj, jaz sem na istem, očitno celo na slabšem, saj tudi, če sem na forumu, ne dobim odgovora.če slučajno dobiš ta odgovor od mene, mi prosim javi, če se je slučajno do zdaj kaj spremenilo.

hvala in lp
Ojla, skoraj soimenjak;)

Odkar je Črt pred kakšnim tednom obveščanje popravil meni obveščanje, (za razliko od prej), vedno dela(vsaj občutek imam tak).

Sedaj je v bistvu edini problem le še to, da je včasih kakšna tema nadpopularna in potem dobim stokrat enako  sporočilo, da je v moji priljubljeni temi novo sporočilo.
Pa še tu je zanimivo, da pri nekaterih temah dobim, da imam 4 nova sporočila, pri nekaterih temah pa mi vedno za vsako sporočilo pošlje nov email???

Ampak od viška glava ne boli in mnogo raje vidim, da je tako kot pa tisto popolnoma neuporabno obveščanje od prej, ko si dobil obvestilo le če si imel odprto stran Financ.

P.S.: Pri kolesarjenju pa ti svetujem, da kupiš podloženo prevleko za sedež in je zadeva z ritjo 95% boljša;)

Lp
anon-1670 sporočil: 14.712
[#256399] 31.05.08 13:25 · odgovor na: bc123a (#256104)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-1670 31.05.2008 13:41

bc123a je napisal(a):
Torej, ce kliknes na sporocilo v kakrsnemkoli seznamu sporocil (recimo pod moj profil, kamor gledam da najdem teme v katerih sem sodeloval, no takrat te se vedno flikne na zacetek teme, namesto na zacetek sporocila
Po novem obveščanje dela(sicer občasno dela kot spam ampak kar gre), tako, da ti priporočam, da namesto vsakodnevnega pregledovanja starih tem raje v svojih nastavitvah nastaviš, da te o vseh novih sporočilih v tvojih priljubljenih temah(to je avtomatično tema kjer sodeluješ), obvešča po emailu.

Če ti kdo odgovori pa dobiš tudi povezavo in te vrže direktno na sporočilo z odgovorom, brez kakšnega iskanja po razvlečeni temi.

Lp
anon-1670 sporočil: 14.712
[#256404] 31.05.08 13:37 · odgovor na: crt (#256074)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
dva programerja lahko imata popolnoma razlicne poglede na isti problem in naredita cisto razlicno resitev. mene ni bilo zraven od jeseni 2003 do jeseni 2007. vmes je forum (koda) bil vrzen stran in v celoti zamenjan in kolega, ki je to pocel, je imel tako razlicen pristop od mojega, kot se le da.
...

d) temu primerno mora biti korist, ki naj bi jo pridobili, res lepa (torej stvar dela bistveno drugace, bistveno boljse in za bistveno vec uporabnikov kot par ali par deset)
Črt a si si takrat sam želel dopusta ali se je na Financah našel pametnjakovič, ki se je spomnil dobrega programerja zamenjati?

Sem pa ugotovil, zakaj obveščanje uporablja le 61 ljudi, kljub temu, da bi bilo to po mojem mnenju uporabno za vsaj 75% prijavljenih.

Vzrok temu je, da imate v privzetih nastavitvah nastavljeno NEOBVEŠČANJE , velika večina pa nima pojma kako zadevo spremenit oz. niti ne ve, da se sploh da in potem pusti tako kot je privzeto.
Marsikdo pa tudi na hitro in površno prebere in raje ne označi obveščanja, da ne bi potem dobival polno kakšnih neželenih reklam.

Lp
crt sporočil: 27.222
[#256425] 31.05.08 15:12 · odgovor na: anon-1670 (#256404)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 31.05.2008 15:14

Maj je napisal(a):
Črt a si si takrat sam želel dopusta ali se je na Financah našel pametnjakovič, ki se je spomnil dobrega programerja zamenjati?

Sem pa ugotovil, zakaj obveščanje uporablja le 61 ljudi, kljub temu, da bi bilo to po mojem mnenju uporabno za vsaj 75% prijavljenih.

Vzrok temu je, da imate v privzetih nastavitvah nastavljeno NEOBVEŠČANJE , velika večina pa nima pojma kako zadevo spremenit oz. niti ne ve, da se sploh da in potem pusti tako kot je privzeto.
Marsikdo pa tudi na hitro in površno prebere in raje ne označi obveščanja, da ne bi potem dobival polno kakšnih neželenih reklam.
takrat sem predvsem imel vtis, da je zadeva (celotna online zadeva), kot je bila za moje pojme zamisljena, bila izgotovljena, pa sem sel pocet druge stvari. ker ta etapa (izgradnja) mi najbolj lezi in zanima. tudi moj sedanji pojav v financah je povezan z neko izgradnjo, pri kateri pa vsebinski del ni tolko dnevno opazen, tehnicni pa se se ni zacel. ne bi vec o tem.

glede drugega dela -- vzrok temu je, da so zelo mnogi ljudje ne-navajeni razmisljati v intervalih nad 10 sekund. cesar ne dobijo pred nos, tega zanje ni. vidimo pa tudi, da na primer nihce ne vprasa "mene bi pa zanimalo dobivat obvestila o novih sporocilih, a se to da", tako da je ze samo povprasevanje vprasljivo.

ce pa bi zadevo po defaultu vkljucili, bi imeli miljauznt jamrarije, zakaj pa te smotane finance skoz tezijo z nekimi maili in kot reakcijo zeljo, da naj jim finance nikakor nic vec nikdar ne posiljajo. ja, neumno, ampak tako pac je; dovolj pogost vzorec, da se uposteva.

to pravi 10 let izkusenj z administracijo online populacije, ti pa kakor ces :)
crt sporočil: 27.222
[#256429] 31.05.08 15:18 · odgovor na: jeanmark (#256236)
Odgovori   +    0

jeanmark je napisal(a):
Ne ne, načeloma velja še precej bolj če do "dela iz nule" pride brez menjave "programerja". Eni pač vsake 6 mesecev gredo od začetka, češ, sedaj bo pa RES prava rešitev. Za zajebano je pa itak vedno kriv nekdo drug.
ok, drzi, poznam tudi take :)

Strani: 1 2 3 4