Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

vickibedi sporočil: 11.302
[#2708610] 21.04.18 16:20 · odgovor na: Petunija1 (#2708607)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
Zakaj meniš, da je moj cilj tukaj prepričevanje šovinističnih dedcev? A misliš, da ne vem, da se starih kozlov ne da naučiti novih trikov?
Ja najbrž res drži, da starih dedcev ne boš obrnila, ampak kaj je potem tvoj cilj ?
Petunija1 sporočil: 790
[#2708614] 21.04.18 17:11 · odgovor na: vickibedi (#2708608)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Pazi kaj si želiš (ker želje se ti lahko uresničijio).
To velja za neumne/zmedene ljudi, ki ne vedo kaj bi radi, ne zame.

Meni je ena (mlajša) sodelavka pred časom pojamrala, da sploh ne najde VEČ normalnega tipa.
To je evergreen. Vredu tipov NIKOLI ni bilo v izobilju, patriarhalno okolje jih večino trajno okvari.
Tazadnji ki ga je imela, se je celedneve ukvarjal vglavnem sam s seboj in se gledal v špegu po celi dan in treniral svoje bicepse. Feministke hočete iz moških narediti pi*ke in zdaj jih imate :)
Čisti seksizem. Kot da se je imela povprečna ženska kdaj čas ves dan ukvarjati s sabo in gledati v ogledalo. Egoizem, samozaverovanost, narcisizem so bile od nekdaj moške lastnosti, spreminja se samo to na kaj se fokusirajo in zadnje čase so to pač bicepsi, to nima prav nobene veze z dosežki feminstk.

Zadnjič sem sedel v enem kafiču s sodelavci in sodelavkami. Pa je mimo prišla ena res huda bejba, mislim res huda. Pa me rukne sodelavka, daj nehaj buljit, saj smo vsi videli, da je dobra.
Sodelavci so se torej lahko obrzdali in niso buljili v žensko, edino tebi ni uspelo in sedaj trdiš, da si ti edini normalen, lol.
Ja najbrž res drži, da starih dedcev ne boš obrnila, ampak kaj je potem tvoj cilj ?
Jaz nimam na tem forumu nobenega konkretnega cilja, občasno pridem sem, preberem kakšno novico, kakšen komentar in kaj napišem.
abohte sporočil: 2.636
[#2708615] 21.04.18 17:16 · odgovor na: abohte (#2708594)
Odgovori   +    1
Glede tega intervjuja krožijo šale:
Jordan Peterson: "I like cars"
Cathy Newman: "So you're saying we should mass genocide cyclists?"

in pa

‘Hello?? Police? My lead journalist is female and lost a debate to a man on air. Now everyone is mocking her. Do something!’ #CathyNewman

So se pa celo pojavile govorice, da naj bi nekateri grozili novinarki Newman. Teh groženj niso nikoli razkrili, niti jih ni obravnavala policija. So se res zgodile? Spodaj analiza objav na twitterju iz katere je razvidno, da je Peterson prejel več groženj kot Newmanova.
hequal.wordpress.com...ice-versa/

In pa še
www.conservativewoma...h-threats/
ter
www.infowars.com/bus...interview/

Ko sem sam prebiral njen FB profil, nisem naletel na nobeno grožnjo, zgolj na kritike (našel nisem niti ene pohvale). Tudi Cathy Newman ni podala nobene izjave glede groženj (nenavadno je, da tega ne bi omenila, čeprav praktično vsakodnevno objavlja na socialnih omrežjih o intervjujih, ob grožnji zoper njeno življenje pa obnemi).

Medijska histerija pa se nadaljuje (z uredniki v glavnih vlogah)... Mainstream mediji zopet niso opravili domače naloge. Toliko o njihovi resnicoljubnosti.

#fakenews
[#2708619] 21.04.18 17:42 · odgovor na: Petunija1 (#2708614)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: vickibedi 21.04.2018 17:46
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Pazi kaj si želiš (ker želje se ti lahko uresničijio).

To velja za neumne/zmedene ljudi, ki ne vedo kaj bi radi, ne zame.

>Meni je ena (mlajša) sodelavka pred časom pojamrala, da sploh ne najde VEČ normalnega tipa.

To je evergreen. Vredu tipov NIKOLI ni bilo v izobilju, patriarhalno okolje jih večino trajno okvari.

>Tazadnji ki ga je imela, se je celedneve ukvarjal vglavnem sam s seboj in se gledal v špegu po celi dan in treniral svoje bicepse. Feministke hočete iz moških narediti pi*ke in zdaj jih imate :)
>

Čisti seksizem. Kot da se je imela povprečna ženska kdaj čas ves dan ukvarjati s sabo in gledati v ogledalo. Egoizem, samozaverovanost, narcisizem so bile od nekdaj moške lastnosti, spreminja se samo to na kaj se fokusirajo in zadnje čase so to pač bicepsi, to nima prav nobene veze z dosežki feminstk.
Pička je polni organ, a pizda je karakterna osobina:
www.youtube.com/watc...os5hiVh5ls
> Zadnjič sem sedel v enem kafiču s sodelavci in sodelavkami. Pa je mimo prišla ena res huda bejba, mislim res huda. Pa me rukne sodelavka, daj nehaj buljit, saj smo vsi videli, da je dobra.
>

Sodelavci so se torej lahko obrzdali in niso buljili v žensko, edino tebi ni uspelo in sedaj trdiš, da si ti edini normalen, lol.
Jaz sem edini, ki je pač snel masko, (priznam namerno kot provokacijo, da vidim kdo se bo odzval) in odzvale pa so se pač ženske, tiste, za katere mi je bilo že vesčas jasno,kako se bodo odzvale..pijavke pač samo čakajo in čakajo, kam se bodo prisesale :)
>Ja najbrž res drži, da starih dedcev ne boš obrnila, ampak kaj je potem tvoj cilj ?

Jaz nimam na tem forumu nobenega konkretnega cilja, občasno pridem sem, preberem kakšno novico, kakšen komentar in kaj napišem.
Super, zaje*ala si svoj cilj (ki ga itak nimaš).
[#2708622] 21.04.18 18:00 · odgovor na: vickibedi (#2708619)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Jaz sem edini, ki je pač snel masko, (priznam namerno kot provokacijo, da vidim kdo se bo odzval) in odzvale pa so se pač ženske, tiste, za katere mi je bilo že vesčas jasno,kako se bodo odzvale..pijavke pač samo čakajo in čakajo, kam se bodo prisesale :)
Ne, ti si edini, ki je v tistem omizju uporabljal zgolj plazilski del možganov, če bi vsi hodili naokoli "brez mask", bi bilo življenje na tem planetu še večji pekel kot sicer je oziroma bi bili na nivoju živali, ki ravnajo instinktivno, brez zavedanja in razuma.

Super, zaje*ala si svoj cilj (ki ga itak nimaš).
Niti teoretično se ne da zavoziti cilj, ki ga nimaš.
anon-411201 sporočil: 127
[#2708625] 21.04.18 18:36 · odgovor na: Petunija1 (#2708622)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-411201 21.04.2018 18:38
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Jaz sem edini, ki je pač snel masko, (priznam namerno kot provokacijo, da vidim kdo se bo odzval) in odzvale pa so se pač ženske, tiste, za katere mi je bilo že vesčas jasno,kako se bodo odzvale..pijavke pač samo čakajo in čakajo, kam se bodo prisesale :)
>

Ne, ti si edini, ki je v tistem omizju uporabljal zgolj plazilski del možganov, če bi vsi hodili naokoli "brez mask", bi bilo življenje na tem planetu še večji pekel kot sicer je oziroma bi bili na nivoju živali, ki ravnajo instinktivno, brez zavedanja in razuma.
V bistvu bi bilo življenje na tem planetu, če bi vsi hodili brez mask, natanko takšno, kakšrno je bilo življenje skozi celotno človeško zgodovino, vse do zadnjih nekaj let. Ali je bilo življenje v tem obdobju pekel, je sicer diskutabilno. Sam menim, da ni bilo, saj je v teh nekaj tisoč letih človeštvo prešlo iz bivanja v savani in v votlini, na bivanje v klimatiziranih prostorih, z ohlajeno hrano in samovozečimi avtomobili. V tem času so tudi ustvarjali umetniki in umetnice, ki so opevali življenje. Pekel?!

Posebej zanimivo pa je dejstvo, da se je ves ta tehnološki in družbeni napredek zgodil ravno v patriarhatu.
[#2708628] 21.04.18 18:43 · odgovor na: Petunija1 (#2708622)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: vickibedi 21.04.2018 18:46
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Jaz sem edini, ki je pač snel masko, (priznam namerno kot provokacijo, da vidim kdo se bo odzval) in odzvale pa so se pač ženske, tiste, za katere mi je bilo že vesčas jasno,kako se bodo odzvale..pijavke pač samo čakajo in čakajo, kam se bodo prisesale :)
>

Hej, to je bila samo majhna kontra provokacija. In tega pač ne razumeš, ker ne poznaš ozadja, ampak se pa strinjam, da ste ženske čedalje bolj dovzetne za te niše, mislim niše, kjer mora človek zelo pazit kaj govori (zdaj ko je svoboda), ker tale #meetoo vam je dal krila, da iztržite nekaj tudi tam, kjer nič ni.. :)

p.s. za mene starega jarca ne skrbi, jaz vem kako se bom branil.. Problem je pa pri mladih juncih, ki iztrčavajo. Ampak to je njihov problem, ane ne moj.. ? :)

Nisem našel primernega komada za ta komentar, ampak prilaqgam standardnega:
www.youtube.com/watc...QtW1U-oq2M
[#2708632] 21.04.18 19:11 · odgovor na: vickibedi (#2708628)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
kjer mora človek zelo pazit kaj govori (zdaj ko je svoboda), ker tale #meetoo vam je dal krila, da iztržite nekaj tudi tam, kjer nič ni.. :)
Končno torej nekaj enakopravnosti, do sedaj so morale predvsem ženske zelo paziti kaj so govorile, kako so se obnašale in kaj so imele oblečeno.
p.s. za mene starega jarca ne skrbi, jaz vem kako se bom branil.. Problem je pa pri mladih juncih, ki iztrčavajo. Ampak to je njihov problem, ane ne moj.. ? :)
Niti približno me ne skrbi niti za stare niti za mlade junce, skrbi me kvečjemu za ženske, ker
se šovinisti pač ne bodo z lepa odpovedali svojim priviligiranim pozicijam in bo polsedično boj za enakovrednost še dolg, težek in umazan.
[#2708641] 21.04.18 20:10 · odgovor na: Petunija1 (#2708632)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
> [vickibedi]

> kjer mora človek zelo pazit kaj govori (zdaj ko je svoboda), ker tale #meetoo vam je dal krila, da iztržite nekaj tudi tam, kjer nič ni.. :)
>

Končno torej nekaj enakopravnosti, do sedaj so morale predvsem ženske zelo paziti kaj so govorile, kako so se obnašale in kaj so imele oblečeno.

> p.s. za mene starega jarca ne skrbi, jaz vem kako se bom branil.. Problem je pa pri mladih juncih, ki iztrčavajo. Ampak to je njihov problem, ane ne moj.. ? :)
>

Niti približno me ne skrbi niti za stare niti za mlade junce, skrbi me kvečjemu za ženske, ker
se šovinisti pač ne bodo z lepa odpovedali svojim priviligiranim pozicijam in bo polsedično boj za enakovrednost še dolg, težek in umazan.
Predvsem umazan, to se pa strinjam. Feministke pa ste zajebale, mislim ideologijo v fundamentu, ker na koncu bodo zmagali seks roboti in podobne viže... vsaj v zahodni hemisferi in na Japonskem (tam so že zmagali)..
www.youtube.com/watc...IC&index=5
[#2708647] 21.04.18 20:52 · odgovor na: vickibedi (#2708641)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Predvsem umazan, to se pa strinjam. Feministke pa ste zajebale, mislim ideologijo v fundamentu, ker na koncu bodo zmagali seks roboti in podobne viže... vsaj v zahodni hemisferi in na Japonskem (tam so že zmagali)..
Če šovinist pove feministki, da je zavozila ideologijo v fundamentu, potem veš, da je le-ta na pravi poti. Patriarhalno-liberalni-kapitalistični model na dolgi rok ni vzdržen, ne za okolje, ne za ljudi, edino vprašanje ostaja ali boste z njim vztrajali do bridkega konca ali bo vas prej srečala pamet.
[#2708649] 21.04.18 21:00 · odgovor na: anon-411201 (#2708625)
Odgovori   +    0
[jaki79]
V bistvu bi bilo življenje na tem planetu, če bi vsi hodili brez mask, natanko takšno, kakšrno je bilo življenje skozi celotno človeško zgodovino, vse do zadnjih nekaj let.
Ah, kaj ne poveš. Ker sužnji/tlačani/služabniki/podrejeni pred svojimi gospodarji seveda niso nosili mask ampak so jim povedali in se do njih obnašali natanko tako kot jim je tisti trenutek padlo na pamet, kajne.
[#2708658] 21.04.18 22:08 · odgovor na: Petunija1 (#2708649)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-411201 21.04.2018 22:15
Pri tem imaš prav. Maske seveda nosimo vsi. Vickibedi je govoril o tem, da je snel masko pri spogledovanju z žensko, zato sem sledil temu kontektstu. In ravno pri tem, da se nekdo spogleduje z drugo osebo, vsaj nekoliko umakne svojo masko - takrat se naredi ranljivega, je lahko zavrnjen.
[#2708663] 21.04.18 23:44 · odgovor na: anon-411201 (#2708658)
Odgovori   +    0
[jaki79]
Pri tem imaš prav. Maske seveda nosimo vsi. Vickibedi je govoril o tem, da je snel masko pri spogledovanju z žensko, zato sem sledil temu kontektstu. In ravno pri tem, da se nekdo spogleduje z drugo osebo, vsaj nekoliko umakne svojo masko - takrat se naredi ranljivega, je lahko zavrnjen.
Tudi če si meril zgolj na spogledovanje si zgrešil saj so bili rituali dvorjenja in na sploh odnosi med spoloma v zgodovini kvečjemu bolj strogi ter togo začrtani in posledično maske debelejše.

Sicer je pa šlo za vprašanje ali lahko moški svoje instinkte kontrolirajo ali ne in glede na to, da so bili v družbi tudi njegovi sodelavci, v dotično žensko je buljil pa zgolj on, je menda povsem na dlani, da gre za osebno izbiro in da so moški popolnoma sposobni kontrolirati in dozirati svojo pozornost do nasprotnega spola.
[#2708664] 22.04.18 00:37 · odgovor na: Petunija1 (#2708663)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-411201 22.04.2018 00:40
[Petunija1]
> [jaki79]
> Pri tem imaš prav. Maske seveda nosimo vsi. Vickibedi je govoril o tem, da je snel masko pri spogledovanju z žensko, zato sem sledil temu kontektstu. In ravno pri tem, da se nekdo spogleduje z drugo osebo, vsaj nekoliko umakne svojo masko - takrat se naredi ranljivega, je lahko zavrnjen.

Tudi če si meril zgolj na spogledovanje si zgrešil saj so bili rituali dvorjenja in na sploh odnosi med spoloma v zgodovini kvečjemu bolj strogi ter togo začrtani in posledično maske debelejše.
So bili v nekem delu človeške zgodovine in v visoki družbi, morda, ampak slednja je predstavljala 1% družbe.
Sicer je pa šlo za vprašanje ali lahko moški svoje instinkte kontrolirajo ali ne in glede na to, da so bili v družbi tudi njegovi sodelavci, v dotično žensko je buljil pa zgolj on, je menda povsem na dlani, da gre za osebno izbiro in da so moški popolnoma sposobni kontrolirati in dozirati svojo pozornost do nasprotnega spola.
Seveda jih lahko. Vprašanje je, ali jih želijo in ali je to v njihovem interesu. In ker gre po tvoje za osebno izbiro moških, ni tvoja stvar, kako se glede tega odločijo.
[#2708686] 22.04.18 13:04 · odgovor na: anon-411201 (#2708664)
Odgovori   +    0
[jaki79]
So bili v nekem delu človeške zgodovine in v visoki družbi, morda, ampak slednja je predstavljala 1% družbe.
Ravno obratno, le manjšemu odstotku žensk ni bilo treba skrbeti za "dobro ime", večina je morala, v nasprotnem primeru pa je bila tako ali drugače sankcionirana.

Seveda jih lahko. Vprašanje je, ali jih želijo in ali je to v njihovem interesu. In ker gre po tvoje za osebno izbiro moških, ni tvoja stvar, kako se glede tega odločijo.
Glede na to, da njihove tovrstne izbire vplivajo na druge, tudi name, tako na osebnem kot družbenem nivoju, definitivno so tudi moja stvar. Sploh pa če so te izbire zakonsko opredeljene kot spolno nadlegovanje.
[#2708704] 22.04.18 16:48 · odgovor na: Petunija1 (#2708686)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
> [jaki79]

> So bili v nekem delu človeške zgodovine in v visoki družbi, morda, ampak slednja je predstavljala 1% družbe.
>

Ravno obratno, le manjšemu odstotku žensk ni bilo treba skrbeti za "dobro ime", večina je morala, v nasprotnem primeru pa je bila tako ali drugače sankcionirana.
Govoriva o omikanosti zapaljevanja ne o skrbi za dobro ime. Iz zgodovine mi pa ni poznan noben opis zapeljevanja med pripadniki nižjega sloja, iz katerega bi izhajala visoka omika. Če ga poznaš, ga povej, sicer molči za vedno.

> Seveda jih lahko. Vprašanje je, ali jih želijo in ali je to v njihovem interesu. In ker gre po tvoje za osebno izbiro moških, ni tvoja stvar, kako se glede tega odločijo.

Glede na to, da njihove tovrstne izbire vplivajo na druge, tudi name, tako na osebnem kot družbenem nivoju, definitivno so tudi moja stvar. Sploh pa če so te izbire zakonsko opredeljene kot spolno nadlegovanje.
Prvič, buljenje ni spolno nadlegovanje. Če bi bilo, bi bili npr. nogometaši na tekmi spolno nadlegovani s strani 100.000 gledalcev. Pa bančni komitenti bi bili spolno nadlegovani s strani varnostnika v bančni poslovalnici. Pa študentje s strani profesorja med pisanjem izpita. Ob tem pa niti ne veš, ali je tista ženska opazila, da jo vickibedi gleda.

In drugič, kako pa naj bi takšne njihove izbire glede na to, da nimaš moškega spolnega partnerja (niti ni za pričakovati, da ga boš v doglednem času imela), vplivajo nate na osebnem nivoju? Kako naj bi nate vplivalo na družbenem področju si predstavljam še manj. Menda se ne enačiš s celotno družbo?!
siap sporočil: 1.946
[#2708711] 22.04.18 18:16 · odgovor na: anon-411201 (#2708704)
Odgovori   +    1
Nedojebana Sunčička pač sprošča svoje frustracije.!!!
Kovač , uredi stvari.press
pobalin sporočil: 12.540
[#2708720] 22.04.18 19:36 · odgovor na: abohte (#2708469)
Odgovori   +    1
[abohte]
Seveda ima smehljajoča novinarka, ki ji anonimni neotesanec pred kamero zabrusi, da nocoj ne bo kavsala, bistveno več moči, kot revež v kakšnem od Amazonovih skladišč. Vendar se zanj, čeprav sem prepričan, da bolj trpi in njegovo trpljenje ni akutno temveč kronično, ne bo histerično oglašala nobena urednica, zanj ne bo pisal noben pobalin.
Res je. Pa ne samo za reveža v Amazonovem skladišču nekje v tujini, še pri prodajalkah v slovenskih trgovinah, deželnih skladiščnikih ali voznikih je empatija zelo omejena - šteje vidik kupca. Po forumu sem iskal ključno besedo Amazo*, da bi preveril, če sem kje objokoval usodo Amazonovih delavcev. Očitno nisem. Tudi pod tvojim imenom nisem našel ničesar takega. So pa to počeli novinarji v Brexitaniji (in mogoče še kje).
www.google.com/searc...&tbs=qdr:y
Sprašujem se, kako se počuti urednik na STA, ko nek anonimni pobalin javno (in netransparentno) pljuva po njegovem delu in po njem ("dežurni rejver")? Kaj ni to cyberbullying?
Najbrž se da opredeliti tudi tako. Omenil bi, da so dežurni novinarji/redaktorji STA za odjemalce medijskih vsebin enako anonimni kot jaz, a so (domnevno) plačani za svoje pisanje, ki (domnevno) mora izpolnjevati neke minimalne standarde novinarskega poročanja. Korektnih prispevkov praviloma ne podlagam z zlobnimi komentarji.

Dežurni rejver je moj opis (anonimnih) oseb, ki nalagajo vsebine v nadvse belosvetsko poimenovano rubriko Finance Live. Norčujem se iz tega smešnega imena in predvsem takrat, kadar objavijo evidenten polizdelek, nesmisel, slabumnost ali zavajanje, ki je zelo pogosto vzet od sta.si. Mislim, da je bolj na humorni kot na žaljivi strani, če sem live/lajv parafraziral v rejv/rave. Rave je angleška beseda z naslednjimi pomeni:
en.pons.com/translat...c_en&lf=en

Čeprav močno dvomim, da tisti, ki celo za osnove svojega poklicnega dela skrbijo le z levo roko, potem s tesnobo prebirajo moje pikre komentarje o svojem delu. Ampak po tem tvojem opozorilu se bom malo bolj brzdal.
abohte sporočil: 2.636
[#2708731] 22.04.18 20:43 · odgovor na: pobalin (#2708720)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: abohte 22.04.2018 20:47
[pobalin]
> [abohte]
> Seveda ima smehljajoča novinarka, ki ji anonimni neotesanec pred kamero zabrusi, da nocoj ne bo kavsala, bistveno več moči, kot revež v kakšnem od Amazonovih skladišč. Vendar se zanj, čeprav sem prepričan, da bolj trpi in njegovo trpljenje ni akutno temveč kronično, ne bo histerično oglašala nobena urednica, zanj ne bo pisal noben pobalin.

Res je. Pa ne samo za reveža v Amazonovem skladišču nekje v tujini, še pri prodajalkah v slovenskih trgovinah, deželnih skladiščnikih ali voznikih je empatija zelo omejena - šteje vidik kupca. Po forumu sem iskal ključno besedo Amazo*, da bi preveril, če sem kje objokoval usodo Amazonovih delavcev. Očitno nisem. Tudi pod tvojim imenom nisem našel ničesar takega. So pa to počeli novinarji v Brexitaniji (in mogoče še kje).
www.google.com/searc...&tbs=qdr:y
Ni point v tem, kaj piševa jaz ali ti. Point je v medijski histeriji.
> Sprašujem se, kako se počuti urednik na STA, ko nek anonimni pobalin javno (in netransparentno) pljuva po njegovem delu in po njem ("dežurni rejver")? Kaj ni to cyberbullying?

Najbrž se da opredeliti tudi tako. Omenil bi, da so dežurni novinarji/redaktorji STA za odjemalce medijskih vsebin enako anonimni kot jaz, a so (domnevno) plačani za svoje pisanje, ki (domnevno) mora izpolnjevati neke minimalne standarde novinarskega poročanja. Korektnih prispevkov praviloma ne podlagam z zlobnimi komentarji.

Dežurni rejver je moj opis (anonimnih) oseb, ki nalagajo vsebine v nadvse belosvetsko poimenovano rubriko Finance Live. Norčujem se iz tega smešnega imena in predvsem takrat, kadar objavijo evidenten polizdelek, nesmisel, slabumnost ali zavajanje, ki je zelo pogosto vzet od sta.si. Mislim, da je bolj na humorni kot na žaljivi strani, če sem live/lajv parafraziral v rejv/rave. Rave je angleška beseda z naslednjimi pomeni:
en.pons.com/translat...c_en&lf=en

Čeprav močno dvomim, da tisti, ki celo za osnove svojega poklicnega dela skrbijo le z levo roko, potem s tesnobo prebirajo moje pikre komentarje o svojem delu. Ampak po tem tvojem opozorilu se bom malo bolj brzdal.
Joj, nikar ne počni tega, bil sem zgolj provokativen. Tisti, ki mu tvoj vzdevek povzroča tesnobo, ima pač bolj resne probleme v življenju, kot je tvoja izbira besed. Svetohlinska politična korektnost ni zdravilo za vse rane.
www.youtube.com/watc...5rUPatnXSE
[#2708734] 22.04.18 21:24 · odgovor na: anon-411201 (#2708704)
Odgovori   +    0
[jaki79]

Govoriva o omikanosti zapaljevanja ne o skrbi za dobro ime.
Za ženske je bilo to v zgodovini tesno povezano, saj je bil njihov glavni življenski projekt poroka in če so si s spogledovanjem zapravile dobro ime so se njihove možnosti zanjo bistveno zmanjšale. Poleg tega pozabljaš na vpliv cerkve, kjer je vse telesno veljalo za grešno in je bilo zaželeno da je ženska čim manj poučena o teh stvareh, skratka, nehaj tukaj razkazovati svojo nevednost.
Prvič, buljenje ni spolno nadlegovanje. Če bi bilo, bi bili npr. nogometaši na tekmi spolno nadlegovani s strani 100.000 gledalcev. Pa bančni komitenti bi bili spolno nadlegovani s strani varnostnika v bančni poslovalnici. Pa študentje s strani profesorja med pisanjem izpita. Ob tem pa niti ne veš, ali je tista ženska opazila, da jo vickibedi gleda.
Prvič, če ne poznaš razlike med gledanjem in buljenjem, vzami v roke SSKJ. Drugič, da, buljenje po zakonu spada med eno od oblik spolnega nadlegovanja.
sindikatmors.si/dobr...dlegovanja
In drugič, kako pa naj bi takšne njihove izbire glede na to, da nimaš moškega spolnega partnerja (niti ni za pričakovati, da ga boš v doglednem času imela), vplivajo nate na osebnem nivoju? Kako naj bi nate vplivalo na družbenem področju si predstavljam še manj. Menda se ne enačiš s celotno družbo?!
Ker ne živim na samotnem otoku ampak v družbi me vse kar se v njej dogaja tako ali drugače tangira. In ker sem ženska sem hkrati tudi tarča zanimanja moških. Sedaj, če ti nisi sposoben razumeti zakaj je v mojem vitalnem interesu, da je spolno nadlegovanje družbeno nesprejemljivo in da do njega vlada ničelna toleranca, potem ti pač ne morem pomagati.
[#2708735] 22.04.18 21:25 · odgovor na: Petunija1 (#2708579)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
Resnično gre za fantastičen intervju, ki pa ni "razkrinkal" feministk kot insuinira dežurni šovinistek, pač je voditeljica Channel 4 News (ne BBC-ja) Cathy Newman popolnoma deklasirala Jordana Petersona, trenutno enega najbolj izpostavljenih gurujev šovinizma, ki se je "izkazal" s svojo neumnostjo, manipulatorstvom in ne-argumenti.
Hm, lahko dodam en oseben twist? Na tale intervju me je napotila bližnja sorodnica, ker je hotela, da sam vidim, kako ravnam s svojimi sogovorniki/cami. Po njenem se v debatah obnašam, kot se je Newmanova v danem intervjuju. Moja žena mi je, potem, ko si je ogledala cel intervju, rekla, naj se malo zamislim. Namig je bil, da bi bil lahko malo bolj podoben uglajeno potrpežljivemu Petersonu. Pa sploh ne gre za copatarski ženski, ki bi bili vajeni podrejenega položaja doma, v službi ali nasploh v družbi...
Ker pa so šovinisti krdelo vernikov, ki slepo sledijo svojemu vodji, reakcija seveda ni izostala, zato so pri tv mreži morali najeti celo varnostnike oziroma angažirati policijo.
Ali kot so poudarili pri Independentu:
Ta članek je izrazito mnenjski (pristranski). Na začetku izhaja iz cirkusa, ki ga je intervju povzročil, domnevnega "dviga pravičniških množic", potem pa avtorica deli kvalifikacije po osebnem/ideološkem ključu. Meni veliko bolj kredibilno deluje analitični članek v Atlanticu, ki ima celo prepise delov intervjuja (avtor je moški):
www.theatlantic.com/...on/550859/
"When white men feel they are losing power, any level of nastiness is possible
White men?! Si dečva malo pomaga s krdeliziranjem? Je črne moške vzela na svojo stran, da bo več skupin žrtev držalo skupaj? Ker black men so do žensk čisto cool? Bill Cosby pa to...

BTW, Whoopi Goldberg se mi je od nekdaj zdela ena fejst, samostojna, emancipirana in zelo postavljena črna ženska, in tudi v tem primeru se strinjam z njenim treznim pogledom na "primer Ansari":
www.youtube.com/watc...6eGhCetjBQ
[#2708736] 22.04.18 22:03 · odgovor na: Petunija1 (#2708614)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
Petunija, prav je, da se premika gore, ampak imej malo več potrpljenja pri malenkostih. V Narodni galeriji je bila do konca marca razstava Neorealizem, fotografije iz vsakdanjika pred/povojne Italije. Ena promocijsko najbolj izpostavljenih fotografij je bila tale:
www.ng-slo.si/si/ima...oltano.jpg

Ženska, v katero buljijo Milančani, je Moira Orfei, ki je v fotografovi sceni sodelovala brez pomislekov. Avtorica te potujoče razstave je ženska - Enrica Viganò, vodji projekta v NG sta bili ženski - Barbara Čeferin in Tina Buh...
www.ng-slo.si/si/raz...em?id=4421

Za dobro vago je med sponzorji razstave navedena Malizia (kozmetika), kar me je spomnilo na italijanski film iz mladih let z enakim naslovom, katerega zgodba totalno paše v kontekst te debate:
en.wikipedia.org/wik...1973_film)
[#2708737] 22.04.18 22:04 · odgovor na: Petunija1 (#2708734)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
> [jaki79]

>
> Govoriva o omikanosti zapaljevanja ne o skrbi za dobro ime.

Za ženske je bilo to v zgodovini tesno povezano, saj je bil njihov glavni življenski projekt poroka in če so si s spogledovanjem zapravile dobro ime so se njihove možnosti zanjo bistveno zmanjšale. Poleg tega pozabljaš na vpliv cerkve, kjer je vse telesno veljalo za grešno in je bilo zaželeno da je ženska čim manj poučena o teh stvareh, skratka, nehaj tukaj razkazovati svojo nevednost.

> Prvič, buljenje ni spolno nadlegovanje. Če bi bilo, bi bili npr. nogometaši na tekmi spolno nadlegovani s strani 100.000 gledalcev. Pa bančni komitenti bi bili spolno nadlegovani s strani varnostnika v bančni poslovalnici. Pa študentje s strani profesorja med pisanjem izpita. Ob tem pa niti ne veš, ali je tista ženska opazila, da jo vickibedi gleda.
>

Prvič, če ne poznaš razlike med gledanjem in buljenjem, vzami v roke SSKJ. Drugič, da, buljenje po zakonu spada med eno od oblik spolnega nadlegovanja.
sindikatmors.si/dobr...dlegovanja

> In drugič, kako pa naj bi takšne njihove izbire glede na to, da nimaš moškega spolnega partnerja (niti ni za pričakovati, da ga boš v doglednem času imela), vplivajo nate na osebnem nivoju? Kako naj bi nate vplivalo na družbenem področju si predstavljam še manj. Menda se ne enačiš s celotno družbo?!

Ker ne živim na samotnem otoku ampak v družbi me vse kar se v njej dogaja tako ali drugače tangira. In ker sem ženska sem hkrati tudi tarča zanimanja moških. Sedaj, če ti nisi sposoben razumeti zakaj je v mojem vitalnem interesu, da je spolno nadlegovanje družbeno nesprejemljivo in da do njega vlada ničelna toleranca, potem ti pač ne morem pomagati.
Samo ti bi res morala poiskati pomoč terapevta. A to, da nihče noče živeti s tabo, zate ni zadosten znak?
[#2708738] 22.04.18 22:36 · odgovor na: anon-411201 (#2708737)
Odgovori   +    0
Torej smo zaključili z argumenti. Kaj sledi? Ponovno superignor? Whatever. Če ne želiš debatirati z mano pač ne debatiraj, s temi osebnimi diskreditacijami v resnici zgolj razkazuješ svojo nemoč.
[#2708739] 22.04.18 22:42 · odgovor na: pobalin (#2708736)
Odgovori   +    0
Dobri stari časi, ko je bilo nadlegovanje žensk še povsem družbeno sprejemljivo in celo predmet zabave-komedije, nekaterim se očitno zelo toži po njih, jaz pa menim, da res spadajo samo še v muzej.
[#2708740] 22.04.18 23:22 · odgovor na: pobalin (#2708735)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Hm, lahko dodam en oseben twist? Na tale intervju me je napotila bližnja sorodnica, ker je hotela, da sam vidim, kako ravnam s svojimi sogovorniki/cami. Po njenem se v debatah obnašam, kot se je Newmanova v danem intervjuju. Moja žena mi je, potem, ko si je ogledala cel intervju, rekla, naj se malo zamislim. Namig je bil, da bi bil lahko malo bolj podoben uglajeno potrpežljivemu Petersonu. Pa sploh ne gre za copatarski ženski, ki bi bili vajeni podrejenega položaja doma, v službi ali nasploh v družbi...
Ne želim žaliti tvojih žensk, ampak po moje nimata pojma. Prvič, ne razumeta, da vloga novinarja ni božanje gostov ali nekritično dajanje platforme, da razlagajo svojo agendo, sploh če so tako kontroverzni kot je Peterson, ampak izzivanje in preizpraševanje njihovih stališč, naloga gostov pa je, da ob tem ohranijo mirne živce in izpadejo kompetentni, prvo je Petersonu uspelo, drugo pač ne, kar morda tisti, ki se v tovrstno tematiko ne poglabljajo, ne vidijo, nam, ki pa se, je pa to kristalno jasno. Drugič, pa seveda gledata na stvari po slovensko, kjer je vsakršna agresivnost ali prepirljivost nezaželena. Sedaj, ali lahko igraš vlogo novinarja-zasliševalca tudi v privatnih družbah in debatah, je pa druga stvar.

Ta članek je izrazito mnenjski (pristranski). Na začetku izhaja iz cirkusa, ki ga je intervju povzročil, domnevnega "dviga pravičniških množic", potem pa avtorica deli kvalifikacije po osebnem/ideološkem ključu. Meni veliko bolj kredibilno deluje analitični članek v Atlanticu, ki ima celo prepise delov intervjuja (avtor je moški):
www.theatlantic.com/...on/550859/
Če Independet preferira pozicijo Newmanove, Atlantic, morda res malo bolj subtilno, zagovarja Petersona. Priznajo, da je bila novinarka deležna mizoginih napadov, povedo, da podobne novinarske pristope uporabljajo tudi drugod, ampak vseeno kritizirajo Newmanovo, tudi zato ker je ženska, do Petersonovih stališč so pa izrazito naivni.

Jordan Peterson ni nepopisan list, njegova šovinistična stališča so znana. Ampak leta 2018 seveda nihče ne bo šel na tv-ju direkt razlagat da so ženske drugorazredne pač pa bo to sporočilo zavil v celofan, Newmanova je naredila samo to "napako", da ni nasedla lepo zapakiranim floskulam ampak je udarila direkt v sredino.
> "When white men feel they are losing power, any level of nastiness is possible

White men?! Si dečva malo pomaga s krdeliziranjem? Je črne moške vzela na svojo stran, da bo več skupin žrtev držalo skupaj? Ker black men so do žensk čisto cool? Bill Cosby pa to...
Kakorkoli obračaš, dejstvo je, da svetu vladajo beli moški, kar pa seveda ne pomeni, da so glede spolnega nasilja ostali kaj boljši.
BTW, Whoopi Goldberg se mi je od nekdaj zdela ena fejst, samostojna, emancipirana in zelo postavljena črna ženska, in tudi v tem primeru se strinjam z njenim treznim pogledom na "primer Ansari":
www.youtube.com/watc...6eGhCetjBQ
O Whoopi nisem imela kakšnega posebnega mnenja, odkar je pa zagovarjala Cosbya glede obtožb posilstev v smislu, da je pri tem posredi rasizem, je pa pri meni izgubila vso kredibilnost. Kar se pa tega posnetka tiče pa lahko rečem le, da se vse tri gostje sprenevedajo ali pa ne poznajo detajlov primera Ansari. Žrtev je tako verbalno kot neverbalno večkrat povedala, da ne želi spolnega odnosa, on je pa še kar silil vanjo in to se pač kvalificira kot spolni napad. In tudi to, da ženska pristane na spolni odnos s tem ko gre v tipovo stanovanje, je čista neumnost.
[#2708746] 23.04.18 07:06 · odgovor na: Petunija1 (#2708738)
Odgovori   +    0
Zaključili z argumenti? Argument ad hominem je tudi argument :). Le slab oz. ne najboljši za zavrnitev nasprotnikovih stališč, če je nasprotnik dober sogovornik. Če pa je sogovornik slab in se za obrambo stališč zateka lažem, izmišljotinam ter posploševanjem, pa je za takešn nivo debate argmuent ad hominem povsem ustrezen. Ti seveda padeš v drugo kategorijo.

"Doug Walton, Canadian academic and author, has argued that ad hominem reasoning is not always fallacious, and that in some instances, questions of personal conduct, character, motives, etc., are legitimate and relevant to the issue, as when it directly involves hypocrisy, or actions contradicting the subject's words.

The philosopher Charles Taylor has argued that ad hominem reasoning (discussing facts about the speaker or author relative to the value of his statements) is essential to understanding certain moral issues due to the connection between individual persons and morality (or moral claims), and contrasts this sort of reasoning with the apodictic reasoning (involving facts beyond dispute or clearly established) of philosophical naturalism."
[#2708748] 23.04.18 07:22 · odgovor na: Petunija1 (#2708740)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-411201 23.04.2018 07:25
[Petunija1]
> [pobalin]

> Hm, lahko dodam en oseben twist? Na tale intervju me je napotila bližnja sorodnica, ker je hotela, da sam vidim, kako ravnam s svojimi sogovorniki/cami. Po njenem se v debatah obnašam, kot se je Newmanova v danem intervjuju. Moja žena mi je, potem, ko si je ogledala cel intervju, rekla, naj se malo zamislim. Namig je bil, da bi bil lahko malo bolj podoben uglajeno potrpežljivemu Petersonu. Pa sploh ne gre za copatarski ženski, ki bi bili vajeni podrejenega položaja doma, v službi ali nasploh v družbi...
>

Ne želim žaliti tvojih žensk, ampak po moje nimata pojma. Prvič, ne razumeta, da vloga novinarja ni božanje gostov ali nekritično dajanje platforme, da razlagajo svojo agendo, sploh če so tako kontroverzni kot je Peterson, ampak izzivanje in preizpraševanje njihovih stališč, naloga gostov pa je, da ob tem ohranijo mirne živce in izpadejo kompetentni, prvo je Petersonu uspelo, drugo pač ne, kar morda tisti, ki se v tovrstno tematiko ne poglabljajo, ne vidijo,
Glede česa mu pa ni uspelo ostati kompetenten in če mu res ni uspelo, zakaj je potem novinarka sredi intervjuja ostala brez besed? Kaj je morala pogoltniti slino? LOL

nam, ki pa se, je pa to kristalno jasno.
Nam?! Ti in še kdo? Ker meni se zdi, da je spet udarila ven tvoja krdoželjnost.

Drugič, pa seveda gledata na stvari po slovensko, kjer je vsakršna agresivnost ali prepirljivost nezaželena. Sedaj, ali lahko igraš vlogo novinarja-zasliševalca tudi v privatnih družbah in debatah, je pa druga stvar.
V bistvu gre za standard izvajanja novinarskega intervjuja, v katerem ima sogovornik možnost predstaviti svojo stališe. So what you are saying... ne sledi temu standardu. Intervju Newmanove so začeli uporabljati za case-study. Službo pa je obdržala verjetno res, ker je ženska. Na RTV Slo so za takšne kikse moški leteli oz. bili prestavljeni.

> Ta članek je izrazito mnenjski (pristranski). Na začetku izhaja iz cirkusa, ki ga je intervju povzročil, domnevnega "dviga pravičniških množic", potem pa avtorica deli kvalifikacije po osebnem/ideološkem ključu. Meni veliko bolj kredibilno deluje analitični članek v Atlanticu, ki ima celo prepise delov intervjuja (avtor je moški):
> www.theatlantic.com/...on/550859/
>

Če Independet preferira pozicijo Newmanove, Atlantic, morda res malo bolj subtilno, zagovarja Petersona. Priznajo, da je bila novinarka deležna mizoginih napadov, povedo, da podobne novinarske pristope uporabljajo tudi drugod, ampak vseeno kritizirajo Newmanovo, tudi zato ker je ženska, do Petersonovih stališč so pa izrazito naivni.
Novinarka je bila deležna mizogonih napadov, vendar jih je bil, kot je bilo zapisano zgoraj, bistveno več deležen Peterson. Independent nič ne preferira, on je zgolj zapisal mnenje neodvisne novinarke v kategoriji Voices. In seveda takšne novinarske pristope uporabljajo tudi drugod in tudi drugod jih kritizirajo, ali pa bi jih morali. Poglej si npr. kako so izpeljali intervju s Petersonom na BBC 5 radiu. Pa da smo si na jasnem, ti pojma nimaš, ali so v Atlanticu kritizirali Newmanovo tudi zato ker je ženska. To je tvoje narcisoidno ugibanje ter špekulacija.
Jordan Peterson ni nepopisan list, njegova šovinistična stališča so znana. Ampak leta 2018 seveda nihče ne bo šel na tv-ju direkt razlagat da so ženske drugorazredne pač pa bo to sporočilo zavil v celofan, Newmanova je naredila samo to "napako", da ni nasedla lepo zapakiranim floskulam ampak je udarila direkt v sredino.
A res? Katera njegova šovinistična stališča pa so znana? Znana so šovinistična stališča Newmanove, ki prodaja vlogo ženske žrtve in to argumentira z gender-pay gap, čeprav znanstvene raziskave to že več desetletij zavračajo. In šovinistka si seveda tudi ti.
> > "When white men feel they are losing power, any level of nastiness is possible
>
> White men?! Si dečva malo pomaga s krdeliziranjem? Je črne moške vzela na svojo stran, da bo več skupin žrtev držalo skupaj? Ker black men so do žensk čisto cool? Bill Cosby pa to...
>

Kakorkoli obračaš, dejstvo je, da svetu vladajo beli moški, kar pa seveda ne pomeni, da so glede spolnega nasilja ostali kaj boljši.
Tudi to ni res. Svetu ne vladajo beli moški. Naštej voditelje držav, ki so beli moški in navedi število prebivalcev teh držav. Nato primerjaj to vsoto še s številom svetovnega prebivalstva. Isto lahko narediš z GDP in boš tudi prišla do rezultata, da svetu ne vladajo beli moški. S tem, da so tudi v državah, ki imajo za voditelje bele moške, zelo pomembni ljudje, ki niso beli moški (npr. ZDA so imele predsednico kongresa, pa za predsednika črnega moškega). Na Kitajskem, Indiji in na Japonskem, Koreji, pa na pomembnih položajih ne boš našla nobenega belega moškega. Da svetu vladajo beli moški je torej zgolj še ena od tvojih mnogih ozkoglednih šovinističnih laži.
najobj sporočil: 26.691
[#2708767] 23.04.18 09:17 · odgovor na: Petunija1 (#2708525)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [najobj]
> > [Petunija1]
> > ....čuj, Čuj, ti si Gotof že od kar se "poznava", je pa čisto možno, da boš kmalu tudi SuperGotof.
> ... ja, se spomnim in kot lahko vidiš forum.finance.si/?m=...745&single , te nisem pozabil ...
>
> P.S.: če bom SuperGotof, ne smeš spet špegat po mojih postih, kot si včasih ...
Kljub temu, da je že več let odkar nam je The Pizdek zlobiral to nuklearno varianto, preden so ga vrgli v čakalnico odkoder se je potem užaljen umaknil na twitter kjer sedaj prodaja svoje šamanske nasvete, vdim, da še vedno nisi zapopadel, kako deluje superignore.
... čuj, jaz na totem forumu predvsem nisem zapopadel pacientov, ki nekoga najprej glasno superignorirajo, potem pa ga odignorirajo, da ga lahko skrivaj berejo in mu občasno napišejo zaničljiv komentar, na katerega jim napadeni ne more odgovoriti, ker se junaki takoj spet skrijejo v varno zavetje forumskega superignora ...

P.S.: ignorirati ne pomeni nečesa ne videti, pač pa ignorirati pomeni nekaj videti in na tisto ne reagirati, ampak na totem forumu to preprosto dejstvo zapopadejo le redki, jebiga ...
najobj sporočil: 26.691
[#2708778] 23.04.18 10:00 · odgovor na: Petunija1 (#2708740)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 23.04.2018 10:00
[Petunija1]
> [pobalin]

> Hm, lahko dodam en oseben twist? Na tale intervju me je napotila bližnja sorodnica, ker je hotela, da sam vidim, kako ravnam s svojimi sogovorniki/cami. Po njenem se v debatah obnašam, kot se je Newmanova v danem intervjuju. Moja žena mi je, potem, ko si je ogledala cel intervju, rekla, naj se malo zamislim. Namig je bil, da bi bil lahko malo bolj podoben uglajeno potrpežljivemu Petersonu. Pa sploh ne gre za copatarski ženski, ki bi bili vajeni podrejenega položaja doma, v službi ali nasploh v družbi...
Ne želim žaliti tvojih žensk
... holy shit ! ... čuj, ne zameri, ampak bolj šovinistične izjave na totem forumu od nobenega moškega še nisem prebral ...

P.S.: Freud očitno sl.wikipedia.org/wik...ezavednega ni brezveze to, kar je ...

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9