Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Japonska družba bo del plače izplačevala v bitcoinih

Strani: 1 2 3 4 5

crt sporočil: 27.196
[#2688784] 16.12.17 09:12 · odgovor na: (#2688782)
Odgovori   +    2
the secret of success is choosing your battles
Endimion sporočil: 10.317
[#2688785] 16.12.17 09:17 · odgovor na: najobj (#2688740)
Odgovori   +    1
V bistvu je to edini merodajni podatek. Kok kofetov pirov avtodelov kruha telefonov etc se je bilo prodalo s tem sredstvom menjave.

Ne pa kok je obrata s tem sredstvom na kateri od miljavzent borz.

Prav pri NiceHashu mi je ze zanimivo kako bi v primeru tozb ovrednotili skodo? Na dan narudarjenja al na dan kraje al na dan sodbe? Komot si predstavljam da gre v toku trajanja sodnega postopka BTC na nulo. Ker so imeli BTC in ne EUR.. bi jim pac dali nazaj nicvredne kojne in živjo zdravo. Hecno no. Ce pa bi se oskodovanci sli odskodninke v EUR in zahtevali povracitev teh 56 meljonof, potem pa si lahko nas MrRooky idejo o tem kako je BTC VALUTA pac nekam zatakne.

Se spomnim ex tasta ki je evre v torbi nesel v avstrijo pa se igral z nekimi avstrijskimi skladi, ki niso avstrijski al so avstrijci full dobr obvladali dolenjsko narecje, vlagali so v likvidna sredstva na balkanu... Na konc je mel prazno torbo, naredil pa bi za svojo likvidnost vec ce bi one evre popil v bifeju....

A je bil fair pa vsaj pizdil ni... Nategnil sem se..
bobek13 sporočil: 4.301
[#2688787] 16.12.17 09:33 · odgovor na: (#2688782)
Odgovori   +    2
kar se mene tiče, ne vidim razloga prepovedovat karkoli, sploh pa ne kripto "valut"...

;-)

sem precej v megli kar se +ov teh kriptowhatever tiče kljub temu, da sem ene par člankov, ki so bili linkani na flanc forumu in tw prebral (kar seveda ne pomeni, da si domišljam, da so mi stvari jasne , bolj, da sem se vsaj potrudil poiskat smisel ;-)), v glavnem ne vidim btc ne kot valuto, ne kot neko tehnologijo prihodnosti s katero bomo "spremenili" svet...

:-)

mi pa pride glede na to kar je folk naredil iz tega (ne kar je bil morda namen ustvarjalcev - hello Marx? ;-)), da je to ena taka prava reč za trade junkie-je, dosti adrenalina ob velikih rizikih/dobičkih (ku*c pa one naložbe z par% donosa :-)) in s tega vidika mi edino ni jasno, zakaj tudi trgovanje s temi kripto rečmi ne zapade pod davčno obravnavo kot ostale borzne zgodbe???

:-?

Za vse vas, ki ste na tem vlakcu, pa samo želim, da vožnja še kar traja, pa da potem enkrat pravočasno izstopite z ohoho dobički in da jih začnete potem tudi velikopotezno trošiti (predvsem na domačih tleh ;-)) , bo korist za vse nas...

:-)))

lpA

p.s.: a imajo ti konji tudi žrebičke (aka cente ;-)) al, če hočeš na vlak skočit rabiš najmanj celga konja kupit??? ;-)

p.p.s.: in ne p.s. ni namenjen moji želji vstopa na vlakec, ampak bolj kot orientacija, kako daleč je ta zgodba sposobna ratat ta pravi catchthecash za množice... :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2688801] 16.12.17 11:33 · odgovor na: MrRooky (#2688775)
Odgovori   +    1
[MrRooky]
In večina, ko je govora/pisanja o kripto svetu štarta iz pozicije, da če to zagovarjaš in se še slučajno kaj ukvarjaš z kriptovalutami si nek mladec, ki se še pokakal ni na tem svetu, igraš se s fotrovim denarjem in sploh se ne zavedaš, kako težko je denar prislužiti, kaj šele prihraniti.
Oh, saj veš, da deželani vse najboljše vemo, zlasti najbolj kategorične trditve, imamo pa problem s (samo)izpraševanjem. Zato vedno vemo, kateri sistem in religija je najboljši, vemo, da ni avta če Nemca/Japonca/Teslo itn. Kar ne ustreza tem importiranim predstavam v butalskih glavah, je butasto, retardirano in/ali za prepovedat.
Enega v Financah, kako bo balon počil in enega v rumenem tisku, kako je Janez vložil 200$ v BTC in postal miljonar...
Čakaj malo, krucifiks, a ti Finance ločiš od rumenega tiska?!
Kakšnega bolj strokovnega članka o tem, kaj sploh so kripto valute (niso vse enake in nimajo vse enakega namena) v Financah še nisem zasledil. Če je že taka euforija, bi pričakoval tudi kakšen članek o denarnicah, kako varno hraniti kriptovalute, katere menjalnice so sploh na trgu, kakšne so pasti in še in še bi se dalo napisati.
Hm, a Moje Finance te po tej plati še niso zadovoljile? Si poskusil z njihovo e-kripto-biblijo?
pro.finance.si/MF/88...o-e-knjigo
pro.finance.si/MF/88...je-bitcoin
pro.finance.si/MF/88...em-denarju
In ja, spomnem se črnega trga mark, tudi kave in praška, bonov za bencin in STM z Marxom in Kardeljem na čelu-ta STM del ne paše ravno med lepe spomine.
Pri nas je bil to najbolj kavbojski predmet (poleg telovadbe)? :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2688805] 16.12.17 11:52 · odgovor na: (#2688782)
Odgovori   +    1
[rename]
Ampak jezdeci in phillipsi in kaj vem se kdo vse pod vsakih clankom o crypto-avetu pisejo samo balon, groza, treba prepovedat.
Mah, od nekdaj imaš segment progresivnih konservativcev, ki bi prepovedali vse, ker ne verjamejo v koncept nadzora, obvladovanja, upravljanja, izboljševanja, osebnega tveganja in nagrade/kazni. Zakaj? Ker to ni 100% diht, ni totalno. Totalnost ima neko privlačno logiko, ker je načeloma totalno egalitarna. Da v praksi to ni res, smo videli v sistemih, kjer so bili eni tovariši in tovarišice in njihovi bližnji (prašičji rod ali novi razred ali nomenklatura) podobno bolj enaki in enakopravni od drugih, kot je to veljalo za elitne in bogate kaste v bolj gnilih sistemih. Da je osebna svoboda in ostala dekoracija v tistih gnilih sistemih tudi relativna, je bolj slaba tolažba. Dejstvo je, da nobena stvar doma ni več tako privlačna kot v reklami ali izložbi. :-)
najobj sporočil: 31.920
[#2688807] 16.12.17 12:03 · odgovor na: Endimion (#2688785)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 16.12.2017 12:05
[Endimion]
V bistvu je to edini merodajni podatek. Kok kofetov pirov avtodelov kruha telefonov etc se je bilo prodalo s tem sredstvom menjave.

Ne pa kok je obrata s tem sredstvom na kateri od miljavzent borz.

Prav pri NiceHashu mi je ze zanimivo kako bi v primeru tozb ovrednotili skodo? Na dan narudarjenja al na dan kraje al na dan sodbe? Komot si predstavljam da gre v toku trajanja sodnega postopka BTC na nulo. Ker so imeli BTC in ne EUR.. bi jim pac dali nazaj nicvredne kojne in živjo zdravo. Hecno no. Ce pa bi se oskodovanci sli odskodninke v EUR in zahtevali povracitev teh 56 meljonof, potem pa si lahko nas MrRooky idejo o tem kako je BTC VALUTA pac nekam zatakne.

Se spomnim ex tasta ki je evre v torbi nesel v avstrijo pa se igral z nekimi avstrijskimi skladi, ki niso avstrijski al so avstrijci full dobr obvladali dolenjsko narecje, vlagali so v likvidna sredstva na balkanu... Na konc je mel prazno torbo, naredil pa bi za svojo likvidnost vec ce bi one evre popil v bifeju....

A je bil fair pa vsaj pizdil ni... Nategnil sem se..
... ja, in točno to sem Franklu tukaj forum.finance.si/?m=...926&single v svojem prvem komentarju o bitcoinu na totem forumu napisal in sem mu - nekdo bo rekel predrzno, pa sploh ne - tudi napisal, zakaj bitcoin ob sedanji ali zgolj podobni volatilnosti ne bo plačilno (= menjalno) sredstvo, ker v poslu večina ljudi pač ni blesava ... evo, in me je potem oni forumski stručko za bitcoine naštartal, ne da bi sploh prebral ali pa - isti ti je kurac - ni razumel, kaj sem napisal, ker mi namreč na BISTVO mojega razmišljanja v nobenem od svojih številnih kao ponižujočih komentarjev nikoli ni odgovoril ...

P.S.: ker ga ne poznam, ne vem, če je toti MrRooky res vse to, kar je nazadnje tukaj napisal, definitivno pa sodeč po pubertetniških reakcijah v svojih prvih postih rahlo dvomim, sploh pa niti zdaj prav v nobenem "civiliziranem" odgovoru nobenemu od eminentnih forumašev ni odgovoril na bistvo ... khmm, kar pa so vsi eminentni forumaši spregledali, ker so vsi preveč očarani nad njegovo življensko zgodbo, ki se za moj okus malo preveč pokriva s kičastim idealom, ki velja na totem forumu, jebiga ... aja, jaz nikoli nikjer nisem napisal, da tehnologija bitcoina ni koristna, ker o tem pač premalo (= nič) vem in niti ne mislim študirat, ker tega ne rabim, ker imam za solidno življenje dovolj ... no, sploh pa ti znanje o tehnologiji bitcoina pri gemblanju ne pomaga kaj dosti, da dobiš ali še raje zgubiš ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2688808] 16.12.17 12:07 · odgovor na: MrRooky (#2688771)
Odgovori   +    1
[MrRooky]
> [pobalin]
> > [MrRooky]
> > Mene teli predlogi spominjajo na YU čase, ko so preganjali kupce in prodajalce DM. OK, takrat je šlo za ohranjanje vrednosti zaradi inflacije in kasneje hiper inflacije. Nekako smo z osamosvojitvijo zagovarjali svobod, tako osebno kot tržno. Danes pa spet predlogi o zaporu za kripto trejding.
>
> Ne zameri za pobalinsko vprašanje, koliko si pa star, da se tako dobro spomniš jugo preganjanja valutnih mešetarjev? V osemdesetih, v Sloveniji?

Ne zamerim, fer vprašanje.
Njihovo pobalinstvo ima nekoliko zavajujoc vzdevek. Govori se, da so gospod v castitljivih letih in komaj cakajo na "speech to text", ker jih vso to klofanje po tipkovnici precej utrudi.

Tako tudi ti vletis z vzdevkom mr.ruki, pa se najprej pizdis s klicaji in capslock na zajebante - in potem si folk ustvari napacno mnenje :-)

Rename baje v kratkem sledi njihovem pobalinstvu v naravno volilno bazo karla erjavca (ceprav se pridusa da on ni tak), ti si pa najbrz ze tam - on the dark side od the universal zpiz :-)))

Finance so pa žuta štampa, zato smo tudi komentatorji tako nemogoci.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2688809] 16.12.17 12:07 · odgovor na: (#2688800)
Odgovori   +    0
hvala za info... torej lahko definitivno pričakujemo orenk sranje na račun tega...

:-/

lpA
najobj sporočil: 31.920
[#2688811] 16.12.17 12:10 · odgovor na: bobek13 (#2688787)
Odgovori   +    1
[bobek13]
kar se mene tiče, ne vidim razloga prepovedovat karkoli, sploh pa ne kripto "valut"...

;-)

sem precej v megli kar se +ov teh kriptowhatever tiče kljub temu, da sem ene par člankov, ki so bili linkani na flanc forumu in tw prebral (kar seveda ne pomeni, da si domišljam, da so mi stvari jasne , bolj, da sem se vsaj potrudil poiskat smisel ;-)), v glavnem ne vidim btc ne kot valuto, ne kot neko tehnologijo prihodnosti s katero bomo "spremenili" svet...

:-)

mi pa pride glede na to kar je folk naredil iz tega (ne kar je bil morda namen ustvarjalcev - hello Marx? ;-)), da je to ena taka prava reč za trade junkie-je, dosti adrenalina ob velikih rizikih/dobičkih (ku*c pa one naložbe z par% donosa :-)) in s tega vidika mi edino ni jasno, zakaj tudi trgovanje s temi kripto rečmi ne zapade pod davčno obravnavo kot ostale borzne zgodbe???

:-?

Za vse vas, ki ste na tem vlakcu, pa samo želim, da vožnja še kar traja, pa da potem enkrat pravočasno izstopite z ohoho dobički in da jih začnete potem tudi velikopotezno trošiti (predvsem na domačih tleh ;-)) , bo korist za vse nas...

:-)))

lpA

p.s.: a imajo ti konji tudi žrebičke (aka cente ;-)) al, če hočeš na vlak skočit rabiš najmanj celga konja kupit??? ;-)

p.p.s.: in ne p.s. ni namenjen moji želji vstopa na vlakec, ampak bolj kot orientacija, kako daleč je ta zgodba sposobna ratat ta pravi catchthecash za množice... :-)
... čuj, zdaj že samo njegov rep stane toliko, da si ga velika večina jockeyev v Sloveniji ne more privoščit, kaj šele da bi si kdo celega konja kupil ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2688813] 16.12.17 12:19 · odgovor na: najobj (#2688807)
Odgovori   +    3
[najobj]

P.S.: ker ga ne poznam, ne vem, če je toti MrRooky res vse to, kar je nazadnje tukaj napisal...
No, cloveku je treba dati "benefit of the doubt", kot se temu rece tukaj na svobodi.

Pomisli na vseh onih 160, ki so tebe imeli najprej za sitnega otrocaja ki bo pac odrastel (in torej imeli potrpljenje) in so se prerekali s teboj vecmesecev ali let, preden so ugotovili da si odrasla oseba z dolocenimi manjki, in se sprijaznili da te je bolje dati na ignore kot biti poligon za frustracije.

Saj tudi jaz v svojem bistvu nisem nemirni tujec - jaz sem zadovoljen kmetavz. Lepo je imeti internet.
MrRooky sporočil: 351
[#2688814] 16.12.17 13:06 · odgovor na: crt (#2688778)
Odgovori   +    0
[crt]
> [MrRooky]
> Je to tehnologija sedanjosti, prihodnosti,... Ampak mi vedno nabijamo samo o BTC, balon, počilo bo, evforija, je denar, je valuta, je luft... Kakšnega bolj strokovnega članka o tem, kaj sploh so kripto valute (niso vse enake in nimajo vse enakega namena) v Financah še nisem zasledil. Če je že taka euforija, bi pričakoval tudi kakšen članek o denarnicah, kako varno hraniti kriptovalute, katere menjalnice so sploh na trgu, kakšne so pasti in še in še bi se dalo napisati. Taka in podobna vprašanja/teme me sprašujejo privat forumaši Financ in trudim se odgovorit, brez caps lock in klicajev :)

lej, novinar je tako kot poslanec. ok, to se zdaj mogoce ipak malo svinjsko do novinarjev slisi :) ampak hotel sem povedat, da tako kot poslanec dobi na mizo pol tone speha o vrtoglavosti postrvi, rece wtf in potem naj o tem glasuje, se tudi od novinarja / medija kao pricakuje, da se bo spoznal na "vse". se ne, jebiga.
To, da se vsi ne moremo spoznati na vse, mi je jasno ;) Jaz vremena nikoli ne komentiram (na forumu). Ampak nekaj res dobrih objav je pa bilo! Da ne bom samo kritiziral. V mislih sem imel "podmladek", ki je na tem področju bolj doma in bolj odprte glave

lahko se gre res poglobit v nekaj. vendar tega casa ne bo mogel nameniti vsemu ostalemu. tako da specializiran novinar je nekaj, kar si privosci velika hisa (na velikem trgu). brez tega ostane predvsem novacenje zunanjih ljudi, ki so playerji na nekem podrocju, ti pa imajo povecini kaj drugega za pocet (glede na to, da so pac aktivni v necem drugem kot pisanju prispevkov za medij, ane).

ko gre za stvari, katerih osnova je v bistvu za splosno publiko komplicirana, razloziti jo je pa treba tako, da bo zlahka dostopna in se vedno tocna - je to samo se zaostreno.
To se odraža na forumu ;)
tako da ce je tebi morda do tega, bi lahko zdruzil in pospravil material, ki si ga ze napisal, in navezal stik z ekipo revije/portala moje finance (predvsem marja milic) in bodo po moje prav veseli, ce lahko objavijo solidno razlago in vodic, pri cemer ti komot ostanes mr. X.

(pa ne zdaj mene gledat, ker meni se takih stvar ne da vec pocet, sem drugje nasel veselje.)
Ne "gledam" tebe..sem razmišljal o tem, da bi zmetal skupaj par osnovnih stvari, ki se pojavljajo kot vprašanja, oziroma se prepozna zmeda v odgovorih..in nekako tudi meni časovno ne znese. Delo od katerega živim, čas za moje bljižnje, čas za moj hobi oziroma prisotnost ob računalniku, spremljanju kripto trga in še in še... ...Saj vem, če bi namenil "vodiču" toliko časa, kot sem ga porabil za "prepucavanje" na forumu, bi nastal že zelo obširen tekst. Si je pa treba za to vzet čas, prav namensko, se poglobiti, parkrat prebrati napisano in upoštevati vse "humanitarne" nasvete ;) . To pa seveda zahteva precej več časa, kot odgovor "na mah"


po smrti ti bodo postavili spomenik, etc :)
Ja, pa na to računam! Sej to slovenci počnemo, lep velik grob, napol grobnico z orjaško marmornato ploščo in zlatim napisom - saj to je spomenik?...in 1.novembra vsaj 50 sveč in ogromno rož, mora bit več kot pri tistemu, ki bo "ležal" na sosednji parceli ;)
bobek13 sporočil: 4.301
[#2688815] 16.12.17 13:10 · odgovor na: najobj (#2688811)
Odgovori   +    0
saj, če bi lahko sam celega konja kupil, itak ne vidim nekih velikih problemov, ko pa lahko samo eno kopito kupiš, pa zna ratat to eno tam ranga švajcar sranje...

lpA
MrRooky sporočil: 351
[#2688817] 16.12.17 13:36 · odgovor na: anon-207617 (#2688808)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [MrRooky]

Njihovo pobalinstvo ima nekoliko zavajujoc vzdevek. Govori se, da so gospod v castitljivih letih in komaj cakajo na "speech to text", ker jih vso to klofanje po tipkovnici precej utrudi.
LOL, bom stestiral tudi moji prsti in zapestja bi mi bili hvaležni

Tako tudi ti vletis z vzdevkom mr.ruki, pa se najprej pizdis s klicaji in capslock na zajebante - in potem si folk ustvari napacno mnenje :-)

Rename baje v kratkem sledi njihovem pobalinstvu v naravno volilno bazo karla erjavca (ceprav se pridusa da on ni tak), ti si pa najbrz ze tam - on the dark side od the universal zpiz :-)))
Ne, ne ne! Nisem še tam, res da "maširam" proti ;) Rajš na fronto, kot v penzijo! Iz fronte mam še šanse, da se vrnem...

Finance so pa žuta štampa, zato smo tudi komentatorji tako nemogoci.
MrRooky sporočil: 351
[#2688818] 16.12.17 13:52 · odgovor na: najobj (#2688807)
Odgovori   +    1
[najobj]

P.S.: ker ga ne poznam, ne vem, če je toti MrRooky res vse to, kar je nazadnje tukaj napisal, definitivno pa sodeč po pubertetniških reakcijah v svojih prvih postih rahlo dvomim, sploh pa niti zdaj prav v nobenem "civiliziranem" odgovoru nobenemu od eminentnih forumašev ni odgovoril na bistvo ... khmm, kar pa so vsi eminentni forumaši spregledali, ker so vsi preveč očarani nad njegovo življensko zgodbo, ki se za moj okus malo preveč pokriva s kičastim idealom, ki velja na totem forumu, jebiga ... aja, jaz nikoli nikjer nisem napisal, da tehnologija bitcoina ni koristna, ker o tem pač premalo (= nič) vem in niti ne mislim študirat, ker tega ne rabim, ker imam za solidno življenje dovolj ... no, sploh pa ti znanje o tehnologiji bitcoina pri gemblanju ne pomaga kaj dosti, da dobiš ali še raje zgubiš ...
Misli si, kar si hočeš, lahko sem tudi 16 letni pokovec, blond lepotička, stara grda baba ali...karkoli ti tvoja fantazija naslika.. Internet in anonimnost na forumu dopuščata marsikaj. Raje pubertetniške reakcije, kot nedojemanje tematike starega senilnega starca z omejenim RAMom ;)

In žal spet tvoja nevoščljivost:
no, sploh pa ti znanje o tehnologiji bitcoina pri gemblanju ne pomaga kaj dosti, da dobiš ali še raje zgubiš ...
Niti nisem tega trdil...A ti res ne moreš memorirat par stavkov, brez, da jih možgani predelajo po svoje? Če bi vsaj kakšen graf BTC dogajanja za zadnje leto pogledal, bi videl, da bi se moral potruditi, da bi lahko kaj izgubil. Seveda če trguješ, je tudi to možno, da bi prodajal na vrhu in kupoval na dnu. Če si samo kupil in delal nič, si lepo zaslužil, če si si kaj izplačal, drugače imaš še vedno goloba na strehi... In tale tvoj še raje izgubiš, mi pove vse o tebi. Nihče si ne želi biti luzer in vsaj delno normalni ljudje nikomur tega ne želimo...za razliko od tebe.

Bojan, lep viken ti želim!
Tvoj pubertetniški dolgolasi blond smrkavec, z črno brado, big boobs, zobno protezo, umetnim kolkom in zlatim Rolexom na trepalnicah
najobj sporočil: 31.920
[#2688819] 16.12.17 13:57 · odgovor na: anon-207617 (#2688813)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [najobj]
>
> P.S.: ker ga ne poznam, ne vem, če je toti MrRooky res vse to, kar je nazadnje tukaj napisal...
No, cloveku je treba dati "benefit of the doubt", kot se temu rece tukaj na svobodi.

Pomisli na vseh onih 160, ki so tebe imeli najprej za sitnega otrocaja ki bo pac odrastel (in torej imeli potrpljenje) in so se prerekali s teboj vecmesecev ali let, preden so ugotovili da si odrasla oseba z dolocenimi manjki, in se sprijaznili da te je bolje dati na ignore kot biti poligon za frustracije.

Saj tudi jaz v svojem bistvu nisem nemirni tujec - jaz sem zadovoljen kmetavz. Lepo je imeti internet.
... čuj, če verjameš ali ne, sem jaz s tisto cifro kar zadovoljen, ker bi me bilo groza, če bi pisal tako, kot se na totem forumu splača ...

P.S.: če boš Črta vprašal, ti bo mogoče on povedal, od kod je tista cifra, če pa mene vprašaš, pa je cifra še od takrat, ko je bila na totem forumu prisotna tovarniška ekipa SDS, s katero se nisem glih dobro razumel ... evo, sem pa se zdaj spomnil na eno lepo SDS-ovo rožico, ki je - svoje poste je na žalost pobrisala - napisala forum.finance.si/?m=...282&single , ko sem se čudil, zakaj me bere in minusari, če pa se na totem forumu hvali, da me ignorira ... no, mimogrede pa sem še toti forum.finance.si/?m=...196&single post opazil, kjer vidim, da v zadnjem letu nisem glih v formi, čeprav sem našo Julči očitno forum.finance.si/?m=...068&single uspel prepričati, da si je premislila, me dala na ignore in povečala že takrat zavidljivo cifro 156 ... aja, zakaj si se samo na rookieja obesil, bistvo pa si že spet preskočil ? ...
najobj sporočil: 31.920
[#2688821] 16.12.17 14:03 · odgovor na: bobek13 (#2688815)
Odgovori   +    0
[bobek13]
saj, če bi lahko sam celega konja kupil, itak ne vidim nekih velikih problemov, ko pa lahko samo eno kopito kupiš, pa zna ratat to eno tam ranga švajcar sranje...

lpA
... eh, pa saj na totem forumu vsi dobro vemo, da bo samo še rastlo ...

P.S.: glede na izkušnje, znajo pri nas zdaj Društvo bitcoin ustanoviti tisti, ki so prišli prepozno, da bi dobili toliko kot tisti bolj zgodnji ... khmm, in jim bomo žalujoči ostali morali pokriti razliko, da bomo potem še bolj žalujoči, ker sami nismo zraven ...
najobj sporočil: 31.920
[#2688823] 16.12.17 14:15 · odgovor na: MrRooky (#2688818)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 16.12.2017 14:17
[MrRooky]
> [najobj]
>
> P.S.: ker ga ne poznam, ne vem, če je toti MrRooky res vse to, kar je nazadnje tukaj napisal, definitivno pa sodeč po pubertetniških reakcijah v svojih prvih postih rahlo dvomim, sploh pa niti zdaj prav v nobenem "civiliziranem" odgovoru nobenemu od eminentnih forumašev ni odgovoril na bistvo ... khmm, kar pa so vsi eminentni forumaši spregledali, ker so vsi preveč očarani nad njegovo življensko zgodbo, ki se za moj okus malo preveč pokriva s kičastim idealom, ki velja na totem forumu, jebiga ... aja, jaz nikoli nikjer nisem napisal, da tehnologija bitcoina ni koristna, ker o tem pač premalo (= nič) vem in niti ne mislim študirat, ker tega ne rabim, ker imam za solidno življenje dovolj ... no, sploh pa ti znanje o tehnologiji bitcoina pri gemblanju ne pomaga kaj dosti, da dobiš ali še raje zgubiš ...

Misli si, kar si hočeš, lahko sem tudi 16 letni pokovec, blond lepotička, stara grda baba ali...karkoli ti tvoja fantazija naslika.. Internet in anonimnost na forumu dopuščata marsikaj. Raje pubertetniške reakcije, kot nedojemanje tematike starega senilnega starca z omejenim RAMom ;)

In žal spet tvoja nevoščljivost:

> no, sploh pa ti znanje o tehnologiji bitcoina pri gemblanju ne pomaga kaj dosti, da dobiš ali še raje zgubiš ...

Niti nisem tega trdil...A ti res ne moreš memorirat par stavkov, brez, da jih možgani predelajo po svoje? Če bi vsaj kakšen graf BTC dogajanja za zadnje leto pogledal, bi videl, da bi se moral potruditi, da bi lahko kaj izgubil. Seveda če trguješ, je tudi to možno, da bi prodajal na vrhu in kupoval na dnu. Če si samo kupil in delal nič, si lepo zaslužil, če si si kaj izplačal, drugače imaš še vedno goloba na strehi... In tale tvoj še raje izgubiš, mi pove vse o tebi. Nihče si ne želi biti luzer in vsaj delno normalni ljudje nikomur tega ne želimo...za razliko od tebe.

Bojan, lep viken ti želim!
Tvoj pubertetniški dolgolasi blond smrkavec, z črno brado, big boobs, zobno protezo, umetnim kolkom in zlatim Rolexom na trepalnicah
... evo, lep vikend tudi tebi ...

P.S.: če se prav spomnim, je rava že v svojem prejšnjem forumskem življenju zgruntala, da jaz pravzaprav nisem tovariš najobjestnejši, jih pa je bilo pred tabo že kar nekaj, ko so to zgruntali, pa se za razliko od tebe nič ne hvalijo ...
MrRooky sporočil: 351
[#2688828] 16.12.17 15:06 · odgovor na: pobalin (#2688801)
Odgovori   +    0
[pobalin]

Čakaj malo, krucifiks, a ti Finance ločiš od rumenega tiska?!
Občasno ;)
Hm, a Moje Finance te po tej plati še niso zadovoljile? Si poskusil z njihovo e-kripto-biblijo?
pro.finance.si/MF/88...o-e-knjigo
pro.finance.si/MF/88...je-bitcoin
pro.finance.si/MF/88...em-denarju
Priznam, kripto biblije še nisem prebral in je iz tega razloga ne morem komentirat. Sem pa si vzel malo časa in ob pavzi preletel linke na članke, ki si jih prilepil, prebral še par člankov, ki jih stran ponudi... Ostajam pri svojem, članki so dobri. Nepoznavalcem malo razširijo pogled, dajo neko osnovo, kaj sploh kaj je na tem področju. Lepo enostavno "površinsko" razloženo. Ne pričakujem detaljnih razlag tehnologije, lejerjev, nodov, forkov,..To za večino ljudi ni pomembno in je brezvezno obremenjevanja RAMa.

Glede na evforijo širokih ljudskih množic, ki v večini nimajo pojma kako je sploh prišlo do kripto mrzlice in jih zanima samo donosnost, alias "Lambo", "To the moon!" pa pogrešam opis nakupa (če se že to gredo, naj se gredo varno, kolikor se da), kako ne izgubit velikega odstotka vložka že pri nakazilu na menjalnico - kartičarji z oderuškimi procenti in od nakupa dalje, kako se zavarovati pred kripto krajo, na kaj biti pozoren pri nakazovanju iz denarnice v denarnico (tukaj storno ne obstaja, in en konj, ki je šel k sosedu, je sedaj sosedov). Razlike med "hot"-on line in "cold"-of line denarnicami, prednosti in slabosti Trezor, Nano,..denarnic. Zakaj ne imeti krpito valut na menjalnicah (če holdaš)... Varnostno kopiranje denarnic, hramba osebnik ključev, 2FA zaščita...Slovar osnovnih izrazov.
Razlika med kriptovalutami, njihov osnovni namen.

Ne vem, mogoče je vse to v bibliji opisano, kot sem napisal, nisem je bral... Dvomim pa, da so si jo naročili "bifejski" vlagatelji in jo prebrali

> In ja, spomnem se črnega trga mark, tudi kave in praška, bonov za bencin in STM z Marxom in Kardeljem na čelu-ta STM del ne paše ravno med lepe spomine.

Pri nas je bil to najbolj kavbojski predmet (poleg telovadbe)? :-)
No, jaz sem moral pa pri STM Marxa skoraj recitirat in, če ni šlo, je bil to večji greh, kot, če pri slovenščini ne bi znal Zdravljice :0
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2688832] 16.12.17 17:02 · odgovor na: najobj (#2688823)
Odgovori   +    4
Men se zdi najobj-estnejsi in druge najobj-xxx koncnice veliko bolj primerne.

Mnogo je totih bojanof, samo en je najobj. It takes a special talent...
anon-314892 sporočil: 103
[#2688833] 16.12.17 17:31 · odgovor na: MrRooky (#2688828)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 16.12.17 16:55
[MrRooky]
> [pobalin]
> > In ja, spomnem se črnega trga mark, tudi kave in praška, bonov za bencin in STM z Marxom in Kardeljem na čelu-ta STM del ne paše ravno med lepe spomine.
>
> Pri nas je bil to najbolj kavbojski predmet (poleg telovadbe)? :-)

No, jaz sem moral pa pri STM Marxa skoraj recitirat in, če ni šlo, je bil to večji greh, kot, če pri slovenščini ne bi znal Zdravljice :0
Bil sem edini v razredu in tudi na šoli s popravnim izpitom pri STM,
na popravni izpit nisem šel, se je učitelj pritoževal, da je samo zaradi mene moral hodit, jebat ga, jest sem pa ponavljal razred.
(sem mel 7 popravcev od tega 4 X neocenjen tisto leto)


BTC - napovedujem še malo rasti -> 19996,66 - potem pa streznitev.


PS:Nisem zraven, če bi bil, bi shortal

prodajalec računalniških iger na svetu, je oznanil, da ukinja podporo digitalni valuti
siol.net/digisvet/no...oti-455067
anon-314892 sporočil: 103
[#2688844] 16.12.17 21:11 · odgovor na: (#2688841)
Odgovori   +    1
[rename]
decentralize.today/b...-4d795f0ed

;-)
"We are the people who will never dump our Bitcoins one day in some imaginary future just to profit, but we will gladly use it as a medium of exchange for something we want or need, or to give back to the world either by investing it in worthwhile projects or helping others. Obtaining cash is not a goal, it never will be."

He,he,
v članku je tudi en pomanjkljiv graf gibanja samo do konca 2016
- zdaj leta 2017 smo torej spet v točki 3.


komentar - debata o Bitcoinu :
Vazelin :: 6. dec 2017, 12:33:21
skrbi me da cena ne bo več veliko nihala. za average joe-a bo potem vse skup ratalo brezveze
anon-314892 sporočil: 103
[#2688848] 16.12.17 21:54 · odgovor na: (#2688846)
Odgovori   +    0
[rename]
Ja, he,he...zato sem pa ;-) prilepil pod link.

Average Joe ima raje rast. Nihanja so prevec naporna :-P

Pri vseh tej igri mene zanima, ce bom uspel pravi cas izstopiti.
No, verjamem pa, da je blockchain tehnologija, ki bo obstala tudi po poku.
Če bi bil zraven, bi samo bežal stran.
sem prepričan, da čez 19996,66 ne bO šlo - v skrajnem primeru max. tudi nad 20.000 ampak zaključni tečaj ne bo presegel 20.000
anon-314892 sporočil: 103
[#2688853] 16.12.17 23:08 · odgovor na: (#2688850)
Odgovori   +    0
[rename]
Na osnovi cesa pa si prisel do takega zakljucka?

Kot pravim, jaz pri 20k poberem priblizno cetrtino ven, nato pri 30 spet in ckam do 60 :-)
Vlozek je pa ze zdavnaj zunaj, tko da lahko,izgubim samo ‘zetone’...ce pa uspe priti ze do 30, bo to lepa 6-mestna cifra, pri 60 pa skoraj 7.

Vsekakor bova pa kmalu videla, morda ze jutri, ali bo slo,preko 20k ali ne.
Do zaključka sem prišel zgolj po občutku, glede na graf gibanja in magičnih številk. Seveda ne morem napovedat, ampak sem pripravljen stavit vsaj 50€, da bo cena 11.1.2018 nižje kot - 19.470,00 USD - danes.

PS:Itak nimam pojma, rad pa gemblam.
najobj sporočil: 31.920
[#2688887] 17.12.17 12:17 · odgovor na: anon-207617 (#2688832)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Men se zdi najobj-estnejsi in druge najobj-xxx koncnice veliko bolj primerne.

Mnogo je totih bojanof, samo en je najobj. It takes a special talent...
... ja, it takes a special talent, da se na anonimnem forumu ukvarjaš z nicki forumašev, nimaš pa talenta, da bi komentiral bistvo mojega posta malo višje tukaj zgoraj ... khmm, če si že začutil potrebo, da se javiš, čeprav razen smešnega poskusa smešenja nimaš kaj povedat ...

P.S.: če nisi sposoben korektne komunikacije, se zaradi mene lahko spet pridružiš trenutno 159 komadom, ki me imajo na ignore, ker ob nastavljenem ogledalu nočejo biti poligon za svoje frustracije ... khmm, ker mi lahko verjameš, da te nisem in te ne bom čisto nič pogrešal ...
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2688888] 17.12.17 12:49
Odgovori   +    0
eno zacetnisko vprasanje glede shortanja btc futures.

gledam podatke na interactive brokers in margin na short je ene 5x, margin req 50%.

pol gledam vec indikatorjev sentimentov in tega sranja in v polju short vecinoma navajajo cca 40%.

in to dvoje mi ne gre v kup. ok, razumem, da so posredniki presrani in zato umetno ustvarjajo bolane asimetrije, odganjajo interesente za short. ampak ce prav razumem s tem direktno vplivajo na ceno, v bistvu dodatno pumpajo manijo in morda sami sebi kopljejo grob. kaj sem spregledal?

www.cnbc.com/amp/201...ures.html?
pobalin sporočil: 14.456
[#2688905] 17.12.17 15:36 · odgovor na: MrRooky (#2688828)
Odgovori   +    2
[MrRooky]
Ne vem, mogoče je vse to v bibliji opisano, kot sem napisal, nisem je bral... Dvomim pa, da so si jo naročili "bifejski" vlagatelji in jo prebrali
Ker imajo nekateri mogoče preveč omejen attention span za 100+ strani kripto biblije, naj si ogledajo vsaj tale posnetek: www.youtube.com/watc...RItzSX0aCM
No, jaz sem moral pa pri STM Marxa skoraj recitirat in, če ni šlo, je bil to večji greh, kot, če pri slovenščini ne bi znal Zdravljice :0
Ja, res, taki polit-puritanski projekti vedno pritegnejo tudi čredo zelotov. Mi smo imeli srečo.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2688941] 17.12.17 20:13
Odgovori   +    0
se eno vprasanje, btc futures. cez vikend sem malo primerjal drobni tisk med dvema ponudnikoma, cboe in cme, in slednji se zdi gladko ugodnejsi. skrbi pa me manipulacija kitov, bojda jih 1k drzi 40%, in varovalk v primeru njihovega short hedga prakticno ni, pri taksnem volumnu komot gang bangnejo. vprasanje: a drzi vodo indeks dolocanja cene na cme? CME Bitcoin Reference Rate? oz. obrnjeno vprasanje: kje curi? thx vnaprej.

ps. hipoteticno me zanima short, pa ne se letos...

www.zerohedge.com/ne...act-launch
bc123a sporočil: 48.253
[#2688945] 17.12.17 21:31 · odgovor na: (#2688852)
Odgovori   +    1
[jezdec666]
Veliko jih bo hodlalo in še dokupovalo, ko bo balon počil. Vsak bi prodal, če bi vedel da je vrh, potem pa cena proti nič. Saj to lahko rečeš šele ko po korekciji ni nazaj rasti. Fallimg knife efekt pa to. Potem pa kmalu za tem niti ne bo možno več prodat, t.i. Borze bodo padle dol, drugi me bodo jemali ker ne bo konverzije v denar potem pa še mediji navalijo s komtra reklamo in gotovo. Tole lahko še traja, pol leta mogoče več ampak višja kot bo cena, več kot bo medijskega pompa, prej bo prišlo do odziva oblasti. Satoshijeva ideja je bila dobra, žal se je vse sprevrglo v hazard.
To je kot socializem. Ful dobra ideja v praksi, potem se pa izkaze da trzne silnice odnesejo zadevo nekam cist drugam, kot so inventorji planirali.

BTW, grem stavit da bomo po poku BTC balona poslusali zgodbe o babicah ki so ostale brez hise/kmetije/stanovanja ker jih je nebodigatreba necak napeljal da so mu s hipoteko na nepremicnino pomagale vloziti 100K EUR v BTC da bo fulll zasluzil. In ker vsi vemo da je necak deadbeat in brez pocenega grosa mora sedaj ubogi babici pomagati drzava... ali kaj podobnega.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2688951] 17.12.17 21:52 · odgovor na: anon-186196 (#2688888)
Odgovori   +    1
[mrkolice]
eno zacetnisko vprasanje glede shortanja btc futures.

gledam podatke na interactive brokers in margin na short je ene 5x, margin req 50%.

pol gledam vec indikatorjev sentimentov in tega sranja in v polju short vecinoma navajajo cca 40%.

in to dvoje mi ne gre v kup. ok, razumem, da so posredniki presrani in zato umetno ustvarjajo bolane asimetrije, odganjajo interesente za short. ampak ce prav razumem s tem direktno vplivajo na ceno, v bistvu dodatno pumpajo manijo in morda sami sebi kopljejo grob. kaj sem spregledal?

www.cnbc.com/amp/201...ures.html?
Pomisli na nedavne izkušnje brokerjev. Če bi bil pri 4.000 long na BTC bi bil problem velik max. 4.000 (če bi BTC propadel), če pa si bil pri 4.000 short je bil problem nekajkrat večji.

Podobno razmišljanje velja pri 19.400.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2688955] 17.12.17 22:08 · odgovor na: mimoidoci (#2688951)
Odgovori   +    1
ja, ful je tricky to shortat. itak da ne bom imel jajc, motrim, a bolj hipoteticno sprasujem. poglej iz tega zornega kota: vsi vejo, da je manija in balon, pa nihce si ne upa stavit na crash.

Strani: 1 2 3 4 5