Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Najemno stanovanje

Strani: 1

aimon sporočil: 1.924
[#2866009] 07.09.20 12:29
Odgovori   +    0
V oglasih za oddajo najemnega stanovanja še nisem zasledil, da bi najemodajalec ponudil opcijo: odkup vsega njegovega starega premičnega pohištva, ki je v najemnem stanovanju.

Ta opcija je pomembna, primer:
Bodoči najemnik proda svoje stanovanje in bi se rad izselil iz mesta tja, ker so najemnine nižje. Zanj bi bilo primerno prazno stanovanje, ki ga opremi po svojem okusu, en del svojega pohištva prinese s seboj, drugo kupi, saj denar ima.

Zakaj najemodajalci v oglasih ne ponujajo odkup vsega starega premičnega pohištva? Morda ne vedo, da bi bilo več povpraševanja po njihovem stanovanju?
aimon sporočil: 1.924
[#2866024] 07.09.20 13:14 · odgovor na: (#2866014)
Odgovori   +    1
Najemodajalci radi vidijo, da najemnik najame dolgoročno. Najemnik, ki bo imel poleg novega pohištva (ki ga bo kupil) tudi en del svojega starega pohištva (na katerega je navezan), bo raje živel v takem stanovanju in zato bo najel stanovanje dolgoročno.
aimon sporočil: 1.924
[#2866029] 07.09.20 13:28 · odgovor na: (#2866022)
Odgovori   +    0
[rename]
Najemniki niso želeli (ali niso mogli) kupovati še pohištva in je vsem bolj ustrezalo, da pridejo samo "oblečeni".
To so večinoma najemniki za kratkoročni najem.
Ko smo kupili novogradnjo, smo en mesec celo oglaševali kot neopremljeno. Interesa ni bilo.
Imeli ste smolo, v tem kratkem času ni bilo najemnika, ki bi imel denar za novo pohištvo. Gotovo bi se našel, če bi oglaševali dlje kot en mesec. Stanovanja se tudi prodajajo in prodajalec ima denar in lahko opremi najemno stanovanje po svojem okusu. Bolje je najemno stanovanje, ki ga opremiš tako, kot želiš, kot najemno stanovanje, kjer ne smeš odstraniti starega pohištva, ki ga ne maraš, pa čeprav je to le nekaj kosov.
anon-518732 sporočil: 934
[#2866031] 07.09.20 13:37 · odgovor na: aimon (#2866029)
Odgovori   +    0
[aimon]
> [rename]
> Najemniki niso želeli (ali niso mogli) kupovati še pohištva in je vsem bolj ustrezalo, da pridejo samo "oblečeni".

To so večinoma najemniki za kratkoročni najem.
> Ko smo kupili novogradnjo, smo en mesec celo oglaševali kot neopremljeno. Interesa ni bilo.

Imeli ste smolo, v tem kratkem času ni bilo najemnika, ki bi imel denar za novo pohištvo. Gotovo bi se našel, če bi oglaševali dlje kot en mesec. Stanovanja se tudi prodajajo in prodajalec ima denar in lahko opremi najemno stanovanje po svojem okusu. Bolje je najemno stanovanje, ki ga opremiš tako, kot želiš, kot najemno stanovanje, kjer ne smeš odstraniti starega pohištva, ki ga ne maraš, pa čeprav je to le nekaj kosov.

je kar problem z dolgoročnim najemom. pred precej leti sem se zanimal, da bi najel. hotel sem neopremljeno in za vsaj 10 let, da bi si lahko uredil po svoje in da bi imel bolj mir pred sitnimi lastniki. nič takega ni bilo na voljo, potem sem kupil in kasneje prodal, zraven pa še zaslužil.

za kratkoročni najem pa nekateri oddajajo celo s polnimi omarami, mislim počuti se kot doma, lastnik ima pa po omarah oblačila in obutev in druge osebne predmete.
aimon sporočil: 1.924
[#2866039] 07.09.20 14:25 · odgovor na: anon-518732 (#2866031)
Odgovori   +    0
[Maticek]
je kar problem z dolgoročnim najemom. pred precej leti sem se zanimal, da bi najel. hotel sem neopremljeno in za vsaj 10 let, da bi si lahko uredil po svoje in da bi imel bolj mir pred sitnimi lastniki. nič takega ni bilo na voljo, potem sem kupil ...
Ko imaš denar za nakup lastnega stanovanja, ni problema. Ko pa je denarja premalo, obstaja le najem in dobro je, če imaš poleg najemnine tudi denar za opremo stanovanja, ki si ga nato opremiš, kot želiš.
anon-518732 sporočil: 934
[#2866041] 07.09.20 14:33 · odgovor na: aimon (#2866039)
Odgovori   +    0
[aimon]
> [Maticek]
> je kar problem z dolgoročnim najemom. pred precej leti sem se zanimal, da bi najel. hotel sem neopremljeno in za vsaj 10 let, da bi si lahko uredil po svoje in da bi imel bolj mir pred sitnimi lastniki. nič takega ni bilo na voljo, potem sem kupil ...

Ko imaš denar za nakup lastnega stanovanja, ni problema. Ko pa je denarja premalo, obstaja le najem in dobro je, če imaš poleg najemnine tudi denar za opremo stanovanja, ki si ga nato opremiš, kot želiš.
ja, ampak kaj če najemodajalec noče podpisati pogodbe za več kot za eno leto? če moraš po enem letu ven ti ni ravno v korist, če imaš zdaj na grbi še opremo, ki paše bolj ali manj tja od koder greš ven...
aimon sporočil: 1.924
[#2866048] 07.09.20 15:00 · odgovor na: anon-518732 (#2866041)
Odgovori   +    3
[Maticek]
... ampak kaj če najemodajalec noče podpisati pogodbe za več kot za eno leto?
Če si najemnik, ki ne dela škode v stanovanju in redno plačuje najemnino, te bo najemodajalec z veseljem imel v stanovanju precej dlje kot eno leto.
aimon sporočil: 1.924
[#2866051] 07.09.20 15:11 · odgovor na: (#2866049)
Odgovori   +    0
[rename]
> [aimon]
> > [Maticek]
> > ... ampak kaj če najemodajalec noče podpisati pogodbe za več kot za eno leto?
>
> Če si najemnik, ki ne dela škode v stanovanju in redno plačuje najemnino, te bo najemodajalec z veseljem imel v stanovanju precej dlje kot eno leto.


Razlog je lahko tudi, da nima energetske izkaznice.
Izdelava energetske izkaznice stane okrog 50 €.

Globa pa je visoka: "Z globo v višini 300 eurov se za prekršek kaznuje lastnik stavbe ali posameznega dela stavbe, če pri njeni prodaji ali oddaji v najem kupcu oziroma najemniku najpozneje pred sklenitvijo pogodbe ne predloži originala ali kopije veljavne energetske izkaznice stavbe ali njenega posameznega dela." www.energetskaizkazn...izkaznico/
aimon sporočil: 1.924
[#2866138] 08.09.20 10:14 · odgovor na: (#2866128)
Odgovori   +    1
[rename]
... so primeri, ko je energetska izkaznica še v delu, ko se stanovalci ne morejo dogovoriti, ko ni soglasij, itd,itd... zato je to lahko razlog za enoletno podaljševanje pogodbe.
(been there, seen that ;-)
Primer: lastnik bi rad dal v najem svoje stanovanje v bloku. Drugi lastniki se ne morejo dogovoriti, da bi naročili energetsko izkaznico za cel blok, ker je to drago. Lastnik pač naroči energetsko izkaznico samo za svoje stanovanje. Meni se zdi teh 50 € dobro porabljen denar, bolje je narediti tako, kot čakati, da se naroči energetska izkaznica za cel blok, kar lahko traja več let.
aimon sporočil: 1.924
[#2866146] 08.09.20 10:36 · odgovor na: (#2866134)
Odgovori   +    0
[abohte]
... Večina najemnikov si želi opremljeno stanovanje.
Po mojem mnenju si najemniki (ki so prodali svoje stanovanje) želijo neopremljeno stanovanje. Denar imajo, stanovanje si lahko opremijo po svojem okusu. Vendar je teh neopremljenih stanovanj na trgu zelo malo.
... Če boš najemnik 5 let, zakaj te briga, da boš lahko odkupil pralni stroj, ki je že sedaj star 5 let ali 10 let stare stole?
Mene bi brigalo, odkupim staro pohištvo po nizki ceni in vržem proč. Raje to, kot da 5 let gledam 10 let stare stole, ki mi niso všeč.
... dobršen del opreme je prilagojen meram in videzu stanovanja. Oprema, ki paše enemu stanovanju, drugemu ne.
Kupiš pač pohištvo, ki bo primerno tudi za drugo stanovanje. Nekatere omare so široke komaj 50 cm (50 x 222 x 52 cm). Z ozkimi omarami pa lažje kombiniraš. Izbereš belo barvo pohištva, ki bo primerna tudi za majhno stanovanje itd.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2866149] 08.09.20 10:41 · odgovor na: aimon (#2866048)
Odgovori   +    9
Selil sem se 11 krat, 4 drzave, dva kontinenta...

Najemne navade in obicaji so po drzavah zelo razlicne. V sloveniji je tako kot je rename povedal. Najemniki sami so tisti, ki pogosto menjujejo, ker je glavna (morda edina) prednost najemanja to, da ko menjas sluzbo, babo, psa, osnovno solo... lahko za 500 evrov stroskov menjas tudi naslov in se udobno prilagodis svoji novi zivljenjski situaciji.

V sloveniji je najemnikov z denarjem in okusom za svoje pohistvo manj kot 5%, morda celo manj kot 1%. Zato se najemodajalec pac prilagaja trgu. Jaz sem vedno nosil s seboj svojo posteljo, ker je bila state of the art latex postelja. In smo vedno nekak zrihtali da je najemodajalec tisto skrpucalo odpeljal ali pa smo ga nekak stisnili v pripadajoco shrambo od stanovanja v bloku.

V veliki britaniji se skoraj vedno oddaja prazno - ceprav tudi tukaj samo kakih 5% najemnikov ima denar in stalnost. Tudi v ZDA je vecinoma prazno. Ker so velemesta urbana dzungla celega sveta, ti najemnik za seboj utegne pustiti drogerasko gnezdo z vec tisocaki skode, zato je lazje oddajati prazno. Divji zahod. Tega v sloveniji ni, ker so pac vsi najemniki dolgocasni in dokaj urejeni slovenci ali "neslovenci" z nizkimi dohodki, ki jih ljudje izven slovenije sploh ne bi znali lociti med seboj :-), in za 500 evrov varscine bojo pazili na stanovanje bolj kot na svojega otroka. V UK jih boli kurac za varscino, ker tiitak ne bodo placali zadnjih dveh najemnin, vzet pa jim nimas kaj. Ce v UK nabijes varscino na 5-10 tisocakov, pa tudi tukaj ne bos nasel najemnika. Elita, ki najema za 5-10 tisocakov na mesec, gre v obe opciji - ali so ze okusno opremljene hise, ali opremijo sami. Ta razred v sloveniji ne obstaja, razen kakega diplomata in tujega businessmana v Ljubljani. V UK so stan povrsine zelo standardizirane in ljudje zivijo na optimalnih kvadratih za svoje potrebe; ko se najemniki selijo, je obicaj da najames "removals company", ki za sitne pare pride s kombijem in dvema fizikalcema, in tvojo robo v enem dnevu znosijo iz starega v nov flat. V sloveniji je obicaj da vse naredis sam.

Francija je komunajzersko-birokratska slovenija, ki zares deluje in je polita z denarjem, in ima tudi cel kup cefurjev. Tam je ob najemu stanovanja OBVEZNO zavarovanje skode za stan in blok! Ce ni nikogar noter, pac placuje lastnik stanovanja. Ob najemu neodvisni para-DRZAVNI uradnik preveri stanje stanovanja in naredi uradni zapisnik, in obstajajo drzavna pravila, kaj mora katera od pogodbenih strani vzdrzevati! Zato je trg pester in lahko najames razlicno okusno opremljena stanovanja po razlicni ceni, ali prazna, ki so 100-200 eur cenejsa pri cca tisocaku na mesec.

Ce marocan v marseillskem slumu razfuka stanovanje, pac pokrije zavarovalnica in izgubi varscino. Ce je soseska ugledna in se to ne dogaja, je pac najemnina drazja, zavarovanje pa poceni.

Skratka stvari so tako kot so zaradi mesanice lokalnih obicajev in drzavne regulacije, in v sloveniji bos huda manjsina. Ce bi ti rad oddajal brez pohistva, raje naredi "sobe za studente" ki so opremljene za 200 eur dipo style, ce bi pa rad najel lep flat brez pohistva, pa se malo pomatraj s klici in povej da bi najemal kar nekaj casa in se z lastniki da zelo veliko zmenit. Ce je nekomu pretezko odstranit dnevno, spalnico in kuhinjsko mizo za dolgorocnega najemnika, mu bo tudi vse ostalo pretezko in ti bo zivce zrl vsakokrat ko bo treba kaj narediti. Kuhinja in kopalnica pa pac mora biti ze vgrajena lepa... in to bos zal zelo tezko nasel.
aimon sporočil: 1.924
[#2866152] 08.09.20 10:49 · odgovor na: (#2866147)
Odgovori   +    0
[rename]
... smo pa kasneje uspeli prepričati vse v bloku, da so bili za izdelavo za cel objekt.
Škoda časa za prepričevanje, bolje je plačati 50 € za energetsko izkaznico za svoje stanovanje, pa je hitro narejena. Če prodajaš stanovanje niti nimaš izbire, energetsko izkaznico rabiš, dokler je nimaš, je globa, če objaviš oglas.

"Z globo v višini 250 eurov se za prekršek kaznuje lastnik stavbe ali posameznega dela stavbe, če pri prodajanju in oddajanju stavbe ali posameznega dela stavbe v najem ne zagotovi, da se pri oglaševanju navedejo energijski kazalniki energetske učinkovitosti stavbe ali posameznega dela stavbe iz energetske izkaznice." www.energetskaizkazn...izkaznico/
aimon sporočil: 1.924
[#2866153] 08.09.20 10:53 · odgovor na: (#2866151)
Odgovori   +    0
[abohte]
Zakaj bi ti najemodajalec hodil na roke, če se najemniki tepejo za stanovanja in ne najemodajalci za najemnike (vsaj ne v mestih z visokimi najemninami, kar je bilo tvoje izhodišče)?
V prvem postu sem napisal: Bodoči najemnik proda svoje stanovanje in bi se rad izselil iz mesta tja, ker so najemnine nižje.
aimon sporočil: 1.924
[#2866159] 08.09.20 10:59 · odgovor na: anon-207617 (#2866149)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
... V veliki britaniji se skoraj vedno oddaja prazno ... Tudi v ZDA je vecinoma prazno.
Sem slišal, da je tudi v Nemčiji tako.
... Kuhinja in kopalnica pa pac mora biti ze vgrajena lepa
Seveda. V prvem postu sem omenil premično pohištvo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2866162] 08.09.20 11:03 · odgovor na: aimon (#2866146)
Odgovori   +    2
Pomoje imas nekaj opcij;

- malo visja primerljiva najemnina, in bos potem na lastne stroske zamenjal samo par stvari ker bo ze sicer lepo opremljeno - in bo lastnik cist happy da si nabavil boljse in bos to tudi pustil noter.

- najames nekaj povprecnega, za premicne stvari najdes shrambo nekje na nekem praznem podstresju ki jih je v sloveniji milijon, in bos premetal nazaj nekdaj nekoc ko ne bos vec zelel biti v najemu.

- divji zahod. Menjas brez razprav kar hoces menjat in fuknes staro pohistvo proc, ko pa bos nekoc sel ven odneses kar hoces odnest, in za tisto omaro in deset let staro sedezno pac lastniku pustis 500 eur varscine in post-it listek "tozi me ce me hoces za 15 let staro pohistvo, pomoje ni vredno vec kot 500 eur".

Pomoje ce poklices 10 oglasov jih bo nekaj sigurno reklo da lahko vse skup odnesejo in ti oddajo prazno - posebej ce bos ponudil da jim placas nekih 300-500 evrov za te sitnosti. Da tega ni v oglasu se ne pomeni da se ne da zmenit.
aimon sporočil: 1.924
[#2866164] 08.09.20 11:09 · odgovor na: (#2866154)
Odgovori   +    0
[rename]
... Mislim pa, da je pri nas zelo malo primerov, ko lastnik proda stanovanje zato, da bi šel v najem ...
V Sloveniji imaš veliko primerov, ko lastnik z zakoncem stanuje v mestu in v prevelikem stanovanju. Za oba bi bilo bolje, da se odselita iz mesta. Če najameta stanovanje, dobita denar, sta v mirnejšem okolju, lažje pomagata otrokom itd.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2866165] 08.09.20 11:12 · odgovor na: (#2866156)
Odgovori   +    3
[abohte]
> [NemirniTujec]
> Selil sem se 11 krat, 4 drzave, dva kontinenta...

www.youtube.com/watc...kiFwxWvunQ
:)

> ce bi pa rad najel lep flat brez pohistva, pa se malo pomatraj s klici in povej da bi najemal kar nekaj casa in se z lastniki da zelo veliko zmenit. Ce je nekomu pretezko odstranit dnevno, spalnico in kuhinjsko mizo za dolgorocnega najemnika, mu bo tudi vse ostalo pretezko in ti bo zivce zrl vsakokrat ko bo treba kaj narediti. Kuhinja in kopalnica pa pac mora biti ze vgrajena lepa... in to bos zal zelo tezko nasel.

Problem je, ker ti skoraj noben najemnik ne reče, da bo najemal manj kot 2 leti - vsi so dolgoročni, pa je 2 leti že kar dolga povprečna doba najema (kar lahko preveriš na lastnem primeru pa si verjetno med bolj stanovitnimi najemniki). In zajebavati se s shranjevanjem postelje, dnevne in jedilnice za nekoga, ki bo čez eno leto šel... Veliko sreče. Sploh v LJ. Jih za teboj stoji 10 v vrsti, ki nima teh kapric...

Sicer bi aimon, kot sem razumel, rad videl, da bi se stanovanja oddajalo v najem, da pa bi se lastnik ob sklenitvi najemne pogodbe vnaprej zavezal, da bo najemniku prodal opremo ob izteku najemnega razmerja.
Zato je fajn it malo visje na trgu, ne iskat najbolj nizke primerljive najemnine. Jaz sem landlordom povedal, da vem da vsi recejo da bojo en cajt not, ampak jaz sem pripravljen takoj placat prvo leto dni najema. Kar mal mezikat zacnejo, v vseh drzavah in kontinentih :-)

Aimon bo moral pac malo guncat daj-sta-das in se dogovarjat, ker je izredno nestandarden najemnik. Ampak pomoje se da marsikaj najti. Se pa spomnim da je slovenija grozovito posusen trg. Ce hoces najt stan v kaki vasi okrog ljubljane - izven obvoznice, ki res ustreza tvojim parametrom, jih je pet, in trije ne dvignejo telefona... pol mu pa pejd se razlagat da bi pohistvo odkupil :-)))
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2866167] 08.09.20 11:15 · odgovor na: (#2866163)
Odgovori   +    0
[abohte]
Npr. v LJ (v MOL brez okolice) se trenutno na nepremicnine.net oglašuje cca 900 stanovanj za oddajo v najem. Na Koroškem, Dolenjski, Kočevskem, Beli Krajini, v Posavju, Zasavju, Pomurju, na Notranjskem in S. Primorskem živi vsaj 0,7 mio ljudi (v LJ zgolj 0,28 mio), pa se na nepremicnine.net trenutno oglašuje manj kot 100 stanovanj.
Sveta marija in jozef!!!
aimon sporočil: 1.924
[#2866168] 08.09.20 11:18 · odgovor na: anon-207617 (#2866162)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
... Pomoje ce poklices 10 oglasov jih bo nekaj sigurno reklo da lahko vse skup odnesejo in ti oddajo prazno - posebej ce bos ponudil da jim placas nekih 300-500 evrov za te sitnosti. Da tega ni v oglasu se ne pomeni da se ne da zmenit.
Hvala za nasvet.
aimon sporočil: 1.924
[#2866170] 08.09.20 11:30 · odgovor na: (#2866166)
Odgovori   +    0
[abohte]
... Problem pri najemnih razmerjih v SLO je, da ti ta ne nudi stanovitnosti. Ves čas si na prepihu. Stari ljudje pa ne marajo prepiha :)
Problem pri najemnih razmerjih je tudi ta, da zakon premalo ščiti lastnike. Vendar se bo to morda spremenilo. Na gradbenistvo.finance...=XNASLPORT so 6.09.2020 zapisali: "Vlada namerava ustanoviti javno najemniško službo, prek katere bi, pravijo na ministrstvu, »aktivirali obstoječi, a nenaseljeni stanovanjski fond«. Kaj to pomeni? Prazna stanovanja na trgu bi dolgoročno najela najemniška služba, ki bi delovala v okviru republiškega stanovanjskega sklada, in jih dajala naprej v podnajem. Najemnina za lastnike stanovanj bi bila nižja, kot bi jo zasebniki dobili, če bi stanovanje sami oddali na trgu, bi se pa v zameno znebili tveganj. Hkrati naj bi se za lastnika za polovico znižal tudi davek na dohodek iz oddajanja stanovanja v najem javni najemniški službi."

Ko bo ustanovljena najemniška služba, ki bo delovala v okviru republiškega stanovanjskega sklada, lahko pričakujemo tudi več najemniških stanovanj na trgu, posledica pa bo večja izbira stanovanj in nižje najemnine.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2866172] 08.09.20 11:35 · odgovor na: aimon (#2866168)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-207617 08.09.2020 11:41
[aimon]
> [NemirniTujec]
> ... Pomoje ce poklices 10 oglasov jih bo nekaj sigurno reklo da lahko vse skup odnesejo in ti oddajo prazno - posebej ce bos ponudil da jim placas nekih 300-500 evrov za te sitnosti. Da tega ni v oglasu se ne pomeni da se ne da zmenit.

Hvala za nasvet.
Tukaj se gre samo za denar. Skrtasti najemodajalec bi rad denar, skrtasti najemnik pa ga ne bi dal. In kot so povedali, najemniki v vrsti stojijo (vidis da je ponudbe strasno malo).

Zato je videz strasno pomemben. Ce bos najemodajalcu uspel pokazat, da si poln dnarja in da na zacetku z veseljem nekaj odkartas, se bo rad prilagodil. Ze to da si starejsi in govoris v stavkih veliko steje :-)) Iz prodajalskega vidika bi blo fajn da se najprej dobis s clovekom, ker je zlo verjetno da bos naredil boljsi vtis od povprecnega najemnika, in potem vprasas, ce bi lahko "nekaj naredili" z dotrajanim pohistvom in bi ti svoje kupil ker bi rad en cajt tam zivel.

Ce poklices in je 'brdaan, brdaan, "mene pa zanima, a lahko odkupim pohistvo?" Ga tako iz ritma vrzes da bo zatrokiral. Ljudje niso sposobni razmisljati in se pogovarjati po telefonu hkrati - ceprav mislijo, da so. Zato je cesko milijonar. In bo rajs avtomatsko rekel "ne", ceprav sploh ne bo registriral vprasanja, ker si sel izven standarda in nima razloga da bi riskiral in se pogovarjal o stvari ki je sploh ne razume. Bo odlozil in pocakal na klic "brdaan, brdaaan, a ma zmrzovalnik in pralni stroj, pa kako je ogrevanje narejeno?" Ker tam ne rabi razmisljat.

Tak da bodi takten, vlozi cas za srecanje in pripravo vprasanja, ko ti je flat res vsec,ker bi rad nasel nekaj za vec let.

As they say in slovenia, "racun pride po posti" :-)))

P.s.: razumem da se ti zdi bedasto, da se moras obnasat kot ceskotov prodajalec dormeotov, ko pa si vendar ti stranka in bos ti placeval njim za storitev!? Ampak fuck it, taka je realnost. "Kako bi moralo biti" - za to so partizani in domobranci, ti pa moras bit prakticen. Stanovanj na lokaciji in v obliki ki ti ustrezajo je bizarno malo in bos moral bit spreten in zelo angaziran.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2866184] 08.09.20 12:32 · odgovor na: anon-207617 (#2866165)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Zato je fajn it malo visje na trgu, ne iskat najbolj nizke primerljive najemnine. Jaz sem landlordom povedal, da vem da vsi recejo da bojo en cajt not, ampak jaz sem pripravljen takoj placat prvo leto dni najema. Kar mal mezikat zacnejo, v vseh drzavah in kontinentih :-)
Vidiš, money does bring happiness to people!
aimon sporočil: 1.924
[#2866348] 09.09.20 12:00 · odgovor na: anon-207617 (#2866172)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Tukaj se gre samo za denar. Skrtasti najemodajalec bi rad denar, skrtasti najemnik pa ga ne bi dal. In kot so povedali, najemniki v vrsti stojijo (vidis da je ponudbe strasno malo).

Zato je videz strasno pomemben. Ce bos najemodajalcu uspel pokazat, da si poln dnarja in da na zacetku z veseljem nekaj odkartas, se bo rad prilagodil. Ze to da si starejsi in govoris v stavkih veliko steje :-)) Iz prodajalskega vidika bi blo fajn da se najprej dobis s clovekom, ker je zlo verjetno da bos naredil boljsi vtis od povprecnega najemnika, in potem vprasas, ce bi lahko "nekaj naredili" z dotrajanim pohistvom in bi ti svoje kupil ker bi rad en cajt tam zivel.

Ce poklices in je 'brdaan, brdaan, "mene pa zanima, a lahko odkupim pohistvo?" Ga tako iz ritma vrzes da bo zatrokiral. Ljudje niso sposobni razmisljati in se pogovarjati po telefonu hkrati - ceprav mislijo, da so. Zato je cesko milijonar. In bo rajs avtomatsko rekel "ne", ceprav sploh ne bo registriral vprasanja, ker si sel izven standarda in nima razloga da bi riskiral in se pogovarjal o stvari ki je sploh ne razume. Bo odlozil in pocakal na klic "brdaan, brdaaan, a ma zmrzovalnik in pralni stroj, pa kako je ogrevanje narejeno?" Ker tam ne rabi razmisljat.

Tak da bodi takten, vlozi cas za srecanje in pripravo vprasanja, ko ti je flat res vsec,ker bi rad nasel nekaj za vec let.

As they say in slovenia, "racun pride po posti" :-)))

P.s.: razumem da se ti zdi bedasto, da se moras obnasat kot ceskotov prodajalec dormeotov, ko pa si vendar ti stranka in bos ti placeval njim za storitev!? Ampak fuck it, taka je realnost. "Kako bi moralo biti" - za to so partizani in domobranci, ti pa moras bit prakticen. Stanovanj na lokaciji in v obliki ki ti ustrezajo je bizarno malo in bos moral bit spreten in zelo angaziran.
Napisal si nekaj dobrih nasvetov, hvala.
crt sporočil: 27.122
[#2866370] 09.09.20 12:53 · odgovor na: (#2866367)
Odgovori   +    3
[rename]
To sem ugotovil že v prejšnjem stoletju
10/10
aimon sporočil: 1.924
[#2866414] 09.09.20 14:50 · odgovor na: (#2866367)
Odgovori   +    0
[rename]
Eden boljših (nasvetov) je, da je težko razmišljati in telefonirati.
To sem ugotovil že v prejšnjem stoletju, ko sem začel opažati, da sem po končanem pogovoru našel vedno nekaj stvari, ki sem jih pozabil povedati ali vprašati... ali pa se nisem takoj spomnil, kako bi "kontriral"...

Tako, kot si je pred sestankom zapisati ključne cilje po alinejah, velja tudi za pripravo na telefonski pogovor.
Seveda, pred telefonskim pogovorom si je dobro zapisati, kaj boš rekel. Običajno to storim.

Strani: 1