Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Najemno stanovanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Nepremičnine] Tema: Najemno stanovanje
[#2866165] 08.09.20 11:12 · odgovor na: (#2866156)
Odgovori   +    3
[abohte]
> [NemirniTujec]
> Selil sem se 11 krat, 4 drzave, dva kontinenta...

www.youtube.com/watc...kiFwxWvunQ
:)

> ce bi pa rad najel lep flat brez pohistva, pa se malo pomatraj s klici in povej da bi najemal kar nekaj casa in se z lastniki da zelo veliko zmenit. Ce je nekomu pretezko odstranit dnevno, spalnico in kuhinjsko mizo za dolgorocnega najemnika, mu bo tudi vse ostalo pretezko in ti bo zivce zrl vsakokrat ko bo treba kaj narediti. Kuhinja in kopalnica pa pac mora biti ze vgrajena lepa... in to bos zal zelo tezko nasel.

Problem je, ker ti skoraj noben najemnik ne reče, da bo najemal manj kot 2 leti - vsi so dolgoročni, pa je 2 leti že kar dolga povprečna doba najema (kar lahko preveriš na lastnem primeru pa si verjetno med bolj stanovitnimi najemniki). In zajebavati se s shranjevanjem postelje, dnevne in jedilnice za nekoga, ki bo čez eno leto šel... Veliko sreče. Sploh v LJ. Jih za teboj stoji 10 v vrsti, ki nima teh kapric...

Sicer bi aimon, kot sem razumel, rad videl, da bi se stanovanja oddajalo v najem, da pa bi se lastnik ob sklenitvi najemne pogodbe vnaprej zavezal, da bo najemniku prodal opremo ob izteku najemnega razmerja.
Zato je fajn it malo visje na trgu, ne iskat najbolj nizke primerljive najemnine. Jaz sem landlordom povedal, da vem da vsi recejo da bojo en cajt not, ampak jaz sem pripravljen takoj placat prvo leto dni najema. Kar mal mezikat zacnejo, v vseh drzavah in kontinentih :-)

Aimon bo moral pac malo guncat daj-sta-das in se dogovarjat, ker je izredno nestandarden najemnik. Ampak pomoje se da marsikaj najti. Se pa spomnim da je slovenija grozovito posusen trg. Ce hoces najt stan v kaki vasi okrog ljubljane - izven obvoznice, ki res ustreza tvojim parametrom, jih je pet, in trije ne dvignejo telefona... pol mu pa pejd se razlagat da bi pohistvo odkupil :-)))

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen