Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Gradimo suženjstvo

Strani: 1

anon-177801 sporočil: 149
[#835051] 09.06.10 10:47
Odgovori   +    4
Mislim da si oddaja o razmerah v gradbeništvo zasluži svojo temo...

tvslo.si/#ava2.72429061;;

SRAMOTA!!!
anon-72388 sporočil: 425
[#837694] 11.06.10 21:12 · odgovor na: anon-177801 (#835051)
Odgovori   +    5
Gradimo suženjstvo?
Čestitam RTV SLO za to zelo kvalitetno oddajo-dosje: GRADIMO SUŽENJSTVO, tako aktualno, da predlagam, da jo posname na DVD, jo ponudi za 1 € slovenskim zaposlenim in brezposelnim.
Politični eliti vseh barv in predvsem številnim družboslovnim delovno pravnim strokovnjakom in ostalim dušebrižnikom, ki vsi že desetletja zelo dobro plačani skrbijo za minimalno blagostanje in človekove pravice navadnih državljanov, predvsem zaposlenih delojemalcev, pa ta DVD podari kot študijsko gradivo! To naj bi bilo vsem tem darilo, saj jih tako in tako vzdržujejo davkoplačevalci, predvsem zaposleni delavci.
To se lahko dogaja delavcem, tujim in nič manj domačim, zgolj tedaj, ko poklicani in za to plačani, nimajo osnovne empatije, etike in čuta odgovornosti, in rešujejo probleme salonsko, daleč od realnega življenja sodobnega sužnja.
Prikazana zaščita delojemalcev, domačih in enakopravno tujih, v Avstriji, je za slovenske delavce, domače in tuje, lahko še dolgo (?) le fatamorgana, iluzija.
Sodobno suženjstvo, žal zelo eklatantno, tudi v opevani socialni in pravni državi Sloveniji!
Franc Mihič
anon-154083 sporočil: 6.570
[#839832] 15.06.10 07:17 · odgovor na: anon-72388 (#837694)
Odgovori   +    2
Tak odnos je svinjarija, ampak vsi delavci so tukaj prostovoljno in prostovoljno lahko tudi odidejo. Zakaj niso potem v Avstriji, če je tam tako fino?
Po moje je glavni problem ta, da si prizadevajo dobiti stalno prebivališče pri nas. Če ne, bi odf*** vsakega norega delodajalca in si poiskali drugega.
Tako pa ciljano prenašajo vse s predpostavko da "saj ne bo treba tako dolgo", pa bodo njihovi otroci deležni medu in mleka EU...
Da ne govorimo o njihovih sobratih, ti ustanavljajo firme in jih organizirano vozijo v Slovenijo, da sami bogatijo. Če oni sami svoje tako j****, pa se res ni treba nam sekirat...
anon-175511 sporočil: 300
[#839983] 15.06.10 09:36 · odgovor na: anon-154083 (#839832)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-175511 15.06.2010 09:37
[jani1974]
Tak odnos je svinjarija, ampak vsi delavci so tukaj prostovoljno in prostovoljno lahko tudi odidejo. Zakaj niso potem v Avstriji, če je tam tako fino?
Po moje je glavni problem ta, da si prizadevajo dobiti stalno prebivališče pri nas. Če ne, bi odf*** vsakega norega delodajalca in si poiskali drugega.

In če so tu prostovoljno in če želijo stalno prebivališče, je potem vse OK, če jih po suženjsko izkoriščamo? Tudi po tvojem odgovoru se vidi, da je civilizacijski nivo in splošno socialni čut v Sloveniji res visoko razvit. Ampak saj od zaplankanih kmetavzov, ki postavljajo v 21. stoletju vaške straže, da se obranijo "skrajno nevarnih" 9 romov, kaj več niti ne pričakujemo. Zato pa je ta dežela tako zagovedana, ker v njej živijo primerki kot si sam, ki jim je sužnjelastništvo povsem sprejemljivo, če le imajo kaj tudi oni od tega.
najobj sporočil: 31.870
[#840013] 15.06.10 10:03 · odgovor na: anon-154083 (#839832)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 15.06.2010 10:05
[jani1974]
Tak odnos je svinjarija, ampak vsi delavci so tukaj prostovoljno in prostovoljno lahko tudi odidejo. Zakaj niso potem v Avstriji, če je tam tako fino?
... čuj, v glavnem prostovoljno tudi odidejo ... seveda potem ko neprostovoljno ne dobijo za svoje delo nič plačano ...



Po moje je glavni problem ta, da si prizadevajo dobiti stalno prebivališče pri nas. Če ne, bi odf*** vsakega norega delodajalca in si poiskali drugega.
... in kaj natančno si bodo po tvojem s tem stalnim prebivališčem pri nas lahko pomagali, ha ? ... da bodo lahko celo za stalno gnili v razpadajočih barakah, ha ? ...



Tako pa ciljano prenašajo vse s predpostavko da "saj ne bo treba tako dolgo", pa bodo njihovi otroci deležni medu in mleka EU...
... in kaj natančno je za tebe ta med in mleko EU, ha ? ... to razkošje, ki ga imajo sedaj, ha ? ...



Da ne govorimo o njihovih sobratih, ti ustanavljajo firme in jih organizirano vozijo v Slovenijo, da sami bogatijo. Če oni sami svoje tako j****, pa se res ni treba nam sekirat...
... se pravi, ker je prasec nekdo drug, ti nimaš nobenih problemov s tem, da si prasec tudi ti, ha ? ... a sem te prav razumel, ha ? ...


... khmm, in po tem, kar ti je v teh nekaj stavkih uspelo tukaj nasrati, sploh ne dvomim, da to tudi si ... prasec, namreč ...



P.S.: ja, pa še razpizdit me ti je uspelo ...
anon-182910 sporočil: 1.666
[#840107] 15.06.10 11:00 · odgovor na: anon-175511 (#839983)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-182910 15.06.2010 11:02
[0983xperi]

In če so tu prostovoljno in če želijo stalno prebivališče, je potem vse OK, če jih po suženjsko izkoriščamo?
Ne, ampak treba je pa povedati, da imajo popolno svobodo oditi domov, pa vseeno ostajajo tukaj. Zakaj za vraga ? Ker nimajo kam iti oz, ker je doma slika še bolj črna kot tukaj.
Jebat ga... življenje pač ni vsem enako postlano. Mi gre total na kurac, ker se zelo izpostavlja izkoriščanje ubogih bosanskih delavcev v sloveniji. Kaj pa bogi slovenski delavci v sloveniji ? Poznam celo tovarno, kjer delajo ljudje na 4 izmene, v oblaku fenolov itd ...., vsake toliko časa raznese kako napravo, plače so bile precej pod 500 EUR neto, ponavadi zamujajo 3 ali več mesecev in tako stanje traja že par let. Koji kurac pa noben novinar ne razišče tega ? Ker so bosanski delavci bolj pomebni ali samo bolj glasni ?
Tudi po tvojem odgovoru se vidi, da je civilizacijski nivo in splošno socialni čut v Sloveniji res visoko razvit. Ampak saj od zaplankanih kmetavzov, ki postavljajo v 21. stoletju vaške straže, da se obranijo "skrajno nevarnih" 9 romov, kaj več niti ne pričakujemo. Zato pa je ta dežela tako zagovedana, ker v njej živijo primerki kot si sam, ki jim je sužnjelastništvo povsem sprejemljivo, če le imajo kaj tudi oni od tega.

Jaz bi tu bil zelo zelo precizen. Zaplankani kmetavzi organizirajo vaške straže predvsem in zgolj zato, ker je delovanje državnih služb, ki jih veselo plačujejo, povsem neučinkovito in nesposobno.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#840302] 15.06.10 12:43 · odgovor na: najobj (#840013)
Odgovori   +    1
Ej kolega, zaradi takih, kot si ti, ne srečam v Gradcu nobenega Slovenca, tu in tam kakega Avstrijca, prevladujejo pa Turki in črnci...
[najobj]
> [jani1974]
> Tak odnos je svinjarija, ampak vsi delavci so tukaj prostovoljno in prostovoljno lahko tudi odidejo. Zakaj niso potem v Avstriji, če je tam tako fino?

... čuj, v glavnem prostovoljno tudi odidejo ... seveda potem ko neprostovoljno ne dobijo za svoje delo nič plačano ...
Da ne dobijo nič plačano, so izjeme in ni point v tem.

> Po moje je glavni problem ta, da si prizadevajo dobiti stalno prebivališče pri nas. Če ne, bi odf*** vsakega norega delodajalca in si poiskali drugega.

... in kaj natančno si bodo po tvojem s tem stalnim prebivališčem pri nas lahko pomagali, ha ? ... da bodo lahko celo za stalno gnili v razpadajočih barakah, ha ? ...
Na primer: "...4. Upravičenci so po Zakonu o socialnem varstvu državljani Republike Slovenije, ki imajo stalno prebivališče v Sloveniji, ter tujci, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje v Sloveniji. Denarno socialno pomoč lahko uveljavljajo tudi osebe, ki jim to pravico priznavajo mednarodni akti, ki obvezujejo RS.
Do denarne socialne pomoči so upravičene osebe, ki si zase in za svoje družinske člane sredstev v višini minimalnega dohodka ne morejo zagotoviti iz razlogov, na katere niso mogle oziroma ne morejo vplivati..."
> Tako pa ciljano prenašajo vse s predpostavko da "saj ne bo treba tako dolgo", pa bodo njihovi otroci deležni medu in mleka EU...

... in kaj natančno je za tebe ta med in mleko EU, ha ? ... to razkošje, ki ga imajo sedaj, ha ? ...
Preberi si še enkrat prejšnjo točko. Sicer pa mi razloži, ko si tako bister, kaj drugega je bil po tvoje razlog, da so oni v Prenovi delali brez plačila celo leto?
Ali pa drugače, če je tukaj beda, zakaj niso ostali doma in obratno, če so tukaj, potem mora biti doma še slabše?

> Da ne govorimo o njihovih sobratih, ti ustanavljajo firme in jih organizirano vozijo v Slovenijo, da sami bogatijo. Če oni sami svoje tako j****, pa se res ni treba nam sekirat...

... se pravi, ker je prasec nekdo drug, ti nimaš nobenih problemov s tem, da si prasec tudi ti, ha ? ... a sem te prav razumel, ha ? ...
Če sem prasec, ker se mi ne ljubi sekirat, če oni sami sebe j*bejo, potem je odgovor da.

... khmm, in po tem, kar ti je v teh nekaj stavkih uspelo tukaj nasrati, sploh ne dvomim, da to tudi si ... prasec, namreč ...
Bosna je precej podobna Sloveniji, Kosovo pa tudi, kar se razvojnih možnosti tiče. Naši predniki so se j*bali tisoč let, da so naredili iz Slovenije nekaj, kar nam sedaj doli zavidajo. Oni pa so se še pred desetimi leti streljali. Pač vsak po svojih prioritetah, prevzeti pa je potrebno posledice.
Na Kosovu je bila pač prioriteta po številu preseči Srbe, se osamosvojiti in pridružiti Albaniji. Mi pa zidamo hiše in kosimo travo in šparamo za faks za otroke, morje pa smo dali Hrvatom...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#840303] 15.06.10 12:47 · odgovor na: anon-175511 (#839983)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-154083 15.06.2010 12:48
[0983xperi]
> [jani1974]

In če so tu prostovoljno in če želijo stalno prebivališče, je potem vse OK, če jih po suženjsko izkoriščamo? Tudi po tvojem odgovoru se vidi, da je civilizacijski nivo in splošno socialni čut v Sloveniji res visoko razvit. Ampak saj od zaplankanih kmetavzov, ki postavljajo v 21. stoletju vaške straže, da se obranijo "skrajno nevarnih" 9 romov, kaj več niti ne pričakujemo. Zato pa je ta dežela tako zagovedana, ker v njej živijo primerki kot si sam, ki jim je sužnjelastništvo povsem sprejemljivo, če le imajo kaj tudi oni od tega.
Slovenija je čisto lepo poseljena in ni potrebe, da je na milijon Slovencev še milijon jugovičev tukaj. Selitev v Slovenijo mora biti izjema in zakomplicirano, da se ljudi od tega odvrača. Ne pozabi, da so na pohodu že tudi Kitajci... Trenutno je priti sem pravzaprav prelahko.

Glede Romov pa... Sorodnik je bil sosed od enih takih. So mu bili na začetku zanimivi, potem pa so mu začeli žagati drevje na njegovi parceli in je spremenil mnenje...
najobj sporočil: 31.870
[#840414] 15.06.10 13:58 · odgovor na: anon-154083 (#840302)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 15.06.2010 13:59
[jani1974]
Ej kolega, zaradi takih, kot si ti, ne srečam v Gradcu nobenega Slovenca, tu in tam kakega Avstrijca, prevladujejo pa Turki in črnci...
... sem Mariborčan ... alzo, ne nakladaj ...

> [najobj]
> > [jani1974]
> > Tak odnos je svinjarija, ampak vsi delavci so tukaj prostovoljno in prostovoljno lahko tudi odidejo. Zakaj niso potem v Avstriji, če je tam tako fino?
... čuj, če ti zamudiš prvi avtobus, a potem odpoveš potovanje, ha ? ...

> ... čuj, v glavnem prostovoljno tudi odidejo ... seveda potem ko neprostovoljno ne dobijo za svoje delo nič plačano ...

Da ne dobijo nič plačano, so izjeme in ni point v tem.
... ki so tako pogoste, da se je z njimi začelo ukvarjati celo MZZ ...

> > Po moje je glavni problem ta, da si prizadevajo dobiti stalno prebivališče pri nas. Če ne, bi odf*** vsakega norega delodajalca in si poiskali drugega.
>
> ... in kaj natančno si bodo po tvojem s tem stalnim prebivališčem pri nas lahko pomagali, ha ? ... da bodo lahko celo za stalno gnili v razpadajočih barakah, ha ? ...

Na primer: "...4. Upravičenci so po Zakonu o socialnem varstvu državljani Republike Slovenije, ki imajo stalno prebivališče v Sloveniji, ter tujci, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje v Sloveniji. Denarno socialno pomoč lahko uveljavljajo tudi osebe, ki jim to pravico priznavajo mednarodni akti, ki obvezujejo RS.
Do denarne socialne pomoči so upravičene osebe, ki si zase in za svoje družinske člane sredstev v višini minimalnega dohodka ne morejo zagotoviti iz razlogov, na katere niso mogle oziroma ne morejo vplivati..."
... papir prenese vse in še več ...

> > Tako pa ciljano prenašajo vse s predpostavko da "saj ne bo treba tako dolgo", pa bodo njihovi otroci deležni medu in mleka EU...
>
> ... in kaj natančno je za tebe ta med in mleko EU, ha ? ... to razkošje, ki ga imajo sedaj, ha ? ...

Preberi si še enkrat prejšnjo točko. Sicer pa mi razloži, ko si tako bister, kaj drugega je bil po tvoje razlog, da so oni v Prenovi delali brez plačila celo leto?
... preberi si še enkrat prejšnjo točko ...

Ali pa drugače, če je tukaj beda, zakaj niso ostali doma in obratno, če so tukaj, potem mora biti doma še slabše?
... ja, zato pa so šli na potovanje, čeprav so prvi avtobus zamudili ...

> > Da ne govorimo o njihovih sobratih, ti ustanavljajo firme in jih organizirano vozijo v Slovenijo, da sami bogatijo. Če oni sami svoje tako j****, pa se res ni treba nam sekirat...
>
> ... se pravi, ker je prasec nekdo drug, ti nimaš nobenih problemov s tem, da si prasec tudi ti, ha ? ... a sem te prav razumel, ha ? ...

Če sem prasec, ker se mi ne ljubi sekirat, če oni sami sebe j*bejo, potem je odgovor da.

>
> ... khmm, in po tem, kar ti je v teh nekaj stavkih uspelo tukaj nasrati, sploh ne dvomim, da to tudi si ... prasec, namreč ...

Bosna je precej podobna Sloveniji, Kosovo pa tudi, kar se razvojnih možnosti tiče. Naši predniki so se j*bali tisoč let, da so naredili iz Slovenije nekaj, kar nam sedaj doli zavidajo. Oni pa so se še pred desetimi leti streljali. Pač vsak po svojih prioritetah, prevzeti pa je potrebno posledice.
Na Kosovu je bila pač prioriteta po številu preseči Srbe, se osamosvojiti in pridružiti Albaniji. Mi pa zidamo hiše in kosimo travo in šparamo za faks za otroke, morje pa smo dali Hrvatom...
... ja, in zaradi tega jih je treba jebat povsod, a ne ? ... in biti na to celo ponosen ...


... bravo, majster ... dober si, ni kaj ...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#840503] 15.06.10 14:37 · odgovor na: najobj (#840414)
Odgovori   +    2
[najobj]
... sem Mariborčan ... alzo, ne nakladaj ...
Očitno nisi veliko po nakupih gori. Ali pa samo gledaš kje je kaka akcija, ne pa ljudi okoli sebe...
[najobj]
... čuj, če ti zamudiš prvi avtobus, a potem odpoveš potovanje, ha ? ...
Nazadnje sem bil z avtobusom na potovanju pred dvema letoma. Potovanje pa sem soorganiziral, tako da niso mogli na pot brez mene.
[najobj]
... ki so tako pogoste, da se je z njimi začelo ukvarjati celo MZZ ...
Ja fino, bi bilo pa bolje, če bi se iz spanja prebudila delovna inšpekcija.
[najobj]
> Na primer: "...4. Upravičenci so po Zakonu o socialnem varstvu državljani Republike Slovenije, ki imajo stalno prebivališče v Sloveniji, ter tujci, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje v Sloveniji. Denarno socialno pomoč lahko uveljavljajo tudi osebe, ki jim to pravico priznavajo mednarodni akti, ki obvezujejo RS.
> Do denarne socialne pomoči so upravičene osebe, ki si zase in za svoje družinske člane sredstev v višini minimalnega dohodka ne morejo zagotoviti iz razlogov, na katere niso mogle oziroma ne morejo vplivati..."

... papir prenese vse in še več ...
Ne vem, kaj hočeš povedati, ampak zadeva deluje. Pišeš o stvareh, ki jih ne poznaš?
[najobj]
> > > Tako pa ciljano prenašajo vse s predpostavko da "saj ne bo treba tako dolgo", pa bodo njihovi otroci deležni medu in mleka EU...
> >
> > ... in kaj natančno je za tebe ta med in mleko EU, ha ? ... to razkošje, ki ga imajo sedaj, ha ? ...
>
> Preberi si še enkrat prejšnjo točko. Sicer pa mi razloži, ko si tako bister, kaj drugega je bil po tvoje razlog, da so oni v Prenovi delali brez plačila celo leto?

... preberi si še enkrat prejšnjo točko ...
Ti si en telebajsek. A ti si sedaj mene zaj***? Uau :-)
[najobj]
> Ali pa drugače, če je tukaj beda, zakaj niso ostali doma in obratno, če so tukaj, potem mora biti doma še slabše?

... ja, zato pa so šli na potovanje, čeprav so prvi avtobus zamudili ...
Jaz bi pa šel v Ameriko. Pa se žreba, kdo lahko pride delat. Pišuka, samo zato, ker sem prvi avtobus zamudil... Daj napiši kako Obami, da to ni fer...
[najobj]
> > > Da ne govorimo o njihovih sobratih, ti ustanavljajo firme in jih organizirano vozijo v Slovenijo, da sami bogatijo. Če oni sami svoje tako j****, pa se res ni treba nam sekirat...
> >
> > ... se pravi, ker je prasec nekdo drug, ti nimaš nobenih problemov s tem, da si prasec tudi ti, ha ? ... a sem te prav razumel, ha ? ...
>
> Če sem prasec, ker se mi ne ljubi sekirat, če oni sami sebe j*bejo, potem je odgovor da.
>
> > ... khmm, in po tem, kar ti je v teh nekaj stavkih uspelo tukaj nasrati, sploh ne dvomim, da to tudi si ... prasec, namreč ...
>
> Bosna je precej podobna Sloveniji, Kosovo pa tudi, kar se razvojnih možnosti tiče. Naši predniki so se j*bali tisoč let, da so naredili iz Slovenije nekaj, kar nam sedaj doli zavidajo. Oni pa so se še pred desetimi leti streljali. Pač vsak po svojih prioritetah, prevzeti pa je potrebno posledice.
> Na Kosovu je bila pač prioriteta po številu preseči Srbe, se osamosvojiti in pridružiti Albaniji. Mi pa zidamo hiše in kosimo travo in šparamo za faks za otroke, morje pa smo dali Hrvatom...

... ja, in zaradi tega jih je treba jebat povsod, a ne ? ... in biti na to celo ponosen ...
... bravo, majster ... dober si, ni kaj ...
Ja če praviš da ne, pa povej, a bi vzel dva na stanovanje? Pa da v tvojem pralnem stroju pereta delovno obleko. In na tvojem štedilniku kuhata testenine. Tvoj otrok pa bi spal pri tebi in ženi v spalnici, da bi bil prostor zanju? Onadva pa bi denar pošiljala svojim petim otrokom na Kosovo? Pa za poroka bi jima šel za kredit, ko bosta dobila stalno prebivališče, pa bi si kupila vsak svoje stanovanje. Blizu tebe, da bi lahko še naprej skupaj poslušali njihovo glasbo?
najobj sporočil: 31.870
[#840529] 15.06.10 14:47 · odgovor na: anon-154083 (#840503)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [najobj]
> ... sem Mariborčan ... alzo, ne nakladaj ...

Očitno nisi veliko po nakupih gori. Ali pa samo gledaš kje je kaka akcija, ne pa ljudi okoli sebe...

> [najobj]
> ... čuj, če ti zamudiš prvi avtobus, a potem odpoveš potovanje, ha ? ...

Nazadnje sem bil z avtobusom na potovanju pred dvema letoma. Potovanje pa sem soorganiziral, tako da niso mogli na pot brez mene.

> [najobj]
> ... ki so tako pogoste, da se je z njimi začelo ukvarjati celo MZZ ...

Ja fino, bi bilo pa bolje, če bi se iz spanja prebudila delovna inšpekcija.

> [najobj]
> > Na primer: "...4. Upravičenci so po Zakonu o socialnem varstvu državljani Republike Slovenije, ki imajo stalno prebivališče v Sloveniji, ter tujci, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje v Sloveniji. Denarno socialno pomoč lahko uveljavljajo tudi osebe, ki jim to pravico priznavajo mednarodni akti, ki obvezujejo RS.
> > Do denarne socialne pomoči so upravičene osebe, ki si zase in za svoje družinske člane sredstev v višini minimalnega dohodka ne morejo zagotoviti iz razlogov, na katere niso mogle oziroma ne morejo vplivati..."
>
> ... papir prenese vse in še več ...

Ne vem, kaj hočeš povedati, ampak zadeva deluje. Pišeš o stvareh, ki jih ne poznaš?

> [najobj]
> > > > Tako pa ciljano prenašajo vse s predpostavko da "saj ne bo treba tako dolgo", pa bodo njihovi otroci deležni medu in mleka EU...
> > >
> > > ... in kaj natančno je za tebe ta med in mleko EU, ha ? ... to razkošje, ki ga imajo sedaj, ha ? ...
> >
> > Preberi si še enkrat prejšnjo točko. Sicer pa mi razloži, ko si tako bister, kaj drugega je bil po tvoje razlog, da so oni v Prenovi delali brez plačila celo leto?
>
> ... preberi si še enkrat prejšnjo točko ...

Ti si en telebajsek. A ti si sedaj mene zaj***? Uau :-)

> [najobj]
> > Ali pa drugače, če je tukaj beda, zakaj niso ostali doma in obratno, če so tukaj, potem mora biti doma še slabše?
>
> ... ja, zato pa so šli na potovanje, čeprav so prvi avtobus zamudili ...

Jaz bi pa šel v Ameriko. Pa se žreba, kdo lahko pride delat. Pišuka, samo zato, ker sem prvi avtobus zamudil... Daj napiši kako Obami, da to ni fer...

> [najobj]
> > > > Da ne govorimo o njihovih sobratih, ti ustanavljajo firme in jih organizirano vozijo v Slovenijo, da sami bogatijo. Če oni sami svoje tako j****, pa se res ni treba nam sekirat...
> > >
> > > ... se pravi, ker je prasec nekdo drug, ti nimaš nobenih problemov s tem, da si prasec tudi ti, ha ? ... a sem te prav razumel, ha ? ...
> >
> > Če sem prasec, ker se mi ne ljubi sekirat, če oni sami sebe j*bejo, potem je odgovor da.
> >
> > > ... khmm, in po tem, kar ti je v teh nekaj stavkih uspelo tukaj nasrati, sploh ne dvomim, da to tudi si ... prasec, namreč ...
> >
> > Bosna je precej podobna Sloveniji, Kosovo pa tudi, kar se razvojnih možnosti tiče. Naši predniki so se j*bali tisoč let, da so naredili iz Slovenije nekaj, kar nam sedaj doli zavidajo. Oni pa so se še pred desetimi leti streljali. Pač vsak po svojih prioritetah, prevzeti pa je potrebno posledice.
> > Na Kosovu je bila pač prioriteta po številu preseči Srbe, se osamosvojiti in pridružiti Albaniji. Mi pa zidamo hiše in kosimo travo in šparamo za faks za otroke, morje pa smo dali Hrvatom...
>
> ... ja, in zaradi tega jih je treba jebat povsod, a ne ? ... in biti na to celo ponosen ...
> ... bravo, majster ... dober si, ni kaj ...


Ja če praviš da ne, pa povej, a bi vzel dva na stanovanje? Pa da v tvojem pralnem stroju pereta delovno obleko. In na tvojem štedilniku kuhata testenine. Tvoj otrok pa bi spal pri tebi in ženi v spalnici, da bi bil prostor zanju? Onadva pa bi denar pošiljala svojim petim otrokom na Kosovo? Pa za poroka bi jima šel za kredit, ko bosta dobila stalno prebivališče, pa bi si kupila vsak svoje stanovanje. Blizu tebe, da bi lahko še naprej skupaj poslušali njihovo glasbo?

... eh, ne seri, no ...



P.S.: razumeš pa tudi en kurc ...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#840677] 15.06.10 16:23 · odgovor na: najobj (#840529)
Odgovori   +    0
Prvi avtobus za Pamet sem zamudil...
anon-102514 sporočil: 6.114
[#841435] 16.06.10 10:44 · odgovor na: (#841397)
Odgovori   +    2
[dob]
Najbolj mi je všeč izjava ene dohtarce, ki pravi: Nekdo bi moral poskrbeti, da delavci ne spijo po kontejnerjih!

Pizda cinična.
Vsa ta zdravniška stroka, ki si zaračuna vsako uro dežurstva, vse nadure, ki ima pravico do dopustov, do študijskega izpopolnjevanja, do regresa... nima nikakršnega pojma o tem, kako živijo drugi!

In ti drugi ne samo da nimajo plač, ker jim ukradejo ves zaslužek, temveč nimajo ne dopustov, ne regresov, ne praznikov, ne vikendov, ne plačanih nadur, ne normalnega delavnika!

Delavec iz bosne je rekel: Jaz sem mislil, da tako pač mora biti!

Mislil je, da je prav, da plačuje samsko sobo 150 eur mesečno, kjer bo živel z drugimi sebi enakimi nesrečniki, brez osnovnih pogojev za normalno življenje. Mislil je, da se v Sloveniji tako živi v takih primerih in da tako mora biti. Nima pojma denimo o tem, da imajo dohtarji plačano vsako naduro in dežurstvo in da se jim zdi malo tisto, kar dobijo.

Neobveščen je na enak način, kot je dohtarca neobveščena o njemu, o tem kako on živi v kontejnerju in kako mu poberejo denar, ker mislijo, da je dva evra na uro ustrezno plačilo za njegovo delo.

Ta dohtarca tudi tega ne ve, da nekdo, ki ima družinsko pojdetje, mora sam na trg poiskati delo, ga narediti, delati od 10 do 14 ur na dan, brez dopustov, brez praznikov, brez študijskega izpopolnjevanja, da bo lahko nahranil požrešno državo, ki jo požrešno delajo zdravniki in sodniki, ker hočejo višje plačilo za svoje delo, zaradi katerega je vse več krivice in bolezni v tej družbi.

Ne predstavljam si, da bi nek s.p. ali d.o.o. na televiziji jamral, da hoče imeti vse nadure plačane, da ima pravico do dopusta in podobno. Kdo ga po čem vpraša?! če kaj hoče, mora najprej nafutrati državo, ki itak sama sebi najprej odreže, potem pa preživeti od ostanka, ki ga nažirajo neplačniki in drugi lopovi, od katerih je država sama največji lopov!!!

Dohtarca si preprosto dovoli stavek: Mislim, da bi moral nekdo poskbreti, da delavci ne bi spali v kontejnerjih...

Posodite jim Kuštrina, da se bo zmenil zanje in za njihove pravice, ti pizda zmešana!!!

Pri ljudeh, ki vodijo to državo in ji služijo, je vse na deklarativni ravni. Znotraj pa votlo in sam cinizem.
Odlično, Dob, naravnost odlično!
tstih sporočil: 5.199
[#841494] 16.06.10 11:09 · odgovor na: (#841397)
Odgovori   +    6
Ne predstavljam si, da bi nek s.p. ali d.o.o. na televiziji jamral, da hoče imeti vse nadure plačane, da ima pravico do dopusta in podobno. Kdo ga po čem vpraša?! če kaj hoče, mora najprej nafutrati državo, ki itak sama sebi najprej odreže, potem pa preživeti od ostanka, ki ga nažirajo neplačniki in drugi lopovi, od katerih je država sama največji lopov!!!
5
anon-162131 sporočil: 2.080
[#842353] 16.06.10 21:54 · odgovor na: tstih (#841494)
Odgovori   +    3
Bomo pa pretepali zdravnike, če bodo delali škodo, zakaj ne? Prvo sestro, ki me bo postavila pred vrata pa...
anon-193160 sporočil: 1.682
[#842406] 16.06.10 22:40 · odgovor na: (#841397)
Odgovori   +    4
Evo ti 20*, ker plus ti lahko pripopam samo en :)

Sicer pa vse drži 100%. Jaz sem kar precej časa delala non stop, da sem preživela, imela nisem niti enega dneva dopusta, niti bolniške, z vročino 40 sem se najedla lekadola, počakala 1 uro, da je prijelo in šla delat, da mi je takrat ena medicinska sestra solila pamet, da moram s tako vročino ležat. Sem jo vprašala, s čim bom preživela, ker jaz nimam direktorja ali države, ki mi daje plačo in da če bom ležala doma, ne bo za jest, pa je samo debelo gledala, na koncu pa sprovedla bedastočo, da nakladam, da ni tako hudo. Sem popizdila, itak. Danes me pa čukasto gleda in sprašuje, kako to, da hodimo toliko po dopustih in kako je to fajn, ker si to lahko privoščimo. Mene to res razpizdi. Sicer pa na bolniško še vedno nikoli ne grem, sem pa uspela toliko poštimat imunski sistem, da sploh več ne zbolim, še kihnem ne. Sem pa ne dolgo nazaj imela hudo poškodbo in bi morala doma v trdo ležat, pa nisem bila odsotna niti ene ure, ker si tega pač ne morem privoščit. Zato pa res nimam nobenega posluha za boge dohtarje. Res nimam, pa četudi mi kdo očita, da sem nepravična.
anon-193160 sporočil: 1.682
[#842668] 17.06.10 08:54 · odgovor na: (#842626)
Odgovori   +    5
Saj meni se ni zrušil imunski sistem in nisem bila v bolnici. Sem pa redno, vsako zimo 2 x do 3 x zbolela za gripo ali virozo (tista medicinska sestra je mama od prijateljice) in to od zgodnjih otroških let dalje vsako leto. Potem pa sem spremenila prehrano, vse kar jem je naravno, večina bio, nič škodljivih maščob itd. (ne tega jemat absolutno, seveda delam prekrške:) in v dveh letih se je moj organizem toliko ojačal, da ne dobim niti najbolj običajnega prehlada in to zdaj traja že kar nekaj let. Torej sem dokazala tudi to, da če gripe, viroze in podobno sranje preboliš na nogah, ti to prav nič ne škodi, kot zdravniki trdijo, in prav nič ne vodi v zdravju škodljive posledice, kot ves čas trdijo. Očitno to sploh nima vpliva na organizem, ima pa velik vpliv na organizem hrana in če je ta zdrava, je tudi tvoj organizem močen. Jaz itak nikoli nisem verjela, da recimo ena gripa, ki jo preživiš na nogah, pušča dolgoročne posledice na organizmu, ampak to nisem naredila po božje, z vero, ampak sem se tega lotila aktivno, s prehrano. Samo hec je, ker medicina tega sploh ne priznava, ker ji sploh ni jasno, kaj je zdrava prehrana. Po njihovo je zdrava prehrana jugurt z nič maščobami in nič sladkorja, da je pa v takem jogurtu cel kup ojačevalcev okusa, umetnih barvil in umetnih sladil, sicer bi bil čisto neužiten, to se jim pa ne zdi sporno. Vidijo pa življenskega sovražnika št. 1 v polnomastnem joguru, ki ti bo zamašil žile in povišal holesterol. in potem se to ne zgodi, jim ni pa nič jasno in potem pridejo do najbolj primitivnega sklepa, da imaš očitno dobre gene in si podedoval super druper organizem. Bah. Nimajo pojma.
anon-17087 sporočil: 1.583
[#842695] 17.06.10 09:11 · odgovor na: anon-193160 (#842668)
Odgovori   +    0
Suženjstvo je že perfekcionistično etablirano(t.i.popolni nategovalni sistem),vsak dan bolj in bolj sije.Je tako popoln,da je nesmiselna misel na možnost njegovega razbijanja ali recimo vsaj humanizacije,je perfektni perpetum mobile,edini,ki je kdaj nastal in deluje izven zakonov fizike in biologije.

Na vseh nivojih.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#842720] 17.06.10 09:22 · odgovor na: anon-154083 (#839832)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-15715 17.06.2010 09:32
[jani1974]
Tak odnos je svinjarija, ampak vsi delavci so tukaj prostovoljno in prostovoljno lahko tudi odidejo. Zakaj niso potem v Avstriji, če je tam tako fino?
Po moje je glavni problem ta, da si prizadevajo dobiti stalno prebivališče pri nas. Če ne, bi odf*** vsakega norega delodajalca in si poiskali drugega.
Tako pa ciljano prenašajo vse s predpostavko da "saj ne bo treba tako dolgo", pa bodo njihovi otroci deležni medu in mleka EU...
Da ne govorimo o njihovih sobratih, ti ustanavljajo firme in jih organizirano vozijo v Slovenijo, da sami bogatijo. Če oni sami svoje tako j****, pa se res ni treba nam sekirat...
Skratka, NE gredo v avstrijo in njihovi sobratje NE ustanavljajo firm v Avstriji in jih organizirajo NE vozijo v Avstrijo, ker jim je v Sloveniji bolje, kot v Avstriji. Obojim, delavcem in njihovim "sobratom s firmami".
Sem te dobro razumel ?
anon-17087 sporočil: 1.583
[#842738] 17.06.10 09:29 · odgovor na: anon-15715 (#842720)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-17087 17.06.2010 09:36
V Avstriji je popolnoma enako,edina razlika je da so plače dvakrat višje.Sistem je pa popolnoma enak.
A sodobni sužnji gledajo itak le na denar in s tem na samo suženjstvo vnaprej pristanejo,v bistvu gre za neke vrste pervezno prostovoljnost.
Z obeh strani.
Sam sem recimo v Avstriji živel dobrih 11 let in v tistem času nisem mogel pridobiti trajnega dovoljenja za delo in bivanje,četudi bi ga po 12 letih res dobil,če bi ga še vedno želel.A,ker sem imel željo po odhodu ¨domov¨,kjer pa je vse postalo popolnoma enako kot tam kjer sem bil.V bistvu pa še za velik kanček bolj noro.
Hec je da je danes še vedno zelo podobno,EU itd,gori-doli-naokoli.

Slabe stvari se nikoli ne menjajo na bolje ali kot bi rekli naši južni bratranci:
sa lošega na puno gore.
anon-17087 sporočil: 1.583
[#842758] 17.06.10 09:39 · odgovor na: anon-193160 (#842668)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-17087 17.06.2010 09:55
¨Bah. Nimajo pojma.¨

Res je,doktorji so navadni fachidioti,ki o zdravem življenju in zdravljenju bioloških strojev tri čiste nimajo.

Posledice so znane.

Res pa pridejo prav,vsi njihovi ¨anti-biotični¨ nasveti,v primeru,da želite predčasno priti na drugi svet.Potem se njihova navidezna nevednost perferktno pokrije z vašo dejansko nevednostjo in vsa vrata so vam na stežaj odprta.
anon-111880 sporočil: 639
[#850802] 28.06.10 07:38 · odgovor na: anon-193160 (#842668)
Odgovori   +    0
Ne vem kaj ti je zdravnik svetoval ali podrobnosti situacije, ampak če te zanima research o (ne)koristi vitaminov ali pa o koristi česa drugega so sistematske študije za večino teh stvari tukaj: www2.cochrane.org/reviews/

Strani: 1