Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dacarji so naši, navijajmo zanje

Strani: 1

anon-132624 sporočil: 112
[#424133] 06.02.09 07:18
Odgovori   +    0
Končno članek, ki pravi "bobu bob". Bodi lepo pozdravljen Novica!
anon-17378 sporočil: 8.998
[#424157] 06.02.09 07:46
Odgovori   +    0
Predvsem za zadnji odstavek, ki je poleg bistveno previsokih davkov, kronična rakasta rana "našega" davčnega sistema, si avtor zasluži čisto 5.

Res je, da bi z korenitim znižanjem davkov in z boljšim nadzorom rešili marsikaj, tudi preživetje gospodarstva v času recesije. Res pa je, da so tisti, ki o temu odločajo, že zdavnaj pozabili na arhimedov fizikalni izrek (o vzgonu), ki deluje tudi pri nas, pa čeprav naj bi bila RS nekaj posebnega.
bozga sporočil: 6.303
[#424163] 06.02.09 07:55
Odgovori   +    0
Slovenija je neprijazna do podjetij in podjetništva in povečan davčni teror bo samo še poslabšal situacijo: že sedaj velika večina itak samo gleda kako se bo "vrinila" v dobro plačano državno službo in se prisesala na državni proračun, potem pa z stavkami in plačnimi usklujevanji izsiljevala politiko in državo. Povečan davčni teror gotovo ni ukrep, ki bi spodbujal podjetništvo in stimuliral podjetnejše, da bi bolj pogumno odpirali podjetja in se postavili na lastne noge. Pred propadom je še mnogo podjetij in po mojem bi bilo energijo potrebno bolj trošiti v smer kako kaj ustvariti in ne samo kako kaj pobrati!
XODAT sporočil: 1.106
[#424176] 06.02.09 08:15
Odgovori   +    0
No v 4.odstavku je napisano to, zaradi česar mislim, da bi država morala krepko zmanjšati davke. Če šolanje enega otroka res pride toliko in diploma tudi - potem bom rekel takole - raje ne plačujem davkov in plačam šolanje svojemu otroku. Namreč po mojem mnenju bi bilo precej cenejše, če bi bila konkurenca in bi uvedli osebne učitelje.
anon-169287 sporočil: 464
[#424216] 06.02.09 09:01
Odgovori   +    1
Problem so velike ribe, računi v Švici in na Kajmanskih otokih ter kovčki z denarjem.

Nesposobnost davkarije stopiti na prste največjim davčnim utajevalcem plačujemo državljani, ki imamo dohodke obdavčene po stopnji 60% in ne 40%, kot nam "lepo" prikazujejo gospodje z davčne uprave!

..in potem srečaš znanca, ki dela na zunanjem ministerstvu, s pregrešno dragim telefonom, ki ga v službene namene mogoče uporabi 4X mesečno,...se stalno hvali z lepimi potovanji (uradno gre za strokovno usposabljanje na raznoraznih seminarjih širom sveta)...+še enkrat višjo plačo...

...zaradi tako "gospodarnega" ravnanja tudi z mojim denarjem kupujem večino izdelkov (pretežno izdelke, ki so v SLO uvoženi) v tujini, kjer so ironično cenejši in boljše kvalitete...itak sem opazil tudi na forumih, da glede tega razmišljanja nisem osamljen
anon-166469 sporočil: 8.684
[#424223] 06.02.09 09:05
Odgovori   +    0
Rešitev je zgolj in edino v znižanju davčnih stopenj, kar pa si pri nas nihče ne upa niti ne želi nobena oblast. Lovljenje davčnih utajevalcev postaja sizifovo delo.

Uvedimo enotno davčno stopnjo !
0219Ma15 sporočil: 363
[#424275] 06.02.09 09:56
Odgovori   +    0
Načelno se strinjam, da so utajevalci navadni goljufi, menim pa tudi, da bi bilo nujno organizirati tudi obvezno pravno pomoč na stroške države neukim poslovnim subjektom, ki bi imela tudi neko preventivno vlogo pred samovoljnostjo davčnih inšpektorjev, pa tudi morda, da opozarjajo na nepoštene davčne prakse s strani Dursa skratka nekako tako, kot varuh človekovih pravic bi bil varuh podjetnikovih pravic, zadeva bi bila vsaj za male poslovne subjekte načelno obvezna in to na račun države, lahko pa bi se ji potem pač pisno odpovedali, če je kdo ne bi želel ali bi si zagotovil plačljivo svojo.
anon-45678 sporočil: 758
[#424394] 06.02.09 11:20
Odgovori   +    0
Simič ni imel slabih idej.
Poenostaviti davčni sistem, izboljšati tehnologijo pobiranja pa bi se lahko ob manjših davkih pobralo enako penezov
anon-38171 sporočil: 5
[#424431] 06.02.09 11:45
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-38171 06.02.2009 12:08
Pod pretvezo davkov pa čez nekaj dni beremo, da bo neki Kramar ali kdorkoli že odnesel 1 MIO.€ ?  Pa jutri pride spet neki drugi " Kramar" s podobnimi zaslugami itd.  Kar zasledimo v časopisih in TV pa je verjetno le eden od tisočih primerov ! Glavni aduti so pa neki SAZAS, ki po nalogu ( oz. zakonodaje ) pobirajo denarje za poslušenje glasbe po bolnicah in osnovnih šolah etc.  Zdravniki še predno jih obiščeš povedo svojo extra cifro, drugače pa čakaš nekaj mesecev na vrsto, osnovne šole in vrtci razpadajo, študentje pa plačujejo vedno višje cene bonov za prehrano... ???  Naši starši se že ob pogledu na izplačilne liste delodajalcev ( kdor jo še dobi) čudijo, kam gre denar, če pa morajo nato vse še enkrat posebaj plačevati.
Pobiranje davkov za koga ?
"Davčni inšpektorji v Avstriji znajo svojim strankam menda na pamet zdrdrati, da državo šolanje enega otroka do mature stane 65 tisoč evrov, strošek diplomanta pa znese 110 tisoč evrov. Če bi naša davkarija znala na vsakem koraku svojim strankam tako plastično razložiti podobne podatke, bi se morda tudi zmanjšal delež tistih, ki navijajo za utajevalce." Ali smo sploh še v Sloveniji ?
anon-86926 sporočil: 4.065
[#424516] 06.02.09 12:46 · odgovor na: anon-132624 (#424133)
Odgovori   +    0

Bakla je napisal(a):
Končno članek, ki pravi "bobu bob". Bodi lepo pozdravljen Novica!
 
Možnost da prišparamo je tudi da firmo fiktivno prenesemo npr. V Ciper.
longa sporočil: 897
[#424577] 06.02.09 13:51 · odgovor na: anon-86926 (#424516)
Odgovori   +    0

jacktop je napisal(a):

 
Možnost da prišparamo je tudi da firmo fiktivno prenesemo npr. V Ciper.
 
vsaka aluzija na prenos firme bivšega direktorja je odveč.
anon-86926 sporočil: 4.065
[#424608] 06.02.09 15:04 · odgovor na: longa (#424577)
Odgovori   +    0

longa je napisal(a):

 
vsaka aluzija na prenos firme bivšega direktorja je odveč.
 
Ne razumem, ali lahko pojasniš?
longa sporočil: 897
[#424633] 06.02.09 16:26 · odgovor na: anon-86926 (#424608)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: longa 06.02.2009 16:30

jacktop je napisal(a):

 
Ne razumem, ali lahko pojasniš?
http://www.mladina.s...r_micic-2/< /a>

In
http://www.ajpes.si/...d_sklopa=1< /a>
http://www.ajpes.si/...d_sklopa=2< /a>
anon-102774 sporočil: 1.958
[#424672] 06.02.09 17:28 · odgovor na: longa (#424633)
Odgovori   +    0

longa je napisal(a):

http://www.mladina.s...r_micic-2/< /a>

In
http://www.ajpes.si/...d_sklopa=1< /a>
http://www.ajpes.si/...d_sklopa=2< /a>
 
Lepo pojasnjeno, ampak samo na pol. Ja kdo pa je potem lastnik firme Cayo Holdings?
Valjda ne prideš kar Ljubljano na sodišče mimogrede kupiš štempelj, pa rečeš jaz sem pa ta firma.
pa te registrirajo. Ponavadi imajo take firme samo pooblaščenega zastopnika, neko ime, podobno kot 
gradbinci in preprodajalci avtomobilov, ki imajo klošarje.    
longa sporočil: 897
[#424723] 06.02.09 18:41 · odgovor na: anon-102774 (#424672)
Odgovori   +    0

sulc81 je napisal(a):

 
Lepo pojasnjeno, ampak samo na pol. Ja kdo pa je potem lastnik firme Cayo Holdings?
Valjda ne prideš kar Ljubljano na sodišče mimogrede kupiš štempelj, pa rečeš jaz sem pa ta firma.
pa te registrirajo. Ponavadi imajo take firme samo pooblaščenega zastopnika, neko ime, podobno kot 
gradbinci in preprodajalci avtomobilov, ki imajo klošarje.    
 http://www.ajpes.si/...d_sklopa=2< /a>
anon-167697 sporočil: 3.551
[#424759] 06.02.09 19:48
Odgovori   +    0
Nekje sem bral, da so povsod po svetu davčni inšpektorji najdonosnejša skupina zaposlenih v državni upravi. Na vsakega inšpektorja povprečno pride vsaj 10.000,00 € odkritega utajanega davka. Torej ne bo nobene škode, če se število le teh poveča za 10x - če seveda obstaja politični interes. In v tem "grmu" se žal skriva naš znameniti zajec.
anon-167067 sporočil: 3.637
[#424988] 07.02.09 08:02 · odgovor na: anon-167697 (#424759)
Odgovori   +    0
 
Točno. Na tem forumu se veliko razpravlja o varčevanju, ponavadi tako, da se govori čez reveže, kot so prejemniki socialne pomoči. 

 Potrebno je pojačati davčno izterjavo.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#424993] 07.02.09 09:08 · odgovor na: anon-167067 (#424988)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-36971 07.02.2009 09:10

vuksan je napisal(a):
 
Točno. Na tem forumu se veliko razpravlja o varčevanju, ponavadi tako, da se govori čez reveže, kot so prejemniki socialne pomoči. 

 Potrebno je pojačati davčno izterjavo.
 In to je tudi edino mesto kjer se "govori čez njih". V vseh drugih medijih so ravno ONI glavni junaki našega vsakdana. saj je itak vedno nekdo drug kriv za njihovo "uboštvo". Mi znaš zaupati kdo?
anon-165706 sporočil: 778
[#424996] 07.02.09 09:26
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-165706 07.02.2009 09:35
Navijam tako dolgo za uatajevalce davkov, dokler se ne zogdi naslednje :
- se TUDI polovijo VELIKE ribe, ne samo frizerke, mehaniki, cvetličarke, trafikantke... 
- se občutno ne reorganizira državni aparat in poceni džava 
- in ko se samo spomnim da imamo 200 občin vsaka ta občina še njamanjša vsaj 5+ zaposlenih in vse prisklednike mi gre na klozanje...
 TAKŠNI DRŽAVI TUDI JAZ NISEM PRIPRAVLJEN PODARJAT TEŽKO PRISLUŽNEGA DENARJA !
anon-159528 sporočil: 4.450
[#425627] 08.02.09 20:06
Odgovori   +    0
Kaj pa vem?
Dokler bomo med najbolj obdavčenimi državami na svetu, bo obstajal velik motiv za skrivanje prihodkov. Težava je tudi v tem, da se učinkovitejše pobiranje davka ne izrazi v znižanju obdavčitev, ampak v povečanem zapravljanju države. Nekako nimam občutka, da bi država prav podebsj skrbela za kakovostno šolstvo, tam se (še vedno) bije predvsem kulturni boj.
Primerjava z Avstrijo nekako ni na mestu. Tam je država dejansko servis državljanov, pri nas pa bolj ali manj samo korito za priviligirance.
anon-9592 sporočil: 40
[#425953] 09.02.09 09:00
Odgovori   +    0
V naravi vseh nas ljudi je, da nikoli ne pljuvamo v lastno skledo in če bi navijal za dacarje je tako, kot bi navijal proti sebi! Zakaj? Vsi, ki smo imeli kdaj stik z njimi, dobro vemo, da se jih v večini mali podjetniki "bojimo" in če vprašate kateregakoli malega podjetnika, vam bo rekel, da dacarji vedno, ko pridejo nekaj vzamejo, pa naj delaš vse po pravilih ali ne. Torej v mislih podjtnikov, so dacarji torej krvniki in le kdo bo navijal za krvnike???
Problem nastane, ker so državni zakoni (zaradi pohitritve postopkov, recimo) napisani tako, da ima Durs vedno prav, v bistvu so nad sodišči in verjemite, da se nemalokrat zgodi, da delujejo popolnoma napačno, v veliko večjih procentih kot jih navajate in tako zadušijo marsikatero "pošteno" podjetje. Pogovarjal sem se tudi z podjetniki iz Avstrije in po pogovorih, so tam inšpektorji dosti bolj obzirni, se da z njimi človeško pogovarjati in napake, ki so se zgodile nenamerno, spregledajo z opominom, naši pa ti veselo zaračunajo kazen, davčno utajo in kompletne zamudne obresti na vse!! Poznam dosti primerov, kjer so s.p.-ji zaradi računovodskih ali svojih napak napačnih vknjižb, nenamerno izgubili vse svoje premoženje in sebe in svoje drage pahnili v revščino.
To, da so Dacarji pobrali lani več davkov in da naj bi Bajuk zmanjšal davčno breme verjetno sploh ni res, preprosto zato, ker je važno stanje uspeha in ne samo prihodki in mi lahko poberemo 10x toliko davkov kot zdaj, pa če državni aparat porabi 11x toliko kot zdaj, smo še vedno za 1x v minusu! To pomeni, da bi bilo mogoče bolj pametno uvesti nove inšpektorje javne porabe, ki bi imeli podobna pooblastila kot dacarji, kot pa  uvesti nove inšpektorje! Sicer je res Bajuk trdil, da se je število zaposlenih v javni upravi zmanjšalo, a jaz sem vendarle prebral na državnih portalih, da se je število zaposlenih od leta 92 do 08 povečalo iz 3.000 na 30.000 in s tem tempom ne verjamem, da bomo sploh kdaj pobrali dovolj davkov.
Za konec naj povem, da ne navijam za lopove, ki povečujejo moje davčno breme. Zagotovo pa vem, da tistim redko pridejo do živega in to iz preprostega razloga, ker dacarji ne bodo grizli roke, ki jih hrani na takšne ali drugačne načine...
anon-74826 sporočil: 1.680
[#426010] 09.02.09 09:32
Odgovori   +    0
Novica - odlično - vse možne točke!**********
Človek ne more verjeti zaslepljenosti nekaterih, ki se ne zavedajo niti ogrožanja njihovih pravic, saj gre za skupno skledo, iz katere lopovi kradejo - zaradi goljufov smo vsi pošteni oškodovani, ogrožena je naša socialna varnost - tudi zdravstveno varstvo in v skrajni konsekvenci tudi eksistenca!

LP
Viviana
anon-74826 sporočil: 1.680
[#426016] 09.02.09 09:38 · odgovor na: anon-166469 (#424223)
Odgovori   +    0

leonx je napisal(a):
Rešitev je zgolj in edino v znižanju davčnih stopenj, kar pa si pri nas nihče ne upa niti ne želi nobena oblast. Lovljenje davčnih utajevalcev postaja sizifovo delo. Uvedimo enotno davčno stopnjo !
 
Se ti ne zdi, da je rešitev v poštenosti?
anon-74826 sporočil: 1.680
[#426019] 09.02.09 09:39 · odgovor na: 0219Ma15 (#424275)
Odgovori   +    0

0219Ma15 je napisal(a):
Načelno se strinjam, da so utajevalci navadni goljufi, menim pa tudi, da bi bilo nujno organizirati tudi obvezno pravno pomoč na stroške države neukim poslovnim subjektom, ki bi imela tudi neko preventivno vlogo pred samovoljnostjo davčnih inšpektorjev, pa tudi morda, da opozarjajo na nepoštene davčne prakse s strani Dursa skratka nekako tako, kot varuh človekovih pravic bi bil varuh podjetnikovih pravic, zadeva bi bila vsaj za male poslovne subjekte načelno obvezna in to na račun države, lahko pa bi se ji potem pač pisno odpovedali, če je kdo ne bi želel ali bi si zagotovil plačljivo svojo.
 
Uvesti bi bilo treba finančno policijo!
anon-74826 sporočil: 1.680
[#426024] 09.02.09 09:41 · odgovor na: anon-38171 (#424431)
Odgovori   +    0

dular123 je napisal(a):
Pod pretvezo davkov pa čez nekaj dni beremo, da bo neki Kramar ali kdorkoli že odnesel 1 MIO.€ ?  Pa jutri pride spet neki drugi " Kramar" s podobnimi zaslugami itd.  Kar zasledimo v časopisih in TV pa je verjetno le eden od tisočih primerov ! Glavni aduti so pa neki SAZAS, ki po nalogu ( oz. zakonodaje ) pobirajo denarje za poslušenje glasbe po bolnicah in osnovnih šolah etc.  Zdravniki še predno jih obiščeš povedo svojo extra cifro, drugače pa čakaš nekaj mesecev na vrsto, osnovne šole in vrtci razpadajo, študentje pa plačujejo vedno višje cene bonov za prehrano... ???  Naši starši se že ob pogledu na izplačilne liste delodajalcev ( kdor jo še dobi) čudijo, kam gre denar, če pa morajo nato vse še enkrat posebaj plačevati.
Pobiranje davkov za koga ?
"Davčni inšpektorji v Avstriji znajo svojim strankam menda na pamet zdrdrati, da državo šolanje enega otroka do mature stane 65 tisoč evrov, strošek diplomanta pa znese 110 tisoč evrov. Če bi naša davkarija znala na vsakem koraku svojim strankam tako plastično razložiti podobne podatke, bi se morda tudi zmanjšal delež tistih, ki navijajo za utajevalce." Ali smo sploh še v Sloveniji ?
 
Dragi moj - ne vem, če so dacarji tisti, ki bi morali učiti poštenje in moralo ter postavljati lestvico vrednot!
anon-74826 sporočil: 1.680
[#426025] 09.02.09 09:44 · odgovor na: anon-165706 (#424996)
Odgovori   +    0

aktiven1 je napisal(a):
Navijam tako dolgo za uatajevalce davkov, dokler se ne zogdi naslednje :
- se TUDI polovijo VELIKE ribe, ne samo frizerke, mehaniki, cvetličarke, trafikantke... 
- se občutno ne reorganizira državni aparat in poceni džava 
- in ko se samo spomnim da imamo 200 občin vsaka ta občina še njamanjša vsaj 5+ zaposlenih in vse prisklednike mi gre na klozanje...
 TAKŠNI DRŽAVI TUDI JAZ NISEM PRIPRAVLJEN PODARJAT TEŽKO PRISLUŽNEGA DENARJA !
 
Se ti zdi, da je to upravičpen razlog za krajo?

Strani: 1