Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dacarji so naši, navijajmo zanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-9592 sporočil: 40
V naravi vseh nas ljudi je, da nikoli ne pljuvamo v lastno skledo in če bi navijal za dacarje je tako, kot bi navijal proti sebi! Zakaj? Vsi, ki smo imeli kdaj stik z njimi, dobro vemo, da se jih v večini mali podjetniki "bojimo" in če vprašate kateregakoli malega podjetnika, vam bo rekel, da dacarji vedno, ko pridejo nekaj vzamejo, pa naj delaš vse po pravilih ali ne. Torej v mislih podjtnikov, so dacarji torej krvniki in le kdo bo navijal za krvnike???
Problem nastane, ker so državni zakoni (zaradi pohitritve postopkov, recimo) napisani tako, da ima Durs vedno prav, v bistvu so nad sodišči in verjemite, da se nemalokrat zgodi, da delujejo popolnoma napačno, v veliko večjih procentih kot jih navajate in tako zadušijo marsikatero "pošteno" podjetje. Pogovarjal sem se tudi z podjetniki iz Avstrije in po pogovorih, so tam inšpektorji dosti bolj obzirni, se da z njimi človeško pogovarjati in napake, ki so se zgodile nenamerno, spregledajo z opominom, naši pa ti veselo zaračunajo kazen, davčno utajo in kompletne zamudne obresti na vse!! Poznam dosti primerov, kjer so s.p.-ji zaradi računovodskih ali svojih napak napačnih vknjižb, nenamerno izgubili vse svoje premoženje in sebe in svoje drage pahnili v revščino.
To, da so Dacarji pobrali lani več davkov in da naj bi Bajuk zmanjšal davčno breme verjetno sploh ni res, preprosto zato, ker je važno stanje uspeha in ne samo prihodki in mi lahko poberemo 10x toliko davkov kot zdaj, pa če državni aparat porabi 11x toliko kot zdaj, smo še vedno za 1x v minusu! To pomeni, da bi bilo mogoče bolj pametno uvesti nove inšpektorje javne porabe, ki bi imeli podobna pooblastila kot dacarji, kot pa  uvesti nove inšpektorje! Sicer je res Bajuk trdil, da se je število zaposlenih v javni upravi zmanjšalo, a jaz sem vendarle prebral na državnih portalih, da se je število zaposlenih od leta 92 do 08 povečalo iz 3.000 na 30.000 in s tem tempom ne verjamem, da bomo sploh kdaj pobrali dovolj davkov.
Za konec naj povem, da ne navijam za lopove, ki povečujejo moje davčno breme. Zagotovo pa vem, da tistim redko pridejo do živega in to iz preprostega razloga, ker dacarji ne bodo grizli roke, ki jih hrani na takšne ali drugačne načine...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(