Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2724378] 21.07.18 14:29
Odgovori   +    0
Američani so veliki izvozniki demokracije v druge države tudi z orožjem, v sami Ameriki so manj demokratični. Predvčeraj je Vrhovno sodišče ZDA prepovedalo referendum o samoopredelitvi v Kaliforniji, ki so jo Kalifornijci želeli razdeliti na tri dele. Zanimiva bi bila Južna Kalifornija z večinskimi Mehičani na meji z Mehiko...lahko bi bil referendum v Texasu, Vermontu, Montani, Nebraski...Južna liga, Cascadia Now...Američani bodo kmalu imeli dovolj dela sami s sabo.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2724405] 21.07.18 16:13 · odgovor na: anon-317028 (#2724378)
Odgovori   +    0
To kar Američani izvažajo, je samo brendirano kot demokracija.

V resnici pa je v izdelku toliko demokracije, kot v Daninem kivi+banana sirupu banan:

Mešani sadni sirup z okusom kivija in banane
Sestavine: sladkor, voda, jabolčni sok (8 %) in sok kivija (1 %) iz zgoščenih sokov, kislina (citronska kislina), stabilizator (gumi arabika), aroma in barvili (beta karoten in E133). Pasteriziran. Izdelek hranite izven dosega sončne svetlobe. Pred uporabo pretresite. Uporabno najmanj do datuma označenega na pokrovčku ali vrhu plastenke.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2724424] 21.07.18 19:11 · odgovor na: anon-154083 (#2724405)
Odgovori   +    1
Bi rajsi kitajsko s sladko-kislo omako?
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2724433] 21.07.18 20:02 · odgovor na: PyotrNovak (#2724424)
Odgovori   +    3
[PyotrNovak]
Bi rajsi kitajsko s sladko-kislo omako?
Čez petsto let bodo v Evropi črnci za minimalno plačo delali za kitajske gospodarje. Preostanek Arabcev/Turkov/Muslimanov bo v delovnih taboriščih delal za taiste gospodarje brezplačno.

Na Škotskem in Laponskem bodo neki divjaki še pasli ovce oziroma severne jelene in jih bodo Kitajci pustili pri miru, ker jim bodo zanimivi za biodiverziteto.

V Afriki bodo spet ljudožerci - v džunglah, ki bodo še ostale okoli kitajskih rudnikov in plantaž.

V Severni Ameriki se bo na severu oblikovala skupnost iz orto Quebečanov, Mormonov in podobnih vsem vnakljub vztrajnežev, ki bodo uspeli preživeti v krajih, ki bodo za Latinoameričane preveč nedostopni in hladni.

Največ šans, da ostane podobna, kot v 21. stoletju, ima mogoče Južna Amerika. Avstralija je preblizu Kitajcev, Novi Zeland pa ima tudi možnost samo v ovčjereji.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2724457] 21.07.18 23:08 · odgovor na: anon-154083 (#2724433)
Odgovori   +    2
Ne mislim cisto tako, toda na zalost podobno.

Crne afne v juzni afriki masovno pobijajo bele farmarje, EU tisina.
(search White genocide in SA, imam Boera prijatelja dol)
KDO jih bo cez par let futral??? Ocitno jim sosednji Zimbabve ni dovolj. Odkrite izjave na TV da je treba pobit vse belce....

Hocem rec, da bodo "rjavi in crni inzenirji" razfukal evropo na prafaktorje. CE, se ne pojavijo novi dolfeti in napravijo red. Glede kaksen teror nad informacijami izvaja Merlkca v Nemciji, nic nemogocega, celo ZELO verjetno.

Chinki so much overrated - poglej starostno piramido, courtesy One child policy.

Ce izginemo belci, pozabi na civilizacijo. Najmanj timeline RIm - renesansa, ce ne dlje. S tem da so lahko dostopni resursi izcrpani.

Pozabljas Ruse (in bivse vzhodnjake ki se jim zaradi varnosti spet prikljucijo) ki se pac ne bodo obirali deratizirati cele Afrike, ali celo zahodne EU ce bo treba. Tam ni zahodnih self destruktivnoh pusijev. Lahko se pojavijo kot faktor stabilnosti. So bili v zgodovini se bolj nori obrati.

Moje osebno mnenje je, da Musk tako hiti na Mars, da resi kar se se da.

Juzna Amerika nekako rine, mogoce vse skupaj na nivoju 19 stol.

US: ne vem, za moj okus imajo VSI mnogo vec pravic kot beli moski, ki so krivi VSEGA. Another civil war? Sploh ni nemogoc, poglej kaj zganja Maxine Waters in ostali.

Precej dobra resitev: US in RU skupaj. Vseeno mnogo vec skupnega kor razdvajajocega pod zadnjo crto.

Teroristi, atomski in bio??

NE VEM. Se spomnim hladne vojne, toda to je bil enostaven proces, danes pa je cel sistem popolnoma kaoticen in nepredvidljiv.

Po svoje sem vesel da sem toliko star, na zalost.
alan123 sporočil: 350
[#2724460] 22.07.18 06:07 · odgovor na: PyotrNovak (#2724457)
Odgovori   +    0
Kako si ti pameten! Še posebej inteligentno izpade tvoja angleščina, s katero začiniš besedilo. Se takoj vidi, da si izredno razgledana oseba. Čestitke!
shevchenko sporočil: 21.898
[#2724462] 22.07.18 06:59 · odgovor na: alan123 (#2724460)
Odgovori   +    1
[alan123]
Kako si ti pameten! Še posebej inteligentno izpade tvoja angleščina, s katero začiniš besedilo. Se takoj vidi, da si izredno razgledana oseba. Čestitke!
govori se, da je kandidat za castni doktorat iz pristine.
rx170 sporočil: 6.393
[#2724466] 22.07.18 08:33
Odgovori   +    0
Vidim, da je varčevalna politika Financ spet prikrajšala članek za lektorje.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2724474] 22.07.18 09:46 · odgovor na: PyotrNovak (#2724457)
Odgovori   +    3
[PyotrNovak]
Ne mislim cisto tako, toda na zalost podobno.

Crne afne v juzni afriki masovno pobijajo bele farmarje, EU tisina.
(search White genocide in SA, imam Boera prijatelja dol)
Tudi jaz sem pred časom z enim belcem od doli govoril, pa je rekel, da še gre, ampak da ga je strah za njegove otroke.
KDO jih bo cez par let futral??? Ocitno jim sosednji Zimbabve ni dovolj. Odkrite izjave na TV da je treba pobit vse belce....
Jezi me njihov način, najprej doli pobiti vse belce, potem pa s čolnom v Evropo k taistim belcem po pomoč.
Hocem rec, da bodo "rjavi in crni inzenirji" razfukal evropo na prafaktorje. CE, se ne pojavijo novi dolfeti in napravijo red. Glede kaksen teror nad informacijami izvaja Merlkca v Nemciji, nic nemogocega, celo ZELO verjetno.
Pred časom je bilo napisano, da je otrok do 5 let v Nemčiji že več tujcev kot Nemcev. Tako da je Nemčija po moje že zgodovina. Po 10 generacijah sposobnih gospodinj...
Chinki so much overrated - poglej starostno piramido, courtesy One child policy.
Ko operiraš z milijardo ljudi, triljoni deviznih rezerv, atomsko bombo in proizvodnimi kapacitetami, ki jih v tujini marsikje več ni, si po moje kar fino pozicioniran. Pa dovolili so dva otroka pred kratkim, tako da bodo čez 20-25 let imeli vojakov koliko?
Ce izginemo belci, pozabi na civilizacijo. Najmanj timeline RIm - renesansa, ce ne dlje. S tem da so lahko dostopni resursi izcrpani.
Ja, zahodna civilizacija ima trenutno neskončno podobnosti z Rimom tik pred propadom. In barbari so že tudi na limesu.
So pa Kitajci na stališču, da smo mi za njih barbari, tako da iz tega zornega kota prihaja še eno potrdilo moje projekcije in upanje, da se bo pismenost ohranila vsaj v kitajskih pismenkah.
Pozabljas Ruse (in bivse vzhodnjake ki se jim zaradi varnosti spet prikljucijo) ki se pac ne bodo obirali deratizirati cele Afrike, ali celo zahodne EU ce bo treba. Tam ni zahodnih self destruktivnoh pusijev. Lahko se pojavijo kot faktor stabilnosti. So bili v zgodovini se bolj nori obrati.
Rusi so res fino vmes in bodo zadrževali fizični pritisk, da bo naju slovensko zdravstvo še pravi čas pospravilo in najine projekcije ne bodo postale osebne izkušnje. Ampak bolj dolgoročno upanje pa Rusi po moje niso, ker ko bo zmanjkalo plina...
Pa problem imamo z višegrajsko skupino, da kljub Junckerju ne bo hotela imeti nič z Rusi. Mogoče smo v eni taki bližnji kombinaciji južni Slovani + Rusi proti Turkom na Balkanu.
Moje osebno mnenje je, da Musk tako hiti na Mars, da resi kar se se da.
Mu bodo Kitajci shekali rakete in se sami na Mars vozili. Pa tudi on bo prej pod rušo, preden bodo nastali resnični problemi.
Juzna Amerika nekako rine, mogoce vse skupaj na nivoju 19 stol.
Pa vojska prevzame oblast, če negativne posledice demokracije in človekovih pravic postanejo prevelike...
US: ne vem, za moj okus imajo VSI mnogo vec pravic kot beli moski, ki so krivi VSEGA. Another civil war? Sploh ni nemogoc, poglej kaj zganja Maxine Waters in ostali.
Ne gledam drugega kot Johna Oliverja. Trump me skrbi, ker je prestar. Kot Jelinčič, mu možgani ne delajo več dovolj hitro.
Precej dobra resitev: US in RU skupaj. Vseeno mnogo vec skupnega kor razdvajajocega pod zadnjo crto.
Absolutno. Ne razumem, kako Američani še zmeraj postanejo nervozni, ko kdo omeni Ruse. Rusi so milina v primerjavi z vsem ostalim. Po časih hladne vojne se bo še vsem kolcalo. Ali pa se nam že.
Teroristi, atomski in bio??

NE VEM. Se spomnim hladne vojne, toda to je bil enostaven proces, danes pa je cel sistem popolnoma kaoticen in nepredvidljiv.
Za atomski in bio terorizem moraš malo v šolo. Če greš malo v šolo, dobiš službo in plačo in babe. In potem te želja po terorizmu v glavnem mine.
To je tudi recept, zakaj že X let ni bilo nobene revolucije v Evropi. Ni voditeljev.
Po svoje sem vesel da sem toliko star, na zalost.
Jaz pa sem v fazi, da bi rad kmalu kaj ukrenil, preden bom prestar :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2724487] 22.07.18 11:37 · odgovor na: anon-154083 (#2724474)
Odgovori   +    1
[jani1974]

Tudi jaz sem pred časom z enim belcem od doli govoril, pa je rekel, da še gre, ampak da ga je strah za njegove otroke.
Za bele juznoafricane vas skrbi?

Ubogi nedolzni ljudje res. Mladic in Milosevic bi lahko sla k njim v solo, pa bi se nam tudi onadva smilila.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2724494] 22.07.18 12:44 · odgovor na: anon-207617 (#2724487)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
> [jani1974]
>
> Tudi jaz sem pred časom z enim belcem od doli govoril, pa je rekel, da še gre, ampak da ga je strah za njegove otroke.

Za bele juznoafricane vas skrbi?

Ubogi nedolzni ljudje res. Mladic in Milosevic bi lahko sla k njim v solo, pa bi se nam tudi onadva smilila.
Točno, ko so bili Srbi v premoči, so pobijali Hrvate in Muslimane. Ko so bili Muslimani v premoči, so Srbe in Hrvate vodili v suženjsvo, ko so bili Hrvati v premoči, pa so ustanovili Jasenovac.
Vsak se obnaša kot svinja, ko dobi priložnost.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2724496] 22.07.18 13:02 · odgovor na: anon-154083 (#2724474)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: PyotrNovak 22.07.2018 13:02
Endloesung ist naeh:

www.spiegel.de/inter...03143.html

Samo ne cisto po planu.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2724497] 22.07.18 13:06 · odgovor na: shevchenko (#2724462)
Odgovori   +    0
Se ne trudim za pravilno pisanje, sem na dopustu. Znanje sem orientiral na besednjak.
Testiram 85% native speakerja na websterju online.
Prosim vajine rezultate.
1.alan123:
2. sevchenko:
Ne bit skromna, raspaljot!
Ce se ze kurcimo se dajmo ornk, ane?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2724498] 22.07.18 13:09 · odgovor na: anon-154083 (#2724494)
Odgovori   +    3
[jani1974]
> [NemirniTujec]
> > [jani1974]
> >
> > Tudi jaz sem pred časom z enim belcem od doli govoril, pa je rekel, da še gre, ampak da ga je strah za njegove otroke.
>
> Za bele juznoafricane vas skrbi?
>
> Ubogi nedolzni ljudje res. Mladic in Milosevic bi lahko sla k njim v solo, pa bi se nam tudi onadva smilila.

Točno, ko so bili Srbi v premoči, so pobijali Hrvate in Muslimane. Ko so bili Muslimani v premoči, so Srbe in Hrvate vodili v suženjsvo, ko so bili Hrvati v premoči, pa so ustanovili Jasenovac.
Vsak se obnaša kot svinja, ko dobi priložnost.
Jaz bi nekak rekel da imas bolj in manj krvolocne kolonizatorje in diktatorje - lahko ti zgolj vladajo in te drzijo na spagi - tako kot svabi slovence ali anglezi skote, lahko pa te iztrebljajo - kot ravno isti anglezi ameriske in avstralske aborigene, ali svabi zide, ko so nekoliko poludili...

Benevolentnost kolonizatorjev raste z njihovo ljudsko dovolj visoko gladino korita v maticni drzavi in kako zelo na oceh jim je izkoriscanje kolonij.

Zato je vsekakor bolje da ti vladajo ameri ali svabi, kot pa srbi ali kitajci ali rusi. Ce ze nikakor ne prodje, da bi si ucinkovito vladali sami.

Problem juzne afrike skupaj z vecino preostale afrike je dekolonizacija, ki je prepustila plemenjake njihovi lastni pameti, ali pa brutalnem izkoriscanju korporativnih biricev ki so si prilastili celo drzavo (primer juzne afrike).

Juznoafriska storija kjer zdaj crnci planirajo iztrebljanje bivsih gospodarjev, ni bistveno drugacna od mnogih podobnih klavnic ki so se po afriki in aziji zgodile ze velikokrat - slucajno je tukaj distinkcija tudi po rasi, ker so bivsi gospodarji belci. Prav lahko bi bili tudi crnci drugega llemena (ruanda) ali arabci (juzni sudan), ampak v tem primeru bi mi v evropi stvar opazili sele ko bi bilo par 100.000 mrtvih. Zdaj pa opazimo ze par lincanih veleposestnikov.

Beli in crni juznoafricani si drug druge zasluzijo glih ene tok kot srbi in siptarji. Same ljubece dobrosrcne dusice, kamorkoli pogledas.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2724511] 22.07.18 15:18 · odgovor na: anon-207617 (#2724498)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Jaz bi nekak rekel da imas bolj in manj krvolocne kolonizatorje in diktatorje - lahko ti zgolj vladajo in te drzijo na spagi - tako kot svabi slovence ali anglezi skote, lahko pa te iztrebljajo - kot ravno isti anglezi ameriske in avstralske aborigene, ali svabi zide, ko so nekoliko poludili...
Razlika je samo v barvi kože. Slovane se da lepo zlit z germanskim okoljem, babe so v glavnem lepe, tako da se bolj liberalnim Nemcem ni bilo težava malce pomešat.
Vmes so sicer prišli malo bolj precizni rasni teoretiki in so rekli, da jim bo mešanje na koncu vseeno bolj škodilo kot koristilo in so začeli slovensko štajersko čistit slovanskih elementov.
Potem smo se uspeli vrniti nazaj v časih ranjke Avstrije, spet je bilo vse polno nemških gospodarjev v Sloveniji in mi smo bili pridni in srečni, ampak sedaj pa se nam je po Adolfu Hitlerju zgodila Angela Merkel in nova nepredvidljiva norija z negativnimi posledicami.
Benevolentnost kolonizatorjev raste z njihovo ljudsko dovolj visoko gladino korita v maticni drzavi in kako zelo na oceh jim je izkoriscanje kolonij.

Zato je vsekakor bolje da ti vladajo ameri ali svabi, kot pa srbi ali kitajci ali rusi. Ce ze nikakor ne prodje, da bi si ucinkovito vladali sami.
In kaj praviš na luksemburžane? Ker mi smo šli na vrat na nos v EU, takoj ko ni bilo več Beograda. Ali so te dnevnice za tujino in potni stroški tako neskončno privlačni?
Problem juzne afrike skupaj z vecino preostale afrike je dekolonizacija, ki je prepustila plemenjake njihovi lastni pameti, ali pa brutalnem izkoriscanju korporativnih biricev ki so si prilastili celo drzavo (primer juzne afrike).
Juznoafriska storija kjer zdaj crnci planirajo iztrebljanje bivsih gospodarjev, ni bistveno drugacna od mnogih podobnih klavnic ki so se po afriki in aziji zgodile ze velikokrat - slucajno je tukaj distinkcija tudi po rasi, ker so bivsi gospodarji belci. Prav lahko bi bili tudi crnci drugega llemena (ruanda) ali arabci (juzni sudan), ampak v tem primeru bi mi v evropi stvar opazili sele ko bi bilo par 100.000 mrtvih.
Pa smo res kaj opazili?
Beli in crni juznoafricani si drug druge zasluzijo glih ene tok kot srbi in siptarji. Same ljubece dobrosrcne dusice, kamorkoli pogledas.
To so vse posledice napačnih ocen in prevelikih egov. Kosovo bi dali pol Albaniji, preselili Albance v albansko polovico in zadeva bi bila rešena.
V Južni Afriki pa bi kupili dovolj traktorjev in bagrov, da bi Oranje in Transvaal funkcionirala brez črnskih delavcev, Natal pa bi osamosvojili z Mandelo na čelu in bi bila zadeva rešena.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2724520] 22.07.18 17:44 · odgovor na: anon-154083 (#2724511)
Odgovori   +    0
Ja, marsikaj bi se dalo. Tut bosno v miru razselit, se preden je bilo par 100.000 ljudi pobitih... But then... shit somehow manages to happen.

Vecno vracanje enakega.

Kissinger (star 95), lunch with the FT:

A divided Atlantic would turn Europe into "an appendage of Eurasia", which would be at the mercy of a China that wants to restore its historic role as the Middle Kingdom and be "the principal adviser to all humanity".

America would become a geopolitical island, flanked by two giant oceans and without a rules-based order to uphold.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2724525] 22.07.18 18:24 · odgovor na: anon-154083 (#2724511)
Odgovori   +    0
Prevec optimalne resitve brez dogotrajnih pizdarij. TI pricakujes ZNANJE in MODROST od politikov? Khm.....

Prosim da nehas resitve prepisovat iz mojega testa. ;)))
pirdih sporočil: 210
[#2724528] 22.07.18 19:23 · odgovor na: anon-207617 (#2724498)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Problem juzne afrike skupaj z vecino preostale afrike je dekolonizacija, ki je prepustila plemenjake njihovi lastni pameti, ali pa brutalnem izkoriscanju korporativnih biricev ki so si prilastili celo drzavo (primer juzne afrike).
Saj imajo Kitajce, da se re-kolonizirajo (na grozo zahodnega sveta).
edition.cnn.com/2018...index.html
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2724636] 23.07.18 19:41 · odgovor na: pirdih (#2724528)
Odgovori   +    2
Se prosili bodo Angleze in Francoze da pridejo nazaj.

Strani: 1