Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-45015 sporočil: 760

0219K21 je napisal(a):
To je posledica morda dejstva, da vsakokratna oblast bolj ali manj gleda prihodnost le do naslednjih volitev, kot da prihodnosti po tem datumu ni ("like there's no tomorrow").

JJu se je obrestovalo kadrovanje po podjetjih, saj je uspešno odrezal LDS od finančnih tokov, kar se je pokazalo na katastrofalnem rezultatu LDSa na lokalnih volitvah (SD teh problemov nima saj se še vedno financira iz članarin) in sedaj tudi po močnih notranjih bojih znotraj LDS. Jasno, s tem se sicer posredno ustvarja teren za "novo levico", a o tem kasneje.

Skratka, pomanjkanje vizije s strani oblasti (ki, torej, gleda in dela le za odmerjeno obdobje štirih let) je krivo, da se temu podobno obnašajo tudi politično nastavljeni direktorji (zlasti velikih) družb, torej tistih družb, ki so v preteklosti služile pač prejšnji oblasti ali pa so prek svojih predstavnikov celo same predstavljale oblast.

In, če je javna mantra nekdanjega sistema bilo tki. "odmiranje države" (kar se je pokazalo kot odmiranje vladavine prava, odmiranje integrativnih prvin države oz. kot jačanje formalnih in neformalnih centrov moči okrog različnih samoupravnih interesnih skupnosti in/ali republik in nacionalizmov) je mantra današnje "odmiranje države v gospodarstvu", toda ne tako, da bi se država kot taka zgolj in samo "umaknila" (to ne, saj naslednja oblast se lahko takoj polasti "umaknjenega gospodarstva"), temveč tako, da se gospodarski subjekt podredi kakemu prijateljskemu klanu, ki je sorodstvenimi, klanovskimi, pedigrejskimi ali podobnimi vezmi TRAJNO zavezan kaki ideologiji.

LP
D.
 
Darko,
ne gre za to, da bi se naslajali nad tem kako je bilo prej "dobro", saj je preteklost res  "preteklost".
Gre za to, da od tu dalje  NE delamo butastih nesprejemljivih NAPAK. Ob tem ,ko sem KRITIČEN do napak, ki jih delajo "moji" oblastniki, ne pomeni, da odobravam nekdanje ali da si želim vrnitev bivših, ali da bi bila "njihova" alternativa boljša. NE, potrebna nam je NOVA resnična KVALITETA. IN primer "lovšin" v Intereuropi je bedna, zaskrbljujoča, nesprejemljiva "nova" praksa. To me skrbi in proti temu sem, seveda ne v naslajanje "bivših", ampak v želji po resnično "novi" kvaliteti, ki jo ta diletantski luftar "lovšin" ŽAL ne pooseblja in ne predstavlja. To še ni noben razlog, da bi se "nekdanji" zadovoljno naslajali.
Lp, M.S.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(