Strani: 1

anon-28836 sporočil: 3.657
[#31407] 28.12.06 03:05
Odgovori   +    0
Verjetno je nekaj drobiza ostalo od prodaje orozja Bosancima?

LP MMM
coflex sporočil: 153
[#31455] 28.12.06 09:30
Odgovori   +    0
Morda pa je financiral naložbo s pomočjo Rusov.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#31469] 28.12.06 10:11
Odgovori   +    0
Me veseli, da imam tudi sam precej Intereuropinih delnic saj taka naložba zagotovo pomeni, da gre podjetju na bolje in bo tečaj lepo rasel.
anon-45015 sporočil: 760
[#31559] 28.12.06 13:50 · odgovor na: anon-1670 (#31469)
Odgovori   +    0

maj je napisal(a):
Me veseli, da imam tudi sam precej Intereuropinih delnic saj taka naložba zagotovo pomeni, da gre podjetju na bolje in bo tečaj lepo rasel.
 
Svetujem ti, da čimprej PRODAŠ tvoje delnice Intereurope.
Intereuropa je bila zadnjih 50 let NAJBOLJŠA firma na Obali, vedno DOBRA, bolj dobra ali odlična, NIKOLI slaba. V 50 letih svojega obstoja je imela samo  4 direktorje, kar je tudi eden od kriterijev znakov dobrih stabilnih zdravih firm. Vedno je vodilni kader izobraževala in usposabljala sama interno in vsi vodilni kadri INTEREUROPE so tako zrasli gor postopoma znotraj firme sistematično skozi vse kriterije uspešnosti in zanesljivosti in preverjanja tako kot to počnejo tudi svetovne znane zdrave firme.
Ta ljubljanski luftar, ki ga je JJ poslal sem dol v Slovesnko Istro je tipični primer neprimernega, nesposobnega tudi formalno neustreno izobraženega in poslovno neizkušenega drugo-tretjerazrednega "ljubljanskega gnoja", s katerim bodo "janševiki" uničili to zgodovinsko vedno dobro zdravo firmo. Ti primitivni oholi naduti "janševiki" povzročajo vedno večji odpor pri resnih lljudeh, ŽAL.
Lp, M.S.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#31561] 28.12.06 13:54 · odgovor na: anon-45015 (#31559)
Odgovori   +    0
Preseneča me tvoja podpora Intereuropi. Bojda je bila UDBina pralnica denarja. Bojda je Lovšin ravno zaradi tega pristal na direktorskem mestu Intereurope (nenazadnje je le bil vodja vojaške varnostno-obveščevalne službe in se nekaj malega spozna na V-O dejavnost).
anon-45015 sporočil: 760
[#31570] 28.12.06 14:11 · odgovor na: anon-9939 (#31561)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):
Preseneča me tvoja podpora Intereuropi. Bojda je bila UDBina pralnica denarja. Bojda je Lovšin ravno zaradi tega pristal na direktorskem mestu Intereurope (nenazadnje je le bil vodja vojaške varnostno-obveščevalne službe in se nekaj malega spozna na V-O dejavnost).
 
Zakaj bi te presenečala moja podpora Intereuropi. Intereuropa je bila produkt bivšega sistema in je delovala znotraj bivšega sistema in je delovala DOBRO in se je kot taka razvila v zelo kvalitetno zdravo  "evropsko" firmo. Da so bili vsi dosedanji direktorji preverjeni udbovci je bilo tudi to "del sistema" še posebej za to področje poslovanja. Saj si verjetno gledal TV oddajo-razgovor z Nikom Kavčičem, taki so pač bili tisti časi. Obnašala se je kot "firma" tudi v prejšnjem samoupravnem socilaizmu in pravilno na lastnih silah in delu ter profesionalno gradila svoji pot.
Žalosti in skrbi me, ker jo bo ta nestrokovni, nesposobni, njeprimerni luftar UNIČIL z vsem svojim ozadjem in podporo JJ. Za začetek hoče čimprej odprodati zelo dobro finančno naložbo v Banki Koper zato, da bi kratkoročno prikazal dober PROFIT, ki ga ni on ustavril in izkazoval "dober" rezultat in stem za eno leto prikrival svoje butaste nesposobnosti. IN potem ???
Lp, M.S.
anon-58746 sporočil: 3.738
[#31576] 28.12.06 14:25
Odgovori   +    0
Kot da mu je vzor Jankovič.....upam da bodo rezultati tudi takšni.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#31586] 28.12.06 14:47 · odgovor na: anon-45015 (#31570)
Odgovori   +    0
To je posledica morda dejstva, da vsakokratna oblast bolj ali manj gleda prihodnost le do naslednjih volitev, kot da prihodnosti po tem datumu ni ("like there's no tomorrow").

JJu se je obrestovalo kadrovanje po podjetjih, saj je uspešno odrezal LDS od finančnih tokov, kar se je pokazalo na katastrofalnem rezultatu LDSa na lokalnih volitvah (SD teh problemov nima saj se še vedno financira iz članarin) in sedaj tudi po močnih notranjih bojih znotraj LDS. Jasno, s tem se sicer posredno ustvarja teren za "novo levico", a o tem kasneje.

Skratka, pomanjkanje vizije s strani oblasti (ki, torej, gleda in dela le za odmerjeno obdobje štirih let) je krivo, da se temu podobno obnašajo tudi politično nastavljeni direktorji (zlasti velikih) družb, torej tistih družb, ki so v preteklosti služile pač prejšnji oblasti ali pa so prek svojih predstavnikov celo same predstavljale oblast.

In, če je javna mantra nekdanjega sistema bilo tki. "odmiranje države" (kar se je pokazalo kot odmiranje vladavine prava, odmiranje integrativnih prvin države oz. kot jačanje formalnih in neformalnih centrov moči okrog različnih samoupravnih interesnih skupnosti in/ali republik in nacionalizmov) je mantra današnje "odmiranje države v gospodarstvu", toda ne tako, da bi se država kot taka zgolj in samo "umaknila" (to ne, saj naslednja oblast se lahko takoj polasti "umaknjenega gospodarstva"), temveč tako, da se gospodarski subjekt podredi kakemu prijateljskemu klanu, ki je sorodstvenimi, klanovskimi, pedigrejskimi ali podobnimi vezmi TRAJNO zavezan kaki ideologiji.

LP
D.
anon-45015 sporočil: 760
[#31704] 28.12.06 21:41 · odgovor na: anon-9939 (#31586)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):
To je posledica morda dejstva, da vsakokratna oblast bolj ali manj gleda prihodnost le do naslednjih volitev, kot da prihodnosti po tem datumu ni ("like there's no tomorrow").

JJu se je obrestovalo kadrovanje po podjetjih, saj je uspešno odrezal LDS od finančnih tokov, kar se je pokazalo na katastrofalnem rezultatu LDSa na lokalnih volitvah (SD teh problemov nima saj se še vedno financira iz članarin) in sedaj tudi po močnih notranjih bojih znotraj LDS. Jasno, s tem se sicer posredno ustvarja teren za "novo levico", a o tem kasneje.

Skratka, pomanjkanje vizije s strani oblasti (ki, torej, gleda in dela le za odmerjeno obdobje štirih let) je krivo, da se temu podobno obnašajo tudi politično nastavljeni direktorji (zlasti velikih) družb, torej tistih družb, ki so v preteklosti služile pač prejšnji oblasti ali pa so prek svojih predstavnikov celo same predstavljale oblast.

In, če je javna mantra nekdanjega sistema bilo tki. "odmiranje države" (kar se je pokazalo kot odmiranje vladavine prava, odmiranje integrativnih prvin države oz. kot jačanje formalnih in neformalnih centrov moči okrog različnih samoupravnih interesnih skupnosti in/ali republik in nacionalizmov) je mantra današnje "odmiranje države v gospodarstvu", toda ne tako, da bi se država kot taka zgolj in samo "umaknila" (to ne, saj naslednja oblast se lahko takoj polasti "umaknjenega gospodarstva"), temveč tako, da se gospodarski subjekt podredi kakemu prijateljskemu klanu, ki je sorodstvenimi, klanovskimi, pedigrejskimi ali podobnimi vezmi TRAJNO zavezan kaki ideologiji.

LP
D.
 
Darko,
ne gre za to, da bi se naslajali nad tem kako je bilo prej "dobro", saj je preteklost res  "preteklost".
Gre za to, da od tu dalje  NE delamo butastih nesprejemljivih NAPAK. Ob tem ,ko sem KRITIČEN do napak, ki jih delajo "moji" oblastniki, ne pomeni, da odobravam nekdanje ali da si želim vrnitev bivših, ali da bi bila "njihova" alternativa boljša. NE, potrebna nam je NOVA resnična KVALITETA. IN primer "lovšin" v Intereuropi je bedna, zaskrbljujoča, nesprejemljiva "nova" praksa. To me skrbi in proti temu sem, seveda ne v naslajanje "bivših", ampak v želji po resnično "novi" kvaliteti, ki jo ta diletantski luftar "lovšin" ŽAL ne pooseblja in ne predstavlja. To še ni noben razlog, da bi se "nekdanji" zadovoljno naslajali.
Lp, M.S.

Strani: 1