Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odmev: Bankrot zdravstva po balkansko

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.933
[Glavni forum] Tema: Re: Odmev: Bankrot zdravstva po balkansko
[#311979] 08.09.08 14:36 · odgovor na: anon-91864 (#311857)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

Obvezno zdravstveno zavarovanje oz. obvezni prispevki za zdr. zavarovanje se naj ukinejo.

Zavarovalnice bodo potem same ponudile zavarovalne pakete prostovoljnega zdr. zavarovanja. Podobno premoženjskim in življenskim zavarovanjem.

Izvajalci popravil, pardon zdravstvenih storitev pa bodo vsakemu kasirali polno tržno ceno, ki jo bo enim skladno z njihovim kasko zdravstvenim zavarovanjem brez odbitne franšize pač refundiral celoten strošek, drugim pa pač ustrezno njihovim zavarovalnim paketom, ki so se jih odločili plačevati.

Bolnice in zdravstvene ustanove bodo v tranzicijskem obdobju najprej še mešane zasebne i državne, potem pa čedalje bolj zasebne. Nisem tak pametnjakovič, da bi lahko vedel odgovor na vprašanje, ali se naj država sploh ukvarja z nudenjem zdravstvenih storitev (meni diši po ne!), če pa se, naj bo na trgu in tam v konkurenci z zasebnimi konkurira. Lahko tudi neprofitabilno, pod pogojem, da se jih nikdar ne sanira iz davkoplačevalskega tošla.

P.S. Pri obveznem avtomobilskem zavarovanju gre za zavarovanje od škod povzročenih tretjim, zaradi naših napak. To je utemeljitev njegovega karakterja in razloga da je obvezno. Pri zdravstvenem tega ni. Čemu je potem obvezno?

P.P.S. Vem zaj boste vprašali kako se bo pa "revež" zavaroval? Revežu bomo iz proračuna (iz davkov in nikakor ne iz prispevkov, ki so palamudni mudološki paradavki, ki omogočajo še eno plast uravnilovskega orgijanja) plačali pri zavarovalnicah ustrezno temeljno zdravstveno zavarovanje. Solidarnost pač!

LP shaman
 
...zanimiv predlog... stvar bi znala držati vodo (sicer nisem stručko)... me pa firbec matra... ali kaj podobnega že funkcionira kjerkoli v svetu... in pa... kaj je (bi bilo) z mojim (tvojim itd.) denarjem, ki sem ga dosedaj bacao u bunar... hvala za odgovor...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(