Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pelle sporočil: 737
[1127DXSXU]
> [Tas]
> To je čudno. Lahko se mi javite na mail. LP, Tanja Smrekar

Davek na premoženje v Sloveniji že imamo.
To je tusti davek, ki je bil sprejet pred leti, pol mislim, da so ga za nekaj časa zamrznili, od leta 2019 pa velja. Vsaj meni so takrat poslali kar opomin, ker niti nisem vedel zanj.

Zajema marsikaj, pri nepremičninah ti obdavčijo vse kar je čez 160m2 stanovanjske površine na družino.

In to dobesedno vse, še nerazdeljeni etažno površino v večstanovanjski hiši razdelijo med stanovalce.

Tako, da mi imamo že 2 davka na stanovanjske nepremičnine, tega in na stavbna zemljišča.
Pa še posebnega za kmetijske nepremičnine (katastrski dihodek) in posebnega za gozdne (davek za gizdne ceste)
In nobenega razloga ni tole za peštat v en zakon, ker so vsebinsko stvari različne in skozi desetletja razpucane. Pa tudi znese tole će kar precej vse skupaj. Upokojenci že komaj plačujejo, ker gre hitro cela mesečna penzijja al pa pe velčza tole, za bivanje v lastni stari hiši.

jaz bi dodal še obvezno članstvo v kmetijski zbornici, če imaš več od 167 EUR obračunanega katastrskega dohodka, članarina 3,2% od imaginarnega zaslužka, ker "bi lahko" dal komu v zakup. to je za leto 2021, lasnko leto so mi pobrali več kot 10%, ker so kekci rabili za pokrit plače

ni veliko, kaže pa smer kam bo šlo. npr. lahko bi zaplodil 5 otrok, za katere bi lahko dobil x otroških dodatkov, zato ti nabijemo davek 4% od potencialnih otroških dodatkov

zadnja vrhunska je, da pravne osebe, imetniki stroja za fotokopiranje, plačajo nekemu društvu xx EUR na število fotokopircev, ker bi lahko fotokopirali avtorska dela na fotokopircu. ker država ni pravočasno uvedla EU direktive je društvo baje imelo možnost da opali kolikor hoče, ampak je GZS dosegla kompromis in se izpogajala za ceno, navkljub temu, da sploh nima pooblastila

tako da verjento lahko pričakujemo da bodo društva kar direkt zaračunavala...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen