Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: POSR: Nevarnost spolzkega cestišča?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Borza] Tema: POSR: Nevarnost spolzkega cestišča?
[#295754] 13.08.08 09:32
Odgovori   +    1
Pozimi in spomladi sem se po nekaj poskusih besedne utemeljitve, zakaj bi lahko bilo pred delnicama KBMR in KRKG nekaj nevarnih ovinkov in klancev, na koncu zatekel k risanju (in po mojem občutku potem naletel na nekaj manj skepse). Podobno bom zdaj poskusil še pri delnici POSR, ki je tudi – sicer v manjši meri, a še vedno – "ljudska" oziroma "delnica množic".

Priponki prikazuje promet s to delnico v preteklih štirih tednih in delež prometa, ki odpade na nakupe s strani Abanke. Sicer nimam pojma, kako dolgo namerava Abanka vztrajati, a pomembnost njenega početja za trgovanje z delnico POSR je po mojem očitna:
 • če namerava Abanka z nakupi v povprečni višini 84% dnevnega prometa nadaljevati recimo do 10% lastništva, bo povpraševanje prisotno še vsaj leto dni, zato težav zaenkrat verjetno ni;
 • če namerava to početi do volitev, nato pa bo z nakupi povsem prenehala, bi se težave lahko začele že zelo hitro – lahko tudi že pred volitvami, če bo kdo od večjih to prenehanje anticipiral oziroma vedel, da bo do njega prišlo;
 • če namerava to početi samo še danes ali pa niti danes več ne ...

Kot rečeno, ne vem; lahko bo tečaj okoli 28 EUR vztrajal še dolgo ali šel celo počasi gor, ker Abanke očitno ne moti, da z intenzivnostjo svojega kupovanja počasi viša tečaj; če pa Abanka preneha reševati situacijo in ne vskoči nov odrešitelj, bo to težko.

In takšne situacije so za moj okus podobne ruleti, malo tudi tisti ruski – tam je en metek, tukaj en kupec, pa ne veš, kje se ta trenutek nahaja ...

LP, Tadej

P: Tako kot pri pisanju postov o KBMR in KRKG tudi tukaj nimam nobenega materialnega interesa, saj delnic POSR ali izvedenih instrumentov nanje nisem imel, jih nimam in jih zaenkrat tudi ne nameravam imeti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen