Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Kako gledate na kriptovalute?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Rokc5 sporočil: 2.857
[Borza] Tema: Kako gledate na kriptovalute?
[#2938460] 05.07.21 10:24 · odgovor na: anon-578129 (#2900489)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: Rokc5 05.07.2021 10:25
Nikoli nisem celotne zadeve glede kriptovalut in blockchaina povsem razumel, zato sem se kot investitor tega izogibal. FOMO je bil zelo hud, to nedvomno, ampak po mojem nikoli ne bom šel v to.

Po mojem blockchain ima neko prihodnost, sam kot popoln laik na delovanje blockchaina gledam kot na podoben princip kot pri torrentih.

Kriptovalute so po mojem mnenju dolgoročno problematične in jih bodo države preganjale ravno zaradi njihove uporabe na 'dark web-u', za teroristične aktivnosti in za pranje denarja. Tu pa so države nepopustljive, pa najsi gre za evropske države, ZDA, Kitajsko, Rusijo ali Indijo.

Sama volatilnost pa je tudi prevelika, da bi bile zanesljiv ohranjevalec vrednosti, preprosto so skoki po nekaj 10.000 EUR/$ v tako kratkem času preveliki. Kot ste zapisali je posameznik bolj miren, če ima doma unčo zlata, kot pa če drži kripte; to pa da si živčen in stalno gledaš te grafe je že sam po sebi pokazatelj, da je ta naložbeni razred izjemno špekulativen.

V končni fazi je sicer zanimivo, da četudi se ta kripto norija enkrat konča, bomo veretno Slovenci ven potegnili veliko in ironično bo morda preko kripto gamblanja v državo priteklo več kapitala kot preko vseh TNI v zadnjih 30 letih ;) Marsikateri Slovenci so iz tega naslova dejansko obogateli.
Po drugi strani pa vprašanje, kakšnen optimizem ponuja država, kjer se morajo posamezniki posluževati kripto-gemblanja da pridejo do večjega kapitala za življenjske investicije (stanovanje, hiša), ker jim država z davki onemogoča njegovo normalno akumulacijo? ;)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen