Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: vrednost slovenskih delnic

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-514918 sporočil: 2.327
[Borza] Tema: vrednost slovenskih delnic
[#2835448] 09.04.20 08:24 · odgovor na: mimoidoci (#2834737)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 09.04.20 02:06
V času, ko je bil SBI najvišji, je JJ o Sloveniji govoril kot o svetilniku Evrope. Ker sem kot otrok živel v hiši, kjer sem s terase lahko opazoval svetilnik ob morju, so se mi svetilniki dobro vtisnili v spomin. Prav tako sem že v osnovni šoli, poleg matematike, zelo rad imel zgodovino, kjer je profesor začuda govoril o neki kritični distanci, ki naj bi za zgodovino bila pomembna. Zanimivo, da je bil profesor zgodovine zelo dober, profesor matematike pa slab, pa ni bil nobeden samo učitelj. Ker so me torej učitelji že v osnovi šoli in seveda starši doma pripravili do tega, da je razvoj mojih misli šel po drugačni poti, kot je šel in v Slovenji še vedno gre, pri manj vrednih, je seveda moje pisanje včasih komu nerazumljivo. Nisem pa si nikoli, tudi, ko sem se vpisoval na faks, mislil, da se bom kdaj srečal s tako intelktualno golaznijo, kot sem se. Kot otroku so mi sicer govorili o nekih fachidiotih, vendar si nisem mislil, da je zadeva tako huda, kot se v Sloveniji kaže, kjer imaš fachidiote praviloma celo v okvirju stroke, iz katere se ti kao izkazujejo, da so strokovnjaki.

Najhujši taki primeri v Sloveniji so med ekonomisti, zdravniki in sociologi, zato je zadnji čas, da se jih sedaj, ko je prilika, pomete med klovne, žonglerje in vnetrilokviste in se jim tako preskrbi službe po crikusih in kabarejih. Drugam ne spadajo, niti kdaj so.

Si predstavljaš, pride zdravnik v kabareju s stetoskopom okoli vratu na oder in pove, da bo zdravil, publika pa se cepa, da pada s stolov in prevrača mize.

Potem pride na oder finančnik in pove, da bo naredil dobiček in povišal plače zaposlenim. Vsaj tretjina moških vstane od miz in se med vlečenjem kurca iz hlač odpravi k odru in finančnika poščije. Tisti, ki ga poščije iz najbližje razdalje plača rundo.

Zadnji pride na oder sociolog in med publiko se pričnejo spraševati ali koga tišči srat, da mu vržejo drek v fris.

Na srečo je tukaj že veliko družbeno čiščenje. Ne s strani korone, ampak visoke tehnologije, ki bo v Slovenijo prinesla NUTD (nacionalni univerzalni temeljni dohodek) in indijanske rezervate, najprej in v prvi vrsti za slovenske zdravnike, ekonomiste in učitelje in potem še za veliko ostalih. Iznad vsakega takega rezervata pa bodo na najvišji hrib postavili svetilnik, tako da se bo na daleč videlo, za kaj gre, v samem rezervatu pa bo velik display, ki bo konstantno prikazoval tečaje z Wall Streeta. To bo največja nagrada, ki jo bo EU lahko dala Sloveniji.

Uriah Heep.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen