Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 19.09.2019 07:55
[]
tudi ce ima sp drugo stranko, bi po ljudskem izrocilu furs lahko prisla na idejo, da saj to bi lahko bila stranka tvojega delodajalca (glede na dejavnost njega in tebe),
Ah, jaz mislim da vecina primerov v JS ni takih... (tam kjer ne gre za pranje denarja)

Poglej, sole, faksi, javne institucije... nic od tega ni registrirano za dejavnost informatike. Kaj ce dela dopoldne na FURSu kot sistemski administrator, popoldne pa prek pogodbe programira recimo za Comtrade? Furs ni registriran za dejavnost IT... vsaj upam da ne :)

Jaz mislim celo da bo to ce nocemo razfukati placnega sistema, ena boljsih resitev za dobiti dobre kadre v JS. Ker ni vsak avanturist, ki bi hotel biti podjetnik, pa je lahko se vedno super kader. Ce je pripravljen delati za 800 EUR neto kot sistemc plus popoldne programirati za 2300 EUR neto, zato da ni na cesti, ce se mu v recesiji programiranje sesuje, in da so prispevki placani... se mi zdi super varianta.

Tudi v javnem sektorju je postalo kristalno jasno, da "nedolocen cas v JS" ni vec tako atraktivna ponudba kot nekdaj. Je bilo kar katastrofalen osip dobrih kadrov v zadnjih par letih ... odgovorni za zaposlovanje pa v "stunned silence".

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen