Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-332509 sporočil: 20
Ne, sej ni problema, lahko tudi da ne razumem osnov ekonomije. Pa se potem priporočam za razsvetljenje, zakaj je v nekaterih evropskih državah finančna industrija tista, ki ustvarja večino BDP? Majhne države kot je naša? Kjer ni velikih možnosti za ostalo veliko proizvodnjo?
Jaz sem predvsem ciljal na nadpovprečno ugodne davčne in stabilne pogoje na vseh segmentih in niti malo nisem s tem mislil na proizvodnjo z nizko dodano vrednostjo in z delavci na minimalkah. Pa saj verjetno obstaja še kaj drugega kot samo to, npr. ugodni davčni pogoji za selitev sedežev podjetja v Slo, pa ugodni pogoji v finančni industriji, pa v turizmu,...pa še kje?! Zakaj ne bi razbremenili naših državljanov?
Najlažje se je prijavit za politika in potem prerazporejat denar. Seveda, to vsak zna. A zna kdo pripeljat kaj novega denarja brez, da naši čutijo posledice?? E to je pa že malo težje. Na tak način kot danes pa smo lahko vsi politiki, itak ne odgovarja nobeden za nič.
Še vedno pa ostajam mnenja, da nas je premalo, da bi lahko prosperirali z notranjo potrošnjo. Pa dajmo zapreti meje in bomo hitro ugotovili, koliko časa lahko preživimo brez tujcev ( podjetništva, turizma,...), jaz mislim da manj kot eno leto.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(