Izbrani forum: Moje finance

Izbrana tema: članek Petra bi vložila 180 tisočakov v stanovanje. Je to pametno?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (45)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[crt]
> [NemirniTujec]
> Leta 2015 90% nepr kreditov za ljudi ki niso simona dimic ni bilo.

ecb je imela prvo tranzo TLTRO v 2014, vendar je imela pred tem tudi druge mutacije podobne fore, tj. vzamemo denar z drevesa in recemo poslovnim bankam, da jim bomo jebali vse po spisku, ce tega ne plasirajo populaciji.

mojo mikro firmico je tuja banka leta 2012 ( = se globoko v buli ciklusa, veliko bolj kot 2015) milo prosila, naj za bozjo voljo vzame kredit, tudi ce ga ne rabi, tek da se nadje in da bodo oni lahko rekli, da posojajo (prebivalstvu in malim-srednjim podjetjem).

glede na oboje ne bi ravno upal kategoricno trditi, da 90% naroda v late 2015 ni moglo dobiti nepremicninskega kredita.


> Se vedno pa mislim da je osnovna ideja - ne glede na to kje v nepr. ciklu se nahajamo - izredno neumna, ker nakljucna "petra z 20k pri 45 letih"

zato je bil (i guess) svetovalni clanek napisan tako, kot je bil.

ne obstaja pa niti splosna petra niti splosna osnovna ideja, samo konkretne zasedbe obojega.
Lej, kaj so ponujali tvoji z dnarjem nabasani firmi je nekaj cist drugega kot pa nepr. Krediti za folk ki jih dejansko rabi. Vem, ker sem povpraseval :-) evo mene, jebeni "konkretni primer".

Da pa imajo na financah vedno konkretne ljudi (od petre z 20 jurji do babice z delnico orbanove tv) pa sem ze opazil, ker konkreten primer je pac unbeatable za zganjanje ideologije :-).

Ampak resno - a se je ta thread zacel zato ker je prvokomentirajoci nekako zbrskal 2015 clanek, al se je clanek pojavil na frontpageu?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen