Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Halal je velik posel

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Halal je velik posel
[#2688548] 14.12.17 12:33 · odgovor na: Gustl (#2688506)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-207617 14.12.2017 12:35
[Gustl]
> [vickibedi]
>
> Ko slišim takakšne zgodbe o domačem klanju se mi obrne želodec. So jih pa polni šanki, takole šaljivo mi je enkrat eden razlagal, da so takole enkrat dedci po opravljenem jobu šli enega zvrnit, ko pa pridejo nazaj pa prasca nikjer...in se je izkazalo da se je že zaklan prasec sprehajal naokoli po dvorišču.

Nam je enkrat že žoknen ušel s stola (nekdo ni bil kos držanju za noge) in zlaufal na vrt, kjer je izdahnil. Bil kar manever dvignit tisto in zvlečt nazaj na dvoriče.

Zgodb je pa še polno. Najbolj zanimiva je - naš mesar je bil tak navihan, igral je amaterski rokomet, je enkrat vzel s sabo oko od prasca, je rekel, da bo dal enemu iz nasprotne ekipe v slačilnici v denarnico, ker to bo ful smešno, ko bo kruh kupival, odprl denarnico in ga bo prašičje oko gledalo.
Ko sem bil star cca 4 leta, en mojih najzgodnejsih spominov, je na kmetiji mojega dedka sosed (v svojih 60 - 70 ih letih starosti) prisel klat prasica. Ni bil profesionalc, bil pa je poceni in stara sola. Prasca se je probalo sfintirat ven iz "svinjske stalce" (tam kjer so krave je stala, kjer so svinje pa je svinjska stalca - tudi jaz ne vem zakaj, najbrz je manjsa), ampak prasec ni neumen in na koncu je seveda koncal krulec in cvilec z zvezanimi udi in rilcem v zanki na boku, z nekaj desci zvrnjenimi na njega, mesar ga je stihnil, nekdo pa je podstavil posodo za kri.

Ko smo kasneje (na svojem, brez kmetije) klali kupljene prasce, smo imeli nekoliko bolj profi mesarja. Prasec je bil se ziv pripeljan na mesto kolin, in tam lepo dobil sus v glavo s pnevmatsko pistolo preden je sploh pomislil na svojo minljivost. Potem se je mrtvega prasca zvleklo na oder za raztelesenje - in tudi kri se je povsem dobro dobilo nekje med tem postopkom. Nobenega mucenja.

Ne vem od kje se spomnim - velja tukaj na britanskih otokih - da moras prasca zaklat ko spi, da ne sprosca adrenalina pred strahom smrti, in da je potem meso pa sploh in tanarbolj tapravo. Sto zena, dvesto sisa.

En bolj ostrih spominov je moja babica, ki je klala kuro in je zalozila sekiro. pa je pac moral kuhinjski noz zadoscati. zig zag zig zag zig zag, pizda zakaj ni bolj oster...

Sicer pa je point halala ravno smrt z manj mukami: ce zival nima preprezanih arterij ki vodijo v glavo v enem sunku, meso NI halal. Taka smrt je lahko precej manj boleca in stresna od premnogih elektrifikacij kjer se spara z elektriko. Kdor je splosno industrijsko govedino, svinjino in se posebej piscance, ve da njegovi mesni izdelki precej hujse muke trpijo kot halal zakol - to vse skupaj ni nic drugega kot kulturni boj, jebe se muslimanom in zahodnjakom za krave in pujse.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen