Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.046
Zadnja sprememba: 1011Arist 23.11.2017 23:00
[FIN-311684]
> [1011Arist]
> > [FIN-311684]
> > > [1011Arist]
> > > > [FIN-311684]
> > > > > [inflacija123]
> > > > >
> >
> > Ne pozabi še enkrat prebrati članka in boš videl, da je Bruselj (ne jaz!) rekel, "ker smo imeli dolgoletni primanjkljaj, je treba opraviti strukturni napor – poenostavljeno to pomeni, da je treba nižati izdatke". Jaz to berem, da je potrebno znižati javne izdatke, po domače stroške javnega sektorja.
>
>
> Daj si kdaj tudi kaj preberi in ne samo lapat! Učiti se, Učiti se....
> In nato ta uradniček na podlagi teh "čez prst ocen", ki so jih pripravili neki noname, ki so vedeževalci za Bruselj, izračunajo naš strukturni napor.
>
> NE ME ZAJEBAVAT!

No ja, če bi to pripravili nekakšni "noname" niti vlada ne bi o tem razpravljala niti Finance pisale.
A veš, kdo je Franc du Ponte ali nekaj takega, tretjerazredni bruseljski uradnik, ki je z* celo Slovenijo z njegovimi predlogi bančne sanacije.

Npr: pred enim mesecem sem tukaj pokazal nesmisel in nenatančnost nekega noname, ki napoveduje slovensko rast BDP
Te IMF čarovnice so poplnoma nesposobne in bi jih bilo treba zažgati na grmadi, ker delajo sramoto svojemu stanu.

Ker si vprašal, sem statistično obdelal njihove napovedi v zadnjih štirih letih.
Zanimale so me napovedi za naslednje leto (to kar so sedaj napovedali za 2018)

Podatki kažejo, da je Slovenija v povprečju realizirala cca 3,2 % rast (to sem izračunal >zato, da bomo lahko primerjali IMF napako napovedi)

IMF je v napovedil sistematično podcejeval Slovensko rast
2 o.t. (v vseh napovedil je ocenil premalo)
interval zaupanja pri napovedih je bil 2,54 o.t.

To pomeni, da je glede na kvaliteto preteklih napovedi in njegov interval zaupanja pri >kvaliteti napovedi ne smemo razumeti, da bo gospodarska rast naslednje leto 2,5% kot je to >zapisala novinarka.
Glede na interval zaupanja (kvaliteta preteklih napovedi) je IMF rekel, da bo gospodarska
rast 2,5 +- 2,54.
Torej IMF napoved pomeni, da je lahko gospodarska rast naslednje leto od 0 do 5 %.
Taka napoved je po vsebini povsem brez vrednosti.
Na takih forumih pa se nekateri palite na take neumnosti.
forum.finance.si/?m=...166&single
Seveda takega noname požegna nekdo v Bruslju in vlada se potem ukvarja s takimi oslarijami.
Ko je bil finančni minister dr. Mramor, ki je imel dovolj finančnega znanja in avtortete pa je na sestanku ministrov v Bruslju udaril po mizi in teža tovrstnih oslarij se je v trenutku zmanjšala.

Finance so pa res nekaj, kar ima neko težo in znanje o teh področjih. Novinarji Financ so pač pleme progastih.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen