Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[1011Arist]
> [FIN-311684]
> > [inflacija123]
> > Kaj je narobe z javnim sektorjem in kaj je narobe s tem, da so ljudje plačani za svoje delo? Javni sektor je del ekonomije v kateri kroži količina denarja. Vse ostalo je ideološko nakladanje. Javne storitve so pač regulirane in tako je tudi prav, drugače bi šle cene storitev v nebo in imeli bi deželo revežev na eni strani in bogatunov na drugi strani. Na žalost so sindikati v gospodarstvu brezzobi tigri in nimajo jajc, to je edina razlika, v kvaliteti sindikatov torej.
>
> Javni sektor je preveliki in predrag...Še enkrat (copy)..S singapursko učinkovitostjo porabe izdatkov javnega sektorja bi lahko Slovenija več kot prepolovila velikost javnofinančnih izdatkov s sedanjih 45 na okoli 20 odstotkov BDP in pri tem ohranila nespremenjeni obseg in kakovost javnih storitev...Preberimo še enkrat 10 let stari članek »Simptomi neučinkovitega javnega sektorja« na: www.finance.si/156091

Daj lepo te prosim, premisli, če zmoreš, ko se znebiš nekih številk, s kateremi nas potem vztrajno posiljuješ.
www.mf.gov.si/filead...r_2017.pdf
Prebrati je treba teh dobrih 110 strani in jih razumeti, da lhko smiselno komentiraš, ti pa zgolj smetiš.
Letošnji konsolidirani dohodki javnega financiranja bodo okoli 17 milijard € in BDP okoli 43 milijard €, tako da bodo letos javnofinančni izdatki cca. 39,5% BDP, mimogrede tudi lanski niso bili 45 ampak 40,8 %!
Slovenija lahko prepolovi javnofinačne izdatke, če ukine pokojnine in zdravstvo!
Ti sicer tega ne boš nikoli razumel, kljub temu, da sem ti to razlagal že velikokrat, da bi v naslednjem koraku, še isto leto, ta val zadel tebe "podjetnika", saj bi kpnamoč padla za teh 8,5 milijard in posledično BDP za 14 milijard in v blagajnah javnega financiranja bi bilo 5,5 milijard € manj kot ob začetku tvoje operacije. Skratka tvoj predlog je, da ukinemo pokojnine in zdravstvo in s tem prihranimo 3 milijarde €!!!!
Ne pozabi še enkrat prebrati članka in boš videl, da je Bruselj (ne jaz!) rekel, "ker smo imeli dolgoletni primanjkljaj, je treba opraviti strukturni napor – poenostavljeno to pomeni, da je treba nižati izdatke". Jaz to berem, da je potrebno znižati javne izdatke, po domače stroške javnega sektorja.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen