Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Kriminalka v Agrokorju: ko Todoriću grozijo rešetke zaradi goljufije, so vsi drugi kriminalna združba?!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[gobim]
Žal ne vem vse zgodbe, daleč od tega.
Najbrž nihče ne ve vse zgodbe, zato naj vsak pove, kar ve, vsak svoj blok, potem bomo pa počasi dobili celo verigo (figurativnost pisanja poskušam trendno aktualizirati).
Po mojem, kljub temu da je v vsakem komentarju del resnice, zgodba ni tako enostavna. In ima, poleg domače balkanske tudi zelo pomembno mednarodno komponento, ki je povsem skrita pred očmi, pa zato nič manj pomembna.
Gobim, tudi tole sklicevanje na "pomembne zunanje komponente, ki so skrite a niso nič manj pomembne" je samo megla, ki zakriva vprašanje razčiščenja notranjih komponent. Mene najprej zanima, ali je domači del mercatorjevanja (in drugega) posledica absolutne nesposobnosti, neobvladljivega pohlepa ali čistokrvna narodna izdaja. Ker glavni akterji tega so še vedno na sceni vključno z ljubljanskim despotom Jankovićem, ki je točno toliko socialen kot je neoliberalen, in čudežnim dečkom Žigo Debeljakom, ki ima totalno postmoderno kripto identiteto, kar na splošno velja za celotno njegovo sedanje okolje napihnjenega kronično luzerskega in smrdljivo kalnega Gorenja.

Šele potem, ko mi bodo jasne domače rabote in rabotnici, sem se pripravljen ukvarjati z vprašanjem, kaj je bilo dirigirano od zunaj, kako in zakaj. Naj bi vse propadlo tako, da bo cel mega-jugo distribucijski in maloprodajni kanal poceni in na en mah dobila ena firma/sila? Je bila najprej mišljena zahodna, pa šele po krizi vzhodna, so bili Rusi ves čas v igri, kdaj se je zadeva prekucnila proti silogarhom itn. In kam v teh domnevnih teorijah geostrateške neoliberalne zarote proti malemu napaćenemu podalpskemu narodu paše zgodba o Tušu?
Smisel vsega tega pisanja in komentiranja je predvsem v tem, da ljudem pokažemo primitivnost neoliberalne politike, ki se trobi v Financah. Če lahko tukaj vsaj malo vplivamo na mnenje ljudi ali zasadimo nekaj dvoma, je že zaradi tega vredno.
Super, nad agitprop ene ideologije bi šel ti z agitpropom druge ideologije, jaz naj bom pa neumen kmet v tej vaši vzajemno primitivni dolfe-josifovski igri?! Ti ne bi prepričeval z argumenti, ampak bi sejal dvome. Tebe ne zanima izgradnja lastne pozitivne zgodbe, ampak rušenje one druge zgodbe oz. zablode. Jok brate odpade, kar se mene tiče. Mene prepričajo samo tisti, ki so pripravljeni razkriti in pojasniti tridimenzionalnost svojih zgodb, pa naj bodo to novinarji, politikanti ali pa biznismeni. Ploščate flance pa kar imejte eni in drugi.

Pa da veš, da praviloma z veseljem preberem tvoje komentarje in se kregam s teboj, ker se učim tudi od ljudi, s katerimi se ne strinjam. Lep vikend ti želim.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen