Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Kriminalka v Agrokorju: ko Todoriću grozijo rešetke zaradi goljufije, so vsi drugi kriminalna združba?!

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[#2675363] 26.09.17 12:50
Odgovori   +    4
Prva ocena je, da gre za zadnje zdihljaje Todorića pred zelo verjetnim priprtjem, če bo potrjen sum poslovne goljufije.
Kaj je najbolj verjetno: da Ivica Todorić
1. ne bo nikdar šel pod ključ,
2. bo pred priprtjem pobegnil v eno zahodnih držav (npr. Švico),
3. bo pred priprtjem pobegnil v eno vzhodnih držav (npr. Rusijo),
4. bo pred priprtjem pobegnil v eno tretjih držav (npr. Ekvador),
5. bo v priporu vestno pisal Speer-like blog, njegov najbolj zvesti bralec in strokovni komentator pa bo Bine Kordež.
FIN-525536 sporočil: 271
[#2675364] 26.09.17 12:52
Odgovori   +    0
Ante se lahko zmeni z Damijanom, da mu bo obljavljal blog, ko bo v Remetincu, kot našemu Binetu. Bine mu je pa lahko ghostwriter.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2675368] 26.09.17 13:02 · odgovor na: pobalin (#2675363)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> Prva ocena je, da gre za zadnje zdihljaje Todorića pred zelo verjetnim priprtjem, če bo potrjen sum poslovne goljufije.

Kaj je najbolj verjetno: da Ivica Todorić
1. ne bo nikdar šel pod ključ,
2. bo pred priprtjem pobegnil v eno zahodnih držav (npr. Švico),
3. bo pred priprtjem pobegnil v eno vzhodnih držav (npr. Rusijo),
4. bo pred priprtjem pobegnil v eno tretjih držav (npr. Ekvador),
5. bo v priporu vestno pisal Speer-like blog, njegov najbolj zvesti bralec in strokovni komentator pa bo Bine Kordež.
Najverjetnejša je 1) pa čeprav v različici 2-4) ... ;-)

Ampak za pobaline najbolj zabavna bi pa definitivno bila 5)... :-)))

LpA
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2675376] 26.09.17 13:20 · odgovor na: pobalin (#2675363)
Odgovori   +    4
... da se uči iz primera Mišković (Srbija), preživi krajši cajt v zaporu (priporu) kot on in ostane spoštovan poslovnež do konca življenja ter zgradi še en 5 zvezdnični hotel v LJ.

(Mišković je izšel iz zgodbe kot zmagovalec, čeprav s praskami, bojim se, da bo Todorić precej manj pejnezov odnesel s seboj, pa še kako batino več bo dobil. No, v zaporu pa ne bo ždel kaj več kot 2 meseca. Bodo že urihtali.)
shevchenko sporočil: 21.898
[#2675390] 26.09.17 14:10
Odgovori   +    0
sedaj ko mu financna trobila ne lobirajo vec za njegove interese, je pac ustvaril svoje trobilo.
anon-172247 sporočil: 1.022
[#2675407] 26.09.17 15:38 · odgovor na: shevchenko (#2675390)
Odgovori   +    2
Trobila iz Financ, ste hoteli reči?
gobim sporočil: 583
[#2675416] 26.09.17 16:07
Odgovori   +    2
Todorić, da bi bil kriminalec? Tisti ugledni poslovneži, ne samo balkanskega , ampak menda celo evropskega formata. Tisti, ki bo Slovence naučil ne samo kako se dela sladoled, ampak tudi kako se posluje v trgovini, kasneje pa kako se distribuira tisk in "prepričuje" politike. Pa saj to ne more biti res!? Pa saj so vendar najuglednejša imena (direktor, urednica in najudarnejše novinarke) najpomembnejšega slovenskega poslovnega dnevnika pisali same pohvale o njem!

Saj veste, le prodajmo, nikar gledat na ceno in eksterne efekte na slovensko ekonomijo in kmetijstvo še posebej. Če bo Todoriću dobro bo nam tudi!. Navsezadnje tako uči neoliberalna ideologija; "trickle down" se menda temu reče. V teoriji lepo , samo v praksi kar nekako noče delovati. Sicer pa še vedno bolje od samozvanih varuhov nacionalnega interesa - Menciger, tisti Golob,...Apage, Satan!

Le kako se lahko taki ekonomski in poslovni eksperti zmotijo?. Da jim niso počitnice v Todorićevih vilah, vožnje z njegovim helikopterjem ali obiski v PIK Vrbovec s kakšnim priboljškom vred otežili presoje. Zlobni natolcevalci menda govorijo o polnih prtljažnikih salam in klobas. Kdo bi vedel...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2675424] 26.09.17 17:26 · odgovor na: pobalin (#2675363)
Odgovori   +    3
Damn, sem po dolgem času šel pogledat na portal+, pa koga najdem tam - Bineta!?! Kako vehementno (in slaboumno) zagovarja investicijo v TEŠ6...

pismo, pa ne morš no... :-//

ampak, glede na rezultat včerajšnjega referenduma, si očitno več kot zaslužimo... :-(

www.portalplus.si/mo...-6-kordez/

LpA
anon-326021 sporočil: 114
[#2675436] 26.09.17 18:47
Odgovori   +    2
čas vnosa: 26.09.17 15:48
To sporočilo je izbrisal avtor (29.04.2018 10:19)
pobalin sporočil: 14.456
[#2675454] 26.09.17 21:37 · odgovor na: bobek13 (#2675424)
Odgovori   +    2
[bobek13]
Damn, sem po dolgem času šel pogledat na portal+, pa koga najdem tam - Bineta!?! Kako vehementno (in slaboumno) zagovarja investicijo v TEŠ6...
www.portalplus.si/mo...-6-kordez/
Ne vem, če bom šel brat, ker sem že cel mesec besen zaradi branja njegovega pisma eminentnega bralca, ki je izlil svoje strokovno mnenje o Urbasovem članku in Zakrajškovih izjavah. Besen sem pa zato, ker je baraBine pametnjakarsko razložil, kakšen finančni stampedo se je odvijal,
V samo petih letih so neto obveznosti rezidentov Slovenije do tujine narasle z nič na 20 milijard evrov.
...pomemben del smo v zadnjih letih tudi vrnili (govorim o dolgu vseh slovenskih rezidentov in ne o javnem dolgu države, ki je samo del celotnega dolga).
shrani.si/f/O/Uf/2UY...kordez.jpg
čisto pa zamolčal, da je to čredo pomagal poganjati v dir tudi on s svojo oholo pogoltnostjo. In da je njegova izjava "smo v zadnjih letih tudi vrnili" umazana kot kravja rit. On ni vrnil praktično ničesar, samo izropal in uničil.
pobalin sporočil: 14.456
[#2675458] 26.09.17 22:13 · odgovor na: gobim (#2675416)
Odgovori   +    5
Todorić, točno tak, kakršen je, je tranzicijski oblastni eliti Moje Dežele prišel zelo prav, da bo njegov prah prekril spomin raje na to, kako je ta elita Mercator mrcvarila dolga leta pred Todorićem. Todorić je krasen balkanski alibi za balkansko bakanalijsko tranzicijsko mafijo Moje Dežele.

Predvsem pa niso Finance odvrgle rdečega kadavra z velikim M, ampak je to naredila politična vrhuška in njeni strici iz ozadja. Namesto da se spravljaš na marginalne manipulatorje javnega mnenja in ideološke vneteže z uredniško agendo, raje napiši kaj insajderskega o ljudeh in dejanjih, ki so Mercator spravili na rob in potem pahnili čezenj. Dejanja štejejo, ne besede, sicer bi bil jaz že milijonar.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2675469] 27.09.17 06:25 · odgovor na: pobalin (#2675454)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bobek13 27.09.2017 06:25
Tako!

In če se je še zdelo "smešno" da ga gosti JPD, je to, da ga najdem na portalu+ pa že je*anje v glavo...

:-//

LpA
bobek13 sporočil: 4.301
[#2675470] 27.09.17 06:30 · odgovor na: pobalin (#2675458)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Todorić, točno tak, kakršen je, je tranzicijski oblastni eliti Moje Dežele prišel zelo prav, da bo njegov prah prekril spomin raje na to, kako je ta elita Mercator mrcvarila dolga leta pred Todorićem. Todorić je krasen balkanski alibi za balkansko bakanalijsko tranzicijsko mafijo Moje Dežele.

Predvsem pa niso Finance odvrgle rdečega kadavra z velikim M, ampak je to naredila politična vrhuška in njeni strici iz ozadja. Namesto da se spravljaš na marginalne manipulatorje javnega mnenja in ideološke vneteže z uredniško agendo, raje napiši kaj insajderskega o ljudeh in dejanjih, ki so Mercator spravili na rob in potem pahnili čezenj. Dejanja štejejo, ne besede, sicer bi bil jaz že milijonar.
Touche...

;-)

LpA
pobalin sporočil: 14.456
[#2675643] 27.09.17 16:05 · odgovor na: bobek13 (#2675469)
Odgovori   +    2
[bobek13]
In če se je še zdelo "smešno" da ga gosti JPD, je to, da ga najdem na portalu+ pa že je*anje v glavo...
Saj tudi Živadinov tja paše kot kravi sedlo. :-)

Portalplus rabi nekaj uravnoteževalnih in "strokovnih" vsebin, da ne bo izgledal kot neko konservativistično, staromeščansko, zmerno desničarsko, mnenjsko ropotalo, kot pribežališče odpisanih in izločenih cepetal z nadpovprečnimi egi. Vsi moškega spola, če se ne motim. :-)
gobim sporočil: 583
[#2675911] 29.09.17 06:39 · odgovor na: pobalin (#2675458)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Todorić, točno tak, kakršen je, je tranzicijski oblastni eliti Moje Dežele prišel zelo prav, da bo njegov prah prekril spomin raje na to, kako je ta elita Mercator mrcvarila dolga leta pred Todorićem. Todorić je krasen balkanski alibi za balkansko bakanalijsko tranzicijsko mafijo Moje Dežele.

Predvsem pa niso Finance odvrgle rdečega kadavra z velikim M, ampak je to naredila politična vrhuška in njeni strici iz ozadja. Namesto da se spravljaš na marginalne manipulatorje javnega mnenja in ideološke vneteže z uredniško agendo, raje napiši kaj insajderskega o ljudeh in dejanjih, ki so Mercator spravili na rob in potem pahnili čezenj. Dejanja štejejo, ne besede, sicer bi bil jaz že milijonar.
Pobalin,

tole je pa nadstandardni komentar v Financah. Stavek "marginalne manipulatorje javnega mnenja in ideološke vneteže z uredniško agendo" pa si bo potrebno zapomniti. Žal ne vem vse zgodbe, daleč od tega. Po mojem, kljub temu da je v vsakem komentarju del resnice, zgodba ni tako enostavna. In ima, poleg domače balkanske tudi zelo pomembno mednarodno komponento, ki je povsem skrita pred očmi, pa zato nič manj pomembna.

Smisel vsega tega pisanja in komentiranja je predvsem v tem, da ljudem pokažemo primitivnost neoliberalne politike, ki se trobi v Financah. Če lahko tukaj vsaj malo vplivamo na mnenje ljudi ali zasadimo nekaj dvoma, je že zaradi tega vredno. Lepo te pozdravljam.
pobalin sporočil: 14.456
[#2675952] 29.09.17 11:58 · odgovor na: gobim (#2675911)
Odgovori   +    6
[gobim]
Žal ne vem vse zgodbe, daleč od tega.
Najbrž nihče ne ve vse zgodbe, zato naj vsak pove, kar ve, vsak svoj blok, potem bomo pa počasi dobili celo verigo (figurativnost pisanja poskušam trendno aktualizirati).
Po mojem, kljub temu da je v vsakem komentarju del resnice, zgodba ni tako enostavna. In ima, poleg domače balkanske tudi zelo pomembno mednarodno komponento, ki je povsem skrita pred očmi, pa zato nič manj pomembna.
Gobim, tudi tole sklicevanje na "pomembne zunanje komponente, ki so skrite a niso nič manj pomembne" je samo megla, ki zakriva vprašanje razčiščenja notranjih komponent. Mene najprej zanima, ali je domači del mercatorjevanja (in drugega) posledica absolutne nesposobnosti, neobvladljivega pohlepa ali čistokrvna narodna izdaja. Ker glavni akterji tega so še vedno na sceni vključno z ljubljanskim despotom Jankovićem, ki je točno toliko socialen kot je neoliberalen, in čudežnim dečkom Žigo Debeljakom, ki ima totalno postmoderno kripto identiteto, kar na splošno velja za celotno njegovo sedanje okolje napihnjenega kronično luzerskega in smrdljivo kalnega Gorenja.

Šele potem, ko mi bodo jasne domače rabote in rabotnici, sem se pripravljen ukvarjati z vprašanjem, kaj je bilo dirigirano od zunaj, kako in zakaj. Naj bi vse propadlo tako, da bo cel mega-jugo distribucijski in maloprodajni kanal poceni in na en mah dobila ena firma/sila? Je bila najprej mišljena zahodna, pa šele po krizi vzhodna, so bili Rusi ves čas v igri, kdaj se je zadeva prekucnila proti silogarhom itn. In kam v teh domnevnih teorijah geostrateške neoliberalne zarote proti malemu napaćenemu podalpskemu narodu paše zgodba o Tušu?
Smisel vsega tega pisanja in komentiranja je predvsem v tem, da ljudem pokažemo primitivnost neoliberalne politike, ki se trobi v Financah. Če lahko tukaj vsaj malo vplivamo na mnenje ljudi ali zasadimo nekaj dvoma, je že zaradi tega vredno.
Super, nad agitprop ene ideologije bi šel ti z agitpropom druge ideologije, jaz naj bom pa neumen kmet v tej vaši vzajemno primitivni dolfe-josifovski igri?! Ti ne bi prepričeval z argumenti, ampak bi sejal dvome. Tebe ne zanima izgradnja lastne pozitivne zgodbe, ampak rušenje one druge zgodbe oz. zablode. Jok brate odpade, kar se mene tiče. Mene prepričajo samo tisti, ki so pripravljeni razkriti in pojasniti tridimenzionalnost svojih zgodb, pa naj bodo to novinarji, politikanti ali pa biznismeni. Ploščate flance pa kar imejte eni in drugi.

Pa da veš, da praviloma z veseljem preberem tvoje komentarje in se kregam s teboj, ker se učim tudi od ljudi, s katerimi se ne strinjam. Lep vikend ti želim.

Strani: 1