Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 29.09.2017 10:13
... Kako sem se, butelj, lotil učenja o kriptovalutah in blockchainu ...

... čuj, Pero ... evo, tudi jaz o kriptovalutah in blockchainu nimam pojma, sem pa se zdaj spomnil, da sem zadnjič na totem forumu prebral, da v eni gostilni v Ljubljani hrano in pijačo lahko plačaš z bitcoini, pa bom zato malo na glas razmišljal, zakaj se z bitcoini tam NE plačuje ... khmm, ker če so cene v bitcoinih in jih je gazda zaradi volatilnosti bitcoinov napisal zjutraj - v gostilni mora biti cenik javno objavljen - glede na včerajšnji tečaj, potem bi - ker nisem butelj - zaradi volatilnosti bitcoinov jaz ob kosilu na telefonu najprej pogledal na tečajnico in če se mi splača plačat v bitcoinih, bi plačal z njimi, če pa se mi bolj splača plačat z evri, pa bi hotel protivrednost bitcoinov plačat z evri ... no, ampak tudi gazda - ker ni butelj - se razume na bitcoine in tudi on bi - preden bi mi izstavil račun - najprej pogledal na tečajnico in če se mu kosilo splača kasirat v bitcoinih, bi kasiral z njimi, če pa se mu glede na aktualni tečaj bitcoinov bolj splača kasirat v evrih, pa bi mi protivrednost bitcoinov hotel kasirat z evri ... alzo, če skrajšam, za isto kosilo bi on rad imel evre, jaz pa bi plačal z bitcoini oziroma obratno, tako da je verjetno tudi totemu prodajalcu pohlepa Timu Žagarju jasno, zakaj kosilo kljub oglaševanemu sprejemanju bitcoinov ne bo plačano z bitcoini, ker pač noben od obeh ponosnih lastnikov bitcoinov zavestno ne bo hotel imeti izgube, sploh ker jih lahko s profitom proda množici ljudi, ki očitno čakajo v vrsti, da bodo tudi oni z bitcoini naredili profit ... aja, in primer iz ljubljanske gostilne seveda velja za vse posle in za celi svet, razen če kdo malo za reklamo s plačevanjem z bitcoini sam sebi zavestno dela izgubo, ker bo s pohlepom drugih ljudi kasneje zaslužil več ...

P.S.: ne zameri, če sem s preprostimi besedami na preprostem primeru kosila mogoče destruktivno vplival na tvoje visokoleteče bralstvo, ki ima preveč denarja in bi rado investiralo v pohlep ... no, sem pa od visokoletečega bralstva pripravljen slišati, v čem sem se zmotil, ker ne razumem kriptovalut in blockchaina, s katerim bi tisoč investitorjem lahko prodal 20 odstotkov svojega stanovanja, ker bi se tisoč investitorjev tako rado tlačilo pod mojo streho ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen