Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Golobič od filozofa do kmeta

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (3)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-76887 sporočil: 18.121
[#517544] 08.06.09 11:48 · odgovor na: anon-6533 (#517232)
Odgovori   +    0

pavel je napisal(a):

 Če ne bo v bližini kakšno golf igrišče.
 
a misliš, da bo naredil GG Country Club?
anon-9939 sporočil: 17.846
[#517546] 08.06.09 11:49 · odgovor na: tstih (#517535)
Odgovori   +    0

tstih je napisal(a):

 
Golobič bi za začetek lahko javnosti razložil, zakaj je bil njegov patent maja 2005 registriran na nekoga drugega -
http://3.bp.blogspot...atenti.jpg< /a>

Ko in če mu to uspe pa lahko razloži zakaj in kako je letel bivši tehnični direktor Mobitela, ki ni želel podpisati pogodbe za gradnjo stolpov z Ultro.

Okostnjakov je polna omara. Ta dva, naprimer, sploh še nista prišla do novinarjev.

Lp,
Tomaž
 
Ni niti najmanjšega dvoma, da bo tisti, ki je izpostavljen medijskim reflektorjem bolj na udaru od tistega, ki je nekaj sicer začel, se ustrašil in se vrnil v varno zavetje dnevnega komentiranja.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#517554] 08.06.09 11:51 · odgovor na: anon-102514 (#517542)
Odgovori   +    0

schcuka je napisal(a):

 Moje mnenje (poslal sem overovljeno izjavo): ker se nam liberalcem jebe za druge.
P: Za uresničevanje lastnih ambicij zares ne potrebujemo "bergle"; tako kot vsak petdeseti (50-ti) volilni upravičenec v RS...

To se pravi, da liberalci tem drugim prepuščate inicijativo in politični prostor. Ostalega ne bom komentiral.
tstih sporočil: 5.199
[#517555] 08.06.09 11:52 · odgovor na: anon-190414 (#517534)
Odgovori   +    1

Klaus09 je napisal(a):

Tist kar bi res rd slišu je kdo je začeu s to gonjo. A so bli tajkuni, al SDS, al LSD al sam novinarji? Kdo ve? Po moje so bli tajkuni, sej majo tud večino medijev. Ker medij pa ni u lasti tajkunov???
Ti bi rad slišal dve pravljici. Kaj pa je narobe z resnico?

Kaj je narobe z dejstvom, da je tu prisotna pokvarjenost in rokovnjaštvo, kii zaudarja do neba in da novinarji to odkrivajo. In da nas normalne pri tej temi ne brigajo tajkuni, ampak umazanije, ki se tičejo naše porabe in odgovori nanje...pika.

T.
tstih sporočil: 5.199
[#517556] 08.06.09 11:54 · odgovor na: anon-9939 (#517546)
Odgovori   +    4

0219K21 je napisal(a):

 
Ni niti najmanjšega dvoma, da bo tisti, ki je izpostavljen medijskim reflektorjem bolj na udaru od tistega, ki je nekaj sicer začel, se ustrašil in se vrnil v varno zavetje dnevnega komentiranja.
 
Darko Bulat iz Zaresa bi rad spremenil temo in zameglil pogovor, ker mu niso všeč dejstva. Izzval bi rad prepir s čisto drugega področja, ker mu niso všeč dejstva o pokvarjenostih Golobiča in bi rad druge ljudi čimprej odgnal od pogovora, da te stvari ne pridejo v javnost. Zraven pa zgeneriral čimveč sporočil, ki naj čimhitreje odrinejo obremenilna dejstva, ki so navedena z linki...
anon-102514 sporočil: 6.114
[#517559] 08.06.09 11:55 · odgovor na: anon-9939 (#517554)
Odgovori   +    2

0219K21 je napisal(a):


To se pravi, da liberalci tem drugim prepuščate inicijativo in politični prostor . Ostalega ne bom komentiral.
 Moj izbor je do nadaljnega: najmanj slab med slabimi - Ivan Janez Janša.
P: Vsaj javno ne zagovarja upravičenost političnih pobojev in laži.
najobj sporočil: 32.175
[#517563] 08.06.09 11:57 · odgovor na: anon-190414 (#517534)
Odgovori   +    0

tstih je napisal(a):

Golobič je bil glavni kadrovnik LDS ves čas njene oblasti. Kdor vidi v njem "borca proti tajkunom" in ne le politične poze je tepec s spominom ribe in ne bi smel imeti volilne pravice, ker dela škodo.

Klaus09 je napisal(a):

  Demokrat pa tak, k bi drugač mislečm jemou pravico do volitev. Si se pokazu.

Če je res kej slabga naredu, pol to ni prou, čeprou jest tega ne vem. Mene zanima, kva dela zdej, al dela tko, kt si jest želim, al pa ne. Kolkr vem, so vsi zagovarjal tajkune razn Golobiča pa Erjavca. Erjavc je za penzjonerje, pa mi ostane sam Golobič. Tko je to.

Tist kar bi res rd slišu je kdo je začeu s to gonjo. A so bli tajkuni, al SDS, al LSD al sam novinarji? Kdo ve? Po moje so bli tajkuni, sej majo tud večino medijev. Ker medij pa ni u lasti tajkunov???
 
... eh, prjatu Klaus09 ... saj tstih sploh ni rekel, da je demokrat ... on je liberalec ... sicer pa, kje si se ti zgubu, da te ni blo tolk cajta tuki ... morm prznat, d sn te kr nmau pogrešou ...
tstih sporočil: 5.199
[#517568] 08.06.09 11:59
Odgovori   +    3
Še nekaj dejstev v preverbo

1. Golobič bi za začetek lahko javnosti razložil, zakaj je bil njegov patent 22.augusta 2005 registriran na nekoga drugega.

3.bp.blogspot.com/_7...atenti.jpg

Kako to patenti spreminjajo izumitelje?

2. Vprašajte ga, ali kaj ve o zamenjavi bivšega tehničnega direktorja Mobitela, ki ni želel podpisati pogodbe za gradnjo stolpov z Ultro?

3. Ali lahko razloži izvor svojega premoženja? Kako si lahko privošči s prijavljenimi dohodki dve stanovanji, trisobno v centru Ljubljane, dvajset tisoč kvadratov zemlje za nadomestno gradnjo kilometer in pol od sečoveljskih solin, lastniški delež v Ultri, itn.

Lp,
Tomaž
anon-9939 sporočil: 17.846
[#517571] 08.06.09 12:00 · odgovor na: (#517553)
Odgovori   +    0

s8t je napisal(a):

 
Zopet logična napaka: prvi je na oblasti. Žarometi so odvisni od oblastne pozicije.

To ni nujno res. Opozicijski politiki so tudi pogosto tarča povečanega zanimanja medijev za zasebne posle. V tem smislu se naš politični prostor deli na najmanj tri dele. Sestavljajo ga vsakokratna koalicija, vsakokratna opozicija in pa mediji.

Koalicija, čeprav načeloma razdrobljena navadno deluje znotraj doseženega soglasja o skupnih ciljih.

Opozicija, navadno razdrobljena in brez skupnega cilja (razen cilja, ki je lasten vsaki opoziciji, to pa je dokopati se oblasti).

Mediji so v tej sliki še najbolj razdrobljeni, a zaradi tega, ker v širši javnosti velja, da "mediji niso na oblasti in se oblasti niti ne morejo dokopati" in zaradi tega naj načeloma ne bi imeli lastnega oblastvenega interesa, so še najbolj vredni zaupanja.

Pa čeprav je ravno v medijih največ očitne medijske manipulacije, da ne rečem celo odkritih laži. OK, medijske laži tepejo tako koalicijo kot opozicijo, pa vendar zainteresirani javnosti kažejo sliko o politikih, kot če bi gledali pokrajino skozi kaleidoskop in ne skozi daljnogled.

In vendar je to edino do česar se je mogoče dokopati v demokraciji. Do tega, da vsak ima pravico do svoje resnice in do svojega videnja o tem kaj je res in kaj ni res. Po moje je tako tudi prav, ter kdo tega ne prenese naj se v politiko niti ne spušča.

V tem oziru se GG še kar presenetljivo dobro drži, glede na dosežen volilni rezultat na EU volitvah pa je prav mogoče, da je tudi same afere "Ultra" nepreklicno konec.
tstih sporočil: 5.199
[#517574] 08.06.09 12:01 · odgovor na: tstih (#517568)
Odgovori   +    0

tstih je napisal(a):
Še nekaj dejstev v preverbo 1. Golobič bi za začetek lahko javnosti razložil, zakaj je bil njegov patent 22.augusta 2005 registriran na nekoga drugega. 3.bp.blogspot.com/_7...atenti.jpg Kako to patenti spreminjajo izumitelje? 2. Vprašajte ga, ali kaj ve o zamenjavi bivšega tehničnega direktorja Mobitela, ki ni želel podpisati pogodbe za gradnjo stolpov z Ultro? 3. Ali lahko razloži izvor svojega premoženja? Kako si lahko privošči s prijavljenimi dohodki dve stanovanji, trisobno v centru Ljubljane, dvajset tisoč kvadratov zemlje za nadomestno gradnjo kilometer in pol od sečoveljskih solin, lastniški delež v Ultri, itn. Lp, Tomaž
 
Pa denimo še...kdaj bo odgovoril na neodgovorjena novinarska vprašanja s Financ ... naprimer: kako je poštenjak od 100 kvadratov nadomestne gradnje prišel na 200 kvadratov, kdo je izdal dovoljenje, itn...

Lp,
Tomaž
anon-190414 sporočil: 709
[#517575] 08.06.09 12:02 · odgovor na: tstih (#517555)
Odgovori   +    0

tstih je napisal(a):

Ti bi rad slišal dve pravljici. Kaj pa je narobe z resnico?

Kaj je narobe z dejstvom, da je tu prisotna pokvarjenost in rokovnjaštvo, kii zaudarja do neba in da novinarji to odkrivajo. In da nas normalne pri tej temi ne brigajo tajkuni, ampak umazanije, ki se tičejo naše porabe in odgovori nanje...pika.

T.
 Pokvarjenost? Zame si ti bl nepošten kt GG. Zagovarjaš čist mim oceno parcelo za recmo 1 do 2 miljona glede parcele. GG se je zlagou in pol prznou, ti pa še zmer vztrajaš na laži.
Da nau pomote še enktat. Men se zdi laž GG bedna in še bol bedn Zares, k bi se vsi enak zlagal. Če pa pogledam druge politike in stranke, je pa slika še bl bedna.
Se grdo sliš, ampak če hočeš politike brez lagajna, pol bi blo bolš volt menihe. Ti res ne bi lagal, sam kkšnga fantka bi kdaj.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#517577] 08.06.09 12:03 · odgovor na: tstih (#517556)
Odgovori   +    0

tstih je napisal(a):

 
Darko Bulat iz Zaresa bi rad spremenil temo in zameglil pogovor, ker mu niso všeč dejstva. Izzval bi rad prepir s čisto drugega področja , ker mu niso všeč dejstva o pokvarjenostih Golobiča in bi rad druge ljudi čimprej odgnal od pogovora, da te stvari ne pridejo v javnost. Zraven pa zgeneriral čimveč sporočil, ki naj čimhitreje odrinejo obremenilna dejstva, ki so navedena z linki...
 
Jao, Tomaž Štih iz neobstoječe stranke "Liberalci", ti ne bi dojel bistva tudi, če bi ti ga kdo narisal ali napisal z največjimi fonti. Oprosti, ampak s tem, da si sredi začetega dela o ustanavljanju politične stranke "Liberalci" odnehal si pač izgubil verodostojnost.

In ta tema v kateri smo se vrti NATANKO OKOLI VERODOSTOJNOSTI!
anon-194305 sporočil: 1.208
[#517582] 08.06.09 12:05 · odgovor na: anon-102514 (#517559)
Odgovori   +    0

schcuka je napisal(a):

 Moj izbor je do nadaljnega: najmanj slab med slabimi - Ivan Janez Janša.
P: Vsaj javno ne zagovarja upravičenost političnih pobojev in laži.
 Preslabo ga poznaš. Tudi krog mojih prijateljev mu je nekaj časa nasedal.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#517583] 08.06.09 12:05 · odgovor na: anon-102514 (#517559)
Odgovori   +    0

schcuka je napisal(a):

 Moj izbor je do nadaljnega: najmanj slab med slabimi - Ivan Janez Janša.
P: Vsaj javno ne zagovarja upravičenost političnih pobojev in laži.

Mar nismo že neštetokrat ugotavljali, da je tukaj "leglo" SDS-arjev?! Ali pričakuješ od mene, da ti bom pri vsej tvoji gorečnosti ravno pri tvojem prvem stavku oporekal?
anon-9939 sporočil: 17.846
[#517586] 08.06.09 12:07 · odgovor na: (#517562)
Odgovori   +    0

s8t je napisal(a):

 
Ga bom jaz lovil na to, ti se posveti tistemu, kar si pisal v tem threadu doslej.
 
To pa ti ja ne bo predstavljalo problem. Copy-paste linka, pa je.. :) Ajd.. Mene to absolutno ne moti. Vabljen, da komentiraš vsak moj odstavek. Saj veš, da umetniki delajo, kritiki pa kritizirajo. Brez prvih je življenje slednjih votlo, prazno in brez pomena. :)
anon-190414 sporočil: 709
[#517589] 08.06.09 12:08 · odgovor na: najobj (#517563)
Odgovori   +    0

najobj je napisal(a):

 
... eh, prjatu Klaus09 ... saj tstih sploh ni rekel, da je demokrat ... on je liberalec ... sicer pa, kje si se ti zgubu, da te ni blo tolk cajta tuki ... morm prznat, d sn te kr nmau pogrešou ...
 
Hej, prjatu, en kozarčk bom nate ob prilki!
Mam drugih stvari čez glavo. Drugo punco, dela pouhn ...
Tole z GGjem me je spenlo, pa sm spet šou gor.
Drgač bi me blazn veselil spet kej debatirat po Financah.

Mimgrede - zdej pa spade, da s tistim Kravatarjem branm Zares. Jok. Jest govorim tko kt mislm. Če mi je kdo všeč, povem, nasprotn od obratnga pa tud, hehe.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#517590] 08.06.09 12:09 · odgovor na: (#517515)
Odgovori   +    0

s8t je napisal(a):

 Perverzno.
Točno tako. Na bruhanje mi gre. Če to ni okoriščanje funkcije, po tem ne vem kaj je. Pa prav nič ne pomaga, "da je tako zapisano v zakonu".

lp
bc123a sporočil: 48.253
[#517595] 08.06.09 12:13 · odgovor na: anon-15715 (#517435)
Odgovori   +    1

Dudek je napisal(a):
Glede na cene, po katerih so se lani sklepali posli s kmetijskimi zemljišči v okolici, smo ocenil, da je kvadratni meter vreden 130 evrov.

A si ti zadet ?

http://www.nepremicnine.net/nepremicnine.html?ti p=18&lok2=112&cena=&dem=EUR&odmik=20&m1=&m2=&sort= 1&brez_cene=1&last=&SID=&lev1=&lev2=&page=detail&n ep=3&posr=1&id_drzave=&id_regije=2&lok2=&imageFiel d.x=78&imageField.y=14
 
Ne vem, zakaj nabijate o tem, da je to kmetijsko zemljisce. To je "kmetijsko zemljisce z nadomestno gradnjo", kar ga dela s stranisca lastnika prakticno enakovrednega gradbeni parceli z postavljeno hiso. Ta hisa je sicer nekdaj verjetno bila kmecka hisa na kmeckem posestvu, sedaj pa ni razloga da to ne bi bil vikend z bazenom na veliki parceli in lastnim gozdom.

Kdo je tu nor? Za parcelo z moznostjo gradnje na taksni lokaciji in v taksni velikosti bi moral GG odsteti recimo lani ali predlani miljon ali dva EUR (cene nepremicnin letos, se posebej taksnih pa itak ne obstajajo, ker poslov ni, in jih verjetno se ne bo).
anon-190414 sporočil: 709
[#517600] 08.06.09 12:14 · odgovor na: (#517581)
Odgovori   +    0

s8t je napisal(a):


Tega ne zagovarja, ti pa delaš logično napako, ki se ji reče straw man . Druga najbolj debilna takoj za red herringom.
 
Če lohk poveš, kva je to slabga, da zna GG kosit, pol ti verjamem tele flance o straw manu. Si pozabu, da sm bil kr neki časa odzun.

Še enkrat. Al se je enkrat zlagat pa opravičt hujš kt 10x zlagat pa nkol prznat? A to pa ni tvoj slamnati možičk?

Zame je bistvo u tem, kva je prou in kva narobe in kdo vleče poteze iz ozadja. Kučan po moje ne, hehe.
bc123a sporočil: 48.253
[#517603] 08.06.09 12:15 · odgovor na: anon-103833 (#517488)
Odgovori   +    0

andrejgregoric je napisal(a):
če preberem komentar od pecni82, potem se zadeva postavi v povsem drugačno perspektivo. Morda bi raziskovalni novinarju lahko upoštevali še kako strokovno mnenje, ki ni mestno? mene tudi zanima, kako bi lahko prodal nekaj z grmovjem zaraslega kmetijskega zemljišča/gozda za kakšen miljonček.
Ima tvoja parcela gradbeno dovoljenje? Verjetno ne? Ima gor razruseno istrsko podrtijo? Verjetno ne? No, golobiceva ima. In to je ogromna razlika, ker lahko namesto podrtije sezidas novo bajto.
anon-78175 sporočil: 834
[#517607] 08.06.09 12:16
Odgovori   +    0
Spoštovani Frankl, ali nisi prebral:

tad01 [ 12:10 ]

"Takih politikov nočemo"

Take politike sta promovirali vsi mediji po vrsti vsa ta leta. Članek bi izvenen naivno, če nebi v tem sprenevedanju zaznal pilatskem pranja rok. Koliko bolj kredibilo in konstruktivno bi bilo, če bi članek analiziral, kje je bila narejena napaka, da imamo take politike. Če bi Frankel, kot odgovorni urednik analizirav svoj del krivde za to stanje, ne bi bilo slabo.

Prepričan sem , da bi veliko sposobnih ljudi šlo v politiko, ker se ne bojijo spopada političnih idej. Kar ubije duha človeku je adhominem napad na človeka , ne pa konfortacija političnih idej. Pluvanju na počez so imuni samo brezobzirni ljudje, ki so z lahkoto prenesejo vse degradacije, ker korito odtehta vse.

Poleg tega, da ni politične kuture, pa je največji manjko po moje, v vsebini. Sve družboslovne fakutete so na tako nizkem nivoju, da enosatvno od njih ni moč pričakoavti, da bi kreirale, pravo politično misel. 60 let enoumja na fakutetah je nepopravljivi generacijski manjko. Enostavno ni kritične mase političnega razuma. Frankelj lahko še naprej pljuva po politikih, toda oni so posledica, ne vzrok, v tem je problem.
bc123a sporočil: 48.253
[#517612] 08.06.09 12:19 · odgovor na: tstih (#517574)
Odgovori   +    0

tstih je napisal(a):

 
Pa denimo še...kdaj bo odgovoril na neodgovorjena novinarska vprašanja s Financ ... naprimer: kako je poštenjak od 100 kvadratov nadomestne gradnje prišel na 200 kvadratov, kdo je izdal dovoljenje, itn...

Lp,
Tomaž
 
Mally?
anon-48972 sporočil: 1.443
[#517613] 08.06.09 12:22
Odgovori   +    0
Pravijo,da nekaterim "raziskovalnim"novinarjem in komentatorjem na RTV,v zadnjem času redno "prihaja",
vključno z nočnimi polucijami!
Zanimivo,da se to dogaja ob glodanju Golobiča,kjer združno sodelujeta opozicija in pozicija-LDS,SD in SDS ter vrsta neustrašnih "novinarjev",zbranih okrog Financ.Tudi Mladina ni več tista prava,ki bi naredila analizo vseh laži in goljufij od Peterletovega stanovanja do zaslužkarstva Virantove žlahte,ne, raje se utaplja v vrhunskih Nežmahovih pamfletih.Kaj nam res ni rešitve?...celo modreca iz Tomišlja sta zabredla še malo globje v "spravo in ustavo",da le ne ostaneta v pozabi brezuspešnega nakladanja tranzicijskih manter.
Naj živi,raste in cvete nov slovenceljski rod!!!
anon-190414 sporočil: 709
[#517619] 08.06.09 12:25 · odgovor na: bc123a (#517603)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Ima tvoja parcela gradbeno dovoljenje? Verjetno ne? Ima gor razruseno istrsko podrtijo? Verjetno ne? No, golobiceva ima. In to je ogromna razlika, ker lahko namesto podrtije sezidas novo bajto.
 Še tole, pol pa res grem še kej bl pametnga počet. Tud moj fotr ma tako parcelo, res ne ob morju, pa lohk gor gradiš, pa tak. Pa je ne morš prodat za 500.000.
Razlika je u tem, al lohk prodajaš za parcele al ne, al je kkšna fora recmo tik ob obali, al je to u glaunem sam gozd pa njive. Zato bi reku, da je to laž, ne pa narobe ocena.
Če so pa res take cene, pol pa jujuhu. Koj prodamo, pa kupmo za to ene par dobrih bajt u Ljubljani. Malo morgen.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#517625] 08.06.09 12:28 · odgovor na: anon-9939 (#517577)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

 
Jao, Tomaž Štih iz neobstoječe stranke "Liberalci", ti ne bi dojel bistva tudi, če bi ti ga kdo narisal ali napisal z največjimi fonti. Oprosti, ampak s tem, da si sredi začetega dela o ustanavljanju politične stranke "Liberalci" odnehal si pač izgubil verodostojnost.

In ta tema v kateri smo se vrti NATANKO OKOLI VERODOSTOJNOSTI!
 Razloži mi kako je lahko iz nečesar, kar ne obstaja ?

lp
anon-171153 sporočil: 4.257
[#517627] 08.06.09 12:29
Odgovori   +    0
Vse kaže, da je GG blizu SLS. Mogoče bo v kratkem prevzel njeno vodenje.
anon-166469 sporočil: 8.684
[#517634] 08.06.09 12:30
Odgovori   +    0
Bravo Finance, izvrsten članek sploh o tem kako mu je uspelo zaobiti status kmeta , verjetno gre zgolj za še eno od mnogih zlorab oblasti in položaja GG !
anon-72895 sporočil: 1.580
[#517640] 08.06.09 12:33
Odgovori   +    0
ZARES=ZALAŽ!
anon-116290 sporočil: 1.784
[#517644] 08.06.09 12:35
Odgovori   +    0
Pecni 82 NE LAŽI. Vem, kako so italijani ponujali lastnikom ob tistih solinah 3 milijone evrov za eno hiše, pa še mal vrta je bilo zraven. Tako da, ne me jebat, tudi če je varovano itd. Se vidi, da je Golobič vse zgoljufal, ČE BI NAREDIL KMETIJSKO ŠOLO, BI IMEL VSAJ KMEČKO ZDRAVO PAMET, tko pa še tega nima. Se vidi da je zemljišče pridobil KORUPTIVNO, pa pika. Sam tepec tega ne vidi.
bc123a sporočil: 48.253
[#517645] 08.06.09 12:35 · odgovor na: anon-190414 (#517619)
Odgovori   +    0

Klaus09 je napisal(a):

 Še tole, pol pa res grem še kej bl pametnga počet. Tud moj fotr ma tako parcelo, res ne ob morju, pa lohk gor gradiš, pa tak. Pa je ne morš prodat za 500.000.
Razlika je u tem, al lohk prodajaš za parcele al ne, al je kkšna fora recmo tik ob obali, al je to u glaunem sam gozd pa njive. Zato bi reku, da je to laž, ne pa narobe ocena.
Če so pa res take cene, pol pa jujuhu. Koj prodamo, pa kupmo za to ene par dobrih bajt u Ljubljani. Malo morgen.
Jah, ne vem za koliko jo lahko prodas letos. Verjetno je sploh ne mores. Lani pa bi jo lahko verjetno za lepo vsoto.

Dajte se zmeniti z nepremicninarji, ki pravijo, da cene niso padle, ker so nepremicnine nelikvidne. Koliko je potem cena Celovskih dvorov, ki jih a) noben ne kupuje b) jih Vegrad ceni na 3000-4000 EUR/m2? A 0 ali 3000 EUR/m2?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8