Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Število nepremičninskih poslov strmo navzdol

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (1)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15

anon-126120 sporočil: 271
[#330729] 30.09.08 16:28 · odgovor na: anon-10003 (#330718)
Odgovori   +    0
Najemnine so direktno odvisne od plač ljudi. Te pa niso velike.
anon-162131 sporočil: 2.080
[#330747] 30.09.08 16:41 · odgovor na: anon-126120 (#330729)
Odgovori   +    0
Jaz bom dajal garsonjero v bžg v najem, samo za normalne denarje, nisem pitbul kot večina najemodajalcev po lj. 
anon-10003 sporočil: 2.478
[#330846] 30.09.08 20:21 · odgovor na: anon-126120 (#330729)
Odgovori   +    0

LeQuack je napisal(a):
Najemnine so direktno odvisne od plač ljudi. Te pa niso velike.
 
To je res kaj praviš,samo da iz vasi prideš v mesto in imaš do službe 700 m,boš dal tudi zadnji eur za najemnino.
Vedno se najdejo eminentneži,no zaenkrat jih jaz imam,katerim oddajam stanovanje.
MF-302701 sporočil: 449
[#331073] 01.10.08 09:21 · odgovor na: anon-17372 (#330572)
Odgovori   +    0
Dobro jutro vsem!
Ker je trg nepremičnin trenutno v mirovanju, imam čas še za kakšen nasvet in priporočila.
Na prvem mestu moram pohvaliti časnik FINANCE ker je začel izjavljati in obveščati javnost z nekoliko drugačnimi napovedi ki so veljali dneve nazaj.Na enih od radijskih postaj so opozorili bodoče kupce nepremičnin naj še malo počakajo z nakupom, saj tudi ČE NE PADEJO CENE NEPREMIČNIN, imeli bojo večjo izbiro za nakup. S to izjavo so se zelo približali mojim trditvam da cene nepremičnin v Sloveniji ne bojo padle, samo mirovali bojo, in to samo iz enega glavnega razloga: 99% prodajalcem se ne mudi s prodajo, v nobenem primeru ne bojo znižali ceno, samo tisti prodajalci ki so kupili nekaj ugodnega ali pa so prisiljeni prodati bojo prodali in te so samo 1%.Za boljše razumeti vse to, dovolj zgovoren je podatek da iz ponudbe cca 200 nepremičnin ki se trenutno prodajajo na trgu ( govorim samo za Obalo ), samo 2-5 nepremičnin je dejansko tudi prodanih ( podatek iz zanesljivih virov na davčnih uradih ).Ker pa se tiče bank ( kar sta tudi guverner BS in finančni mister ) potrdila, naše banke so stabilne in ni  nobenih strahov da ne bi še naprej  odobravali hipotekarnih kreditov ( mogoče z malo višjo obrestno mero-ampak to ni nič glede z rastjo cen nepremičnin v bodoče ).Kot kreditodajalci so zelo pazljivi komu dajejo kredit, naši posojilojemalci so povsem nekaj drugega kot tisti iz ZDA, so bolj disciplinirani v izplačevanju anuitet in še to je eden od razlogov da pri nas je nemogoče da se sesuje nepremičninski trg.Ker so naši posojilojemalci zelo pridni, banke so še naprej ponujati kredite in jaz tu ne vidim nobenih težav.Glede izvršb, deložacij iz stanovanja pa še to: zadnje dneve je bilo napihovanje v medijih in po preverjenih podatkih lahko vse to demantiram in trdim da je vse to laž, da se ostvari strah v javnosti.Pri več avstrijskih bank, ki so jih te dneve omenjali, ni bilo nobene izvršbe, tako da lepo prosim medije da ne poročajo neumnosti in ne zavajajo javnost.Še enkrat bom ponovil: KUPUJTE NEPREMIČNINE, KER JE TO ENA OD NAJBOLJ VARNIH NALOŽB. Ne govorim pa da je to edina opcija.Tisti z malo bolj zdravim želodcem pa lahko investirajo tudi v delnice, ki spet ni tako slaba naložba še posebej v sedanji situaciji, ko so skoraj vse delnice na minimalni ravni in dosegle dno,v prihodnosti je pričakovati da bo spet vse šlo navzgor.Konec koncev, povejte mi kdaj se najbolj splača kupiti delnice, odgovor: ko so dosegle dno in so na najnižji ravni ( vsaj upajmo da je to najnižja točka ).Takrat najbolj pogumni kupujejo in čez čas bojo pobirali dobičke.Še vedno sem mnenja da premožemnje je treba razpršiti, pri meni je 80% na 20% v korist nepremičnin, ker menim da je to eden od najbolj sigurnih in poštenih poti do ustvarjanja bogatstva.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#331080] 01.10.08 09:28 · odgovor na: MF-302701 (#331073)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Ker je trg nepremičnin trenutno v mirovanju
sanjaj. trg nepremicnin je na poti navzdol.
anon-11988 sporočil: 1.370
[#331086] 01.10.08 09:33 · odgovor na: MF-302701 (#331073)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
cene nepremičnin v Sloveniji ne bojo padle, samo mirovali bojo, in to samo iz enega glavnega razloga: 99% prodajalcem se ne mudi s prodajo
Jah, nekaterim se res ne mudi, nikakor pa ne verjamem, da je 99% prodajalcev pripravljeno čakat npr. 5 let, da bodo prodali zadevo (btw: če v petih letih cene ne spremenijo, to pomeni, da je že zaradi inflacije kar nekaj nižja).
Vsekakor pa cene nepremičnin v Sloveniji že padajo. Malo spremljam oglase, pa se vse pogosteje dogaja, da se cene v oglasih nižajo. (Pri tem mi je smešno, da pogosto oglas najprej za nekaj dni umaknejo, potem pa ga spet objavijo z nižjo ceno. Ne vem, a mislijo, da potem folk ne bo dojel, da gre prodaja bolj slabo in da morajo nižat cene.) Enega v našem koncu gledam, ki prodaja nekaj novih nepremičnin, pa v zadnjem letu pridno vsak mesec zniža cene za nekaj tisoč evrov - prodal pa še vedno ni, me zanima, koliko bo moral še znižati.
MF-302701 sporočil: 449
[#331101] 01.10.08 09:46 · odgovor na: milos6 (#330648)
Odgovori   +    0
Odgovor milos6-u: ne vem kako je mogoče primerjati Trst z našo lepo Obalo. Primerjava je absurdna. Iz preverjenih virov ( kontakt z nepremičninskami družbami iz Trsta ) je zelo malo sklenenjih poslov s slovenskimi državljani in to je zgovoren podatek da povpraševanje po njihovih nepremičninah z naše strani je zelo malo. Eden od poglavitnih razlogov je nečisto okolje in onesnaženost.Pol Trsta je onesnažen samo zaradi njihove jeklarne, tako da veliko Italijanov beži k nam, veliko povpraševanje je po Krasu kjer so cene nepremičnin ( vsaj za zdaj ) dokaj relativno nizke in dosegljive za njihovo denarnico.Strinjam pa se s tabo da glede družabnega življenja Trst ni primerljiv z našo Obalo.A ni lepo da živiš v mirnem in prijetnem ter čistem okolju in če si zaželiš malo več družabnega življenja se usedeš v avto in za 15 min vožnje si že tam.Meni je iz Kopra bližji Trst kot Portorož, tako da nevidim nobenih težav da malo zažuram tudi na oni strani meje ki je ni več.Lep pozdrav vsem tistim ki se strinjajo z mano, pozdravljam pa tudi tiste ki se ne strinjajo.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#331111] 01.10.08 09:58 · odgovor na: MF-302701 (#331073)
Odgovori   +    2

MF-302701 je napisal(a):
Dobro jutro vsem!
Ker je trg nepremičnin trenutno v mirovanju, imam čas še za kakšen nasvet in priporočila.
Na prvem mestu moram pohvaliti časnik FINANCE ker je začel izjavljati in obveščati javnost z nekoliko drugačnimi napovedi ki so veljali dneve nazaj.Na enih od radijskih postaj so opozorili bodoče kupce nepremičnin naj še malo počakajo z nakupom, saj tudi ČE NE PADEJO CENE NEPREMIČNIN, imeli bojo večjo izbiro za nakup. S to izjavo so se zelo približali mojim trditvam da cene nepremičnin v Sloveniji ne bojo padle, samo mirovali bojo, in to samo iz enega glavnega razloga: 99% prodajalcem se ne mudi s prodajo, v nobenem primeru ne bojo znižali ceno, samo tisti prodajalci ki so kupili nekaj ugodnega ali pa so prisiljeni prodati bojo prodali in te so samo 1%.Za boljše razumeti vse to, dovolj zgovoren je podatek da iz ponudbe cca 200 nepremičnin ki se trenutno prodajajo na trgu ( govorim samo za Obalo ), samo 2-5 nepremičnin je dejansko tudi prodanih ( podatek iz zanesljivih virov na davčnih uradih ).Ker pa se tiče bank ( kar sta tudi guverner BS in finančni mister ) potrdila, naše banke so stabilne in ni  nobenih strahov da ne bi še naprej  odobravali hipotekarnih kreditov ( mogoče z malo višjo obrestno mero-ampak to ni nič glede z rastjo cen nepremičnin v bodoče ).Kot kreditodajalci so zelo pazljivi komu dajejo kredit, naši posojilojemalci so povsem nekaj drugega kot tisti iz ZDA, so bolj disciplinirani v izplačevanju anuitet in še to je eden od razlogov da pri nas je nemogoče da se sesuje nepremičninski trg.Ker so naši posojilojemalci zelo pridni, banke so še naprej ponujati kredite in jaz tu ne vidim nobenih težav.Glede izvršb, deložacij iz stanovanja pa še to: zadnje dneve je bilo napihovanje v medijih in po preverjenih podatkih lahko vse to demantiram in trdim da je vse to laž, da se ostvari strah v javnosti.Pri več avstrijskih bank, ki so jih te dneve omenjali, ni bilo nobene izvršbe, tako da lepo prosim medije da ne poročajo neumnosti in ne zavajajo javnost.Še enkrat bom ponovil: KUPUJTE NEPREMIČNINE, KER JE TO ENA OD NAJBOLJ VARNIH NALOŽB. Ne govorim pa da je to edina opcija.Tisti z malo bolj zdravim želodcem pa lahko investirajo tudi v delnice, ki spet ni tako slaba naložba še posebej v sedanji situaciji, ko so skoraj vse delnice na minimalni ravni in dosegle dno,v prihodnosti je pričakovati da bo spet vse šlo navzgor.Konec koncev, povejte mi kdaj se najbolj splača kupiti delnice, odgovor: ko so dosegle dno in so na najnižji ravni ( vsaj upajmo da je to najnižja točka ).Takrat najbolj pogumni kupujejo in čez čas bojo pobirali dobičke.Še vedno sem mnenja da premožemnje je treba razpršiti, pri meni je 80% na 20% v korist nepremičnin, ker menim da je to eden od najbolj sigurnih in poštenih poti do ustvarjanja bogatstva.

Briljantno :)))) Toliko strelov v lastno nogo in briljantnih izpeljav v enem samem postu :))) :

- večja izbira -> se pravi cene bodo mirovale
- banke zaostrujejo pogoje za kredit -> kreditojemalcev je sicer skoz manj, ampak tisti ki so si pa zaslužijo veliko medaljo -> spet super za nepremičninski trg
- od 200 nepr. je bilo prodanih 2 do 5 -> kupcem se ne mudi prodajati
- krediti so dražji -> nepomemben detajl, ker bodo šle tudi cene nepremičnin gor 
- po "mojih preverjenih podatkih" trdim da sodni izvršitelji lažejo -> namen "ostvariti" paniko na trgu (najbrž zato, da bi imeli še več dela)
Komaj čakam naslednji post, o veliki guru :)))) 
anon-106499 sporočil: 3.507
[#331121] 01.10.08 10:08 · odgovor na: anon-11988 (#331086)
Odgovori   +    0

Mojster2 je napisal(a):

Jah, nekaterim se res ne mudi, nikakor pa ne verjamem, da je 99% prodajalcev pripravljeno čakat npr. 5 let, da bodo prodali zadevo (btw: če v petih letih cene ne spremenijo, to pomeni, da je že zaradi inflacije kar nekaj nižja).
Vsekakor pa cene nepremičnin v Sloveniji že padajo. Malo spremljam oglase, pa se vse pogosteje dogaja, da se cene v oglasih nižajo. (Pri tem mi je smešno, da pogosto oglas najprej za nekaj dni umaknejo, potem pa ga spet objavijo z nižjo ceno. Ne vem, a mislijo, da potem folk ne bo dojel, da gre prodaja bolj slabo in da morajo nižat cene.) Enega v našem koncu gledam, ki prodaja nekaj novih nepremičnin, pa v zadnjem letu pridno vsak mesec zniža cene za nekaj tisoč evrov - prodal pa še vedno ni, me zanima, koliko bo moral še znižati.
 
Jap, opazil isto. Kakšno leto nazaj, me je kar malo šokiralo ko sem zasledil prvi tak oglas. Sedaj je pa to kar redno da se dajejo oglasi z nižjimi cenami.

(Spomladi sem se zanimal za eno  gradbeno parcelo :
- prva cena 120.0000
- čez kakšen mesec znižana na 100.000 - takrat sem imel ogled in je bilo rečeno da bi se še dalo kaj zmeniti)
- čez čas sem zasledil da je bila na koncu prijavljena cena transakcije 80.000 - nekaj se je res očitno še dalo zmeniti :)
)
MF-302701 sporočil: 449
[#331127] 01.10.08 10:11 · odgovor na: anon-11988 (#331086)
Odgovori   +    0
Odgovor mojster2-u: taka je stvar na terenu: če prodajalec v enem letu ne proda nepremičnino, takoj zviša ceno za 10-20% in tako naprej dokler ne dobi kupca.Seveda če na začetku ni postavljena previsoka cena.Absurdno je to primerjati z inflacijo, inflacijo dohitiš že z najemom, oddajanjem v najem.Cene nepremičnin v Sloveniji ne padajo, ampak MIRUJEJO,znižajo samo tisti ki se jim mudi s prodajo in teh je zelo malo.Če samo opazuješ cene v oglasih, potem si eden od tistih pasivnih kupcev ki samo sledijo, sedijo in nič ne naredijo.Glede prodaj novih nepremičnin pa je tako: rezerva ki je prodajalec pripravljen znižati kupcu je še kar visoka.Celo 30%, tako da zakaj bi znižal ceno naenkrat ko jo lahko postopoma za nekaj tisoč eurov ( kot sam navajaš ).Zaslužil bo vseeno, če ne 30%, vsaj 20% pa lahko.Zgubil ne bo, zato ker še nihče pri prodaji nepremičnin ni zgubil.Še to je zgovoren podatek da se splača kupiti nepremičnino, seveda ne vsako in za vsako ceno.Lep pozdrav!
anon-11988 sporočil: 1.370
[#331140] 01.10.08 10:18 · odgovor na: MF-302701 (#331127)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
1. če prodajalec v enem letu ne proda nepremičnino, takoj zviša ceno za 10-20% in tako naprej dokler ne dobi kupca.

2. Če samo opazuješ cene v oglasih, potem si eden od tistih pasivnih kupcev ki samo sledijo, sedijo in nič ne naredijo.

3. še nihče pri prodaji nepremičnin ni zgubil.
Ad 1: Ti, logika, da če ne gre v prodajo, pa zvišaš ceno, ni ravno naboljša. Če je morda nekateri se to v zadnjih letih še izšlo, se v bližnji prihodnosti verjetno nikakor ne bo.

Ad. 2: Ja, tudi nekaterim kupcem se ne mudi. :-)

Ad. 3: Tale izjava, da pri prodaji nepremičnin še nihče ni izgubil, je pa tako butasta, da se mi zdi, da nima smisla več debatirati s tabo.
bc123a sporočil: 48.253
[#331153] 01.10.08 10:26 · odgovor na: MF-302701 (#330272)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Glede ocen pa je tako.Prav v tem se razlikujemo uspešne od neuspešne.Če bi bili na tem svetu vsi uspešni, ne bi bilo zanimivo.Jaz take označim kot NEVOŠČLJIVE in me res ne presenečajo take ocene.Vem da se marsikateri strinja z mano ampak ker so nekako vezani na delniški trg ne morejo ali pa nočejo razumeti druge stvari.Takim pa res privoščim da se kar naprej vežejo na delniški trg in bojo doživeli ENRON.Takega zloma pri nepremičninah ni bilo niti ne bo.To kar se dogaja v ZDA je povsem nekaj drugega kot je pri nas.Naš trg nepremičnin je specifičen in ne primerjajte ga z drugimi, par svetlobnih let smo nazaj za razvitim ameriškim, britanskem trgu.Govorijo da je na teh trgih padec 2-3-5% padec ali celo 10% padec, nobeden pa ne reče za koliko % so se dvignile cene nepremičnin na omenjenih trgih v zadnjih letih-100-200%.
 
Ti, a forex si ze probal?
OnlyA sporočil: 658
[#331155] 01.10.08 10:28 · odgovor na: MF-302701 (#331127)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Še to je zgovoren podatek da se splača kupiti nepremičnino, ...
 WTF???
bc123a sporočil: 48.253
[#331157] 01.10.08 10:28 · odgovor na: anon-162131 (#330413)
Odgovori   +    0

zima1188 je napisal(a):

 
Meni pa se zdi, da take poteze, kot jih propagiraš ti, veliko več ljudi spravljajo v obup kot naši pozivi k streznitvi. In če bo zadosten delež ljudi obupanih, bodo tvoje nepremičnine, tvoj denar in v skrajnosti tudi tvoje življenje vredne bolj malo.
 
Baje ena anja rabi svetovalca, mogoce investitorja? (halo schuft, evo resitve, MF bo kupil njeno stanovanje). Po 20% vec kot ga je kupila.
MF-302701 sporočil: 449
[#331168] 01.10.08 10:34 · odgovor na: anon-106499 (#331121)
Odgovori   +    0
Glede omenjene parcele ne omenjaš niti lokacijo, kje se nahaja in veliko več podatkov bi moral navesti da bi stal za tvojimi trditvami.Če je prodajalec že na začetku postavil visoko ceno, zakaj pa ne bi znižal na 80.000.So tudi taki prodajalci ki na začetku postavijo visoko ceno in potem znižujejo ( kar deluje malo psihološko - češ da cene padajo ).Iz trenutnega stanja na trgu ne moreš presoditi da cene padajo.Moraš vzeti obdobje 5-10 ali 15 let in primerjati cene nepremičnin, ( najboljše je primerjati cen manjših stanovanj-1ss ali 2ss ) za koliko je za vsako obdobje šlo navzgor. V zadnjih 15 let padca ni bilo, vsakih 5 let je šlo 100%, zakaj ne bi šlo tudi naprej tako? Še en podatek iz nemških časopiso gi govori v prid nepremičnin.Objavili so članek kolikokrat so šle cene običajnih izdelkov: kruh, mleko,sadje, zelenjava,oblačila itd; ter nepremičnin.Presenetljiv podatek: vse je šlo 10 krat, 20 krat, 35 krat,62 krat samo nepremičnine so šle 500 krat gor.To nam pove vse, kako je nepremičninski trg meka za investitorje in z veseljem vlagajo svoja sredstva.
OnlyA sporočil: 658
[#331193] 01.10.08 10:45 · odgovor na: MF-302701 (#331168)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: OnlyA 01.10.2008 10:45

MF-302701 je napisal(a):
Presenetljiv podatek: vse je šlo 10 krat, 20 krat, 35 krat,62 krat samo nepremičnine so šle 500 krat gor.To nam pove vse, kako je nepremičninski trg meka za investitorje in z veseljem vlagajo svoja sredstva.
Osebno bi v tem primeru investiral v tisto stvar ki je sla gor 10X ali se raje, ki je padla 10X kot pa v to ki je zrasla 500X.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#331197] 01.10.08 10:47 · odgovor na: MF-302701 (#331168)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Glede omenjene parcele ne omenjaš niti lokacijo, kje se nahaja in veliko več podatkov bi moral navesti da bi stal za tvojimi trditvami.Če je prodajalec že na začetku postavil visoko ceno, zakaj pa ne bi znižal na 80.000.So tudi taki prodajalci ki na začetku postavijo visoko ceno in potem znižujejo ( kar deluje malo psihološko - češ da cene padajo ).Iz trenutnega stanja na trgu ne moreš presoditi da cene padajo.Moraš vzeti obdobje 5-10 ali 15 let in primerjati cene nepremičnin, ( najboljše je primerjati cen manjših stanovanj-1ss ali 2ss ) za koliko je za vsako obdobje šlo navzgor. V zadnjih 15 let padca ni bilo, vsakih 5 let je šlo 100%, zakaj ne bi šlo tudi naprej tako? Še en podatek iz nemških časopiso gi govori v prid nepremičnin.Objavili so članek kolikokrat so šle cene običajnih izdelkov: kruh, mleko,sadje, zelenjava,oblačila itd; ter nepremičnin.Presenetljiv podatek: vse je šlo 10 krat, 20 krat, 35 krat,62 krat samo nepremičnine so šle 500 krat gor .To nam pove vse, kako je nepremičninski trg meka za investitorje in z veseljem vlagajo svoja sredstva.
Lokacija je bila kar v redu (urbano naselje na Gorenjskem - ja, ja vem, Primorska ima pač zlat rob okrog obale in se lahko primerja samo z Azurno obalo in podobnim ), cena na koncu precej pod tem kar se je podobnega okrog prodajalo  -> če se izrazim po tvoje : kupcem se skoz manj mudi (so pač kamikaze prisiljene v mirovanje :))) )

A bejž, a pa ti znaš pokazat na enem računskem primeru kako to zgleda če gre nepremičnina v Nemčiji  20krat , 500krat gor :))))
anon-15197 sporočil: 786
[#331198] 01.10.08 10:48 · odgovor na: MF-302701 (#330272)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
...Naš trg nepremičnin je specifičen in ne primerjajte ga z drugimi....
 Pismo, to mi zveni jako jako znano. Kje zaboga sem že to slišal? Aja, točno! Za slovensko borzno zadnjih N let, ki da pozna samo rast, padcev tukaj ni.....
MF-302701 sporočil: 449
[#331211] 01.10.08 10:53 · odgovor na: bc123a (#331157)
Odgovori   +    0
Povej Anji da sem pripravljen kupiti njeno stanovanje po ceni kar ga je kupila+20% za vsako leto.Če ga je lani kupila za 100.000,00 Eur sem danes pripravljen odšteti za tisto stanovanje 120.000,00 Eur. Narobe pa je s tistimi prodajalci nepremičnin ki želijo zaslužiti več kot 20% na leto, in takih je zelo veliko.Iz prakse, ko me pokliče prodajalec za prodajo njegove nepremičnine, pove njegove želje za koliko naj bi prodal svojo nepremičnino in ko ga vprašam ( pokaže mi tudi pogodbo ) za koliko je kupil nepremičnino, me včasih zadene kap.Želijo v zelo kratkem obdobju zaslužiti 30-50%.Ko pa jim razložim da je to nemogoče, obrnejo se na drugo nepremičnisko družbo ki ji z veseljem obljublja željeno ceno, češ da z lahkoto bojo dobili kupca za tako ceno.Čez par mesecev, pa tudi leto se ta isti prodajalec pojavi pred našo agencijo in mi pove da sem imel prav.Dragi moji, želje so eno, zakon trga je drugo, tako da na koncu večina mi potrdi da sem imel prav.Držite se normalnih zaslužkov ( pri nepremičninah cca 20% letno ) in mislim da je to dovolj da kopičite bogatstvo in da čez 15-20 let z gotovostjo boste zelo zadovoljni z doseženim.Ne bodite požrešni in ne želite si hitrih zaslužkov, zato ker so tudi hitri padci, to predvsem velja za tiste ki želijo hitro obogateti.Jaz sem izbral tisto formulo ki vam jo nakladam že en teden in lahko rečem da sem zelo zadovoljen, v 15 letih poslovanja lahko rečem da sem v pokoju ( star sem 43 let ) in še za otroke imam poskrbljeno.In kar je najbolj pomembno: vse na legalen in pošten način.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#331212] 01.10.08 10:53 · odgovor na: MF-302701 (#331168)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
kruh, mleko,sadje, zelenjava,oblačila itd; ter nepremičnin.Presenetljiv podatek: vse je šlo 10 krat, 20 krat, 35 krat,62 krat samo nepremičnine so šle 500 krat gor.
torej odsvetujes vlaganje v kruh in mleko. ok.
MF-302701 sporočil: 449
[#331218] 01.10.08 10:57 · odgovor na: OnlyA (#331193)
Odgovori   +    0
Oprosti, ampak res si butast!
anon-17372 sporočil: 6.680
[#331219] 01.10.08 10:58 · odgovor na: MF-302701 (#331211)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-17372 01.10.2008 11:00

MF-302701 je napisal(a):
pred našo agencijo
kako kaj posel zadnje case? miruje?
anon-106499 sporočil: 3.507
[#331220] 01.10.08 11:00 · odgovor na: MF-302701 (#331211)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Povej Anji da sem pripravljen kupiti njeno stanovanje po ceni kar ga je kupila+20% za vsako leto.Če ga je lani kupila za 100.000,00 Eur sem danes pripravljen odšteti za tisto stanovanje 120.000,00 Eur. Narobe pa je s tistimi prodajalci nepremičnin ki želijo zaslužiti več kot 20% na leto, in takih je zelo veliko.Iz prakse, ko me pokliče prodajalec za prodajo njegove nepremičnine, pove njegove želje za koliko naj bi prodal svojo nepremičnino in ko ga vprašam ( pokaže mi tudi pogodbo ) za koliko je kupil nepremičnino, me včasih zadene kap.Želijo v zelo kratkem obdobju zaslužiti 30-50%.Ko pa jim razložim da je to nemogoče, obrnejo se na drugo nepremičnisko družbo ki ji z veseljem obljublja željeno ceno, češ da z lahkoto bojo dobili kupca za tako ceno.Čez par mesecev, pa tudi leto se ta isti prodajalec pojavi pred našo agencijo in mi pove da sem imel prav.Dragi moji, želje so eno, zakon trga je drugo, tako da na koncu večina mi potrdi da sem imel prav.Držite se normalnih zaslužkov ( pri nepremičninah cca 20% letno ) in mislim da je to dovolj da kopičite bogatstvo in da čez 15-20 let z gotovostjo boste zelo zadovoljni z doseženim.Ne bodite požrešni in ne želite si hitrih zaslužkov, zato ker so tudi hitri padci, to predvsem velja za tiste ki želijo hitro obogateti.Jaz sem izbral tisto formulo ki vam jo nakladam že en teden in lahko rečem da sem zelo zadovoljen, v 15 letih poslovanja lahko rečem da sem v pokoju ( star sem 43 let ) in še za otroke imam poskrbljeno.In kar je najbolj pomembno: vse na legalen in pošten način.
 
Mhm, nepremičninski posrednik z navitim talentom za matematiko in statistiko. Če si taka faca, ajd reskiraj to tvoje bogate znanje in vrzi ves kapital v nepremičnine še za naslednjih pet let, da boš poskrbel še za vnuke. :)
anon-89 sporočil: 10.178
[#331222] 01.10.08 11:02 · odgovor na: MF-302701 (#331211)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Povej Anji da sem pripravljen kupiti njeno stanovanje po ceni kar ga je kupila+20% za vsako leto.
preden gremo v posel, mi povej, koliko v 10 letih stane nepremičnina(danes 200K), če cena zraste vsako leto 20%?
anon-89 sporočil: 10.178
[#331228] 01.10.08 11:06 · odgovor na: anon-89 (#331222)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

preden gremo v posel, mi povej, koliko v 10 letih stane nepremičnina(danes 200K), če cena zraste vsako leto 20%?

in ko boš to uspel izračunati, mi povej kdo v sloveniji si bo čez 10 let lahko privoščil nakup dvosobnega stanovanja?
MF-302701 sporočil: 449
[#331229] 01.10.08 11:07 · odgovor na: anon-17372 (#331219)
Odgovori   +    0
Ja, ne bom lagal.Posel "MIRUJE" ampak vprašanje časa je kdaj bo spet začel cveteti.Imam veliko PROSTEGA ČASA in bom čakal, pa tudi rezerve, hude čase je treba preživeti, ne pa obupati in vržt puško v koruzo.
anon-177832 sporočil: 32
[#331234] 01.10.08 11:13 · odgovor na: MF-302701 (#331073)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Dobro jutro vsem!
 
Dobro jutro i tebi, džezeru :)))
anon-17372 sporočil: 6.680
[#331235] 01.10.08 11:14 · odgovor na: MF-302701 (#331229)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Ja, ne bom lagal.Posel "MIRUJE" ampak vprašanje časa je kdaj bo spet začel cveteti.Imam veliko PROSTEGA ČASA in bom čakal, pa tudi rezerve, hude čase je treba preživeti, ne pa obupati in vržt puško v koruzo.
ja, hudi casi so za nepremicnine.
OnlyA sporočil: 658
[#331238] 01.10.08 11:16 · odgovor na: MF-302701 (#331218)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: OnlyA 01.10.2008 11:18

MF-302701 je napisal(a):
Oprosti, ampak res si butast!
Aja in kdaj so bili donosi v preteklosti, cetudi napihnjeni kot so tvoje stevilke garancija za donose v prihodnosti? 

Tisti primer ki si ga napisal, je cisti balon in ce ti ni jasno zakaj gre pojdi lepo v trgovino, si kupi balon, nanj napisi nepremicnine, ga napihuj in napihuj, in ga nato prepikni z iglo, ki bi v prenesenem pomenu lahko predstavljala tole krizo, tako da bo pocasi spuscal, pa ti bo verjetno jasno kaj se dogaja. 
Mimogrede cestitam se dve * si dobil, mogoce bi lahko kdo od moderatorjev naredil seznam, kdo ima najvec enic, zdi se mi da bi bil med boljsimi.
anon-89 sporočil: 10.178
[#331241] 01.10.08 11:19 · odgovor na: OnlyA (#331238)
Odgovori   +    0

OnlyA je napisal(a):


Mimogrede cestitam se dve * si dobil, mogoce bi lahko kdo od moderatorjev naredil seznam, kdo ima najvec enic, zdi se mi da bi bil med boljsimi.
kje pa, enic imamo pa nekateri mnogo več.:)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15