5 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
37 min
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
1 ura
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
1 ura
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
5 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
5 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
5 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
5 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
5 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
5 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
5 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
12 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
12 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
12 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
15 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
20 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
20 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
23 ur
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1
1 dan
Volkovi z Wall Streeta: kdor ima čipe, je car. Litij kot nakupna priložnost? 1

Strani: 1

slovenecnb1 sporočil: 6.600
[#3044342] 13.07.24 09:40
Odgovori   +    3
Fajn bi bilo da bi nardil še primerjavo cen zdravil kok dobi proizvajalec in kok distributer prbližno kot pri kruhu od kmeta do mize sam tok kok je rezerve v zdravstvu če nebi politični priskledniki z uzakonjeno lopovščino distribucije izkoriščal sistem
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3044350] 13.07.24 14:48 · odgovor na: slovenecnb1 (#3044342)
Odgovori   +    6
[slovenecnb1]
Fajn bi bilo da bi nardil še primerjavo cen zdravil kok dobi proizvajalec in kok distributer prbližno kot pri kruhu od kmeta do mize sam tok kok je rezerve v zdravstvu če nebi politični priskledniki z uzakonjeno lopovščino distribucije izkoriščal sistem
kam te je odneslo ?
Članek je bil namreč o naložbeni alternativi: Delnica krke vs. stanovanje v Ljubljani :)
slovenecnb1 sporočil: 6.600
[#3044352] 13.07.24 15:31 · odgovor na: 0531Zavar (#3044350)
Odgovori   +    2
Nikamor me ni odneslo. Veliko pljuvajo po podjejih zaradi dobičkov na račun bolnikov pa naj se ve kok dobi proizvajalec in kako uboge so lekarne po domače 2 del
Dynisco sporočil: 909
[#3044356] 13.07.24 17:58 · odgovor na: slovenecnb1 (#3044352)
Odgovori   +    0
Nikamor me ni odneslo. Veliko pljuvajo po podjejih zaradi dobičkov na račun bolnikov pa naj se ve kok dobi proizvajalec in kako uboge so lekarne po domače 2 del

Mensezdi, da si edini, ki ga to zanima!?
gregor2 sporočil: 230
[#3044361] 13.07.24 21:55
Odgovori   +    9
Če bi vložil v zlato bi bil dosežen donos 129%... Tako , da glede vsi zaslužki podobni cene rastejo vsemu podobno , kar pomeni pravzaprav realno inflacijo... ne statistično...

Kar pa res bode če pogledaš 20 letno inflacijo v Sloveniji 59% ( SURS ) in pa dvig cene zlata za 580%, kar je na prst 10x razlike pa res ti ne preostane nič drugega, kot da pomisliš, da je izracun inflacije manipulacija..
slovenecnb1 sporočil: 6.600
[#3044364] 14.07.24 07:33 · odgovor na: Dynisco (#3044356)
Odgovori   +    0
[Dynisco]
>Nikamor me ni odneslo. Veliko pljuvajo po podjejih zaradi dobičkov na račun bolnikov pa naj se ve kok dobi proizvajalec in kako uboge so lekarne po domače 2 del


Mensezdi, da si edini, ki ga to zanima!?
A res? Ko boš zbolu te bo še kaj druzga zanimalo verjemi mi ko profaš vse kar imaš
Dynisco sporočil: 909
[#3044366] 14.07.24 08:51 · odgovor na: slovenecnb1 (#3044364)
Odgovori   +    3
Čemu načenjaš tematiko, ki s člankom nima blage veze veš samo ti.
Predvidevam, da si pred kratkim moral v lekarni nekaj plačati s svojim denarjem, zdaj bi pa rad zakuril debato nad to kapitalistično krivico...!?
trocki sporočil: 2.224
[#3044424] 15.07.24 10:31
Odgovori   +    8
OK, tem izračunom ne gre oporekati. Vendar je nekdo, ki je vložil vse premoženje v delnico Krke, res veliko srečo. Običajno ljudje vlagajo v različne delnice in ostale finančne instrumente, taki lenuhi kot sem sam, pa celo večinoma v vzajemne sklade. Nekaterim papirjem vrednost raste bolj, drugim manj, nekaterim tudi pade. da o časih kriz niti ne izgubljamo bsed.

Večina delnic ni dosegla takega donosa kot delnica krke, medtem ko pa so se "vsa" stanovanja v Ljubljani podražila. torej katerokoli stanovanje si kupil, si zaslužil, medtem ko pa za delnice zo še zdaleč ne velja.
EKSPROPRIACIJA sporočil: 660
[#3044526] 17.07.24 08:12 · odgovor na: trocki (#3044424)
Odgovori   +    0
svetovni delniški indeks 220% v tem času. Ne vlagaj v vzajemca, ker ti stroški poberejo preveč.
trocki sporočil: 2.224
[#3044546] 17.07.24 11:54 · odgovor na: EKSPROPRIACIJA (#3044526)
Odgovori   +    1
Saj vem, saj vem...!
Ampak se mi ne da se ukvarjati s tem, pa sem zadovoljen, da imam vsaj nekaj realnega donosa. Sploh ker mi nabiranje premoženja ni prioriteta v življenju.
MDL-230719 sporočil: 4
[#3050846] 04.11.24 06:46 · odgovor na: EKSPROPRIACIJA (#3044526)
Odgovori   +    0
Tu se podpisem. Pametni vlagatelji vlagajo v svetovne indeksne sklade z nizkimi stroski na dolgi rok, ki zgodovinsko mocno prekasajo donose vecine nepremičnin na dolgi rok, ter tveganje je bistveno manjse kot kot pri nakupu ene same delnice. Primerjava Krke in stanovanja se mi zdi neprimerna, jaz osebno ne bi nikoli stavil vsega premoženja na eno delnico. So bile kaksne Nokia, Kodak... dobre lekcije kjer so ljudje izgubili vse. Bo tudi Krka propadla? Mislim da ne, lahko pa se pojavi player, ki jim na dolgi rok prevzame lep del dobickov.

Strani: 1


vm-qetesh