Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#3011381] 21.11.22 14:56
Odgovori   +    13
EU je zašla z vseh normalnih poti. To je problem. Kako ga rešiti? Z obtoječo filozofijo in delovanjem zagotovo ne. Sorosovanje je del tega procesa, onim tam čez se sploh ni potrebno kaj extra trudit, ker je EU svoja največja nasprotnica. Očitno nima (mislim politiki) dovolj močnega interesa, da postane močna EU. Zakaj je temu tako pa je več vprašanj. Šerlok bi našel dogovore. Lep dan.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3011383] 21.11.22 15:22 · odgovor na: (#3011377)
Odgovori   +    6
Definitivno, prevelik socialni aparat, ki ga pogojuje politični progresivizem.

Številni so šimfali čez ameriške "rednecke" ter Jesusbelt-republikance toda le-ti so bili nekakšen check&balances na politično progresivne mandate Clintona in Obame. V ZDA je bilo zdravo izmenjevanje sil in tudi zaradi tega leva mandata Clintona in Obame nista šla tako zelo levo.
Edini velik kiks ZDA je bla t.i. 'vojna proti terorju' ampak so finančno očitno to napako vseeno pokrili.

Evropa ima pa nefleksibilno socialno in delavsko zakonodajo, preveč utopističen ekološko-energetski aktivizem ter napačne politične odločitve (napačna energetska politika z navezavo na Rusijo v kombinaciji s sončnicami in vetrnicami, zmanjšani obrambni proračuni in naslonitev na Bližnjevzhodne migrante, prehud družbeni progresivizem na področju družinskih politik itd.).
hostamox sporočil: 8.460
[#3011384] 21.11.22 15:42 · odgovor na: (#3011377)
Odgovori   +    4
[alek14]
>Zakaj je Evropa v permanentni krizi – in kako to rešiti

Ker nima ustavne zaščite proti levici (kot npr. Švica).
Kako pa to izgleda oz kaj piše v ustavi?

Vem le, da so v Švici ženske precej kasno dobile volilno pravico :)
Froc sporočil: 2.001
[#3011392] 21.11.22 17:43
Odgovori   +    10
Preprosto, vse države in EU kot celota, se morajo rešiti vpliva WEF, USA in Karla III, Schwaba, Sorosa, Kerrya, Gatesa. Namesto njim naj se posvetijo sebi in potrebam svojih prebivalcev. Skupaj bi lahko uspeli in to zelo dobro. Mora pa obstajati nujna potreba po tem, brez tega je vse samo pamflet.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#3011393] 21.11.22 17:46 · odgovor na: Froc (#3011392)
Odgovori   +    6
[Froc]
Preprosto, vse države in EU kot celota, se morajo rešiti vpliva WEF, USA in Karla III, Schwaba, Sorosa, Kerrya, Gatesa. Namesto njim naj se posvetijo sebi in potrebam svojih prebivalcev. Skupaj bi lahko uspeli in to zelo dobro. Mora pa obstajati nujna potreba po tem, brez tega je vse samo pamflet.
Precej dobro si tole zadel...
Rakijan sporočil: 1.263
[#3011395] 21.11.22 18:31 · odgovor na: Rokc5 (#3011383)
Odgovori   +    3
Napaka? Pravljicarji, zbudite se ze enkrat. Slabo mi je postalo ob prebiranju tega clanka. Vojno gospodarstvo se gre danes Nemcija, ki kuri svoj premog. Neke osnovne stvari bodo morali tele veleucenjaki, strokovnjaki osvojiti. Za zacetek recimo, Brez psenice ni kruha. Da se vrnem nazaj na tvoje mnenje o napaki US and A, vojna proti terorju. Vojna je po mojem mnenju najvecji mozni biznis. Pa ker me za US and A res boli, ampak cist zares se bom vrnil nazaj na naso Evropo. Ko so izvazali demokracijo v Libijo oz. karkoli so ze poceli, je koalicija velikih in mocnih EU (brez US and A), so bombe polnili z betonom recimo. Ko je zmanjkalo se tega so nam na pomoc priskocili kavbojci z tomahawki in nas resili zadrege. 1 njihova letalonosilka (ali bojna skupina) ima skupaj vec "orozja" gor kot evropa skupaj. Inovacije, razvoj in to.. Pac kot skozi celotno zgodovino ta "napredek, preboj, inovacije" prinese seveda izdatno printanje denarja in vlaganje v umetnost, nevladne organizaciji, raznorazne kulturnike itd.. Ja, res smo v k.. tut hidroelektrarne nas noujo resle.. A spremljas kej tekmovanje med velikimi koliko denarja je do danes kdo ze dal Ukrajini? EU 45% ZDA, da se ze v naprej okvirno izrisejo meje komu koliko pripada, a kamate posle rata.
najobj sporočil: 31.870
[#3011397] 21.11.22 20:22 · odgovor na: (#3011377)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 21.11.2022 20:23
[alek14]
>Zakaj je Evropa v permanentni krizi – in kako to rešiti
Ker nima ustavne zaščite proti levici (kot npr. Švica).
... čuj, da so ženske v Švici šele pred kratkim dobile volilno pravico, sem že slišal, nisem pa še slišal, da je v Švici še vedno - dolga leta nazaj so tudi pri nas učitelji po rokah tepli otroke, ki so pisali z levo - prepovedano biti levičar ...
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3011406] 22.11.22 07:10 · odgovor na: (#3011403)
Odgovori   +    5
Pametni Švicarji :) Logično, da jim država laufa :)
Ja ženske so v Sloveniji v zadnjih letih postale zelo agresivne opažam. Tudi javni diskurz se je s tem poslabšal.
No je pa tudi na Zahodu z raziskavami dognano, da ženski del volilnega telesa močno voli levo in s tem usodno vpliva na volilne preference. Saj je tudi v ZDA to močan faktor, da se ne bomo narobe razumeli. Ampak, ker je govora o Evropi, za evropskim premikov v levo/progesivno smer nedvomno v veliki meri stojijo ženske in progresivizem, ki ga zagovarjajo.
Lep dan
hostamox sporočil: 8.460
[#3011415] 22.11.22 08:46 · odgovor na: Rokc5 (#3011406)
Odgovori   +    6
Ženske ne zagovarjajo levicarstva, le blizje jim je (materinski instinkt, podrejena vloga žensk v druzbi) .
Tako da tu je potrebnega več dialoga.
So pa po občutku tudi na levici bolj moški, ki jahajo ta "ženski" val.
Ženske večkrat same priznajo, da je v vecinsko zenskem kolektivu za popiz...:)
Čez palec je ženska dober potrošnik podobno lgbt posledično jih kapitalizem podpira in njihove pravice.
Tako da če si za desno, kapital s tem pride tudi lgbt :)
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3011419] 22.11.22 09:20 · odgovor na: hostamox (#3011415)
Odgovori   +    7
Delno imaš prav. Nedvomno tu vlogo igra ženski instinkt. Moraš pa vedeti, da le-ta s temi spolnimi teorijami izginja. Poleg tega v Sloveniji intenzivno propada družinsko, sorodstveno okolje.

Ravno zadnjič sva govorila z mojo, ki je res najbolj ženstvena ženska kar jih poznam in sva ugotovila, da punce ne znajo več gospodinjiti, ne znajo vzgajati, ne znajo kuhati, ne znajo vrtnariti, ne znajo likati in prati. Tičijo v službah, vzgodo outsourcajo vrtcem in tistim redkim varuškam, kuhanje outcourcajo zmrznjemim oddelkom v Hoferju in Lidlu, standardi čistoče v stanovanju pa so bistveno nižji kot pri naših starših ter babicah, verjetno se bo vedno bolj outsorcalo tudi pranje oblek (tiste skupne pralnice ali pa bo kot storitev).

Zanimivo, da v Sloveniji ni (še) nekega homeschooling gibanja, homestead pusha, kot predvsem v ZDA, pa recimo v Franciji (delno tudi v Italiji) je veliko upora mladih glede propada družinskega življenja.

Mi se zelo ekonomsko/politično zgledujemo po Nemcih in tukaj to ni dobro; Nemci so do nedavnega imeli sicer zelo zelo ugoden materinski dopust in veliko mater je z otroki ostajalo doma, ampak to se spreminja na slabše. Podobno v Avstriji, verjetno je Švica res boljša.

Saj če gledaš, pod levimi vladami zadnjih 10 let so slovenske ženske najbolj prekurjene in skurjene v celotni EU.
crt sporočil: 27.123
[#3011422] 22.11.22 09:40 · odgovor na: Rokc5 (#3011419)
Odgovori   +    4
[Rokc5]
punce ne znajo več gospodinjiti, ne znajo vzgajati, ne znajo kuhati, ne znajo vrtnariti, ne znajo likati in prati
kaj pa fantje :)
hostamox sporočil: 8.460
[#3011425] 22.11.22 10:24 · odgovor na: crt (#3011422)
Odgovori   +    2
Takole iz prve roke, še vedno nam ostane vso stemanje, montaža, prenosi težkih bremen.
Tko mal za hec, ženske baje podpirajo tri vogale, jaz sem čisto zadovoljen s podpiranjem enega :).
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3011455] 22.11.22 14:10 · odgovor na: crt (#3011422)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: Rokc5 22.11.2022 14:11
[crt]
> [Rokc5]
> punce ne znajo več gospodinjiti, ne znajo vzgajati, ne znajo kuhati, ne znajo vrtnariti, ne znajo likati in prati

kaj pa fantje :)
Evo hostamox, je lepo odgovoril, bravo!

Črt je v bistvu opozoril na hudo problematiko reševanja družinske problematike v SLO: pred leti so MSM časopisi že pumpali na polno temo: slovenski moški opravljajo najmanj gospodinjskih del v EU. Postanimo moderni, potisnimo moškega v kuhinjo, za likalno desko in naj se pobriga za žehto.

Se pravi, najprej vrle slovenske progresivne feministke do fundamenta razsujejo družinske odnose preko preobremenjenih žensk, potem pa bentijo, da je rešitev problema takšna, da naredimo nov drmar in obremenimo moške z gospodinjskimi deli :)

Na alternativno opicijo, spodbujanje tega, da bi razbremenili plače, spodbujali pametno izobrazbo in delo in s tem spodbujali, da bi moški prinesli domov več keša, posledično da bi ženske lahko imele bistveno daljše materinske dopuste ali pa še bolje delale samo 4 ure ali pa še bolje, bile doma (če to želijo - in ogromno jih to želi): to pa NE, ker "pravice" žensk, feminizem, AFŽ itd.
crt sporočil: 27.123
[#3011457] 22.11.22 14:17 · odgovor na: Rokc5 (#3011455)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: crt 22.11.2022 14:20
v bistvu sem hotel povedati (vem, da se sploh ne opazi :) nekaj drugega, v kar sem zelo preprican...

po moje je zelo koristno, da vsak clovek (ne glede na spol ali, kako bi rekel, spolno prepricanost) nekaj casa zivi sam v samostojnem gospodinjstvu.

tako se nauci, kaj vse prakticni aspekti zivljenja sploh pomenijo in kako se jih resuje, da lahko zivis v najbolj osnovnem smislu in lahko funkcionira vse ostalo, kar pocnes. torej cisto banalno - da se hrana ne pojavi sama, da smeti ne izginejo same, da obleka ni sama od sebe cista, da regulacija temperature ni brezplacna etc.

seveda lahko vsakdo to racionalno zlahka razume.

vendar je po mojem opazovanju razlika med racionalnim in dejanskim razumevanjem tega lahko velika, vcasih naravnost nepremagljiva vrzel.

no, potem, ko vsak clovek to zna, se pa lahko gremo sestavljanje ljudi v skupna gospodinjstva.

pa ne bo nobenih problemov z "moskimi" in "zenskimi" nalogami.

apropos,

hci je zdaj v studentskem stanovanju. in pravi fak, a ves ta moja cimerka, matr nic od nje, ne pospravi za sabo, ne drzi se dogovora...

in potem malo razmisli in doda:

haha, tako je kot je bilo kdaj doma, samo da zdaj sem jaz v tvojih cevljih.

... no, zato so take stvari potrebne :)
hostamox sporočil: 8.460
[#3011473] 22.11.22 15:14 · odgovor na: crt (#3011457)
Odgovori   +    2
Sem ravno hotel omenit študenta.


Drugače pa to je del normalne vzgoje normalmih ljudi oz. trenutno že mogoče čudakov, glede na to kaj se trenutno ima za normalo:)

Ajde nekateri res pretiravate s pospravljanjem:)
crt sporočil: 27.123
[#3011485] 22.11.22 15:52 · odgovor na: hostamox (#3011473)
Odgovori   +    2
[hostamox]
Drugače pa to je del normalne vzgoje normalmih ljudi
well...

mogoce je to se ena taka stvar, ki je bila v starih zlatih casih samoumevna, ti stari zlati casi pa so bolj tko, bajeslovni :)
Ajde nekateri res pretiravate s pospravljanjem:)
ne gre tu za vse mora biti tip top (delim tvoj, kako bi rekel, relaksiran pristop k pospravljanju). gre za to, da razumes, da tisto, kar sam naredis stale, sam pospravis. eni se to naucijo kar na besedo, eni pa tako, da ugotovijo, da prav res ni nihce drugi pospravil. to priloznost za ugotovitev je fajn imeti.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3011486] 22.11.22 15:54 · odgovor na: crt (#3011457)
Odgovori   +    0
crt - ja to glede življenja v samostojnem gospodinjstvu (oz. skupnih gospodinjstvih kot opcije v primeru mladih oz. študentov) se pa strinjam. Ampak saj veš, pri nas smo potem ko gledamo obdobje po zaključku študija, v vrhu EU po deležu mladih, ki (za vedno) živijo pri starših :)
crt sporočil: 27.123
[#3011489] 22.11.22 16:03 · odgovor na: Rokc5 (#3011486)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 22.11.2022 16:03
mislim, da je splosno to pogost pojav v evropskih latino drzavah, morda je skupni imenovalec celo katolistvo... z vsem razumevanjem, da korelacija in kavzalnost ni ista stvar. ne spomnim se zdajle dovolj natancno, bral pred casom in je ostalo nekak na pol glave.

tule so eni kar friski podatki - ec.europa.eu/eurosta...did=494351

Strani: 1