Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Od ponedeljka pisanje v forumu le še za naročnike

Strani: 1 2 3

Inzeko sporočil: 204
[#2981021] 05.12.21 22:36 · odgovor na: Gustl (#2980647)
Odgovori   +    4
Nobelovec iz soseščine:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet začuti, budala progovori, a fukara se obogati."
Inzeko sporočil: 204
[#2981024] 05.12.21 23:08 · odgovor na: macon (#2980672)
Odgovori   +    2
[macon]
Fino, nehal bom zapravljati čas, čeprav sem izvedel tudi marsikaj zanimivega. Financam nameravam namenjati ravno toliko denarja kot do sedaj. Torej eno okroglo nič.

Zbogom in hvala za vse ribe.
Kuščarji so se tako odločili.

Tebi pa, zbogom prijatelj.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2981025] 05.12.21 23:16 · odgovor na: Gustl (#2980786)
Odgovori   +    16
[Gustl]
Ni poslovna skrivnost - cost/benefit dobrega moderiranja je slab. Ce je potrebe po moderiranju malo, kot je to bilo nekaj let, je to znosno. V zadnjem času pa se je ta potreba povecala in to nam/mi ne ustreza.
Sicer je pisalo, da je forum moderiran, opazil pa tega nisem (razen enkrat samkrat, ko je bil moj post izbrisan). V primerjavi s kakšnim forumom MMC, kjer vlada severnokorejski tip cenzure, je (bil) forum Financ pravi otok svobodne besede, In tudi forumaši so (bili) znatno bolj artikulirani in civilizirani, kot na mnogih frugih forumih. Tudi številni tisti, s katerimi se sicer glede nekaterih stvari nismo strinjali.
Morda bo kdaj spet drugače. Forum ima 20+ let in v tem času se je model večkrat spreminjal.
Takrat bodo tukaj neki novi klinci. Me prav zanima, kako bo zdaj izgledal ta forum. Mnogi so pisali zelo tehtne in argumentirane komentarje, iz katerih se je dalo kaj izvedeti. Kakšen me je tudi do solz nasmejal (o sosedu na morju, ki okoli šotora goji paradajze :)) Škoda. Bilo je lepo ampak nobena stvar ne traja večno, če je fajn, pa to velja še toliko bolj.

Ostanite zdravi, pa srečno za naslednje in za nadaljnja leta. Toliko od mene.

Zadnji naj ugasne luč in zapre vrata. Mejte se.
Inzeko sporočil: 204
[#2981027] 05.12.21 23:46 · odgovor na: robi2107 (#2981025)
Odgovori   +    3
[robi2107]
Zadnji naj ugasne luč in zapre vrata. Mejte se.
Zmenjeno.
Inzeko sporočil: 204
[#2981029] 06.12.21 00:00 · odgovor na: Gustl (#2980647)
Odgovori   +    3
Tole je bil pa najdaljši pogreb,

do sedaj.
Inzeko sporočil: 204
[#2981030] 06.12.21 00:00 · odgovor na: Gustl (#2980647)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (06.12.2021 00:01)
Inzeko sporočil: 204
[#2981031] 06.12.21 00:00 · odgovor na: Gustl (#2980647)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (06.12.2021 00:01)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2981035] 06.12.21 06:48 · odgovor na: Inzeko (#2981029)
Odgovori   +    0
[Inzeko]
Tole je bil pa najdaljši pogreb,

do sedaj.
Danes je novi dan, življenje teče naprej, v podjetju bo treba veliko tega narediti in postoriti, nekaj računov napisati, na forumu se bodo pojavili "neki novi klinci" (Balašević)...
hostamox sporočil: 8.460
[#2981040] 06.12.21 07:52 · odgovor na: anon-317028 (#2981035)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
> [Inzeko]
> Tole je bil pa najdaljši pogreb,
>
> do sedaj.

Danes je novi dan, življenje teče naprej, v podjetju bo treba veliko tega narediti in postoriti, nekaj računov napisati, na forumu se bodo pojavili "neki novi klinci" (Balašević)...
Novi klinci ne uporabljajo forumov:).

Pustimo se presenetiti.


Miklavzevo darilo v obliki, ki prav pritiče forumskim bogovom :).
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2981059] 06.12.21 10:47 · odgovor na: Gustl (#2980786)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Rokc5 06.12.2021 10:49
[Gustl]
> [FIN-454644]
> A je poslovna skrivnost: ZAKAJ? Komu smo stopili na zulj?

Ni poslovna skrivnost - cost/benefit dobrega moderiranja je slab. Ce je potrebe po moderiranju malo, kot je to bilo nekaj let, je to znosno. V zadnjem času pa se je ta potreba povecala in to nam/mi ne ustreza. Se posebej, ker forum ze kar precej let o(b)staja predvsem zaradi nostalgije in (vedno manj) entuziazma.

Zato pač postaja spet (je ze bilo tako pred časom) del naročniškega paketa, kar bo deloma razbremenilo moderiranje.

Argument/vprašanje "komu smo stopili na žulj", ki se pojavi ob vsaki taki spremembi, pa kaže predvsem na izgubljen stik z realnostjo glede pomembnosti foruma in posameznih avtorjev/zapisov na njem.
Pojav seveda ni vezan na forum Financ, je značilen tudi za novejše druzabne medije (ali ze od nekdaj na gostilniški debate).

Morda bo kdaj spet drugače. Forum ima 20+ let in v tem času se je model večkrat spreminjal.
Gustl - meni se pa zdi, da forum ni potreboval bogsigavedi koliko moderiranja, ker je, kot so zapisali ostali pred mano, ohranjal vseeno neko civiliziranosti in kulturnost argumentirane razprave. Ne vem, dejansko je bil forum Financ velik 'outlier' v slovenskem internetnem prostoru. Takega nivoja debat nisem zasledil še nikjer in je forum res postavil - vsaj kar se mene tiče - izjemno visoke standarde.

P.S. - koliko vam pa manjka do rentabilnosti foruma, da bi bili Švedi zadovoljni? Če vsak forumš prispeva nekaj malega lahko pokrijemo izgubo in forum v sedanji obliki ohranimo? LP
crt sporočil: 27.122
[#2981066] 06.12.21 11:27 · odgovor na: Rokc5 (#2981059)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: crt 06.12.2021 11:31
[Rokc5]
Gustl - meni se pa zdi, da forum ni potreboval bogsigavedi koliko moderiranja
... med drugim zato, ker kot uporabnik ne gledas surovega stanja, temvec ze rezultat ciscenja.

pri tem ima najvecjo vlogo cakalnica kot predfilter, ki zmanjsuje verjetnost, da bo treba za nekom tekati s pasjo vrecko. razporejanje kandidatov vanjo in odpiranje vrat postom ali kar avtorjem ven iz nje pa je zivo delo. (post festum ciscenje posameznih vrocih situacij sicer povecini normalno obnasajocih se avtorjev seveda prav tako.)

to zivo delo ima kot najvecjo stroskovno postavko amortizacijo zive sile. spostujem kolege, ki so bili pripravljeni to poceti in zelo razumem, da zadnje case glede na novi val svetih vojn ni vec volje in racunice v tem.

mogoce se to...

predpogoj narocniski status seveda ne pomeni, da je forum nedostopen, enako kot za narocniske clanke ni res, da so nedostopni. pomeni samo, da se daje na preizkusnjo, koliko je zares vredno brati ali siriti Resnico, kot jo kdo pojmuje. ce je resnica zanimiva samo, ce je zastonj, potem pac... je morda tudi toliko vredna.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2981067] 06.12.21 11:30 · odgovor na: Gustl (#2980647)
Odgovori   +    3
[Gustl]
S ponedeljkom (6.12.21) uvajamo spremembo v forumu Financ, ki je pred časom že veljala:

za pisanje/komentiranje v forumu bo poslej potreben naročniški dostop do Financ.

To bo veljalo tudi za komentiranje vsebin, ki so sicer na voljo brezplačno ali ob brezplačni registraciji.

Lp,
Jure Gostiša, Časnik Finance d.o.o.
Po komentarjih sodeč so vsi tapametni (pa tudi nekaj norih) brez naročnine. To je torej tudi zame konec še ene neproduktivne razvade, sploh če za 2022 odpovem naročnino.

Vsem nezaželenim tapametnim in tanorim želim, da čim dlje preživite vse viruse, cepiva, ukinitve in splošno družbeno zamorjenost!
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2981070] 06.12.21 11:43 · odgovor na: najobj (#2980961)
Odgovori   +    0
Gustl me je v tokratni debati dal na ignore. Njegova pravica, mogoce dolznost. Ne glede na to se vedno trdim, da je inteligenten in ima obcasno smisel za humor. Ampak treba je vedeti: policaj je policaj. Imas lahko tandem dobrega in ostrega policaja.
Gustl sporočil: 13.625
[#2981077] 06.12.21 12:08 · odgovor na: FIN-454644 (#2981070)
Odgovori   +    0
[FIN-454644]
Gustl me je v tokratni debati dal na ignore.
Ignore?
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2981078] 06.12.21 12:11 · odgovor na: Gustl (#2981077)
Odgovori   +    0
Hja, eden tvojih zadnjih komentarjev se mi ni odprl. Tako kot se mi ne odprejo komentarji tistih, ki me dajo na ignore. Lahko pa me odignoriras, ce se tako odlocis.
Gustl sporočil: 13.625
[#2981080] 06.12.21 12:14 · odgovor na: FIN-454644 (#2981078)
Odgovori   +    1
[FIN-454644]
Hja, eden tvojih zadnjih komentarjev se mi ni odprl. Tako kot se mi ne odprejo komentarji tistih, ki me dajo na ignore. Lahko pa me odignoriras, ce se tako odlocis.
Zarote, same zarote, kamorkoli pogledamo :)
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2981082] 06.12.21 12:25 · odgovor na: Gustl (#2981080)
Odgovori   +    1
Jaz zarot ne vidim, govorim o tem, da se mi tvoje sporocilo ni odprlo, tako kot pri tistih, ki me dajo na ignore. Po tem, ko si mi namenil kar osorno mnenje. No, zdaj si mi pa namenil dva ugovora/demantija. Hvala. Napredujeva.
Gustl sporočil: 13.625
[#2981084] 06.12.21 12:29 · odgovor na: Rokc5 (#2981059)
Odgovori   +    4
[Rokc5]

Gustl - meni se pa zdi, da forum ni potreboval bogsigavedi koliko moderiranja, ker je, kot so zapisali ostali pred mano, ohranjal vseeno neko civiliziranosti in kulturnost argumentirane razprave. Ne vem, dejansko je bil forum Financ velik 'outlier' v slovenskem internetnem prostoru. Takega nivoja debat nisem zasledil še nikjer in je forum res postavil - vsaj kar se mene tiče - izjemno visoke standarde.
Naj ponovim, kot sem že enkrat napisal tu nekje višje. Hvala, da si opazil rezultat, čeprav ne razumeš, kako do tega pride. Za razumevanje pa je več Crt napisal.

P.S. - koliko vam pa manjka do rentabilnosti foruma, da bi bili Švedi zadovoljni? Če vsak forumš prispeva nekaj malega lahko pokrijemo izgubo in forum v sedanji obliki ohranimo?
Švedom se sanja ne, da imamo tu kak forum. Zakaj bi jih to zanimalo?

V prvi vrsti ne gre za poslovno odločitev, ampak mojo osebno (torej posredno tudi poslovno): forum.finance.si/?m=...786&single

Ko prešetejem ure v dnevu in se odločam, za kaj jih porabit, je forum precej, precej pri repu. Enako energijsko in z vidika, kaj (ne)želim vsebinsko konzumirat. Ni bilo vedno tako, sedaj pa je (že nekaj časa, ukrepanje zamuja). Morda kdaj spet ne bo ali se bo našel kdo, ki bo entuziastično (ker za to gre, če želiš dober forum) prevzel štafeto (močno dvomim).

Več sem pa že 2014 napisal ob takratni smrti foruma in Financ: forum.finance.si/?m=...404&single
Gustl sporočil: 13.625
[#2981090] 06.12.21 12:45 · odgovor na: (#2981064)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Gustl 06.12.2021 12:51
[Cave_canem]

Menim pa, da bo forum nekega dne, ko se ozračje malo ohladi, ponovno odprt za vse.
Vsekakor ni izključeno. Forum je živa stvar. Hujša in se redi. Seveda obstaja nevarnost, da shira od hujšanja, ampak je enaka nevarnost, da se razpoči od prenažiranja: www.youtube.com/watc...xRnenQYG7I
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2981101] 06.12.21 14:25 · odgovor na: (#2981086)
Odgovori   +    1
abohte - kakorkoli obračamo gor ali dol, forum Financ je odigral svojo zgodovinsko vlogo v formiranju gospodarsko-liberalnega pogleda v Sloveniji, ki je bil takrat popolnoma nov miselni tok v državi. In za to bomo ekipi (verjetno je bil Peter Frankl prvi pobudnik in ga moramo posebej omeniti?) za vedno hvaležni. S svojim delom ste se zapisali v slovensko zgodovino.
Iskrena hvala vsem!
rx170 sporočil: 6.393
[#2981110] 06.12.21 14:51 · odgovor na: Rokc5 (#2981101)
Odgovori   +    2
[Rokc5]
abohte - kakorkoli obračamo gor ali dol, forum Financ je odigral svojo zgodovinsko vlogo v formiranju gospodarsko-liberalnega pogleda v Sloveniji, ki je bil takrat popolnoma nov miselni tok v državi. In za to bomo ekipi (verjetno je bil Peter Frankl prvi pobudnik in ga moramo posebej omeniti?) za vedno hvaležni. S svojim delom ste se zapisali v slovensko zgodovino.
Iskrena hvala vsem!
Kolikor je to morda naredilo koristi, je na drugi strani naredilo tudi precej škode; predvsem s poenostavljenim pristopom do nekaterih vprašanj kot je npr. prodaja pomembnih državnih podjetij.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2981122] 06.12.21 15:28 · odgovor na: rx170 (#2981110)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Rokc5 06.12.2021 15:29
rx170 - tu se ne strinjam, mislim, da je bil odprt javni pogovor na to temo nujen, potem ko je t.i. 'nacionalni interes' naredil toliko škode (v devetdesetih in tam do krize leta 2008). Saj so ostali mediji še vedno svobodno podajali njihov pogled - Finance so bile samo alternativna konkurenca, kar pa ni slabo. Pluralnost mnenj je potrebna.Je pa res, da očitno je bilo tržišče za takšen pristop v Sloveniji, če ne tudi Finance ne bi uspele, se ti ne zdi?
hostamox sporočil: 8.460
[#2995703] 26.04.22 21:50 · odgovor na: mimoidoci (#2980886)
Odgovori   +    2
[mimoidoci]
> [Gustl]
> S ponedeljkom (6.12.21) uvajamo spremembo v forumu Financ, ki je pred časom že veljala:
>
> za pisanje/komentiranje v forumu bo poslej potreben naročniški dostop do Financ.
>
> To bo veljalo tudi za komentiranje vsebin, ki so sicer na voljo brezplačno ali ob brezplačni registraciji.
>
> Lp,
> Jure Gostiša, Časnik Finance d.o.o.


Ob tej priložnosti bi se -po 20. letih truda- rad zahvalil tudi svojim staršem, še posebej mami in očetu. Joke, rad bi se zahvalil moderatorjem, ki so ves ta čas krvavi pot potili.

Boter tekavec, Nemirni, rename, macon, siap, dani14, vobo0201, alek14, martiK, petervese, icko, linaprin, hostamox, birdrulez, Rokc5, jani1974 pa tudi Gsutl in meni dragi romy in rava ter še kdo, hvala in zbogom. Če to berete sem mrtev. Bilo je ludo i nezaboravno in ne nasedajte Gustlu, da je nekoč ta forum že bil samo za naročnike. Razen, če ta nekoč pomeni čisto na začetku. Nasvidenje torej nekoč in nekje........na začetku.
Evo spoštovani mimoidoči, najprej hvala za omembo. V veliko veselje mi je bilo brati tvoje zapise in besedne boje z matajem ali pa najobjestnejšim, teh se spominjam :). Bil si numero uno foruma, za tabo pa Nemirni, od teh, ki ste vztrajali do tega trenutka. Vajine zapise, kritike bom najbolj pogrešal. Očitno bom moral presedlati na twiter, da spet ujamem kake drugačne, originalne misli.


Marisikaj sem se naučil tle gor. Zabil včasih tudi preveč časa, a mi ni žal. Sploh med korono je tole postala že mala odvisnost. No sedaj bom šel malo na rehabilitacijo. In naročniški status obnovim mogoče jeseni. Delo zunaj je že v polnem zagonu, tako da mi gustlova omejitev (s tem ne ciljam na njega kot takega : ) ) čisto ustreza.

V pisanju sem bil večkrat nejasen, sem se pa preko foruma naučil bolj koncizno izražat, rabim pa še kar nekaj treninga :).

Lep pozdrav vsem in upam, da gustl še kdaj odpre kevder za širšo rajo.
Gustl sporočil: 13.625
[#2995712] 27.04.22 07:52 · odgovor na: hostamox (#2995703)
Odgovori   +    2
[hostamox]

Lep pozdrav vsem in upam, da gustl še kdaj odpre kevder za širšo rajo.
Hja, zdaj je svoboda, moramo pazit, kaj govorimo :)

youtu.be/6CABdeeD7ZE

Srecno in se kaj pridi naokoli.
najobj sporočil: 31.870
[#2995729] 27.04.22 12:24 · odgovor na: hostamox (#2995703)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 27.04.2022 12:25
[hostamox]
> [mimoidoci]
> > [Gustl]
> > S ponedeljkom (6.12.21) uvajamo spremembo v forumu Financ, ki je pred časom že veljala:
> >
> > za pisanje/komentiranje v forumu bo poslej potreben naročniški dostop do Financ.
> >
> > To bo veljalo tudi za komentiranje vsebin, ki so sicer na voljo brezplačno ali ob brezplačni registraciji.
> >
> > Lp,
> > Jure Gostiša, Časnik Finance d.o.o.
>
>
> Ob tej priložnosti bi se -po 20. letih truda- rad zahvalil tudi svojim staršem, še posebej mami in očetu. Joke, rad bi se zahvalil moderatorjem, ki so ves ta čas krvavi pot potili.
>
> Boter tekavec, Nemirni, rename, macon, siap, dani14, vobo0201, alek14, martiK, petervese, icko, linaprin, hostamox, birdrulez, Rokc5, jani1974 pa tudi Gsutl in meni dragi romy in rava ter še kdo, hvala in zbogom. Če to berete sem mrtev. Bilo je ludo i nezaboravno in ne nasedajte Gustlu, da je nekoč ta forum že bil samo za naročnike. Razen, če ta nekoč pomeni čisto na začetku. Nasvidenje torej nekoč in nekje........na začetku.
Evo spoštovani mimoidoči, najprej hvala za omembo. V veliko veselje mi je bilo brati tvoje zapise in besedne boje z matajem ali pa najobjestnejšim, teh se spominjam :). Bil si numero uno foruma, za tabo pa Nemirni, od teh, ki ste vztrajali do tega trenutka. Vajine zapise, kritike bom najbolj pogrešal. Očitno bom moral presedlati na twiter, da spet ujamem kake drugačne, originalne misli.


Marisikaj sem se naučil tle gor. Zabil včasih tudi preveč časa, a mi ni žal. Sploh med korono je tole postala že mala odvisnost. No sedaj bom šel malo na rehabilitacijo. In naročniški status obnovim mogoče jeseni. Delo zunaj je že v polnem zagonu, tako da mi gustlova omejitev (s tem ne ciljam na njega kot takega : ) ) čisto ustreza.

V pisanju sem bil večkrat nejasen, sem se pa preko foruma naučil bolj koncizno izražat, rabim pa še kar nekaj treninga :).

Lep pozdrav vsem in upam, da gustl še kdaj odpre kevder za širšo rajo.
... eh, če bi toti tvoj post prej opazil, tega forum.finance.si/?m=...725&single sploh ne bi spraševal, sicer lep pozdrav tudi tebi ...

P.S.: ker mi Financarji niso - vedno sem ga dobil vsaj dva tedna pred iztekom - poslali računa za podaljšanje naročnine, ki se mi izteče v soboto, se zna zgoditi, da se ti bom jaz sicer nehote kmalu pridružil ... aja, glede na tole live.finance.si/8999...platformah , ti pri nas v EU na Muskovem twiterju življenje ne bo glih lahko ...
hostamox sporočil: 8.460
[#3012366] 03.12.22 21:39 · odgovor na: Gustl (#2995712)
Odgovori   +    0
A bo letos Miklavž kej nosu po forumu Financ :)?

Npr ena forum v sklopu Servisa za nenarocnike kot npr mislim, da je že bila t.i. Izdivjalnica ali pa pobalinovo Speckahlanje, ki ima ze tudi dolgo brado.
Gustl sporočil: 13.625
[#3012368] 04.12.22 07:55 · odgovor na: hostamox (#3012366)
Odgovori   +    0
[hostamox]
A bo letos Miklavž kej nosu po forumu Financ :)?

Npr ena forum v sklopu Servisa za nenarocnike kot npr mislim, da je že bila t.i. Izdivjalnica ali pa pobalinovo Speckahlanje, ki ima ze tudi dolgo brado.
Ni v planu. Bi zahtevalo našo pozornost, ki pa je trenutno bolj potrebna drugod.

Morda če Musk frdirba Twitter :)
0531Zavar sporočil: 1.219
[#3012389] 04.12.22 13:04 · odgovor na: Gustl (#3012368)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [hostamox]
> A bo letos Miklavž kej nosu po forumu Financ :)?
>
> Npr ena forum v sklopu Servisa za nenarocnike kot npr mislim, da je že bila t.i. Izdivjalnica ali pa pobalinovo Speckahlanje, ki ima ze tudi dolgo brado.

Ni v planu. Bi zahtevalo našo pozornost, ki pa je trenutno bolj potrebna drugod.

Morda če Musk frdirba Twitter :)
Musk je pomoje že frdirbal Twitter, celo Trump mu je že pokazal finger :)

Forum financ, pa je predvsem nišni produkt. Tehnično sicer dobro izdelan (hvala Črtu in naslednikom), ampak predvsem omejen na ciljni publiki.

Strani: 1 2 3