18 min
Box Now pri Zagrebu odprl center za 150 tisoč paketov na dan, na vrsti je Slovenija
58 min
Nemčija opušča milijardni obrambni projekt: fregate F-126 ne bo
1 ura
Evropske borze večinoma v rdečem, delnice orožarjev strmo navzdol
1 ura
Kakšen mesec! Litostroj pobral za 60 milijonov naročil
1 ura
Bo iz K10+ zrasel slovenski zadružni trgovski velikan?
2 uri
Zakaj je SpaceX včeraj izdal za 25 milijard dolarjev obveznic
2 uri
Allianz: v Hormuški ožini je obtičalo za 125 milijard dolarjev tovora
3 ure
(reportaža) Kako digitalizacija in UI spreminjata proizvodne procese v slovenskih podjetjih
3 ure
Obvestilo imetnikom enot sklada »Eurizon Manager Selection Fund« (»FCP«), kolektivnega naložbenega podjema, ustanovljenega v skladu z luksemburško zakonodajo (Oglas)
4 ure
Mehika: konkurenčni so zaradi nizkih plač
6 ur
Kmetijsko ministrstvo našlo dodatni milijon evrov. Za koga?
6 ur
Na Štajerskem gradi enega največjih nasadov kivija v Sloveniji
8 ur
Zakaj bo Panvita prodala do petkrat več na Hrvaškem
8 ur
Koreja: najbolj vroča borza na svetu, kjer se za nakup delnic jemlje kredit
8 ur
Frida: glasna in vroča računska hrbtenica slovenske umetne inteligence
8 ur
Vogel z maržo, ki je večja od Krkine 1
8 ur
Podatkovni center, kdo bo tebe ljubil 1
8 ur
Od meritev do ukrepov: kako občine ugotovijo, kaj onesnažuje njihov zrak
13 ur
Bo Bruselj uslišal Cigler Kralja?
13 ur
Pregled ameriških trgov: Razprodaja delnic proizvajalcev čipov potisnila Nasdaq navzdol

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: NLB

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 15

Pa sporočil: 122
[#2831705] 31.03.20 09:58 · odgovor na: anon-552549 (#2831703)
Odgovori   +    1
[Cryptonious]
Letos kot smo izvedeli nebo več dividend, je drugo leto druga zgodba ?
Imam nekaj delnic in glede na strm padec vrednosti jih je sploh smiselno obdržat ? Ali ravno nasprotno in je čas za dokup ? Kje stojite ?
Čakam. Še sam ne vem kaj. Upam, da bom zdržal še kakšna teden, dva. Pa, da mi ne bo (preveč) žal.
bojan sporočil: 154
[#2835007] 07.04.20 22:41 · odgovor na: Pa (#2831705)
Odgovori   +    0
Splošno vprašanje (NLB je dober primer):
- če se z delnico trguje na eni borzi, na drugi pa kotira v obliki GDR /ADR-ja (kot recimo NLB)... za slovensko zakonodajo sta to dva različna papirja (delnica in ADR /GDR)?

Če da, potem v primeru če imaš recimo z enim vp minus, ti ni potrebno "čakati", da lahko to izgubo uveljaviš; vmes pa kupiš drug tip vp istega izdajatelja?
ljsefan sporočil: 803
[#2839623] 21.04.20 17:54 · odgovor na: ljsefan (#2825130)
Odgovori   +    1
[ljsefan]
Danes trenutno na 50.77 ...
Malo updata brojk STOXX Banks EUR. Na današnji dan 48.93 ...
anon-556453 sporočil: 4
[#2839957] 22.04.20 16:34 · odgovor na: ljsefan (#2839623)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 22.04.20 15:20
Sem IPOjevec in sem ob izbruhu pandemije likvidiral naložbo. Tale white swan pandemija precej spremeni long-term prospect banke. Problematična je predvsem izpostavljenost bilančne vsote na balkanskem trgu in v trenutnih razmerah neugoden nakup srbske komercialne banke.
ljsefan sporočil: 803
[#2840329] 23.04.20 17:51 · odgovor na: anon-556453 (#2839957)
Odgovori   +    0
Itak.

Danes se je obrnilo nekaj lotov tudi po 36,6 ... Pitaj boga kdaj bo jasno, kje bo tukaj dno in zopet relativno varno za prikorakat nazaj med lastnike.
anon-556453 sporočil: 4
[#2842097] 30.04.20 14:10 · odgovor na: ljsefan (#2840329)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 30.04.20 11:54
Glede na trenutne cene banke je čas za počasno vračanje v portfelj.
alain sporočil: 5.172
[#2842110] 30.04.20 14:40 · odgovor na: anon-556453 (#2842097)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: alain 30.04.2020 14:44
Glede na to, da imaš največjo nemško banko na 0,2 knjigovodske vrednosti, cel šopek velikih EU bank pa pod 0,2, je vprašanje, kakšen smisel ima kupovati neko NLB iz Slovenije....
ljsefan sporočil: 803
[#2844857] 13.05.20 18:26 · odgovor na: alain (#2842110)
Odgovori   +    0
Previdno, prvi kvartal že kaže malo bolj realno sliko v bančnem sektorju: www.finance.si/89616...o?src=live

"Dobiček slovenskih bank v prvih treh mesecih upadel za več kot polovico"
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2845199] 14.05.20 22:56 · odgovor na: ljsefan (#2844857)
Odgovori   +    1
NLB Skupina v 1. četrtletju: Kljub oblikovanju kreditnih oslabitev in rezervacij zaradi epidemije koronavirusa 18,3 milijona evrov čistega dobička, kar je 39,6 milijona evrov manj kot v enakem obdobju lani
adrijan1234 sporočil: 24
[#2848733] 02.06.20 09:03 · odgovor na: tilenrexi (#2845199)
Odgovori   +    0
Nevarnost ali prazne grožnje.

www.finance.si/89623...-bankirjem

Z davkom na banke (obdavčena naj bi bila sredstva bank) naj bi v proračun priteklo dodatnih 140 milijonov evrov.
ljsefan sporočil: 803
[#2860937] 10.08.20 09:14 · odgovor na: ljsefan (#2840329)
Odgovori   +    0
[ljsefan]
Itak.

Danes se je obrnilo nekaj lotov tudi po 36,6 ... Pitaj boga kdaj bo jasno, kje bo tukaj dno in zopet relativno varno za prikorakat nazaj med lastnike.
S tečajem smo zopet na nizkih ravneh, kot smo bili konec aprila. Kakšna so kaj pričakovanja za polletno poročilo v tem tednu?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2860938] 10.08.20 09:21 · odgovor na: ljsefan (#2860937)
Odgovori   +    0
S tečajem smo zopet na nizkih ravneh, kot smo bili konec aprila. Kakšna so kaj pričakovanja za polletno poročilo v tem tednu?
ocitno so pricakovanja nikakva, kot je banka nikakva.
Dynisco sporočil: 909
[#2860981] 10.08.20 11:40 · odgovor na: shevchenko (#2860938)
Odgovori   +    0
Ampak, je pa res bolj revšna, tole s tečajem NLBR!?
karlovacko sporočil: 199
[#2861068] 10.08.20 14:58 · odgovor na: Dynisco (#2860981)
Odgovori   +    0
Imam vprašanje za poznavalce: Ali lahko NLB odstopi od nakupa srbske banke!?
ljsefan sporočil: 803
[#2861709] 13.08.20 18:36 · odgovor na: shevchenko (#2860938)
Odgovori   +    0
Brez enkratnih dogodkov dobrih 45 mio dobička. Torej dobro polovico manj kot lani v 1H, ko je bilo dobička skoraj 95 mio.
ljsefan sporočil: 803
[#2861770] 14.08.20 08:26 · odgovor na: (#2861748)
Odgovori   +    0
"Vpliv je deloma nadomestil enkratni rezultat ob prodaji dolžniških vrednostnih papirjev v vrednosti približno 330 milijonov evrov, s čimer smo dosegli pozitiven učinek na poslovanje Skupine v višini 17,2 milijona evrov, ter uspešna prodaja zavarovalnice NLB Vita v drugem četrtletju, ki je k rezultatu Skupine prispevala 11 milijonov evrov."

seonet.ljse.si/?doc=...c_id=70966

Glede rezervacij pa je takole: Q1: 28,3 mio (2019 0,6), Q2: 4,9 (2019 4,9)

Večina rezervacij torej izhaja iz Q1. Ali je buferja glede prihodnjih negativnih obetov dovolj, da so v Q2 YoY rezervacije praktično enake, ali pa gre samo za začasno lepšanje bilanc, pa pitaj boga. Če ima kdo odgovor na vprašanje, ali lahko v Q3 pričakujemo zopet večje YoY številke ali pa se situacija v tej postavki umirja, se priporočam.

Glede KB ne računat, da bo kaj veliko dobička kapnilo. Če se prav spomnim, je ključ delitve 50 : 50 med starim in novim lastnikom. S tem da seveda tudi tam letos štancajo slabitve. Me pa pri vsem skupaj KB manj skrbi, kot me je pred covidom. Srbsko gospodarstvo naj bi jo po trenutnih napovedih namreč odneslo daleč najboljše v regiji.
Nikec3 sporočil: 1.203
[#2861799] 14.08.20 10:46 · odgovor na: (#2861771)
Odgovori   +    2
Nakupil sem nekaj malega NLBR. Z optimizmom me navdaja racionalizacija števila zaposlenih, stabilno poslovanje in nizko vrednotenje glede na P/E in knjigovodsko vrednost. Delno priznavam, da gre za špekulacijo, zato imam do NLBR relativno nizko izpostavljenost.
karlovacko sporočil: 199
[#2861855] 14.08.20 13:47 · odgovor na: Nikec3 (#2861799)
Odgovori   +    0
Tudi jaz, imam jo za dolgoročno naložbo :)
Dynisco sporočil: 909
[#2861932] 14.08.20 19:10 · odgovor na: karlovacko (#2861855)
Odgovori   +    0
Ali bi bil prosim kdo toliko "fejst dec" in bi mi pojasnil, kaj so "rezervacije", oz. kaj je mišljeno pod tem pojmom? Sem poskušal tudi sam najti pa nisem ravno prepričan, da sem razumel prav.

Hvala!
Nikec3 sporočil: 1.203
[#2862611] 19.08.20 10:53 · odgovor na: Nikec3 (#2861799)
Odgovori   +    3
Videli so, da sem nabavil, pa so še sami ;)

live.finance.si/8964...delnic-NLB
karlovacko sporočil: 199
[#2863027] 20.08.20 16:40 · odgovor na: Nikec3 (#2862611)
Odgovori   +    0
Kej veš kdaj je presečni datum za dividende?
ljsefan sporočil: 803
[#2863202] 21.08.20 12:43 · odgovor na: (#2863054)
Odgovori   +    0
A tole dans je all time low (35,4) al je blo med lockdownom še kako dlako nižje?
karlovacko sporočil: 199
[#2863270] 21.08.20 14:47 · odgovor na: ljsefan (#2863202)
Odgovori   +    0
In jasno je da bo šlo še nižje saj je na prodajni strani ogromno lotov... ve kdo, kdo prodaja?
ljsefan sporočil: 803
[#2863601] 24.08.20 07:54 · odgovor na: (#2863531)
Odgovori   +    1
Do konca dneva je slo potem se za 0,1 dol, tako da na koncu pristanek na 35,3. Bomo vidli, kako bo ta kaj ta teden ...

Jaz zaenkrat zgolj opazujem, ni se mi še za vrnit med lastnike. Že postopno spuščanje tečaja pred objavo H1 rezultatov ni bil ravno dober znak.
karlovacko sporočil: 199
[#2863776] 24.08.20 19:20 · odgovor na: (#2863531)
Odgovori   +    1
Sem pri istih cifrah, upam, da se bo ustavilo in začelo z pdbojem... spremljamo :)
ljsefan sporočil: 803
[#2863876] 25.08.20 12:06 · odgovor na: karlovacko (#2863776)
Odgovori   +    1
Delnica NLB na novi najnižji točki po IPO: live.finance.si/8965...O?src=live

Finance tudi zaznale. Mogoce nastane kak nov clanek z bolj poglobljeno razlago glede obetov ...
Dynisco sporočil: 909
[#2864793] 01.09.20 08:36 · odgovor na: (#2864721)
Odgovori   +    0
A pa zastopi kdo, kaj se tole dogaja z NLBR, da takole skače vrednost?!
MAN-354355 sporočil: 567
[#2866079] 07.09.20 19:29 · odgovor na: (#2864800)
Odgovori   +    1
kaj je to danes, 1 delnica prometa premakne tecaj za 8,25%.

Prosim za komentar.
ljsefan sporočil: 803
[#2866081] 07.09.20 20:02 · odgovor na: MAN-354355 (#2866079)
Odgovori   +    3
From zero to hero :) Kot IEKG v starih dobrih časih :D
pirdih sporočil: 210
[#2867860] 18.09.20 08:13 · odgovor na: ljsefan (#2863876)
Odgovori   +    0

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 15


vm-kiva