Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[sopranos]
Saj vem, da sem šel malo na osebni nivo, tako da upam, da ne zameriš.
Zapisa nisem razumel kot osebni nivo :) Me pa veseli diskusija.

Moj pogled na e-mobilnost je namreč takšen. Še pred tremi ali štirimi leti je praktično ni bilo. Potem pa se je začela pojavljati.

Seveda ICE ne moreš kar preprosto zamenjat za e-avto, sta pa vsaj dva primera, ko je smiselno razmislit o nakupu e-avta. Ni nujno, da se v takih primerih odločiš za nakup, trdim le, da je razmislek smiseln.

1. V podjetju, ki ima več osebnih službenih vozil, je smiselno preveriti, za kakšne vožnje jih uporabljajo. Morda pa bi bilo racionalno, če je npr eden od petih avtov električni.

2. Pogosto slišimo, da naj bo e-avto drugi družinski avto. Meni se zdi to precej logično. Tudi zaradi lastnih izkušenj. Ko sem bil star 40+ in imel dva majhna otroka in dve stari mami v LJ, smo verjetno opravili 40-50 km mestne vožnje na dan.

Sklepam takole: vse več je primerov, ko je smiselno razmislit o e-avtu. In število takšnih primerov bo vse bolj raslo. K temu bodo pripomogli razvoj baterij, infrastrukture in še kaj.

Za nekatere primere in nekatere voznike najbrž e-avto ne bo nikoli primeren. A takšnih primerov bo vse manj. Predvsem pa se mi ne zdi smiselno na osnovi takšnih primerov trditi, da so e-avti crap. Predvsem so drugačni kot ICE, a drugačni so tudi časi...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2785062

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
Saj se v veliko vidikih strinjava.

Saj v bistvu nas bodo prisilili, da sprejmemo EV. Meni so trenutno EV še malo predragi in še malo premalo praktični. V roku 3-5 let bo pa znalo biti že drugače, ko bodo šle cene ICE vozil gor za 1.000-3.000 eur,morda celo več, EV pa še nekaj tisočakov dol. Bo cenovno že vse skupaj na isti ravni, tako kot so to na Norveškem naredili.

Cenovno gledano je pa vprašanje, če se nam bo vse skupaj splačalo z vidika posameznika. Država lepo skrbi, da so cene elektrike visoke. Gre za povečini državne družbe, ki so lokalni monopolisti.Tako, da nas bodo v vsakem primeru lupili na polno.

Mene bolj skrbi, da bodo šli Nemci in Francozi s temi avti po poti Nokie. Ker to bo imelo resne posledice za slovensko ekonomijo.

Strani: 1